Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Aaaaaaaaa! Jestem drugaaaaa!!!!!
    Gratulacje dla rozoakowanych! Ale ta lists ruszyla :-O:shocked:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    A ja czwarta :bigsmile:
    Cest Gratulacje:bigsmile:
    -
    Kalamburka ale po co koleżanka miała wcześniej KTG? :confused:
    Moja lekarka nic w ogóle nie mówi o KTG, że mam robić. Mam jeszcze jedno USG u niej za tydzień we środę, a potem dopiero do szpitala mam się zgłosić. Wiadomo, jak będzie się coś niepokojącego działo to pójdę, ale jak czujesz ruchy, nie masz skurczy to po co?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Meganr1 gratuluje :)
    ojejj ja już 1:-) Ciekawe czy dotrwam do końca:-) coś czuje, że nie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    dziewczyny, powiedzcie mi jak to u was z ciezarem brzucha? ciazy wam troche czy tak sie czujecie jakby go nie bylo?
    ja do polowy ciazy jakos tak smigalam jakbym brzucha nie miala, a teraz od jakis 2 tygodni to jak chodze czy stoje to czuje ze brzuch jest taki ciezki momentami, ze przeszkadza, ze jest jakby napiety (wieczorem to juz masakra).
    jak sie poloze i sobie leze to brzuch jest mieciutki.'rano w ogole duzo lepiej i brzuch jest mniejszy o jakies 4 cm w obwodzie, a wieczorem normalnie az skora ciagnie (no wiadomo, ze cos tam jem).
    i moze sie to wyda glupie, ze tak was pytam, bo w koncu bylam juz w ciazy, ale raz ze dawno, a dwa mialam wilowodzie, bylam 10 kg ciezsza, generalnie kiepsko znosilam te 1sza ciaze, wiec to zaden wyznacznik. a w tej do polowy czulam sie swietnie, a teraz wlasnie zaczynam "czuc ze jestem w ciazy" i jakos tak sie stresuje, czy nie mam powtorki z rozrywki.
    jestem jak potluczona, wyczulona na kazde spiecie i stwardnienie brzucha, na kazdy bezruch malej, no mowie wam, ze paranoi jakiejs dostaje. odetchne z ulga jak nadejdzie luty, chocby poczatek lutego.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ja bym szła na pierwsze KTG dziś ale ze byłam w weekend w szpitalu to wtedy miałam robione 1 KTG :D Ja już 3 na liście :D
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: 'rano w ogole duzo lepiej i brzuch jest mniejszy o jakies 4 cm w obwodzie, a wieczorem normalnie az skora ciagnie

    U mnie też rano jest mniejszy w obwodzie niż wieczorem. I wieczorem też wydaje się ciężki i trochę czasami ciągnie. Chyba normalny objaw...
    .
    .
    A jak jest u Was z terminem porodu?

    U mnie wygląda to tak:
    - wg USG z 9 tc - termin na 14.04.
    - USG z 11 tc - 11.04.
    - USG z 13 tc - 8.04.
    - USG z 14 tc (prenatalne) i 21 tc - 4.04.

    Myślę, że ten 4.04. będzie prawdopodobny. Miałam owulację w 19/20 dc, poza tym pierwsze USG wskazywały ciążę młodsza o 7-10 dni względem 1 dnia @. Aktualnie syn nadgonił.
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Aaaaa jestem DZIESIĄTA ! :P
    Jak to zleciało... zaczynam się stresować ;)

    Ewasmerf ja tak do 28tc czułam się jak nie w ciąży - to wtedy mój brzuch "wystartował", zaczęłam go czuć, zaczęło mi być ciężej. I teraz widzę, że z tygodnia na tydzień łatwiej nie jest :P ale myślałam, że będzie gorzej, że np już sobie sama nie poprowadzę auta, że nic nie załatwię. A jest super. Nadal jestem samowystarczalna, może dlatego, że ten brzuch późno mi zaczął rosnąc i do gigantów nie należy? :) 100 cm w obwodzie na wysokości pępka mam. Startowałam z 86 cm.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    em, no to wlasnie malutko. ja startowalam z okolic 70, a mam juz 90. stad moze takie kiepskie uczucie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    em87: 100 cm w obwodzie na wysokości pępka mam. Startowałam z 86 cm.

    Ja mam aktualnie 98, ale nie wiem z czym startowałam bo sobie nie sprawdziłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja w 2 tygodniu cyklu ciążowego miałam obw. brzucha 95 cm, a piersi 98 cm. Aktualnie: brzuch 103,5, piersi 104. Na wadze +8 kg.
    Foto w galerii brzuszków.
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    U mnie też +8 kg, ale do 14tc nic nie przybrałam. Także myślę, że takie właśnie czynniki mogą składać się na czucie brzucha, odczucia ciężkości, zmęczenia itd.
    No i indywidualne preferencje oczywiście - każda z nas jest inna :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    marion, pytalas jak to jest u nas z terminem porodu. ja sie opieram na OM. i tego sie trzymam. na USG wychodzi mi bardzo podobnie, no ale ja owu mialam mysle, ze cos kolo 12 dc. tak szacuje, bo strzal mialam 10 dc, jako ze dziwczynka, wiec prawdopodobnie owu byla PO. mysle, ze maks ze 2 dni po bo cykle mam ok 26 dniowe. tak wiec u mnie 2.03 jest jak najbardziej sensowny. a cc pewnie i tak pod koniec lutego bede miala (tzn tak bym chciala i zaklinam ten koniec lutego - nie wczesniej!!! )
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ja sie opieram na OM. i tego sie trzymam.

    U mnie wg OM wychodzi 5.04. Wg ostatniego USG 4.04.
    Ale na początku termin wg OM nie wchodził w grę. Bo tak jak pisałam owu była w 19/20 dc (lutealna od 21 dc). I opóźnienie wyraźnie pokazywały pierwsze USG. Wg metody Roetzera (względem szczytu śluzu) termin jest 10.04.
    Syn jednak nadgonił. Wczoraj miał wymiary idealnie pokrywające się z wiekiem ciąży liczonym wg OM. Wg mnie z tego wynika, że skoro owu była później, a wymiary jak na aktualny 21 tc, to on delikatnie wyprzedza wymiarami wiek ciąży.
  1.  permalink
    Myszerej i Koteczek dzięki za odp. Uspokoiłyście mnie. Ona miała ktg co wizytę u lekarza, ale też miała skracającą się szyjkę i cukrzycę. Ja mam kolejne usg dopiero 14 grudnia i dlatego gin za jakieś 2 tyg. kazał mi iść na ktg, chyba, że coś mnie będzie niepokoić to mam do niego dzwonić.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    marion, ale te wymiary to maja granice bledu. waga jest liczona na podstawie obwodu brzuszka, na kazdym aparacie podaje ze przykladowo +-80 gram.
    jesli chodzi o dlugosci kosci udowej itd to u takiego malucha milimetry dadza roznice kilku dni, nawet do tygodnia czy dwoch w te czy w te.
    ja bym sie az tak nie podniecala tym czy nadgonil, czy zostaje w tyle. oby mniej wiecej sie zgadzalo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: ja bym sie az tak nie podniecala tym czy nadgonil, czy zostaje w tyle. oby mniej wiecej sie zgadzalo.

    Nie podniecam się. Nawet bym wolała, żeby duży nie był. Pierwszy syn miał obw. główki 32 cm, czyli mało.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    ;-)
    ja tam bym wolala zeby moje dziecie bylo duze, no ale ja bede miala cc, i po pierwszym przedwczesnym porodzie czulabym sie pewniej - duze dziecie wieksze szanse na przezycie jak cos, o ale ja paranoje mam
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja nie mam wskazań do CC i nastawiam się na SN. Wolę mniejsze dziecię i "gabryskę" mieć w dobrym stanie, a nie turbo rozklapiochę :tongue:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    nie no jasne. jakbym miala miec sn to tez wolalabym mniejsze dziecie, bo to i bezpieczniej dla dziecia. ciebie to tam zszyja jakby co, nawet lepiej jak bylo;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Eee, przy pierwszym porodzie zszyli mnie elegancko - ani śladu nie ma, żadnych bóli, rwania itp.
    I gdyby nie kleszcze, to bym urodziła przy drugim parciu bez nacinania - bo główka malutka. Ale że pępowina miała jedynie tylko lekko ponad 20 cm, to trzymała i wyprzeć syna nie mogłam :confused:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    no toc mowie, ze cie tak zaszyja ze niczym dziewica bedziesz. nie slyszalam ze tam po porodach jakas rozklapiocha czy cos. ale juz o popuszczaniu moczu i owszem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Dumam nad L4 - bo nadal pracuję.
    Są dni, że jest super - pełna sił, nic nie boli itp. Ale gdy trafi się psi dzień, że się nie wyśpię, bolą plecy, ciągnie brzuch, to mam dość.
    Nie wiem, może do końca roku pociągnę...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    ja bym na twoim miejscu popracowala (jesli sie dobrze czujesz) do pierwszej polowy grudnia. a potem to juz przygotowania swiatczene - wez wolne, pobujasz sie po miescie, wszystko ladnie ustrojone, poczujesz wir swiat. chate posprzatasz, popieczesz, poozdabiasz dom.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ewasmerf: nie slyszalam ze tam po porodach jakas rozklapiocha czy cos.

    Moja koleżankę tak źle i nierówno zszyli, że miała wiszące "farfocle" skóry. Ocierały o bieliznę i wkładki, podrażniały się, przeszkadzały przy współżyciu. Planowała zabieg korygujący, ale nie wiem czy doszedł do skutku.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    o rany
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: chate posprzatasz, popieczesz, poozdabiasz dom.

    Heh, problem w tym, że za wiele robić nie będę. Bo mąż chyba spędzi święta w pracy, do swojej rodziny nie pojadę bo za daleko (650 km), a teście niby trochę bliżej, ale zawsze tam pełno ludzi (nie ma chwili spokoju, nie ma gdzie spać itp.).
    Tak więc nie wiem, czy jest sens się spinać i narobić jak osioł, skoro będę sama z 5-latkiem?
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    marion: Moja koleżankę tak źle i nierówno zszyli, że miała wiszące "farfocle" skóry. Ocierały o bieliznę i wkładki, podrażniały się, przeszkadzały przy współżyciu. Planowała zabieg korygujący, ale nie wiem czy doszedł do skutku.


    o matko to straszne :confused:

    a skoro przy tym temacie mam pytanie, jako ze poród sie zbliża coraz częściej o nim myślę i nie wiem jak to jest, bo podobno podpisuje się zgodę na to żeby nacinali krocze czy też nie? powiedzcie mi bo ja oczywiście krocze chciałabym mieć chronione ale jeśli będzie to decydować jakoś o zdrowiu mojego dziecka (bo nie będzie chciało wyjść czy nie wiem co tam moze sie wydarzyć) to niech natną ale naprawdę w ostatecznej ostateczności. Jak Wy wypełniacie tę kartę ? Czu w ogóle jest coś takiego ? To samo pytanie odnośnie naciskania na brzuch, czy tez uzycie kleszczy?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    efcia81: podobno podpisuje się zgodę na to żeby nacinali krocze czy też nie?

    Ja po raz drugi będę mieć napisany plan porodu (kreator planu porodu). Jest w nim ujętych wiele kwestii - na co się zgadzasz, na co nie, a na co ewentualnie wyrażasz zgodę, jeśli zajdzie taka potrzeba.
    Przy pierwszym porodzie pytano mnie czy aby na pewno zgadam się z tym co ujęłam w planie. Kilka rzeczy odpuściłam - ale wymagali ode mnie słownej zgody i o wszystko pytali.

    Chwyt Kristellera (wyciskanie dziecka z brzucha) jest zakazany, ale nadal w wielu szpitalach się go stosuje.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    ewasmerf, tinamar, madzik, poziomka.... gratulacje dla was bylysmy razem na liscie kiedys;) u mnie narazie lipa z ciaza bo mam nadzerke i musze wyleczyc wiec nie dolącze;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
  2.  permalink
    Czy któraś z Was miała zapalenie dziąseł w ciąży? Od wczoraj męczą mnie dziąsła. W nocy nie przespałam ani minuty mimo zażycia paracetamolu, który na nic się nie zdał. Byłam u stomatologa i mam bardzo obrzęknięte dziąsła. Posmarowała mi jakąś maścią w sumie jest ulga. Kazała w aptece kupić jakiś preparat do płukania i smarowania. Ale coś czuje, że to nic nie pomoże, bo płukałam wczoraj cały dzień i nic nie dawało. Przepisałaby mi antybiotyk, ale podobno tą kwestię muszę skonsultować z gin prowadzącą. To nie ma jakiegoś bezpiecznego antybiotyku na zapalenie dziąseł dla kobiet w ciąży?
    --
  3.  permalink
    Mi lekarz powiedzial, ze najbradziej sie sugeruja pierwszym USG bo one najdokladniejsze. Zreszta.. To i tak termin orientacyjny bo jak sie ma urodzic to sie urodzi :D
    Ja KTG mialam tylko przy porodzie.
    Ewa - ja jeszcze jakos nie odczuwam brzucha, no moze jak chce buty ubrac czy sie schylam. Ogolnie nie ma zle :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Mi lekarz powiedzial, ze najbradziej sie sugeruja pierwszym USG bo one najdokladniejsze.

    U mnie raczej odpada - wg pierwszego USG z 9 tc wychodzi termin na 4-ty dzień 42 tc. W 13 tc i wczoraj (21 tc) wczoraj z USG wyszła mi data po pełnych 40-tu tygodniach.
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ja posługuję się terminem wg OM, ponieważ moja ginka odnosi się do niego i ma to wpływ na ostateczny termin mojego porodu. Najpóźniej urodzę termin + 7 dni.
    A patrząc z punktu widzenia rozwoju dziecka, to ja bym się najbardziej sugerowała owulacją skoro się wie, kiedy była, a nie wielkością dziecka. Dziecko może być duże, ale rozwój organów może być wolniejszy, zgony z owu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  4.  permalink
    U mnie podczas porodu stara ginka próbowała zastosować owy chwyt,aż ją położna opierdolila.

    Filip urodził się z lekkim przedglowiem,ale na drugi dzień ładnie się wchłonąl.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja byłam dziś u lekarza wszystko dobrze GBS wyszedł dobry szyjka przygotowuje się do porodu , ktg dobre :) Ja biorę pod uwagę pierwsze USG genetyczne na 6 grudnia bo wiem ze owulacje miałam 13 dc , oraz cyckle mialam zazwyczaj 26 dniowe a oni liczą 28 dniowe w internecie moja data porodu waha się między 5 grudniem a 12 zalezy czy policzą 26 dniowy czy 28 dniowy cykl ...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 19th 2015
     permalink
    Ja po wizycie, mały waży 1820g..Tylko martwię się bo na dzisiejszym usg wyszło że ma jedną miedniczke nerkowa powiekszoną :-( za dwa tyg powtórka usg,strasznie się boję co będzie jak to się nie zmniejszy albo nie daj Bóg powiększy....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 20th 2015 zmieniony
     permalink
    ja tez po wizycie. szyjka zamknieta, dluga. wszystko ok. mala wazy jakies szacunkowo 760 gram. jakos mi sie mala wydaje;-P liczylam na wiecej, ale wg lekarza wszystko prawidlowo.
    no i mala lezy dupskiem w dol, ale to sama wiedzialam ze sie przekrecila. nogi ma na glowie normalnie, taka akrobatka
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    U mnie w końcu dziś zaczęły się twardnienia brzucha :D
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 20th 2015
     permalink
    koteczek1: U mnie w końcu dziś zaczęły się twardnienia brzucha :D

    Dopiero dzisiaj? Łoooo!
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 20th 2015 zmieniony
     permalink
    myszerej miałam około 20 tc że mi twardniał ale dostałam duphaston od ginekologa i już mi nie twardniał . przestałam go brać teraz od 3 tygodni i dopiero teraz wróciło to że mi twardnieje znów :D
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    My już w domku. Patryk urodził się 18-tego o 22:25. Skurcze zaczęły się koło 17, więc też poszło szybko. 3670 i 56 cm, więc pół kilo mniej niż Natalia :wink:
    --
  5.  permalink
    Cest - to super, gratuluje :)
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Cest moje gratulacje :-)
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny, oblecial mnie strach przed porodem :-( to moja trzecia ciaza i porod ale tym razem stresuje sie najbardziej :-/
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Eja. To "normalne", że przychodzą obawy, strach... pewnie minie... A jak zacznie się poród, to nawet na strach czasu nie będzie...
    A, że teraz boisz się bardziej... Bo każda ciąża jest inna i z reguły nie odczuwamy wszystkiego identycznie...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 21st 2015
     permalink
    Eja ja też w trzeciej ciąży, i czeka mnie trzecie cc i powiem Ci ze poprzednio się tak nie bałam jak teraz, stres i strach ogromny...także łącze się w bólu...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Dzieki dziewczyny ;-)
    A ja znowu w szpitalu... Skurcze co 6 min. Nie wiem czy sie wycisza czy cos z tego bedzie...?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Eja daj znac jak sytuacja. Trzymam kciuki za Ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Eja kciuki trzymam za Ciebie! Może już czas...
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    o lista znowu ruszy :D 3mam kciuki, i Gratuluje Cest
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.