Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    Tak, mozna. Trzecia temperatura musi byc wyzsza o 0.2 stopnia.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    Lexia, dziekuej za odp. ale 3 wyzsza nie jest o 0,2 wyzsza od przedwzrostowej 6
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    To czekasz do czwartej. :D Ta już nie musi być o0,2st wyższa od szóstki.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    dziękuję. ale to potwierdza, ze raczej owulacja była?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie bezpośrednio, prawdopodobnie była. Owulację może potwierdzić tylko USG lub ciąża. Jeśli dziś lub jutro nie pojawi się już śluz płodny ani PTC nie spadnie pod linię, będziesz mogła zakończyć analizę.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    Dziekuje
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek86
    • CommentTimeFeb 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie Panie :) mam prośbę o pomoc w interpretacji mojego wykresu ;) wg. poprzednich obserwacji (tylko śluz) ok. środy/czwartku powinna być już owulacja. Temp w sumie już idzie w górę i teraz pytanie -> kiedy się serduszkować? :))))
    Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    A no i mam ostatni test owulacyjny tylko nie wiem też kiedy go zrobić żeby nie zmarnować bo więcej nie kupię ;)
    Mam nadzieję, że na tej podstawie ktoś mi pomoże :))) Ja ogólnie stawiam na czwartek, ale czy to nie będzie za późno? może lepiej jutro lub dzisiaj? albo dzisiaj i w czwartek?
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 28th 2012
     permalink
    Odpowiedziałam pod wykresem.
    --
  1.  permalink
    Dziękuję :) również odpisałam :))
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jestem zrozpaczona..

    Spójrzcie na mój wykres i powiedźcie, czy jest jeszcze szansa na dwie kreski??
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 29th 2012
     permalink
    Poczekaj spokojnie do 18. dfl. Jeśli PTC nadal będzie wysoko, powtórz test.
    --
    •  
      CommentAuthorvidmo
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny zerknijcie na mój wykres, według moich wyliczeń dziś jest 17 dzień fl a @ ani widu ani słychu. Nie wiem czy źle go zinterpretowałam czy coś jest nie tak. Faza fl zawsze trwała u mnie max 16 dni.
  2.  permalink
    Cześć dziewczyny proszę o pomoc w analizie mojego wykresu :) jak na razie jestem zupełnie nie obeznana w tym temacie, ale cały czas się uczę;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 2nd 2012
     permalink
    Czesc Dziewczyny, czy ja moge prosic o pomoc w interpretacji mojego wykresu? Czy dobrze zaznaczylam faze lutealna od dnia po szczycie sluzu - tempka skoczyla wczesniej. Czytalam o przedwczesnym skoku, ze mozna interpretowac jako 1 dzien fazy lut.
    --
    • CommentAuthoraqna
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Witajcie
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wykresów. Na razie mam jeden pełny wykres ( aktualny do 23 dnia cyklu).
    Obserwacje prowadzę z powodów diagnostycznych. Na usg endometrium jest powiększone, często dokuczają mi bóle podbrzusza, przeszłam też w zeszłym roku zapalenie macicy i przydatków. W krwi miesiączkowej znajdują się bardzo duże skrzepy. Lekarze z miejsca proponują tabletki hormonalne, ale wolę wiedzieć czy są potrzebne i czy faktycznie coś się dzieje.
    Obserwacje rozpoczęłam też z zalecenia gastrologa gdyż od 2 lat mam niewyjaśnione żółtaczki i lekarka zasugerowała, że mogą je wywołać zaburzenia hormonalne.
    W cyklu 1 jeszcze jakoś umiałam zaznaczyć fazy, wzrosty temp. itp choć nie wiem czy dobrze?
    Ale drugiego wykresu nie umiem zinterpretować zupełnie.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Odpisałam pod wykresami.
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam
    mam pytanie do kolejnego mojego wykresu:) poprzednie interpretowałam sobie wg tzw. 'metody własnej'.
    Zdecydowałam się teraz na met. Rotzera. Wyszło mi z obserwacji, ze 2 temp. są przedwczesne. I teraz : czy mam je zaliczyć do fl czy nie?? (w internecie znalazłam 2 sprzeczne opinie, raz 'tak', raz 'nie', dlatego tu pytam). Dzieki za wyjaśnienia.
    A i ponieważ to mój pierwszy raz z Rotzerem :wink: , to ogólnie prosze o opinie, czy dobrze zinterpretowałam (staram się, więc fazy niepłodności nie są mi potrzebne :wink: ) Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 13th 2012
     permalink
    W każdej kategorii wszystkie fazy są potrzebne, bo kategorie się zmienia.
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeMar 13th 2012 zmieniony
     permalink
    uhmmmm..
    przyjmijmy na razie, że kategorii nie będe zmieniać (no chyba,że na 'jestem w ciąży', ale wtedy tez fazy niepłodności nie będą zaprzątać mych myśli).
    No więc czy te temperatury sprzed i w szczycie śluzu należa do fazy lutealnej?
    To potrzebuję wiedzieć dla potrzeb określenia najbardziej przybliżonej długości tejże fazy.
    •  
      CommentAuthorj_87
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Witam.
    Też bym poprosiła o pomoc w interpretacji. Wkurza mnie już mój cykl te górki , spadki. Czy jestem po skoku czy przed? czy może w ogóle mam jednofazowy cykl a ostatnie skoki temperatury o niczym nie świadczą?
    Pzdr
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny,

    Czy moglabym prosic o "rzucenie okiem" na moj wykres, czy dobrze zinterpretowalam ?
    dziekuje :)
    --
    • CommentAuthortrollp
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    bardzo prosze o pomoc w interpretacji wykresu, dziekuje
  3.  permalink
    Czy mogłaby ktoraś z was zerknąć na mój wykres styczniowy?
    -- , ,
    •  
      CommentAuthorszerka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Dziewczyny, proszę o pomoc w interpretacji mojego 1 wykresu.Bardzo liczę na wasza pomoc i fachowe porady ;)
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Czy na moim wykresie można już coś zinterpretowac?proszę o pomoc.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    anecia w kluczowych dniach od 7 do 16dc nie ma NIC o śluzie więc dla mnie nie da się zinterpretować
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    A teraz eveke?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    anecia ja interpretuje metodą Rotzera i wg tej metody musiałabym poczekać jeszcze do jutrzejszej temp i wtedy mogłabym juz zanalizować, a zasad Billingsów nie znam, uczyłam sie tylko raz a porządnie jednej metody, która mi pasowała
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Dziękuję za jakąkolwiek pomoc:*
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    przypomnij mi się jutro to zerknę ;)
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Dobrze, dam Ci znac. Jeszcze raz dziekuje ci za pomoc:)
  4.  permalink
    Witam!
    Dziewczyny mam do Was prośbę o wstępną interpretację wykresu. Co prawda cykl jeszcze się nie skończył, ale chciałam, żebyście oceniły dwie rzeczy:

    1. Czy te wyższe temperatury w fazie folikularnej są w porządku. Co prawda 3 z nich były z zakłóceniami - pracowałam wtedy na nocnej zmianie, kładłam się dopiero ok 10:00 nad ranem więc pomiar był ok 13-14:00.

    2. Czy dobrze wyznaczyłam linie przy skoku temperatury?

    Będę wdzięczna za odpowiedź. Jestem początkująca w obserwacji, a staramy się z mężem o dziecko od 3 miesięcy. Cykle mam w zasadzie regularne ok 25-27 dni, ostatni był dziwny, bo brązowe plamienie zaczęło się już w 22 dniu cyklu i następnego dnia rozkręcił się okres. W trakcie tego cyklu kilka plamień również się pojawiło.

    W linku wykres moich temperatur:
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4bcb197dce2ad129.html
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Byłoby łatwiej Ci pomóc, gdybyś zalogowała się tutaj i przepisała obserwacje. Łatwiej wtedy wyłapać błędy niż na tym miniobrazku. Tak czy owak podstawowa jest za nisko, jedną temperaturę dalej powinna być.
    Co to jest ta zielona linia? Gdzie mierzysz, o której?
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 6th 2012
     permalink
    Dzień dobry wszystkim,
    mogę prosić o dwa słowa komentarza pod moim bieżącym wykresem? Przymierzyłam się do analizy wg. metody angielskiej, ale nieufnie patrzę na skok temperatury w 11 DC. Niefortunnie, bo przez kilka dni musiałam mierzyć innym termometrem i stąd sporo zakłóconych temperatur, ale trzymają fason i są w miarę niskie.
    Dzięki za rzucenie okiem, albo i dwoma.
    Pozdrowienia,
    aravls
    --
    •  
      CommentAuthorgolaa
    • CommentTimeApr 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny, prosze zerknijcie na moj wykres, zapowiadal sie ok ale teraz sama nie wiem co i jak... :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgaDkaa
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Dziewuszki witam was ;) Z mężem staramy się o bobaska. Pierwszy raz prowadzę wykres. Czy mogła by mi któraś zerknąć czy dobrze się z nim sprawuję, ponieważ przyznam szczerze, że znam się na tym tyle co kot napłakał ;) Pozdrawiam ;)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Musisz ten wykres najpierw udostępnić.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Proszę o pomoc w interpretacji wykresu. Wątpliwości w komentarzach pod wykresem. Z góry dziękuję :)
    --
    • CommentAuthorLoren
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    hej:)czy mogę prosić o interpretacje mojego wykresu.to mój pierwszy miesiąc mierzenia temp. ale dziwi mnie ciagla temperatura 36,4:shocked:bede wdzieczna za rady i opinie:)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Witam,
    Ja też bardzo proszę o pomoc w interpretacji mojego wykresu. Nie jestem pewna czy dobrze przeprowadziłam analizę.
    31 grudnia miałam zabieg łyżeczkowania (obumarcie ciąży) i po tym śluz bardzo mi sie pogorszył -mam problemy, żeby go wyczuć. W tym cyklu wspomagałam sie wiesiołkiem ale zmieniła się ilość śluzu (na plus) ale nie jego jakość. \W 7-8dfl chciałabym zbadać progesteron i potrzebuję dokładnie wyznaczyć ten dzień.
    Cykle mam regularne.
    Z góry wielkie dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Hej...Dziewczyny proszę bardzo o pomoc w interpretacji wykresu. Jest to mój pierwszy wykres obserwacyjny, czyli jestem zielona jak trawa. Za wszelkie rady i uwagi będę bardzo wdzięczna...Zapraszam pod wykres.
    -- •••
    • CommentAuthorLoren
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny prosze o pomoc w interpretacji wykresu...pierwszy miesiac mierze temp i ten miesiac jest jakis dziwny:shocked:był piekny skok i ładny sluz co by swiadczyło o przebytej owulacji,po 5 dniach wyzszych temp spadek i krwawienie w 18 dc!!!dzis mierze temp i znow skok do 37...krwawienie przypomina @!!!!nie zdazyło mi sie nigdy o tyle wczesniej dostac @!!!nie wiem czym to jest spowodowane:( moze dufastonem który brałam w zeszłym miesiacu(tylko jedna serie)???POMOCY!!!
    --
  5.  permalink
    Proszę Was o pomoc, chociaż nie wiem czy z tego co mam zapisane da się coś ustalić. Nie prowadziłam w tym cyklu właściwie żadnych notatek. Nawet nie mam zapisanej ostatniej miesiączki (jedynie mniej więcej przypuszczam kiedy miała miejsce). Tydzień temu kochaliśmy się z moim chłopakiem(peeting), jednak ja mam od tamtego czasu jakąś schizę ciążową, do tego gdy po tym wszystkim zaczęłam mierzyć temp, to ona była podwyższona, wczoraj zauważyłam, że bateria w termometrze jest do wymiany. Nie wiem też z tego względu czy te pomiary są wiarygodne, bo nie zauważyłam nawet wcześniej, że bateria jest słaba a jakiś czas pewnie już mierzyłam ze zużytą.

    1 - 5 dc(ustalony mniej więcej) 15-19 kwietnia - Miesiączka
    6 dc --
    7 dc - 36,59
    8dc --
    9dc --
    10 dc - 36,62
    11-17dc - nie mierzyłam temp.
    18dc - seks
    19dc --
    20 dc --
    21 dc --
    22 dc - 37,12
    23 dc - 36,82 (temp. zakłócona, budziłam się w nocy, od 2 do 4 nad ranem nie mogłam zasnąć)
    24 dc - 36,87
    25 dc - 36,77 (śluz rozciągliwy)
    26 dc - 36,74 (śluz lepki, nieprzejrzysty, grudkowaty) SZCZYT ŚLUZU
    27 dc - 36,60 (zmierzona o 5tej rano term. rtęciowym, bo w tamtym nie działała bateria), potem o 6.15 - stała godz. pomiaru - zmierzyłam ponownie(ale już po wstaniu do toalety) i miałam 37,00


    Cykle mam około 30 dniowe, ale w tym miesiącu miałam bardzo dużo stresu, problemów (przez to nie miałam głowy do zapisywania objawów) no i nie mam pewności 100% kiedy zaczęła się miesiączka w tym cyklu.

    Zakładając, że okres miałam w tym czasie, który zapisałąm wyżej, czy da się coś ustalić?

    Czy powinnam zrobić już test ciążowy czy to za wcześnie? A może niepotrzebnie panikuję, może ze względu na stres opóźniła mi się owulacja i miesiączka też będzie później?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Nie masz głowy do zapisywania objawów, ale masz głowę do seksu?
    Wklep wszystko na wykres.
    --
  6.  permalink
    WYkres jest dostępny tutaj http://www.skarbmamy.pl/NPR-wykres-cyklu?wpage=1&fr=1&id_cyklu=6669

    Na 28dni nie mam pełnej aktywacji konta.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Twój post się nie pokrywa z wykresem. Ja bym poczekała, przy pettingu prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Zapisuj przynajmniej te miesiączki. Na test z moczu za wcześnie, z krwi ew. by wyszedł, ale, jak mówię, prawdopodobieństwo prawie żadne.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 19th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny,

    Czy ktoras moglaby spojrzec na moj wykres ? Czy da sie go jakos zinterpretowac ? Wedlug mnie to cykl jest bez owulki.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    Moya, owulację stwierdza się poprzez monitoring tylko. Proszę poprawcie mnie, jeśli się mylę.
    Masz luki w pomiarach ptc. Ciężko określić, kiedy był skok do zrobienia analizy. Zazwyczaj masz takie długie cykle?
    Mam nadzieję, że któryś z ekspertów się wypowie, bo sama jestem ciekawa analizy Twojego wykresu :smile:
    Powodzenia,
    M.
    --
  7.  permalink
    Masz rację, owulację można stwierdzić tylko i wyłącznie poprzez USG.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 20th 2012
     permalink
    a ja gdzieś czytałam, że 100 % potwierdzeniem na to czy doszło do owulacji jest tylko CIĄŻA bo USG zawsze może się pomylić :wink::wink::wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.