Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziekuje, nie jestem jedyna :D
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    U mnie to 1 brat nosił po 2 bracie ubrania i dalej tak się dzielą no chyba ze coś jest już nie modne to ten młodszy nie bierze :P ( braci mam w wieku teraz już 16 lat i 19 ) :P sama mam teraz przygotowany caly karton ubran używanych co dostałam :P
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    My też mamy "przechodnie" ciuchy, po kuzynie Tadzia i po Tadziu. Oczywiście nowościom też się oprzeć nie umiem, ale nie widzę sensu w kupowaniu wszystkiego nowego :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    ja nie dosc ze mam same uzywki dla corki, to jeszcze odkladam po synku to co ewentualnie od biedy jest unisex;-P
    toc wiadomo ze na pewno czesc rzeczy bedzie dostawala nowych, ale po co jak moze uzywki. maly tez chodzil w uzywkach, chodzi do tej pory w jakis rzeczach z lumpa, po domu rowniez zdarza sie ze w rozowych czy cos. ja tam problemu z tym nie mam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ja tam problemu z tym nie mam.

    Ja też nie mam.
    Głównie na używkach jadę. Wózek używany miał syn i teraz też używkę kupię, podobnie wanienkę itp. Łóżeczko mam po starszym, a wcześniej używali go kuzyni syna.
    Dostałam ostatnio od sąsiadki trochę ciuszków, sama kupuję w lumpach i jeszcze ze dwie osoby zdeklarowały się na pożyczenie/oddanie odzieży. Biorę oczywiście :bigsmile:

    Na starszaka coraz więcej kupuję nowych - bo w lumpach mocno zniszczone po przedszkolakach. Ale kupuję z przecen w Auchan, Pepco, Carrefour, Tesco itp. po 5-10 zł za sztukę. Podobnie z butami - poluję na wyprzedaże, albo kupuję przecenione nówki np. na OLX, bo np. nietrafiony rozmiar.
  2.  permalink
    A ja pojechalam do lekarza na 9.30 zeby sie spokojnie wyrobic a lekarz od 13 :shamed: No wiocha, ze hej....:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Hehe ja dzis pojechałam a sie okazało, że wizytę mam za tydzień:P
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    madziik1983: A ja pojechalam do lekarza na 9.30 zeby sie spokojnie wyrobic a lekarz od 13 No wiocha, ze hej....


    igisowa: Hehe ja dzis pojechałam a sie okazało, że wizytę mam za tydzień:P


    Tym paniom gratulujemy :bigsmile: Hahaha
    --
  3.  permalink
    Ja dzis wychodzę ze szpitala. Niestety nie udało się założyć mi pessara,bo wdala się grzybica która musze najpierw wyleczyc.

    Po leczeniu i ponownym posiewie znów wizyta w szpitalu i założenie.

    Kur** mać...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Ja z ciuszkami nie ma problemu....nowe i na uzywkach...bo tych drugich to nie mam wiele bo malo dziewczyn w rodzinie w tym wieku.Siostra ma 3 ale ciuszki po najmlodszej sie nie nadaja za bardzo bo juz zniszczone
    butow nigdy nie kupuje uzywanych....bo jednak i o grzybice szybko oraz kazda noga profiluje buty....wiec nowe lepiej kupic lub poprostu z wyprzedazy badz nietrafione rozmiary...chociaz ja musze dzieciom na zywo kupowac bo rozmiar rozmiarowi nie rowny no i na przegubi dzieci maja problemy z wciaganiem
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    kiarus: chociaz ja musze dzieciom na zywo kupowac bo rozmiar rozmiarowi nie rowny no i na przegubi dzieci maja problemy z wciaganiem

    No z przegubem może być problem, ale co do rozmiarówki to potwierdzam - co producent to inna. Aktualnie mój syn nosi 3 rozmiary - 27, 28 i 29. Dlatego kupując coś na odległość, zawsze proszę o podanie długości wkładki wewnętrznej. Z resztą coraz więcej ogłoszeń już ma taką informację. Mierzę synowi stopę, dodaję 1 cm do tej długości i szukam butów :smile:
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny, normalnie to chyba oszaleje! Ile przed porodem mogą być te skurcze przepowiadające-BOLESNE? Bo juz nie wyrabiam. Juz ponad tydzień mam te skurcze. Ze szpitala mnie wypisali bo szyjka ciagle taka sama ( dł 1 cm i otwarta na 1 cm, miękka ). Do tego mam okropne klucia w podbrzuszu jakby mnie ktoś nożem dzgał :-/ Nie moge chodzić z bólu, wyprostować sie nie moge :-( W szpitalu znieczulica. :-(
    Jedyny plus to to, ze cukry mam niskie, nawet jak jednego dnia zaszalalam z pizza, nalesnikami i ciemna czekolada to były w normie :-O
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Dwie osoby mi powiedziały dzisiaj, że opadł mi brzuch :shocked:
    Faktycznie oddycha mi się jakby lżej...
    Zdaje się, że mężowi prohibicję wprowadzę wcześniej niż planowałam haha, żeby w razie czego mnie mógł zawieźć do szpitala. Przecież sama się nie zawiozę:wink: Chociaż w sumie.... czemu nie? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Haha dziewczyny dobre jesteście z tymi wizytami :-) ale w ciąży się zdarza, ja się śmieje że w ciąży neurony umierają normalnie :-)
    Co do ubranek moje córki noszą po sobie. Dla młodego teraz jak narazie mam same używki, jeden dres w Lidlu zakupiłam tylko nowy,jedyne co nie noszą po sobie moje dzieciaki to buty,te zawsze kupuje nowe na każdy sezon, jakoś mi się takie to nie bardzo żeby po kimś buty nosić...
    --
  4.  permalink
    I po wizycie. Mlody wazy 441, ja przytylam ogolnie 2,5 kg. Cisnienie oki, ogolnie wszystko gra. Nastepna wizyta 25.11.

    No ja w pierwszej ciazy mialam takie zacmienie, ze zapomnialam pinu do karty do bankomatu i nowa wyrabialam :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    kurde, no 2,5 kg to zazdroszcze.
    ja mimo ze uwazam z jedzeniem, to jakos sie rozrastam i juz mam 1,5 kg za duzo wg tego co powinnam wg kalkulatora. no ale walcze dalej, moze "zgubie " te kg w wazeniu sie za 4 tyg, w sensie jak nic nie przytyje to akurat sie wyrowna.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    to ja mam lepiej, kupiłam fajnego bodziaka w smyku, i gdzieś go tak odłożyłam, że nie wiem gdzie jest....oby do marca się odnalazł :)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    W temacie ubranek- pogląd koleżanki neguje tezę o biednym społeczeństwie...
    Bo mnie np. nie koniecznie byłoby stać, zeby wszystko miec nowe. Krysia jest moim pierwszym dzieckiem, a zdecydowaa większość ubranek miała "przechodzonych" i to po kilkorgu innych dzieci. Choć i tak była w lepszej sytuacji niż Wojtek, bo jej trochę ubrań nowych kupiłam. A Wojtek na samym początku miał z nowych bluzę i sweter, i to tylko dlatego, ze mnie się głupio zrobiło, ze nic nowego nie ma. I zimowy kombinezon, bo za szybko wyrósł z poprzedniego i drugi trzeba było kupić...
    Krysia teraz ma więcej nowych rzeczy, bo dzieci znajomych spowolniły ze wzrostem (większość jest w podobnym wieku) i po prostu mniej jest tych "spadkowych". A Wojtek uzywek ma jeszcze na co najmniej pół roku do przodu. Potem u nas Krysia częściej zaczęła sukienki nosić, więc syna bedę musiała w męską część garderoby doposażyć...
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Dziewczyny jestem po badaniu połówkowym, wszystko super. Księżniczka Łucja waży 500 gram :)))))) Proszę dopisać do listy, że spodziewam się dziewczynki :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    asiunia899: to ja mam lepiej, kupiłam fajnego bodziaka w smyku, i gdzieś go tak odłożyłam, że nie wiem gdzie jest....

    ja tam zrobiłam w ciąży z Michasią :) Do tej pory się nie odnalazł ;)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Ile przed porodem mogą być te skurcze przepowiadające-BOLESNE? Bo juz nie wyrabiam.


    Pocieszę Cię, jak Ci powiem, że aż do porodu? :wink: U mnie cały dzień skurczy, wieczorem apogeum. Ale to nie jest najgorsze - gorsze jest, jak młody mi schodzi do kanału i naciska na nerwy, no taki ból pośladka i uda paraliżujący, że muszę się czegoś trzymać, żeby się nie przewrócić. Mam nadzieję, że to ustąpi podczas porodu, bo nie dam rady chyba co skurcz tak.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    A mnie jak będzie ręka tak rwała co noc przez kolejne 4 tygodnie to ja pier.....le :devil:
    Prawie dzisiaj nie spałam bo tak mnie bolało:sad: przechodzi na chwilę jak wstaję o chodzę po mieszkaniu:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Mrs Creme a co u Ciebie.....?
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Cestmoi89, o rajusiu, masakra. W sumie domyslam sie, ze do porodu bede sie juz meczyc tylko sie zastanawiam czy to zeuaztun porodu np w najblizym tyg czy tak miesiąc bede w bolach? Bo chyba nie wyrobie tak dlugo :cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    a mnie dziec sie uklada jakos na prawym jajniku/nerwie w pachwinie, nosz kuzwa nie wiem gdzie, ale jak sie ulozy w ten pewien sposob to mnie tak pulsuje ten nerw, niczym ta rwa kulszowa, promieniuje na cala polowe ciala. teraz sie przekrecila znowu i mam chwilowa ulge.
    co robicie, zeby dziecia przegonic z jednej pozycji w druga? bo mowie wam, chyba glowe tam uklada i macica mi naciska na jakiegos pieprzonego nerwa. boli jak skurczysyn. zyc sie nie chce. wczoraj jak popoludniem bolalo to rano przeszlo, i potem w poludnie zas zaczelo. na szczescie teraz znow przeszlo. ja mam jeszcze 3,5 miesiaca do porodu, ciezko nastawic sie na tak dlugi bol...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny od którego tygodnia ciąży Wasze dzieci były ułożone główką do dołu? W poprzedniej ciąży Dominika była odwrócona już od 20 tc do porodu, teraz Łucja ma położenie miednicowe podłużne, czyli rozumiem pupą w dół. Do kiedy dziecko powinno sie obrócić a po którym tygodniu to juz raczej się nie obróci?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkalabmurka29
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Salinos wydaje mi się, że pisali, że do 34 tc ma czas.
    My przy ostatniej wizycie 30tc+3 mieliśmy już położenie główkowe, wcześniej dziecko leżało bokiem.
  5.  permalink
    Moj mlody nadal bokiem, pamietam ze ma czas do 34 tygodnia :)
    Salinos - to malenstwo straszne, jeszcze moze 4 razy sie obrocic ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    TEORKA: Mrs Creme a co u Ciebie.....?

    Nie wiem czy powinnam pisać ... Urodziła SN w Dzień Niepodległości :-)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Co Ty mówisz ??!!!!
    Ależ ekstra!!!
    Czemu się nic nie chwali koza :wink:
    Super, że się udało. Tak się bała i taka była pewna, że nic z tego.

    Gratuluje Creme!!! :smile:
    --
  6.  permalink
    Ale jazda - super!!! A jednak sie ruszylo ;)
    Gratuluje :)
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    No ja to rwe kulszowa mam od polowy ciazy ale te bolace skurcze i klucila w bodbrzuszu to juz masakra jakas... Skad ja sile na porod bede miala jak juz ledwo zyje? Spie po max 4 h na dobe. Przy lepszym dniu moze 5 h :-(
    ~
    Creme Gratki! :-D
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy taki glutek lekko zielonkawy mozna uznac za czop,lub jego kawalek?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Chyba można :wink:
    U mnie pierwsze gluty były beżowo zielono kremowe a po dwóch dniach doszły gluty z różowymi nitkami krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    1. meganr1 - 12.11.2015
    2. cestmoi89 - 27.11.2015 (chłopiec)
    3. Juhasek87 - 03.12.2015 (chłopiec)
    4. eja86 - 05.12.2015 (chłopiec)
    5. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)

    6. myszerej - 09.12.2015 (chłopiec)
    7. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    8. Walka Trwa - 15.12.2015 (chłopiec)
    9. Mola84 - 20.12.2015 (dziewczynka)
    10. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    11. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    12. em87 - 19.01.2016 (dziewczynka)
    13. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    14. ewelissa84 - 27.01.2016
    15. Efcia81 - 8.02.2016 (dziewczynka)
    16. nowa2012 - 9.02.2016 (chłopiec )
    17. gosia21777 - 15.02.2016 (chłopiec)
    18. anairda - 29.02.2016 (dziewczynka)
    19. Ewasmerf - 2.03.2016 (dziewczynka)
    20. madzik1983 - 10.03.2016 (chłopiec)
    21. salinos - 16.03.2016 (dziewczynka)
    22. Tinamar - 18.03.2016 (chłopiec)
    23. asiunia899 - 19.03.2016 (chłopiec)
    24. lilijeczka - 4.04.2016 (dziewczynka)
    25. poziomkaUK - 6.04.2016
    26. marion - 08.04.2016
    27. °Agata° - 14.04.2016
    28. kkasia4 - 17.04.2016
    29. Renata_ - 22.04.2016 (chłopiec)
    30. Muriah - 23.04.2016
    31. czarnulka_91 - 25.04.2016
    32. sara32 - 20.05.2016
    33. Ratownik - 23.05.2016
    34. marzenka1303 - 24.05.2016
    35. kami87 - 13.06.2016
    36. PaulinaMała1983 - 16.06.2016
    -- ;
  7.  permalink
    laski polecam wam na mdłości imbir zasypany cukrem i pić ten sok co puści naprawde działa :D
    a poprawcie mi date porodu bo jest 16 zamiast 06 miesiąc ;)
    czy to normalne że sie w ciązy chudnie ? bo ja już 2,5kg w miesiąc schudłam ale jem normalnie nawet więcej bo musze co 3h inaczej mnie ssie mam nudności i boli żołądek
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    co robicie, zeby dziecia przegonic z jednej pozycji w druga?

    Mnie w pierwszej ciąży się tak młoda ułożyła. Dopóki była mała, to można było ją przegonic jakoś. Niestety, im dalej w las, tym było gorzej. Do porodu nie przeszło. Dopiero w trakcie się pozbyłam bólu nogi.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    moja sie kreci jeszcze, wiec bol czasem mija calkowicie, zeby znow przy obrocie uciskac. nawet mnie nie strasz. ja licze na to ze ona sie w koncu glowka w dol ulozy i bedzie tak do porodu lezala. bo bol mam jak glowa tam lezy, i to jesczze tak, ze kregoslup ma na przedniej scianie brzucha i wali po pecherzu kolanami (tak to odczuwam)
    -- ;
  8.  permalink
    Paulina - na poczatku to normalne, nadrobisz w drugiej polowie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Marion mnie ubiegla, i dobrze, tez lubie czytac nowinki jak najwczesniej :)

    Mialam sie zglosic na pato 7dni po terminie, wlasnie w srode. We wtorek zrobilam sobie niespodziewanie dlugi spacer, to byly zreszta moje urodziny, wiec pieklam ciasto, bylo serducho i sprzatanie z mysla o ewentualnych gosciach ;) poszlismy spac o 2, zle sie czulam ale to u mnie norma byla. Tuz przed piata trzy takie skurcze ze krzyknelam i meza zbudzilam. Mowie mu: spij, ja sobie pochodze... nie wyszlam z pokoju a wody zaczely odchodzic :)
    Adas urodzil sie rodzinnie o 9.10, mial male spadki tetna, ale bez histerii. Nie zaliczalam zadnej medykalizacji, ale tez bylam pod KTG caly czas. Mlody 3,52 kg i 56 cm, 10 pkt. Ja dostalam dwa szwy na krocze i zaliczylam lyzeczkowanie, bardzo sie oslabilam ale tez jestem bardzo szczesliwa. Syn ssak nad ssaki :)
    U nas w szpitalu takie oblozenie ze dopiero 2 h temu trafilo sie mi normalne lozko w normalnym pokoju na oddziale, wczesniej lezalam na lozku porodowym na jednej z sal porodowych przerobionych na 3osobowa sale O_o

    Eja, ja ten typ co mial bolesne przepowiadajace miesiac!! Wiec nie pociesze, z drugiej strony nie ma takich jak ja wiele, a Ty do donoszenia potrzebujesz troszke czasu...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    MrsCream gratuluję! I widzisz udało się sn :-)
    Dziś piątek 13-ego i ja mam 13 pozycje na liście haha :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Asia bardzo Ci gratuluję tego, że się udało :wink:
    Widzisz, grunt to wiara w to, że się uda :thumbup:

    A synek chciał Ci prezent urodzinowy sprawić dlatego tak Cię wytrzymał. Szkoda, że mu się jeden dzień przysnelo :)
    --
  9.  permalink
    w pierwszej ciąży przytyłam tylko 5kg i teraz też bym tyle chciała :P
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    A ja już w pierwszej 5 ! a u mnie coraz gorzej z tymi bólami jak na okres dziś doszło kucie w śrotku zwłaszcza jajnik i jak by w macicy .. do tego taki ból ze musiałam schylona chodzić , nie twardnieje mi jakoś brzuch 2 razy może lekko ale nie jestem pewna czy dziecko się wypięło czy to od skurcza ale jak tak dalej pojdzie to chyba rzeczywiście nie długo urodzę ...

    Treść doklejona: 14.11.15 17:16
    dziewczyny jestem w drodze do szpitala bo krwawie!!!! z bólami
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    koteczek1 kciuki ! Wszystko musi być dobrze =*
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    dziewczyny jestem w drodze do szpitala bo krwawie!!!! z bólami


    Kciuki Kotku!!!!
    --
  10.  permalink
    Kotek kciuki!
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Jestem w szpitalu wszystkie badania dobre ale dlatego ze krwawie zostaje w szpitalu na obserwacji :/
    --
  11.  permalink
    Koteczku - dobrze ze narazie nie chca cesarki robic, moze cos sie rusza powoli.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.