Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Karolcia,od 8 maja jestem na zwolnieniu.
    W firmie pracuję już trzy lata,więc nie wiem dlaczego mnie podejrzewają o wyłudzenie.
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    lija: Karolcia,od 8 maja jestem na zwolnieniu.
    W firmie pracuję już trzy lata,więc nie wiem dlaczego mnie podejrzewają o wyłudzenie.
    - ja rok temu zakomunikowalam pracodawcy (pracuje w dosc duzej fabryce), ze moj maly jest chory i jestem z nim w szpitalu i chorobowe doniose jak wyjdzie z niego. I na drugi dzien jak "wpadlam" do domu sie tylko umyc i przebrac (bo cale dnie z malym na oddziale) to akurat przyszedl koles na kontrole.... nawet niewiedzial, ze to bedzie na dziecko L4 i jeszcze nie oddalam go nawet do kadr.. zaklad wyslal od razu :devil:
    P.S.
    Pracuje tam 7 lat i mam umowe na czas nie okreslony ;)
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    madziik1983: zaklad wyslal od razu


    Aaaa widzicie, zapomniałam o jednym ważnym szczególe. Lija, a Ty ile już dni w tym roku kalendarzowym jesteś na L4?
    Bo do 33 dni (wszystkich zwolnień w danym roku kalendarzowym), w przypadku gdy pracodawca zatrudnia więcej niż 20 osób - to on płaci pracownicy zasiłek chorobowy. Wówczas ma prawo poprosić w ZUS o przeprowadzenie kontroli. Po tych 33 dniach to już ZUS płaci - i wtedy jeśli robią kontrolę to sami z siebie. Krótko mówiąc - kto wypłaca ten zarządza kontrolę.
    Może masz podejrzliwego pracodawcę?;)
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Lija,

    zanim zaszlam w ciążę z Bereniką, byłam 2 tygodnie na L-4 chodzonym. Kiedy przedłożyłam zwolnienie B, dostalam wezwanie do ZUS-u. Jakież bylo moje zdziwienie, choć od razu podejrzewałam mojego bezpośredniego przełożonego, że to jego sprężyna....Ale to nic....Jakież było zdziwienie pani doktor w Zusie, że mnie pracodawca chce w ciąży kontrolować, to padłybyście:shocked::shocked:Autentycznie, kobieta mnie przeprosiła, że musiała mnie w tym stanie fatygować i od razu podkreśliła dyplomatycznie, że to nie oni....
    A niedawno okazało się, że to faktycznie, mój przełożony wyslal mnie na kontrolę po złości, bo raczylam go zostawić w pracy....No comments:confused::bigsmile:
    Powiedziała mi o tym jego żona ( kumplujemy się), która próbowała go odwieźć od tego pomysłu....

    Zmierzam do tego, abyś zupełnie nie przejmowała sie tym wezwaniem i śmiało tam jedź i zapytaj się, czego uprzejmie chcą od Ciebie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Ale to chyba chodzi o to, ze oni byli u niej w domu, a jej nie bylo. Jesli nie masz lezacego to wystarczy, ze napiszesz wyjasnienie cokolwiek (ja napisalam, ze przebywam pod innym adresem niz im podalam, bo taka byla prawa -podalam zameldowania) i wiecej mnie nie meczyli. Tylko trzeba to wyjasnienie.na piamie dostarczyc, bo inaczej wstrzymaja.wyplaty.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    lija Migotynka dobrze radzi. Nie masz się czym przejmować ale jak otrzymasz wezwanie to musisz na nie odpowiedzieć. Jeśli będą Cię chcieli widzieć to musisz się stawić a jak będą chcieli tylko pisemnej odpowiedzi to trzeba odpowiedzieć w wyznaczonym terminie i spokojnie możesz napisać że byłaś w aptece lub w sklepie po chleb :-)
    Elfika, z tego co mi wiadomo to wezwań z ZUS nie można olać nawet jak jest napisane "leżeć". Możesz się nie stawić ale wtedy musisz do nich napisać oficjalne pismo z uzasadnieniem dlaczego nie możesz się stawić. W między czasie dobrze jest zadzwonić do nich aby ich o takim zamiarze poinformować. Kilka lat byłam kadrową więc wiem coś na ten temat. Szkoda stracić L-4 przez zaniechanie.
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Zus ma prawo kazdego sprawdzac.Nie wazne czy dlugo jest zatrudniony czy krotko.
    Ja np.pracuje juz prawie 10 lat i bylam sprawdzana
    Jesli nie pojawia sie sami a wzywaja to nie ma co lekcewazyc tak jak pisze Haniutka
    Zus bardzo szybko moze zawiesic wyplate zasilku chorobowego......przeciez w tym celu sprawdzaja...haha.....by poszukac mozliwosci do zawieszenia
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Magdalena, pojechalas do szpitala? mam nadzieje ze juz lepiej!

    Osinek,i jak mialas dzis usg?wiadomo co dalej?

    W watku o porodach mam pytanie,dziewczyny ktore rodzily na zelaznej zajrzyjcie prosze:)

    Ja dzis po usg,taaaaka szczesliwa! przeplywy dobre i dzidziul rosnie jak na drozdzach,az sie bac porodu zaczelam bo glowa w 95 centylu;) wiec nawet to ze musze dalej brac zelazo po ktorym mam wrazenie ze zgaga jest jeszcze gorsza jakos znioslam bez narzekania;)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    tamaja: Magdalena, pojechalas do szpitala? mam nadzieje ze juz lepiej!

    Tam, pojechalam, bo wieczorem wciąz nie zanosilo sie na mocz, a jezyk juz mi dretwial. Wszystko co pilam, lecialo.
    Dostalam dwie kroplowki, zrobili mi usg i badania i wrocilam do domu.
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Hej, hej... miałam wczoraj usg z Panem Docentem, specem od ultrasonografii i waga malucha wyszła ok. 1600 g. ale spokojnie mogę sobie dodać 300 - 400 g. bo on zaniża wyniki. Sama lekarka mi to powiedziała. U innych dziewczyn to samo. Poza tym powiedział, ze wszystko w porządku. Dzieciątko rozwija sie super, serce ma wzorcowe :) Wody, przeplywy ok. Ogólnie mówią, ze jest w porządku. Jest mały bo jak ja mam mieć duże dziecko... Każdy lekarz po kolei pyta mnie o wzrost i wagę a potem kiwa głową "no właśnie". Położne mówią, ze natura wie co robi i w ogóle nie chcą słyszeć o hipotrofii jak mówię, ze sie martwię. A dalszy plan... nie wiem. Chcą monitorować ktg, ewentualne usg dopiero w przyszły piątek.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Magdalena, a dzisiaj się jakoś trzymasz? Współczuję tych wymiotów...
    Osinek, super wiadomości! Najważniejsze, że przepływy ok :smile:
    Tamaja, hihi żebyśmy miały wpływ na to jak dzieciaki rosną... :smile:
    W ogóle mam spóźniony zapłon i chciałam się pochwalić, że we wtorek miałam USG i wszystko z dzidziem w porządku :) Ufff, bo po rotawirusie w 6tc trochę się bałam :smile:
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Ja po wczorajszej wizycie dowiedziałam się, że moje dziecko w tej chwili waży ok 2600... ciekawy będzie ten mój poród sn po cc, nie ma co.
    Ale widzisz Osinku, ja jestem wprawdzie szczupła, ale wysoka (175), mój mąż też bardzo szczupły, ale wysoki (190), ja jak się urodziłam to ważyłam 4200:tooth: więc i moje dzieci duże. Skoro wszystkie parametry Adaś ma prawidłowe to nic się nie martw, drobniejszy dzidziuś to może i poród łatwiejszy będzie:)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    A ja się witam w rozpoczętym 39 tygodniu. Kiedy to zleciało. Jakoś do mnie nie dociera, że teraz to w każdej chwili mogę rodzić.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, mam takiego lenia, że nic mi się nie chce :shamed: najlepiej to bym w łóżku leżała :sad:
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Roksy przy takich upalach to ci się nie dziwię :-)

    Tak wogole dzień dobry dziewczyny
    Właśnie tak sobie myślałam że jak usg w poniedziałek pójdzie pomyślnie to już się dopisze do listy ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi nt ZUS.
    Nie wyraziłam się do końca precyzyjnie. Przyszli mnie sprawdzić,a mnie akurat w domu nie było. Zostawili kartkę,że w ciągu 3 dni mam wyjaśnić dlaczego mnie niw było.
    Bardzo się tym stresuję...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    No ja dokladnie taka sama sytuacje mialam jak napisalas. Wyjasnilam wyzej;p
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    ew3ame: Roksy przy takich upalach to ci się nie dziwię :-)

    kochana u mnie od 3 dni pada, spada mi ciśnienie i czuję się bardzo zmęczona, senna i nic mi się nie chce :shocked: a jak są upały to latam jak szalona, wiadomo, ze są męczące upały i staram się wychodzić popołudniami.
    ew3ame: Właśnie tak sobie myślałam że jak usg w poniedziałek pójdzie pomyślnie to już się dopisze do listy ;-)

    W końcu :peace:

    Treść doklejona: 26.07.14 12:36
    lija: Bardzo się tym stresuję...

    Byłam u lekarza lub musiałam iść na zakupy. Chyba zrozumieją? :neutral:
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Magdalena, to mam nadzieje ze te kroplowki postawily cie na nogi i dzis juz tak cie nie mecza te wymioty.

    Osinek,ciesze sie ze wszystko dobrze!wypisuja cie do domu?

    Magiczka 2600?! to sie zapowiada klocuszek;) chyba ze potem jakos przystopuje;) ja tez licze na sn i jestem po cesarce i troche mnie ten porod przeraza.
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Hanny,a później jeszcze Cię sprawdzali?
    W poniedziałek złożę wyjaśnienie i mam nadzieję,że wszystko będzie ok.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi :-)
    Miłego dnia brzuchatki!!
    --
  1.  permalink
    Lija niczym się nie denerwuj! ZUS ma prawo kontrolować zwolnienia lekarskie i akurat jesteś tą szczęściarą, którą wylosowali i tyle. Nawet na zwolnieniu leżącym możesz wyjść z domu np.do apteki, sklepu itp . jeżeli nikt nie może zrobić tego za ciebie. Najważniejsze jest żebyś im odpisała jak najszybciej dlaczego nie było Cię w domu (byłaś w sklepie prawda?), bo jak robią kontrolę i nie ma Cię w domu to zawieszaja wypłatę zasiłku do momentu wyjaśnienia. Po kilku dniach od wysłania do nich pisma możesz sobie zadzwonić i popytać, czy zaakceptowali wyjasnienie. Spokojnie...potrafią kontrolować kobiety w 38/39 tc także wiesz:)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Lija, ale przecież nic nie naginasz, to po co sie stresowac? Nie przejmuj sie. Napisz, ze wyszlas do sklepu i tyle. Jeszcze by tego brakowalo, zeby za nic kary wlepiali.
    Znam dziewczyne, ktora urodzila trojke dzieci na jednym ciaglym L4ciazowe-macierzynski-L4sciemniane-znowuL4ciązowe etcetc. Raz ja wezwali na kontrole, w 3 ciązy, przyszla z brzuchem, cos tam pogderali i na tym sie skonczylo. A jak dla mnie to to bylo prawdziwe przegięcie.
    .
    Kroplowki mnie nawodnily, ale mdlosci nie ustapily. Torecan do jest naprawde do d., jesli o mnie chodzi :wink:
    Dzisiaj sie czuje dosc oslabiona i mam jadlowstret, ale nie czuje odwodnienia jak wczoraj.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Magdalena: Torecan do jest naprawde do d.,

    A którędy przyjmujesz? :wink:
    Ale poważnie - współczuję po tysiąckroć... Ja miałam "tylko" silne mdłości, ale takiego hardcore'u sobie nie wyobrażam :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Ja po torecanie ( nie w ciązy) miałam jazdy z psyche- cos mi sie zaczelo wydawać, zrobilam sie rozdrazniona
    nigdy czegos podobnego nie przezyłam....brr, szybko odstawiłam.

    Gratulacje dla nowch mamus.:)
    --
  2.  permalink
    Dorit: Ja po torecanie ( nie w ciązy) miałam jazdy z psyche- cos mi sie zaczelo wydawać, zrobilam sie rozdrazniona
    nigdy czegos podobnego nie przezyłam....brr, szybko odstawiłam.

    i to jest niestety bardzo częsty skutek uboczny.
    5 lat temu złapałam jakąś jelitówkę i lekarz przepisał mi torecan. I zaczęła się jazda, ale nie skojarzyłam tego z tymi tabletkami- nie mogłam stać/chodzić, bo od razu się przewracałam; nie mogłam leżeć, bo leżąc dopadało mnie takie cholernie niefajne uczucie, coś jakby panika, coś jakby "przymus" ruszania się. A jak próbowałam wstać, przewracałam się. Jakoś dawałam radę siedzieć. No ale myślałam że to wirus.
    Trzeciego dnia dostałam szczękościsku, wylądowałam na ostrym dyżurze. Lekarz, taki starszy doświadczony pan, jak zobaczył listę leków, które brałam, to od razu powiedział, że to po torecanie i że ponoć b.często się zdarza, szczególnie w młodym wieku. Dostałam zastrzyki z relanium, kroplówki, po kilku godzinach przeszło.
    Więc w ciąży rzygałam jak kot, ale torecanu nie zaryzykowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Hej, zwalniam listę :-)
    23 lipca przyszła na świat, chwilę przed północą, nasza córka Emilia. 53cm i 3740g!
    Szczegóły jak wrócimy do domku :-)
    Pozdrawiam wszystkie mamuśki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Lija, nie. Zanioslam wyjasnienie i bylam pewna, ze przyjda pos
    D.wskazany adres, ale nie przysli.juz nigdy.
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeJul 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Anka80 Gratulacje!

    To ja odswieze liste, pierwszy i ostatni raz :D

    1. KasiaTasia - 27.07.2014
    2.Matylda1982 - 29.07.2014 (dziewczynka)
    3.helva - 03.08.2014 (niespodzianka)
    4. gracjanna - 06.08.2014 (chłopiec)
    5. Anecia84 - 09.08.2014 (dziewczynka)

    6. endodar - 10.08.2014 (chłopiec)
    7. Magdzikk10 - 14.08.2014 (chłopiec)
    8. Wredi - 18.08.2014 (chłopiec)
    9. bilia- 25.08.2014 (dziewczynka)
    10. Osinek - 04.09.2014 (chłopiec) , 10. magiczka - 04.09.2014 (chłopiec)
    11. AgulkaQulka - 05.09.2014 (dziewczynka)
    12. KatekMuc - 09.09.2014 (chłopiec)
    13. dagus84 - 10.09.2014 (chłopiec)
    14. sardynka85 - 18.09.2014 (dziewczynka)
    15. leoncja - 01.10.2014 (chłopiec)
    16. tamaja - 05.10.2014 (chłopiec)
    17. motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    18. petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    19. annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    20. marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    21. Klementynaaa -06.11.2014 (chłopiec)
    22. biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    23. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    24. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 24. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    25. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 25. marycary – 21.11.2014
    26. endzi91 - 26.11.2014
    27. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 27. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    28. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    29. mkd - 08.12.2014 (chłopiec)
    30. Haniutka - 11.12.2014
    31. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    32. karolciat - 15.12.2014
    33. ladybird27 - 18.12.2014 (23.12?)
    34. kasiakuzniki - 22.12.2014
    35. lija - 27.12.2014
    36. nikoll - 05.01.2015
    37. MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    38. Blanka81 - 14.01 2015
    39. _mag_ - 17.01.2015
    40. TEORKA - 18.01.2015, 40. marta50000 - 18.01.2015
    41. maxiulka - 20.01.2015
    42. zoja13 - 22.01.2015
    43. mangaa - 24.01.2015
    44. gingerka - 29.01.2015
    45. pauliśka- 31.01.2015
    46. Mónikha - 04.02.2015
    47. jagodalg84 – 09.02.2015
    48. Stefka_84 - 15.02.2015
    49. cerisecerise - 16.02.2015
    50. monaliza666 – 21.02.2015
    51. migotynka - 28.02.2015
    52. Magdalena - 07.03.2015
    53. azja_4 - 26.03.2015
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeJul 26th 2014 zmieniony
     permalink
    Gratulacje Anka80, mamy córcie.z tego samego dnia :)
    No i dzięki ze poczekalas jednak na swoją kolej ha ha.
  3.  permalink
    Magdalena: Dzisiaj sie czuje dosc oslabiona i mam jadlowstret, ale nie czuje odwodnienia jak wczoraj.
    - dokladnie wiem co czujesz, poczatek ciazy to byla tragedia...zazdroscilam innym tych "mdlosci" bo ja sie czulam jakbym miala jelitowke bite 3 miesiace :( Jak sie mnie kolezanki pytaja o ten okres to sie wlasnie pytam czy mialy te jelitowke i im mowie ze ja to mialam 3 miesiace i juz rozumieja...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Anka80 gratulacje! :D
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Gratulacje Anka80 :flowers::clap:
    .
    A mnie przeraża jak ta lista zapindala...
    Chyba muszę się w końcu wziąć za pakowanie torby... :neutral:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    A my sie meldujemy jeszcze w szpitalu... jestem tu juz 3 tydzien i mam dosc:/ ale jutro wracamy do domku... mala miala zoltaczke dlatego musialysmy tu zostac. Jak ogarne sie w domu dodam opis porodu na odpowiednim watku. :bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Anka wielkie moje gratulację :clap::clap::clap::clap::clap:
    bilia: A mnie przeraża jak ta lista zapindala...

    Mnie też!!! zaczynałam od 39 pozycji z Olką a jestem na 27 pozycji :shocked:
    bilia: Chyba muszę się w końcu wziąć za pakowanie torby...

    Pakuj, pakuj! Nigdy nie wiesz kiedy przyjdzie na Ciebie kolej :devil:
    Katiziie: A my sie meldujemy jeszcze w szpitalu... jestem tu juz 3 tydzien i mam dosc:/

    O masakra!!! współczuję. No wiadomo, najważniejsza jest córeczka :kissing:
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    ANKA gratulacje :-)
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Gratulacje Anka:)
    No i Osinku stało się, jesteśmy w pierwszej 10. To tak a'propos zapindalania listy;) Zaczynałam gdzieś w okolicach 45 miejsca;)
    Torba oczywiście jeszcze w lesie, nic kompletnie nie spakowane, ciuszki poprane, ale czekają na moje natchnienie aż je wyprasuję i poukładam, na razie poupychane w komodzie. Byłaby jazda, jakby mnie tak wcześniej wzięło;)
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeJul 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Tamaja, nie wiem kiedy mnie puszczą. Na razie mówią ze trzeba obserwować jeszcze "kilka" ktg, ale co to znaczy...
    .
    Magiczka, tak stało się, ale dla mnie to jeszcze daleko.... jeszcze trochę trzeba dac radę :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    bilia: A mnie przeraża jak ta lista zapindala...
    No... Po zaktualizowaniu listy, odruchowo szukałam się w okolicach 40-go miejsca :cool:

    Treść doklejona: 27.07.14 11:36
    Katiziie: jestem tu juz 3 tydzien i mam dosc:/

    Uuuu, współczuję, dobrze że już jutro wychodzicie! :smile:
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Anka80 gratulacje:-)
    Witam się na początku 39 tc. Oprócz tego, że u nas ponad 30 st. i trochę męcząco, nie czuję się porodowo, dlatego dzisiaj wieczorem wyjażdżam sobie na wczasy :-)
    Miłej niedzieli :-)
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    3 miejsce! o.O
    Kiedy to zleciało.

    Dziś rozpoczynam 39tc wg mnie, i 40tc wg OM. =)
    Ale młode nie specjalnie chyba chce w ten upał witać świat...
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Ciekawe co u KasiTasi??
    • CommentAuthorjustyna883
    • CommentTimeJul 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Witam, Chcialabym sie pochwalic ze po 7 miesiacach staran w koncu ujzalam tak bardzo upragniony plusik. Tak wiec moje drogie dolaczam do Was ciezarowek :-) Jestem przeszczesliwa :bigsmile:
    -- . [url=http://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    marzenka1303: Ratunku!!! Dziewczyny jakie są domowe sposoby przeciw biegunce?

    Najlepiej Smecta. Mnie to lekarz zalecił przedwczoraj.
    Z jedzenia to banany, ryż i gotowane jabłko.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Przede wszystkim dużo pij i jedz lekko strawnie.
    Spokojnie możesz brać probiotyki, żeby uzupełnić florę bakteryjną, cokolwiek, ja przy biegunce czasem sięgam po enterol.
    I ewentualnie jakiś elektrolit, orsalit czy coś w tym guście.
    --
  4.  permalink
    Ratunku!!! Dziewczyny jakie są domowe sposoby przeciw biegunce? Nie jest jeszcze tak źle żeby jechać na IP, a jedyne co przychodzi mi do głowy to czekolada.
    Ania gratuluje!
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    marzenka1303 - ja ostatnio miałam biegunkę i bardzo pomogły jagody, jadłam też paluszki i piłam pepsi. Od razu zatrzymała się biegunka, a już było słabo, bo miałam ciśnienie 80/40 i kręciło mi się w głowie.
    Gratulacje dla nowej ciężarówki :-)
    --
  5.  permalink
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Zjadłam już banana o czekam na ryż. Trochę się wystraszylam, bo miałam kilka bardzo mocnych skurczy w okolicach podbrzusza co okolo 2 min, ale już przeszło. Wiem, że lekarzami nie jesteście, ale czy temperatura pod pachą 37,5 a w pipuszcze 37,82 chyba jest ok?
  6.  permalink
    Justyna gratuluję plusika!;)
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Gratuluję nowej mamusi :-*
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Witam nową mamusie :clap:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.