Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    A ja miałam dzis cała noc straszne koszmary o porodzie o.O ledwie teraz chodzę taka nie wyspana :/
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Ja z racji tego, że aktualnie nie pracuję, doceniam właśnie znajomości i rodzinę w miejscu zamieszkania, bo jest zwyczajnie do kogo gębę otworzyć na co dzień. Gdybym miała przebywać tylko w towarzystwie własnych dzieci, to chyba bym się zwinęła jak dywanik. Dorosły człowiek potrzebuje innych dorosłych, tak jak dziecko potrzebuje innych dzieci.
    Jak się pracuje, to jest zupełnie inaczej, to prawda.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Muriah: Ja z racji tego, że aktualnie nie pracuję, doceniam właśnie znajomości i rodzinę w miejscu zamieszkania, bo jest zwyczajnie do kogo gębę otworzyć na co dzień.

    Racja! ja cieszę się, że Tadzio chodzi do przedszkola, teraz jak nie pracuję mam czas go zaprowadzić i odebrać. Dzięki temu poznałam inne mamy, w tym mamy z niemowlaczkami i mamy w ciąży. Spotykamy się na kawie, albo na spacerach, a nasze dzieci się wtedy razem bawią. Super sprawa!
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Muriah: Jak się pracuje, to jest zupełnie inaczej, to prawda.

    Dlatego ja po pierwszym porodzie wróciłam do pracy, jak syn miał 6 miesięcy. Dostawałam na głowę siedząc sama (mąż w pracy po 12 h).
    Teraz wybieram się powoli na L4 (przed świętami lub po nowym roku) - i znowu przyjdzie ten czas, że do południa sama, a po południu tylko z synem. A po porodzie z dwójką.
    Na przyjazd i pomoc babć nie mam co liczyć. Teściowa niby chętna, ale zdrowie już nie to, więc odpuszcza. Mama ma mnie daleko gdzieś. O i to tak. Cóż, życie. Trzeba sobie jakoś radzić...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    a nsza trojke cos przeziebienie wzielo. piter mial katar 2 dni, dzis sie obudzil bez, ja wczoraj dostalam troche kataru i gardlo mnie pobolewa, psiknelam argentum (czytalam ze w ciazy mozna). ale nawet sie wychorowac nie ma jak, bo dzis musze malego odebarc i na judo. no trudno, ile moge tyle leze w lozku. mam nadzieje, ze mi przejdzie tak samo szybko jak piotrkowi.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Zdrówka Ewa!
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    A skasował mi się post.
    Zdrowia Ewa. Jak Twoje twardnienia brzucha, co mówi gin?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    dzieki dziewczyny.
    gina mam dopiero 10.grudnia. ale jak w piatek mialam skurcze tak odpukac od soboty jest super miekko i bez skurczy. w sobote i niedziele mi sie jeszcze jakos brzuch potawil z raz, ale od poniedzialku fajnie, miekko, bez spinan. ale tak jak mowilam - prawie nie chodze, tyle co niezbedne. a tak siedze, duzo leze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 2nd 2015
     permalink
    Ja też mam koszmary nocne,, stale jakieś wojny mi się śnią, albo coś strasznego ;/
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  1.  permalink
    a ja 2 dzień umieram (migrena) dzisiaj doszły wymioty no porażka bo wychodzi ze w tamtym miesiacu z 8 razy miałam migrene :(
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeDec 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    No ja mam wlasnosciowe, ale my z 2 pokoi na 3 bo jeszcze moj tata z nami mieszka. I tak juz nam ciasno z Maksem w pokoju wiec albo teraz albo z niemowlakiem szans by nie bylo na przeprowadzke.. Wogole kiepski dzien.. na dworze leje, zostawilam auto na swiatlach, 14.30 wychodzimy, oczywiscie nie odpalil, trzeba po dziecko jechal (do 15 mam deklaracje) a numer z przedszkola cos nie dziala... Dobrze ze to 2 km od nas gdzie obecnie mieszkamy ale wszystko i tak na wariackich papierach... Jeszcze 3 dni i koniec bo bedziemy tam i na miejscu bedzie robota. Modle sie, by mlody sie nie rozchorowal...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    jak tam laski sie czujecie? marion, jak tam po ginie?
    -- ;
  2.  permalink
    Ja już po założeniu pessara. Dzis po badaniu i ktg jeśli będzie ok do domu.

    Niestety ilość wód spadła do 8. To samo miałam z Filipem.
    Mała waży 950 gram
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    to dobrze, ze juz masz pessara. a ile tych wod powinno byc?
    ja akurat w 1.szej ciazy mialam wod 1,7 i mi sciagali do 1,3 chyba. licze na to ze w tej ciazy bedzie ok. poki co tylko mierze brzuch.
    masz jakies uczucia z tym zwiazane ze wod jest malo?
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: marion, jak tam po ginie?

    Po USG 3D/4D super, super, super! Wszystko miodzio! :bigsmile:
    W poprzedniej ciąży na każdą wizytę chodziłam z sercem na ramieniu, a teraz spoko luzik - jestem mega spokojna :smile:
    Wymiary jak na pełne 22 tc. Z narządami wszystko OK. "Interes" na miejscu :bigsmile:
    No i najważniejsze info dla mnie - pępowina ładna i długa. W poprzedniej ciąży była króciutka (30-40 cm) i skończyło się porodem z kleszczami.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    a ja jakiegos cykora od polowy ciazy dostalam. zaczelam sie denerwowac wszystkim. a to ciezko, a to skurcze, a to sie boje przedwczesnego porodu, szptala, a to sie martwie czy dziecko zdrowe (choc niby na usg wszystko wychodzi ok). ale to pewnie to, ze od listopada jestem na zwolnieniu i wiadomo - jak sie ma duzo czasu to sie na glowe dostaje.

    Treść doklejona: 03.12.15 09:04
    18.grudnia maly ma wystep w przedszkolu, musze mu uszyc stroj krasnoludka. moze to mi zajmie mysli i rece;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: od listopada jestem na zwolnieniu i wiadomo - jak sie ma duzo czasu to sie na glowe dostaje

    Być może.
    Ja na razie nie mam czasu na rozmyślanie. W pracy nie mam okazji, a po pracy też nie za bardzo. Wieczorami czasami zepnie mi się brzuch, ale w miarę łagodnie.
    .
    .
    Pediatra z 30-letni stażem pokazuje, jak uspokoić płaczące dziecko w 30 sekund.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Ja dziś mam wizytę, trzymajcie kciuki za nerke mojego synka żeby się już nie powiększyła, a najlepiej żeby wróciła do normy...kurczy mnie od kilku dni co dziwne od rana, parę skurczy z bólami okresowymi dziennie...i do tego wróciły mdłości...poza tym czuje się ok,tylko zadyszke dostaje nawet od mycia czy czesania włosów....
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    A mi jest zle wszystko mnie boli ...ciągle jestem głodna...dziś idę na KTG moze w końcu pokażą się skurczę ?? próbuje wywołać poród był już seks 2 razy , bieganie po górach itp wywołało to tylko na 1 godzinę ze mi stwardniał brzuch a od 2 dni to nawet tego nie mam żeby twardniał ... nic czekam ...
    --
  3.  permalink
    Ewa no najlepiej zeby afi wynosilo 15-20. A u mnie 8.

    Nie mam dolegliwości związanych ze zmniejszona ilością tych wód,no może mniej ruchów,bo dziecko swobodnie nie pływa tylko sobie znajduje dogodne miejsce.

    Moje dziecko dwa tyg temu było w położeniu glowkowym a Teraz leży miednicowo....grrr. No ale ma czas jeszcze.

    Idę dziś do domu,właśnie czekam na wypis. KTG wyszło prawidłowe.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    anairda, moja tez sie kreci. czuje po jakosci ruchow (w niektorych miejscach czuje lepiej, w innych gorzej) oraz po miejscu smyrania.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Dziewczyny w końcu coś sie rusza mam rozwarcie na 2 palce ( czyli chyba 4/5 cm ) :D doktor chyba zrobil mi masaż szyjki , strasznie to bylo bolesne ... i teraz strasznie po tym krwawię ;/ do tego mam nie za dużo wód płodowych ... doktor powiedział ze jak do poniedziałku nie urodzę mam jechać do szpitala i skłamać im ze ruchów nie czuje zeby mnie zbadali i już zatrzymali a jak sie nie uda to we wtorek da mi skierowanie do szpitala :D jejciu jestem taka podekscytowana zobaczę wkrótce córeczkę :D
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    koteczek Oby szybko ruszyło! Powodzenia!
    --
  4.  permalink
    Koteczek, polecam strojenie radioodbiornikow :P (czyt. masaz sutkow) wieczorem zwieksza sie poziom oksytocyny. Jesli oczywiscie chcesz cos przyspieszyc :P
    --
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Mnie ruszyło natychmiastowo. Faktycznie dobra metoda, chociaż podobno nie na wszystkich działa.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  5.  permalink
    U mnie oki, ale odmozdzenie ciazowe dziala w pelni ha ha. Zgubilam klucze z nowego mieszkania na osiedlu, babka znalazla i wystawila ogloszenie, a dopiero dorabialam ojcu.. (86 zl). Pokoj od malego nie skonczony i dopiero w sobote bedzie, wiec wszystko u nas trzea bedzie skladowac.. az sie boje, ale od jutra sie przynajmniej jezdzenie skonczy z jednego miejsca na drugie.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Koleżanki mnie straszą ze jak jest nie za dużo wód płodowych to zebym pojechała do szpitala i teraz tak mnie nastraszyły ze może pojadę jutro , co myślicie o tym ??

    Po tym badaniu strasznie krwawię :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 3rd 2015
     permalink
    Po tym badaniu strasznie krwawię :/


    Ja bym raczej to krwawienie pojechała sprawdzic i to nawet dziś (skoro jest obfite)
    --
    •  
      CommentAuthorkalabmurka29
    • CommentTimeDec 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Koteczek ja też bym sprawdziła to krwawienie.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    I jak koteczku? Pojechałas do szpitala? Trzymam kciuki!

    Treść doklejona: 04.12.15 07:11
    A i jakby któraś przeklejala listę to proszę o edit daty porodu na 5stycznia, wtedy będę mieć planowane cc...
    --
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Koteczek... ja to doświadczona nie jestem, ale na ostatnich zajęciach w szkole rodzenia zanotowałam:
    Krew = szpital
    Tak też bym zrobiła. Chyba nie ma na co czekać.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Jak tam Koteczek .... ?
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Uff oficjalnie mogę dołączyć do przyszłych mamuś, by rozbudować Waszą listę o lipiec :) Wczoraj byłam na badaniu maleństwo ma 5,44mm i pięknie bijące serduszko. Termin na 25 lipca, czyli wszystko się zgadza z owu.
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    No tylko wam nie pisałam ze lekarz mówił ze bede mogła krwawic po tym badaniu tak wiec wiem ze powinnam ale duze tego poprostu :/ ( jak bym miała okres 3 dzien ) dziecko sie rusza dobrze cały czas wiec nie jechałam do szpitala dzis mniej krwawie ale bolą mnie strasznie plecy i brzuch ( chyba po tym badaniu .. ) dzis wieczorem umówilam sie koleżanka byśmy pojechali jednak do tego szpitala zobaczymy co tam powiedzą bo sie na czytałam o tych mało wód plodowych to sie troche przeraziłam :/
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Koteczek1 jedź i sprawdź to krwawienie będziesz spokojniejsza.

    Sewila witaj :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Dziewczyny a jak to w ogóle jest z tym ułożeniem dziecka? Moja dzidzia była położona główkowo jak mnie przyjmowali do szpitala, tydzień później siedziała już głową do góry. W tej chwili nie mam pojęcia jak jest ułożona. Musiałabym iść prywatnie na USG żeby to sprawdzić. Bo jeśli jest głową do góry to gin ustali mi termin CC. Jak to możliwe że dziecko w tych tygodniach ciągle się jeszcze obraca? (36-37 tydzień).
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    jakby sie obrocilo to na pewno bys to czula jako nieprzyjemne wypychanie. tak mi sie wydaje
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Mola84: ak to możliwe że dziecko w tych tygodniach ciągle się jeszcze obraca? (36-37 tydzień).


    Moja pierworodna obracała się jeszcze w dniu porodu - no ale ja miałam brzuch gigant to miała miejsce.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    dziewczyny, czy wam od 28 tc zmienily sie ruchy? czuje moje dziecko, ale inaczej, juz tak nie skacze jak pilka, tylko mam wrazenie, ze raczej sie tak przeciaga.
    czuje ciagle dosc dobrze, ale jak wczesniej pisalam ze az brzuch podskakuje tak teraz nie ma takich gwaltownych uderzen, sa raczej takie przepychania, przeciagania. i sie zastanwiam czy podroslo i mniej miejsca i to norma, czy zas mam kuzwa za duzo wod.
    brzuch mam mieciutki, mam wrazenie jakies takie jakby mi sie macica powiekszyla i zmiekla, ze dziecko tak swoimi harcami nie sprawia mi bolu, tylko macica sie bardziej poddaje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeDec 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf,ja mam tak dokladnie jak ty to opisalas od trzech dni.W zasadzie jesli nie leze tylko jestem w ruchu to prawie wogole nie czuje malucha ,jesli siedze to czuje takie jakby rozpychanie a na lezaco widze wypinanie pupy bo synus jest ulozony glowka w dol i z macica mam to samo.Przedwczoraj bylam u ginki i wszystko jest w porzadku.Synek wazy juz 1383 g.Przeplywy tez w normie.Szyjka 38mm zamknieta.Wody w normie.Lozysko gr.1



    Suwaczek z babyboom.pl
    --
  6.  permalink
    Myślę dziewczyny że to zwiazane jest i z ilością wód ale też z położeniem malucha. Córka ułożona Jeszcze 2,5 tyg temu podłużnie glowkowo,a teraz hyc i leży pupa do dolu. Dlatego czułam ja u gory, tez jakies wypychania,a teraz wali mnie nogami centralnie na wysokosci bioder i to widać.

    Wczoraj mnie uderzala i kręciła się bardzo.
    -- [/url[/url]
  7.  permalink
    Dziewczyny, a ja mam pytanie odnosnie dodatniego gbs. Przed porodem maja podac mi antybiotyk. Boje sie ze jesli porod bedzie ekspresowy to nie zdaza :( ( to moja druga ciaza) co wtedy? Do szpitala mam zaledwie 10 min, ale jak czytam o szybkich porodach to zwyczajnie sie boje.....

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 04.12.15 16:35</span>
    Ewasmerf, odnosnie tych przeciagan dziecka etc na tym etapie ciazy mialam tak samo. Nawet zaczelam sie martwic ze moze jest cos nie tak. Ale wsio gra :) Za to teraz maly daje mi tak popalic ze te jego przeciagania sprawiaja mi bol.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    dziekuje wam, ulzylo mi.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMuriah
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Jestem po połówkowym.
    U mnie na chacie deska od kibla już zawsze będzie podniesiona - kolejny chłop ;] .
    Dopisuję.

    1. Koteczek1 - 06.12.2015 (dziewczynka)
    2. myszerej - 09.12.2015 (chłopiec)
    3. Lewka - 12.12.2015 (dziewczynka)
    4. Walka Trwa - 15.12.2015 (chłopiec)
    5. Mola84 - 20.12.2015 (dziewczynka)

    6. kalabmurka29 - 25.12.2015 (dziewczynka)
    7. tuskaa82 - 30.12.2015 (dziewczynka)
    8. em87 - 19.01.2016 (dziewczynka)
    9. mońka - 21.01.2016 (chłopiec)
    10. ewelissa84 - 27.01.2016
    11. Efcia81 - 8.02.2016 (dziewczynka)
    12. nowa2012 - 9.02.2016 (chłopiec )
    13. gosia21777 - 15.02.2016 (chłopiec)
    14. anairda - 29.02.2016 (dziewczynka)
    15. Ewasmerf - 2.03.2016 (dziewczynka)
    16. madzik1983 - 10.03.2016 (chłopiec)
    17. salinos - 16.03.2016 (dziewczynka)
    18. Tinamar - 18.03.2016 (chłopiec)
    19. asiunia899 - 19.03.2016 (chłopiec)
    20. lilijeczka - 4.04.2016 (dziewczynka), marion - 04.04.2016 (chłopiec)
    21. poziomkaUK - 6.04.2016
    22. °Agata° - 14.04.2016
    23. kkasia4 - 17.04.2016 (chłopiec)
    24. Renata_ - 22.04.2016 (chłopiec)
    25. Muriah - 23.04.2016 (chłopiec)
    26. czarnulka_91 - 25.04.2016
    27. sara32 - 20.05.2016
    28. Ratownik - 17.05.2016
    29. marzenka1303 - 24.05.2016
    30. kami87 - 13.06.2016
    31. PaulinaMała1983 - 16.06.2016
    32. Sewila - 25.07.2016
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Muriah: U mnie na chacie deska od kibla już zawsze będzie podniesiona

    u mnie na chacie ja musze miec zawsze podniesiona deske (te zabudowana klape), bo mnie wkurza kazdorazowe podnoszenie przy kazdym sikaniu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Moja sąsiadka miała 3 dziewczyny. Postanowili podjąć jeszcze jedną próbę, bo chcieli chociaż jednego chłopa. Ciąża okazała się bliźniacza - dwie dziewczynki:)))
    Muriah gratulacje! Macie imię? Muriah...a Dominik chodzi do przedszkola? Kurde, Twój starszy młodszy od mojego starszaka, Twój młodszy młodszy od mojego młodzieżowca i zaraz następny "młodzieżowiec"...mimo, że kocham te moje SKraby nad życie to Ci nie zazdroszczę:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Muriah pociesze Cie :) mam 4 dziewczyny w domu i aktualnie 5,5 tc ;) jak znam zycie będzie Matylda ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Monia, gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    Moonia WOW!!!! Gratulacje ogromne!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 4th 2015
     permalink
    spokojnie ;) z gratulacjami do 17 grudnia, mam nadzieje, ze będzie dzidzia z serduszkiem :) na razie dziś jest pęcherzyk w macicy z rozmiarami na 6,2tc z ciałkiem żółtym i majaczącą obok kreseczką, ale to wiadomo jeszcze za wcześnie :) generalnie czekamy
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.