Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Ukazała się kolejna część z serii Poczytaj mi, mamo. Ale, mimo dużego sentymentu, chyba już nie kupię, bo moim dzieciom się chyba znudziła ta forma. No szkoda.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Ja się przyznam, że kupowałam głównie dla siebie, bo mi się dzieciństwo przypomina :DDD Chłopcy za mali jeszcze byli, ale teraz Krasnal siedzi z otwartą buzią i tylko pogania "no czytaj, czytaj"...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    bananowiec: Teraz przymierzam się do kupna książki Rok w lesie, książka obrazkowa, może ktoś z was ma i poleca?


    Nie mam, ale też się przymierzałam i widzę, że ona jest praktycznie niedostępna. Myślałam, że niedawno się ukazała, a tu już nakład wyczerpany? Jest jeszcze "Rok w mieście" z tej samej serii.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Oooo legendy ostatnio w necie widziałam i zastanawiałam się czy nie za poważne, ale jak mówisz, że nie to biorę na święta :) I samoloty, bo moje to maniaczki samolotowe (ale jak mogło być inaczej skoro tata zdjęcia samolotkom robi, a mama z pilotami pracuje)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 25th 2015
     permalink
    Hydro kurcze ja nie miałam problemu żeby ją znaleźć (już do mnie jedzie) w księgarni aros.pl w której zawsze robię zakupy książkowe są obie książki z tej serii za przystępną cenę ( tak myślę) 31zł każda :wink: No i mają tych książek po około 100 egz więc dla naszego forum powinno starczyć :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2015
     permalink
    Doti, bierz, nasze legendy wczoraj przyszły i jest szał!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 25th 2015
     permalink
    bananowiec: Hydro kurcze ja nie miałam problemu żeby ją znaleźć (już do mnie jedzie) w księgarni aros.pl w której zawsze robię zakupy książkowe są obie książki z tej serii za przystępną cenę ( tak myślę) 31zł każda :wink: No i mają tych książek po około 100 egz więc dla naszego forum powinno starczyć :wink::wink:


    Faktycznie, jest, dzięki wielkie! :)
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 25th 2015
     permalink
    Gosi w tych legendach chyba najbardziej podobają się te straszne momenty, chyba lubi się bać. Wielokrotnie oglądała, jak to myszy zjadły Popiela :devil:.

    Treść doklejona: 26.11.15 18:37
    _hydro_: Faktycznie, jest, dzięki wielkie! :)

    Już nie ma :-( kurczę ciekawe,czy będzie dodruk przed świętami??? Chciałam chrześnicy kupić.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 26th 2015
     permalink
    Pamiętacie, że 1.XII to dzień darmowej dostawy? Warto się przygotować.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Frag, hydro a widziałyście to: Moje książeczki księga pierwsza.
    To coś podobnego do poczytaj mi mamo, bałam się, że może za poważne, bo mnie mama polonistka uświadamiała, że bajki Adama Bahdaja to była lektura dla dzieci z 4 klasy, ale zamówiłam, przesyłka doszła dzisiaj i wydaje mi się, że się spodobają. Wydają się wręcz idealne dla dzieci w wieku Leosia.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Azja, uruchomiłaś w mojej głowie parę zapomnianych neuronów ;) Miałam niektóre z nich jako dziecko :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Przypomnijcie mi proszę nazwę książeczki zachęcającej do picia syropków :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Hmm, u nas zadziałała w tej kwestii "Kicia Kocia jest chora":cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    O matko, Azja!!! Ten rysunek "o PIotrusiu" mi przypomniał kiedy to czytałam!!! Na działce z moją babcią :bigsmile: Kupuję w ciemno :))))))

    Treść doklejona: 02.12.15 19:13
    O rany i Złoty koszyczek!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Kupiłam dziewczynom "Pszczoły" i te polecane tutaj "Legendy w obrazkach" - rewelacyjne :)) Zanosi się na wielki hit.

    Do tego zamówiłam jeszcze "Arcypalce" i "Zróbmy sobie arcydziełko", ale to z myślą o starszej raczej. Od jakiegoś czasu bardzo lubi się wyżywać plastycznie i jak widzę jej niektóre pomysły, to mi szczęka opada ;)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    Od mniej więcej pół roku cieszy się u nas wielkim zainteresowaniem taką książeczka:
    Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    O, my też mamy Żyrafę - gorąco polecam, jedna z fajniejszych książek.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy juz bylo, dzis na targach ksiazki nabylam taka pozycje

    recenzja
    -- ;
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a podpowiedzcie coś dla starszych dzieci.
    Potrzebuję coś fajnego i wartościowego dla 9-latki.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Jak Wy to robicie, że Wasze dzieci "czytają" codziennie (albo prawie codziennie) inne bajki? Moi najchętniej czytali by ciągle tą samą ("Mam przyjaciela kolejarza") i nie jest to tydzień czy dwa. Kuba już z dobre pół roku ją męczy...a przyznam się, że czytanie stale tej samej bajki mnie męczy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Blackbarry a może opowieści z narnii, magiczne drzewo, może coś z Musierowicz, pamiętam, że uwielbiałam jej książki a miłości bohaterów jej książek przeżywałam jak własne, tylko nie wiem czy książki osadzone w tamtych realiach są jeszcze cool
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Ewa, napiszesz co Ty sama sądzisz o tej książce. Ciekawa jestem :wink:

    Frances, mój Adaś też ma takie długie fazy. Ja sobie radzę tak, że albo kupję książeczki, które są wydane w serii, najlepiej kilkunastu książek, albo takie z rozdziałami, które mają po 100-200 stron. Oczywiście patrzę przede wszystkim na fajne treści :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Fran, my niektóre bajki też takie mamy do "wymęczenia" :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Nie wiem czemu nie widzialam tego watku wczesniej.
    U nas ostatnio kroluje Kicia Kocia, tydzien temu jeszcze bedac w Polsce kupilam 9 ksiazeczek (po kazdej z rodzaju, jakie mieli w sklepie). I czytamy codziennie wszystkie.
    Najbardziej Karolek lubi o kosmosie, strazaku i jak Kicia jest chora.

    Znacie jeszcze cos w tym stylu?
    U nas ksiazeczek zawsze malo ;)
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    U nas też są fazy:)

    Treść doklejona: 06.12.15 20:14
    Madziauk, może o słoniu Elmerze? U nas lubiany:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 6th 2015
     permalink
    Emza - poszukam :)) dzieki.
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    madziauk: Znacie jeszcze cos w tym stylu?
    u nas jeszcze się sprawdza seria o Zuzi np ta
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Domnik zachwycony samolotami :)

    U nas oprocz Elmera teraz hitem jest seria ,,Swiat Maksa''. Piekne ilustracje iswietny tekst. Dominik dzis np. dowiedzial sie jak powstaje tecza.:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 7th 2015
     permalink
    winni, pobieznie poczytawszy te ksiazke uwazam ze jest niezla. no ale zobaczymy co Piotrek na nia powie.
    druga pozycja zakupiona przeze mnie to
    Opowiesc o blekitnym psie

    zobaczymy czy sie spodoba
    -- ;
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Kupiłam polecaną tu przez madzinkę książkę "Żabek i Ropuch. Przyjaźń." Hit! Czytamy już drugi z raz, polecam! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    A teraz w arosie jest Żabek -35% , w bardzo dobrej cenie.
    I znowu rzucili Rok w lesie, wcześniej nie można było dostać i czekałam wytrwale, bo na prezenty potrzebuję.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Madzinka, właśnie minutę temu zamówiłam kolejną część: "Żabek i Ropuch. Razem." Rzeczywiście na arosie taniej, ją zawsze kupuję na bonito, tam mają stałe przeceny, zapłaciłam 20 zł, na arosie 18, ale na bonito mam dostawę za darmo :wink:

    Treść doklejona: 08.12.15 22:49
    A ma ktoś "Kłopoty rodu Pożyczalskich"? Fajne to? Dla 3,5 latka się nada?
    --
    • CommentAuthorgasiorek1
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    A znacie piękne książeczki z płytami z piosenkami Tomka Szweda dla dzieci.
    Tomasz Szwed Klinika małych zwierząt w Leśnej Górce
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    U nas też "Żabek i ropuch" są czytane na okrągło od kilku dni. Z kolei "Opowiem Ci mamo skąd się bierze miód" trzeba dla trzylatka sporo modyfikować z czytanej treści, ale obrazki ładne.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    A ja pokochałam "Pszczoły". Czytamy z Hanią co wieczór kolejny fragment, wciągnęłam się w to ;) Dla Natalii jeszcze treść dużo za trudna, ale obrazki z nami ogląda.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Też szukam coś dla 9-latków
    ktoś coś poleci?
    nie może mieć 200stron bo nawet na nią nie spojrzą

    Treść doklejona: 09.12.15 10:50
    Kurcze może kupię im książki o Miliku i Fabiańskim (moi to piłkarze...)

    np
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Serio dla Natalii "Pszczoły" za trudne? Szkoda, bo u nas już czekają na Hanię. Takie piękne ilustracje, że Mikołaj nie mógł się oprzeć. Najwyżej zaczeka :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Ilustracje są super, ale tekst jest już dość fachowy. Może nawet nie chodzi o to, że jest za trudne, tylko jej na razie nie zainteresowało na dłużej. Na pewno się wam spodoba jako całość, najwyżej z czytaniem można poczekać jakiś czas :)
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    ufff.. dobrze, że idą święta, bo nie wiem jakbym się wytłumaczyła z zamówienia takiej ilości książek przy ledwo dopinającym się budżecie domowym. I tak, zamówiłam: "Żabek i ropuch. Razem", "Rok w lesie" i tę żyrafę, co Winni i Fragile pisały, że fajna. I jeszcze wciągnięta przez wątek rb: Zgodne rodzeństwo i Dziecko z bliska. A dla męża autobiografię Kazika.
    Od siebie polecam jeszcze Elmera (piękne) oraz serię z Martynką, chociaż mi te opowiadania jakoś trudno się czyta, to Lusia je bardzo lubi. Wcześniej był Tupcio Chrupcio - całą seria.
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeDec 9th 2015
     permalink
    Trochę czytałam ten wątek, ale już się pogubiłam z tymi książkami. Mam pytania, czy dla prawie 4 latki Żabek i ropuch oraz Przyjaciele Żyrafy będą ok? czy to podobne książki? A może
    I co polecacie dla 16-17 miesięczniaka? Może być rok w lesie, a może lepsza ulica czereśniowa albo te książeczki o kici koci (i jakie części najfajniejsze)? już sama nie wiem co kupić. Może coś zupełnie innego?
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 9th 2015 zmieniony
     permalink
    Np ksiazeczka "Kto robi huhu " myślę, ze dla 16 mc będzie ok, fajna jest z dziurka, o zwierzątkach. Kicie kocie też czytamy :)
    dzięki za namiar, o tym,że w arosie jest rok w lesie, już zamówiona :))
    Dla starszych, tzn dla mojej siostrzenicy 8 letniej kupilam 3 książki Neli, o tej podróżniczce.
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeDec 20th 2015
     permalink
    Ally, te książeczki z dziurką mamy dwie, ale nie Kto robi huhu i mały nie za bardzo lubi, ale fajne książeczki są.
    Zamówiłam dla małego: kicię kocię (4 tytuły), bardzo głodną gąsienicę (dziadek chciał mu zamówić), Binta tańczy i Babo chce, Mały duszek, o słoniku Pomelo jedną książeczkę i Lato na ulicy Czereśniowej. Dla starszej Przyjaciele żyrafy. Zobaczymy czy będą zadowoleni. Zdam relację co i jak po świętach.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 20th 2015
     permalink
    Z ulicą czereśniową warto zacząć od zimy (zwłaszcza, że teraz jest zima, więc na czasie), bo wszystkie wątki wtedy się zaczynają (np. mama Tomka jest w ciąży, potem na wiosnę rodzi córeczkę, pan Edward biegnie i gubi klucze, potem na wiosnę potyka się i poznaje panią Agnieszkę, potem się zaczynają spotykać, a w nocy siedzą w parku na ławce i ona w ciąży jest). Kicia Kocia najulubieńsze moich Pcheł to u lekarza, na basenie, mówi "nie", gotuje i sprząta. Bardzo głodna gąsienica była u nas długo hitem.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 27th 2015
     permalink
    Co do "Pszczół" - u nas chwyciły, Hania chętnie słucha. Przedczoraj zażyczyła sobie, żeby jej poczytać do poduszki. Więc mąż czyta, ja w drugim pokoju karmię, i dostaję na skajpie relację:

    [2015-12-25 20:50:59] : Trochę zwatpilem na fragmencie o tym, że matka podczas lotu kopulacyjnego zbiera plemniki od tysięcy trutni, które potem od razu umierają
    [2015-12-25 20:51:20] : Ale Hania tylko spytała co to truteń
    [2015-12-25 20:51:56] : Widocznie resztę zrozumiała

    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    Kolejna książka, którą chyba MUSZĘ kupić, a dopiero co robilam ksiazkowe zakupy dla dzieci.
    O O rety! Przyroda!
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2016
     permalink
    Świetna!
    Ja na poczcie fajne książeczki kupuje ;) np Na wsi - przkeroje, szczegoly, ciekawostki. wydawnictwo aksjomat. Za 5 zł :) na ich stronie jeszcze jest na budowie, w mieście. Maja mały format, wygodnie się czyta.
    .
    A jeszcze zadań tu pytanie, czy też macie takie mole książkowe jak moja Natka?
    90 % czasu z zabaw spędza na czytaniu książek!! Trochę sama albo któreś z nas musi czytać.
    Wszędzie że sobą nosi książki, w łazience też ma półkę. Trochę to dziwne? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJan 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, od czego zaczac z dzieckiem przygodę z fantasy? Leon ma upodobania w tematach gwiezdne wojny, magia, kosmos - myslę, że kiedys bardzo polubi opowiesci z narni czy Harrego, ale na razie jeszcze zbyt duzo slow nie rozumie, to dopiero tak szacuję książki od 6 lat wzwyż. Moze jest jakas seria fantasy dla mlodszych dzieci? Slyszal ktos cos? Cos najprostszego w odbiorze
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Nowy "Pan Kuleczka" już wkrótce :) Moje dzieciaki już krzyczą, że chcą.
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    Książka Szary Domek. Dostępna była w Biedronce, gdzie teraz kupić nie wiem, ale polecam! Fajna, ciepła, magiczna zupełnie opowieść..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.