Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Kąpiel z naparem z lawendy suszonej też może podziałać na ból głowy :) A w ogole to mój suwaczek zwariowal i pokazuje mi ze 1 dzień do końca- nie mialabym nic przeciwko gdyby miał rację :D
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeSep 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Ibuprofen zawarty w Ibupromie ma wpływ na rozrzedzenie krwi, chyba. Tak? Dobrze kojarzę? Bo moja pani dr zawsze mi mówiła, że nie wolno.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Tak, ibuprofen na początku ciąży może doprowadzić do poronienia, później do przedwczesnego porodu, czytałam też, że może powodować wady rozwojowe.
    --
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Też kojarzę, że w ciąży paracetamol, a karmiąc ibuprofen, potwierdza to też laktacyjny leksykon leków


    Jutro idę na badanie glukozy z obciążeniem, nie boję się tej słodkości, ale samopoczucia po wypiciu...


    Zapytałam lekarza na wizycie ostatnio czy liczyć ruchy, bo z tego co pamiętam w poprzedniej ciąży u poprzedniego lekarza miałam liczyć. No i odpowiedział, że jak się nic złego nie dzieje, to nie, mam mniej więcej zwracać uwagę czy jest ich podobne natężenie, ilość itp. Trochę dziwne mi się to wydało, mam rację? Liczycie dziewczyny? Jeśli tak to od kiedy i jaką metodą?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Ja liczyłam przez parę dni, żeby się zorientować mniej więcej o której godzinie jest te 10. Skupiałam się wtedy mocniej na porach aktywności i teraz tylko uważam, żeby mniej więcej o tym samym czasie był jakiś ruch. Jak się sama nie ruszy, to budzę maleństwo.

    Mnie dziś tak bolała szyjka, że bałam się że czop odejdzie czy coś innego zacznie się dziać. Ale bolała mnie tak samo jak po cudownych masażach szyjki, które mi fundowały położne przy porodzie M.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Ibuprom mozna,ale to zalezy od czasu ciazy.bodajze w 2 trymestrze pod kontrola lekarza mozna(ale to juz lekarz musi zalecic), tak to paracetamol tylko.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    A ja dziś już naprawdę nisko czuje małą. Jak chodzę to mnie boli, kłuje szyjka i podbrzusze. I wgl czuje się taka rozbita. Im bliżej tym bardziej się boję :shamed:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie. 31 tydzień, dzisiaj kilka razy totalne stwardnienie brzucha+ ból krzyża, taki jak normalnie mam na miesiączkę. Jeden taki epizod natychmiast kazał mi się położyć. Czy jeśli to Braxton Hicks, to może nie boleć brzuch, ale krzyż? Nie chcę panikować, ale też nie chcę fundować nam dramatu...

    (cały poród z córką nie miałam ani jednego skurczu odczuwanego na brzuchu, same krzyżowe...)
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Asiu, ja tak miewałam, nic się złego w związku z tym nie działo/dzieje, ale ja mam żelazną szyjkę przecież... :confused:
    --
  1.  permalink
    A mnie za to dzisiaj strasznie boli glowa... Jak spalam to juz bolala, wzielam paracetamol, teraz pije kawe (rozpuszczalna) ale nic nie pomaga, ledwo zyje :(( Dobrze ze na dworze w koncu zimno....
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    daga, ja na hemoroidy w ciązy stosowałam czopki propolisowe, maść z propolisu. Jak bardzo bolało to proctohemolan. A od 16 tygodnia do końca łykałam cyclo3fort na zylaki. Na hemoroidy siłą rzeczy też pomaga.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    madziik1983 łącze się z Tobą w bólu głowy, jakaś masakra dziś, też ratuję się kawką, pewnie od niskiego ciśnienia.

    Treść doklejona: 02.09.15 10:34
    a dziewczyny i mam informację któ mieszka u mnie w brzuszku, bedę miała córeczkę :cheer: strasznie się cieszę !!!!
    --
  2.  permalink
    Gartuluje, zmienie na liscie :)
    Po kawie mi troche lepiej ale to pewnie wina pogody, wczoraj 35 a dzisiaj 17...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    A ja dziś po ginie. dzidzia 3200g, szyjka 10 mm, rozwarcie zaczyna się robić, więc coś tam zaczyna się dziać - nie zostaje mi nic innego jak cierpliwie czekać na rozwój jakiejś akcji ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny dziękuję. Wczoraj wysłałam męża do apteki i tam pani farmaceutka powiedziała, żeby najlepiej nic nie brać, w ostateczności apap i to pod kontrolą lekarza. Ratowałam się wodą z cytryną. Całą noc bolała mnie głowa. Dzisiaj jest lepiej :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Libra1610: szyjka 10 mm


    Chciałabym taką informację usłyszeć na kolejnej wizycie;)
    Mnie dziś tez głowa boli, ale bardzo się cieszę, że już nie będzie upałów, bo zaczęły mi puchnąć nogi. Dziś piję pokrzywę i mam nadzieję, że już nie będą takie ciężkie.
    --
    •  
      CommentAuthorkkasia4
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Dopisuje sie do listy 17.04.16 :)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Oj mnie głowa tez boli ale od choroby, rozebralo mnie dzisiaj :-(
    Ledwo żyję, dosłownie ehhh
    Głową pęka, gardło napieprza tak ze nic przełknąć nie mogę i do tego wymiotuje ehhhh
    Kupuje się herbatami z miodem,cytryna plus zestawem prenalen i większą dawka WitC...Mam nadzieje ze jutro będzie juz lepiej
    --
  3.  permalink
    kkasia4: Dopisuje sie do listy 17.04.16 :)
    oki - dopisalam
    --
    •  
      CommentAuthorŻurawinka
    • CommentTimeSep 2nd 2015
     permalink
    Ja miałam wczoraj wizytę. Wyniki OK, USG też. Mały waży już 2800. No i lekarz wyznaczył termin cesarki na 29.09, więc Madziik skoro już zaopiekowałaś się listą, to ja też poproszę o zmianę.
    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Ja przed chwila tez miałam przyspieszona wizyte. Tydzień temu wszystko było ok. Dzisiaj zaplamilam.
    Dobrze ze ta nowa ginka mnie przyjęła. Plamienia nie ma,dziecku bilo serce. Niestety kiepski ma sprzęt,dopplera nie ma.

    Za dużo emocji. Moja mama zmarla tydzien temu...
    I być może od tego. Za tydzień kolejna wizyta.


    Za dużo tragedii,za dużo.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Strasznie mi przykro Anairda :sad:
    Wyrazy współczucia. Trzymaj się.
    --
  4.  permalink
    Kinga dziękuję.

    Martwię sie strasznie o to małe. Pewnie stres teraz wychodzi...oby tylko nie było gorzej.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Bardzo możliwe, że stres wychodzi.
    Ale małe jest silne i da radę.


    Ja dziś jadę na KTG do szpitala, w którym planuję rodzić. Będzie badanie i decyzja kiedy wywołujemy.
    Mój suwaczek też zwariował, ciekawe czy to jakaś wróżba :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Dzisiaj usg prenatalne :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    A my dzisiaj donoszone :cheer::cheer::cheer:
    W nocy dziś mnie złapał taki 'inny' skurcz. Tzn czułam go bardzo nisko aż w podbrzuszu, nie oddychało mi się przy nim gorzej ale był bardziej bolesny niż te dotychczas. Więc domyślam się, że to TEN skurcz. No ale na 2 się skończyło.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    A ja znowu mam nowe zmartwienie brzuch mi zmalal i to o 2'cm..
    Dzisiaj specjalnie mierzylam bo juz od paru dni jakis taki malutki mi sie wydaje hmmm
    To chyba nie jest normalne na tym etapie i powinien rosnac?
    Polozna mam dopiero we wrzesniu ehhhh
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeSep 3rd 2015
     permalink
    Daga może maleństwo obróciło się w brzuszku i stąd różnica w pomiarach.
    Anairda współczuję i życzę już tylko samych radosnych wieści!!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    salinos: Daga moze maleństwo obróciło się w brzuszku i stąd różnica w pomiarach

    Raczej nie bo ciagle kapie w tym samym miejscu hmmmm
    A dzisiaj to juz w ogole malo aktywna, w nocy tez ani razu nie czulam aby sie ruszala ehhh
    Dobrze ze mam dopplera i serducho ladnie pije bo juz bym do szpitala chyba jechała
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    A ja donoszona!! :))
    Daga ja też się martwiłam, że brzuch nie rośnie, ale wystrzelił teraz na końcówce.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Dziewczyny poradźcie mi coś bo jestem już załamana :cry:
    Cały czas choruje, dopadają mnie zatoki tydzień temu skończyłam 10 dniową kurację antybiotykiem duomox i dziś znów pojawił się żółtawy katar co oznacza, że znów zatoki. Czy znacie jakieś sposoby boję się kolejny raz brać antybiotyk, próbuje już chyba wszytskiego dmucham i chucham na siebie. Ryczeć mi się chce bo już nie mam sił na te zatoki :cry:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Efcia, zagldam tu okazjonalnie, ale widzę, że mamy podobną zmorę.. Ja też jestem 'zatokowa' dziewczyna i doskonale wiem, jaki to potrafi być problem. O ile przed ciążą sprawa jest do ogarnięcia, o tyle w ciąży jest dużo ciężej. Ja poradziłam sobie bez antybiotyków w taki sposób:
    - przede wszystkim dmucham na zimne - żadnej klimy (mimo zwalających z nóg upałów), na wiosnę nosiłam często gęsto czapkę (mimo śmiechu znajmych);
    - piłam czystek - można go pić w ciąży - i już po tej kuracji nie miałam problemów;
    - gdy już bolały mnie zatoki - kanapka z czonskiem przez kilka dni, rano, południe, wieczór, aż przeszło;
    - czyszczenie zatok wodą morską.
    Pomogło, choć idzie jesień i nie wiem, czy problem nie powróci:/
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    efcia - współczuję bardzo. Coś o tym wiem bo kiedyś często na zatoki chorowałam i ciężko tego się pozbyć cholerstwa. Ale w ciąży to już w ogóle. A próbowałaś inhalacji ? My kupiliśmy nebulizator i jak tylko choruję to często się inhaluję bo to bardzo oczyszcza właśnie też zatoki.
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Na mnie inhalacje nie działały, nie przy ropnej wydzielinie niestety:(
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Ja też już klimy nie włączam w samochodzie nawet jak były te upały, poszłam na zwolnienie zeby w pracy nie siedzieć w klimie, robie inhalacje płuczę zatoki irygatorem, piję herbatę z imbirem, w kazdej potrawie rządzi czosnek, na bieżąco czyszczę wodą morską i brak mi już sił boję się ze dziś znów pojdę do laryngologa i usłyszę antybiotyki :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthoremza
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Efcia, spróbuj jeszcze czystka, mi bardzo pomógł.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    no własnie chce o nim poczytać bo nie mam pojęcia co to jest i gdzie go dostać.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeSep 4th 2015 zmieniony
     permalink
    U mnie szyjka twarda , dalej jest dziewczynka :) zamiast obciążenia glukozą musze zrobić HbA1c badanie .
    Cytologia znów zła i mam wizytę 16 września u ginekologa onkologa na badnie kolposkopi niby jest nic złego ale takie mam wskazania na cytologi :/
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    A ja wczoraj byłam na IP bo skakało mi ciśnienie w domu, podpieli pod ktg, badali ciśnienie 3 razy przez 1,5 godziny i nic nie wyszło niepokojącego. Po badaniu szyjka zgładzona, rozwarcie na 1,5 cm, więc odesłali do domu i czekam...
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Efcia-współczuję,mnie przed ciążą często nękały zatoki,a w ciąży cudowne uzdrowienie.
    Jedyne co przychodzi mi na myśl to inhalacje.

    Libra-kciuki za szybką akcję ! :)
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    A ja od wczoraj latam ciągle do toalety :neutral: dziś odszedł mi też spory kawałek czopa i wgl na nic nie mam ochoty w sensie żeby coś jeść. Więc czekam czy coś się z tego rozwinie czy będę znowu się męczyć z jedzeniem jak na początku ciąży.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    ikaan, no to coś się zaczyna:)
    Mi chyba brzuch opadł, bo pępek zaczął patrzeć bardziej w dół.
    Nie ukrywam, że chciałabym jeszcze tydzień wytrzymać, a potem chyba zacznę mycie okien;)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Mi też opadł bardzo ,normalnie wygląda jakby za dużo miał do dzwigania i taki zwis :cool: no teraz mnie jeszcze zaczyna boleć jak na okres więc czekam i mam nadzieję że się rozwinie coś :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    ooo ikann to może już dzis się rozpakujesz jeszcze hehe
    albo na dniach :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Byłam u laryngologa z tymi moimi zatokami przepisała mi steryd do nosa Flexinose i Sinupred. Konsultowałam z ginem powiedział że mogę brać, ale i tak szczęśliwa z tego powodu nie jestem :-( teraz tylko muszę się modlić żeby pomogło, nie chcę już męczyć mojego maluszka jakąś chemią.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Cześć Dziewczyny :smile: Ja po wczorajszej wizycie nabrałam nadziei na poród samoistny. Zapis KTG bardzo ładny, rozwarcie 3cm. Umówiliśmy się na następne KTG w poniedziałek i na ewentualne wywołanie w środę. Po południu pojawiło się parę skurczy, nawet powiedziałam do męża, że chyba nie doczekamy środy, to poprosił tylko, żebym do soboty wytrzymała, żeby mógł iść dzisiaj na mecz :wink:
    O 1:50 obudził mnie tak opisywany tutaj kiedyś wystrzał korka od szampana i zaczęły odchodzić mi wody, doszły skurcze. Obudziłam męża i zaczęliśmy pakować torbę do szpitala. Po 2,5 godzinach pojechaliśmy, zostałam przyjęta o 5:10, a o 9:35 urodziłam Wojtunia całkowicie zupełnie naturalnie z wagą 4090g. i 57cm. Jest cudowny, zakochałam się momentalnie i nie mogę się nacieszyć :rainbow::rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Gratulacje Kinga!!!!♡
    A nie mowilam :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Super, wielkie gratulacje ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Kinga gratulacje :clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeSep 4th 2015
     permalink
    Kinga gratulacje !!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.