Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    daga310 ja z Norwegii ;)
    Nieśmiało witam sie znów na tym wątku, niektóre z Was pamietam z poprzedniej ciąży i od razu milej :) jestem kilka dni po pozytywnym teście, gin jak na razie potwierdził pęcherzyk w macicy. Termin wg OM 4.04.16.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    A mnie przypaletala się jakąś infekcja czy coś. Swedzi mnie cały czas. Co mogę brać póki nie pójdę do gina? czymś smarować, przemywac ?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeJul 29th 2015 zmieniony
     permalink
    Ikaan ja polecam tantum rosa, fajnie łagodzi właśnie swędzenie i pieczenie.
    A ja juz druga noc nie mogę spać. I nie wiem o co chodzi bo upału nie ma wiec powinnam spać jak suseł. Normalnie zaraz mnie coś trafi... a jutro chyba ostatnia juz wizyta u gin...
    Chętnie zwolnię listę bo mam juz serdecznie dość tej koncówki, a z drugiej strony dwie zarwane noce... moze na poród powinnam sie jednak wyspać.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ikaan ja do przemywania zawsze stosowałam kwas borowy. Buteleczka w aptece kosztuje kilka zł. A do smarowania clotrimazol.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    iris30, gratulacje!!!


    U mnie ZZO podziałało jak potrójna dawka oxy, bo nagle po podaniu znieczulenia z 4 cm rozwarcia zrobiło się 10cm i zaczęły sie parte- nawet nie zdążyłam uciąć komara :wink:
    --
  1.  permalink
    Środa u mnie było tak samo z zoo. Do 4 cm szyjka rozwierala sie ponad 9 godz a ja myslalam ze umre z bolu. Po znieczuleniu mialam może z pól godziny "spokoju" i zaraz poczułam parte. U mnie zzo również przyspieszylo akcje.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ja tez panicznie bałam się igly w kręgosłup. I tez przy 7 palcach jeszcze się uśmiechałam. A od pierwszego palca byłam na oxy. Dzień wcześniej zaczęła rodzic dziewczyna która rodziła 2 dni. Przy małym rozwarciu tak panikowala i kazała sobie podawać zewnątrz oponowe, że w konsekwencji wszystko jej się cofa lo. Mieli jej dość na tej porodowce. Jak znieczulenie działało to spała i cieszyła się ze ja nie boli. Bóle się zaczynały to na nowo znieczulenie. Finalnie cc bo zatrzymała wszystko.
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    iris30, Gratulacje!!!

    Treść doklejona: 30.07.15 08:07
    a ja Wam powiem, że już nie wiem jak jest z tym znieczuleniem.Pamietam jak lezalam na boku i skrecalam się z bólu bylam już po 2giej dawce i tak jak pisałam mój organizm bardzo szybko się jej pozbyl. Przyszla polozna i mowi ze pojdzie po anestezjologa na co ja ze nie po wiem ze mogą być tylko 3 dawki wiec tta ostatnia zostawię na ostatni moemnt na co ona i anestezjolog ze to nie prawda ze daje się znieczulenie tyle razy ile trzeba. Wiec podal mi ta 3cia dawke po jakims czasie mowie ze chce jeszcze a on ze nie może bo faktycznie nie można przekroczyć 3 dawek :-/ i mowi ze na faze koncowa i tak nie podaja znieczulenia ze trzeba na tzw żywca. W ten sposób reszte czasu zkrecalam się z bólu po podaniu wcześniej na wywolanie 2 oxy i przebiciu pęcherza płodowego i ze względy na brak postępu porodu (Mała nie mogla się wkrecic w kanal) przy rozwarciu 9cm po 9 godzinach, zabrali mnie na CC
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Bo skurcze czasem nie są efektywne po zoo i dlatego dziecko nie Wkreca się w kanal
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    A ja przyszlam sie pochwalic, ze dzis o 17 bedziemy sie podgladywac na 3D/4D mam nadzieje ze cos ujrzymy :)

    Milego dnia dziewczyny :*
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Nowa tu raczej nie chodzi o ilość dawek ale o ich wielkość w określonym przedziale czasu, lek ma swój okres póltrwania, musi ulec rozkładowi pewna jego część żeby można było podać kolejną dawkę. O fazę końcową podpytam popołudniu i dam Wam znać.
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    natalia wrzuc na po wizycie fotke :)

    Treść doklejona: 30.07.15 08:41
    Tosik jestem strasznie ciekawa jak to w końcu jest.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Akirka, co do espumisanu to nie ma badań więc jeśli ktoś bierze to na własną odpowiedzialność :/
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Irys strasznie gratuluje :) dobrze ze samo sie zaczelo :)
    No i z m postanowilismy nie jechac na to prywatne usg za duze ryzyko choc nie powiem pewnie bym byla spokojniejsza. Mam pytanie z sortu durnych ale musze je zadac jak tam u was z kolorem sluzy bo u mnie caly czas jest bardzo intensywnie zolty momentami nawet to w bez mi sie wydaje wchodzic z artkiem caly czas mialam kremowy i nie wiem czy to nie jest cos normalnego czy tez czegos symptom? A kolor normalnie (przepraszam za porownanie) ale jak siusiu jak malo sie pije.
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Tu jak zwykle się dzieje. A skoro się dzieje, to są nowe mamy, którym gratuluję i witam te świeżo dopisane do listy.

    U mnie swędziawka na całego. Głównie stopy w nocy, dłonie, szyja, przedramiona, o brzuchu nie wspomnę. Naczytałam się o cholestazie i się boję. Dziś robiłam badania krwi, więc przy okazji zleciłam sobie enzymy wątrobowe. Jutro wyniki i wizyta u lekarza. Zobaczymy, co będzie.
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    No i gratulacje dla nowych mam :) lily my razem ostatnio tu bylysmy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    O Bonimku! A ja pamiętam za to dobrze Twój poród ;))))
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Zurawinka oby cie ominely te problemy i wyniki wyszly w normie :*
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny chciałam się przywitać, kiedyś na bardzo krótki czas byłam na tym wątku ale teraz mam zamiar zostać tu do szczęśliwego rozwiązania.
    Wczoraj miałam usg prenatalne, przyzierność karkowa 1,5, czekam jeszcze na wynik testu PAPA będzie w następnym tygodniu ale ginek powiedział że wszystko ok, nie mogę uwierzyć w to co sie dzieje jestem taka szczęśliwa, dość długo walczyliśmy o maleństwo a teraz wszystko jest na dobrej drodze.
    Termin porodu mam na 08.02.2016 więc przy aktualizacji listy proszę o dodanie mnie :bigsmile:
    Gratuluje rozpakowanym !!!
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Żurawinka miałam podobnie w pierwszej ciąży nie pamiętam dokładnie kiedy to swędzenie się zaczelo i ile trwalo ale cos kolo 3 tygodni nikt nie wiedział co to jest i w końcu samo przeszlo...pamiętam ze zaczelo się od stop później już wszystko dłonie i brzuch na dłoniach po drapaniu zauwazylam nawet male krosteczki wypełnione plynem.

    Treść doklejona: 30.07.15 09:42
    efcia81 jesteś 1 dzień przde mną :D
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ja dzis po badaniach, gin kazal juz pobrac wymaz w kierunku GBS jakby ta moja nieszczesna szyjka nie wytrzymala do terminu. No i w koncu biore sie za soisanie rzeczy potrzebnych do szpitala. Kurcze, rodzilam nieco ponad rok temu i nic juz nie pamietam :p nie dziwie sie ze dziewczyny z wieksza przerwa to jak pierworodki sie czuja
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Suwaczek z babyboom.pl

    oo Efcia...fajnie ze dolaczylas,juz dopisuje cie do listy :-)
    Witam rowniez lilijeczke 😀😀😀
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Odnośnie znieczulenia- u mnie rozwarcie przez 11 godzin było bez zmian, mimo zwiększania oxy. Myślałam, ze zwariuje (podejrzewam o to oxy). Dostałam znieczulenie- nie zadziałało (lekarz mi nie wierzył).
    Po 2h wymusiłam ponowne znieczulenie, tym razem wróciłam do świata żywych i za chwile miałam piękne rozwarcie i parte. Nie czułam wcale bólu przy wbijaniu igły, zajęta byłam skurczami i utrzymaniem sie z nimi w bezruchu , z wypietymi plecami. Podobno pierwsze mogło nie zadziałać jeśli ta wprowadzana rureczka i płyn poszły w inna stronę kręgosłupa...a ja zastanawiałam sie 2h co ze mną nie tak ze nie czuje różnicy:confused:

    Ale generalnie przy drugim dziecku tez poproszę znieczulenie, dzięki niemu bardziej świadomie przeżyłam te ostatnie chwile porodu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    A ja Twój fragilku :bigsmile: oj fajnie było. I nie żałuję , że nie brałam znieczulenia. Da się przeżyć. Dużo mi dało poczucie bezpieczeństwa przy moim lekarzu. Skupienie i brak paniki.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Oooo Libra Tinamar Natalia gratulacje pamietam was z naszej listy... chyba i na mnie pora heheheh
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Katiziie, to spiesz sie bo ja juz dlugo na liscie nie pobede ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Żurawinka - trzymam kciuki za wyniki krwi, aby cholestaza nie wyszła!
    Ja mam swędzawkę od początku ciąży, troszkę złagodzona przez odpowiednie kosmetyki (ale na głowie się nie dało złagodzić, więc cierpię już 8 m-c) z tym, że mnie dłonie i stopy nie swędziały tylko wszystko inne.

    U mnie GBS ujemny. :bigsmile:
    I tu mam pytanie - no bo właśnie, teraz ujemny, ale do porodu (mam nadzieję :tongue:) jeszcze jakieś 4 tyg - czyli można go załapać przecież. Jak sie łapie GBS, czego unikać?
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    O to i ja się wypowiem o znieczuleniu.
    Wody odeszły mi jakoś o 2.30 rano, i od tej pory nie spałam już cały dzień, całą noc. Podali oxy ze względu na brak skurczy i kolejny dzień nie przespany :/
    Skurcze dawały w kość, na dodatek krzyżowe.........
    Nie dawałam rady już ze zmęczenia samego nawet, poprosiłam o znieczulenie. Boże co to za ulga była! Nawet godzinkę się zdrzemnęłam :cool: Ale po jakimś czasie zaczęły znowu wracać i dostałam resztę znieczulenia ( nie wstrzykiwali mi od razu całej dawki )
    Ogólnie nie żałuję że je wzięłam, po porodzie nie mam żadnych dolegliwośći a i mam nadzieję że na dzidzię też negatywnie nie wpłynęło.
    Igieł też się boję, ale wkłucia żadnego nawet nie poczułam.
    Przy drugim porodzie chciałabym bez, ale jak będzie - zobaczymy.
    .
    No i gratuluję rozpakowanym mamusiom, zdrówka dla was i waszych maluszków!
    -- ,
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Libra nie zdaze do ciebie dolaczyc... musze moje starania przelozyc na inny termin. W sierpniu czeka mnie operacja a po niej musze odczekac przynajmniej 2-3 miesiace...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Gosia na liście do poprawienia jest - 37. Efcia81 - 8.09.2016 a powinno być 8.09.2016. W sumie mogę ja to poprawić ale nie wiem czy każdy może wrzucać listę ;) ?
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Nowa2012-Moze kazdy wrzucac....poprawie teraz a ty nastepnym razem ok?:thumbup:
    Tez zrobilas blad w swoim komwntarzu z tymi datami :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    haha tak miało być 08.02.2016 :D
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Gosia, może lepiej przeklej tą listę na ostatnią stronę, bo później trudno będzie ją znaleźć.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ulcia, a posiew miałaś pobierany tylko z pochwy, czy z odbytu też?

    Bo ja miałam tylko z pochwy, w szpitalu mi powiedział lekarz, że powinnam mieć też z odbytu pobrany i skoro go nie ma, to uznają za dodatni i podali mi antybiotyk.
    Ciekawa jestem, czy wszyscy tak muszą, czy to dlatego, że już mi wody odeszły...
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Skopiowalam ,ale lista byla tylko 2 strony wczesniej....to nie tak daleko :-/


    1. kolonialka 05.08.2015 (chłopiec)
    2. I_ida - 10.08.2015 (dziewczynka)
    3. Malisiek - 12.08.2015 (dziewczynka)
    4. Motylica1 - 17.08.2015 (dziewczynka)
    5. Tomira - 20.08.2015 (chłopiec)

    6. AgaDkaa - 21.08.2015 (dziewczynka)
    7. Ul_cia - 24.08.2015 (dziewczynka)
    8. karolinka81 - 28.08.2015 (chłopiec)
    9. Kinga - 3.09.2015 (chłopiec)
    10. Libra1610 - 10.09.2015 (niespodzianka)
    11. Ikaan - 24.09.2015 (dziewczynka), moncia83 - 24.09.2015(dziewczynka)
    12. akirka - 25.09.2015 (dziewczynka)
    13. Ew3ame - 29.09.2015 (dziewczynka)
    14. subiektywna7 - 30.09.2015 (chłopiec)
    15. Żurawinka – 03.10.2015 (chłopiec)
    16. czajnik - 12.10.2015
    17. Srebrzynka - 16.10.2015 (dziewczynka)
    18. Tosik - 21.10.2015 (dziewczynka)
    19. Myszka0228 - 26.10.2015 (chłopiec)
    20. magda_a - 27.10.2015 (chłopiec)
    21. Agnike - 29.10.2015 (dziewczynka)
    22. nataliaa_ - 30.10.2015 (bliźnięta)
    23. daga 310 - 1.11.2015 (dziewczynka)
    24. MrsCreme - 4.11.2015 (chłopiec)
    25. meganr1- 12.11.2015
    26. cestmoi89 - 27.11.2015
    27. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    28. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)
    29. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    30. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    31. Walka Trwa - 15.12.2015
    32. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    33. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    34. em87 - 19.01.2016
    35. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    36. ewelissa84 - 27.01.2016
    37. Efcia81 - 8.02.2016
    38. nowa2012 - 9.02.2016
    39. gosia2177 - 15.02.2016
    40. anairda -29.02.2016 , 
    41. Ewasmerf -3.03.2016
    42. madzik1983 - 8.03.2016
    43. salinos - 16.03.2016
    44. asiunia899 - 19.03.2016
    45. lilijeczka - 4.04.2016
    46. poziomkaUK - 6.04.2016

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
  2.  permalink
    Ja chyba rodziłam w jakimś zacofanym szpitalu, jak i ginekologa miałam chyba zacofanego, bo ja mialam gbsa pobieranego w 22 tyg, wiecej juz nie i taki mi przyjeli w szpitalu, nic na ten temat nie mowili i nie przypominam sobie zebym miala podawany antybiotyk...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    ja miałam dodatnii GBS w poprzedniej ciąży i przed cc dostałam antybiotyk
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ja GBS'a pobierałam sobie sama w 37tc, z pochwy i odbytu i wysyłałam do prywatnego labu, bo w moim szpitalu nie robią. Lekarka mi mówiła, że każda kobieta ma tą bakterie, tyle że, niektóre mniej, a niektóre więcej i że tych drugich jest bardzo mały procent.
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ja mam dodatniego GBS i dzisiaj na wizycie lekarka mi powiedziała, ze 20% kobiet ma i nie leczy sie tego chyba ze daje jakieś objawy... Także co lekarz to inna opinia.
    U nas na szkole rodzenia mówili ze musi być GBS z obu miejsc pobrany i aczej trwktuja jako dodatni i podają antybiotyk. A miałam nadzieje na późniejsze założenie wenflonu... Eh
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Środa: Ulcia, a posiew miałaś pobierany tylko z pochwy, czy z odbytu też?

    i z pochwy i z odbytu - myślałam, że wszyscy tak mają, bo w poprzedniej ciąży tez miałam tu i tu….
    Ci lekarze, to naprawdę osobny temat :/
    tylkonadzis: bo ja mialam gbsa pobieranego w 22 tyg, wiecej juz nie

    Mi moja mówiła (jak zapytałam czy nie za wcześnie), że GBS pobiera się po skończonym 35 tygodniu ciąży.

    Środa, Malisiek - patrzę na Wasze suwaczki i nie wierzę, ze Wy już donoszone, a potem zerkam na swój, że właściwie za kilka dni ja tez - i w głowie mi się nie mieści, że my już na wylocie! :)) A tu "nowe pokolenie" sie rozgaszcza na forum - fajnie :tongue:
    --
  3.  permalink
    No widzisz Ul_cia, jak ja mówiłam swojej ginekolog o tym że miałam w tym 22 tyg pobierany, to powiedziała, że wystarczy i więcej nie trzeba... Na następny raz będę wiedziała, i będę się dopominać, dzięki ;)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Ula, Środa to już nawet swój 'Suwaczek' tuli :D
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Matko! Magda - odmóżdżenie ciazowe level hard mi sie włączyło! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    I ja chwile myślałam o co chodzi...

    Ciekawe czy doczekam do bycia liderka, mam dość duże dziecko i fajnie by było żeby wychodziła już, no max w ciagu tygodnia... A ja zamknięta na 4 spusty i nic nie wskazuje ze będzie poród.

    Juz wszystkie metody stosuje, spacer, sex, smarowanie, liści malin nie daje rady pic bo mam straszna zgagę po nich. Jeszcze na piłce mogę skakać i sutkami sie pobawić ale to od niedzieli wdrożę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Zleciały nam te ciąże migiem ;)

    U mnie masaż sutków, taki 20 minutowy 'włącza' 30 sekundowe skurcze, co 7-10 min na godzine. Tyle, że są słabe. A dłużej masować mi sie nie chce:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Gosia, z reguły lista jest przeklejana na ostatnia stronę jak któraś urodzi, więc nie wiem w czym problem;)

    Moja ginka zapowiedziała, ze gbs bedzie na następnej wizycie a to będzie 34tc i tez jakoś wcześnie mi się wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Alez zaden problem akirka :bigsmile:
    Nie wiedzialam ze taki zwyczaj obowiazuje,bo jestem na tym watku zaledwie dwa dni :bigsmile:

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeJul 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja już 29 o.O pewnie nawet nie zauważę jak będę już na porodówce :P teraz tylko czekam na badanie 4D 4 sierpnia :)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica1
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Dziewczyny tak się zastanawiam ostatnio i jedna rzecz nie daje mi spokoju. 37 tydzień, a ja ciągle nie mam oznak siary w piersiach. Czy jest sie czym martwić? Miałyście tak, że nic nie wskazywało na to że siara jest, a potem karmienie ruszyło od razu?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 30th 2015
     permalink
    Motylica, ja nigdy nie miałam ani kropli siary (albo ńic przynajmniej mi na ten temat nie wiadomo żeby tam była :wink:) a karmiłam Martynke od zaraz na sali porodowej - wiec nic sie nie martw! Jedno z drugim nie ma nic wspólnego!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.