Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Motylica ja też nigdy u siebie nie zauważyłam siary, a karmiłam normalnie, a drugą to prawie dwa lata :)
    ja jutro jadę do gina, trzymajcie kciuki żeby się ta cholerna kosmówka podniosła...
    no i może dowiem się kto pomieszkuje w brzuchu (chociaż według moich przeczuć to będzie trzecia córka)
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Hej no wiec
    jedna dziewczynka mi sie pokazala na usg 3d :)
    wazy 1kg
    druga ok.700g
    ta wieksza ma malowodzie
    5ego mam dostac skierowanie na echo serca i do poradni patologii ciazy bo roznica jest zbyt duza (3tyg)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Motylica tym sie nie martw.
    Osobiscie ani kropli siary nie widzialam. Do tego cc a karmilam Nine od pierwszego dnia przez 16 miesiecy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Co do GBS to wszystkie informacje znajdziecie w rekomendacjach Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. Lekarze postępują wg tych wytycznych, a przynajmniej powinni. Aby je odszukać wystarczy w Google wpisać gbs rekomendacje 2012.
    Sam papierowe kobiecie nic nie robi, nie leczy się go, ale przy porodzie może zakazić dziecko, co grozi sepsą, przyjmowanie antybiotyku chroni noworodka przed zakazeniem. Niestety znam z opowiadania przypadek śmiertelny noworodka, gdzie wydawałoby się ze wymaz i antybiotyk to teraz standardowa procedura.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Witam Was dziewczyny ponownie!! Czy ktoś nas jeszcze pamięta? :) Proszę dopisać mnie do listy, wstępny termin porodu 16 marca. Dzisiaj usłyszałam bijące serduszko naszej kolejnej kruszynki ::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Salinos ja Cię pamiętam bo razem byłyśmy na wątku, życzę ci nudnych ciążowych miesięcy i zdrówka dla kruszynki
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Motylica, tez nie mialam ani oznak siary, a karmilam od razu. Drugiego dalej karmie:wink:
    Salinos, gratulacje ogromniaste! I jaka cudna data - moje urodziny:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Salinos poprzednio tez razem na liscie bylysmy :) sporo nas tutaj dziewczyn z dwolatkami juz w domku :)
    Jestem na moim szczesliwym numerze 13 ;) ja 13 urodzona wiec czuje sentyment do tego miejsca :) ale ta lista leci.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    My też jesteśmy po usg :) spędziliśmy 1,5h w gabinecie dopóki dr nie pomierzył i nie zbadał każdego mm ciałka Lilki ;) W dodatku mała schowała stopę i czekaliśmy 20 minut aż ją pokaże by móc policzyć palce.
    Li waży 851gram i zdrowa jest jak rybka ;)
    W trakcie badania dostała czkawki,później jej się ulało-full serwis:tooth:
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    nataliaa_: 5ego mam dostac skierowanie na echo serca i do poradni patologii ciazy bo roznica jest zbyt duza (3tyg)

    3mam kciuki!

    Salinos - gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Salinos i ja Cię pamiętam, duuuze gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Gratuluję nowym dołączającym do wątku, lista się nam wydłużyła :-)

    Ja również ŻADNYCH oznak siary nie dostrzegałam, a karmiłam syna od razu po porodzie i mleko było.

    Dwa dni temu byłam na usg połówkowym i jest zdrowa córeczka :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    ja jeszcze kilka dni temu bylam ostatnia na liscie a już tyle osob doszło i jestem 38 :)

    Treść doklejona: 31.07.15 09:35
    Lewka - gratuluję córeczki :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Lewka gratuluje dziewczynki i ostrzegam rozowe sukienki uzaleziaja :D
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Salinos i ja tez Cie pamietam :)
    Gratuluje

    Ja to sie modle o to ze jak juz wypadne z tej listy to aby na dobre :) aby juz los figla nigdy mi nie splatal :) haha
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info, bo ginka co wizytę pyta o siarę i się tak zastanawiałam czy musi być.
    A info że i po cc i bez siary też można karmić już mnie całkiem uspokoiło bo nigdy nie wiadomo jak sie poród zakończy wiec fajnie wiedzieć ze szanse na karmienie sa w każdej opcji.

    Ja dzisiaj trochę narzekam na dziwne samopoczucie, mam nadkwasote i zgagę, biorę reni, pomaga na chwilę ale potem mam takie suche gardło i biorę Isle i tak w koło coś ciućkam..
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny kiedy zaczęłyście czuć ruchy dziecka ale w drugiej ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    nowa2012: Dziewczyny kiedy zaczęłyście czuć ruchy dziecka ale w drugiej ciąży?

    w 17 tygodniu
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    ja tak jak Ulcia w 17 tygodniu
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Gratuluję nowym przyszłym mamusiom!
    I aż mi się zachciewa dołączyć :bigsmile:
    Ale jeszcze nie teraz, może później? mąż już nie mówi kategorycznego "nie".
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    eee to jeszcze mam czas, bo już myślałam, że mój kolejny Ludzik do mnie puka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny jestem po kolejnym kontrolnym usg i znowi zaczynam się schizowac. Po kilku tygodniach względnego spokoju znowu wraca temat dysproporcji płodu.
    Lekarz który robił mi usg nie widział w tym wielkiego problemu, ale z ust ordynatora już tak bezproblemowo to nie brzmiało. Jestem skolowana, nie wiem co mam myśleć. Podaję dzisiejsze pomiary, może któraś z Was tak miała lub podobnie:
    HPD 41w4d
    HC 36w5d
    AC 35w1d
    FL 38w1d
    Tydzień temu to wszystko jakoś lepiej wygladalo:/
    Dziś okazało się też ze mam zmniejszona ilość wod plodowych.
    Zaczynam się schizowac:-(
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    A mnie dziś trochę brzuch ciągnął i tak dla świętego spokoju poszłam do mojego gina przed weekendem. No i zrobił usg ale na starym sprzęcie i jak na razie niby wszystko ok ale widać było tylko pęcherzyk ciążowy. Powiedział żeby przyjść po weekendzie na lepszy sprzęt to podejrzymy serduszko ale tak mi smutno i zmartwiona jestem że tylko pęcherzyk było widać a to już 49dc 😒
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    a jakie masz AFI?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    "a jakie masz AFI?"
    Tego niestety dokładnie nie wiem. Powiedzieli mi tylko że ilość wód jest obniżona, a na wydruku z usg są tylko pomiary biometryczne płodu.
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    nieśmiało dopisuję się do listy z terminem na 19.03.2016
    Dzisiaj na wizycie usłyszałam bicie serduszka :)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    l_ida, ja już tu parę razy podawałam wymiary mojego Jasia z 37tc. Dokładnie nie pamiętam, a nie mam jak zajrzeć do papierów, ale rozbieżności między głową, a kością udową sięgały chyba 4 tygodni, ginka nic nie mówiła, a Jaś urodził się zdrowy. U Ciebie jest trochę więcej, ale to też nie musi oznaczać czegoś złego. Przecież na USG widać mózg i inne narządy i skoro gin do niczego się nie "przyczepił" to chyba jest ok?
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Witaj asiunia899 .Juz dopisalam cie do listy :confused:

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Powiedzcie mi z tym uslydzeniem bicia serca-ja miałam 2 usg u dwóch ginow i nie bylo dźwięku a na moje pytanie czemu jeden odpowiefxial ze sie unika wysyłania fal,ze wystarczy jak widac bicie serca.dziwne,bo w pietwdzej ciąży pudzvzal dźwięk.zastanawiam sie vzy nowe bsfsnia i nowe wytyczone sie pojawily czy zmysla.ale dwojka ginoe?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ewa-Wczoraj przed nami na wizycie była para w 6tc i słyszeliśmy jak lekarz puścił im serducho ;)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ewasmerf ...Mi ginka mowila ze jest za wczesnie na podsluch a bylam na wizycie 4 dni temu.Serduszko jest jeszcze male i slabe i fale moga zaklocic jego prace.Tak bynajmniej mi mowila moja ginka ze do konca 12 tyg unika podsluchiwania seduszka.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    A no widzisz.to u mnie trz mowil ze unika sie,ale powod podsl ze staraja sie wysylac jak najmniejsze wiazki tych fal a przy dzwieku ponoc musi pojsc silna fala.ja tak zrozumiałam przynajmniej
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ale to podobne wytlumaczenia wlasciwie.slowem zeby nie zadzkodzic dziecku.pytsnie tylko czy w ciągu 5 lat zmienily sie wutyvzne?kiedys opuszczali dźwięk i w 6 tyg
    -- ;
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Podejrzewam Ewa ze to zalezy w glownej mierze od gina...bo tez slyszalam ze niektorzy podsluchuja juz przy pierwszym zobaczeniu serduszka a inni odpuszczaja.Ja bylam i u mojej ginki i w klinice na usg i zadne nie chcialo mi dac posluchac serduszka....czekam wiec do badan prenatalnych

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Czy mozna w ciazy brac lokomotiv??;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Asiunia bardzo CI gratuluje:)! doczekałaś się swojego słoneczka! spokojnej ciąży:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Kinga u mnie bardziej chodzi o rozbieżność miedzy obwodem głowki i brzuszka co może świadczyć o dystrofii. Owszem lekarz ktory robił usg "nie przyczepił się" ale tak jak pisałam ordynator powiedział o tym takim tonem że zaczęłam się martwić. Niestety nie jest to człowiek z którym spokojnie można porozmawiać i o wszystko wypytac.
    Mała ma bardzo nisko głowę, na tyle nisko ze nie da się zbadać przepływów mózgowych.
  1.  permalink
    I_ida mój Olek miał takie wymiary z 37 tyg:
    BPD - 39w2d
    HC - 35w2d
    AC - 35w3d
    FL - 32w5d
    Urodził się zdrowy, aczkolwiek w książeczce ma napisane, że ma cechy dystrofii wewnątrzmacicznej, jak ma się to do całości, to nie wiem, bo nikt mi o tym nic nie mówił.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny ja po wizycie, łożysko ciut się podniosło, ale nadal jest duże zagrożenie łożyska przodujacego i na 95% będzie syn :-)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Witaj asiunia !!!
    Ewa mi puszczał dźwięk przy pierwszym podgladanku więc nie wiem może są jakieś nowe wytyczne, ale faktycznie zawsze widać jak pięknie serduszko bije :-)
    Tinamar nie przejmuj się jeśli gin miał kiepski sprzęt to mógł nie wiedzieć zarodka jeszcze, bądź dobrej myśli.

    Dziewczyny mam pytanie: biore luteine dowcipnie 100 2x1. Gin powiedział zebym już odstawiła czy to nie za wcześnie? jeśli brałyście to kiedy odstawiałyście? w którym tyg?
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    Efcia..ja biore Arefam 200 mg tez dopochwowo,od punkcji do tego poniedzialku bralam w sumie 800 mg na dobe od poniedzialku biore juz tylko 200 mg i mam brac do konca 14 tyg.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Moja ginka puszcza serduszko dosłownie na chwilę, aby tylko zmierzyć ile bije i na pewno po 12 tyg.pierwszy raz.
    I_da u nas też były duże rozbieżności między główka a brzuszkiem (ok. 4 tyg, sprawdzę jak wejdę na kompa) i córka zdrowa. I ona też bardzo nisko miała główkę i może wtedy nie można dobrze pomierzyć?
    Efcia ja odstawiłam luteinę ok 15-16 tyg.
    --
  2.  permalink
    ja w pierwszej ciąży słyszałam na pierwszej wizycie serduszko ale gin mówił, że nie można długo patrzeć, bo to maleńki człowiek i nie ma co go bombardować takimi falami. W drugiej nie słyszałam tylko widziałam mrugający punkcik. Dopiero jak dziecko było większe można było bezpiecznie słuchać. Jeśli widziałaś taki pulsujący punkcik to możesz pać spokojnie :)
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ja pierwszy raz serduszek moich dzieci słuchałam na genetycznym, wcześniej nie chciał puścić
    --
    •  
      CommentAuthorewelissa84
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Dziewczyny!!!! Bankowo czuje ruchy, takie niewinne jeszcze delikatne ale sa! Z Piotrkiem tak pozno czulam bo chyba kolo 18 tyg a tu juz! No niemozliwe zeby to byly jakies nerwowe skurcze jelit :p

    Treść doklejona: 31.07.15 18:18
    Tylko przewaznie po lewej stronie tylko
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ja też pierwszy raz słyszałam bicie serduszka w 13 tyg na genetycznym a od 6 tyg widziałam tylko jak bije na monitorze :)
    Luteine brałam do 12 tyg ale to dlatego ze było już dobrze a mój ginekolog musiał mi zrobić cytologie .
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Czyli zmienily sie wytyczne.ja tez widzialam bijace serce.ale ten dzwiek bezcenny,wiec czekam;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Ja myślę że to nie zmiana wytycznych a przekonania lekarza,bo tak jak pisałam lekarz u którego byliśmy wczoraj puszczał serducho już w 6tc,my usłyszeliśmy u mojej gin prowadzącej w 11tc.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 31st 2015 zmieniony
     permalink
    A ja dzisiaj byłam w szpitalu na ktg, bo zadzwoniłam, że martwi mnie mniejsza aktywność małej od kilku dni i mi położna kazała podjechać. Zapis tętna małej super, zapisywały się skurcze co 10 minut na poziomie 70. Dzisiaj coś często mnie łapią spinki brzucha z bólem w podbrzuszu i krzyżu. No i czop dalej odchodzi, więcej niż przedtem i cały czas mi w mokro. Poza tym, dzisiaj pełnia, więc kto wie, kto wie.. :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 31st 2015
     permalink
    Wiesz?tylko ja chofze do tego samego gina co w pierwszejcciazy 5 lat temu.w pierwszej puszvzal, teraz odmówił.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.