Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Wiurzyco - samego listu nie czytałam - gdzies mi to mignęlo w prasie dzisiaj
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Wiurzyca, wątek pt. "Tabletki anty a zdrowie kobiety" został ZAMKNIĘTY, gdy ktoś odważył się zauważyć, że udzielona odpowiedź na pytanie, które tabletki są najbardziej szkodliwe, jest niepełna i kontynuować temat. Wynikało z niej, że tabletki są bardzo bezpieczne. Zobacz. Zbywanie trudnych, niewygodnych pytań to metoda, jak np. o nieplanowane poczęcia na tabletkach ("Ciąża"/"Przerywanie ciązy").

    Udar w "Skutkach ubocznych tabletek anty"? No tak, wszystkiemu winna lekarka.
    A jak Ty byś do opisanej sytuacji podeszła? Przychodzi dziewczyna i prosi o tabletki anty. Dostaje to, czego chciała. Okazuje się, że tabletki wywołują silne skutki uboczne, nawet nieodracalne. I co teraz?

    Zastanawia, że mimo że wiele pytających bardziej lub mniej poprawnie rozpoznaje jakąś tam płodność, nawet na czuja ("robiliśmy to w czasie dni niepłodnych, guma pękła i czy mogę być w ciąży?"), to edukatorzy zapierają się rękami i nogami, że rozpoznawanie płodności nikogo nie interesuje i nie warto poznać tej dziedziny.
    Zauważyłaś, ile razy padło pytanie o wstrzmięźliwość w czasie dni płodnych w czasie brania tabletek? Te osoby wyszły prosto od lekarza z receptą...

    No cóż, przewodniczącej Federacji (do niej należy Pnton) dawno temu trafił się nieplanowany syn na kalendarzyku. Od tego czasu (tak mi się wydaje) jest cięta aż do bólu na wszelkie metody naturalne.

    Wiurzyca, możesz wrzucić link do tego listu? Na stronie Federy jest link do odpowiedzi Religi w różnych sprawach zdrowia reprodukcyjnego kobiet, jest wyjaśnienie nt. zespołu ds. NPR.
    Doroto, widać fachowość nauczycielki, nie ma co...
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Amazonka: No cóż, przewodniczącej Federacji (do niej należy Pnton) dawno temu trafił się nieplanowany syn na kalendarzyku. Od tego czasu (tak mi się wydaje) jest cięta aż do bólu na wszelkie metody naturalne.

    skąd Ty wiesz tqakie rzeczy? masz jakieś źródło? bo aż jestem ciekawa. i jestes pewna że był to kalendarzyk a nie npr?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Wiem to od samej przewodniczącej. :-)
    Płodzić metodami naturalnymi
    Ostatnie zdanie w pierwszym akapicie. Szczegółów nie jestem pewna, ale to było ok. 20 lat temu.
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Oto liścik Federacji do Giertycha: http://www.federa.org.pl/?page=news&newsid=242&lang=1
    Uzytkownik MAK z dnia 18.06.07-zator :http://www.ponton.org.pl/forum/viewthread.php?forum_id=30&thread_id=105
    Kwiatuszek, Amazonka-piękne wystapienia na pontonie! Obnażenie niewiedzy moderatorki-jak mozna taka osobe tam trzymać??? I te proby jej bronienia i ostrzeżenia Amazonki. To jest wolnośc słowa i prawda? Blady strac...
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Co do pytania Amy: tylko w Polsce przepisuje sie tabletki antykoncepcyjne bez badań hormonalnych(profil hormonalny umożliwiający dobranie odpowiednich tabletek)-robi sie za to tzw. próbe biologiczną. To są informacje od mojego asystenta z bloku ginekologicznego-koleżanka zadała pytanie i odpowiedział. Proba biologiczna to cos co każda kobieta stosująca doświadczyła na własnej skórze: przepisuje sie jeden lek i obserwuje efekty uboczne u danej kobiety. Jak są silne i kobieta uskarża się , to zmienia sie lek. I tak aż do momentu, jak kobieta stwierdzi, że czuje się dobrze, dobrze znosi tabletki i jest zadowolona. Poważnym błędem w sztuce medycznej jest <strong>niesprawdzenie układu krzepnięcia</strong> przed wypisaniem tabletek. Tej lekarce na pewno mozna wytoczyc sprawę w sądzie. Lekarz -ginekolog ma prawo odmówić wypisywania leków anty w celach anty, powołując się na klauzule sumienia, ale wskazując innego , ktory je wypisze. Nie wiem, jak to jest z przepisywaniem anty nastolatkom-wiem , że chyba do 14 rż. nie wolno, ale od 16 rż. chyba już tak.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Wiurzyca, użytkownik Amazonka ma już zablokowane konto na Pntonie oraz przekierowanie na Google z jednego IP. :-)
    OK, już pamiętam. Całe szczęście, że Mak uszła z życiem. Czy mogę jej przekazać info od Ciebie o błędzie?

    Hanna Wujkowska domaga sie wycofania pigułki dzień po z aptek Federacja pewnie rozpęta aferę.

    Giertychowe standardy Wychowania do życia w rodzinie Tylko NPR w ramach nauczania, ale bajka! :-)

    Wiurzyca, pamiętasz, jak było z definicją początku ciąży i jej umowną zmianą kilkadziesiąt lat temu? Gdzie można znaleźć info, jak doszło do tej zmiany?
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Wiurzyca, startuj z tym na Ponton. Jako jedyna z nas masz rzeczywistą, akademicką wiedzę medyczną - my musimy wyważać otwarte drzwi, Ty tylko potrzymaj i zrób im mały przeciąg:wink:

    Na jakiej podstawie twierdzisz, że 14-latkom nie można przepisywać tabletek antykoncepcyjnych? Wiek dałoby się powiązać pośrednio z tym, że ukończenie 15 lat powoduje, że współżycie z taką osobą nie jest karalne, zatem - wówczas teoretycznie ma ona prawo współżyć, a co za tym idzie zabezpieczać się.

    Natomiast inną kwestią jest to, czy taka osoba, jako niepełnoletnia, może w sposób samodzielny i niewymagający zgody rodziców stanowić o sobie w zakresie podejmowanych działań medycznych, leczniczych, itp., bo przecież ingerencja hormonalna w organizm nie jest leczeniem przeziębienia. Czy wiesz coś na ten temat? Czy są jakieś standardy obowiązujące lekarzy, którzy np. stają w obliczu 17-latki domagającej się tabletek?
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Trudne pytania zadajecie ,dziewczyny:) Ja miałam teraz tylko blok z położnictwa-ginekologię mam na 6 roku i mam zamiar zaopatrzyć się w podręczniki niedługo.
    Musiałabym poszperac o tych hist definicjach ciązy i o zmianach. teraz mam mało czasu , bo sie ucze do egz z interny. Ama, pani_wonka-mnie też zablokuja na Pontonie. Ale popróbuje cos tam napisać w najbliższym czasie. Co do 14-latek to gdzies to wyczytałam(niedojrzałość układu hormonalnego), ale nie jestem wyrocznią-trzeba by było to sprawdzić w jakimś dobrym i wiarygodnym źródle.
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Ama, przekaż MAK moje info-jak możesz.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Wiurzyca - ja mam to już dwukrotnie przetestowane:) Jak nie drzwiami, to oknem. Cóż mam rzec - taktyka lwa się u nich nie sprawdza, nie pozostaje nic innego, jak bycie lisem:wink: Powodzenia!
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Wiurzyca, przeczytaj cudowny Pntonowy regulamin - pierwszy wątek od góry na stronie głównej forum. Wcześniej miał zaledwie kilka linijek, a po przejściu burzliwych zmian osiągnął ową postać.
    Tak, z nastolatkami jest problem niedojrzałości układu hormonalnego.
    Ok, przekażę info.
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Pocztałam pontona-obecnie czytam dyskusje o metodach naturalnych, w ktorych bierze udział vicky. To jak gadanie z automatem-ten Tymek nie ma żadnej wiedzy-nawet nie wie, jak sie sprawdza predyspozycje rodzinne do wystepowania raka piersi! Wątpię, aby to ginekolodzy zlecali-ale sie może myle(mam na mysli badanie genet w kierunku genu BCRA-często współistniej rak piersi z rakiem jajnika). Co do regulaminu-chyba metody naturalne maja bana :PPP Wyszczekany ten regulamin-zjeżyła sie ta Anka ostro:PPP Ale musze przyznać,że niezły najazd metod naturalnych: porządne zamieszanie sie tam zrobiło:) Brawo!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    a wszystko to dzięki Amie - ona była pierwsza :swingin:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    a ktos mowil ze jakby kobiety rzadzily swiatem to by nie bylo wojen ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Wiurzyca, tu jest pierwsza propozycja napisania artykułu o NPR dla Pontonu.
    Lily, Cynosia, przeceniacie mnie, chciałam tylko sprostować kłamstwa i mity. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Dobra, Amazonka-przeczytałam to też. Ale mnie krew zalewa po raz ktoryś. Ktoś powinien się tym zająć odgórnie i rozpirzyć tę organizację-kojarza mi sie nieco komunistycznie-jedna ideologia słuszna, stronniczy regulamin, Tymek_W odpowiadający jak automat w każdym poście "tabletki są bezpieczne"(może to inteligentny komputer:PP?). No jestem ciekawa, czy faktycznie cos zamieszczą. Tam tez padł dobry tekst od powyższego Tymka, że koniecznośc nauki (npr)jest beee:PP Edukatorzy seksualni. BTW-postawa edukatorów mnie troche dziwi: ja myslalam, że należy dążyć do tego, aby ograniczyć podejmowanie aktywności seksualnej przed 18 rż(to chyba dobra granica-nie chcę nikogo tu urazić, ale dorosłośc to chyba dobry argument), propagując wiedzę, dojarzałośc, odpowiedzialnośc. Tymczasem edukatorzy zapominają, że problem nie dotyczy ich-co by nie było pełnoletnich ludzi-ale młodzieży. Przyzwalają na "eksperymentowanie, petting, seks oralny"(poczytajcie w radach-jest tego sporo), nie dziwiąc się niczemu, tylko polecaja zabezpieczenia. To nie jest edukacja. Nie tak przecież chciałybysmy wychowac dzieci. To nie dotyczy "jakichs tam dzieci", ale na pewno niedługo i naszych. Seks wśród nieletnich stał sie i ciągle staje sie normą- w czym nas utwierdzają edukatorzy pontonu, dając rady 15-latkom, a nawet 14-latkom. Trzeba przekłuć ten ponton:PP..
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Hihi, inteligentny komputer już by się czegoś po takim czasie nauczył... Chociaż z drugiej strony ten ma zaprogramowane, że nauka to zło, a więc jeśli to maszyna to prędko opuści rynek jako model przestarzały ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Tak, edukator ma zaprogramowane, że nauka NPR jest zła, choc sam jest podobno od edukowania... Niejaka niekonsekwencja.

    Cieszę się, że wykazujecie postawę odpowiedzialną i chcecie się zabezpieczyć. - mantra edukatorów, tu skierowana do 15-latki.

    Wiesz, co się stało z artykułem? Awaria (nomen omen) kompa pożarła go. :-)

    W każdym razie działalność tej organizacji to nie jakaś tam mało licząca się amatorka. Pnton jest młodzieżówką Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która jest zrzeszona w międzynarodowym potentacie antykoncepcyjno-aborcyjno-seksedukacyjnym:
    http://www.ippfwhr.org, mającym kolosalne wpływy na całym świecie, również w UE. Oni muszą pośrednio zachęcać do rozwiązłości i uzależnień oraz uciszać oponentów na siłę, bo takie mają odgórne założenia, misję.
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 21st 2007 zmieniony
     permalink
    widzialyscie co sie narobilo na Pontonie??? nie moge sie zalogowac bo wyskakuje mi ze moje konto jest podejrzane a na forum w ogole wykasowali dzial "wolne dyskusje"!!! nie wiem czy ktoras z Was zdazyla zauwazyc jak okropnie Tymek W. potraktował Mak - ta dziewczyne, ktora od tabletek miala zatory i niemalze umarla. napisal jej ze jest jakas niepowazna ze takie bzdury wypisuje na forum, generalnie ja zjechal kompletnie!!! napisalam pod tym komentarz: "Brawo, tak wlasnie powinno sie traktowac kogos kto na tabletkach prawie umarl..."

    no i dzis juz nie ma nic :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Stwierdził, że cenzura byłaby dobra... A przecież stosują cenzurę... Edukator stwierdził nieprawdę, że nie mają stanowiska w sprawie aborcji, a w regulaminie forum to stanowisko jest.
    Jesteś kolejną ofiarą bana.
    Czy nikt nie zrobił kopii wątku?
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    nie mam kopii watku, ale to nie tylko ten watek zniknal ale cala czesc z wolnymi dyskusjami!!!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Niestety, ja też nie zrobiłam kopii. Nota bene zniknął również dział "O Pontonie" no i metody naturalne z działu poradnictwo. Myślę, że to się prosi o artykuł do prasy.
    Pozdrawiam,
    Jedna z podejrzanych ;)

    PS Pozwoliłam sobie wstawić im komentarz. Ciekawe, ile to potrwa, zanim i ten usuną, a mnie zbanują.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    i ja się dołączam...żenada - jak dla mnie oni są spaleni...szkoda że nikt nie zrobił print-screena z ostatnich wątków - znów daliśmy się wrobić :confused:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Ech, Lily, a co by to zmieniło? Olać idiotów. Szkoda im robić reklamę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Dziwne działania... Wolne dyskusje nie były złe, a nastolatki i tak tam nie zaglądały, więc edukatorzy byli bezpieczni.
    Czy regulamin się zmienił?
    Fiufiu, zrób printscreena z komentarza zanim usuną.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Fiufiu...no właśnie obawiam się ich - bo działają, są zapraszani do szkół, "nauczają" a postępują w taki sposób...normalnie metody jak z "dawnych" lat...co usuniemy to nie istnieje...okropność:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Co jak co, ale prawda o metodach jest dla nich najmniej istotna. Liczy się tylko światopogląd.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    zrobiłam screeny z wypowiedzi fiufiu i uli - szkoda że za późno:confused:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Cóż, to ich forum, ich serwer, ich broszka, mogą sobie wywalać co chcą. Szkoda tylko, że mają przy tym wpływ na młodych ludzi.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Czy na kogoś zastosowali przekierowanie na Google?
    Tymczasem dbająca z zdrowie kobiet, poczynając od nastolatek, federa poparła dziś protest pielęgniarek. Wraz z nią: Kampania Przeciw Homofobii, Grupa na rzecz Partii Robotniczej, Porozumienie Lesbijek oraz sama Środa.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    tez mam podejrzane konto i nie widze wolnych dyskusji. mieli nas dosc i tyle. żenujące jak dla mnie.
    nie ma metod naturalnych, są teraz Metody obserwacji płodności
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    ale ta Ola jest beszczelna...o tym że zablokowała moje konto już nie wspomniała :devil:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    "Witam

    W sprawie artykułu kontaktowałam sie wczoraj z Mangustą. Nie ma spiskowej teorii dziejów - artykuł przepadł ( przepraszałam za to wczoraj) i polecam ponowne przesłanie.
    To wszystko w tej sprawie.
    Aleksandra, Grupa Ponton
    "
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Nie wykasowali naturalnych zupełnie? Dział jest pusty czy coś zostawili?
    W sumie powinna wspomnieć o masowym zablokowaniu kont.
    Regulamin został dziś zmieniony:
    "Forum "wolne dyskusje" zostaje zlikwidowane."

    Przed chwilą zniknęły wątki "Cenzura" i "Ha ha".
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Fiufiu też zablokowali.

    Ale co tam, trochę ich powkurzam. Ktoś ma ochotę na następnego screena?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    a ja mam screena mam screena :rolling:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Możesz spróbować wstawić link do screena na Ponton :)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    fiufiu? napisz jasniej bo nie kumam :shamed:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    własnie - róbcie screeny Regulaminu bo może już szykują nowy!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    He he, parę minut była kopia i usunęli.
    Ciekawe czy na bezpośrednie pytanie odpowie o tym blokowaniu. Wysłałaś juz artykuł 2. raz? Potwierdzili odbiór?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Już jest zmiana w regulaminie, pisałam powyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Ach, a jednak kusi, żeby, korzystając z licznych zachowanych cytatów, zrobić z tego artykuł, który miałby szansę się ukazać w niezależnym światopoglądowo czasopiśmie...
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    nie - jeszcze im nie wysłałam - planuje to zrobić dzisiaj
    tylko kto się o niego będzie upominał? Cała sprawa została wymazana...
    - czy ktoś zrobił screena starego regulaminu?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Fiufiu- to nie czekaj - do dzieła :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    nie powinniśmy tak otwarcie pisać o tym na forum...już mam przekierowanie na google :confused:
    Pozdrawiam podglądacza z Pontonu :swingin:
    Gratuluje metod rodem z komunizmu albo jeszcze gorzej - nich zyje wolność słowa :cheer:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Forum jest dobrze indeksowane przez Google. Ławo znaleźć towarzystwo wichrzycieli.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Och, to straszne, już trzęsę portkami.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    BTW zestaw wątków "Nowe zasady na forum" też został zmieniony - likwidacja wolnych dyskusji na końcu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.