Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Gratulacje melisek! Dziewczyny kciuki! :-D
    A ja ponawiam pytanie: ile tab magnezu 375 mg moge wziac dziennie? Bo u nas na lekarzy to nie moge liczyc-tylko paracetamol :-/:cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  1.  permalink
    Tosiku - super wieści ;) Jeśli chodzi o cukier to doradzałabym jednak posłuchać lekarza. Wie co mówi. Wybierz się do diabetologa i zapytaj jego o diagnozę. To ważne dla Ciebie i maleństwa :)

    Gratuluję wszystkim rozpakowanym ;) oraz trzymam kciuki za Panie z początku listy :)
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ale tu się znowu dzieje :wink:
    A ja dziś czuje się zmęczona na Maxa chociaż nic takiego nie robiłam. Normalnie najlepiej bym leżała cały dzień. Mam też wrażenie że brzuch mi zmalał, opadł? Kurczę no nie wiem dziwnie tak. W żebra też już nie dostaje tak jak wcześniej. Czy to możliwe żeby już zaczął opadać, jeśli tak to ile czasu mi zostało? Mała rusza się normalnie więc o lekarzu jeszcze nie myślałam, wizytę mam za tydzień.
    A no i ostatnio wieczorne skurcze są normą jeśli można tak powiedzieć, są nieprzyjemne ale nie bolesne.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Tosiku, niestety przekroczenie to przekroczenie i jak najbardziej powinnaś wziąć sobie do serca to co powiedział lekarz. Wiadomo, bez diety fajniej ale i z nią i z pomiarami cukru da się żyć. Dla dziecka warto się poświęcić. Zajrzyj na wątek cukrzycowych mam.
  2.  permalink
    Tosik ja mialam diete i pomiar cukru po posilku i da sie zyc a konsekwencje moga byc duze..
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ja mialam cukier o 1 mniej niz przekroczenie normy i podejrzwam ze z tego powodu i ja tak bardzo przytylam (25kg) i dziecko tak bardzo uroslo wiec naprawde nie ma co sie zastanawiac. Ja mam zal do siebie ze nie wprowadzilam diety cukrzycowej, na pewno by mi nie zaszkodzila.

    Nie warto takich rzeczy ignorowac.

    Wydaje mi sie ze jak wezmiecie sporo tego lodu to jakos przetrwa w drodze, moze taka torbe termiczna weźcie lub na napoje, moze macie takie rzeczy a sie zapomnialo :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Eja, nie wiem jaki to magnez bo sa rozne rodzaje. Jak mialam magne b6 to bralam 6 tabletek (3x2) i teraz lekarz zmienil mi na asmag forte, tez 3x2. Niestety nie wiem ile to mg dziennie, ale moze da Ci to jakis poglad...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No i KTG niedobre, zostaje w szpitalu, dzisiaj sterydy na płucka, jutro wywołujemy poród :( nie jestem gotowa psychicznie na takie czary mary :(
    Nie pożegnałam sie z Martynka, jakoś tak nie teraz jeszcze!
    Ale juz 2 razy odetchnęłam i jako urodzona optymistka staram sie pogodzić z sytuacja.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia, a czemu sterydy na plucka skoro ciaza donoszona? Trzymam kciuki zeby bylo wsio ok jutro :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia-jesteś w dobrych rękach :)
    Widocznie Gabi chce już poznać rodziców i siostrę :)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ul_cia trzymam kciuki mocno! szybka akcja ale dla Córeczki najwyraźniej tak najlepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia! Kciuki trzymam!!!!! Jutro już Gabcię zobaczysz!!!! Dziś nie jestes gotowa, a jutro się zakochasz i z rak nie wypuścisz małego skarba!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Dzieki kochane!
    No mam 37 t i 2d ale lekarz powiedział ze dla bezpieczeństwa dadzą sterydy - mam nadzieje ze nie zaszkodzi, co?
    Najbardziej sie obawiam, ze zrobią CC - bo na tym KTG góry i doliny, zarówno na tętnie Gabi jak na moich skurczach (których prawie nie czułam) .... No i lekarz powiedział (po konsultacjach z innymi) ze nie chcą ryzykować, ze coś sie z pepowina zadzieje i bedzie tragedia - bo ewidentne widać, ze coś Maluszkowi w brzuchu przeszkadza. Jutro rano włącza oxy - ale położna powiedziała , ze patrząc na tr koje zapisy KTG to spodziewa sie, ze przy indukcji tętno tez bedzie szalało a wtedy lekarze nie bedą ryzykować tylko wezmą mnie na CC.... Oczywiscie może nas wszystkich zaskoczyć np naturalny poród dzisiaj w nocy :)) i wogole milion niespodzianek - jestem otwarta na propozycje losu :) ale CC tez muszę zacząć brać pod uwagę i chyba polecę na nasz wątek o CC poczytać.
    Monia - mam nadzieje ze to tak bedzie, jak piszesz :)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ul_cia masz wlasnie kilka godzin na to zeby sie psychicznie przygotowac i to na rozne opcje. Życzę żeby wybrano dla Was najlepsza droge na przywitanie Gabrysi. Moim zdaniem dobrze ze dali sterydy, wieksza szansa ze mala nie bedzie potrzebowala pomocy i bedziesz mogla sie nia zajac po porodzie.

    Pewjie jestes w lekkim szoku i stresie ale tak jak piszesz zaladuj plytke z optymizmem i poddaj sie fali.

    Ja kombinowalam z porodem z miejscem i z polozna a w efekcie niewiele mam do powiedzenia i od tygodnia czekam na decyzje co i jak i kiedy...
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia kciuki za bezpieczne przyjscie na swiat malutkiej! Limit niespodzianek wyczerpalas, teraz niech wszystko idzie gładko.

    Ja odliczam do piatku.....o tej porze Lena juz bedzie po drugiej stronie brzucha:-)
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia trzymam za ciebie kciuki,czy jeastes ponownie q Medicover ?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia cycki do góry! Będzie dobrze, najważniejsze, że jesteś pod opieką.
    Jeszcze się w przyszłym tygodniu z córunią przy cycu na słońcu powygrzewasz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No własnej! Przecież przynajmniej na słonki z Gabinką posiedzę :)))))
    Staram sie polubić te myśl, ze jutro juz będę podwójna mamusia, ze moja maleńka córcia bedzie po tej stronie mocy :)
    Tak Anula - w Medi
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia-bo ja bym się chętnie z Tobą zamieniła..:tongue: idź za mnie na glukozę w piątek a ja sobie jutro za Ciebie urodzę ? :tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia, no to co? Do spiżarki marsz i brodawki w obroty :thumbup::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Jahe! :)))) zaczynam! :))
    Agnie - dawaj!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ula a szpilki spakowałaś? ;) :*
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No wlasnie nie! Cholera, starzeje sie! ;))) ale za to pełen zestaw do makijażu jest ;))))))))
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia, powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    A ja sie wlasnie zastanawialam czy brac sprzet do makijazu... jakos nie lubie tak calkiem bez i nie chce sie czuc jak chory czlowiek w szpitalu, najchetniej to bym w dresie byla a nie w koszuli. Ja w zyciu tylko raz tak chorowalam ze spalam caly dzien w pidzamie w sypialni-tak mnie choroba zlozyla, tak to raczej choruje na kanapie w dresiku pod kocykiem.

    Ul-cia szpilki Ci dowioza na wyjscie :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Malisek gratulacje caluski dla malej.
    Ulcia kciuki za szybki rozwoj akcji i oby serduszko malutkiej sie uspokoilo.
    Nadmiar magnezu wywoluje tylko rozwolnienie wiec mozna zaszalec.
    Ja wczoraj mialam usg mala wazy tylko 1700g i spadla z 50 centyla na 10. Niestety norma w angli sa dzieci od 90 do 10 centyla i wogole sie lekarz nie przeja. Lozysko nadal przodujace choc optymistycznie lekarz wierzy ze jeszcze do 36 tygodnia sie podniesie... mam czekac do 1 wrzesnia na kolejne usg a pomiedzy tym nie widza potrzeby kontroli ale ja mam zamiar pojsc na prywatne usg do angielsiej kliniki zeby sprawdzic co z przeplywali bo tego sie sprawdzili.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No Ulcia, kciukasy mocno zaciskam, co by Cię oxy ogoniło i naturalnie poszło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny! :) Poród był szybki, bo tylko 3h, ale MEGA bolesny i męczący. Skurcze ledwo co się zaczęły i od razu co 3minuty. W szpitalu po badaniu wyszło 5cm. Miałam czekać do 7 i iść do wanny. Bóle były coraz gorsze i poszłam na piłke pod prysznic. I tam już sie robiło coraz gorzej, mówiłam że skurcze inne, mam ochote przeć i żeby mnie zbadały, a one nie, bo jest polityka szpitalna, że sprawdzaja co 4h(WTF?!). Jeszcze kilka razy je prosiłam, to kazały mi wyjść na łóżko, sprawdziły rozwarcie i mówią 5cm! A mnie rozrywa, czuje że musze przeć. Skurcze co chwile, bez przerwy, dre się, że zaraz umre, że nie wytrzymam i musze kupe. O 3 dały mi zastrzyk - pedydyne, który NIC nie dał i dalej bolało tak samo, a parcie na odbyt jeszcze gorsze. Męczyłam sie tak jeszcze 30 minut i o 3.34, po 3 parciach mała się urodziła.
    Mówimy z mamą, że niemożliwe żebym miała wtedy 5cm i bóle parte, musiały przypicować, bo im sie wanny szykować nie chciało..
    A mała - cudeńko, grzeczna jak na razie, praktycznie cały czas śpi z przerwami na cycusia. I od 12 już jesteśmy w domu we czwórkę:heart:
    .
    Ulcia mocno trzymam kciuki!
    --
  3.  permalink
    Ew3eme - 1700g w 32tyg ciąży to chyba dobra waga - w necie można sprawdzić szacunkową wagę. O co chodzi z tymi centylami?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Srebrzynka waga może być dobra, ale jeśli dziecko spada z 50 na 10 centyl to chyba niezbyt dobrze. Powinno się rozwijać mniej więcej harmonijnie a nie takie spadki.
    Ew3ame - moja też spadła, nie wiem ile, ale ginka trochę się zaniepokoiła i mówiła, że trzeba mocno obserwować te przyrosty. Ja piję Medargin na poprawę przepływów, do tego staram się w ogóle nie spać i nie leżeć na płasko i na prawym boku. U Ciebie jeszcze to łożysko przodujące, także oni naprawdę podchodzą na luzaku...Masakra.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    motylica1: A ja sie wlasnie zastanawialam czy brac sprzet do makijazu...


    Hihi, ja brałam, jakoś lepiej mi było, jak się umyłam, uczesałam, zrobiłam lekko oko ;))) I w sumie się opłaciło, bo telewizja akurat przyjechała i mnie nagrali ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    brombap: A ja sie wlasnie zastanawialam czy brac sprzet do makijazu...


    Ja miałam krem BB i tusz do rzęs:)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Najbardziej mnie martwi to ona zaczynala z 90 centyla a potem w 24tc spadla na 50 a teraz na 10. Ja tez sie staram spac na lewym m z reszta tez pilnuje zeby mnie budzic jezeli sie przekrece. A kolejne usg wyznaczyli na za 4 tygodnie dlatego pojde prywatnie zeby sprawdzic jej przyrost. Dla porownania moj synek az do konca byl na 90 centylu.

    Treść doklejona: 05.08.15 21:13
    Ja tez zawsze mam spakowana kosmetyczke bo w szpitalu czlowiek zawsze chory sie czuje a jak oko sie zrobi to tak jakos lepiej sie czuje.
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Malisiek, gratuluję córci.

    Ulcia, powodzonka życzę.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    No to wiecej nas takich pięknych położnic ;-)))
    OK, mąż wykorzystany, brzuch przybiera dzisiaj TAKIE kształty :shocked: że napatrzeć sie nie mogę, idę zaraz sie wykąpać, cycuchy w ruch i może się prześpię bo przecież siły muszę zbierać!
    .
    Malisiek - zazdroszczę takiego szybkiego porodu! Fajnie macie!
    .
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Malisek gratulacje, poród ekspresowy moje marzenie ☺
    Fajnie ze juz tak szybko jesteście w domku 😀
    ___
    Ulcia powodzenia, najważniejsze że jesteś pod opieką i maja rękę nad wszystkim 😊
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Fragilku pochwal się nagraniem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ul_cia: OK, mąż wykorzystany


    że w szpitalu??? :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    akirka: że w szpitalu???

    A jak! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    doobreee Ul_cia :wink: a co jak szaleć to szaleć:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    A salę masz jedynkę czy to z widownią było ? :wink: :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia, aj low ju!!!!

    bonim: Fragilku pochwal się nagraniem :bigsmile:


    Ni mam :(
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    TEORKA: A salę masz jedynkę czy to z widownią było ?

    Jedynka wiec - bez widowni :cool: ale miałam nadzieję, że moze ktoś wejdzie i będzie jak za czasów studenckich :tongue: :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Fragile szkoda
    Ulcia odważna jesteś :devil:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia - powodzenia i lekkiego, naturalnego porodu życzę :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia powodzenia !!! Niech moc bwdzie z Tobą ;-)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ulcia, trzymam za Was kciuki laski!
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeAug 5th 2015
     permalink
    Ul_cia widze ze pracujesz nad natura do konca. Ja na pilce dwa razy dzisiaj skakalam.po 20-25 minut, teraz maz pojdzie w ruch i moze sutki tez zaczne krecic. A uzywacie jakiejs oliwki czyvtak na zywca? M9je ostatnio wrazliwsze sie jakie zrobily...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Motylica - nie mam żadnej oliwki, ale takie kręcenie brodawkami dla mnie tez nie należy do przyjemności… :)
    Pospałam AŻ 3 h - mogło być gorzej ;-))) bo emocje grały i w ogóle nie mogłam spać!

    W nocy KTG zapisało kilka skurczy, ale nic odkrywczego, ok 9 ma sie zacząć - zobaczymy, będę (w miar możliwości ;-) z Wami online

    A teraz pozdrawiam z przed porodówki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 6th 2015
     permalink
    Ślicznie wyglądasz ulcia :bigsmile:
    Coś było dziś w nocy bo ja bez ciąży a też spać nie mogłam. Kręcenie sutami mi nie pomogło. Chodzenie itp tez nie. Balonik zrobił rozwarcie na palec i 0 skurczy. Ale już pierwsza kroplowka z oxy ruszyła skurcze plus przecięcie pęcherza i poród trwał godzinę 10 min. A suty kręciła kilka dni. I tylko podczas kręcenia miałam skurcze niewidoczne na ktg.
    Powodzenia
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.