Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ja jestem po wizycie. Wszystko ok, dzidzia waży 1980gr, przybiera dobrze, więc to najważniejsze. Szyjka trochę się skróciła i ma 34mm, ale pozamykana, więc też ok. Miałam już pobrany GBS i następna wizyta za 3tyg.
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Dzieki dziewczyny za info.I gratuluje rozpakowanym mamusiom.Nie bylo mnie tylko tydzien a tyle sie wydarzylo.Musze nadrobic wpisy.
    Akirka ciesze sie ze wszystko w poradku po wizycie :-)


    Juz jestem w domku i usg bylo tylko przez brzuch.A wiec....
    Dzidzius wyglada na zdrowego,ma 7 cm i jego wielkosc odpowiada dokladnie 13w0d.
    Przeziernosc karkowa 1.3 mm
    Kosc nosowa obecna
    Glowka 22,0 mm
    Brzuszek 64,4 mm
    Serduszko bije prawidlowo
    Wiecej nie dalo sie pomierzyc bo obraz nie byl wyrazny i maluch nie chcial sie pokazywac,ale widzielismy jak podskakuje,jak rusza ustami,macha raczkami i nozkami.Takze ciaza wyglada na calkowicie prawidlowa .A we czwartek odbieram wynik testu Pappa.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny, kiedy was "wypychalo" w drugiej ciazy? ja jestem 1 11 tyg a juz brzucha nie moge wciaganac;-( rano to jeszcze jak cie moge, ale wieczorami to mam juz brzuch wywalony.
    -- ;
  1.  permalink
    Gosia jakoś tak mało mi się wydaje tych parametrów jak na badanie prenatalne. Oczywiście najważniejsze to NT i kość nosowa ale ja pamiętam, że mierzą jeszcze- przestrzenie w mózgu, długość kości udowej, obecność żołądka i woreczka żółtkowego, pępowinę- przepływy, pozycje łożyska, ilość wód.....także jakieś takie faktycznie ubogie to badanie Ci zrobili....
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Subiektywna 7 ....obecnosc zoladka potwierdzona ,jesli chodzi o wody i lozysko tez ok.czesc wynikow jeszcze nie przetlumaczylam i szczerze nie wiem wszystkiego,musze pokazac kolezance bo nie znam eszystkich terminow medycznych po niemiecku.Poza tym jakosc obrazu nie byla najlepsza a to z tego wzgledu ze ostatnio sporo przytylam przez kuracje hormonalne i cala stymulacje do ivf,moj tluszczyk przeszkadzal w uzyskaniu lepszego obrazu.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
  2.  permalink
    Gosia ja z racji swojego nadmiaru tluszczu na brzuchu usg mialam przez brzuch i jesli czegoś nie bylo widac ginka robila.usg przez pochwe.

    Ja im blizej wizyty tym zaczynam schizowac....dzisiaj 11 tydzien...do piątku na bank oszaleje
    :cry:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    a ja jakas wyluzowana jestem. USG genetyczne mam 24. sierpnia, wtedy tez beda wyniki testow pappa. jakos zdaje sie na zywiol, co ma byc to bedzie, i tak juz nic nie zmienie. pocieszam sie mysla o selekcji naturalnej, ze jakby cos bylo genetycznie nie tak to natura sama by sie tym zajela...mam nadzieje, ze sie nie przelicze
    -- ;
  3.  permalink
    Ewa ja nie potrafię się wyluzować. Juz dwa razy natura dała mi po dupie,niech sobie wsadzi te selekcję w nos.

    Jest we mnie pełno żalu i strachu,ze nawet.suwaczka nie mam wklejonego.

    To moja ostatnia ciąża bez wzgledu na wynik.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    ale w jakim sensie natura dala ci po dupie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    My mamy wizytę w środę i doczekać się nie mogę aż podejrzymy naszego buziolka małego :)
    Dziś zamówiłam materac do łóżeczka,na dniach pościel i rożek :)
    Wózek stoi i cieszy oko,to wszystko staje się takie realne !! a ja wciąż nie mogę uwierzyć że niebawem pojawi się drugi mały cud :)

    Anairda-Kciuki mocne ! :) na pewno wszystko będzie dobrze ! :)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
  4.  permalink
    Ewa dwie moje ciaze obumarły
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    rozumiem
    -- ;
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ewa, ja ciążowy cykl zaczynałam 12 października, a w święta BŻ już musiałam tunikę ciążową zakładać tak mnie wydęło... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ja od 8 tygodnia ciąży nosiłam jeansy ciążowe :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ewa-ja w 10/11 tc jak ubrałam przylegającą bluzkę już było gołym okiem widać brzuszek ciążowy ;)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Gosia, ja też po IVF i testu Pappa nie robiłam.
    Poinformowano mnie, że po IVF testy Pappa mogą wyjść niezgodne z prawdą i, że wtedy robi się tylko USG genetyczne.
    Chodzi głównie o stres związany z faktem, że testy mogą wyjść źle.
    Tyle, że nie wiem co ma piernik do wiatraka... jednak testów z krwi nie robiłam.

    O takie coś znalazłam:
    "U ciężarnych, które zaszły w ciążę dzięki procedurom rozrodu wspomaganego (IVF, IVF-ICSI, GIFT, ZIFT) istnieje wyższe prawdopodobieństwo wyniku fałszywie dodatniego badania biochemicznego."
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Dzięki:-* pocieszylyscie mnie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Suwaczek z babyboom.pl

    Em87
    ja tez tak slyszalam ale pappa byl w pakiecie ,,combined test" i dlatego zrobilam.Zobaczymy jak wyjdzie , i tak najwazniejszy jest dla mnie dzisiejszy wynik z usg.Takze nawet jesli z krwi wyjdzie cos nie tak nie bede sie specjalnie stresowac majac swiadomosc ze owe wyniki moga byc niewirygodne po ivf.Zreszta tak czy owak na inwazyjne sie nie zgodze.

    Nikt nie wie co u motylicy?Nic sie nie odzywa...


    anairda1986

    Popieram cie w calosci.Ja tez schizuje caly czas a wszystko przez strate maluszka.Czesto mysle ze cos pojdzie nie tak i strace nasza kruszynke,choc wiem ze nie powinnam,ale inaczej sie nie da,nie da sie wyrzucic tak poprostu tych mysli z glowy.Przy kazdym usg boje sie spojrzec w monitor i zgladam dopiero jak uslysze ze z dzidzia wszystko w porzadku.
    Jedyne co nam pozostaje to wiara,wiara w to ze tym razem juz musi sie udac.Trzymam kciuki za piatkowa wizyte...
    --
  5.  permalink
    Gosia nie da sie wyłączyć takiego myślenia ,wiem. Szczególnie jak człowiek zostaje z tymi myslami sam na sam.

    Ja to czasem mam.wyrzuty sumienia z tego powodu.
    Nagle przychodzi taka czarna myśl i koniec.

    Takie apogeum mam zazwyczaj przed wizytami. Po wizycie sie uspokajam a przed stres mnie zjada.


    Oby do piątku.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    U mnie po wizycie.plod ma 4,5 cm.2 nogi,2 rece,glowe i bijace serce.na razie tyle widac.24 sierpnia bede miala genetyczne wiec zobaczymy więcej
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Oj ja brzuch tez miałam prawie od samego początku Hehe
    Juz tez od 8-9 tyg zaczęłam zakładać ciążowe ciuchy 😊
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Ktoś ma jakieś wieści od Motylicy? Pewnie jest już w trakcie lub po;)
    Ja dziś chciałam zacząć pranie, ale nie mogłam nigdzie dostać proszku Dzidziuś, wiec teraz czekam na przesyłkę i dopiero będę prać.
    Dokończyłam też dziś pokój M, ale nadal nie mam chęci jej wyprowadzać od nas;) muszę się w końcu wziąć za to, bo jak tak będę odwlekać to będziemy musieli większe łóżko kupować dla 4 osób; )
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeAug 10th 2015
     permalink
    Haha akirka u nas spore łóżko jest a w czwórkę ciężko, dziewczynki zasypiaja u siebie a budzą się u nas :-) a jak będzie trzecie to już nie wiem jak się pomiescimy :-)
    Też jestem ciekawa wieści o motylicy..nikt nic nie wie?
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Hej ...
    Chciałabym poinformować że już 7dobe lezymy w szpitalu trafiliśmy tu bo coś ze mnie poleciało coś bo nie wiadomo co ... zostawili mnie na obserwacji bo jedna z dziewczyn ma malowodzie 1.8 afi i masę ciała 20% mniejsza ... miałam usg wód jakby więcej więc i rokowania lepsze Ale rozmowa z profesorem była rozpaczliwa mówił że niczego nie zataja bo jeśli to hipotrofia i nie zdarza w porę to dla jednej dziewczynki może się skończyć bardzo źle :( jesteśmy dobrej myśli bo wód jakby więcej ... następne usg we czwartek więc dowiem się co dalej póki co rosnirmy i tęsknimy za domem ... chyba zaczynam mieć kryzys i okrutnie zaczynam tęsknić za dziecmi... gdyby był to 34tyg zaklnczyliby ciąże od razu ... A tu jeszcze tyle czasu ... modlę się o 30tyg
    --
    •  
      CommentAuthorl_ida
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Dziewczęta żegnam się z wątkiem. Tym razem pewnie na zawsze, choć kto to wie;-)
    Dzięki za wszystko:-) trzymam za Was kciuki!

    Natalia mocne kciuki za Was!

    Ps. Dzis mija nam 7 tyg w szpitalu i zyje nadzieja ze w koncu będziemy mogły eyjsc.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Prośba o aktualizację listy!

    TOMIRA URODZIŁA!
    Miała termin na 20.08., a wczoraj o godz. 11 pojawił się na świecie Gniewomir :cheer: Ponoć na porodówce się śmiali, że "do jakiego porodu" z tym jej bezbrzuszem :tooth:
    Ciekawa jestem wagi i wymiarów synka, bo apartament miał mikro, ale nie podała.
    .
    .
    Co do mnie, to za tydzień mam pierwszą wizytę u gina (7 tc) i jak będzie wszystko OK, to wtedy mnie oficjalnie dopiszecie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Brawo dla Tomiry :)

    i dla Ciebie- a jednak się zdecydowaliście :)
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    1. Motylica1 - 17.08.2015 (dziewczynka)
    2. AgaDkaa - 21.08.2015 (dziewczynka)
    3. karolinka81 - 28.08.2015 (chłopiec)
    4. Kinga - 3.09.2015 (chłopiec)
    5. Libra1610 - 10.09.2015 (niespodzianka)

    6. Ikaan - 24.09.2015 (dziewczynka), moncia83 - 24.09.2015(dziewczynka)
    7. akirka - 25.09.2015 (dziewczynka)
    8. Ew3ame - 29.09.2015 (dziewczynka)
    9. subiektywna7 - 30.09.2015 (chłopiec)
    10. Żurawinka – 03.10.2015 (chłopiec)
    11. czajnik - 12.10.2015
    12. Srebrzynka - 16.10.2015 (dziewczynka)
    13. Tosik - 21.10.2015 (dziewczynka)
    14. Myszka0228 - 26.10.2015 (chłopiec)
    15. magda_a - 27.10.2015 (chłopiec)
    16. Agnike - 29.10.2015 (dziewczynka)
    17. nataliaa_ - 30.10.2015 (bliźnięta)
    18. daga 310 - 1.11.2015 (dziewczynka)
    19. MrsCreme - 4.11.2015 (chłopiec)
    20. meganr1- 12.11.2015
    21. cestmoi89 - 27.11.2015
    22. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    23. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)
    24. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    25. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    26. Walka Trwa - 15.12.2015 (chłopiec)
    27. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    28. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    29. em87 - 19.01.2016
    30. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    31. ewelissa84 - 27.01.2016
    32. Efcia81 - 8.02.2016
    33. nowa2012 - 9.02.2016
    34. gosia21777 - 15.02.2016
    35. anairda -29.02.2016 ,
    36. Ewasmerf -3.03.2016
    37. madzik1983 - 8.03.2016
    38. salinos - 16.03.2016
    39. asiunia899 - 19.03.2016
    40. lilijeczka - 4.04.2016
    41. poziomkaUK - 6.04.2016

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
  6.  permalink
    Witam sie z rana. Siedze oddac krew. Kolejka wielkam chyba z 15 osob przede mna. Duszno strasznie. Robie sie glodna a wtedy mam mdlosci i cofki i wszystko co zwiazane z przygotowaniem do wymiotow. Czuje sie juz okropnie a gdzie tam moja kolej. Czynne do 9. Ciekawe czy wszystkich wezma...

    Ewa ja juz tez mam brzuch i zeby nie to ze po ciazy pierwszej mialam jakis to od razu bym stwierdzila ze conajmniej 5 miesiac he he.
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    natalia_ trzymam kciuki aby wszystko bylo dobrze i by dzieci jeszcze zdrowo posiedzialy w brzuszku.
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Gratulacje Tomira :cheer::cheer::cheer:
    Marion gratuluje i czekamy na wiesci po wizycie :-)

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Witam sie z rana. Siedze oddac krew. Kolejka wielkam chyba z 15 osob przede mna. Duszno strasznie. Robie sie glodna a wtedy mam mdlosci i cofki i wszystko co zwiazane z przygotowaniem do wymiotow. Czuje sie juz okropnie a gdzie tam moja kolej. Czynne do 9. Ciekawe czy wszystkich wezma...

    Zgłoś w okienku, że jesteś w ciąży, że masz mdłości itp. Albo powiedz na głos, że jak Cię nie przepuszczą, to będziesz "spawać" :tooth:
    MrsCreme: Brawo dla Tomiry :) i dla Ciebie- a jednak się zdecydowaliście :)

    A no się zdecydowaliśmy.
    Dobrze, że udało się w pierwszym cyklu staraniowym, bo może bym się rozmyśliła z czasem :tongue:
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Ewasmerf u mnie podobnie taki brzuch jak mam teraz to w pierwszej ciąży miałam na początku 6 miesiąca. Strasznie się bałam, że może się szykuje mał a/y grubasek jak mój mąż który ważył 5kg ale po tym co piszecie widać , że większość z nas ma szybko widoczny brzuszek w drugiej ciąży :)
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Brawa dla tamiry choc szkoda ze jej mikro brzucha ogladac nie bede mogla.
    Gratuluje udanych wizyt oby takie fajne wiesci zawsze tu byly jak zajrze :)
    Natalia kciuki za wasze kruszynki :* oby male nabraly cialka a wod przybylo.
    Akira wiem o co ci chodzi z wyprowadzka malucha ja artka wyprowadzilam okolo dwoch tygodni temu do osobnego pokoju i musze wam sie przyznac ze ja to bardziej przezywalam niz on :) teraz spi cale noce prawie bo o szostej do nas na godzinke przychodzi z podusia swoja i misiem zawsze.
    Ja wczoraj bylam u poloznej brzuszek urosl wiec bylam w skowronkach ':) niestety schemat ruchow inny i sama polozna zauwazyla bo mala zawsze przed doplerem uciekala a teraz nic nawet nie drgnela wiec ktg mialam na ktotym trzy skurcze ponad 70 sie zapisaly mala miala jeden spadek tentna a tak spokoj ruchow malo wiec kolejne ktg w czwartek a jak mala mniej sie bedzie ruszac mam zaraz przyjechac. No i zrobia usg dodatkowe tylko oczywiscie z miejscami problem i w czwartek dowiem sie kiedy
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Natalia, trzymam kciuki za was!
    Dla Tomiry i Marion wielkie gratulacje!

    Ja już w pierwszej dziesiątce!!!:shocked:
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny rzadko tu pisze, ale często podczytuje. Mam pytanie - jak to jest z długoscia szyjki - w 23 tc jak byłam na IP miałam 38mm i powiedzieli, że jest ok. A któraś z Was pisała - chyba Akirka, że ma 34mm i była już po 30 tc i lekarz określił jako skróconą? Chyba trochę się nakręcam, ale zaniepokoiłam się, bo właściwie rożnica w długości niewielka.

    Akirka, Ew3ame też jestem na etapie 'wyprowadzki' starszaka, ale kiepsko nam idzie. Ew3ame jak udało Ci się zachęcić synka do spania w osobnym łóżku?
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Gratuluję rozpakowanym mamusiom!
    Ja jak wyprowadzalam dziewczyny do drugiego pokoju to razem, starsza miała 18miesiecy jak pojawiła się młoda i jakoś serca nie miałam jej wywalić,więc spaly w swoich łóżeczkach w naszej sypialni,jak młoda skończyła rok obie dostały łóżka i i swój pokój, gładko nawet poszło :-) a teraz przychodzą w nocy na zmianę lub obie i jak pisałam w piątkę to nawet na naszym sporym łóżku będzie nam ciasno ech...
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    meganr1 bo to zależy od początkowej długości szyjki, a nie od wartości jako takiej. Jedne mają długą, i jak się znacząco wymiar zmniejsza, to może to być niepokojące, inne z natury sa krótkie..
    Ja w pierwszej ciąży wogóle nie wiedziałam nic o pomiarach długości.
    Dopiero przy drugiej zapytałam lekarza, bo sam z siebie też nic nie mówił (znaczy dobrze było, więc się nie produkował).
    Także nie zakładaj z góry że coś jest nie tak, ewentualnie zapytaj gina na wizycie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.08.15 11:26</span>
    A co do łózek - byliśmy 2 dni temu u męża kolegi na grillu. I zamarzyłam mieć takie łóżko jak oni 2x2,20 :bigsmile:
    Wszyscy z kotem się zmieścilibyśmy i wygodnie wyspali.
    niestety póki co nierealne, bo nie mamy sypialni. Ale gdyby...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Wiecie co, z dziecmi to chyba przychodzi czas ze wola spac same. Moje dziecko czasem spi ze mna, ale zazwyczaj bierze swoja poduche i idzie do siebie. Juz wie ze samemu spi sie lepiej, wygodniej, fajniej...
    -- ;
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    mońka tylko u nas jest tak, że synek śpi z nami w łóżku, do swojego łóżeczka nawet nie chce wejść. Ostatnio jak coś mu się nie podoba mówi, że to dal "dzidzi z brzuszka". Najpierw nocnik, teraz łóżeczko. Myślałam o łóżku dla straszych dzieci, ale obawiam się, że to będzie kolejny nieużywany przez długi czas mebel.

    Wczoraj gdy wracaliśmy wieczorem do domu synek zagadał, że HAnia (1,5-roczna sąsiadka), już śpi w swoim lózeczku, a Adaś nie ma łóżeczka. Pomyslałam, że wykorzystam ten moment i pociągnęłam wątek łóżeczka, że jeśli nie łóżeczko ze szczebelkami to może chciałby spać z nami w sypialni w łóżku dla dużych chłopczyków. Przed zasnieciem kilka razy powtarzał, że nie kupimy łóżeczka. W nocy przebudził się i płakał mówiąc 'nie kupimy łozeczka', gdy potwierdziłam zasnał. Także chyba ciężko będzie, a w ostatnim czasie jest nam coraz mniej wygodnie ja z brzuchem, upały, Adas bardzo niespokojnie spi. Nie ma szans byśmy zmieścili się we czwórke.
    --
  7.  permalink
    Ile dni wstecz ginekolog moze wypisać L4?
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: samemu spi sie lepiej, wygodniej, fajniej...

    Mojemu lepiej, wygodniej i fajniej śpi się przy mamie :tooth: Mam mega przytulasa.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    3 dni wstecz. i jeden do przodu. z tego co wiem.
    -- ;
  8.  permalink
    Ewa dzięki.
    Byłoby super bo.zwolnienie musze mieć od12 by miec ciągłość.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    zawsze mozesz zadzwonic do gina i gin zostawi sobie miejsce na bloczku
    -- ;
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Meganr1 a jakby sam sobie wybrał łóżeczko, rozwazalas opcje zabrania go do sklepu i niech wybierze takie w którym będzie spał? Kurcze no widać bardzo przywiązany do spania z Wami jest...Moje niby mają swoje łóżka ale czasem już od 1 śpią z nami, częściej starsza przychodzi niż młodsza o dziwo...
    A co do L4 to 3 dni wstecz, a w przód mi ostatnio wypisal w piątek od poniedziałku...
    --
    •  
      CommentAuthornowa2012
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    u mnie było ze zwolnieniem tak jak u mońki dostałam w Piątek od Poniedziałku i z tego co wiem to 3 dni wstecz.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Z § 3 ust. 1 tego rozporządzenia wynika, że druk ZUS ZLA wystawia się na okres od dnia, w którym przeprowadzono badanie, lub od dnia bezpośrednio następującego po dniu badania.

    Zaświadczenie lekarskie może być jednak wystawione także na okres rozpoczynający się po tym dniu, nie później jednak niż czwartego dnia po dniu badania, jeżeli:

    1) bezpośrednio po dniu badania przypadają dni wolne od pracy,

    2) badanie jest przeprowadzane w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy.

    W przedstawionej sytuacji pracownica była na badaniu u lekarza w piątek 26 listopada i otrzymała zwolnienie lekarskie od poniedziałku 29 listopada. Lekarz leczący skorzystał w tym przypadku z możliwości wystawienia formularza ZUS ZLA „do przodu”. Było to możliwe zarówno z uwagi na to, że bezpośrednio po dniu badania przypadały dni wolne od pracy, jak i ze względu na fakt, iż badanie ubezpieczonej przeprowadzane było w okresie wcześniej orzeczonej niezdolności do pracy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Mój brat spał z moimi rodzicami do 12 roku życia :P

    meganr1 Ja szyjkę w 20 tygodniu miałam 2. 9 cm do tego była miękka i lekarz mówił że poniżej 2.5 cm jest źle i będzie musiał wysłać mnie do szpitala na szczęście po lekach jest teraz 3.6 cm i jest dobrze :P
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeAug 11th 2015
     permalink
    Możecie mi podbić galerie brzuszków do góry bo na tel nie widzę a chce pokazać mężowi brzuch Tomiry bo mi nie wierzy :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.