Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    marion: No chyba, że syn w trakcie ciąży nadgonił z wymiarami i termin porodu pokrywa się z tym liczonym względem 1 dc.


    Jakbyś spojrzała na kartę ciąży to wiedziałabyś że gonił z wymiarami bardzo szybko, w 14 tc termin wyznaczony na 7.11. Potem głowa swoje (5-7.11 najczęściej), a nóżka stale proporcjonalnie krótsza. Ogólnie na USG prenatalnym lekarka zaleciła kierować się terminem z OM. Więc nie 15go tylko bliżej 4go, a dzisiaj mamy chwała Bogu 9.11, a do szpitala za dwa dni. I tak nikt mi tu nic nie napisze, jak długo potrzymają, jak często próbują coś ruszyć...
    W sobotę miał wg USG 3360 g, córa jak się urodziła miała 3350

    Madzik, u mnie nie ruszy ani spontanicznie ani naturalnie...

    Ana, trzymaj się moooocno!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    anairda, trzymaj sie, najwazniejsze ze jestes w dobrych rekach
    -- ;
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    Pomocy, robiła któraś z Was posiew moczu? Ja robiłam ostatnio i miałam z Medicoveru taką probówkę czy pojemniczek z podłożem. Z taką płytką którą krótko mówiąc trzeba było obsikać z dwóch stron.... Posiew kazali mi zrobić jeszcze raz bo coś nie wyszło... No i poszłam do apteki pytać o pojemnik na posiew moczu. Dostałam taki sterylny zapakowany, ale mówię że nie o to mi chodzi.... Wszędzie patrzą na mnie jak na debila i nie wiedzą o co mi chodzi i twierdzą, że to jest właśnie na posiew....
    W jakim pojemniku oddawałyście mocz do badania na posiew???????????????????:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    nigdy nie oddawalam, ale tak - w takim pojemniku sie oddaje ten mocz. a w labo juz sami sterylna pipeta przeloza probki moczu na podloze i dodadza zarcia dla bakterii;-P

    Treść doklejona: 09.11.15 19:35
    tutaj obejrzyj
    sami nakladaja pipetka na to "podłoże transportowo – wzrostowe (np. uromedium, uricult, uriline)."
    -- ;
    •  
      CommentAuthortuskaa82
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    myszerej: Dostałam taki sterylny zapakowany


    Ja w dokładnie takim oddawałam mocz na posiew.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    Tez oddawałam mocz na posiew w Medicover w sterylnym pojemniku z apteki. Ważne żebyś prawidłowo zebrała próbkę do badania.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 9th 2015
     permalink
    Ok, to tak im zawiozę jutro, dzięki dziewczyny !!!
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    myszerej: No i poszłam do apteki pytać o pojemnik na posiew moczu. Dostałam taki sterylny zapakowany

    Tak, to taki pojemnik.
    Tylko właściwie oddaj mocz - podmyj się przed (samą wodą lub z delikatnym płynem) i siknij do pojemnika środkowym strumieniem.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Znowu mi nie zrobią tego posiewu:devil: Bo jutro święto i nie przyjmują materiału do takich badań:devil:
    --
  1.  permalink
    Witajcie prosze o dopisanie do listy po 3 latach starań wkońcu córa będzie miała rodzeństwo :D termin na 16.062016 ale pewnie będzie wcześniej bo cc.
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Myszerej - ja dzisiaj też byłam robić posiew i bez problemu przyjęli próbkę. W LuxMed - to do Diagnostyki jedzie od nich.
    Niestety na wyniki czeka się 6 dni roboczych - o czym nie miałam pojęcia... a ja to na czwartek potrzebuję =/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    powaznie tak dlugo? ja robilam ostatanio posiew z szyjki w srode i wynik mialam w piatek. w diagnostyce. 3 doby ponoc wystarczaja zeby wyhodowac bakterie, chociaz pewnie zalezy jakie...
    -- ;
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Mnie powiedzieli, że 7-10 dni ! A wizytę mam za tydzień we środę. Dlatego chciałam oddać próbkę dzisiaj, żeby w razie czego wyhodowali te cholerne bakterie jeśli są... Bez komentarza...

    PaulinaMała1983: Witajcie prosze o dopisanie do listy po 3 latach starań wkońcu córa będzie miała rodzeństwo :D

    Gratulacje:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    PaulinaMała1983 witaj :) i gratulacje :)

    Dziewczyny wy też tak ciągle się pocicie w ciąży?? mi czy jest zimno czy ciepło cały czas się pocę aż mi wstyd co się umyje to zaraz znów jestem cała mokra :/
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Paulinamała witaj:):) Gratulujemy!!!!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    koteczek1: Dziewczyny wy też tak ciągle się pocicie w ciąży??

    W nocy tak, ale w dzień nie zauważyłam..
    -
    Idę się pakować... Tak jakby czas na to powoli :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Ja tez się bardziej pocę w ciąży, może nie jakoś dramatycznie ale bardziej niż normalnie...
    Ja tez się pakuje:-) ale my z małżem jedziemy jutro do Zakopanego, bez dzieci :-) ostatnie odpoczynki przed styczniem... Tylko po górach nic nie polatamy bo ja już chyba rady nie dam, raz ze się boję a dwa że męczy mnie odlozenie rzeczy na górną półkę w kuchni więc tak...ale i tak się cieszę :-)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    mońka: Ja tez się pakuje:-) ale my z małżem jedziemy jutro do Zakopanego, bez dzieci :-)

    Haha, w sumie do Zakopca też bym się chętnie spakowała :wink Cóż, teraz to już tylko siedzenie na dupsku w pobliżu wybranego szpitala :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Faaajnie z tym wyjazdem mońka :smile: zazdraszczam! Ja muszę czekac do września na moją Grecję :tongue: ale wtedy to już nie ma zmiłuj będzie bosko!
    Ewasmerf niestety 6 dni i to roboczych! Czego akurat nie rozumiem, bo że niby w weekendy i święta bakterie mówią - stop teraz nie rośniemy! ?? :tongue:
    PaulinaMała1983 gratulacje! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    em87, jak masz konto online w luxmedzie albo w Diagnostyce, to sprawdzaj tam wyniki już po 2 dniach. Niby mówią, ze wyniki będą po tygodniu, ale w zależności od tego, co i jak się udaje wyhodować, mogą być wcześniej.
    --
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny moźna mnie wykreślić z listy, synek przyszedł na świat przez cc 09.11.2015
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Hej dziewczyny, chciałam ponownie dołączyć do wątku :) jeśli będziecie aktualizować listę to proszę o dopisanie termin mam na 13.06 :)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    No to i ja poproszę o dopisanie mnie do listy. Termin na ok 20 maja. Suwak muszę zaktualizować bo synek już prawie 4 latek.
    --
  2.  permalink
    MonikaC - wielkoe gratulacje!!!


    Ale dzisiaj nowych mamus, gratuluje, lista rosnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeNov 10th 2015 zmieniony
     permalink
    MonikaC gratuluje!!!
    Ale fajnie ze nowe mamusie sie ujawnily,bo lista sie juz kurczyla :-)

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    MonikaC gratulacje:bigsmile:
    Ja dziś po wizycie, Synuś waży 3100kg, szyjka skróciła się do 1cm i lekko rozwarła.
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    MonikaC wielkie gratulacje!
    Witam nowe mamusie, w koncu coraz nas wiecej, bo maly przestoj byl ;)

    W piatek bylismy na USG polowkowym (w Norwegii jedynym). Potwierdzila sie dziewczynka, bez watpliwosci, chociaz dlugo pokazac sie nie chciala trzymajac raczke miedzy nogami ;) Nie ukrywam, ze stresowalam sie, ze nagle moglo jej cos wyrosnac, bo czlowiek sie jednak juz nastawil troche. Z rozwojem wszystko ok, chociaz nie bylo do konca wiadomo czy da sobie wszystsko zmierzyc, bo bardzo fikala. Ogolnie mam wrazenie, ze jest bardzo aktywna i od kilku tygodni czuje niezle kopniaki i duza aktywnosc. Polozna mowila, ze to przez lozysko na tylnej scianie tak intensywnie juz czuje. Nawet moj M juz czuje ruchy przez brzuch, z synkiem nastapilo to o wiele pozniej. Mala wyprzedzila troche swoj wiek wg. OM, ale raptem tylko kilka dni, wiec suwaka nie zmieniam. Zmienili mi termin porodu na troche wczesniejszy, ale mi od razu taki wychodzil, wiec 4.04.16 zostaje :) Brzuch juz ciazowy, nie da sie ukryc. Wszystko szybciej tym razem, mam nadzieje, ze z porod tez szybciej sie zacznie niz ostatnio, kiedy to w koncu mialam wywolany.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    laski, a mnie od wczoraj boli cos w prawej pachwinie, jakby jajnik czy cos, nie wiem czy dziec tak uciska czy co;-(( jakby mi pulsowal tepo jajnik, albo moczowod (moze kamienie?) bo wczoraj mnie bolalo tez z tylu. ehhh
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    A ja się czymś zatrułam i całą noc wymiotowałam :/ czuje się koszmarnie :/
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: A ja się czymś zatrułam i całą noc wymiotowałam :/ czuje się koszmarnie :/

    Ups, współczuję...
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny,

    w tej ciąży mało się udzielam, ale potrzebuję jakiejś porady bo oszaleję:(
    Generalnie Idke posłalismy do przedszkola na parę h dziennie i znosi do domu wszelkie katarki. Ona radzi sobie z tym dzielnie i na inhalacjach się kończy, za to mnie w tej ciąży wszystko trzyma pioruńsko długo i mocno. Teraźniejsza infekcja trwa już jakiś miesiąc z przerwą na kilka dni. Zawalone miałam na maxa zatoki, ale osłuchowo wszystko w porządku, bo dla formalności poszłam sprawdzić kaszel. Teraz widzę, że zatoki powoli odpuszczają, wydzielin jest coraz mniej, ale nie odpuszcza kompletnie migrena. Na początku myślałam, że to typowo zatokowa sprawa, ale ucisk mijał a ból głowy jednostronny skroniowy pozostał i towarzyszy mi już jakiś tydzień. Nie mam siły zajmować się dzieckiem, całe dnie walczę ze sobą, żeby nie faszerować się apapem, ale ból zwała mnie z nóg przy wstawaniu z kanapy i gwałtowniejszych ruchach:(
    Czy ma któraś z Was jakieś sposoby- czy to na oczyszczenie zatok do końca, czy wspomaganie migreny w ciąży? Dotychczas korzystałam z inhalacji solą, sodą, majerankiem, miętą, psikania wodą morską, okładów na czoło itp.
    Nie jest to wina ciśnienia wysokiego, raczej wspomagać to może niskie ciśnienie (dziś 90/60 puls 83)..
    Poza ciąża miałam w swoim życiu epizody migrenowe ale nigdy tak długie, w poprzedniej ciąży ani razu nie bolała mnie głowa a teraz to jakiś armageddon:(
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    1. MrsCreme - 4.11.2015 (chłopiec)
    2. meganr1 - 12.11.2015
    3. cestmoi89 - 27.11.2015 (chłopiec)
    4. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    5. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)


    6. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    7. myszerej - 09.12.2015 (chłopiec)
    8. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    9. Walka Trwa - 15.12.2015 (chłopiec)
    10. Mola84 - 20.12.2015 (dziewczynka)
    11. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    12. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    13. em87 - 19.01.2016 (dziewczynka)
    14. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    15. ewelissa84 - 27.01.2016
    16. Efcia81 - 8.02.2016 (dziewczynka)
    17. nowa2012 - 9.02.2016 (chłopiec )
    18. gosia21777 - 15.02.2016 (chłopiec)
    19. anairda - 29.02.2016 (dziewczynka)
    20. Ewasmerf - 2.03.2016 (dziewczynka)
    21. madzik1983 - 10.03.2016 (chłopiec)
    22. salinos - 16.03.2016 (dziewczynka)
    23. Tinamar - 18.03.2016 (chłopiec)
    24. asiunia899 - 19.03.2016 (chłopiec)
    25. lilijeczka - 4.04.2016 (dziewczynka)
    26. poziomkaUK - 6.04.2016
    27. marion - 08.04.2016
    28. °Agata° - 14.04.2016
    29. kkasia4 - 17.04.2016
    30. Renata_ - 22.04.2016 (chłopiec)
    31. Muriah - 23.04.2016
    32. czarnulka_91 - 25.04.2016
    33. sara32 - 20.05.2016
    34. Ratownik - 23.05.2016
    35. marzenka1303 - 24.05.2016
    36. kami87 - 13.06.2016
    37. PaulinaMała1983 - 16.16.2016
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    igisowa: Czy ma któraś z Was jakieś sposoby- czy to na oczyszczenie zatok do końca, czy wspomaganie migreny w ciąży? Dotychczas korzystałam z inhalacji solą, sodą, majerankiem, miętą, psikania wodą morską, okładów na czoło itp.

    Igisiowa, a próbowałaś okładów z rozgrzanej na patelni soli kuchennej? Taką podgrzaną przesypać do ściereczki i na czoło. Bardzo współczuje dolegliwości. Bidulo.
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Lista ruszyla z kopyta a zaraz znowu sie zmieni kolejnosc:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Igisiowa - mnie tez nader czesto boli glowa a cisnienie przewaznie w normie... Robie sobie kawe rozpuszczalna a jak nie przechodzi do biore paracetamol, ale tez staram sie nie za czesto, ale czasem sie nie da bez :(
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Dziewczyny jak to jest czy gdy mija termin porodu trzeba stawić się w szpitalu?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Meangr - u mnie 8 dni po terminie w szpitalu. Nie wiem czy to ogólna zasada, czy tylko moja lekarka tak zaleca
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    anairda, co tam u ciebie? jakies wiesci?
    -- ;
  4.  permalink
    Megan - ja mialam 7 dni po stawic do szpitala.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.11.15 19:21</span>
    A tak wogole bylam dzisiaj u kolezanki i jej mowie, ze bede miala drugiego chlopca i sie ciesze bo mam ciuszki po starszym i bedzie lzej finansowo. A ona do mnie (ma dwie cory), ze w zyciu by jednej nie dala ciuchow po drugiej, bo to nie fajnie i wolalaby kupic nowe...
    Jakie macie zdanie w tym temacie?
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady, dziś jak sprawdziłam, że ciśnienie tak niskie to też ratowałam sie kawą ale niestety nic nie dała, w końcu i tak wszedł w grę apap;/
    Spróbuję z tą solą, bo okłady robiłam tym żelem termicznym, może sól ma jakieś super hiper właściwości i coś pomoże.
    Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja sie tak męczę...
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    A co u MrsCreme?
    Wie ktoś coś?
    --
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Dzieki za odpowiedzi, właśnie 7-8 dni po terminie wydaje mi się sensowne. Moja gin ma z kolei zasade, że już dzień po terminie trzeba być w szpitalu by monitorować stan dziecka. Przy pierwszej ciązy było mi wszystko jedno, ale teraz gdy mam zostawić w domu synka nie uśmiecha mi się "kiblować" na oddziale nie wiadomo ile, bo przecież nie wiem czy poród zacznie się po jednym dniu pobytu czy po 8, a póxniej jeszcze 3 dni w szpitalu po porodzie. Serce mi pęka na myśl, że już niebawem nie będę miała tyle czasu dla synka co teraz i jeszcze ta dodatkowa, wczesniejsza rozłąka wydaje mi się bez sensu.
    Zastanawiam się co zrobić ... Dobrze, że chociaż termin z USG mam 2 dni później niż z OM, bo inaczej już bym "kwitła" w szpitalu ...
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Jak mi spada ciśnienie to się ratuję czekoladą :P
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Meganr ja poszłam w dzień terminu bo tak mi kazał gin, i w sumie dobrze się stało, na drugi dzień na gwałt cc robili..a jak bym była w domu to skąd bym wiedziała że jest coś nie tak? A zostawiłam 1,5 roczną córkę, ciezko mi było bardzo, zwłaszcza że wyszlysmy że szpitala dopiero w 9 dobie :-( może Twój lekarz ma jakieś przesłanki ku temu żeby wysłać Cie na oddział już dzień po terminie?
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Ja nawet starszemu synowi daję ciuchy po kuzynie. Uważam to za coś całkiem normalnego. Jak dla mnie dziwne jest takie podejście, że dziecko MUSI mieć nowe. No ale niech każdy robi jak uważa.
    Ja kupuję dla moich dzieci w lumpach, noszą ciuchy po sobie, pożyczone od koleżanek, sami też pożyczamy i biorę od siostry. Jak dla mnie taki obrót ciuchów to ekonomia i przy okazji nie napędzam tej machiny jaką jest kopalnia złota przemysłu dziecięcego ;]
    Oczywiście każde moje dziecko ma jakieś nowe ciuchy tylko dla siebie :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  5.  permalink
    Ja również uważam, że wymiana ciuszków jest ekonomiczna. Zwłaszcza, że większość jest niezniszczona. Ja dostałam tyle ubranek, że mąż się śmieje, że nie będziemy pralki używać.
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Monka wlasnie zadnych przeslanek nie ma, przynajmniej nic mi o nich nie wiadomo. Po prostu taka praktyka mojej lekarki. Gdyby cos sie dzialo to bez slowa ide na oddzial. Pozostaje mi miec nadzieje ze wcciagu 2 dni zaczne rodzic. Dzis snilo mi sie, ze pojechalam do szpitala i marudzilam przy przyjeciu, a moja gin zaproponowala cc bym szybciej wrocila do domu, a ja zaczelam wydziwiac, ze moze tak a moze lepiej nie - chyba za bardzo przezywam cala sprawe.
    Hmm ... kolejna porcja naparu z lisci malin wypita, wiesiolek zapodany, sutki pokrecone, czas na meczenie meza ... dobrej nocy
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    madziik1983: A ona do mnie (ma dwie cory), ze w zyciu by jednej nie dala ciuchow po drugiej, bo to nie fajnie i wolalaby kupic nowe...


    Czytałam niedawno o tym, że jakość bawełny na świecie systematycznie się pogarsza, że są stosowane przy uprawach coraz większe ilości pestycydów i innych środków, i że w związku z tym dla malutkich dzieci bezpieczniejsze są ubrania używane. Z nowych ubranek dopiero po kilkunastu praniach wypłukują się resztki potencjalnie niebezpiecznych związków chemicznych. Patrząc z tej perspektywy, to tylko używane należałoby mieć.
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    *madziik1983:*A ona do mnie (ma dwie cory), ze w zyciu by jednej nie dala ciuchow po drugiej, bo to nie fajnie i wolalaby kupic nowe...

    Rowniez nie uwazam aby uzywane ubranka dla dzieci byly czyms ,,nie fajnym,,Ja dla swojego maluszka mam juz ciuszki do 1 roczku i wiekszosc jest od mojej szwagierki i z lumpexow.Tylko znikoma czesc jest nowa,dokupilam tylko to czego mi brakowalo i aspekt ekonomiczny przede wszystkim za takim wyborem u nas przemawia.No ale to jest indywidualna sprawa kazdego rodzica i nie neguje decyzji kogos kto chce kupowac nowe.Tylko dla mnie to wyrzucanie pieniedzy w bloto bo skoro mam niezniszczone ciuszki od rodziny to po co kupowac nowe???Wole zaoszczedzone pieniadze odlozyc na przyszlosc dla dziecka.

    Suwaczek z babyboom.pl
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    o matko ludzie to mają podejście O_O
    ja mam wszystko popakowane
    nasze ciuszki przeszły przez Julkę, Milkę, Szymona, Piotrka(te unisex) Wiki i teraz jeszcze do Tomcia
    jedyne co to niektóre rzeczy wyrzucam jak np. białe jakieś poszarzałe albo poplamione
    wiadomo kupuję też bo się oprzeć nie mogę:devil: ale to tyko zachcianki nie musiała bym
    ja nawet lubię je w tych samych ciuszkach zaraz mam wspominki szukam sobie zdjęć jak Milusia w tym wyglądała kiedy nosiła:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.