Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja niby mam jeszcze kupe czasu ale porodu sie boje od czasu jak jeszcze nie bylam w ciazy he he.
    Pytanie "tuz po". Kiedys duzo sie slyszalo, ze nasze mamy owijaly brzuch itp by szybciej wyszczuplec.. Stosowal ktos cos takiego?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Kiedys duzo sie slyszalo, ze nasze mamy owijaly brzuch itp by szybciej wyszczuplec.. Stosowal ktos cos takiego?


    Moja koleżanka i była zadowolona. Ale ja pytałam połoznych i lekarza, to kazali wybić to sobie z głowy, bo niby to może być nawet niebezpieczne... Raz, że sie ten brzuch nagrzewa, dwa ściska... Darowałam sonie...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Eja Jak się nie wyciszy to powodzenia! Czekamy na wieści:wink:
    Dla pocieszenia, ja też mam stracha... Drugie CC. Pierwsze poszło super ale wiadomo każdy poród inny. Do tego obkurczanie się macicy za każdym razem jest bardziej przerąbane.... Eh.
    -
    Tego pasa co się niby w połogu zakłada wszyscy lekarze odradzają, tak samo położne. Ja nie używałam nic i szybciutko wróciłam do swojej normalnej wagi, brzuch był płaski:)
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Eja jak ruszy to powodzenia :)

    Mnie chyba czop wypada od wczoraj mam brązowe plamienia jak galaretka czasem , w nocy miałam bule straszne co mnie budziły , teraz mnie od rana boli brzuch i w krzyżu czasem jak wstanę przy tym twardnieje mi brzuch .
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Ulala Koteczek :D
    Przy Tadku czop odszedł mi w niedzielę przed południem, a w poniedziałek urodziłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Jestem w domu :-/ ze skurczami oczywiscie. Skurcze w nocy regularne co 4 min. Teraz co ok 10 min ale spac orzy nich nie da rady po sie wybudzam jak mnie lapia :-/ W zyciu tak zmeczona I nie wyspana nie bylam jak teraz :-( ciagle skurcze plus czysci mnie juz chyba dwa tygodnie :-/ szczerze powiedziawszy to nie mam sily na porod :-(:cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Oj, to współczuję.... Tak właśnie miała moja przyjaciółka, skurcze miała przez blisko dwa tygodnie. O to takie bolesne. Jak przyszło jej faktycznie rodzić to już nie miała siły :sad:
    Mam nadzieję, że u Ciebie będzie lepiej!!!
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    No mnie od 3 dni miewają te skurcze i tez coraz gorzej z dnia na dzien mam nadzieje ze urodzę nie długo bo jest coraz ciężej ...
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Mnie juz te bolace skurcze mecza ponad 2 tyg :-( Dzisiaj jak wrocilam ze szpitala to z tego zmeczenia I bolu poryczalam sie mezowi :-( nigdy tak zmeczona nie bylam a przeciez mam za soba juz dwa porody I wychowuje dwojke dzieci, to jednak nic mnie tak nie wykonczylo jak koncuwka tej ciazy. Serio boje sie porodu...ze nie dam rady :-(
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 22nd 2015
     permalink
    Eja współczuję Ci bardzo! Trzymaj się jakoś, spróbuj się przespać, dużo leżenia to może jakoś uda Ci się trochę zregenerować...
    --
  2.  permalink
    Witam dziewczyny. Zagladam tutaj czesto ale sie nie udzielam. Mam do was pytanie. Nie wiem co robic. Termin porodu wedlug OM mam na 3 grudnia. Jestem w szpitalu od srody poniewaz w nocy mialam skurcze najpierw kilka co 15 min potem co 12 a zanim pojechalam do szpitala (20 km od domu) skurcze przeplataly mi sie po 12 i 4 minuty. Codziennie rano i wieczorem jestem podpinana pod ktg. Zapisy sa rozne np wieczorem skurcze, rano spokoj. Rozwarcie 3cm. Mogla bym tu lezec tyle ile kaza ALE niepokoje sie tym ze jutro chca mi wywolywac porod. juz w czwartek to ordynator zaplanowal. Z dzieckiem podobno jest wszystko ok a oni chca pod kroplowke mnie podlaczyc. Czy miala ktoras z was wywolywany porod 1,5 tyg przed terminem jak nic sie nie dzialo oprocz uciekajacych skurczy? Aha we wtorek wieczorem odszedl mi czop, hemoglobine mam 10,6 i mam zylaki sromu i pozatym jest ok
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Misia Ja nie miałam wywoływanego... ale tak sobie myślę, że 1,5 tygodnia przed terminem dziecko jest już donoszone. Chyba lepiej jak wywołają ten poród niż jakbyś się miała męczyć jak Eja ze skurczami, które nic nie przynoszą oprócz zmęczenia i bólu. Chyba wolałabym mieć wywołany poród niż być wymęczona skurczami które nie mają żadnego sensu:confused:
    --
  3.  permalink
    Misia - a nie podaja powodu czemu tak wczesnie??
    Moja kolezanka wczoraj (22) byla w szpitalu ze skurczami, ale przeszly i odeslali do domu (ma termin na 28) i nikt nic nie gadal o wywolaniu...
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Misia może zapisy ktg są wskazaniem do wywoływania, jak napisałaś, że są różne. Bo skurcze na pewno nie są wskazaniem do wywoływania, przynajmniej tak mi się wydaje.
    Eja kciuki mono zaciśnięte, masz w sobie jeszcze niezliczone pokłady siły do porodu, o których nie wiesz, także spokojnie dasz radę :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorlewka
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    misia1111187: Mogla bym tu lezec tyle ile kaza ALE niepokoje sie tym ze jutro chca mi wywolywac porod. juz w czwartek to ordynator zaplanowal. Z dzieckiem podobno jest wszystko ok a oni chca pod kroplowke mnie podlaczyc.


    Ja bym się nie zgodziła, jeśli nie ma powodu. Widocznie dziecko nie gotowe. Wywołany poród to nic fajnego, gorzej przebiega, bardziej bolesny i do tego częściej kończy się zabiegowo, cc...

    Eja, sił Ci życzę i trzymam kciuki!

    No i melduję się w donoszonej ciąży :-)
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Misia ja chyba też bym się nie zgodziła jakby nie było wskazań,mi pierwszy wywolali że względu na początki rzucawki i skończyło się na stole po 6h mega bóli krzyżowych, bo te indukowane porody to jest jakaś masakra bolowa...
    --
  4.  permalink
    Lekarz mi powiedzial ze byc moze sie rozkreci. Mala jest juz nisko i podobno potrzebuje impulsu. Pierwszy porod mialam tez z oksytocyna bo odeszly mi wody i po 8 godz zupelnie nic sie nie dzialo. Mam straszny metlik w glowie. Bo z jednej strony chce miec juz to za soba ale z drugiej strony to nie o moje chcenie chodzi tylko o malenstwo.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Misia wiesz to Twoja decyzja tak naprawdę, i jeśli chcesz jeszcze poczekać to się możesz nie zgodzić na kroplowke bo może się ruszy....sama musisz podjąć decyzję która i dla Ciebie i dla maleństwa będzie najlepsza
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    A ja znowu porod z oxy mialam lagodniejszy w bolach niz teraz jak ruszylo wszystko samo eehhh
    Ale tez bym sie nie zgodzila na wywolanie jesli nie ma do tego jakis medycznych przeslanek
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeNov 23rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny z Krakowa i okolic !!!!! Można zapisać się na bezpłatne badania prenatalne w dniach 4-5 grudnia. Warunek - należy być między 18-21 tc.
    http://wizaz.pl/forum/attachment.php?attachmentid=6093328&d=1448282537
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    szkoda, że do 21 tygodnia ciąży
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 23rd 2015
     permalink
    Moj pierwszy porod byl z oxy I byl o wiele lagodniejszy niz drugi-spontaniczny. Pewnie nie ma reguly. Chociaz widze, ze daga miala tak samo :-)
    ~
    Ja dalej sie mecze z bolami :-/ Mam dosc :-(
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    GBS ujemny, mogę być w szpitalu w dniu cięcia, a nie dzień wcześniej:bigsmile:
    -
    Jak tam Dziewczęta z podium? Eja dalej się męczysz biedaczko?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Wlasnie czekam na wizyte... Ciekawe jakie plany co do mnie, hmmm...
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
  5.  permalink
    dobrze że już dzisiaj wtorek bo w czwartek mam prenatalne :)
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Ja czekam do wizyty w czwartek to już w koncu 39 tc tak ostatnio sobie myśle ze chciałabym urodzić nie prędzej niż 1 grudnia bo jakoś grudzien lepiej się ludziom kojarzy np jak ktos mowi ze sie urodzil w listopadzie to mi sie kojarzy z deszczem , szaroscią a grudzien to już świeta , radość moze mi sie uda wytrwać do grudnia :P u mnie bóle coraz mocniejsze ale od czasu do czasu wiec czekam na rozwój akcji ..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    buhaha Koteczek, widze ze nie ja jedna "roje" sobie problemy;-P
    co to ma zanaczenie czy listopad czy grudzien. sama jestem z listopada i jakos nigdy nie mialo to dla mnie znaczenia. moj maly jest z pazdziernika i jakos mi sie nigdy z niczym nie kojarzylo. ja chyba teraz bede rodzic w lutym, i jakos mi sie z lodem nie kojarzy;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 24th 2015 zmieniony
     permalink
    koteczek1: grudzien lepiej się ludziom kojarzy

    Chyba lepszy listopad, niż 31 grudzień lub 29 luty :tongue:
    U mnie jest całkiem spore ryzyko porodu w Prima Aprilis :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 24th 2015 zmieniony
     permalink
    No ja z czerwca jestem to jak mnie pytają zimą kiedy się urodziłam i mówie ze w czerwcu to wszystkim się z latem kojarzy i końcem roku szkolnego :P wiadomo jak się urodzi w listopadzie to nie ze jest zle tylko po prostu chodzi o skojarzenia :P Np do mnie teraz wszyscy piszą ze dobrze ze nie urodziłam jak był skorpion ( zwłaszcza moja babcia bo wierzy w horoskopy i zodiaki ) bo niby skorpiony to później większe problemy z dziećmi :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    skorpiony sa supe. ja skorpion, moj maly skorpion. twarde, charakterne, z pasja;-P
    buhaha, to tak jak ja bym chciala teraz ryby, jest duza szansa, jesli sie urodzi w terminie. bo ryby do skorpiona pasuja.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Szurnięte jesteście:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Ja tam w horoskopy totalnie nie wierze, ale jestem zodiakalny baran i pewne cechy charakteru dla tego znaku mam. Drugi syn też będzie baranem :devil::tongue:
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Ja też z listopada i też skorpion. Mój Mąż z 2 stycznia - koziorożec. Jeszcze się nie pozabijaliśmy :tongue:
    Mamy termin na 17 stycznia, więc liczę na spokojne święta i Córkę jak mówi M. z nowego rocznika :P
    On chyba na prezent urodzinowy liczy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    ja tez nie wierze. znam przykladowo 3 panny, wszystkie trzy diametralnie rozne. ale posmiac sie mozna, co nie?
    mnie sie skurcze wyciszyly, gin twierdzil ze wszystko ok, a mnie sluchajcie jakis irracjonalny strach oblecial, ze co bedzie jak dziecko jednak bedzie chore, jak to w ogole bedzie jak sie urodzi, czy je pokocham, czy bede dobra mama, czy nie zaniedbam pitera, no mowie wam, jakis obled. ale to tak jest jak sie siedzi w domu samemu cale dnie i nie ma do kogo pyska otworzyc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Ja też w horoskopy nie wierzę ale moja babcia to jest maniaczka z moją mamą ciągle do wróżek dzwonią o.O :P ale grudzień mi się dobrze kojarzy mam nadzieje ze te kilka dni jeszcze potrzymam maleńką u mnie :P Ja wam powiem ze mi już odbija zaczynam się dziwnie czuć z tym ze nie długo już nie będę w ciąży :P
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Po wizycie!!!! Doktorek "wrozy" mi porod max do 3 dni!!! Az sie zestresowalam ale przynajmniej cos ruszylo ;-)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Mnie od dwóch dni naparza spojenie łonowe - chodzę jak kaczka. Boję się, że się rozejdzie :confused:
    Dziś z pierwszą wizytą nawiedzi mnie położna - podpytam o te bóle.
  6.  permalink
    Ja po pobraniu wymazu na czystość pochwy.
    I uwaga news dnia,szyjka wydłużyla mi sie z 2,68 do 3,18:wink:

    Oczywiście to tylko pozory,bo od półtora tygodnia nie chodzę,dużo leżę i siedzę,teście mnie karmią.

    Zapewne jak tylko znów powrócę do poprzedniej aktywności szyjka się skróci.
    -- [/url[/url]
  7.  permalink
    Dziewczyny moj maly z listopada i jakos mi sie nie kojarzy z niczym ale drugie na 10 marca i te mysli w glowie... bedzie jeszcze snieg?? Kupowac kombinezonik?? Czy juz bedzie slonce i wiosna powoli??
    P.S.
    Moja mama z 31 grudnia.. jak dla mnie beznadzieja, zawsze sie czlowiek czuje rok do tylu za reszta he he. Nawet glupia emerytura jakby nie patrzec to pierwsza od stycznia czyli "rok" w plecy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Mój Adaś z 28 marca. Jak wychodzilismy ze szpitala to padał śnieg. Cały kwiecień był bardziej zimowy i kombinezon nosilismy. Ale ja nie kupowałam tylko dostałam od siostry. Sama wówczas bym nie kupiła ale teraz myślę ze możesz poczekać i jak będzie zimno to coś kupicie na szybko. I tak pewnie wszędzie będą wyprzedaże zimowek.
  8.  permalink
    No naszczescie mam po Masie jakis :) Ale na taki wywod mi przyszlo ;)
    --
    •  
      CommentAuthoranairda1986
    • CommentTimeNov 24th 2015 zmieniony
     permalink
    Madzik ja mam kombinezon misiowy.
    Planuje nabyć jeszcze jakis ortalionowy ale to z wyprzedaży jakis. Chociaż parcia nie mam.

    Ilez my z początku z tymi maluchami bedziemy wychodzić :-). Gdyby jednak było bardzo zimno można śpiworek do wózka dokupić albo kocem przykryć.
    -- [/url[/url]
  9.  permalink
    Wiesz kochana, ja z Maksem wychodzilam codziennie chociaz na chwile, bo coz bylo robic ;)
    --
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    dobrze niech będzie zimno :) bo mamy piękny śpiworek i butki z la millou, i choć parę razy pasuje ubrać :)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Madzik ja urodziłam 8 marca i jak wychodziłam ze szpitala to 20 stopni było. Kombinezon się nie przydał, mialysmy piękna wiosnę :)
    --
  10.  permalink
    Madzia ja wychodziłam tez codziennie ale to lato było :-).
    Tydzień po porodzie pupa mnie bolała ale już usiedzieć w domu nie mogłam :-).
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Tadek urodzony z końcem września i też codziennie spacerowaliśmy minimum 2 godziny... Jak mnie nogi bolały, a Tadek smacznie spał w wózku, to jeszcze go wystawiałam w wózku na balkon:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    Dziewczyny wlasnie mi odszedl czop sluzowy. Taka zlota galareta....
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    eja86, trzymam kciuki, żeby poszło szybciej niż w te 3 dni :bigsmile:
    Już żeś się wystarczająco naskurczała :smile:
    --
  11.  permalink
    myszerej: to jeszcze go wystawiałam w wózku na balkon:bigsmile:
    - nie mialam balkonu :P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.