Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    super Dii wielkie gratulacje:)
    i witamy Madzię:)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii gratulacje:))) niech rosnie zdrowo. I wam te dziekuje za gratulacje:) jak wrocimy do domu napisze co i jak:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii, ogromne gratulacje, szybciutko :)))
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Dii, gratulacje!

    Pauliśka, witaj.

    1. Ariella - 18.07. 2014 (dziewczynka)
    2. AniaaaaaaaaM84 - 21.07.2014 (chłopiec)
    3. Anka80 - 22.07.2014 (dziewczynka)
    4. KasiaTasia - 27.07.2014
    5.Matylda1982 - 29.07.2014 (dziewczynka)

    6. helva - 03.08.2014 (niespodzianka)
    7. gracjanna - 06.08.2014 (chłopiec)
    8. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)
    9. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    10.Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    11.Wredi - 18.08.2014 (chłopiec)
    12.bilia- 25.08.2014 (dziewczynka)
    13. Osinek - 04.09.2014 (chłopiec) , 15. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    14. AgulkaQulka - 05.09.2014 (dziewczynka)
    15.KatekMuc - 09.09.2014 (chłopiec)
    16. dagus84 - 10.09.2014 (chłopiec)
    17.sardynka85 - 18.09.2014 (dziewczynka)
    18. leoncja - 01.10.2014 (chłopiec)
    19.tamaja - 05.10.2014 (chłopiec)
    20.motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    21.petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    22.annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    23.marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    24. Klementynaaa -06.11.2014 (chłopiec)
    25.biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    26. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    27. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 29. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    28. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 30. marycary – 21.11.2014
    29. endzi91 - 26.11.2014
    30.Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 32. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    31. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    32. mkd - 08.12.2014
    33. Haniutka - 11.12.2014
    34.marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    35. karolciat - 15.12.2014
    36.ladybird27 - 18.12.2014 (23.12?)
    37. kasiakuzniki - 22.12.2014
    38. lija - 27.12.2014
    39. nikoll - 05.01.2015
    40.MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    41. Blanka81 - 14.01 2015
    42._mag_ - 17.01.2015
    43. TEORKA - 18.01.2015, 46. marta50000 - 18.01.2015
    44. maxiulka - 20.01.2015
    45. zoja13 - 22.01.2015
    46. mangaa - 24.01.2015
    47.gingerka - 29.01.2015
    50.pauliśka- 31.01.2015
    51.Mónikha - 04.02.2015
    52. jagodalg84 – 09.02.2015
    53. Stefka_84 - 15.02.2015
    54.monaliza666 – 21.02.2015
    55. migotynka - 28.02.2015
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    pauliśka: Hej kobietki, czy można dołączyć? Aktualnie leci nam 13 tydzien, termin porodu wg. Położnej 31.01 :)

    Witamy Cię serdecznie i życzę spokojnej ciąży :))))))))
    Dii: Dziewczyny zwalniam listę. Madzia uroDziła się o 6:05. Skurcze były od 2. O 3 byłam na ip z 7 cm rozwarciem. Parłam 15 minut. Bolało jak cholera, a teraz jest grany cyc. Po ogarnięciu się napisze więcej.

    Dii a miałam pisać, że śniłaś mi się i, że Twój czas już się skończył :devil: wielkie gratulację kochana!!! :clap::clap: szybko poszło! całusy dla Madzi :heartbounce::hugging:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii gratulacje !!!
    Pieronem się uwinęłaś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Wow, jakie info z rana ;) Szybko poszło :)))
    --
  1.  permalink
    Dii - no w kooooncu!! Wielkie gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Gratki dla rozpakowanych!!
    Witamy dzieciaczki oraz nowe mamuski.
    Dziekuje Dziewczyny,za polecenie ksiazki. Musze nabyc jak najszybciej :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii poryczałam się :-) Pięknie, szybko! W końcu się Madzia zdecydowała! Gratulacje!!!:cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii gratki.

    spidi badanie mam dopiero we wtorek
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii!!!!! Alez wiadomości z samego rana, z calego serca gratuluje :)))
    teraz mam nadzieje ze skoro miałyśmy podobne objawy 2 dni temu to i u mnie sie cos ruszy.
    dzis jestem 1 dzien po terminie ale porodu ani widu ani slychu.
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii Graltuacje!
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Gratuluję Dii! Szybciutko się uwinęłaś :D
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Trochę się przespałam więc szczegóły w skrócie.

    Madzia waży 3500g i mierzy 56cm. 10pkt. oczywiście:bigsmile: Wszystko ok.
    O 2 obudził mnie skurcz, wstałam i trochę siknęłam wodami. I się zaczęło co 5 minut, po 30 minutach co 3 min. Wody cały czas się sączyły. O 3 na IP, rozwarcie 7 cm. Piłka i masaż skutków przez męża dały pełne rozwarcie i w kuckach przy drabinkach w 15 minut wyparłam Madziulę:bigsmile:

    Od razu złapała cyca, teraz śpi cały czas co jakiś czas domagając się ssanka:wink:

    Ogólnie znowu pękłam na 1 cm i podczas zszywania strasznie krwawiłam więc dostałam oxy. Ale już jestem w stanie chodzić bez zachwiania więc jest ok:tongue:

    Wszystkim dziękuję za gratulacje i życzę równie szybkiego porodu:bigsmile:

    I ostrzegam - u mnie już drugi raz potwierdziło się, że cisza na 2 dni przed burzą!!!
    Ariella, Anka80 trzymam kciuki:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorJolcia1984
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    I ja wyskoczyłam przed szereg. Dnia 16.07. o godz 7,10 na świat przyszła Zuzia, 2930,57cm,10punktów. Jesteśmy w domku, całe, zdrowe i mega szczęśliwe :)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii, Jolcia gratulacje :)
    --
  2.  permalink
    Dii gratulacje i buziaki dla Madzi! Ale Ty szybka jesteś!!! Ja też tak chcę:))))
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Gratulacje Dii i Jolcia:cheer:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Wielkie gratulacje dla mamusiek :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Gratulacje dla Dii i Jolci. Zazdroszczę szybkiego porodu.
    Ja myślałam, że mój był z tych szybkich, ale tu padają prawdziwe rekordy :)
    Ja w poprzedniej ciąży startowałam z poziomu 51,5 kg, zakończyłam na 63 kg przy wzroście 161.
    Teraz startowałam 59,2, a obecnie na lekarskiej wadze mam 58,7. Bez mdłości, wymiotów i przy normalnym jedzeniu.
    Na pewno przekroczę wagę z porodu z Krysią, ale póki co cieszę się, że nie przybieram, dziecko ma z czego czerpać, zapasy u mnie spore :)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii, Jolcia, gratuluje dziewczyny!!!

    Ale ta lista szybko pedzi!
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Jolcia Gratuluję!! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Dii ogromne Gratulacje :cheer:
    witamy Madzie :)))

    Jolcia nie znamy sie ale dla Ciebie oczywiscie rowniez wielkie gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Gratulacje dziewczyny !! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Hej, mam pytanie do Was, szczególnie do tych doświadczonych mamuś... wiem, że pierwsze skurcze porodowe mogą być praktycznie bezbolesne, ale są regularne... jak one wyglądają? Czy to takie spinanie się brzucha od góry?
    Bo ja już zgłupiałam i nie wiem co się dzieje, czy w ogóle coś się ze mną dzieje, czy to tylko moje pobożne życzenie, żeby już się zaczęło?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Ja tak w skrocie: o 12 odeszly wody i tak saczyly sie do 14 potem zaczely sie skurcze i trwaly do 17 a po pol godzinnym parciu mala byla z nami... naciecie bylo ale krocze ok.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Anka80 mi jak się zaczęło to bolał cały dół, że ciężko było się wyprostować i w ogóle wykonać jakikolwiek ruch. Coś kazało mi kucać. Tak to bym nazwała.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Anka80pewnie to kwestia indywidualna ale moim zdaniem te porodowe roznia sie od tych przepowiadajacych ze wlasnie bolą, najczesciej jest to,skurcz zginający w pól regularnie co ileś minut, skutcze te nie przechodza po ciepłym prysznicu czy kąpieli.

    pewnie ze zaraz ktoś powie ze go nie bolalo ze bolaly parte albo tylko te krzyżowe ale skurcze porodowe bezbolesne to chyba rzadkość
    --
  3.  permalink
    Gartulacje dla rozpakowanych mam!

    Anka80 jedyne co moge napisac, poniewaz nie mialam w poprzedniej ani nie mam w tej ciazy przepowiadajacych, to to ze jak zaczniesz rodzic to raczej na pewno bedziesz wiedziec ze to to. U mnie to byly na poczatku takie skurcze jak na okres, niezbyt bolesne, ale odczuwalne. Z czasem sie nasilaly. Mimo ze caly czas byly co 15 mni (taka moja uroda widac) to doskonale wiedzialam ze rodze i ze czas jechac do szpitala i nie ma co czekac az skurcze beda czestsze. Tak jak mkd pisze, jak rodzisz to ani kapiel ani masaz ani nic tego nie powstrzyma :)
    --
  4.  permalink
    Popieram Matylde. Tez sie balam, ze przegapie albo cos w tym stylu, ale sie tego nie da przegapic. U mnie byly bole jak na podczas okres tylko ze mocniej i co chwile i po pewnym czasie juz wiedzialam, ze to raczej nie przejdzie i czas jechac na IP :) Bedzie dobrze, porodu nie przespisz:D
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    To jeszcze chyba nie rodzę :-( tylko moje pobożne życzenie, że coś się rusza... Dzięki dziewczyny, potrzebowałam takich głosów zdrowego rozsądku.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Anka i na ciebie przyjdzie pora i lepiej spokojnie wyczekać (wiem wiem latwo mówić)niż byc odeslanym z izby z falszywym alarmem.

    będziesz wiedziala ze to to!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    mkd: lepiej spokojnie wyczekać (wiem wiem latwo mówić)niż byc odeslanym z izby z falszywym alarmem.


    Bądź być przyjętą i od razu faszerowaną oxy ;)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, muszę się pożalić.
    Wróciły moje dwa największe ciążowe koszmary.
    Ból biodra, który w poprzedniej ciąży przerodził się w kilkudniową rwę kulszową, mam od jakiegoś czasu i to jestem w stanie zdzierżyć.
    Ale żylaki warg sromowych to mordęga. Tym razem pojawiły się ze 2-3 m-ce wcześniej (może to z powodu łożyska w dnie macicy?) niż poprzednio i od razu bolą.
    Mój lekarz chyba wykrakał, bo się w środę pytał, jak tam pani żylaki. Odpowiedziałam, że jak są, to już nie znikną, ale miałam na myśli te na nogach, które są kompletnie nieodczuwalne :(
    Wczoraj po całym dniu chodzenia zaczęły mnie ciągnąć te wyżej. Dziś sobie obejrzałam i się przeraziłam...
    Dużo większy niż poprzednio.
    Do końca ciąży pewnie na lekach będę jechać:(
    Mam w domu cyclo3fort, brałam go na początku ciąży na hemoroidy, a za 2 tygodnie na wizycie ustalimy z ginem plan działania.
    Wiedziałam że to wróci ale nie wiedziałam, że tak szybko...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Karolcia, współczuję bardzo :((( Moja koleżanka takie miała i wspomina jako koszmar :(
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    karolciat: Ból biodra, który w poprzedniej ciąży przerodził się w kilkudniową rwę kulszową, mam od jakiegoś czasu i to jestem w stanie zdzierżyć.
    Ale żylaki warg sromowych to mordęga. Tym razem pojawiły się ze 2-3 m-ce wcześniej (może to z powodu łożyska w dnie macicy?) niż poprzednio i od razu bolą.
    Mój lekarz chyba wykrakał, bo się w środę pytał, jak tam pani żylaki. Odpowiedziałam, że jak są, to już nie znikną, ale miałam na myśli te na nogach, które są kompletnie nieodczuwalne :(
    Wczoraj po całym dniu chodzenia zaczęły mnie ciągnąć te wyżej. Dziś sobie obejrzałam i się przeraziłam...
    Dużo większy niż poprzednio.

    :cry: współczuje :sad:
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Dii ogromne gratulacje! :* Witamy Madzię! :D
    Tak myślałam, że ten weekend będzie Wasz.
    No i kurde jak fajnie, szybciutko!

    Jolcia również serdeczne gratulacje! :)
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Przykro mi karolcia :-(
    Nigdy nawet o takich żylakach nie słyszałam,współczuję...
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ktoś coś wie co tam u KasiTasi?

    Ja chyba jakąś poszpitalną infekcję piczki złapałam :( Boli, swędzi, śluz brzydki. Smaruję clortimazolem, ale ulga raczej chwilowa, a kontrola dopiero w środę.

    O żylakach nigdy nie słyszałam, nie wiem czy rozpoznałabym te na nogach a o tych na piczce to nawet nie wspominam. Mam znajomą, która ma na macicy, ale tego się podobno nie leczy. Karolcia jakie leki bierzesz na to? I że się zapytam czym hemoroidy leczysz w ciąży, bo akurat ten temat obcy mi nie jest ...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Kasia tasia logowala sie wczoraj wiec chyba nic sie nie dzieje
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    karolciat, przykro mi bardzo :( wyobrażam sobie jakie to musi być uciążliwe :( nie pomoge bo mnie (tfu, tfu) żylaki omijają jak narazie...
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Gratulacje Dii i Jolcia :-)))
    Też chcę szybkiego porodu :-)
    Witam się w donoszonej ciąży i w pierwszej dziesiątce. Nie wiem, czy się cieszyć, czy bać, jeszcze z 3 miesiące by się przydały, no może 5 :wink:
    --
  5.  permalink
    Dii - WIELKIE GRATULACJE !!! Ale Ci szybko poszło :bigsmile: DAwaj zdjęcie Swojej MAdzi. Podobna jest do Kacperka? :bigsmile:

    __

    mkd - trzymam mocno kciuki za CÓRCIĘ !!! :cool:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Witamy się w skończonym 20 tc :boogie::boogie::boogie::boogie::boogie:
    Nie było mnie tu kilka dni ale nadrobiłam 270 postów bo czytanie Was to sama przyjemność a o pozyskiwanej w ten sposób nieocenionej wiedzy to już nie wspomnę.
    Oczywiście dołączam się do gratulacji dla rozpakowanych: Sapuli, Katiziine, Dii i Jolci1984 :hugging::hugging::hugging:
    oraz bezproblemowych ciąż życzę Pauliśce, Blance i Lubie .
    Szykujemy się do kolejnych badań USG genetycznych. Nas zapisali na skończony 23 tc ale czytałam że można je zrobić już między 18-22 tc. Wiecie coś więcej na ten temat? Bo ja przyznam że im więcej czytam tym mniej z tego rozumiem.
    Blanka pamiętam Cię jeszcze z wątku dla staraczek kiedy zaczynałam z dwa lata temu. W pamięci mam Twoją artystyczną naturę.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Haniutka a czemu tak pozno masz te polowkowe(nie mowie ze za pozno)ja mam we wtorek czyli 20i1 dzien choc ciaza do tej pory mlodsza byla o tydz.

    Juz sie nie moge doczekac by poznac plec malego lokatora
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    KasiaTasia jest i podczytuje, ale mało pisze bo ma palce spuchnięte :neutral: i nogi też przez ten upał jaki w Kr jest

    a tak na poważnie, to jeszcze się kulam 2w1, teoretycznie jeszcze 7 dni :wink: ale liczę na to, że się Munio zlituje i zechce wcześniej wyjrzeć na ten ziemski padół. szczególnie, że przed momentem wyprawiłam Tadzia na tygodniowe wakacje z Babciami .... niby powinnam się cieszyć, bo trochę oddychnę, ale kurczę czuję się jak wyrodna matka :confused:
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    mkd: Haniutka a czemu tak pozno masz te polowkowe

    Nieznacznie się pomyliłam bo to będzie dokładnie 22tc4d. Właśnie też nie wiem ale lekarz prowadzący mówił że najlepiej takie badanie wykonać między 23 a 24 tc. Zdecydujemy się na jeszcze jedno badanie tylko wcześniej. Muszę jutro zadzwonić do lekarza który wykonał nam pierwsze badanie prenatalne.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Haniutka: Właśnie też nie wiem ale lekarz prowadzący mówił że najlepiej takie badanie wykonać między 23 a 24 tc. Zdecydujemy się na jeszcze jedno badanie tylko wcześniej. Muszę jutro zadzwonić do lekarza który wykonał nam pierwsze badanie prenatalne.



    Lepiej, leepiej. Jak się pójdzie wcześniej to np. taka przegroda międzykomorowa serca może jeszcze nie być widoczna i potem bieganie na echo serca itd.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Kurde gdybym wiedziala to bym przelozyla o tydz ale chcialam miec usg przed wizyta u gina a tego juz przelozyc sie nie da.

    Kasia zartujesz przynajmniej synek sie bedzie dobrze bawil a ty sie nie bedziesz zatanawiac czy ktos zdazy do niego dojechac na czas porodu. Moi wyjezdzaja na poczatku sierpnia i mimo ze wiem ze bede sie denerwowac to juz troche na to czekam
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.