Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Dziewczyny, żegnam się z wątkiem- dzięki za wsparcie w czasie mojej podrózy i kciuki !!!

    Trzymam kciuki za wszystkie mamusie- dacie radę, bo jesteście kobietami :cool:

    Ja się próbuję nacieszyć Helenką, która okazuje się cyckozwisem-dla mnie po niecycowej (jadła 10 minut i po sprawie) Kali to nowość, ale jest OK.

    P.S. Fragile, Kalę rodziłam w niebieskiej sali, a Helkę w pomarańczowej- została mi jeszcze zielona... :devil:

    Dzień po mnie rodziła dziewczyna z mojej sali córeczkę 4720g i 60 cm- mówię Wam jak trzymiesięczniak :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Środa cudownie, ze wchodzisz w kolejny etap :)
    --------
    Hej Poziomka i co znów razem na wątku tylko w 2giej części ;)
    -------
    Gosia21777 mamy podobne terminy, ciekawe jaki mi jutro na genetycznym wyjdzie, podobno będzie to już ostateczny.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ale fajnie, że tyle nowych mamuś!
    Może któraś sie zlituje i listę nową wstawi ze wszystkimi "nowinkami"? ;-)
    Ja dzisiaj nie ogarne czasowo

    Nataliaa - a Ty kiedyś pisałaś, ze jakoś cesarke strasznie wcześnie lekarz chce CI zrobic - co u Ciebie?
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Witam nowe przyszłe mamusie :smile:
    To nam się lista ładnie wydłuży :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 27th 2015 zmieniony
     permalink
    nowa2012 ja mam genetyczne dopiero za dwa tyg.Ale trzymam kciuki za twoje jutro.
    Ul_cia chetnie zajelabym sie lista ale nie wiem czy ogarne.Sporo nowych mamusiek a nie chce czegos pokrecic 😉😉😉
    Suwaczek z babyboom.pl

    Treść doklejona: 27.07.15 12:55
    Wklejam stara i powoli przejrze ostatnie posty i odswieze

    1. kolonialka 05.08.2015 (chłopiec)
    2. I_ida - 10.08.2015 (dziewczynka)
    3. Malisiek - 12.08.2015 (dziewczynka)
    4. Motylica1 - 17.08.2015 (dziewczynka)
    5. Tomira - 20.08.2015 (chłopiec)

    6. AgaDkaa - 21.08.2015 (dziewczynka)
    7. Ul_cia - 24.08.2015 (dziewczynka)
    8. karolinka81 - 28.08.2015 (chłopiec)
    9. Kinga - 3.09.2015 (chłopiec)
    10. Libra1610 - 10.09.2015 (niespodzianka)
    11. Ikaan - 24.09.2015 (dziewczynka), moncia83 - 24.09.2015(dziewczynka)
    12. akirka - 25.09.2015 (dziewczynka)
    13. Ew3ame - 29.09.2015 (dziewczynka)
    14. subiektywna7 - 30.09.2015 (chłopiec)
    15. Żurawinka – 03.10.2015 (chłopiec)
    16. czajnik - 12.10.2015
    17. Srebrzynka - 16.10.2015 (dziewczynka)
    18. Tosik - 21.10.2015 (dziewczynka)
    19. Myszka0228 - 26.10.2015 (chłopiec)
    20. magda_a - 27.10.2015 (chłopiec)
    21. Agnike - 29.10.2015 (dziewczynka)
    22. nataliaa_ - 30.10.2015 (bliźnięta)
    23. daga 310 - 1.11.2015 (dziewczynka)
    24. MrsCreme - 4.11.2015 (chłopiec)
    25. meganr1- 12.11.2015
    26. cestmoi89 - 27.11.2015
    27. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    28. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)
    29. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    30. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    31. Walka Trwa - 15.12.2015
    32. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    33. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    34. em87 - 19.01.2016
    35. mońka - 21.01.2016
    36. ewelissa84 - 27.01.2016
    37. Efcia81 - 8.02.2016
    38. nowa2012 - 9.02.2016
    39. gosia2177 - 15.02.2016
    40. anairda -29.02.2016 ,
    41. Ewasmerf -3.03.2016
    42. madzik1983 - 8.03.2016
    43. lilijeczka - 4.04.2016
    44. poziomkaUK - 6.04.2016
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    i Poziomka wstępnie 6 Kwietnia ale tez pewnie dokładna data będzie podana po USG - Iza potwierdź ;)

    Treść doklejona: 27.07.15 13:02
    Wychodzi na to ze Marzec będzie miesiącem "względnej" ciszy ;) :P

    Treść doklejona: 27.07.15 13:04
    a czy ja dobrze widzę Libra1610 nie chce znać płci- chce niespodzianki... wow to musi być babka o silnej woli ja bym nie wytrzymała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Tak, u mnie wstępnie 6 kwiecień:) proszę dopisac:bigsmile:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 27th 2015 zmieniony
     permalink
    Dajcie znac czy kogos nie pominelam,lub nie zrobilam jakiegos bledu 😉😉😉
    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Gosia21777 - pierwszą 5 pogrub i będzie ok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Witam nowe mamusie :bigsmile:
    Środa powodzenia na nowym etapie :bigsmile:

    Treść doklejona: 27.07.15 13:20
    a ja mam pytanie czy jest tu jeszcze jakaś mamusia/ciężarówka mieszkająca w Norwegii?czy jestem samotna? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    ooo i już Marzec zajęty :D
    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    wow no to mnie uspokoiłyście że nie tylko ja mam taki uczucie :)
    a rzeczywiście Frag porównanie do otrzepującego się psa jest naprawdę trafne :D
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Tosik, moja bratowa bała się że dziecko ma padaczke i ma ataki w brzuchu, więc otrzepujący się pies to akurat super porównanie :D

    Nowa, tak, nie chcemy znać płci już drugi raz. Owszem, jestem ciekawa, ale czekam na niespodzianke. W 1 ciąży zrobiliśmy wyprawkę w kolorze uniseks i czekaliśmy na poród żeby się dowiedzieć :D I powiem Wam, że zaraz po porodzie mąż się tylko dopytywał co się urodziło (myślał że zwisająca pępowina to taki dziwny siusiak:P), a ja byłam taka padnięta że nawet nie pytałam ani nie dociekałam i sama położna powiedziała :P I czasem mam wrażenie że wszyscy wokół są bardziej ciekawi niż ja i M. :D Bo po każdym USG jak dzwonimy do rodziców żeby powiedzieć że wsio ok, to pytania: "a lekarz sie nie wygadał?" :P
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    hahaha Libra no chyba byś lekarza zatłukła gdyby coś palnął. Powiem Ci ze brawo za samozaparcie, myślę, że byłoby mi bardzo ciężko choć gdyby już minęło kilka miesięcy ciąży to może bym jakoś wytrzymała. To musi być piękny moment kiedy dowiadujesz się zaraz po narodzinach czy to Synek czy Córeczka. Macie gotowe imię męskie i żeńskie?
    --
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Moi znajomi również nie chcieli znać płci dziecka - o czym zapomniał lekarz wykonujący usg... I po niespodziance. Tak więc zdarzają się i takie sytuacje :)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    podziwiam za wytrwałość Libra:bigsmile:
    ja to od pierwszego USG przy obydwóch ciążach chciałam wiedzieć co będzie hehe
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ulcia dziekuje,.skontultowalam się z jakimś profesorem w Szczecinie kazał kontrolować echo serca u p. Wegrzynowskiego skierowanie dostane 5.08 mam wykonać między 28-30tyg dziewczyny rosną prawidłowo w 25tyg waga 800 i 850g i 30 32cm więc duże baby :) narazie czekamy i jesteśmy dobrej myśli :) kompletujemy wyprawkę :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Widac ze mamusie sie nowe ujawniaja :)
    Poziomeczko ciesze sie z toba i znowu przez chwile razem na liscie bedziemy :)
    U mnie po wizycie srednio bo infekcje pecherza mam a do tego tu w uk brzuch mierza a moj brzuch zmalal? To w polaczeniu z lozyskiem przodujacym daje niestety podejrzenie ze mala nie rosnie ;( strasznie sie martwie a usg dopiero w przyszlym tygodniu ;(
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ew, duża różnica w pomiarach? Może mała się inaczej ułożyła? U mnie był moment, że brzuch był 'opóźniony' w porównaniu do tygodni ciąży i wszystko jest okej. Do usg już niedaleko i wszystko sprawdzą. Będzie dobrze:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Mam rh-,ojciec rh+.przeciwcial u mnie nie stwierdzono.to dobrze czy zle?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ewasmerf: Mam rh-,ojciec rh+.przeciwcial u mnie nie stwierdzono.to dobrze czy zle?

    Dobrze :wink:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Dzieki:-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ewa teraz się przestraszyłam, bo mi też brzuch nie rośnie. Od paru tygodni mam 93 i przybrałam tylko 1kg w ciągu 5 tyg; ( a ostatnio na wizycie były wątpliwości czy dziecko dobrze rośnie, bo spowolniło przyrosty. Moja ginka teraz na urlopie i chyba nie ma sensu iść do innego na usg. Chyba że zdecydujemy się na to usg 3d/4d.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Moj powiniem byc o cztery cm wiekszy bo na zeszlym mierzeniu byl o cm mniejszy a minely dwa tygodnie wiec powinien o dwa cm urosnac a on zamiast tego sie skurczyl jeszcze o jeden. Ja mam zawsze wizyty na dziewiata rano i zawsze ide naczczo bo chcialam zeby wyniki mierzenia byly miarodajne. Polozna piec razy sprawdzala i wygladala na zaniepokojona. Dzwonila do szpitala ale oczywiscie nie maja zadnych mniejsc zeby mnie wcisnac z wizyta i mam czekac do przyszlego wtorku masakra... martwie sie ze lozysko zle dziala przez to ze jest przodujace i moze mala za malo jedzonka odemnie dostaje. Na szczescie moje ruchliwe dziecko pokopuje mnie co i rusz dla uspokojenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    My z mezusiem juz nie mozemy sie doczekac kiedy poznamy plec naszego skarba.W zyciu nie wytrzymalabym do porodu ...choc w naszym przypadku po tylu latach staran jest nam zupelnie obojetne czy bedzie to chlopiec czy dziewczynka ale ciekawosc i tak jest ogromna.

    Ewasmerf ja tez mam rh- a maz rh+ ale nam tu nikt nie zlecil zadnych badan w tym kierunku,za 3 tyg mam wizyte i napewno o to zapytam.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    4cm to sporo. Czytałam, że jeśli jest więcej niż 2cm różnicy to robią usg, żeby sprawdzić, czy wszystko okej. Za tydzień wszystko będziesz wiedziała. Trzymam kciuki, żeby było okej! Już dosyć stresów miałaś w tej ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Mi w 1. ciazy brzuch w ciagu tygodnia zmalal z 100 do 96 cm i tak sie utrzymywal przez 3 tygodnie. Nie martwcie sie, moze to dzidzia sie tak ulozyla? Mi teraz w ciagu miesiaca przybyl tylko 1 cm i powiem Wam ze sie nie martwie tylko ciesze ze nie mam takiego duzego brzucha tylko zgrabny maly :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ale niee, my z Ew mówimy o innych pomiarach, nie tych normalnych w pępku :P Tutaj mierzą od spojenia łonowego do dna macicy i cm powinny odpowiadać tygodniowi ciąży. Np dzisiaj sobie mierzyłam i mam 38cm i zaraz kończę 38tc. I podobno różnica +/- 2cm jest ok, a jeśli jest więcej, to powinno się zrobić usg i sprawdzić.
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeJul 27th 2015
     permalink
    Ew trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. U nas tez podejrzewali dystrofie płodu więc wiem co przezywasz:/
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Gosia21777 koniecznie poproś o badania w tym kierunku. Na pierwszej wizycie już powinni zapytać o grupe krwi rodzicow.
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Nowa2012.Pytali nas o te grupy a ze nie mialam potwierdzenia to zlecila mi oznaczenie grupy i widziala je na przed ostatniej wizycie ale nie mowila nic o dodatkowych badaniach w tym kierunku.
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Musisz w takim razie podpytać lepiej dmuchać na zimne.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    No ten tydzien bedzie stresowy dla mnie :( jakbym juz dosc nie miala. Powiem wam ze juz sie raczej nie zdecyduje na kolejne dziecko bo to cos ze mna musi byc nie tak skoro cos ciagle sie zle dzieje... juz bym chciala byc donoszona
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    ew3ame a co się dzieje?
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    ewa nie łam się! u mnie też ciągle coś było, a to małowodzie, a to tachykardia płodu, a to znowu łożysko niedomagało..no masakra...drugą ciążę to tak od 28 tyg tydzień w domu , tydzień w szpitalu mniej więcej, dzielna musisz być, będzie dobrze!
    _________________________________________
    a ja dziś strasznie śpiący dzień mam, wczoraj cały dzień czytałam o szpitalach, lekarzach itp...i chyb udało mi się w końcu podjąć jakieś decyzje, i chyba będę lekarza zmieniać, bo en co teraz chodzę obie ciąże mi prowadził, ale wtedy mieszkałam w Tomaszowie, nie chce mi się teraz do niego jeździć to jednak około 70km, jechać muszę sama, dzieciom opiekę zorganizować na około 5h min...ciężko mi logistycznie, a i on jakoś tak bardziej komercyjnie podchodzić zaczął do pacjentek, przynajmniej ja mam takie odczucie...nie ma czasu na nic tylko szybko szybko bo olejne czekają, ostatnio po genetycznym opisu mi nawet nie dał bo czasu nie było, i tym mnie strasznie zeźlił, idę za tydzień do nowej lekarki i zobaczymy jakie będą wrażenia.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 28th 2015 zmieniony
     permalink
    A u mnie coś tam się powolutku dzieje :> Zaczął mi odchodzić czop podbarwiony na różowo, tyle że bardzo małe ilości. A w nocy, po współżyciu, przez ponad godzine miałam skurcze co 10minut, ale w końcu poszłam spać i się wyciszyło. Dzisiaj rano czop miał niteczki krwi, więc szyjka się szykuje :wink:
    Dzisiaj zastosuje 3S, to może coś przyspieszy - spacer, seks i sutki. Noo i może sprzątanie, jak mi się będzie chciało, bo schodów nie mam nigdzie w okolicy. A może zamiast schodów - shopping? :devil::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Malisek to oby coś na dniach się ruszyło :bigsmile:
    _
    u mnie też tak mierzą brzuch od pępka do spojenia ale nawet nie wiedziałam ze te cm muszą sie zgadzać jakoś tam z tygodniami..mi nic tu nawet lekarka ani położna takiego nie mówiły ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Malisek kciuki za to zeby sie zaczelo i szybko poszlo :*
    U mnie ogolnie krwawienia z lozyska calkowicie przodujacego i podejrzenie ze malutka nie rosnie. Do tego mila pani dr w trakcie ostatniego pobytu w szpitalu powiedziala mi ze moje lozysko calkowicie przykrywa blizne po cc a oni beda musieli przeciac lozysko probujac dostac sie do malej i ona przez ten czas bez tlenu bedzie. Moja jedyna szansa byloby podniesienie sie lozyska ale dno macicy nie idzie do gory patrzac po tym ze wymiary brzucha od kosci lonowej do konca brzuszka maleja zamiast rosnac. Martwie sie jak diabli ale wiem ze musze sie trzymac w kupie. Zaluje tylko ze ta pani doktor mi to powiedziala bo tak martwie sie juz teraz zamiast dopiero przed sama cc...
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    ew3ame skąd jesteś? Dobra jest ta pani dr ? Jeśli jesteś z Lodzi mogę Ci bardzo dobrego lekarza polecić.

    Treść doklejona: 28.07.15 12:39
    Malisek trzymam kciuki za szybka akcje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Ja z uk jestem z bolton kolo manchester. Tu nie ma lekarza prowadzacego wiec przechodzisz z rak do rak. Jezeli wszystko jest ok to polozna ciaze prowadzi.
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    współczuję :( i rozumie Twój stres. Co ci lekarze tam w takim razie robią jakaś masakra.....
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    ewa w teraz mam zagrożenie tego przodującego łożyska, w piątek sprawdzanie czy coś się podniosło bo na genetycznym kosmówka całkowicie zasłaniała ujście szyjki i widać że gin się bardzo przejął (tylko tym w sumie bo jak pisałam opisu do usg nie dostałam bo nie bylo czasu), tez sie martwię,czy sie podniesie czy nie, bo po dwoch cc to ponoć nie jest takie oczywiste..trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    ew3ame a nie masz możliwości poszukac gdzies gina prywatnie?bo ja bym chyba oszalała po takich wieściach i gdybym musiała czekać:sad:
    No ale trzeba być dobrej myśli, może jednak nie będzie tak źle jak ci ta lekarka nagadała!!
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    jest lekarz w manchester ale oni nie uznaja jego opinni bo on nie ma papierow podpisanych z nhs. z reszta musialabym jechac pociagiem do niego a kazali lezec mi.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    Ewa, niech sobie papierów nie uznają, ale ja bym podjechała tak dla siebie chociaż tylko...
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 28th 2015
     permalink
    dokładnie też bym pojechała
    ja tutaj też byłam 2 razy prywatnie u gina i też nikt nie brał jego opinii pod uwagę, tutaj tylko te USG ustalone ze szpitala biorą pod uwagę
    ale ja dla swojego świętego spokoju i tak jeszcze raz prywatnie pójdę po 30tyg co by móc spokojnie pójść rodzić :smile:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny miala ktoras z Was znieczulenie zewnatrz oponowe? Jakie macie odczucia? Ja sie zastanawiam bo jeszcze pamietam pierwszy porod he he.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    wczoraj lekarz zalozyl mi karte ciazy i termin wyznaczyl na 3.3.2016 wg OM. Mozna poprawic na liscie, choc ten termin i tak nie ma takiego znaczenia.
    Jest tu jakas mamuska po 35 r zycia?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    Ewa - jest, nawet po 40 :devil::devil:

    MaDziK ja miałam znieczulenie, a dzisiaj mam tez wizytę przygotowująca u anestezjologa przed tym porodem - co chcesz wiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeJul 29th 2015
     permalink
    No dziewczyny chyba polece do tego gina tylko martwie sie ta trasa paciagiem bo w szpitalu mowili zebym nie oddalala sie od szpitala by w razie krwotoku szybko mogli sie do mnie dostac.. no i mam rygor lozkowy wiec sie troche martwie ta wycieczka... ale zadzwonie i spytam kiedy by mial termin mnie przyjac :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.