Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    w pierwszej ciąży 2 razy miałam takie przeboje jak ty koteczek
    teraz w tej miałam tak raz w kościele podczas święcenia jajek
    matko myślałam ze padnę na ziemie w sekundę, ledwo zdołałam wyjść z kościoła
    ale już po chwili było wsio ok i normalne
    niestety ale to takie uroki ciąży i też bym z takimi objawami nie biegała do lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    No to nie jestem sama z tymi objawami :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Takie objawy jak Koteczek opisala mogs byc objawem mikroudaru( a ciaza sprzyja zakrzepicy i udarowi niedokrwiennemu). lepiej isc do lekarza i sprawdzic.
    Ja jestem po rezonansie wlasnie,bo mialam zaniki widzenie 2 tygodnie po porodzie(tez zwiekszona krzepliwosc i ryzyko udaru w pologu) i potem po 3 latach. i lekarka neurolog mi powiedziala,ze przy takich obajawach to koniecznie powinnam na ip pojechac (i takie mam zalecenie,aby przy kolejnych takich objawach udac sie na izeb przyjec),bo mogl byc mikroudar(a to da sie sprawdzic w tym samym dniu, badz krotko po udarze). takze bym tak tego nie bagatelizowala.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Mola, wydaje mi się, że to po prostu efekt ciąży- możesz mieć duszności i już. Przy upałach się tak męczyłam, i spałam wyłącznie w bieliźnie, okryta wilgotną pieluchą. Dopiero jak się schładzałam, to mogłam oddychać.

    Ja znowu budzę się w nocy, potem nie mogę usnąć, a potem padam, taka senna jestem.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 23rd 2015
     permalink
    Koteczek a mi to pasuje na spadek cukru. byłaś najedzona? Ja miałam już wiele razy takie zasłabnięcia, że muszę usiąść ( np. w kościele ) , to od niskiego ciśniennia. A ze dwa razy mi się zdarzyło, ze miałam trzesawki, zimne poty i szumy w uszach. Jak zjadłam słodkie lub napiłam się soku to mi przechodziło. Dlatego chyba lepiej w takich sytuacjach wypić coś słodkiego niż wodę.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Montenia,ja to samo pomyslalam z tym mikroudarem.poza tym nie wiem czy niedotlenienie matki nie grozi niedotlenieniem plodu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Ewasmerf,mysle ze ma wplyw. jesli mama jest niedotleniona,to i dziecko takze.
    Tu niepokojacy byl jeszcze silny bol glowy. ja bym tak nie bagatelizowala,bo u jednego bedzie omdlenie, a u innej osoby bedzie to udar.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    montenia: Ja jestem po rezonansie wlasnie,bo mialam zaniki widzenie 2 tygodnie po porodzie(tez zwiekszona krzepliwosc i ryzyko udaru w pologu) i potem po 3 latach. i lekarka neurolog mi powiedziala,ze przy takich obajawach to koniecznie powinnam na ip pojechac

    Monteniu ale Ty takie zaniki widzenia miałaś bodajże, normalnie funkcjonując. To znaczy nie przy zasłabnięciu, prawda? Bo ja akurat mam tendencje do omdleń, mdlałam/robiło mi się słabo kilkadziesiąt razy w życiu i za każdym razem robiło mi się ciemno przed oczami - to normalne. Tak wyglądają standardowe omdlenia/zasłabnięcia.
    Tu nawet jest napisane, jako jeden z objawów na początku:
    http://polki.pl/zdrowie_i_psychologia_zdrowie_artykul,10023648.html
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    To nie mógł bym mikroudar ponieważ dzień przed i tego samego dnia nie wychodziłam na słońce byłam tylko w domu a do sklepu pojechaliśmy o 20 .
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    mikroudar i udar mozgu to nie udar sloneczny!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Koteczku, ale dziewczyny nie pisały o udarze słonecznym, a o mikroudarze niedokrwiennym, czyli takiej sytuacji, kiedy krew nie dociera do pewnych części mózgu, najczęściej z powodu zatoru lub nagłego dużego spadku ciśnienia. I to nie ma ze słońcem nic wspólnego... Więc może lepiej sprawdź.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny to teraz mnie nastraszyłyście , właśnie poczytałam sobie w internecie i objawy się zgadzają ...tylko ze ja już się dobrze czuję wiec nie wiem czy już teraz ma sens iść do lekarza czy poczekać na wizytę do 3 września :/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Mnie się takie zaslabniecia w ciąży zdarzały bardzo często ale nigdy mi nikt o udarze nie mówił :P gin bardziej stawiał na te spadki cukru, o których pisze Akirka.
    Oraz na ciążowe hormony :wink:

    Problem z widzeniem też miałam po porodzie. Kilka dni po niedowidzialam, najgorzej było w drugiej i trzeciej dobie. Wystraszyłam się i wezwalam do sali lekarza ale mnie uspokoił, że to bardzo częste zjawisko i minie. No i minęło ale też nikt mnie nawet na żadne badania nie wysłał :neutral: A przecież w szpitalu byłam, to mogli mnie zawieźć piętro, dwa wyżej.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Po mikorudarze,ktory nastapil nie musi byc zlego samopoczucie,tak mi mowila neurolog. i ok zaslabnicie to tez moze byc, ja bym jednak nie bagatelizowala (chociaz do ogolnego lekarza sie udac),
    ja bym zwrocila tutaj dodatkowo uwage na ten ostry bol glowy po.
    Czasem takie objawy sa takze od odwodnienia,ale nie zrzucajmy wszystkiego na omdlenie. Uczulam Was tylko,bo ja tez tak zbagatelizowalam(mam jeszcze skierowanie na angio tk,zeby sprawdzic czy nie ma malformacji naczyniowych i tetniakow-chociaz to by bylo prawdopodobnie widoczne juz w rezonansie,bo mialam z kotrastem,ale chca sprawdzic dokladnie).
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    U mnie to było na odwrót. Ja non stop biegłam do lekarza lub szpitala a lekarze bagatelizowali... Jedyne co zrobili to ekg, które wyszło ok. Zawalili na stres i ataki nerwicy. Haniyah urodziła sie z hipotrofia... Nie wiem czy miało to coś wspólnego?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Takie objawy również mogą być na tle migrenowym,przy atakach też miewam utratę pola widzenia i po występuje ból głowy okropny.
    Już nie stresujmy dziewczyny,jestem na wielu forach i sporo dziewczyn takie objawy w ciągu całej ciąży raz czy dwa miewało a nikt słowa o udarze nie wspomniał.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Przeklejam listę, żeby się nie zagubiła

    1. karolinka81 - 28.08.2015 (chłopiec)
    2. Kinga - 3.09.2015 (chłopiec)
    3. Libra1610 - 10.09.2015 (niespodzianka)
    4. Ikaan - 24.09.2015 (dziewczynka), moncia83 - 24.09.2015(dziewczynka)
    5. akirka - 25.09.2015 (dziewczynka)

    6. subiektywna7 - 30.09.2015 (chłopiec)
    7. Żurawinka – 03.10.2015 (chłopiec)
    8. czajnik - 12.10.2015
    9. Srebrzynka - 16.10.2015 (dziewczynka)
    10. Tosik - 21.10.2015 (dziewczynka)
    11. Myszka0228 - 26.10.2015 (chłopiec)
    12. magda_a - 27.10.2015 (chłopiec)
    13. Agnike - 29.10.2015 (dziewczynka)
    14. daga 310 - 1.11.2015 (dziewczynka)
    15. MrsCreme - 4.11.2015 (chłopiec)
    16. meganr1- 12.11.2015
    17. MonikaC - 22.11.205 (chłopiec)
    18. cestmoi89 - 27.11.2015
    19. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    20. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)
    21. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    22. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    23. Walka Trwa - 15.12.2015 (chłopiec)
    24. Mola84 - 20.12.2015 (dziewczynka)
    25. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    26. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    27. em87 - 19.01.2016
    28. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    29. ewelissa84 - 27.01.2016
    30. Efcia81 - 8.02.2016
    31. nowa2012 - 9.02.2016 (chłopiec )
    32. gosia21777 - 15.02.2016
    33. anairda -29.02.2016 ,
    34. Ewasmerf -3.03.2016
    35. madzik1983 - 8.03.2016
    36. salinos - 16.03.2016
    37. asiunia899 - 19.03.2016
    38. lilijeczka - 4.04.2016
    39. poziomkaUK - 6.04.2016
    40. °Agata° - 14.04.2016
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    Poczytuję was od pewnego czasu i nieśmiało dołączam do wątku. Obecnie zaczęłam III trymestr:) Proszę o dopisanie do listy 22.11.2015 - chłopiec
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    ja po genetycznym. wydaje sie byc ok. dostalam wprawdzie skierowanie do poradni genetycznej bo wzroslo ryzyko zespolu patau z 1:1400 do 1:1200 czy jakos tak, ale olewam te poradnie na razie. cala reszta gra, a to tylko statystyka, i tak dodatkowych badan nie przeprowadza, tylko mi chyba pogadanke zrobia.
    no i tetno plodu bylo na granicy normy bo 172 uderzenia/min, ponoc troche za duzo, wiec dostalam skierowanie na echo serca plodu.
    ktoras ma doswiadczenie?
    i jeszcze mam ryzyko dosc duze na rzucwake, hipotrofie, porod przedwczesny i takie tam. mam brac acard i mam brac luteine, ale dopytam mojego gina jak to jest.
    generalnie chyba ok.
    krotko mowiac jakbym nie byla starucha po 35 r. zycia to by bylo ok, a ze jestem Po to sie bawimy w statystyki.
    -- ;
  1.  permalink
    Dziewczyny cos na wzdecia.... ma ktos pomysl??
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    ja brałam espumisan
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 24th 2015
     permalink
    U mnie zaczal odchodzic czop ;) nareszcie wiem co to jest, bo w oierwszej ciazy nie zaobserwowalam nic takiego, a teraz wyraznie go rozpoznalam ;) mam tylko nadzieje ze nic mi sie noca nie zacznie w tym tygodniu bo jestem sama z dzieckiem nocami
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ewasmerf: wiec dostalam skierowanie na echo serca plodu.
    ktoras ma doswiadczenie?

    Ja :)
    USG z dokładnym oglądaniem serduszka :))
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ulcia, a ty z jakiego powodu mialas?
    -- ;
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ja tez robiłam maluchowi echo serca z uwagi na mój wadę serca z dzieciństwa
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    brala ktoras z was acard w ciazy? mi chyba zalecil ze wzgledu na przeplywy ale kurde sama nie wiem. dopytam dzis gina o co z tym chodzi i czy brac czy nie brac. jak ma pomoc uniknac problemow to bede brala, ale nie wim czy jakies skutki uboczne dla plodu sa? jakos wczoraj nie dopytalam, ehh
    -- ;
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeAug 25th 2015 zmieniony
     permalink
    ja biorę acard od początku ciąży, ale wczoraj ginekolog powiedział, że powoli będę go odstawiać. Przyjmuję go ze względu na poronienia i lepsze przepływy krwi są po nim, ja mam jeszcze zastrzyki z heparyny
    u mnie na wczorajszej wizycie dowiedziałam się o krwiaku ... więc leżę i łykam duphaston
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ewa-ja podczas połówkowych miałam echo serca,bez żadnych wskazań,lekarz po prostu je w pakiecie wykonywał.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    O jest i MonikaC :bigsmile:

    Witaj :-)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewa, ja biorę acard ze względu na ryzyko zatrucia ciążowego (w pierwszej ciąży miałam stan przedrzucawkowy). Acard ma zapobiec niewydolności łożyska (zatrucie to nic innego, jak niewydolność łożyska dlatego tak istotne jest branie go w czasie, gdy łożysko się tworzy, żeby zapobiec wszelkim 'chorobom' łożyska, natomiast branie go w późniejszym etapie ma pomóc w ukrwieniu) no i tym samym zmniejsza się ryzyko hipotrofii. Piszę, co wiem i jak tłumaczył mi ginek :)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    magda, dzieki. to wlasnie u mnie by pasowalo. na razie jest trofoblast, lozysko ponoc od 16 tyg, wiec jeszcze moze sie tworzyc a potem z ta hipotrofia, mi duze ryzyko wyszlo hipotorfii, gestozy, i przedwczesnego porodu, ale to tylko statystyka, ze wzgledu na wywiad, wiek, pappa i przeplywy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 25th 2015 zmieniony
     permalink
    P.s ja acard odstawiać będę jakoś w 35-36 tc. Tak gin mówił na piątkowej wizycie. Przypuszczam, że ze względu na wagę małego (póki co przepływy dobre, więc hipotrofia wykluczona) no i 20którymś tc miałam gorsze ukrwienie łożyska z lewej strony (bo acard biorę dopiero od połowy ciąży, jak zmieniłam gina. Poprzedni olał sprawę). Troszkę namieszałam z wypowiedzią, ale chyba sens przekazałam :D
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    tak tak, rozumiem swietnie. dobrze wytlumaczylas;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ewasmerf: Ulcia, a ty z jakiego powodu mialas?

    Miałam skierowanie ze względu złe wyniki Pappa - miałam ryzyko chorób genetycznych aż 1:70

    Ewasmerf: brala ktoras z was acard w ciazy?

    I znowu ja :)) - ze względu na wcześniejsze poronienia
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ulcia, bo ty w podobnej grupie wiekowej, wiec w sumie nie dziwi mnie ze "znowu ty";-)

    Treść doklejona: 25.08.15 11:25
    a mozecie mi tak łopata wyjasnic jak aacard zapobiega poronieniom? bym raczej dedukowala ze powienien powodowac krwawienia a co za tym idzie poronienia.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ja od początku ciąży biorę AspirinCardio i zastrzyki z Clexane.
    Najpierw było to ze względu na pomoc w zagnieżdżeniu, a teraz w utrzymaniu ciąży i przepływy właśnie - mam nadkrzepliwość. Jednak poza ciążą nigdy problemu nie miałam i żadnych leków na stałe na to nie brałam - tylko przed zabiegami w szpitalu Clexane dla rozrzedzenia krwi.
    A acard działa chyba podobnie do AspirinCardio - nie masz się czego bać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ja bralam acard w ciazy od 29tc do 37tc,ze wzgledu na hipotrofie malej. bralam tez medargin do konca ciazy cordafen na skurcze przedwczesne
  2.  permalink
    Ewasmerf ja tez bralam Acard. Ze względu na przepływy i podejrzenie hipotrofii. Do tego Medargin.

    Po 35 tc kazała odstawić.

    Treść doklejona: 25.08.15 13:01
    Jestem po prenatalnych. Wszystko ok.

    Ale uparte to moje dziecko jak nie wiem co. Tak maglowala i maglowala,nie chciało pokazać profilu.
    -- [/url[/url]
  3.  permalink
    To znowu ja. Gin jeszcze chciała żebym ostatni raz zrobiła betę, więc wczoraj się udałam. Wynik 1576 mlU. Gin twierdzi, że bardzo dobrze, ale za pierwszym razem tj. 313 na 758 mlU, czyli ok. 130% teraz z 758 ma 1576 mlU, czyli ok 110%. Przyrost jest mniejszy, czy to normalne? Wiem, panikuję. Ale po tych dwóch poronieniach nie da się być spokojnym... Zresztą, pierwsza ciąża biochemiczna, druga zatrzymała się 4 tydz. Nie doszłam nigdy do takich wartości, dlatego wolę się upewnić.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Anairda, moze już pora na suwaczek? :)
    Mam nadzieję, że strach już mniejszy.
    --
  4.  permalink
    Katka przymierzalam sie kilkukrotnie do jego zrobienia,ale ciągle piszę z telefonu a na nim nie umiem kopiowac.

    Wrócę do domu to zrobię.

    Tak w ogóle to moj organizm jest bardzo dziwny. Czujecie że znowu wyszła mi toxoplazmoza.

    Przecież to nie mozliwe. Na biegu zrobilam awidnosc,czekam na wyniki:sad:


    Dziwny ten mój organizm
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Czrnulka beta jak najbardziej prawidlowa przy takiej wartosci juz na pewno widac jakies 2 lub 3 mm pecherzyka ciazowego :-)

    Anairda jak to znowu wyszla Ci toxo tzn ze juz przechodzilas? A teraz znow wyszlo ze przechodzisz ? I co to jest awidnosc ? Dopytuje bo ja nie prEchodzilam toxo i boje sie zeby teraz sie nie przypaletalo. Wlasnie czekam dzis na wynik.
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Wczoraj o 18:45 na swiat przyszla moja beatka. 2260g. Teraz zmagamy sie z oddychaniem plynem w plucach i zoltaczka. W przeciagu pol h z niegroznych 30% skurczy przeszlam na 100 co dwie minuty i zaczelam krwawic wiec szybko podjeto decyzje o cc.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Gratulacje ew3ame niech się mała zdrowo chowa :)
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    ew3ame Gratulacje !
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ew GRATULACJE!!!!!!! :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ew3ame gratulacje i niech malutka zdrowo sie chowa :wink:
    --
  5.  permalink
    Efcia81 awidnosc to wskaźnik który pokazuje czy chorujesz aktualnie czy to.stare zachorowanie.

    Z tobą na pewno wszystko ok,tylko mój organizm taki "dziwny ". Mam nadzieje ze obędzie sie bez rovamycyny,bo to az niemozliwe jest.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Ew3ame gratulacje :cheer:
    Niech malutka szybko nabiera siły
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 25th 2015
     permalink
    Sił dla Ciebie Ew3ame i zdrówka dla małej!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.