Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Witam. Postanowiłam założyć nowy wątek, ponieważ uważam, że znalezienie fajnych, mądrych a zarazem pięknie zilustrowanych książeczek oraz muzyki dla najmłodszych jest trudnym wyzwaniem. Czy tylko ja mam wrażenie, że zalewa nas tandeta, tak zwane "disneje" i brzydko wydana klasyka (Brzechwa, Tuwim)? Ja mam dość tej tandetnej komputerowej grafiki, poszukuję dla dziecka mądrych i pięknie wydanych bajeczek oraz wierszy. Co polubiły Wasze maluchy? Może polecicie coś ciekawego?
    Ze swojej strony polecę kilka moim zdaniem ładnych bajek, które udało mi się znaleźć i ktore moje dziecko bardzo polubiło :)
    1. Ciuchciuś jedzie po cyrk - Streger Sharon - nakręcana zabawka przykuwa uwagę dziecka, ale ilustracje także, dużo szczegółow, prosta historyjka, moim zdaniem dla dziecka 18m+
    2. Julian Tuwim Wiersze i wierszyki dla najmłodszych - z przepięknymi ilustracjami Marianny Jagody-Mioduszewskiej, nie ma lepszego wydania Tuwima dla najmlodszych, ta książka to wielka miłość mojego dziecka już chyba od roku, a ja znam ją całą na pamięć, Leoś pod wpływem wiersza abecadło i tych barwnych ilustracji nauczył się już prawie wszystkich liter alfabetu. Sztywne strony, gruba okładka
    3. Seria o ulicy Czereśniowej Berner Rotraut Susanne (posiadamy tylko Lato na ulicy Czereśniowej) - książka bez tekstu, typowa "wyszukiwanka", bardzo duży format, sztywne kartki, ilustracje z ogromną ilością szczegółow, każda kolejna strona jest kontynuacją poprzedniej, ci sami bohaterowie zestawieni na ulicy obok siebie a każdy z nich ma inną historyjkę do opowiedzenia, na podstawie tych ilustracji mozna snuć wiele wątkow. Książkę znalezlismy przypadkiem, wpadla w oko przy zupelnie innych zakupach, potem zachwycona nią dowiedziałam się, że to światowy bestseller, kilkukrotnie nagradzany. Moim zdaniem dla dziecka 12m+
    4. Seria o Tupciu Chrupciu Elizy Piotrowskiej z ilustracjami - znów posiadamy tylko jedną książeczkę z serii, ale na niej nie poprzestaniemy. Dużo tekstu jak na niespelna dwulatka, tekst jest z pewnością za trudny dla niego, ale o dziwo przerobilismy ją kilka razy ostatnio i za kazdym razem Leon chcial jej sluchac jeszcze raz, przynajmniej osłuchuje się ze słownictwem. Piękne ilustracje Marco Campanella, on też ilustrował serię o króliku Flipku Wandy Chotomskiej - cudo! Tego królika też jesteśmy bardzo ciekawi.

    Lubię kupować bajeczki dziecku, mam nadzieję, że polecicie coś fajnego, te najfajniejsze książki oraz muzykę dla dzieci znajduje się zazwyczaj przypadkiem, zbyt dużo jest bylejako wydanych bajek o muzyce nie wspominając.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Ja wiem, że to stare jak świat, ale polecam muzykę z Pana Kleksa. To była Krasnalowa ulubiona w wieku kilku miesięcy i o dziwo nadal jest.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Ja z kolei polecam książeczki z serii Mądra Mysz. Dla dzieci 2+. Książeczki do czytania przez rodzica, nie mają sztywnych kartek. Seria o Zuzi np. świetnie pomaga przygotować do nowych sytuacji i ważnych wydarzeń w życiu dziecka (np. "Zuzia idzie do przedszkola", "Zuzia idzie do dentysty", "Zuzia jedzie pod namiot"), a pozostałe nadają się świetnie do nauki i poszerzania słownictwa (książki o maszynach/pojazdach i zawody).
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    A dla dzieci / chłopców 6+ też można polecać?

    No więc na pierwszy rzut Grzegorz Kasdepke i Detektyw Pozytywka.
    Jest kilka części, można zacząć od każdej.

    Nowe przygody Mikołajka. Maćkowi puszczałam audiobooka (czytają J. i M. Stuhr), nie mógł się oderwać, chichrał się co rusz!:)

    Babcia na jabłoni. Już mniej wciągająca, bez szału.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Mónikha, pewnie, że można, nie ma sensu tworzyć kilku wątków na kilka kategorii wiekowych. :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Ulica Czereśniowa to faktycznie książka godna polecenia. My jak na razie mamy "wiosnę", kolejne na pewno w naszym domu się pojawią wraz z kolejnymi porami roku :)


    A sama polecam:
    1.Wydawnictwo Martel jest to seria ,,czytamy razem". My mamy "Domowe Pieszczochy" są jeszcze ,,Na wiejskim podwórku", ,,W ogrodzie i na łące", ,,Zwierzęta w lesie", które planuje kupić. Książka dla dzieci nieco starszych, które mówią pierwsze słowa. Jest tam tekst z powciskanymi obrazkami, więc dziecko czyta z mamą. Poza tym to świetne ćwiczenie logopedyczne. Obrazki bardzo ładne, jak w starych książkach :) ja też nie lubię tych dzisiejszych ilustracji.
    2. I jeszcze polecam "Wielka księga bajek i baśni polskich", piękne ilustracje, taki klasyk, myślę, że każde dziecko powinno mieć coś takiego w domu :) o tu jest ta książka ,, klik
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja polecam taką stronę: Ryms - kwartalnik o książkach dla dzieci i młodzieży. Bardzo często korzystam, jak szukam czegoś wartościowego, czy to dla moich dziewczyn, czy na prezent. Książki podzielone są na kategorie wiekowe. Lubię tę stronę, bo książki, które tam polecają, są zwykle świetne zarówno pod względem treści, jak i ilustracji (co wcale nie jest obecnie takie oczywiste - wystarczy spojrzeć na półki w księgarniach zalane książkami ilustrowanymi byle jak, kiczowato i kompletnie bez pomysłu).
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Rety ! Z nieba mi spadlyscie z tym wątkiem.
    Bo już się bałam że tylko mi przeszkadzają badziewskie książeczki dla dzieci.
    Zaraz kupuję to co polecacie . Mamy kilka książeczek, głównie z serii co to jest (owoce, dom itp) i niezbyt ładne wydanie tuwima. Do tego kretynskiego misia i kaczuszke której mam po dziurki w nosie.
    Kasi wprawdzie nic nie przeszkadza bo uwielbia siedzieć z ksiazeczkami (i przywracać strony) .

    Wielkie Dzięki !
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Do Ulicy Czereśniowej i książek bez tekstu można dopisać "Miasteczko Mamoko" (w 3 częściach - współczesnej, dawnej i "nowoczesnej"). Lila to uwielbiała swojego czasu. Do tego "Gdzie jest tort".
    Naszej dwulatce czytamy serię o Franklinie. Fajnie napisane, w duchu AP :) Do tego książeczki o "Kici Koci" - coś jak Zuzia, o której pisała Agi_s, ale dla młodszych dzieci. Z serii mądra mysz są też opowieści o Maksie.
    Lubimy też książki z ikei, np. "Jeżyk wyrusza w świat".
    Potem "Mama Mu" - przygody sympatycznej krowy i Pana Wrony.
    Seria "Albert Albertson" - przygody małego chłopca - podobne, jak Zuzia, Maks, Kicia Kocia.
    "Piaskowy Wilk" - chyba dla starszych dzieci.
    I moja perełka "Wrony i wąż" - A. Huxleya (tego od Nowego wspaniałego świata czy Drzwi percepcji).
    No i dwa wydawnictwa godne polecenia: Dwie Siostry i Zakamarki. Zawsze można tam znaleźć coś dobrego.
    Dla młodszych dzieci (rok, półtora) - seria o Babo ("Babo chce", "Lalo gra na bębnie"), Maksie (np. "Pieluszka Maksa") i Eli (np. "Ubranka Eli")
    Niestety nie mam teraz czasu wszystkiego linkować, ale jak ktoś będzie chciał, to na pewno sobie znajdzie :)
    ...
    Muzycznie: jako że nie przepadam za piosenkami dla dzieci, słuchamy standardów jazzowych w dobrych wykonaniach, "Jazzowanek", i innych tego typu rzeczy. Lila lubi też tanga (typu Gothan Project, Piazzola itp.)
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    U nas na topie - nieśmiertelny Kubuś Puchatek (ale "prawdziwy" a nie wariacje na temat), Pan Kuleczka (rozczulający) i Mikołajek.
    Ciekawe są opowieści z morałem z cyklu "Miś Beniamin".
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    To ja jeszcze dodam Bardzo głodna gąsienice. Super dla maluchów nawet roczników i dla starszych uczących się dni tygodnia czy liczenia. Bardzo fajna jest też książeczka Nacisnij mnie, pobudzajaca wyobraźnię. Dla dzieci tak 2+ seria o Pomelo z wydawnictwa Zakamarki. A dla maluchów tez z Zakamarków Gdzie idziemy i inne z tej serii.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    madzinka83: Bardzo fajna jest też książeczka Nacisnij mnie, pobudzajaca wyobraźnię.
    I tego samego autora - Herve Tullet: "Turlututu" (kiedyś już to polecałam w innym wątku) i "Książka z dziurą" :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormamoniksa
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Mój syn lubi wierszyki, przypadły mu do gustu Historyjki Doroty Gellner
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzisiaj w biedronce widziałam swietne książeczki na dziecięce,,kłopotki,,. Z tej serii:
    ksiazeczki
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    O świetny wątek, na pewno się przyda ;) Ja mogę polecić coś da maluszków, choć trudno to nazwać literaturą ;)
    Hit mojego dziecka: książeczki kontrasowe. Już od jakiegos czasu na topie u nas są: Maluszek patrzy - kwiatki oraz Maluszek patrzy- Kształty, wyd Galaktyka . A ostatnio zakupiłam Ksiażeczki kontrastowe - zwierzątka i zwierzątka, wyd. Wilga i /książeczki kontrastowe - Świat wokół nas, i też jest pisk na ich widok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny chyba trzeba wpisać w tytule "książki" bo szukałam i nie znalazłam...żeby wątek nie przepadł.

    Wlaśnie mam przed sobą gazetkę dla mam i jest fajna nowość. Nie mogę w 100% polecić, bo dopiero zamówiłam jedną z tych książek ale myślę, że może to być ciekawa seria.

    Egmont seria Akademia Mądrego Dziecka dla maluchów 0-2 cykl książek z dziurą, dla 4-5 latków cykl książek "przez dziurkę".

    Ja zamówiłam ,,Kto robi huhu?" za niedługo napiszę coś więcej, a może ktoś już je posiada albo widział na żywo?

    seria Akademia Mądrego Dziecka
    Kto robi huhu? o książce
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Super super wątek :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Ja polecam książki takie, które Nadia pokochała :

    1. " Niedźwiedź, łowca motyli " Susanna Isern, ma piękne ilustracje i opowiada o przyjaźni :)

    http://ryms.pl/upload/201301181314410.66084200sd.jpg

    2. " Opowiem Ci mamo, co robią mrówki " Marcin Brykczyński ma sztywne kartki i dużo dużo się w niej dzieje.

    http://ryms.pl/upload/201311071422420.46111000sd.jpg

    3. No i na topie jest u nas cała seria " Ulicy Czereśniowej " :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 27th 2014
     permalink
    U nas hitem są "Robimisie" Agaty Królak
    rm
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 1st 2014
     permalink
    Ostatnio widziałam Piaskowego Wilka, którego polecała migg, rzeczywiście dla starszych dzieci, ale takie książki też chyba warto czytać maluchom...? Leon takiego dłuższego tekstu z małą ilością ilustracji nie chciałby słuchać w ciągu dnia, za to wieczorem, do snu czytam mu ostatnio Przygody krowy Balbiny Iwony Kocińskiej - fajna książka dla powiedzmy 5-6 latka, 2- latek niewiele z niej może rozumie, ale osłuchuje się, wycisza...
    Poza tym z wierszyków:
    -Malgorzata Strzałkowska "Mały duszek" i "Stworki z norki" - pięknie ilustrowane kartonowe książeczki z zabawnymi wierszykami, z tą pierwszą Leoś ostatnio prawie się nie rozstaje, zabrał ją nawet na spacer:)
    - Wanda Chotomska - Wiersze i wierszyki dla najmłodszych, z tej samej serii co ten wymieniony wcześniej Tuwim, piękne wydanie!
    - Poeci bawią dzieci - zbiór fajnych, zabawnych wierszyków ze śmiesznymi ilustracjami, przykładowe tytuły: Pan Śmieszek. Fryzjer Czesław... Takie bez morału, nieznane mi wcześniej, ale myślę, że dla maluchów strzał w 10.
    ...
    No i coś, co nie jest książką, ale ukladanką z wierszykami o zwierzętach, coś do wspólnej zabawy:
    - Literkowe zoo
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Nie wszędzie się pokazuje, a ja odkryłam ją dopiero niedawno.

    Do naszej "Wiosny na ulicy Czereśniowej" dołączy dziś "Noc na ulicy Czereśniowej". :)
    JUż nie mogę się doczekać ;))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Noc na Ulicy Czereśniowej jest super :) Często " czytamy " Nadii na dobranoc :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Kasia dzięki za opinię, właśnie wahałam się nad latem ale stwierdziłam, że dla Dominika będzie wyglądać nieco podobnie, a chciałam coś innego, z myślą o bajce na dobranoc ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeApr 15th 2014
     permalink
    Ulicę czereśniowa i my uwielbiamy
    Luśka nie daje sobie cztac wieć takie książki tego typu chętnie przegrane, serie mamokona.. Znam ;)
    Ktoś coś jeszcze zna?
    Penny te mrówki mnie zainteresowały ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 19th 2014 zmieniony
     permalink
    PENNY - ja też na te "mrówki" mam chrapkę:) zamówię po świętach. A w ogóle to jeszcze jest "Opowiem ci mamo co robią pająki", znalazłam właśnie:)
    Ja mogę jeszcze tylko dodać, że Królik Flipek jest ok, ostatni nabytek, nie zawiedliśmy się:)
    --
    • CommentAuthorsawanna
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Zachwyciła mnie książka "Więź daje siłę" i "Rodzicielstwo przez zabawę" - sprawiły że inaczej patrzę na dziecięce harce i rozwój wczesnonoworodkowy :) Czytał ktoś?
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Sawanna, ale wątek jest o książkach dla dzieci a nie o dzieciach
    --
    •  
      CommentAuthorsamantini
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Minionki są wspaniałe - http://www.skapiec.pl/site/cat/2400/comp/9042470 ! :)
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 1st 2014 zmieniony
     permalink
    "Danuta Wawilow dzieciom" - bardzo duzy zbior wierszy autorki. Wierszyki są niesamowite, bo łączą w sobie kilka zalet: są na tyle mądre i "poetyckie", że dorosly z przyjemnością je czyta, jednoczesnie przystępne dla dzieci. Ładne ilustracje.
    ...
    Dopisuję jeszcze tylko parę słów zachwytu - te wiersze to najfajniejsza książka dla dziecka jaką do tej pory kupiłam, od dwóch dni ją wertuję (wierszy jest ponad 100 plus opowiadania), 2-latek może jeszcze nie być na nią gotowy i Leon na razie dwa wierszyki "męczy" a innych nie chce słuchać, ale czuję, że to będzie hit jak mały trochę podrośnie. Nie żałuję ani zlotówki z tego, co wydalam na nią, naprawdę gorąco polecam
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    azja_4: A w ogóle to jeszcze jest "Opowiem ci mamo co robią pająki", znalazłam właśnie:)

    Ooo Nadia ma fazę od jakiegoś czasu na pająki :bigsmile: jak tylko będzie zastrzyk gotówki to kupujemy :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny a jakie ksiazeczki byscie polecily kupic 5letnim blizniakomna urodzinki ?

    Chlopiec i dziewczynka, oboje lubia ksiazeczki i maja sporo , wiec chcialabym znalezc cos oryginalnego i fajnego.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Uwielbiam ten wątek książkowy.:)
    Skorzystam z Waszych podpowiedzi!
    MOgę polecić dla niemowlaków i małych dzieci serię wydawnistwa Zakamarki, mamy "a dlaczego" Anny Clary Tidholm

    poznałam też "Jest tam kto?" i " Gdzie idziemy" swietne książki, prosta forma, i tekst a jak wciągają.:)

    Lubimy tez serię obrazki dla maluchów, małe poręczne dla dziecięcych łapek ksiązeczki, z obrazkami z modeliny, sprytnie pogrupowane
    o takie jak ta
    Mamy: Ciało, Pojazdy, Swiat w ruchu, Przyroda.

    Z kitów odradzam miekkie ksiązeczki dla niemowlaków, takie kąpielowe wyd.Debit pod koszmarkowym tytułem "królisia Puszysia"

    kupiłam licząc ze w środku będzie ciekawsza, ale okazało się, ze tekst beznadziejny, ksiązeczki nie ratują też ilustracje-jak dla mnie porażka.
    To samo książeczka Kaczorek Głodomorek nasza pierwsza ksiązeczka, ilustracje lepsze, dobrze się ją "gryzło" Córeczce, a tekst nie czytałam.bo był tragiczny.:P, łamana polszczyzna
    historia kaczorka, który dostał nauczkę, naciągane rymy, brr.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dorit: Lubimy tez serię obrazki dla maluchów, małe poręczne dla dziecięcych łapek książeczki, z obrazkami z modeliny, sprytnie pogrupowane

    My też mamy książeczki z tej serii - Maks je uwielbia. Patrzy z zainteresowaniem.
    Kupiłam również kilka książeczek z serii o Maksie - polecanych tutaj (chciałam ze względu na imię synka) i szczerze jakieś dziwne one są dla mnie. Nie wiem, może dzieci lubią takie proste, hasłowe teksty. Tak jakby opowiadanie rysunku, ale mocno ubogie. I w każdej książeczce albo kotek jest głupi, albo piesek jest głupi. Może jak Maksiu będzie straszy to mu się to spodoba.
    No i u nas Julian Tuwim króluje. A lokomotywę to muszę czytać (teraz to już mówić z pamięci) codziennie. Najbardziej się podoba, że "para buch". I to buch to tak powtarza klaszcząc - za każdym razem :))))
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJul 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Opowiesci z Krainy Paproci, trochę przypomina mi jedną z ulubionych bajek z dziecinstwa czyli "O czym szumią wierzby", bardzo podobny klimat ilustracji (przepiękne), podobni bohaterowie, ale tekstu jest mniej i jest bardziej przystępny dla nieco mlodszych dzieci.
    Leon ma nieco ponad 2 latka i średnio się interesuje, wyslucha maksimum jednego rozdzialu. Myślę, ze juz dla 3-latka jest to ciekawa bajka. Ale Leonek w ogóle ostatnio ma etap, że na dobranoc tylko wiersze.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Hopelight i jak tam "Akademia mądrego dziecka"? Słyszałam kiedyś w Jedynce achy i ochy tylko wiadomo, reklama dźwignią handlu...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny, pomóżcie, polećcie mi jakies fajne bajki na wiek Krasnalowy. Mamy np. Najpiękniejsze opowiadania dla chłopców, ale sa za długie i za poważne jeszcze. On potrafi przez pół godziny się skupić, słuchać jak czytam, ale te są za poważne jednak. No i mamy Skarbiec bajek (jest Mała syrenka, Pinokio), pięknie ilustrowane, ale... za okrutne i straszne. Krasnal się ich boi, więc szukam czegoś innego. Zalezy mi tez na tym, żeby były przyjemne dla oka ilustracje, bo te wszystkie "kanciaste" postacie jakoś do mnie nie przemawiają.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    u nas hitem jest kicia kocia i tupcio chrupcio polecam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    The_Fragile, my mamy serię "Poczytaj mi, mamo", kupowana była z myślą o starszej, ale ostatnio coraz częściej młodsza się domaga. Owszem, nie wszystkie historie jeszcze się nadają dla niej (niektóre po prostu za długie), ale większość jej się podoba i daje radę posłuchać. No i nie ukrywam, że ja też lubię, z sentymentu, bo jak byłam mała, to miałam niektóre części :wink: Wyszły do tej pory cztery zbiory + piąty z opowiadaniami współczesnych autorów.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    O, Hydro, ja to bardzo lubiłam jako dziecko! A są ilustracje?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    A poza tym lubi też książki o słoniu Elmerze i jeszcze "Lato Stiny". No i wiersze dla dzieci.

    Treść doklejona: 17.07.14 20:12
    The_Fragile: A są ilustracje?


    Jasne :smile: Ja też je uwielbiałam :smile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    W tej drugiej to właśnie ilustracje mi nie pasują jakoś... Nie wiem, może dziwne, ale ja lubię takie bajkowe, kolorowe, piękne ilustracje w książkach dla dzieci... Poczytaj mi mamo jutro obczaję, a sa jakieś takie typowe bajki, np. Andersena ale w wydaniu dla takich maluchów? Grimm to na pewno nie ;)))

    Treść doklejona: 17.07.14 20:15
    hydrozagadka:
    Jasne :smile: Ja też je uwielbiałam :smile:


    Bosko, to jutro kupuję! Dzięki Hydro!

    Bo już mi się pomysły kończą, a każde pójście spać to pół godziny czytania książek, wiec jak bajka nieodpowiednia to wymyślam swoją ;)))
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    My też mamy serię Poczytaj mi mamo. Gosia uwielbia Daktyle, W aeroplanie, Muzyka na krzywej wieży, Katar żyrafy, czyli głównie te wierszowane historyjki. Też pamiętam tę serię z dzieciństwa.
    Mogę też polecić nasz nowy nabytek "Ależ Bolusiu" z wydawnictwa Zakamarki. Bardzo przyjemna historyjka o upartym prosiaczku. Już od kilku dni zaczynamy i kończymy dzień z Bolusiem.

    bolus
    I wierszyki o Cynamonie i Trusi, też z Zakamarków. Mamy dwie książeczki, jedna to wierszyki o częściach ciała, niektóre przetłumaczone dość "kanciasto", ale wiele naprawdę dobrych. I druga książeczka jest o uczuciach. Cynamon i Trusia najpierw się kłócą, Trusia jest zazdrosna o wiewiórkę, są wierszyki o złości, współczuciu, zazdrości, szczęściu, przyjaźni. Gosia też lubi, najpierw mieliśmy ciała i jak przyszły wierszyki o uczuciach, to myślałam, że będą dla niej za trudne i będzie wolała czytać części ciała, ale jednak wybiera te o uczuciach.

    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Madzinka, ta druga może być niezła. Ja tylko nie łapię, dlaczego te książeczki "dzisiejsze" są tak brzydko ilustrowane :( Mnie to odrzuca od takich książek, tak samo jak paskudna okładka książki dla dorosłych (tak, tak, wiem, że książki po okładce to się nie osądza ;))))
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    The_Fragile: Ja tylko nie łapię, dlaczego te książeczki "dzisiejsze" są tak brzydko ilustrowane :(


    A mnie się wydaje, że akurat ostatnio jakiś postęp jest w tej dziedzinie. Tzn. nadal, jak wchodzę do księgarni i patrzę na półkę z książkami dla dzieci, to większość stanowią kiczowate paskudztwa tonące w różu, lukrze i brokacie, ale pojawia się coraz więcej naprawdę pięknie ilustrowanych pozycji.

    A zaglądałaś na ryms.pl na kategorię 0-3 lata? Zwykle udaje mi się tam znaleźć coś ciekawego, jak szukam nowych książek.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    O, nawet nie wiedziałam, że jest taka strona, własnie podział na kategorie wiekowe by się przydał :))

    Wiesz co, mnie się podobają o takie ilustracje. Po prostu piękne, trochę Disneyowskie, te wszystkie z pierwszej strony Rymsa mają własnie takie "kanciaste" rysunki (no ten Boluś to wyjątek, całkiem fajna kreska). One nie są nawet zachęcające do czytania... Pamietam książki z mojego dzieciństwa i nawet basnie Andersena czy braci Grimm były pięknie ilustrowane, bardziej jak obrazy, poruszały wyobraźnię i nie wyglądały jakby rysował to 6 latek no :(

    Ta książka z pandą to w ogóle jakaś masakra :shocked:

    Treść doklejona: 18.07.14 07:12
    Albo ta, nie wiem, dla mnie to w ogóle nie nadaje się dla dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    No tośmy się dogadały :wink: Ja właśnie takich "disneyowskich" najbardziej nie cierpię :devil:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Haha :DD Czyli jednak co człek to inne obrazki ;))

    A Twoje dziewczynki lubią takie jak na tej pierwszej stronie? Krasnal jak widzi taką książkę to krzyczy "mamusia, be, be, be!" i nawet jeśli jest piękna baśń to nie chce słuchać, ucieka ode mnie i mówi, że be.

    Treść doklejona: 18.07.14 07:31
    Ale już na przykład seria o Ulicy Czereśniowej ma fajne, sympatyczne ilustracje, takie bardziej realne, ale ładne. Natomiast niektóre - np. ta o pandzie czy trzy psy są tak psychodeliczne, że naprawdę nie wiem po jakich substancjach to rysowali...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Frag jeszcze Bajki Grajki Brzechwy wydawnictwa siedmioróg i Pchłę Szachrajkę tego samego wydawnictwa polecam. Suuuuuper ilustracje a Brzechwa broni się sam. no i tą pierwszą możesz jeśli pamiętasz melodie albo znasz nuty możesz część zaśpiewać.
    No i Kicia Kocia - nasz hit. Świetna na wyjazdy bo cienkie książeczki a historie bardzo pouczające.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Lubią, lubią. Ale te "przesłodzone" też im wpadają w oko :wink: Z tym, że starsza coraz częściej już ocenia po treści, a nie po obrazkach i zdarza się, że lubi kiczowato ilustrowaną książkę, bo opowieść jej się podoba i odwrotnie - wypasione "nowoczesne" ilustracje nie ratują kiepskiej historyjki. Ale widzę, że jednak rodzice mają duży wpływ na gust swoich dzieci, owszem, dziewczyny mają swoje upodobania (róż i brokat :wink:), ale coraz częściej w księgarni widzę, że te same książki wybieramy :smile:

    A, jeszcze ja gorąco polecam bibliotekę. Mamy niedaleko od domu oddział dziecięcy, bardzo dobrze zaopatrzony w książki - nowe, stare. Dużo wypożyczamy, jak się coś nie spodoba, to do tego nie wracamy, a jeśli dziewczyny polubią, to najczęściej kupujemy, żeby mieć swój egzemplarz.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Mi się też zdecydowanie bardziej podobają te książki wstawione przez hydro niż z disneyowskimi obrazkami :)

    U nas teraz "na topie" Ulica Czereśniowa :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    dzieki dziewczyny, wlasnie w empiku buszuje :DDDD Dzisiaj przed pojsciem do przedszkola 2h czytania, az mi glos wysiadl. Smieszne, bo Gugi tez lub, lezymy wszyscy na podlodze i jest zbiorowe czytanie bajek ;))))
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.