Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    A wg mnie to najzwyczajniejszy obciach :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    mgiełka1983, skoro tak szkoda Ci złamanego grosza za wykres tutaj, to tez pomocy sobie szukaj na swoim portalu- wybacz że tak obcesowo, ale tutaj nie płaci się jedynie za wykres, ale także za porady użytkowniczek i eksperta.
    --
    • CommentAuthormononi
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Dziewczyny mozecie spojrzec na moj wykres,czy to normalne ze mam tak wysoka temperaturę po skoku
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 29th 2011 zmieniony
     permalink
    mgielka1983: Każda może mieć wykres gdzie chce a Tobie nic do tego :cool:


    nic mi do tego, a pewnie
    zadałam tylko pytanie ....

    bo mnie nurtowało po co takie osoby jak Ty się tu rejestrują skoro NIE MAJĄ ZAMIARU ZŁAMANEGO GROSZA PŁACIĆ
    jak ja nie mam zamiaru czegoś robić to tego unikam
    a Ty jakby odwrotnie :P

    ale tak jak Ci dziewczyny napisały, nie dziw się, że "LASKI" Ci nie chcą pomóc w interpretacji skoro taką postawę reprezentujesz....
    poza tym co to za zwrot "laski" ? :neutral:
    na popierdółkach tak się do siebie zwracacie ? :devil:



    MONONI mierz o podobnej porze a nie, że raz o 8 a raz o 5, tak jak dzisiaj :wink:
    bo dzisiaj jakbyś zmierzyła o 7-8 tak jak zawsze to pewnie było by wyżej....
    a tak to wygląda jak spadek na linię niższych temp...
    a ta wysoka po skoku jest zupełnie normalna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    Wyznaczanie niepłodności u staraczki jest 100% uzasadnione - potrzebne teraz i na przyszłość. Tak samo istotne są różne nietypowe sytuacje, które mogą się powtórzyć.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 29th 2011
     permalink
    TEORKA: czy 23 złote [abonament za 3 msce] to jest na prawdę tak KOSMICZNA kwota, że trzeba w ten sposób kombinować ?


    dokładnie, do tego tutaj dużo fajnych opcji, przejrzystość, rady eksperta i sporo dokształconych uzytkowniczek, a jak sie ma kilka przyjaciółek to mozna sie wymieniac gratisami i jest dobrze
    --
  1.  permalink
    Witam, jestem w ciąży której jeszcze nie planowałam. Od pół roku robię wykresy NPR i do tej pory udawało mi się uniknąć ciąży. Tym razem mój wykres był dość dziwny i nie jestem pewna kiedy doszło do zapłodnienia. Proszę o interpretację lub Wasze przypuszczenia.

    Oto wykres:

    17.11.2011 1 dc- miesiączka 6 dni
    6 dc- koniec miesiączki
    7 dc/ temp 36.6 WSPÓŁŻYCIE! /sucho
    8 dc/ temp 36.4 /sucho
    9 dc/ temp 36.6 / trochę wilgotno, woda
    10 dc/ temp 36.7 / śluz jw.
    11 dc/ temp 36.6 / śluz jw.
    12 dc/ temp 36.7 / śluz śliski, biało przejrzysty, dużo, wilgtono
    13 dc/ temp 36.9 / śluz jw.
    14 dc/ temp 36.6 / śluz jw.
    15 dc/ temp 37.1 / śluz jw.
    16.dc/ temp 37.0 / śluz jw.
    17 dc/ temp 36.8 / wilgotno
    18 dc/ temp 36.9 / mniej śluzu, biały gęsty
    19 dc/ temp 37.0 / sluz jw.
    20 dc/ temp 37.0 / śluz jw. WSPÓŁŻYCIE!
    21 dc/ temp 36.9 / sluz jw. WSPÓŁŻYCIE!
    RESZTA DNI TEMP OKOŁO 37.0.

    Więc któe współżycie zaowocowało zapłodnieniem, to w 7 dc, czy też to w 20 dc.???
    Dodam że cykle z reguły mam 28 dniowe, zawsze współżyłam w 7, 8 dc bez konsekwencji.
    Innych obserwacji jak ból owulacyjny nie notowałam gdyż nie spodziewałam sią ciąży. Proszę o pomoc.
  2.  permalink
    dziewczyny zerknijcie na mój wykresik. Czy wszystko dobrze tam pozaznaczałam i czy jest szansa na dzidziusia ;) pozdrawiam:)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Wg mnie zdecydowało współżycie z 7 dc bo tempka 36,9-37 to już po owulce. Osobiście myślę, że jeśli współżycie jest w okresie gdy jest sucho to już w szyjce macicy mogą być początki śluzu płodnego co podbite przez śluz związany ze współżyciem może pomoc przetrwać plemnikom. Z reszta nawet Rotzer pisze, że faza tuż po miesiączce jest fazą niepłodności względnej i można z niej korzystać dopiero powyżej 6 a najlepiej 12 zaobserwowanych cykli, a tak czy siak jest to statystyka a statystyka często wymija się z rzeczywistością. Pewność, że nie zajdziesz w ciążę masz współżyjąc od 3 dnia wyższej temperatury zakładając, że cykl został prawidłowo zinterpretowany.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 30th 2011 zmieniony
     permalink
    na pewno to z 7 dnia cyklu
    --
    •  
      CommentAuthormonika_w
    • CommentTimeDec 31st 2011 zmieniony
     permalink
    Potrzebuję pomocy w interpretacji mojego wykresu. To mój pierwszy wykres i niestety zaczęłam mierzyć temp dopiero w połowie - skleroza. :/ Śluzu jak na lekarstwo - nie sposób zaobserwować czy jest czy go nie ma a jak jest to jaki jest. W dodatku testy wskazujące na owulację za każdym razem wychodzą inaczej. I jeszcze te dziwne bóle podbrzusza. Zawsze w trakcie owulacji bolały mnie jajniki a nie podbrzusze (tak jak na okres). Szyjka jest tak wysoko, że jedyne co mogę ocenić to jak wysoko jest - paluchem prawie jej nie dosięgam. I tak patrząc na to już zgłupiałam. Czy możliwe że owulacja była w 12dc? A może dopiero będzie? Da się cokolwiek z tego wycztać czy zostaje czekać? Przyznam, że zastanawiałam się też troszeczke czy aby nie jestem w ciąży. W sumie nie planowałam, ale... na dnie srca cośtam się uśmiechnęło i przyznam ze wstydem, że zaczęłam się wkręcać :bigsmile:
    Moje cykle zazwyczaj trwają ok 28 dni z 14 dniową faza lutealną. Ostatni był krótszy (24 dni) z powodu dużego stresu.
  3.  permalink
    Witajcie, prowadze wykres na ktory zreszta pare osob juz zerknelo, jednak wprowadzilam pewne poprawki, i tu pytanie do Amazonki czy wlasciwie oznaczylam wyzsze temperatury? Czekam na ksiazke Roetzera ale poki co musze zdac sie na Wasza pomoc...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 31st 2011 zmieniony
     permalink
    Ciastomiłości: Jeśli masz pytanie do konkretnej użytkowniczki, możesz wysłać jej wiadomość wewnętrzną.

    Monika: Skąd wiesz, jakie miałaś wcześniej długości lutealnych? Owulacja w 12. dc nie jest niczym niezwykłym, ale sądzę, że jeszcze jej nie miałaś albo jesteś w trakcie. Testy nie u każdej kobiety dają wiarygodny wynik.
    --
    •  
      CommentAuthormonika_w
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    Fiufiu - do tej pory prowadziłam mierzenie temperatury i obserwacje w zeszycie. Ostatnie 5 miesiący miałam przerwy i nie mierzyłam temp w ogóle a śluzu było na tyle mało że też sobie odpuściłam obserwację. Ale z poprzednich (prawie dwuletnich) obserwacji wynikałaby taka liczba a nie inna.

    Z tymi testami to się zdziwiłam bo do tej pory raczej trafiały. Był wynik dodatni, ok 24h potem ból jajnika i skok temperatury. A potem testy ujeme. Tym razem raz tak, raz inaczej pokazuja winik i całkiem zgłupiałam.
  4.  permalink
    ''Testy nie u każdej kobiety dają wiarygodny wynik.''
    To tak bylo ze mna w tym cyklu ;/ Test byl dodatni pomimo,ze cos wstrzymało przygotowanie do owulacji, badz do owulacji doszło, ale z jakiegos powodu (moze przeziebienia) ciałko żółte jest słabe i zbyt niski progesteron daje dziwnie niska temp w fazie lutealnej.
    A ja do tej pory bylam pewna,ze skoro test jest dodatni owulacja musi byc :confused:
    --
  5.  permalink
    Dodam,ze testy uzywam od kilku miesiecy i zawsze byly pozytywne 2 dni przd skokiem... dopiero w tym cyklu cos sie pokopalo :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormonika_w
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    No to ja czekam nadal, może w końcu się coś wyjaśni i pokaże się jajeczko albo chociaż pojawi się kłócie jajnika a nie te dziwne bóle podbrzusza. Chyba innego wyjścia nie ma. Choc gdzieś tam tli się nadzieja jeszcze, że może się udało ;)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 31st 2011
     permalink
    O testach jest oddzielny temat.
    Moniko, wspaniale, że już miałaś doświadczenie "papierowe".
    --
  6.  permalink
    Mam pytanie, jak traktowac temperature ktora tuz po przebudzeniu jest wyzsza niz chwile po wstaniu...? Mierze oralnie ok 6.30. Potem kontrolnie jak wstane i czesto jest tak ze spada mi o jakies 0,1-0,2C. Nie wiem co wpisywac do wykresu.. :/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 1st 2012
     permalink
    Wpisujesz temperaturę poprzebudzeniowa. Mierzenie w innych sytuacjach nie jest miarodajne i bezsensowne z punktu widzenia NPRu. PTC musi spełniać określone warunki. Nie rozumiem po co mierzyć po wstaniu, zwlaszcza, że w jamie ustnej temperatura jest najbardziej wrazliwa na zmiany - picie, mycie zebów, częstsze przełykanie. Poza tym według mnie - niepotrzebne zawracanie sobie głowy, bo jest do niczego niepotrzebny taki pomiar.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  7.  permalink
    dziewczyny czy możecie zerknąć do mnie na wykresik? zawsze miałam krwawienia co 25-28 dni, ostatnio nawet 22 dni to były, teraz pierwszy raz prowadzę wykres i widać z niego, że owulacja się przesunęła do 24 dc, wg moich odczuć mogła być 23 dc

    PYTANIE: w którym dc mogę iść spokojnie na betę, jeżeli nie dostanę miesiączki ? tak, żeby była pewna? na razie zero objawów, ciągnięcia podbrzusza itp.żeby miała się zbliżać
    dziękuję:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    Ja bym przed 12. dfl nie szła na betę.
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    do TEORKA i innych zainteresowanych ;)

    kilka dni temu prosiłam o pomoc w interpretacji wykresu i zastanawiałyśmy się nad dwoma następującymi po sobie spadkami temperatury na lub poniżej linii podstawowej tuż po skoku w metodzie Rotzera. Byłam u gina i się o to dopytywałam i znalazłam też potwierdzenie w necie: "Jeśli w trakcie wzrostu temperatury wystąpią po kolei minimum 2 dni z temperaturami, które spadły na linię podstawową albo poniżej, nie zostały zmierzone lub były zaburzone nie możemy mieć pewności działania progesteronu i dopiero po nich szukamy wyższych temperatur, spełniających warunki konieczne do wyznaczenia końca okresu płodności. Jeśli ich nie znajdziemy, nie wyznaczymy końca okresu płodności i początku niepłodności bezwzględnej."

    Pozdrowionka dla wszsytkich
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    o dzięki za wyjaśnienie bo mnie to nurtowało cały czas :)
    --
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    dzięki - przydatne informacje :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    to chyba jest opisane w ksiażce...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    eveke: to chyba jest opisane w ksiażce...


    właśnie chyba nie :)
    ja dwa razy czytałam rozdział o niepłodności poowulacyjnej i takiego przykładu nie było
    --
    • CommentAuthorSylwiaXXX
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam ,mam pewien problem a mianowicie wczoraj miałam 18 dc i dostałam różowych plamień ,dziś temperatura spadła do niższego poziomu i pojawiło się lekkie krwawienie ,brzuch nie boli w ogóle co u mnie graniczy z cudem ,nie mierzyłam tempki codziennie ,więc nie mam pewności że były 3 wyższe temperatury,ale prawdopodobnie był ten skok. Nie wiem czy mam uznać że to już 1 dzień nowego cyklu,czy to plamienia śródcykliczne ,18 dc to troche za wcześnie na miesiączkę !?!
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Trudno u Ciebie cokolwiek powiedzieć. Jakiej długości cykle miewałaś wcześniej? Temperaturę mierzymy rano, po przebudzeniu i przed wstaniem z łóżka.
    --
    • CommentAuthorSylwiaXXX
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    cykle mam regularne +- 26 dni,wiem że mierzy się temperature rano przed wstaniem z łóżka bo stosuję npr od 2 lat ,zazwyczaj faza lutealna trwa u mnie 13 dni i zaczyna się od 14 dc ,pisze "zazwyczaj" ponieważ wiem że niczego nie da się tu przewidzieć ,staram się o dziecko dlatego ważne jest dla mnie wiedzieć czy to śródcykliczne .
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Skoro jesteś tak doświadczona, to skąd wziął się problem z odróżnieniem @ od śródcyklicznego?
    --
    • CommentAuthorSylwiaXXX
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Nie rozumiem skąd te uszczypliwości ,nie napisałam nic takiego że jestem taka doświadczona tylko że wiem jak powinno się mierzyć temperature
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Czemu jako godzinę mierzenia masz zaznaczoną 20:00???
    --
    • CommentAuthorSylwiaXXX
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    to przez pomyłkę po prostu nie zwróciłam uwagi że jest nie przestawiona ,już zmieniam mierzę o 5 rano codziennie
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    A widzisz, nie umiemy czytać w Twoich myślach. Możesz opisać siebie w profilu, to unikniesz nieporozumień.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Określenie "doświadczona" odnosi się do użytkowniczki mające zaobserwowanych więcej niż 12 cykli. Nie widzę w tym nic uszczypliwego. Jaką metodę interpretacji stosujesz?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Jeśli mogę prosić o zaglądniecie do wykresu ponieważ:
    cieka wam jestem co może oznaczać taki skok temp.wiem że raczej jest zakłócona,ale czasem mierze temp.potem jak już jestem rozbudzona ide do kibelka i wracam do wyrka mierze i jest to samo. Śluz dalej płodny a nie wiem jak określić te linie czerwone, wykres jest w miarę prawidłowo prowadzony to co nieco można pow. a skąd można wiedzieć że była owulacja tylko lekarza albo testy,czy jakiś objaw też to sugeruje ?
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny !

    Mam pytanko odnośnie wyznaczania fl w metodzie Rotzera. Czy dzień przedwczesnego skoku temperatury, ale już po szczycie śluzu, zaliczany do fl?
    Ja wcześniejszy skok miałam w 14 dc. i w tym też dniu szczyt śluzu, dalej w 15 dniu była wyższa temp., potem 2 kolejne nie spełniały warunku temp. wyższych i prawidłowy skok był dopiero 18 dc. Chciałabym się upewnić czy mam liczyć fl od 15 dc. czy dopiero od 18 dc. ??
    Obecnie obserwuję mój 2 cykl, który też nie jest książkowy :/ bo wzrost nijak się ma do śluzu... zobaczymy co będzie dalej
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Po dniu szczytu śluzu nie ma mowy o przedwczesnym, który z definicji występuje przed szczytem albo wraz z nim.
    Do FL nie wliczamy przedwczesnych, wytłumaczenie na moim profilu.
    -- Mama M & N & W
  8.  permalink
    a ja mam pytanie (już dałam do ekspertów ale cisza) co kończy fazę lutealną ? mam spadek temp ale tylko brazowe plamienia więc zaliczam je do tego cyklu a jak będzie krew to wtedy rozpocząć nowy ?
  9.  permalink
    Tak:)dokładnie krew zaczyna nowy cykl
    -- ,
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    [quote=bewe82][/quote]

    Dziękuję za opis na profilu. Ale dalej pewna nie jestem :(

    Czy mogłabyś zerknąć na mój wykres listopad/grudzień, bo o ten właśnie mi chodzi. Z tego co piszesz, ten mój spadek dwóch temperatur w 16 i 17 dc. nie ma wpływu na fl i powinnam ją liczyć od 15 dc. Dobrze rozumiem?
    Pod wykresem jest opinia, że jednak powinnam liczyć dopiero od 18 dc., ze względu na to, że doszłyśmy, że właściwy skok był dopiero w tym dniu.
    Zgłupiałam :/
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    fasolinka - tak, ostatni dzień przed krwawieniem to ostatni dzień fl. Nowy cykl zaczynasz, jak pojawi się krew.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Czesc dziewczyny, czy moge prosic o pomoc w interpretacji mojego zakreconego wykresu i komentarze? Bylam u gina- endykrynologa w czwartek, i z obrazu usg wywnioskowal, ze owulacja byla prawdopodobnie w poniedzialek..bo endometrium bylo typowo poowulacyjne ( z linia poprzeczna wzdluz ..tak powiedzial.. nie wiem co o tym myslec), brak pecherzykow dominujacych w czwartek -wczesniej nie mialam mozliwosci monitoringu w tym cyklu. U mnie tempka niska caly czas.. skoku brak.. we wtorek ide zrobic progesteron, ciekawa jestem waszych opinii. dzieki z gory :)
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    NO i ja też mam nie mały problem, myślałam że mogę chociaż zaznaczyć szczyt śluzu albo początek fazy lutealnej ale wczoraj spadła temp.w 21dc a dzis znów wróciła na swoje miejsce temp, 2 ostatnie nie zakłócone, tylko co z tą fazą lutealna nie mam szans na zafasolkowanie jak będzie tak krótka faza,długość cykli 25-26 dni. więc za 4-5dni @ i co dalej?
    --
    • CommentAuthorAAdka
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Cześć dziewczynki, jestem nowa i od niedawna mierzę temperaturę. Możecie zerknąć na mój wykres? Zauważyłam, że nie ma u mnie tak jak u innych temperatur wyższych i niższych. Moja temperatura skacze raz w górę raz w dół. Czy to jest prawidłowe??
    •  
      CommentAuthormeaya
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Mogę prosić jakąś doświadczoną dziewczynę pod mój wykres. Chciałam sprawdzić czy dobrze zinterpretowałam wykres :) z góry dzieki za pomoc
    -- ,
  10.  permalink
    Dziewczynki możecie zajrzeć na mój wykres, czy mogę liczyć 1 dzień lutealnej od 8 dc czy 7dc ?
    dziekuję z góry :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Oczywiście, że możesz, pod warunkiem, że jesteś już po szczycie śluzu, zebrałaś sześć przedwzrostowych pomiarów, a szyjka macicy stwardniała i zamknęła się. Tylko, że na Twoim ostatnim wykresie nic takiego się nie dzieje, co dawałoby podstawę przypuszczać, że rozpoczęła się faza lutealna.
    Czy w ogóle wiesz, co to znaczy "faza lutealna" i czy aby Ci się nie pomyliła z fazą płodną?
    --
    •  
      CommentAuthormanilla
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    obecnie masz dni płodne, wskazuje na to śluz przejrzysty rozciągliwy i uczucie ślisko. Patrząc na Twój poprzedni wykres wydaje mi się, że to co nazwałaś skok temp. w notatkach jest skokiem przedwczesnym i właściwy pojawi się później. Mierz dalej temperaturę i sama zobaczysz czy utrzymuje się wyższy poziom czy spadnie i dopiero po kilku dniach się pojawi właściwy wzrost. Teraz jest za wcześnie, żeby o skoku mówić i tym samym o fl.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.