Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Biorę również pod uwagę że mogę mieć szybciej owulkę,długo brałam tabletki bez przerwy 8 mcy, 2 duże operacje w tym roku więc cykl mi trochę szaleje, po odstawieniu tabletek skok był przesunięty a w tym cyklu objawy są wcześniej o wiele.
    Dziękuję czyli czekam co będzie dalej, śluz mam o wiele wiele większy niż ostatnio
  2.  permalink
    hej a zerkniecie teraz - temp cały czas rośnie, bardzo prosze o pomoc bo tamten cykl inaczej wyglądał :) nie jestem jeszcze w tym doświadczona
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam
    mam prośbę (niezbyt oryginalną)(eksperta zapytałam, ale odp.brak) o zerknięcie na mój wykres. Martwi mnie faza wyższych temp., bo chociaż nie są one zakłócone, to skaczą sobie w góre i dół. W 8dfl naprawde sie zmartwiłam.Jestem 4 cykl po poronieniu, czy możliwe,że mam jeszcze "wariacje" hormonów? Rano, jak zobaczyłam tą temp to popedziłam na badanie progesteronu, ale wynik w piatek odbiore :sad:
    Dobrze zaznaczyłam fazy cyklu? :neutral:
    dzieki za podpowiedzi :smile:
    • CommentAuthormartussska
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Hejka Dziewczyny:)
    Jestem całkiem nowa na 28, oraz całkiem świeża w prowadzeniu wykresu. Bardzo Was proszę o zerknięcie bardziej doświadczonym okiem na mój wykres :). Tak czy jest ok. Będę wdzięczna:).
  3.  permalink
    Proszę bardziej doświadczone dziewczyny o zerknięcie na mòj wykres. Ciągle się uczę i będę wdzięczna za wszystkie porady:-) trzymam kciuki za starające się:-)
    --
  4.  permalink
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wykresu.. nie bardzo wiem kiedy oznaczyć początek fazy lutealnej :[ i które z temperatur będą zaliczać się do 6 niższych...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Ja także proszę o pomoc. Nie wiem, czy już zaznaczać fl? Czy był już skok? Kiedy ustalić dzień szczytu śluzu?
    Wykres
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Każda ciągliwość - rozciągliwość w śluzie to cecha płodności.
    Hmmm, można by się pokusić i uznać, że wraz ze szczytem masz przedwczesny skok i pierwszą wyższą po szczycie 14 dc (Roetzer). Od 14 dc byłaby zatem FL.
    Temp. niższe 12-7 dc.
    Spróbuj to nanieść, to zobaczymy czy ma to ręce i nogi :smile:
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorEwelina_83
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja również proszę o pomoc w interpretacji. Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Po skoku temperatury w poprzednim cyklu po 11 dniach fl dostałam miesiączkę. Była normalna, obfita tylko krótsza o jeden dzień. Jednak nie spadła mi temperatura pod linie nizszych temperatuór 36,65. Powiedzcie mi proszę czy temperatura zawsze musi spaść pod linię czy mozna myśleć o ciąży w tym wypadku i potraktowac to jako krwawienie a nie miesiaczkę. Zastanawiam sie nad testem z krwi dzisiaj ale chciałam jeszcze Was zapytać. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Ewelina_83: Jednak nie spadła mi temperatura pod linie nizszych temperatuór 36,65. Powiedzcie mi proszę czy temperatura zawsze musi spaść pod linię

    Nie, nie musi. Niektórym kobietom spada dopiero po miesiączce.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorEwelina_83
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    bewe82 no właśnie tez tak myślałam, że spadnie mi po jak w poprzednich 3 obserwowanych cyklach a dzisiaj 9 dzień cyklu i dalej nie spadła...
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 25th 2012 zmieniony
     permalink
    No to zrób sobie test, dla spokoju. Badałaś kiedyś poziom hormonów - tarczyca i prolaktyna?
    Cykl cyklowi nierówny - może w tym cyklu po prostu temp. niższe osiągną inny poziom i linia też będzie wyżej? Pomijam, że o położeniu linii decyduje 6 temp. występujących przed skokiem. Niewykluczone, że temp. obniży się w okolicy owu i znowu linia osiągnie dotychczasowy poziom.
    W cyklu "grudniowo-styczniowym" przez pierwsze 8 dni masz temp. unoszącą się nad linią ! Więc teraz po prostu sytuacja się powtarza. Tak to widzę.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorEwelina_83
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Dzięki bewe82, wszystkie hormony mam przebadane i jest ok, mam problem jedynie ze śluzem płodnym. Cykl grudniowo-styczniowy był moim drugim badanym, a w pierwszym (teraz spojrzałam do moich notatek) miałam linię temperatur niskich na poziomie 36,85 więc w tym grudniowo-styczniowym wszystkie sa już pod linią. A w tym cyklu tempka, dwa razy spadła na linię ale cały czas jest powyżej. Dlatego tak mnie to nurtuje czy ta temperatura musi przed, po,` lub w trakcie okresu spaść pod linię żeby byla mowa o miesiączce a nie np o krwawieniu w ciąży albo o jakichś innych nieprawidłowościach. Tak dla ciekawości zrobię test po południu. Może po prostu za krótko obserwuję i taki mój urok ;-)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Ewelina_83: taki mój urok ;-)

    Na to bym stawiała, ale plusa życzę Ci z całych sił :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Ja mam takie pytanie dotyczące tego śluzu płodnego. Jeszcze nigdy w życiu nie zaobserwowałam żadnych rozciągliwości w śluzie, a już takiego jak białko kurze to wogóle. Mam 2 letnią córkę i od pół roku staram się o kolejne dziecko. Próbowałam tego wiesiołka ale on spowodował większą ilość tego śluzu ale napewno nie był on rozciągliwy :( Czy nierozciągliwy śluz może być powodem nie zachodzenia w ciąże i jak spowodować aby był odpowiedni :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Zmienia się w nim przejrzystość?
    --
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    był przejrzysty, taka dosłownie woda
    -- ,
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    a potem już normalny biały grudkowaty
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Czyli zauważasz jego zmiany? Potrafisz zauważyć lepszą i gorszą jakość i zmiany odczucia?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Przeczytaj uważnie krótki wątek o odróżnianiu śluzu rozciągliwego i innych. Wskazówki eksperta są b. pomocne.
    --
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    myśle że tak, tylko nurtuje mnie ten brak rozciągliwości i nie wiem jak mam na niego wpłynąć żeby się rozciągał i dobrze przechowywał plemniczki :))
    -- ,
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    dzięki poczytam :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    meaya ale śluz wodnisty jest bardzo dobrej jakości :) ja miewam własnie taki przez 4 dni przed owulką i własnie na takim śluzie zaszłam :)
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    wodnisty jak najbardziej jest śluzem dobrej jakości :) natomiast na poprawę śluzu można stosować np. siemie lniane (albo gotujesz "kisiel" z całych ziaren, albo wcinasz mielone, jako dodatek do jedzenia) albo wiesołek (kapsułki w aptece bez recepty pod nazwą Oeparol)... powodzenia :)
    • CommentAuthorklio23
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    To teraz ja poproszę o interpretację mojego ostatniego wykresu.

    Już prawie dwa lata prowadzę skrzętnie zapiski, więc klasyfikuję się jako "doświadczona", nie mniej mam problem czy dobrze odczytuję to, co obecnie się ze mną dzieje. Ten miesiąc jest dla mnie pełen wrażeń i nie wątpię, że odbija się to w obecnym cyklu. Gdy zobaczyłam jak temperatury mi "szaleją" tak stwierdziłam, że cykl zapewne będzie bardzo długi. Ale dzisiaj dostałam krwawienie, które podejrzewam o bycie "tylko" śródcyklicznym, ale pewności nie mam i dlatego szukam porady.
    Rok temu miałam podobną sytuację, ale wtedy było wyraźnie i jednoznacznie widać, że żadnego skoku temperatury nie było (temperatura cały czas trzymała mi się na poziomie ok. 36,5), więc przeczekałam krwawienie, po którym już normalnie skoczyła mi temperatura i już wszystko było ok. Teraz jest.... dziwniej i nie bardzo wiem jak na to patrzeć. Próbowałam wyznaczyć jakąś linię podstawową, ale jak to zrobić? Uznać, że ten spadek z 18dc jest zaburzony i wtedy linia by szła na poziomie 36,6? Niby by pasowało wszystko ale... trochę dziwią mnie te skoki w drugiej fazie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    W każdym śluzie dobrej jakości plemniki żyją długo i szybko się poruszają.
    Jeśli potrafisz rozpoznawać, kiedy jesteś płodna i niepłodna, to w czym problem?
    --
  5.  permalink
    Amazonko, pomożesz mi w określeniu poziomu temperatur niższych...?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Jak mam rozumieć taki wykres:
    http://ctlife.eu/bmp/d31b4de6-6ea8-4d7e-b260-dfa36c5f3379_zi.jpg
    w grudniu miałam nieudaną próbę in-vitro.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    A co chcesz w nim zrozumieć? Zadaj konkretniejsze pytanie.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Właściwie to nie wiem kiedy powinien mi się zacząć okres czy się spóźnia czy według wykresu może będzie niedługo, a może się udało naturalnie zajść w ciążę. Kiedy w takim przypadku najlepiej zrobić domowy test ciążowy aby był wiarygodny.
    --
    •  
      CommentAuthorYvonnka
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Ale na wykresie widać brak współżycia w okresie płodnym.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    a kiedy on był według wykresu, bo sobie trochę nie radzę z wyznaczaniem tych dni
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 29th 2012
     permalink
    Okres powinien Ci się zacząć, jak większości kobiet, 10 do 16 dni po skoku temperatury.
    Wnoszę, że czytać Cię kiedyś nauczono, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by poczytać co nieco o metodach rozpoznawania płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Acia, jeśli mierzysz temperaturę, to chyba wiesz do czego te pomiary mają Ci posłużyć. Z załączonego wykresu wynika, że jesteś tuz po skoku temperatury, zatem nic się nie spóźnia a miesiączka przyjdzie we właściwym czasie o ile nie skorzystacie owocnie z danego Wam teraz czasu płodnego.
    Zapoznaj się z metodologią i ideą mierzenia temperatury poprzebudzeniowej. Proponuję również dołączyć do tego obserwacje śluzu i wtedy będziesz miała wiedzę o tym czy coś Ci się spóxnia, czy też przyjdzie w przewidywalnym czasie.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  6.  permalink
    witam dziewczyny, czy byłaby któraś tak miła i sprawdziła czy dobrze zinterpretowałam mój wykres? ekspertka się nie odezwała.. --> wykres
    • CommentAuthorDooriss90
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    witam was wszystkie :) Mam gorącą prośbę :( nie potrafię zinterpretowac mojego wykresu ..;/ tzn nie wiem dlaczego nie mam spadku tenperatury, gdyż najpieerw powinna spaśc lekko a następnie podniesc, a moja jest cały czas wysoka :(
    PROSZĘ POMÓŻCIE :shamed:
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    nie widać twojego wykresu
    -- ,
    • CommentAuthorDooriss90
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Sorki, nie zauważyłam żemam poblokowane, ale już spokojnie można zajrzec :)
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeJan 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Mam prośbę do specjalistek od angielskiej o pomoc w interpretacji mojego poprzedniego wykresu (z numerem 32).
    • CommentAuthorcrocodylio
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    Pomocy! Zupelnie nie wiem co sie dzieje z tym cyklem co to za skoki temp czy moglby ktos zerknac i pomoc
  7.  permalink
    Dziewczyny zapraszam pod mój wykres. Ciągle się uczę i z chęcią zastosuje się do Waszych uwag. Pozdrawiam i starającym się życzę dwóch kreseczek:-)
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Halo :]]] a ten spadek 1 dniowy(w 14-dc-z 25 dniowych) to co to może być?dziś jest normalna temp. 36,5
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Nic nie znaczy.
    -- serce przestało bić.
  8.  permalink
    kochane dziewuszki potrzebuje pomocy w interpretacji wykresu ponieważ taki troche dziwny jest ten cykl ze względu na płodny śluz i nie bardzo wiem jak go zinterpretować czy skok w 17 czy w 22 dc???? aj ten śluz mi troche w głowie pomieszał;/:shamed:
    • CommentAuthorGosia208
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    czy któras z was mogła by mi pomóc w interpretacji mojego wykresu...
    • CommentAuthorGosia208
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    prosze o pomoc w interpretacji mojego wykresu
    • CommentAuthormaruda80
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Witam - dopiero się uczę i to mój pierwszy cykl , proszę o pomoc w interpretacji cyklu - dokładnie o wyznaczenie 3 wyższych temp.
    • CommentAuthoragammm
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    dziewczyny potrzebuję waszej pomocy. Wczoraj 29 dc zrobilam test ciażowy i wyszła słaba druga kreska, bardzo się ucieszyłam, a tu rano spadek temperatury taki gwałtowny.Czy oznacza to, że poziom progesteronu zaczyna spadac i organizm przygotowuje się do okresu?
    Do lekarza ide dopiero 15.02. Jak myślicie brać luteinę teraz?(została mi po ostatniej nieudanej ciaży"puste jajo"). Czy ten spadek temperatury juz przekreśla wszytsko?:(

    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/855/w11w.jpg/][IMG]http://img855.imageshack.us/img855/1386/w11w.jpg[/IMG][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

    http://imageshack.us/photo/my-images/855/w11w.jpg/
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    pod linię jeszcze nie spadła więc póki co jest cały czas w fazie wyższych....

    natomiast czy to nie oznacza spadku progesteronu/ciąży biochemicznej itp to chyba nikt Ci nie powie....
    może zrób betę i powtórz za kolejne 2 dni ?
    --
  9.  permalink
    Witam, dopiero założyłam tutaj profil. Obserwację temp prowadzę od listopada, staramy się o dziecko. Jak na razie nic nie wychodziło, ale wykresy były dość książkowe. Teraz mam pierwszy cykl z clo. Owulacja wg usg jak na wykresie. Martwi mnie tylko olbrzymi chwilowy sadek po owulacji. Czy możliwe, że ten spadek spowodowany jest zagnieżdżeniem? Jeśli możecie to spójrzcie na mój wykres i powiedzcie, co tam widzicie. :)
    Dodam tylko jeszcze, że sluz mam wodnisty od początku cyklu, a w płodnym okresie było go więcej. teraz po owu też jest wodnisty.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.