Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Nie chcemy przecież szkodzić naszemu administratorowi.
    Jak widać, ci ludzie są zdolni do wszystkiego.
    Proponuję gg lub maile.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Ok. Masz rację. Albo po prostu wiadomości wewnętrzne. Damazy, uściski od ciężarnej!
    --
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeJun 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Również jesetem za zachwaniem pewnej dyskretości.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    to co kasujemy swoje posty?:cool:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    e już po ptokach :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2007 zmieniony
     permalink
    Przyczyny nieskuteczności permisywnej edukacji seksualnej (typu C)
    Nieskuteczność antykoncepcji wśród młodzieży
    "Wśród amerykańskich nastolatków w przedziale wiekowym 14-15 lat udział w zajęciach z edukacji seksualnej zwiększał ryzyko przyspieszenia inicjacji seksualnej."

    Z tych badań edukatorzy nie skorzystają.


    Rodzaje edukacji seksualnej - doświadczenia USA i Wielkiej Brytanii
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Amazonko - z kontekstu być może da się to nieco wyczuć, ale co to u licha jest permisywna edukacja seksualna, i do tego typu C?

    Co do edukacji prezentowanej m. in. w UK, czy u nas przez nieoceniony Ponton, naszła mnie ostatnio taka oto refleksja. Daje się tam często wyczytać, że edukatorzy nie popierają wczesnej inicjacji, nie popierają zmieniania partnerów, nie popierają zachodzenia w ciążę przez nastolatki, ale zakładają, że one i tak to będą robić, więc należy się skupić nie na wychowaniu, tylko na minimalizowaniu negatywnych skutków.
    Wszystko pięknie. A gdyby ten przykład przełożyć np. na kradzież? Nie popieramy, ale uważamy, że i tak będą to robić, więc nauczymy ich jak kraść tak, żeby nikt ich nie złapał i żeby nie poszli do więzienia:wink: Przykład jest rzecz jasna przerysowany, ale mechanizm widać jak na dłoni. Piękna metoda wychowawcza, nie ma co.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Definicje rodzajów edukacji są w artykule. Pamiętasz kampanię o AIDS "ABC"?
    Mechanizm jest właśnie taki, jak piszesz.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Dziś w Wyborczej kolorowy dodatek "Jak się kochać?" - odcinek o nastolatkach i pierwszym razie. Ginekolog zachęca, że współczesna anty pozwala usunąć lęk przed niepożądaną ciążą, a dopasowanie się przed ślubem to inwestycja w przyszłość. To tylko 2 z zalet współżycia przedmałżeńskiego.
    --
    • CommentAuthormak_
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    witam wszystich....to ja jestem "mak " umiescilam swoja historie na Pontonie an prosbe jedej z was...oczywiscie jestem przeciw Pontonowi w 100%...nie moge wejsc na ich strone , bo przekierowuje mnie na Google..moze ktos mi doradzi jak sie tam dostac, bo chcialabym napisac do tego Tymka , ktory napisal tam, ze zmyslam z moja choroba...chcialabym mu przeslac osobiscie poczta wykaz z pobytu ze szpitala i info od moje doktorki


    pozdrawiam wszystich bardzo serdecznie
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Witaj Mak, świetnie, że do nas zajrzałaś.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Cześć Mak, do Tymka możesz po prostu napisać maila pod info@ponton.org.pl, choć moje doświadczenie mówi, że Ci pewnie nie odpisze. Tu masz też zresztą profil i zdjęcie Tymka razem z numerem GG.
    --
    • CommentAuthormak_
    • CommentTimeJun 27th 2007 zmieniony
     permalink
    ..serdecznie dziekuje Fiufiu i napewno napisze do niego..

    pozdrawiam
    • CommentAuthormak_
    • CommentTimeJun 27th 2007 zmieniony
     permalink
    czy ktos moglby przeslac tekst, ktory o mnie napisal tymek na pontonie?

    z gory dziekuje
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    No dziękuję... trafić do takiego psychologa, seksuologa jak Tymek.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Cześć, Mak, fajnie, że przyszłaś!
    Szukam na różne sposoby tej wersji wątku. Ostatnie wypowiedziały się Cynosia i Seven, a następnego dnia było "posprzątane".
    Pamietam, że napisał, że Pnton nie ma stanowiska wobec aborcji, a wiadomo, że ma. Anty nie uzależnia, jest bezpieczna itd.

    Taki młody, ale już świetnie wyszkolony. Widzieliście jego tekst o tym, kto kogo powinien uczyć o seksie? Jak łatwo jest znaleźć ideologiczną przyczynę wszelkich męskich nerwic seksualnych...
    --
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Witaj, Mak! To ja chyba wyszukałam Twój przypadek na Pontonie i dałam dziewczynom znać.... Niestety , mnie sie juz nie udało odnaleźć tej wypowiedzi Tymka, ż e niby ściemniasz. Amazonka, czytałam te artykuły o chorobach STD - jasne, że są laickie bo przez laikow pisane i czytane(muszą być zrozumiałe). Co mnie troche mierzi-przy każdej chorobie jest "porada" jak się zabepieczać i temu jest poświecony ten tekst - jak jakiś poradnik dla prostytutek. Zero o unikaniu konatktow z wieloma partnerami(no bo Materac nie moralizuje), odpowiedzialnosci itp. A głownie młodziez to czyta. No ale nie w tym sedno-merytorycznie jest wybrakowany powaznie artykuł o wzw!!!!! I to bardzo źle! Brak bardzo waznych informacji tam! I brak wzw c!!Czy każdy, kto współżyje musi miec grzybicę??? I tylko dzieki prezerwatywie można jej uniknąć w czasie uprawiania seksu????Kłykciny kończyste...ta baba tego na oczy nie widziala-znowu błędy merytoryczne i nieścilosci(to jedno z ostanich stadiów a nie podstwowy objaw zakażenia hpv!). Kiła-jaki guzek tam odpada???Bzdury i nieściśle.Rzeżączka-znowu niedobor informacji. Rzesistkowica-brak ważnych informacji(bezobjawowośc , bezpłodośc, zespół Reitera, zapalenie stawów).HIV i AIDS-juz lepiej opisane , ale mało klarownie dla nastolatka, tzn, nie jest to opis praktyczny, ale taki wzięty żywcem z książki. Teraz mnie dopiero to uderzyło: te artykuły to porady jak współżyć z osobą chora i sie nie zarazić.Hm-no dla prostytutek;P Wrzucam link do chorób STD:
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorWiurzyca
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    http://www.ponton.org.pl/readarticle.php?article_id=33
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 28th 2007 zmieniony
     permalink
    czesc Mak,

    podejrzewam ze jako jedna z ostatnich czytalam teskt Tymka skierowany do Ciebie. niestety niewiele potrafie przytoczyc, na pewno napisal ze powinnas sie wstydzic ze takie glupoty wypisujesz, ze jestes smieszna przestrzegajac innych przed sluchaniem pontonowych seksedukatorów. Generalnie jego post mnie bardzo oburzył dlatego odpisałam "Brawo, wlasnie tak powinno sie traktowac kogos kto przez pigulki hormonalne ma takie problemy". Potem wszystko zniknelo.

    Pisz do niego, zeby nie myslal, ze wszystko mu wolno. Obawiam się, ze niestety niewiele zdzialasz biorac pod uwage jego sposob myslenia :( dla nich nie jest wazne zdrowie jednostki. dla nich jest wazne ze TABLETKA JEST BEZPIECZNA!!!
    --
    • CommentAuthoresuomikim
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    Witam Szanowne Panie,

    Tu Tymek. Może zacznę od tego, że nie mam zamiaru wdawać się z wami w dłuższe dyskusje, więc nei "zaczynajcie".

    Kolejną rzeczą, którą chciałem Wam napisać, to chciałem pogratulować poziomu wypowiedzi i stylu bycia. Prowadzenie wojen podjazdowych, prowokacji i tym podobnych, publikowanie dramatycznych apeli--na prawdę piękny styl propagandy. W piękny sposób propagujecie swoją Jedyną-Słuszną-Metodę.

    Kolejnej rzeczy jakiej chciałem pogratulować to źródeł na które się powołujecie, Nasz Dziennik jest na prawdę rzetelnym źródłem wiedzy o nowoczesnych badaniach z dziedziny seksualności i edukacji seksualnej. Powiem więcej, w opinii światowych specjalistów pismo to przewyższa wiele światowych journali na ten temat.

    Chciałem jeszcze poruszyć temat obrażania mnie i wypowiedzi wulgarne, nienawistne, dokuczliwe, nieprzyzwoite i sugestii, żeby "już mi tak napisać" (wszelkie skojarzenia z regulaminem tego forum są absolutnie przypadkowe), które pojawiły się na forum... Gratulacje! Znowu jestem pod wrażeniem.

    Brak mi argumentów dla waszego dojrzałego potraktowania mnie, tej dyskusji i tematu. Fascynujące też, że wydawało by się dorosłe kobiety mają czas na to, żeby spędzać godziny na forum pisząc te wszystkie rzeczy o tym, że jestem bezmózgim robotem i małpą i że się nie znam, albo żeby prowadzić batalie na naszym forum opierające się na argumentacji "WHO się nie zna". Na pewno pójdziecie do Nieba za takie oddanie w wypełnianiu swojej Misji. W islamie dla takiej sytuacji używa się pojęcia Jihad, czyli święta wojna z niewiernymi, w której śmierć jest największym zaszczytem i daje najlepsze miejsce w raju. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    Przepraszam, a o co chodzi?
    Kim jest Tymek, kto kogo obraża, gdzie jest wojna, jaki Jihad, gdzie są terroryści?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Damazy tymek jest z pontona.

    mak powiem jedno teksty o wyglądzie małpy itp.są juz nie na miejscu i mało kulturalne.

    :confused:

    tymek wybacz ale jakos ja nie cytowalam nigdy naszego dziennika. nie pamietam by ktoras z nas go cytowala. nie wiem moze sporadycznie ktorejs się zdarzyło. dodam ze npr nie jest jedyna sluszną metodą. jest jedną z opcji.
    btw: my tez bylysmy pod wrazeniem nazywania bulimiczkami osob ktore tyją na tabletkach. i wielu innych argumentow. WHO jest na pewno uznaną organizacja ale nie jedyną ktora ma monopol na prawdę
    wybacz mak zdenerwowala sie jak olaliście jej sprawę. w koncu otarła się o smierc przez tabsy. ciezko wtedy czytac jakie sa one bezpiecznie. nie miala co prawda prawa wyzywac Cię. ale Wy też zbyt pieknie nie postąpiliscie wobec niej. moze darujmy sobie klotnie kto komu kiedy i zkim ma racje, a zawrzyjmy rozejm?
    • CommentAuthoresuomikim
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    Jeśli Mak poczuła się urażona, to ją przepraszam, widocznie wyraziłem się w niejasny sposób. Miałem na myśli tylko tyle, że dyskutowanie o jej chorobie w dyskusji o ogólnym bezpieczeństwie, czy szkodliwości pigułek jest nie do końca na temat.

    Jak już powiedziałem nie mam zamiaru wdawać się w dyskusję i będę słowny.

    Moderatora proszę o usunięcie mało kulturalnych wypowiedzi na mój temat, mam prawo do bycia nie-obrażanym publicznie.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    wg mnie jest bardzo na temat. ze takie przypadki maja miejsce w sytuacji gdy tak naprawde nie ma badan,ktore wykaza czy kobieta ma ryzyko miec zakrzepice jesli ma mniej <35lat i nie pali. z tego co ja wiem.
    a jesli tak jest to kazda moze to ryzykowac.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    Odgórne usuwanie wypowiedzi i cenzura są na porządku dziennym w innych miejscach.
    Tak się składa, że nie tutaj. Przynajmniej na razie.
    --
    • CommentAuthorminerwa
    • CommentTimeJun 28th 2007 zmieniony
     permalink
    ja tez nie chce wdawać sie w dyskusje ale tekst, że dziewczyna "powinna się wstydzić że takie głupoty wymysla" nie jest dla mnie "wyrażeniem się w niejasny sposób" :confused: i raczej wyraziłeś dość jasno ... ale to tylko tak na marginesie ...
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    nie wiedzialam ze Tymek jest tez mistrzem przeinaczania wszystkiego.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Cześć Tymiaczku Mousiaczku, jak miło że wpadłeś,trafiłeś w sam raz, idealnie do tematu. Młodzież na forum - proponuję poprawcować nad stylistyką, a przy okazji: NIE WSZYSCY TUTAJ SĄ WIERZĄCY i warto mieć to na względzie - nie wkładaj nas Misiu do jednego wora.
    Na Pontonie byłam raz, widziałam popis wiedzy jednej z moderatorek - polecam kilka wizyt u DOBREGO specjalisty (sugeruję Psychiatrę). Ponieważ tniecie, co się Wam nie podoba nie sprawdzając, czy jest zgodne z prawdą - nie wchodzę i nie mam zamiaru wchodzić ale trafia mnie gdy widzę, że nastoletni puchacz z przerostem ego włazi z butami gdzie nie trzeba.

    Sio do siebie!

    Jestem okrutnie zołzowatą panną z przerostem PMSu nad ochotą do rozmowy więc znikaj, bo jak Cię tu jeszcze raz zobaczę, to skarpetką poszczuję. Brudną oczywiście :)
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    podpisuje sie calym sercem pod postem ngL. nie mialam sily podobnego napisac. nie lubie odpisywac ludziom, ktorzy pisza w tak zaczepny sposob a potem twierdza ze nie chca odpowiedzi.
    --
    • CommentAuthoresuomikim
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    Amazonka: Odgórne usuwanie wypowiedzi i cenzura są na porządku dziennym w innych miejscach.
    Tak się składa, że nie tutaj. Przynajmniej na razie.


    Między cenzurą, a pozwalaniem na publiczne znieważanie kogoś jest pewna drobna różnica.

    Regulamin tego forum:
    "Zgadzając się z zasami użytkowania, wyrażasz zgodę na to, że podczas korzystania z forum nie będziesz wykorzystywał go do wysyłania treści, które są nieprawdziwe lub/i oszczercze, nieprecyzyjne, obraźliwe, wulgarne, nienawistne, dokuczliwe, nieprzyzwoite, profanacyjne, związane z seksem, grożące, napastujące prywatność, lub niezgodne z prawem."

    Kodeks Karny:
    Art. 216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,
    podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
    § 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania,
    podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
    • CommentAuthorminerwa
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    a powiedz kto Cię i czym tutaj znieważył?? owszem przyznaję mak może troche poniosło i za ten tekst z małpą powinna Cię przeprosić, ale to tyle... a to ze ktoś uważa że się na czymś nie znasz, to jest dozwolona opinia i każdy może mieć swoją i ją wygłaszać
    i akurat w tej sytuacji żaden sąd by nie uznał Twojej racji bo żadna wypowiedź tutaj nie podpada pod zacytowany przez Ciebie artykuł
    a rzucanie paragrafami nie robi na mnie wrażenia...
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeJun 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Tak jest, przytaczanie KK to śmiech na sali. Pomijam kwestię przyznania się do własnych słabości (gdy się boimy, to straszymy innych, by pokazać - że jest inaczej). Proste jak szpada, postaraj się jeszcze trochę, dajesz nam tu świetną rozrywkę!

    Kuku na muniu.
    Zaskarż mnie Kiciu ;) Cała drżę, lubię guboskórne cielęta.. młode mięsko zawsze na czasie :-)

    Zaglądaj do nas częściej. Twoja stęskniona, machająca obolałym sutkiem - ngL.
    A może chcesz poczytać o naszych wrażeniach śluziastych? Dziewczyny, jaki śluz macie w dzisiejszym dniu? :) Dziumdziuś nie w temacie, może mu pomożemy? :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Tymek, jak to jest, że Ty wchodząc tu nie lądujesz na google? :cool:... Zakładam, że nawet jeśli nie odpowiesz na posty tutaj, to i tak zajrzysz. Pozwól więc, że przedstawię sprawę z mojego punktu widzenia.

    Nigdy, ani razu, nie napisałam na Pontonie niczego, co naruszałoby Wasz - ciągle zresztą zmieniający się - regulamin. Nie przypominam sobie też, aby którakolwiek z moich wypowiedzi zawierała informacje obraźliwe lub nieprawdziwe. Mimo to moje konto zostało zakwalifikowane jako podejrzane, posty usunięte, ip zablokowane. Od początku mówiłam, że popieram sam pomysł i zależy mi na pełnej informacji. W zamian zostałam potraktowana jak intruz i wichrzyciel.

    Uważam, że takie cenzurowanie - wybiórcze zresztą, bo przecież na Waszym forum w tej chwili pozostają posty, które łamią regulamin, ale zostały wstawione przez osoby Wam miłe - jest w jak najgorszym stylu, graniczy z totalitaryzmem i jeśli piszesz o Jihadzie to może zajrzyj najpierw do własnego ogródka.

    A tu, do wglądu zainteresowanych, moja dwukrotnie usunięta ostatnia wypowiedź na forum organizacji, która została przecież zaproszona na konferencję o wolności słowa:

    Brawo, "edukatorzy"!

    Udało Wam się pokazać zainteresowanym, co rozumiecie pod pojęciem "forum dyskusyjne", zakazując wszelkich dyskusji. Usunęliście niektóre konta, kiedy okazało się, że niewygodne wypowiedzi obnażyły Waszą niekompetencję w pewnych dziedzinach.

    Usunęliście też wątek "O Pontonie". To zwykłe tchórzostwo, udowodniliście tym samym Wasz strach przed krytyką i skłonność do totalitaryzmu (kto nie z nami, ten przeciw nam?). Brawo.

    Może jednak zastanowicie się, jak czują się teraz ci młodzi ludzie, którzy w różnych wątkach pisali o swoich problemach, gdy widzą, że przez noc zostały one skasowane...

    Ta akcja woła o artykuł prasowy i szersze echo. Choć z drugiej strony aż wstyd robić Wam reklamę.

    Na początku byłam zachwycona ideą Pontonu. Teraz pozostał niesmak i nadzieja, że gdy sama będę miała dzieci w wieku lat -nastu, zdołam je uchronić przed takimi "doradcami".

    Banujcie sobie ile chcecie. Jesteście po prostu żałośni i niezdolni do dyskusji. Szkoda.

    Pozdrawiam,

    Podejrzana Floo, która nigdy tu nikogo nie obraziła.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    tymek może najpierw sami zacznijcie przestrzegac regulaminu, ktory macie u siebie. dajcie nam chlubny przykład.
    Ania zmienia go co miesiac, dopasowuje do swojego widzimisię. tnie posty bez ostrzeżenia. ścinacie cale multum dyskusji. gdzie nie tylko my pisałysmy. jakis chlopak mial problem z wizytą u ginekologa dla swojej dziewczyny. tez go wywaliliscie hurtowo.
    ciekawe ze np. jakas joasia90 moze odpowiadac u was ludziom, a nie jest moderatorką. a wg regulaminu waszego tylko oni moga odpowiadac. a kazda nasza nawet naukowa wypowiedz byla usuwana.
    jesli ktos kto łamie wszelkie zasady przychodzi uczyc zasad innych.. to jest śmiech na sali.

    co do 1 worka. sa tu tabletowiczki, sa gumkowe, sa nprowki. sa wierzace sa niewierzace.
    wiec prosze otworzyc sie na rozne postawy i wolnosc swiatopogladową. TAK TAK TO JEST MOZLIWE:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Drogi Panie Tymku,

    jestem ponownie pod wrażeniem Pana odwagi. Nie dość, że wypuścił się Pan na mały wypad (szkoda, że tak krótki) swobodnej dyskusji na moderowanym przez Państwa forum, to obecnie podejmuje Pan próbę uprawiania swobodnej dyskusji na forum sobie obcym - czy zdaje Pan sobie sprawę, że nikt tu Pana nie obroni? Nikt nie pokasuje postów, nie zablokuje użytkowników, nie stworzy odpowiedniego tła na którym ładniej Pan wypadnie?

    Czy naprawdę zarzut typu "prowadzenie wojen podjazdowych, prowokacji i tym podobnych, publikowanie dramatycznych apeli-- na prawdę piękny styl propagandy" jest uzasadniony w stosunku do kogokolwiek innego, niż Państwo z Pontonu? Czy znajdzie Pan istotnie przykłady takiego działania na tym forum? Jak zatem zakwalifikuje Pan zbiorową odpowiedzialność usuwania kont użytkowników Pontonu, którzy w dziale "swobodne dyskusje" mieli czelność podjąć rozmowę z Panem? Jak Pan zakwalifikuje usuwanie postów, blokowanie kont, usuwanie całego działu forum, zmienianie regulaminu, stosowanie wstecz tych zmian, w zależności od chwilowych potrzeb dla zachowania - pozwoli Pan, że sparafrazuję - jedynej słusznej linii? Jak Pan ocenia fakt, iż by móc powiedzieć, co Pan myśli, musiał Pan przyjść aż tutaj?

    Metody Państwa działania budzą jak najgorsze skojarzenia, i jest doprawdy rozbrajające, że przybywa Pan pouczać kogokolwiek o jakichkolwiek wolnościach, prawach i swobodach. Proszę stworzyć na swoim forum możliwość podjęcia takiej dyskusji - zjawimy się tam niezawodnie.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Obawiam się, że Tymek nie ma dość odwagi, żeby podjąć z nami dyskusję. Zresztą zastrzegł się co do tego w swojej pierwszej wypowiedzi:
    Może zacznę od tego, że nie mam zamiaru wdawać się z wami w dłuższe dyskusje, więc nei "zaczynajcie".

    Tak na zasadzie "tu byłem, Tony Halik" (nic nie ujmując czarującemu ś.p. panu Halikowi).
    --
    • CommentAuthormak_
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    do esuomikim ,

    ja wcale sie nie wstydze tego co o tobie napisalam ( tutaj nie panuje komunizm...zapomniales, ze mamy demokracje-wolnosc slowa) i nie mysl, ze cie przeprosze za pozno zdales sobie sprawe z bledu...
    tak apropos to ty pierwszy mnie zniewazyles i obraziles..wiec nie pisz mi tu o kodeksie
    ponizyles mnie na Pontonie i nie masz zielonego pojecia przez co przeszlam i wciaz przechodze...gdybym 3 dni dluzej brala tabletki anty juz by mnie nie bylo na tym swiecie...i nie pisz mi , ze tabletki sa zdrowe, bo bralam je pod kontrola ginekolog, ktora lekcewazyla moje skutki uboczne mowiac, ze to normalne...ciekawa jestem czy bylbys taki madry gdybys tak jak ja otarl sie o smierc , przez miesiac nie chodzil, ciagle podawano tabletki i wbijano zastrzyki aby powstrzymac skrzep idacy w strone serca, ktory powoduje natychmiastowa smierc...nikt mi zdrowia nie wroci... a czy zdajesz sobie sprawe, ze nie moge zajsc w ciaze przez ten twoj zdrowy tryb zycia-tabletki anty...
    przychodzisz na Forum 28 dni i prosisz o usuniecie postow, ktore tobie sie nie podobaja i cie obrazaja...a jak mnie potraktowales na Ponotnie to masz to gdzies i oczywiscie "obracasz kota ogonem" -moja wypowiedz zostala natychmisat usunieta i nie moge wejsc na forum, bo mnie kieruje na google( usunieto cale forum "Wolne Dyskusje", na ktorym przeciez mozna bylo sie wypowiadac na "wolny temat")...to jak sie zachowujecie w tym waszym forum to jest czysta dziecinada i jakis komunizm wprowadzacie ...czy w taki sposob pomagacie ludziom? -obrazajac ich i wciskajac im, ze klamia...zapominales jeszcze napisac , ze otrzymales odemnie e-maila, w ktorym napisalam ci , ze moge ci przyslac wykaz ze szpitala i info od doktorki....
    powinnes zostac tak samo potraktowany jak ty nas traktujesz na Pontonie....
    prangne cie poinformowac, ze te stone i to forum stworzyli ludzie z klasa i obszerna wiedza...czego nie moge napisac o tobie->o braku wiedzy swiadczy to jak mnie potraktowales na Pontonie i twoj brak wiedzy na temat tabletek anty...


    przeprosiny jedynie skladam na rece stworzycieli forum i uczestnikow (nie dotyczy to ciebie Tymku )za umieszczenie "tekstu o malpie skierowanego do twojej osoby "-nastepnym razem przesle ci na gg...
    przepraszam za zasmiecanie forum tym tekstem-> juz nie bede:shamed:

    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeJun 29th 2007
     permalink
    chorlecia mnie sie juz nawet ten tekst nie chce otworzyc - przecez taka cenzura to skandal i jawna dyskrymnacja pogladow!!!:devil:
    --
    • CommentAuthormak_
    • CommentTimeJun 29th 2007 zmieniony
     permalink
    vicky80: wg mnie jest bardzo na temat. ze takie przypadki maja miejsce w sytuacji gdy tak naprawde nie ma badan,ktore wykaza czy kobieta ma ryzyko miec zakrzepice jesli ma mniej <35lat i nie pali. z tego co ja wiem.
    a jesli tak jest to kazda moze to ryzykowac.

    mam 26 lat i nigdy w zyciu nie palilam papierosow i palic nie bede ...
    a lekarze na pogotowiu zadali pytanie:
    czy pale papierosy i biore tabletki anty....?
    i wiem, ze nie jestem jedyna mloda osoba, ktora przez tabletki ma zakrzepice...

    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 1st 2007 zmieniony
     permalink
    Nauczyciele ubezpieczają się od odpowiedzialności za ciąże nastolatek, czyli co zrobić zamiast edukować i uzdrowić głupi system. A agenci zacierają ręce...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    "Różowe" czasopismo dla nastolatek "Dziewczyna" ma wirtualny kącik porad, podobnie jak niektóre organizacje. Różnica jest taka, że tam fizyczną możliwość umieszczenia odpowiedzi ma tylko redakcja, a propaganda w artykułach i poradach jest jeszcze silniejsza i dalsza od prawdy: wg "Dziewczyny" wśród metod naturalnych najnowszą i jedyną metodą jest kalendarzyk, a działania uboczne pigułek to wyjątkowe zdarzenie. Te wspaniałe preparaty regulują miesiączki. Takich treści nie było nawet na forum organizacji.

    Można się domyślać, jakiej odpowiedzi udzielą czytelniczce na to niedawno zadane pytanie:

    Kalendarzyk.
    Droga Redakcjo.
    Mam pytanie .
    Wiem , że powinno się prowadzić kalendarzyk . Czy są jakieś specjalne kalendarzyki czy można zaznaczać daty miesiączki na zwykłym . Jeżeli są jakieś specjane to gdzie można je kupić i mniej więcej ile kosztują . Z góry dziękuję .
    P.S Jeżeli byłoby to możliwe to proszę o odpowiedz

    [Milka]

    Co to były za czasy, gdy wszystkie dziewczyny z klasy w szkole podstawowej w nabożnym skupieniu, po kolei, zatapiały się w lekturze tego swoistego katechizmu... :-( Po 10 latach powstało więcej takich źródeł. Prowadzona przez nie edukacja nie idzie w las.
    --
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    ja tam sei nauczycielom w cale nie dziwie, ze sie ubezpieczaja. oczywiscie edukacja mlodziezy to podstawa, ale nie dosc ze system oswiaty i ministra mamy jakich mamy, to jeszcze do tego wszystkiego dochodzi trudnosc z dotarciem do upartego kwiecia naszego narodu ;). mina lata, zanim lub raczej o ile uda sie w koncu wprowadzic jakis sensowny system nauczania, w ktoryn wiecej bedzie nauczycieli z powolania, pradziwych pedagogow itp, a w naszym pelnym paranoi i absurdow panstwie lepiej czasem na wyrost sie zabezpieczyc... smutne to jest i wolalabym nie miec podstaw do pisania takich slow. calego swiata i podejscia do "kalendarzyka" sie od razu nie zmieni , niestety, a walka z propaganda chociazby potentatow farmaceutycznych latwa nie jest i nie bedzie .
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 11th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    "Wyborcza" zmienia Dekalog

    Najbardziej opiniotwórcza gazeta w Polsce znów wykazała się pomysłowością i poczuciem humoru.
    "Gazeta Wyborcza" zaproponowała licealistom z Pisza, Radomia i Wyszkowa, żeby ułożyli własny Dekalog. Z tej współpracy zrodziło się prawdziwe cacko poprawności politycznej: "Czcij ojca swego i matkę swoją - jeśli na to zasłużyli", "Kłam - to pozwala łatwiej żyć", "Kradnij, jeśli musisz, gdy masz okazję", "Kochaj się, ale szanuj swoje ciało! Trzeba wiedzieć gdzie, kiedy i z kim", "Bez chodzenia do kościoła też możesz być dobrym człowiekiem i katolikiem"... Kościół wyznawców "Gazety Wyborczej" wreszcie pokazał swoje prawdziwe oblicze!
    Piotr Tomczyk
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    viki napisała:
    Błagam pomóżcie mi!!!
    mam pytanie słyszałam że często po pierwszym razie spóznia się miesiączka czy to prawda? ostatnio miałam swój pierwszy raz z chłopakiem tydzień póżniej kolejny zabezpieczyliśmy się prezerwatywą. Myślałam że jest wszystko ok ale spóżnia mi się okres... Nigdy nie miałam regularnej miesiączki średnio co 38-39. Raz zdażyło się nawet 42 dni...ale ostatnio dwa razy co 32 dni. Byłam niedawno u ginekologa ponieważ mam bardzo silne bóle miesiączkowe i niepokoiła mnie zawsze nieeregularna miesiączka...Ale na szczęście było wszystko ok biorę tabletki Mastodynon na przyspieszenie cyklu i złagodzenie bólu. Na ulotce pisze że działaja dopiero po 6 tygodniach a ja biorę je od 3 tygodni więc chyba jeszcze nie działają...Pomimo tego dziś mija 39 dzień cyklu a ja dalej nie mam miesiączki...strasznie sie boje...robiłam test pare dni temu wynik był negatywny(brak ciąży). czy okres moze spózniać sie po pierwszym razie?
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJul 22nd 2007
     permalink
    rozumiem, ze to z pontonu? co jej odpowiedzieli?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Tak, tak.

    Odpowiedź edukatora:
    Młode dziewczyny często mają nieregularne miesiączki albo trwające więcej czy mniej niż 28 dni, zdarza się to też u starszych kobiet. Jeśli jesteś pod opieką lekarza to chyba nie ma się co martwić. Jeśli te leki mają zadziałać dopiero po 6 tygodniach, to proponuję poczekać. W razie wątpliwości zgłoś się do ginekologa. Na długość miesiączki może też wpływać stres, zmęczenia i inne czynniki, może za bardzo się stresujesz tą sytuacją i z tego powodu miesiączka się spóźnia?

    Jeśli chodzi o test ciążowy, to czy miałaś ostatnio niezabezpieczony stosunek? Jeśli tak, to możesz powtórzyć test, albo iść na dokładniejsze badania do ginekologa.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 22nd 2007
     permalink
    Viki:
    nie byliśmy zabezpieczeni prezerwatywa...mimo tego strasznie sie boję że będe w ciąży

    Edukator:
    Wybacz, ale nie wiem czy dobrze rozumiem, możesz mieć na myśli dwie rzeczy, więc spytam: Chodziło ci o to, że byliście, czy, że nie byliście zabezpieczeni? Odpowiedziałaś w sposób "mówiony" i nie chciałbym cię źle zrozumieć, stąd pytanie ; )

    Jeśli używaliście prezerwatywy i ona nie pękła (zauważylibyście to) albo się nie zsunęła (tym bardziej byście zauważyli) i nie była w inny sposób uszkodzona (miała dobrą datę ważności, nie była przedziurawiona itd.) to nie masz się czego obawiać. O prezerwatywach przeczytasz więcej tutaj:
    http://www.ponton.org.pl/readarticle.php?article_id=19


    Viki:
    racja troche niezrozumiale napisałam miałam na myśli że zastosowaliśmy prezerwatywę czyli byliśmy zabezpieczeni nie zauważyliśmy żeby się zsuneła czy pękła...a skoro nie da się tego niezauważyć jak napisałeś to poczułam ulgę dziękuję bardzo Mam jeszcze jedno pytanie słyszałam od koleżanki że często po pierwszym razie spóznia się miesiączka czy to prawda? troche mnie to dziwi... bo nigdy wcześniej o takim czyms nie słyszałam.

    Edukatorka:
    po pierwszym razie miesiączka nie powinna się spóźniać, choć wiadomo - jest to intensywne przeżycie, a dziewczyny często martwią się, że może dojść do ciąży i być może ten stres powoduje opóźnienie.

    Możesz też pomyśleć o stosowaniu dodatkowo, oprócz prezerwatyw globulek, albo o innych metodach antykoncepcyjnych jeśli prezerwatywy nie sprawiają, że czujesz się zabezpieczona. O metodach antykoncepcyjnych poczytasz w naszych artykułach.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.