Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Skoro wykresy były czytelne, to jak najbardziej wychodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Witam, mam pytanie odnośnie mojego wykresu, to drugi, który tworzę i pierwszy z lekiem bromergon, na obniżenie prolaktyny. Staramy się od ponad roku. wszystko wyglądało ładnie ale w fazie temp wyższych zamiast wzrastać zaczęły opadać, przeziębiłam się i brałam duomox, moja ginekolog powiedziała, że w tej fazie nie ma on wpływu na potencjalną ciążę, temperatury oznaczyłam jednak jako zakłócone, dzisiaj czułam się już dobrze ale temperatura rano spadła do linii podstawowej, pojechałam zbadać progesteron wyniki popołudniu, miesiączki mam zawsze regularne co 28 dni, czy to już koniec nadziei w tym cyku? jak ktoś znajdzie chwilkę proszę o odpowiedz. Pozdrawiam.
    Adriana
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
  1.  permalink
    Witam

    Mam prośbę jest to mój pierwszy cykl jak mierzę PTC , mierzę termometrem rtęciowym , waginalnie i moje pytanie jest takie przysneło mi się w trakcie pomiaru i pomiar trwał 35 minut , czy wynik będzie temperaturą normalną czy zakłuconą .Wiem że moze jest to głupie pytanie ale nie znam się jeszcze na tym tak dokładnie , będę wdzięczna za odpowiedź .
  2.  permalink
    Czy mogła by któraś zajrzeć pod mój wykres i powiedzieć mi czy dzisiejsza temp.jest skokiem biorąc pod uwagę wcześniejsze temp. i długość cyklu . Oraz czy temp. dzisiejsza jest normalną czy zakłuconą ze względu na 35 minutowy pomiar - przysneło mi się . Narazie zaznaczyłam na wykresie że była nie zakłucona .

    Proszę o pilne porady .:smile:
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    hej zaglądnęłam do Ciebie,wygląda na skok i myślę, że nie powinnaś uznawać tej temp za zakłóconej, termometr jak uzyska twoją temp to nie pokarze Ci więcej niż jest nawet jakbyś go tam nie wiadomo jak długo trzymała, chyba że by Tobie temp wzrosła, jednak 35 min w pozycji leżącej myślę, że nic nie zmieniło, gorzej gdybyś z tym termometrem te 35 min chodziła:P buziole
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
  3.  permalink
    Dziewczyny bardzo was prosze o interpretacje mojego wykresu. Czy jeszcze jest szansa na owulacje czy to raczej bedzie cykl bezowulacyjny? Spadk temperatury utrzymuje się już dość długo;( dopiero zaczełam się obserwować, bede wdzięczna za waszą pomoc:)
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeFeb 13th 2012
     permalink
    Witam
    mam prośbe, możecie zerknąć czy dobrze oznaczyłam początek fl na moim wykresie? Wlasciwie nie mam tam skoku, tylko mozolnie mi sie temp.pięła przez kilka dni... i w koncu nie wiem, gdzie jest poczatek fl.
    dzieki za pomoc. pozdrawaim.
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    witam
    to znowu ja ;) nie wiem co myslec o moich ostatnich tempkach. Dziwne to troche, jakby mi sie termometr zaciał ;) poniewaz sie staram, to musze chyba przyjąc, ze skoro temp nie wzrasta (= progesteron nie przyrasta), to na ciaze nie ma szans?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Masz trochę dziur, ale wykres jest dwufazowy. Skąd wzięłaś ten brak wzrostu?
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Chodziło mi o to, ze w fl nie wzrasta, podniosła sie do 36,6 i tak została. A skoro c.żółte produkuje z czasem coraz wiecej progesteronu , to temp powinna wzrastac w fl (chociaz troche). A u mnie nic... wiec cos chyba nie tak... :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Ale jest wzrost, więc o co chodzi?
    36,60 to PTC wystarczająca do rozwijania się dziecka.
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    hmm.. no ok, poczekam wiec , zobacze co bedzie dalej.
    dzieki :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    Masz w ogóle podręcznik do swojej metody, aby zawsze móc rozwiać swoje wątpliwości? Takie informacje znajdziesz w każdym dobrym podręczniku.
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    nie mam zadnego podrecznika :neutral: , wiedze czerpie z 28 dni ;))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 15th 2012
     permalink
    No to szkoda. 28dni to za mało.
    --
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    dodałam wykres i chcialabym uzyskac pomoc czy jestem w ciazy pomóżcie dziewczyny
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Hej..

    Jestem taka zdołowana dziś. Nie dość, że mam już za sobą 2 poronienia, to jeszcze zaburzył mi się cykl kompletnie! :(

    Nie prowadzę tu już wykresów, ale może i tak coś powiecie. Ten cykl (drugi po 2 poronieniu samoistnym, b. wczesna ciąża) zaczął się 9 stycznia i do tej pory nie miałam jeszcze owulacji ;( To już 39 dc, i nic tego nie zapowiada. A pierwszy cykl po 2 poronieniu był owszem dłyższy bo 38 dni ale z normalna owulacją, tylko przesuniętą.

    W tym cyklu tempki zaczęłam mierzyć koło 20dc bo zazwyczaj w tym momenecie mam owulację, przez kilka dni skakały 36,3 i 36,5 na przemian (tak z tydzień max od tego 20dc) a potem cały czas codziennie 36,5 od 2 tygodni, i ani drgnie.. Byłam chora tydzień temu, miałam gorączkę (38,5 pod pachą a w pochwie nawet 39,1), ale przeszło po 2 dniach i nadal 36,5...
    jak to możłiwe żeby tak szły i nic??

    Wcześniej przy normalnym cyklach niższej miałam poniżej 36,5 a wyższe 36,7 i wzwyż, a teraz nic już nie rozumiem... Codziennie to samo.. :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Skoro nie prowadzisz wykresów, to czego oczekujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    prowadzę wykresy głupia babo, ale nie tu!


    I od Ciebie to na pewno nie oczekuję pomocy, skoro umiesz tylko dogryźć, nie tylko mnie ale innym też, zastanów się na tym bo to nie pierwszy raz...

    chyba to nie jest normalne, że temperatura stoi w miejscu przez 2 tygodnie, więc szukam pomocy.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Bruna: prowadzę wykresy głupia babo


    " - " za niekulturalne odzywki .
    --
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    mam już dośc tej baby, sama nie chce mieć dzieci i tylko denerwuje tych którzy mają problemy a chcą mieć rodzinę. Zauważ, że ona zawsze ludziom docina, nigdy nie stara się pomóc lub wczuć, niech poczyta jeszcze swoje nieśmiałe zapytania sprzed kilku lat, teraz jakiś zimny potwór się zrobił.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Bruna jak masz doła i nie wytrzymujesz własnego ciśnienia to idź na spacer zamiast pyszczyć w chamski sposób na jedną z nas.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    jeśli jest ktokolwiek kto też miał taką "stojącą" tempkę to niech napisze, skąd takie zaburzenia... :( Chyba mamy sobie pomagać, a nie się miło uśmiechać, gdy komuś dzieci umierają albo mają problemy zdrowotne? Liczę, że sa jeszcze normalne dziewczyny tutaj które mogą coś konstruktywnego doradzić...
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Licho: Bruna jak masz doła i nie wytrzymujesz własnego ciśnienia to idź na spacer zamiast pyszczyć w chamski sposób na jedną z nas.


    jak stracisz 2 dzieci to zobaczymy jak Ty będziesz reagowała na taką "pomoc" Amazonki, tylko ona mnie wkurza.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Napisz przede wszystkim w odpowiednim temacie zamiast się podpinac pod nowy - ogólny, który i tak zaraz zostanie gdzieś przeniesiony. Jesteś tu już trochę to chyba umiesz się po forum poruszac. Mamy sobie pomagac, ale nic nie usprawiedliwia chamskich odzywek i wpierniczania się w cudze wybory - nie Twój biznes. Każdy jest inny - jeden bezceremonialny i dociekliwy, inny - chamski...
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    J/w nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Bruna, spokojnie... Amazonka przeoczyla slowo "tu" w twoim zdaniu, zdarza sie.
    A co do pytania, to po poronieniu cykl moze sie tez sporo wydluzyc, albo byc bezowulacyjny. Byc moze po prostu organizm nie jest jeszcze gotowy na nowa ciaze, wiec sam sobie to reguluje.
    --
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    No ktoś założył ten wątek "pomocy" więc korzystam, sama go nie wymyśliłam..

    Mam prawo czepiać się kogoś kto mnie i innym docina, wiele już JEJ takich docinek widziałam na forum i pod wykresami, tylko wiem, najlepiej siedzieć cicho, ale ja taka słodka idiotka nie jestem.

    Trudno, może ktoś się odezwie kto miał podobnie z tymi tempkami.
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    YPolly: A co do pytania, to po poronieniu cykl moze sie tez sporo wydluzyc, albo byc bezowulacyjny. Byc moze po prostu organizm nie jest jeszcze gotowy na nowa ciaze, wiec sam sobie to reguluje.
    --


    dzięki, ale ja już mam 2 poronienia za sobą (ostatnie w listopadzie) ale ten jest wyjatkowo dziwny, niemożliwe, żebt temperatura była codziennie taka sama, prawda? Przecież jakieś drobne wachania powinny być.. Śluz mam cały czas płodny, szyjka raz w góre, otrwarta i miękka, raz w dół twardneje, zamyka się. Mam dość :cry:
    •  
      CommentAuthormaravilha
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    trudno powiedziec co sie dzieje z Twoim organizmem, powinnas mierzyc temperature od poczatku cyklu - tak na oko nie da sie stwierdzic dnia owulacji to po pierwsze, po drugie nie masz pojecia jaka mialas temperature wyjsciowa a co za tym idzie? nie wiesz czy doszlo do skoku i czy Twoje terazniejsze temperatury sa wyzsze, czy sa poprzedzone 6scioma nizszymi temperaturami, poronilas ( wspolczuje, naprawde :( ) wiec Twoj organizm musi sie dostosowac do nowej sytuacji - zaczac wszystko od poczatku

    stawiam na cykl bezowulacyjny, na Twoim miejscu skonsultowalabym to z lekarzem, tutaj nikt ci nie pomoze, mozemy sie tylko domyslac
    -- [url][/url]
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Dzięki... Mam lekarza niebawem ale myślałam, ze może coś się od Was dowiem.

    Ja mierzę tempki od 6 miesięcy, ale zapisuję nie tu, ale w domu na specjalnym wykresie. Większość tych cykli była 32-34 dni, i owulacja prawie zawsze 22 dc, jak w zegarku, a tu proszę, zastój zupełny i już mam depresję..

    Mam już przecież kilka wykresów, i tak jak napisałam, zawsze "niższe" to były poniżej lub równe 36,5 (przed skokiem kilka dnia były raczej niższe niż 36,5), a potem piękny skok 36,7 i wzwyżżż... To jakaś anomalia, a wszytskie wyniki badań mam w normie i lekarze myślą, że jestem psychiczna bo "to tylko 2 poronienia, tak bywa"...

    Podkreślam, to mój DRUGI cykl po ostatnim poronieniu, tamten pierwszy "po" był 38 z owulacją. To drugi po poronieniu byłby gorszy niż pierwszy zaraz po stracie? To chyba nielogiczne.. :(
    •  
      CommentAuthormaravilha
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    rozumiem, ale wiesz nasz organizm to nie zegarek, wystarczy mala zmiana by wszystko zeszlo na leb na szyje
    owulacja wystepuje zawsze 14 dni przed krwawieniem miesiaczkowym, dlatego fazy lutealne sa tak zroznicowane, bo mozesz ja miec na kilka dni przed skokiem i nawet kilka dni po nim

    nie zalamuj sie, obserwuj sie dalej moze cos zaskoczy, poczekaj z tydzien jezeli krwawienie sie nie pojawi szoruj do lekarza
    nie wiem co to znaczy stracic dziecko, moge sobie tylko wyobrazic... :(
    -- [url][/url]
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    maravilha: po drugie nie masz pojecia jaka mialas temperature wyjsciowa a co za tym idzie?


    wyjściową miałam 36,5 też..
  4.  permalink
    witaj bruna, czytałam gdzies ze nie we wszystkich cyklach jest owulacja ale nie chce cie zmylic bo sama nie wiem jak to jest....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    maravilha: nie wiem co to znaczy stracic dziecko, moge sobie tylko wyobrazic... :(


    obyś nigdy tego nie musiała przechodzić.. Strata długo wyczekiwanego dziecka jest bardzo bolesna, w pierwszą ciążę zaszłam przy pierwszym podejściu i trwała 10 tyg.. druga tylko 2 tygodnie. Dziewczyny, uważajcie na siebie..
    •  
      CommentAuthormaravilha
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    w takim razie mamy doczynienia z cyklem bezowulacyjnym, naprawde powinnas sie zglosic do lekarza jezeli do tygodnia nie wystapi u Ciebie krwawienie by przepisal Ci cos na wywolanie miesiaczki

    jezeli jednak krwawienie sie pojawi, a temperatura nadal bedzie taka nijaka, to pamietaj ze to krwawienie bedzie krawieniem srodcylicznym czyli teoretycznie beda to Twoje plodne dni ( przewaznie po nim lub w trakcie wystepuje owulacja )

    nie martw sie na zapas, takie cykle zdazaja sie tez u zdrowych kobiet
    -- [url][/url]
    •  
      CommentAuthormaravilha
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    ja poki co nawet w ciaze zajsc nie potrafie.. w czerwcu beda 3 lata odkad sie staramy a zadnych anomalii w moich cyklach nie widac, hormony byly w normie, nasienie mojego jest bardzo dobre .. ehh ale chyba schodze z tematu :)
    -- [url][/url]
  5.  permalink
    ja jestem dwa tyg po poronieniu i czuje ze juz mam owulke,Bruna a moze twoj cykl sie po prostu przedłuzyl? A powodem moze byc rowniez to ze chorowałas
    -- ,
    • CommentAuthorElena_Sky
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Mam pytanie, czy przy 28-29 dniowych cyklach możliwe jest zajście w ciążę jeżeli stosunek z wytryskiem w środku był 4 i 5 dc? we wcześniejszych cyklach kilka razy wystąpiła owulacja około 11-13dc.

    01.02krwawienie
    02.02krwawienie
    03.02krwawienie
    04.02plamienie - sex do końca
    05.02plamienie - sex do końca
    06.02plamienie 36.4
    07.02 - 36.4
    08.02 - 36.5
    09.02 - 36.4
    10.02 - 36.2
    11.02 - 36.6 białko jajka
    12.02 - 36.4 białko jajka
    13.02 - 36.6 białko jajka, ból podbrzusza
    14.02 - 36.4 białko jajka, ból podbrzusza, silne kłucie w jajnikach
    15.02 - 36.5 białko jajka, ból piersi
    16.02 - 36.7
    •  
      CommentAuthorBruna
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    dzięki Dziewczyny. Mam pełno luteiny ale sama boję się wywyoływać okres, więc poczekam na decyzję gina..

    Dobrze Was rozumiem, te nieudolne starania i poronienia, to moja codzienność, współczuję Wam! trzymajcie się!
  6.  permalink
    tez sie trzymaj Bruna bedzie dobrze zobaczysz:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthormaravilha
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    3maj sie, Powodzenia!
    -- [url][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    2 tygodnie? U mnie stała na poziomie niższym przez 6 tygodni, tak dla porównania.
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Zwracam się z zapytaniem do doświadczonych obserwatorek, ponieważ ze zdziwieniem stwierdziłam dzisiaj niespodziewaną i (nietypową dla mnie) zmianę śluzu typu płodnego na nieprzejrzysty lepki jeszcze przed owulacją (tak sądzę). Spodziewałam się dziś śluzu typu białko jaja kurzego a tu niemiła niespodzianka. Czy z waszego doświadczenia wynika, że możliwe są takie zmiany śluzu przed owulacją czy też oznacza to odbycie owulacji?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    1) Owulacja mogła się już odbyć. Skok to potwierdzi.
    2) Owulacji jeszcze nie było, a śluz może się poprawić i wtedy będzie skok.
    Obserwuj się, a objawy płodności wszystko wyjaśnią.
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    dzięki za odpowiedź, Amazonko. Mam nadzieję, że jakość śluzu jeszcze się poprawi (i że jest to możliwe).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Miałam tak kilka razy. To się zdarza.
    --
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Melduję, że temperatura wzrosła do 37,2 st., a śluz już się nie poprawił, niestety. Piszę niestety, ponieważ to dopiero 12 dc.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    To zależy czy był skok.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    czy skok o 0,1 mozna uznac za skok? mialam 36,6 teraz 36,9 ale w 6 ostatnich temp pojawiła się 36,8
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.