Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Dziewczyny, jeśli znajdziecie chwilkę, prośba o próbę zinterpretowania wykresu po poronieniu. Czy to już nowy cykl czy to plamienie śródcykliczne?
    Z góry dzięki
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    cykl zaczyna sie 1 dnia a nie 50dnia

    napisałaś sama 50dc (pięćdziesiąty dzien cyklu) więc jak mógł sie wtedy zaczac?
    miesiac zaczynamy pierwszego czy trzydziestego?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    A może dziewczyna po prostu zaczęła się obserwować dopiero 50. dc?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Datę owulacji określa gin na podstawie monitoringu.


    aidualc87: a na pewno przesunełyscie w prawo bo sie zaczyna od jakiegos 50dc


    Ja myślę, że aidualc miała na myśli, że owu Jej się zaczyna od jakiegoś 50dc :bigsmile:
    PS. Fiufiu, Ty widzisz Jej wykres? Bo ja nie i zastanawiam się skąd wiedza o skoku 61dc?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2011 zmieniony
     permalink
    No widzę:



    Uploaded with ImageShack.us
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    OK, na owulator.pl :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Wykres to wykres. Może być nawet na kartce i wskanowany. Forum jest bezpłatne.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Sądziłam po prostu, że wrzuciła obserwacje na 28 dni. Linka do wykresu na owulatorze nie zauważyłam.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    od 2 dni temperatura mi spada i to znacznie, a okresu brak..zawsze miałam plamienia przed okresem a teraz też ich nie ma (może to załsuga vit B6, którą brałam 18 dni). Po ilu dniach teraz mogę spodziewać się okresu? Może ktoś mi pomóc określić czy mój wykres jest ok? Dziękuję
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Jeszcze jest czas, lutealna może trwać do 18 dni bez ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    proszę o odpowiedź na pytanie pod moim wykresem.. dziękuję
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Dziewczyny, czy moge prosic o pomoc w interpretacji wykresu? Mam troszke pokrecony, bralam clo. lekarz stwierdzil brak owulki i zaczelam brac duphaston. Nie wiem czy jest sens interpretowac, ale prosze jak macie chwile to zerknijcie i napiszcie co myslicie. Metode Roztera wybralam, jeszcze jej dobrze nie znam i czuje sie niepewnie, dlatego mam zaznaczona wlasna.

    z gory dzieki, pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    ja zerknęłam , ale właściwie przy bezowulacyjnym to nie ma co interpretować, wyraźnie widać , że skoku nie ma , teraz bierzesz dupka wiec pewnie niebawem bedzie @
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    eveke - ok, dzieki.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Mam pytanie odnośnie temperatury - od dwóch cykli na początku mam 36,8 potem w fazie lutealnej 37,1 - 37,2.. czy to nie za wysoka normalna temperatura? Widzę, że większość ma sporo niższą..
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Nie ma czegoś takiego jak norma, są dziewczyny z niższymi i z wyższymi poziomami "standardowymi". Dopóki wykres jest dwufazowy, wszystko jest ok. A jeśli Ci się wydaje, że masz wysokie poziomy, to zajrzyj na przykład tutaj.
    --
  1.  permalink
    Hej, jest tu nowa. Czy można coś już zinterpretować na moim wykresie?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Nie można. Cierpliwości.
    --
  2.  permalink
    Ok, rozumie :)
    --
    • CommentAuthorbenito
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    może i mi ktos pomoże. Uczę się metody R.
  3.  permalink
    Czy na moim wykresie coś widać już? Chciałabym zaznaczyć fl, ale nie wiem od którego dc i w ogóle :(
    --
    • CommentAuthorsroczka83
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    witam. mam pytanie.kiedy mogla wystapic u mnie owulacja?? 14dc 37stopni,test owul.negatywny, 15dc 36,7stopni,test owul.pozytywny, 16dc 37stopni,test owul,pozytywny, 17dc 36,7stopni, test owul pozytywny, 18dc 37,2 , test owul.negatywny. jesli wspólylam w 13dc czy jest szansa na ciąze??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    O tym kiedy występuje owulacja, mówi monitoring cyklu u gina zgodny z wykresem, a nie kilka przypadkowych pomiarów.
    --
    • CommentAuthorsroczka83
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    obserwuje swoj organizm od 7m na podstawie sluzu a od miesiaca na podstawie sluzu i temp. podalam tylko kilka temp.zeby nie wypisywac wszystkich i mniej wiecej domyslam sie kiedy mogla byc owulka ,ale chcialam potwierzdenia i opinii innych osób.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    To wklep wszystkie, dopiero wtedy można zinterpretować wykres.
    --
  4.  permalink
    dziewuszki kochane bardzo was prosze o pomoc nie wiem czy dobry temat wybałam.

    u mnie niby przed wczoraj ładny skok wszystko oki a teraz nagle taki dziwny spadek co to moze oznaczac ?
    (badania hormonalne robie grudzień/styczeń):cry:
  5.  permalink
    ja równiez prosze o zerknięcie na mój wykres, bo juz głupieję z tym cyklem..
    -- w roku 2012 urodzę zdrowe dzieciątko
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    I ja prosze o pomoc, wiem ze to dopiero 13dc ale czyzby moja faza nizszych temp juz sie skonczyla...? Poprzedni cykl jest jakis latwiejszy do interpretacji, w tym mam jakos dziwny duzy skok temp.
    Prosze jakosc dobra dusze o rzucenie swiatelka w tunelu.:cry:
  6.  permalink
    Witam serdecznie. Po 1,5 roku staran postanowilam zaczac mierzyc temperature. to moj pierwszy cykl. Niestety nie badalam sluzu. Wiem ze zabrzmi to lekcewazaco , ale niestety nie umiem go zinterpretowac. Cykl nadal trwa, zazwyczaj osiaga 36 dni (i wiecej)
    Nawet niejestem pewna czy mialam owulacje a jesli tak, to kiedy. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Najpierw zapisuj obserwacje śluzu własnymi słowami, to co widzisz i czujesz. Potem zauważysz własne typowe zmiany.
    To nie ma znaczenia, kiedy była owulacja. Ważne jest to, kiedy jesteś płodna i niepłodna.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    No Amazonko chyba jednak dla kobiety starającej się ma ogromne znaczenie kiedy jest owulacja.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Jakie, skoro ona zawsze występuje wewnątrz okresu płodnego?
    --
  7.  permalink
    Glownie to chodzilo mi o to czy owulacja wystepuje. Po tak dlugich staraniach z wynikami w normie zaczelam watpic w jej istnienie w moim przypadku :(
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Owulację może potwierdzić tylko ginekolog, przy pomocy usg.
    Na podstawie wykresu wyznaczasz czas płodny.
    Nawet prawidłowo wyglądający wykres może nie być owulacyjny, choć prawdopodobieństwo tego jest większe niż przy wykresie, na którym nie da się prawidłowo wyznaczyć faz cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Amazonko choćby takie , że organizm może nam pokazywać płodność przypuśćmy nawet 8dni (śluz i inne ), ale dana para akurat nie ma możliwości uprawiać seksu często więc przypuszczalny dzien owulacji dla takiej pary jest bardzo pomocny.

    Zaraz możesz napisac , że wystarczy jedno "serducho" w okresie plodnym, owszem przypadki takie sie zdarzaja, choć bardziej po prostu trafiaja dość blisko owu.
    Natomiast kochajac sie przykładowo 10dc kiedy mamy cechy płodne, a owu wystapiła np. 15dc to cóż, są dość nikłe szanse że nasienie dotrwa...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Nie są nikłe, ale całkiem duże.
    --
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Dziekuje dziewczynom za pohopne wnioski pod moim wykresem ale pracuje na noce i temp mierzona dla mnie o 15 czy 13 jest jak najbardziej temperatura mierzona po przebudzeniu...
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Chyba przez to skutecznie zniechecilyscie mnie do NPR a o swoich obawach co do mojej nocnej pracy pisalam juz wczesniej szukajac wsparcia
    • CommentAuthorjacus1
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    nie musisz nie pracować na nocki, wystarczy sen 3-6 godzin, więc o 13.00 czy 15.00 (to Twoja temperatura po przebudzeniowa).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Skontaktowałaś się już z doświadczonymi samoobserwatorkami pracującymi na zmiany?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    wioletta to może dodaj tą informację na swoim profilu? Wiesz jak tu piszesz by zerknąć na Twój wykres , a nie dokopałam sie nigdzie do postów gdzie byś pisała o nocnych zmianach to skąd mam to wiedziec? Oceniam wykres na podstawie podanych informacji.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    No i z książki Rotzera:

    "Przydatne wyniki pomiaru temp. można uzyskać także wtedy, kiedy mierzy się codziennie zawsze o tej samej porze w ciągu dnia lub wieczorem. Należy uprzednio, siedząc lub leżac godzinę wypocząć, albo mierzyć temp. po drzemce popołudniowej, codziennie o tej samej porze dopóki trwa praca nocą. W tabeli należy zaznaczyć codziennie godzinę pomiaru, czas pracy oraz dzień , w którym przechodzi sie na inną zmianę. Łącznie z wynikami obseracji śluzu szyjkowego, które również należy notować, uzyskuje sie przydatny opis przebiegu cyklu."
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 30th 2011
     permalink
    Chciałabym prosić o zerknięcie na mój wykres i wskazówkę. Wg. gina owulację miałam w niedzielę lub poniedziałek rano. Testy owu i śluz też to zasygnalizowały ale nie doczekałam się jeszcze wzrostu temperatury. Ile maksymalnie dni po owulacji mogę się spodziewać skoku i czy może go wcale nie być?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeDec 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Bardzo proszę o zerknięcie na mój wykres. To mój pierwszy cykl obserwacyjny. Wygląda na to, że nie ma skoku temperatury, brak śluzu płodnego, A co do szyjki to jeszcze się uczę.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    Płodowe są wody, śluz powinien być płodny :wink:. Ale fajna literówka.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    Taka sama jak w innym serwisie do samoobserwacji powstałym dzięki dotacji unijnej.
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    Fiufiu: Płodowe są wody, śluz powinien być płodny :wink:. Ale fajna literówka.


    Ups :shamed: Już poprawiłam :wink: , małe przejęzyczenie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoranka0176
    • CommentTimeDec 3rd 2011
     permalink
    Witam,
    Mam wątpliwości czy na moim wykresie dobrze poprowadziłam czerwoną linię oznaczającą niższe temperatury, a dokładne pytanie umieściłam pod moim wykresem.Może ktoś zerknąłby i podpowiedział?
    Pzdr:)
    • CommentAuthorNiezalogowana (Ania)
    • CommentTimeDec 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Witam,jestem tutaj swieza zupelnie. Od paru miesiecy staramy sie o nasze 2 dziecko,z przygodami niestety,ale brniemy dalej do naszego celu. Czy ktos mogly zerknac na moj wykres i powiedziec mi czy dobrze ustawilam granice wyzszych temp,dlaczego moj wykres moze sie wydawac taki ospaly(ze takie niskie temp,tak powioli rosnie),kiedy mam sie obawiac czy faza lutealna nie jest za krotka? Dodam,ze o pierwsze dziecko staralismy sie 2 mc,w druga ciaze zaszlam po 2 mc od odstawienia pigulek.Bede wdzieczna za pomoc,pozdrawiam i dziekuje
    Ania

    To moj wykres

    wykres
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 5th 2011
     permalink
    granica wyższych jest ok
    nie wiem o co chodzi z tymi ospalymi tempkami, po prostu w takim tempie rośnie i tyle, to nic nie oznacza
    Faza lutealna poniżej 12 lub 10 dni jest uważana za zbyt krótką (różnie badacze podają)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.