Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, weźcie pod uwagę jedno: w wit. C z apteki jest dużo substancji dodatkowych. Dawka lecznicza wit. C jest naprawdę spora, nikt nie jest w stanie przyjąć tylu tabletek. Ja przy przeziebieniu stosowalam 20 gr. W aptece są tabletki po 200 mg. Musiałabym 100 sztuk wziąć. Owszem są 1 gr tabletki do rozpuszczania, ale mają aspartam. Jakby ich przyjąć 20 szt. To klopoty jelitowe zapewnione.
    Ja kupuje wit. C w Stanlabie, biorę 25 kg i dostaję certyfikat. Znajomi mi witke rozchwycili w 1,5 miesiąca, dla mnie nic nie zostało. Wszyscy się przekonują o jej skuteczności.
    I tak, ja też nie slyszalam zeby wit c byla produkowana gdzieś poza Chinami. Ale kwas askorbiniwy macie w wielu produktach, a on bardzo często pochodzi ze Stanlabu, bo to najwieksza placówka tym handlujaca.
    Nie żebym miała w tym jakiś interes, ale naprawdę w moim otoczeniu już chyba ponad setka osób bierze i nikt jeszcze nie narzekał.
    Wszyscy mówią, że przestali chorować. Ja witaminę C w postaci roztworu stosuję nawet na intymne swedzenia.
    Jadłam miód manuka, zjadłam 6 słoików. Zaczęłam na jesień, a w czerwcu dostałam mega zapalenia oskrzeli.

    Treść doklejona: 03.01.16 23:49
    Aha mąż mi podpowiedział. W aptece jest liposomalna wit c, jest obklejona lecytyna, nie podraznia, ma super wchlanialnisc. Ale jest bardzo droga. można popytać.
    A rozprowadzana w Pl wit. C jest badana u nas w kraju.

    Treść doklejona: 03.01.16 23:56
    Ja mam trombofilie czyli genetyczna skłonność do zakrzepicy, jestem po jednym epizodzie. Przyjmuję wit. K w malych ilosciach i nie co dzień. Mam obniżony poziom wit. D3, muszę ja suplementowac, a nie wolno brać D3 bez wit. K2.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    alfaromeo166: Mam obniżony poziom wit. D3, muszę ja suplementowac, a nie wolno brać D3 bez wit. K2.

    Zgadza sie :) Powinno sie suplementowac (jezeli trzeba - ma sie niedobor) witamine D3 razem z witamina K2MK7 :)

    Treść doklejona: 04.01.16 00:53
    Jak nas tylko lapie przeziebienie to stosujemy askorbinian sodu i choroba sie nie rozwija.
    Juz raz uniknelam podania abtybiotyku stosujac u Karolka ta witamine przy wysokiej goraczce co 1h, pozniej co 3h. Tego dnia (niedziela) w szpitalu przy Krakowskiej w Opolu (akurat bylismy w Polsce), lekarz zapisal - moim zdaniem z biegu Karolkowi antybiotyk. Cos mi podpowiadalo, ze skoro ma tylko czerwone gardlo - bez zadnych innych zmian, to po co? Z biegu? Nie dopytalam. Ale podawalam srodki na zbicie goraczki i ten askorbinian sodu.
    W poniedzialek Siostra mnie wcisnela do swojego pediatry (po znajomosci oczywiscie) i okazalo sie, ze dziecko bez goraczki, gardlo zdrowe, uszy tez, osluchowo czysto i jakbym podala to niepotrzebnie. Lekarz zalecil jeszcze podawanie askorbinianiu sodu 3 x dziennie, w razie jaby cos chcialo powrocic i tyle. Synek byl zdrowy. A ostro mi goraczkowal, budzil sie w nocy z placzem :(
    W ogole to super lekarza ma moja Siostra, nie podaje antybiotyku z byle powodu - bada dokladnie i tlumaczy wszystko bez pospiechu itd. na NFZ, my poszlismy na karte Euro :) Ta ubezpieczeniowa.
    --
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Ja od kilku lat biorę d3 bo jak wytrzymam sobie jej niedobór to miałam ją na poziomie 5,93:-( .... Teraz mam 15 ale trochę z mojej winy bi zapominam brać witd3 ... A moje pytanie: dlaczego nie wolno brać d3 bez k2??? Przez tyle lat dr nie zwróciła mu na to uwagi
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Lekarze tego nie mówią, czy w ogóle o tym wiedzą?
    Wit. D3 bez K2 nie wchłania się prawidłowo, tylko osadza się w żyłach powodując miazdzyce.
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Sorki za to pytanie teraz:-) ale w takim razie skąd u Was taka wiedzą? I w takim razie przy mojej dawce 5000 jaka dawkę Wit k2 brać??
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Ja szukam na własną rękę, mam wiele chorób, trzeba się jakoś ratować. Dawka wit. K2 zależy od Twojej diety. Teh witaminy jest mało w pożywieniu, ale zawierają ja jajka - trzeba jeść żółtka najlepiej nieprzetworzone, czyli kogle mogle, na miekko, sadzone.
    Podstawowa dawka K2 to 50 mg.
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    To tak jak ja :-) ale akurat tego się nie doszukałam ... W chwili obecnej walczę z anemia, hemoglobiny mam 8:-( i właśnie wprowadziłam do diety kogel mogel z 2 żółtek
    A co z d3 u dzieci, mam 2 talibów- 2latka i 1/2 roczna córkę czyli kupić im k2 i delektować razem z d3??
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Nie mam dzieci, nigdy nie poszukiwalam informacji na ten temat. Musialabys sama poszukać.
    A jaki jest powód anemii? Jesteś porządnie zdiagnozowana? Badalas sobie poziom wit. B12?
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Zawsze miałam dolną granicę hemoglobiny, w trakcie @ spadała nawet poniżej jej ale zaraz po okresie wskakiwala znów na ten poziom 12, czas staran o dzidziusia ( a byli to 6 lat, w tym 2 poronienia) zmusił mnie do równoleglego doszukiwania się przyczyny problemów zdrowotnych ... I tak po wykryciu przez lekarza hasimoto bo niedoczynnosc mam od 1991, wyczytałam, że możliwe są u mnie braki ferrytyny, b12 i d3 i nie pomyliłam się:-(, po zrobieniu badań okazało się że mam wszystkiego bardzo, bardzo mało, brałam zastrzyki b12 i to udało mi się podnieść do oczekiwanej normy, natomiast z d3 walczę nadal! W 2013 zaszłam w ciążę ( in vitro gdyż przez lata badań nade mną wyszła mi niedroznosc obu jajowodow) i w styczniu 2014 urodziłam ślicznego i zdrowego synusia, w trakcie ciąży hemoglobiny była ok 10,4(tardyferon fol brałam), potem przyszły andrzejki 2014 i miałam przeczucie niemożliwego ciąży :-), zrobiłam test i wyszła ciąża cud !!!przy niedroznych jajowodach:-)... Radość moja sięgnęła zenitu bo zawsze marzyłam że zaliczymy z mężem wpadkę a wiedziałam, że na 99% dawne przez dr nie będzie nam jej dane... A jednak jak ci napisałam zdarzył się cud!!! I w tej ciąży hemoglobiny była ok 9,6. (Tardyferon), w lipcu 2015 urodziłam przepiękna i zdrowa córeczkę, po połogu krwi miałam 10,8.... A jak skontrolowalam sobie teraz morfologię to wyszło 8:-( .... Ale się rozpisałam ale myślę, że pi krotce opisałam istotę problemu
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    anikk2: A co z d3 u dzieci, mam 2 talibów- 2latka i 1/2 roczna córkę czyli kupić im k2 i delektować razem z d3??

    Pozniej poszukam test na dawkowanie wit k2 i wkleje :-)

    Treść doklejona: 04.01.16 10:39
    Ja jestem zalogowana na FB na.grupie offtopowej tam jest skarbnica wiedzy :-)
    Z stamtąd biore wszystka wiedze :-)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    anik jaki teraz masz poziom b12?
    Ile jestes po porodzie, czy karmisz piersia i czy masz już miesiączki?
    O ile poziom hemoglobiny 11-10 jest jeszcze ok, tak w przypadku tego 8,6 trzeba się zastanowić czy nie ma jakiegoś ubytku krwi.
    Najczęściej taką syt. Wywołują obfite miesiączki, miesniaki, polipy, wrzody albo helikobacter.
    Jaki masz poziom żelaza?
    Jesli jak większość rozsądnych Polaków unikasz przebywania na słońcu w godzinach 11-15 to ciężko Ci bedzie podbić poziom d3 samą siplementacja. Zeby wit. D3 sie wytwarzala trzeba mieć odsłonięte 90% ciała. Ja przed wakacjami mialam poziom 20, po 2 tyg. Na Mazurach już 56. Raka szybciej wywoła niski przez długi okres poziom wit. D3 niż opalanie. Oczywiście, znamiona powinno sue zasłaniać.
    Tabletki z wit. D słabo działają, polecam wit. W kroplach, podstawowa dawka to kropla na dzień, na długo starcza. Ja w ciągu miesiaca i sobie i mężowi podbilam poziom d3 o połowę.
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Ja od kilku lat biorę krople devikap bo tabletki na mnie wogole nie działały, biorę 10 kropli czyli ok 5000jmjesli chodzi o wyniki to teraz w połowie stycznia mam wykonac badania kontrolne więc to wszystko jeszcze raz sprawdze
    Córka ma 5,5 miesiąca i jest tylko na piersi, ja okresu jeszcze nie mam, a miesniaki, polipy wykluczone bo jestem pod stałą kontrolą gin i w grudniu miałam usg robione
    Teraz hemoglobiny mam 8,0 ( wynik 2 xkontrolowany)
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    A jak ze słońcem? Ja biore inny preparat z wit d, sprawdze zaraz ile ma jednostek w kropli. Moim zdaniem poziom hemoglobiny masz ewidentnie chorobowo niski.
    A jaką masz dietę?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Madziauk a jaki ascorbinian sodu kupujesz i jakie dawki podajesz, bo moja córka jest teraz w rekonwalescencji po zap oskrzeli i chciałabym ją jakoś wspomóc
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    a nie boicie się podawac askorbinian sodu?
    pytam odnoście zawartości sodu, ponoć nie jest dobra w większych ilościach dla organizmu?
    dlatego też po poczytaniu troszkę kupiłam i podaje ten kwas l-askorbinowy...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Kachaw, ale askorbinian sodu zawiera w sobie kwas askorbinowy (zwany rowbiez askorbowym) czyli np na 100 mg askorbinianu sodu bedziesz miala 88 mg (tak dla przykladu bo nie wiem ile dokladnie) kwassu askorbowego, a to o ta substancje czynna sie rozchodzi. Moral z tego taki, ze w aptece bez problemu mozna kupic juvit c czy cebion np w kropelkach dla dzieci. Nie boicie sie kupowac suplementow diety z takich niesprawdzonych zrodel? Ja to jestem trzesidupa i nawet witaminy wole z apteki.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Test na dozowanie witaminy K2-MK7 w osób dorosłych.
    Proszę odpowiedzieć na pytania i dodać punkty
    1) Wiek
    -poniżej 20 lat=1 pkt
    -20-40 lat=3 pkt
    -40-60 lat=5 pkt
    -powyżej 60 lat=7 pkt
    2) Warzywa i owoce (surówki i zielone koktajle)
    -codziennie=1 pkt
    -często, ale nie codziennie=3 pkt
    -czasami (2-3 razy w tygodniu)=5 pkt
    -bardzo rzadko=7 pkt
    3) Mięso i produkty zwierzęce (masło i jajka)
    -codziennie=1 pkt
    -często, ale nie codziennie=3 pkt
    -wegetarianizm=2 pkt
    -weganizm=2 pkt
    4) Przebyte choroby
    -żadne=1 pkt
    -żadne przewlekłe i ciężkie=2 pkt
    -problemy jelitowe (zespół podrażnionego jelita, zatwardzenia)=5 pkt
    -choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, choroby nerek i inne ciężkie choroby=7 pkt
    5) Waga
    -normalna=1 pkt
    -lekka nadwaga=3 pkt
    -poważna nadwaga=7 pkt
    Punktacja:
    5-8 punktów
    Można wyjść z założenia, że przy dobrym stanie zdrowia i przy zdrowych jelitach, organizm przyswaja wystarczającą dla niego dawkę witaminy K2-MK7 i nie występuje niedobór. Prewencyjnie wystarczy 50μg witaminy K2-MK7 dziennie.
    9-15 punktów
    W celu uzyskania maksymalnego procesu karboksylacji witaminy K2-MK7 – wytworzeniu zależnych białek, zaleca się w tym wypadku 2 μg witaminy K2-MK7 na 1kg wagi ciała.
    16-24 punktów
    W tym wypadku możemy mówić o wysokim zapotrzebowaniu na witaminę K2-MK7, dlatego proponowane dozowanie wynosi 4μg witaminy K2-MK7 na każdy 1kg wagi ciała.
    Powyżej 25 punktów
    W przypadku powyżej 25 punktów mamy do czynienia z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na witaminę K2-MK7. Prawidłowe dozowanie wynosi tutaj 5-6 μg na 1kg wagi ciała.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    tak was czytam i nasuwaja mi sie 2 pytania
    1. skad pewnosc ze zamawiajac te srodki na allegro czy w jakims nieznanym/nierenomowanym sklepie ekologicznym faktycznie dostajecie zamawiany produkt i ze jest to czysta witamina bez syfiastych domieszek?
    2 skad pewnosc ze akurat taka suplementacja jest potrzebna (jesli nie macie badan tylko tak sie wam wydaje a z tego co tu widze wydaje sie jednak dosc czesto) no i ze nie przedobrzycie??


    ps. jakis czas temu slyszalam o podrabianiu czystka w sklepach zielarskich w nieduzym miasteczku w okolicy takze juz chyba mnie nic nie zdziwi
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    to tak samo jak niektórzy mają pewność ze po szczepieniu nic dziecku nie będzie...:wink:
    ja tam nikogo do niczego nie namawiam, każdy robi co uważa za słuszne..
    Ale wolę te naturalne metody(które u nas działają rewelacyjnie) niż antybiotyki który ostatni raz starsza miała 4 lata temu na ZUM
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Nigdy nie kupuję niczego związanego z lekami na allegro lub z nieznanego źródła, tylko w aptece i w moim sklepie zielarskim w Opolu, sklep ten istnieje od wielu, wielu lat, przeważnie patrzę czy są to ekologiczne produkty, a czy nie są podrabiane nie mam pewności, ale mam zaufanie. Tak samo jak kupuję miód z pasieki, na targu, mają certyfikaty, ale może oszukują, jajka kupuję od koleżanki ze wsi ale może też oszukuje karmi syfem a mówi mi, że kury ekologiczne. Gdybym nie wierzyła, że piszą prawdę, to bym niczego nie kupiła. Super, że każda z Was ma swojego zaufanego dostawcę mięsa, jajek, miodu, ziół, warzyw i wszystkich innych rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 4th 2016 zmieniony
     permalink
    kachaw: Madziauk a jaki ascorbinian sodu kupujesz i jakie dawki podajesz, bo moja córka jest teraz w rekonwalescencji po zap oskrzeli i chciałabym ją jakoś wspomóc

    Kupujemy na allegro w postaci proszku, sprzedawca mineraly-ziemi.
    LINK
    Karolkowi (3 lata) podawalam 1/3 lyzeczki malej - jak bardzo goraczkowal to co 1h. Pozniej z zalecen lekarza rzadziej. Tylko przez te kilka dni.

    Treść doklejona: 04.01.16 22:23
    Frances: Nie boicie sie kupowac suplementow diety z takich niesprawdzonych zrodel? Ja to jestem trzesidupa i nawet witaminy wole z apteki.

    Ja mam polecone przez pediatre - sprzedawca allegro. Takze mu ufam. Polecil mi tez krem na blizny dla Karolka kupic na allegro ;) Podal mi nazwe - mowil, ze to samo jest w aptece/ bardzo podobny sklad - ale kosztuje kilka razy tyle. Takze polecil allegro.

    Ja kupuje tylko to, co mam z polecenia na allegro - od lekarzy.
    A suplementy zamawiam z Iherb (po wczesniejszych badaniach i zaleceniach dietetyk), kilka razy udalo mi sie witamine d3 w oliwie extra virgin dorwac na amazonie.co.uk, ale tam jest drozdza. (wysylaja ja tez do Polski - dla Tesciowej zamawialam i poszlo od razu do nich, tylko do PL dlugo idzie).

    Treść doklejona: 04.01.16 22:25
    daga310: a nie boicie się podawac askorbinian sodu?
    pytam odnoście zawartości sodu, ponoć nie jest dobra w większych ilościach dla organizmu?

    Ja sie nie boje. Karolek bral go kilka razy w zyciu. Raz jeden dzien w czestych dawkach i pozniej przez te kilka dni kilka razy dziennie.
    No i pozniej ze dwa razy dalam mu jak go cos bralo (przeziebienie) by zahamowac.
    Mi lekarz pediatra powiedzial, ze poleca wlasnie askorbinian sodu, bo jest lagodniejszy dla zoladka. To samo moja dietetyk mowila, co do stosowania go u dzieci.

    Treść doklejona: 04.01.16 22:29
    Napisze jeszcze, ze my nie stosujemy askorbinianu sodu codziennie. Tylko kilka razy w roku jak nas cos bierze ;)

    Treść doklejona: 04.01.16 22:32
    Jeszcze wracajac do suplementacji witaminy d3 i k2mk7, to ostatnio slyszalam, ze minimalna dawka by ta druga (k2mk7) byla aktywna i dzialala to 200mg na dobe. Bez wzgledu na to czy bierzemy 1000j D3 czy 10000j D3 dziennie. Ale to tylko z jednego zrodla, nie wglebialam sie bardziej. (nie mialam czasu na szukanie dalej, moze ktoras z Was cos wie na ten temat?).
    Mi po urlopie na przelomie wrzesnia i pazdziernika witamina d3 wzrosla do okolo 56/57 (nie pamamietam dokladnie wyniku). Teraz musze znowu zbadac i jak cos to bede zamawiac znowu z iherb k2mk7 i d3 :)
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Ja kupuję wit. C w Stanlabie, już pisałam. Też sie balam, dlatego kupuję od razu 25 kg żeby dostać certyfikat. Stanlab nie chce go wystawiac dla mniejszej ilości.
    Inne suplementy kupuję na aklegro sprowadzane z Usa. Powód jest prosty: w Pl w aptekach NIE MA suplementów, które muszę brać.
    Mam rzadką chorobę genetyczną, nie przyswajam kwasu foliowego i wit. B12 w aptecznej postaci. Muszę dostawać taką specjalną. W Pl jeszcze mało kto o tym słyszał. Ale w Usa już jest masę źródeł, wiele badań. Nie chce czekać i tak już za dużo czasu straciłam.
    Niestety o wielu skutecznych metodach leczenia sie nie mowi, bo lepiej żeby społeczeństwo kupowało drogie leki. Mało kto wie, że cholesterol nue jedt szkodliwy, a jeśli już bardzo chcemy go obniżyć to wystarczy brać odpowiednie witaminy. Ilu z naszych rodziców bierze od lat leki na cholesterol? One tylko tuszuja problem, nie leczą.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    cholesterol nue jedt szkodliwy, a jeśli już bardzo chcemy go obniżyć to wystarczy brać odpowiednie witaminy.
    .
    .
    Jakie to witaminy? Masz może jakieś źrodła gdzie można o tym poczytać?
    -- []
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Choleterol mozna obnizc dieta. Szczegolnie jak sie ograniczy weglowodany to zazwyczaj wysokie trjglicerydy spadaja. Choc nie zawsze, bo czasami przyczyna moze byc inna, niz zla dieta.
    Ja o witaminach na cholesterol nie slyszalam.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    No ja tez nie. A dieta mojemu M nie pomaga. Stałe ćwiczenia jeszcze wspomagaja, ale z motywacja do tego u niego krucho.
    -- []
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Olenka01 - A jaka stosujecie? Czy ma Twoj M problemy np.z insulina/ glukoza? Przy nich czesto sa zle wyniki np. trojglicerydow. A moze cos innego?
    Jakis dobry dietetyk kliniczny moglby pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    Źródłem jest Zięba, wspominiany już tutaj.
    Nie cholesterol jest ważny, a HOMOCYSTEINA.
    Poczytajcie sobie o niej. U mnie w rodzinie nikt nie miał jej w normie. Szwagier ma super dietę, 2 razy w tyg. Tylko mięso, dużo warzyw, chudy, pracuje fizycznie. A homocysteina 18.
    Wszystkim w rodzinie juz zbilam homocysteine.
    Bierze sie kwas foliowy, wit. B12, b 6 i b 2. Poziom b12 warto wcześniej zbadać. Cholesterol też spada, gdy spada homocysteina. No i ważny jest nie ldl czy ogolny, a stosunek trójglicerydów do hdla. Jeśli jest wyższy niż 2 to jest już duże ryzyko chorób krążenia. Moja 45 letnia kuzynka zbijala calkowity cholesterol, bo tak jej kazali lekarze. Gdy dostała udaru miala stosunek tg/hdl 20!! I wcale nie miała wysokich tg tylko skrajnie niski poziom hdla. Nikt z kekarzy nie zwrócił na to uwagi. Jak w szpitalu na oddziale kardiologii domagalam sie żeby jej zbadali poziom homocysteiny to okazalo sie, że w szpitalu wojewódzkim tego nie badają. Bo po co? Długo bym mogła pisać.
    Ja dietą zbilam sobue dobry cholesterol, ldl i ogolny spadl mi minimalnie. Nigdy więcej diet na cholesterol.

    Treść doklejona: 04.01.16 23:35
    Olenka, wrzuć wyniki męża, może wcale nie sa takie zle.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    My mieszkamy w UK i tu jeszcze inaczej jakoś to określają... Jemu tylko procentowe zagrożenie prawdopodobnym zawałem podają:(
    Ale dzięki za odzew! Poczytam coś więcej. Nie pamietam kiedy teraz będzie miał kontrolne badanie krwi. Na pewno w wakacje będziemy w PL to porobimy badania tam.
    -- []
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    W Uk juz inaczej powinni podchodzić do cholesteroku. Ale poczytaj. A w Pl bym zrobiła cały lipidogram + homicysteine mężowi.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Alfaromeo - podasz linka do filmiku Zieby o tym? Ktory to? Kilka z nich ogladalam :)
    Ja mam homocysteine 8,9. Robilam badania w Polsce pod koniec listopada 2015. U nas w kazdej diagnostyce robia, koszt 70zl. Wyniki dostepne sa pozniej online, wiec dla tych mieszkajacych za granica to plus.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    W Ukrytych terapiach Zięba pisze o homocysteinie. Filmików jeszcze nawet nie oglądałam. Od 3 mscy jestem w trakcie remontu i na nic nie mam czasu.
    To wynik taki średni masz, tez mam podobny jak nie biorę suplementów. A bierzesz kwas foliowy?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Alfaromeo -Suplementow nie biore. A wynik powiadasz sredni? Rok temu na konferencji holistycznej mowili, ze powinien byc kolo 8. Ale moze cos sie zmienilo?
    Ksiazki nie czytalam jeszcze - Tesciowa ma - musze pozyczyc jak bedziemy kolejny raz w Polsce ;)

    Treść doklejona: 05.01.16 13:40
    Musze przebadac czy czasem nie mam mutacji MTHFR przy kolejnych badaniach w Polsce.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Ja mam tę mutacje.
    No bez suplementacji to wynik dobry, ale dla młodych osób najlepszy jedt taki 5-6.
    Wiele się znienia w medycynie, jeszcze przed rpkiem były normy homocysteiny do 15, a teraz już dostałam widelki z suplementacja i bez. Nie pamietzm czy to było poniżej 12 i poniżej 8. Jakoś tak, ja biorę suplementy i miałam trochę za wysoki wynik.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Alfaromeo, Ty kupujesz ten witamine C lewoskretna w stanlabie?
    Czy te 25hg,to jest w jednym opakowaniu czy to jest 25sztuk po 1kg?
    Dzisiaj chcialam kupic taka witamine w sklepie ekologicznym,ale patrze kraj pochodzenia Chiny :confused:
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    z tego co czytała i szukałam to raczej większość witamin pochodzi z chin, a jak znowu coś jest z innego regionu to mega drogie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    a stanlab? tez z chin ma?
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Stanlab też sprowadza z Chin. Ale bada w Pl.
    25 kg jest luzem, proszek w wielkim worze.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Masakra...nie dosc,ze z Chin,to jeszcze duzy wór :wink: (myslalam,ze to pojemnikach po 1kg jest)
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Na allegro znajdziesz ludzie sprzedają te ze Stanlabu ja też Ci moge wysłać, żaden problem. Jak pisałam, ja kupuję po 25 kg bo rodzina bierze i znajomi. No i certyfikat dostaje.
  1.  permalink
    i na prawdę wierzycie,ze w tym worku jest zapakowane 25 kg cudownej mocy? :shocked: Bo wystawią jakis tam certyfikat, nic nie warty?
    Niesamowite
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    alfaromeo166: A jak ze słońcem? Ja biore inny preparat z wit d, sprawdze zaraz ile ma jednostek w kropli. Moim zdaniem poziom hemoglobiny masz ewidentnie chorobowo niski.
    A jaką masz dietę?


    I co sprawdziłaś ile twoje krople mają jm, a jak się nazywają?
    Ja z tych co słońce mogłabym mieć przez 365dni w roku, uwielbiam, ale nawet wylegiwanie się na nim nie wpływa znacząco na mój poziom Wit d3:-(, to moje hasimoto pinoc jest tego sprawca:-(
    Czy karmienie piersią miałoby aż taki wpływ na moje wyniki???
    Dietę raczej mam urozmaicona, jem wszystko z naciskiem na produkty żelazo twórcze typu sałata, szpinak, już nawet natkę pietruszki daje na kanapki ale pod szyneczke bo nie za bardzo lubię natkę:-)

    A jeśli chodzi o tą Wit c to jak ja lykasz jak to jest proszek?? Bo zaczęłam się nad nią zastanawiać
    Dużo tych tabletek się robi bo ja jeszcze Selen zużywam, euthyrox 100 na tarczycy, kwas foliowych, Wit dla lubiących, sorbifer durules na anemię ( ale pi nich czuje się fatalnie!!!)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Certyfikat jest po to,zeby bylo wiadomo,ze jest to czysty produkt. przebadany. tu nie chodzi o cudowna moc:wink:
    •  
      CommentAuthoranikk2
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    daga310: 9-15 punktów
    W celu uzyskania maksymalnego procesu karboksylacji witaminy K2-MK7 – wytworzeniu zależnych białek, zaleca się w tym wypadku 2 μg witaminy K2-MK7 na 1kg wagi ciała.


    Czyli 132ug mam brać??
  2.  permalink
    montenia: Certyfikat jest po to,zeby bylo wiadomo,ze jest to czysty produkt. przebadany. tu nie chodzi o cudowna moc:wink:

    A kto wystawia ten certyfikat? Firma która zajmuje się dystrybucją? No Monte... :cool:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    no biora odpowiedzialnosc,ze jest tam tylko witamin c ,a nie np. z dodatkiem jakis srodkow szkodliwych. no ja tak mysle.
    Dlatego tez wolalabym kupic w sklepie stacjonarnym ,no i nie chińską.
  3.  permalink
    a jeżeli okaże się ,że jednak ten proszek to odpad z chińskich mebli? To gdzie z tym certyfikatem pójdziesz? Do Izby Lekarskiej? Do związku farmaceutów polskich? :cool:
    Podpowiem Ci- on się nadaje do podtarcia no....tego ;)

    Treść doklejona: 05.01.16 21:52
    I ta odpowiedzialność to tylko wtedy jak kupisz 25 kg, co nie? Bo za 10 dag to juz odpowiedzialności nie biorą? :cool:
    Rany , dziewczyny....
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    To tak jak w reklamach suplementów powołują się na jakieś twory pt. Towarzystwo Medyczne lub Akademia Zdrowia.... Brzmi poważnie, ale tylko brzmi.
    Powiem szczerze,że dla mnie sam fakt,że czegoś trzeba kupić 25kg jest już mocno podejrzany.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Przesadzacie dziewczyny.firma wyglada na rzetelna,z certyfikatami sprawa niw jest podejrzana Bo my w kazdej firmie tez wystawialismy,na podst cert producenta.a 25 kg Bo tonie detalista I nie sprzedaje dla konsumenta tylko dla firm do dalszej obrobki.cert ze mozna sobie lyzka zjadac Te wit c nie wystWi.wystWia tylko jaki sklad.jaki produce t.szarza itd
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Ale taki certyfikat to sobie każdy może wystawić, prawda? Co to za problem? :devil: Tak szczerze, to mnie by nic nie zdziwiło - skoro ludzie potrafili na przykład stosować sól drogową do produkcji wędlin, to i inne rzeczy potrafią. Dlatego ja osobiście nie zaufam takim sprzedawcom.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    kuzynka pracujaca w sanepidzie (chemiczka z wyksztalcenia)ktorej podeslalam do poczytania ten temat, sprawdzala w sklepie eko te witC i babka ktora lrowadzi nieduzy sklepik od lat powiedziala ze ludzie pytali bo Zieba o tej kuracji pisal ale ona nie sprowadzila bo tylko na chinska produkcja tafila i bez atestow wg niej odpowiednich i to od razu dyskwalifikuje dla niej ten produkt
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.