Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    skapula: Co do zakupów, większość rzeczy mam po synku, i liczę na to, że uda sie to wykorzystać..trochę tylko cieplejszych ubranek muszę zakupić.

    skapula ja też ... czekam aż na działkę będzie się dało wjechać żeby wynieść nasz wielki stół, na jego miejsce stanie kanapa (na wszelki wypadek jakby drugi synek bardo szalał w nocy to mąż będzie spał ze starszym w drugim pokoju ,,,, łóżeczko dla starszaka już zamówine u stolarza ,,, potem tylko odmalować ściany w sypialni i wchodzę ja .... muszę poprzeglądać ubrania po synku żeby ewentualnie wiedzieć co muszę dokupić ... ale to wiecie z bity miesiąc zejdzie :confused::shocked::sad:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2016 zmieniony
     permalink
    Ciekawe jak tam Paulina :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    No właśnie, a ona miała mieć dziś cc czy tylko się stawić do szpitala?? A mi na balkonie suszy się pierwsza partia ubranek. Jutro pójdzie w ruch druga i trzecia :) Poprasuje i będę miała z głowy. Boję się, że za tydzień lekarz aż tak cudownych wiadomości dla mnie nie będzie miał jeżeli chodzi o moją szyjkę, bo cały czas czuje jak młoda napiera na nią jakąś częścią ciała - spekulując głową, skurczy mnie nie zależnie czy biorę leki rozkurczowe czy nie i brzuchol pobolewa dołem i to nie zależnie czy leżę, siedzę czy chodzę
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    No ja czekam,az M zlozy mi komode i tez piore :) a Paulina najpierw mowila o 31 a ostatnio wydawalomi sie,ze o 30 tak czy siak lada moment trzeba bedzie aktualizowac liste :)
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    A czemu ona tak wlasciwie ma te cc tak wczesnie?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    elfika, ja pierwszy rzyg zaliczyłam po wyjściu z samochodu przed przychodnią i wizytą u stomatologa :wink:

    Kontrolę uzębienia miał tylko Łukanio i Kalina, ja paszczy nie otwarłam :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    madzik może wg starych zasad, ze po skończonym 38tc
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Środa: elfika, ja pierwszy rzyg zaliczyłam po wyjściu z samochodu przed przychodnią i wizytą u stomatologa

    uuu. sweetaśnie :wink:

    Środa: ja paszczy nie otwarłam

    nie dziwię się :wink:

    moi mają zakaz zbliżania się do mnie jak rzygam. tzn Młoda jeszcze nie miała okazji słuchać kiblowych arii bo lata po dworze na okrągło albo jest w szkole, natomiast Małżu ma zakaz od pierwszej ciąży. o dziwo pamiętał teraz zasady :wink: także nie ma trzymania włosów, podawania srajtaśmy itp. tylko pieseł nie wie co ma ze sobą wtedy zrobić :tongue:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    Laski pytanie za 100000. Podobno są jakieś sposoby żeby w delikatny, bezinwazyjny sposób "zachęcić" dziecko do obrotu głową w dół. Coś słyszałyscie? Oczywiście to przekrecanie mechaniczne odpada. Zresztą nie wiem czy to w ogóle jeszcze robią. No nieistotne, nad tym się nienieeiele zastanawiam :wink:

    Treść doklejona: 30.05.16 23:27
    Aaaa pytam dlatego, ze w pierwszej ciąży mała już dawno stała na głowie, a teraz jak to facet... leń;) No i zaczynam powoli panikowac bo ciągle czuje jego nogi bardzo nisko...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Yvoonne, ale ma jeszcze czas. Moja w 32tc postanowiła usiąść na dupsko ale obróciła się do porodu jeszcze :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Prof. FIjałkowski pisał o sposobach na przekręcenie dziecka, ale nie pamiętam gdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Gdzieś też czytałam jakieś artykuły jak zmusić malucha do obrotu, a to że nóżki czujesz nisko jest to stosunkowo zrozumiałe. Ja też nóżki czuje nisko, a ma je koło buzi, taka zwinięta jest w kłębek.
    --
  2.  permalink
    Yvoonne - spokojnie masz czas, na pewno sie odwroci, moj w 34 sie odwrocil chyba dopiero ;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Yvonne podobno takie kleczenie z oparciem na łokciach gdzie głowa w dół tyłek w górze, ale pociesze Cie, ze moja Marta urodzona 60cm i 4kg obróciła się w 38tc ;) nikt nie dawał na to szans a ona mimo to dała rade. Fakt, ze zerwałam się wtedy na równe nogi bo myślałam, ze mi brzuch rozerwie , ale okazuje się, ze można wszystko ;)
    No Paulina to się chyba dziś rozsypie już :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Okkkk, w takim razie nie będę jeszcze za bardzo panikowac... boję się bardzo cc i stąd moje obawy. Nastawiłam się na szybki porod sn ;) Gdybym wcześniej w ciąży nie była pewnie bym inaczej do teg lpodchodziła, ale wtedy mogę odczucie były zupełnie inne. Choć wiem, że też każda ciąża inna.
    Ale na wszelki wielki może trochę o tym poczytam;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Na portalu była kiedyś dziewczyna, której córkę obrócono ręcznie przez powłoki brzuszne bodajże w 36 tc - tylko że to było za granicą, w Paryżu. Urodziła SN. U nas nikt się tego nie podejmie.

    Mój drugi syn fiknął 1-go stycznia, w pierwszy dzień III trymestru. Fatalnie się wtedy czułam i byłam pewna, że to właśnie obrót.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Mam nadzieję że Paulina się nie obrazi,ale donoszę że urodziła
    30.05.2016 12:00 Pola -Nasza Ślicznotka:)) – 55cm 3,205kg 9pkt.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016 zmieniony
     permalink
    no to GRATULUJEMY :))))


    1. kaamii - 13.06.2016 (dziewczynka)
    2. Klementynaaa - 15.07.2016 (chłopiec)
    3. Mysiamm - 18.07.2016 (chłopiec)
    4. artystka80 - 20.07.2016 (chłopiec)
    5. Sewila - 25.07.2016 (dziewczynka)



    6. mooniia - 26.07.2016 (dziewczynka)
    7. Yvoonne - 23.08.2016 (chłopiec)
    8. skapula - 01.09.2016
    8. olza21 - 01.09.2016 (chłopiec)
    9. moya212 - 05.09.2016 (chłopiec)
    10. tejsha - 11.09.2016 (chłopiec)
    11. monii9797 - 12.09.2016 (dziewczynka)
    12. Daisy1991 - 14.09.2016 (dziewczynka)
    13. jaisog - 15.09.2016
    14. Yoasik08 - 08.10.2016 (chłopiec)
    15. agat233 - 12.10.2016 (chłopiec)
    16. pani_dratewkowa - 21.10.2016
    17. KaiinA - 22.10.2016
    18. anetaka - 7.11.2016
    19. acia20 - 18.11.2016 (dziewczynka)
    19. szogunka - 18.11.2016
    20. Justyna+ - 25.11.2016
    21. elfika - 15.01.2017

    Treść doklejona: 31.05.16 10:10
    no to w czerwcu będzie przestój , chyba , ze nam się Klementyna rozsypie :) a potem dopiero lipiec.
    No i dopisywać się dziewczyny bo skraca się lista strasznie :(
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    O rzeczywiście sama w czerwcu będę rodzić :/ mam skierowanie na 13 na wywołanie, ale liczę ze jednak Młoda sama zdecyduje się wyjść. Jutro wizyta u gina. Zobaczymy co z szyjką :)
    --
  3.  permalink
    Podpowiedzcie kochani jaki magnez kupić i ile go mogłabym zażywać, czy brać tylko jak będzie boleć?
    Jeśli chodzi o nospe, to brać ją tylko jak będzie mnie mocno boleć? W każdym razie mam nospe max, jak bym wzięła połówkę, to będzie jak zwykła, czy po prostu kupić nospę?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    tylkona dziś to zależy co się dzieje, ja mam nadreaktywna macice i brałam do 30 tc 4 x nospe forte (czyli ta max) do tego 4 tabl magnezu z doppel herz gdzie tabl ma 400mg jonów Mg czyli dużo. od dwóch tygodni biore 3x nospe magnez dalej tak jak był plus progesteron oczywiście nadal
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    No ja oprocz witamin nie biore nic, po prostu martwie sie tymi bolami podbrzusza, ale chyba dopoki nie mam plamien lub krwawien, to znaczy ze dobrze wszystko? Dlatego tez pytalam czy bym mogla brac magnez profilaktycznie, a jak mnie brzuch bedzie bolec mocno to wtedy nospe wlaczyc?
    Do tego co jakis czas bola mnie plecy jak na okres, nie wiem czy to normalne?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    możesz spokojnie brac magnez on tylko pomoze i w niczym nie zaszkodzi
    -- mama piątki :)
  5.  permalink
    Dziekuje bardzo, a jaki najlepiej kupic i ile go brac?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Ja miałam Asmag i brałam 3x2 od 20 tc a wcześniej 2x1.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    ja po wizycie ... niezbyt wesoło. Maluszek w dalszym ciągu ma zastój w nerkach , jeśli będzie rósł – patologia ciąży w krakowie.
    poza tym twardnienia macicy, brzucha … mam sobie siąść na tyłku … jak najwięcej odpoczywać … bo mówił, że to moze doprowadzić do wcześniejszego porodu. w ogóle pytał o poprzednią ciążę czy nie było problemów z donoszeniem … no cóż przy 3 letnim dziecku nie da sie odpoczywać …
    mam brać asmag forte 3×2 tabletki przez 7 dni i dużo leżeć. jeśli twardneinia się będą utrzymywać brać do wizyty którą mam na 21 czerwca, ,,,
    chce mi sie wyć ,, bo niby wiedziałam ze będę musiała odpuścić ale myślałam że spokojnie do 8 miesiąca dam sobie radę …………….
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    ja dziś na wizycie tez tak sobie - niby ok, ale mała ma za mały brzuszek i to lekarza niepokoi. nie mniej bo Marysia tez tak miała, ale wtedy wadzili mnie do szpitala, w piątek mam 3 prenatalne i tu spec ma zdecydowac co dalej
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    tejsha miałam i mam podobnie jeżeli chodzi o twardnienia i spinania brzucha i tak już od 22tc a tu leci u mnie już 33 leci. No i oczywiście "cudowny" 3 latek, który jest tak nie usłuchany ostatnio, że moje ciśnienie 50 razy dziennie rośnie i spada z nerwów. Problem w tym, że mi brzuchol najmniej się spina jak się ruszam, praktycznie w ogóle, a jak tylko usiądę lub się położę to tragedia.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Z malym opoznieniem zwalniam liste. 12 maja urodzilam przez cc sliczna corcie. 3500g i 55 cm 10 pkt. Pozdrawiam i zycze szybkich porodow :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    sara32 GRATULUJĘ
    :wink:
    Sewila ooo no to sobie możemy podać rękę ... mój też jakiś bunt przechodzi ostatnio i z tym ciśnieniem mam tak samo ...
    co bierzesz na te twardnienia ? ma ci ktoś pomóc przy synku ?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    ja tez po wizycie...według mojego gina wszystko ok...to, że mi sie brzuch spina, to ponoć norma na tym etapie ciąży...nie zadowala mnie takie tłumaczenie, bo mam za soba przedwczesny poród i chciałabym teraz tego uniknąć, a objawy mam podobne jak poprzednio...
    Dziewczyny, czy u Was to spinanie sie brzucha lekarz diagnozował na wizycie? Bo u mnie nigdy, sama mówiłam, że mi twardnieje...
    Poza tym brak mi zupełnie sił...rwa kulszowa doskwiera coraz bardziej...a i u mnie synek wszedł chyba w bunt dwulatka, bo od kilku tygodni jest bardzo absorbujący...nie schodziłby mi z rąk całymi dniami....
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Ja dostałam scopolan, o wiele lepiej działa niż no spa forte. Jednak ja biorę jak brzuch spina się tak, że aż boli. Wiem, że na tym etapie to już normalne i nie uniknę tego. Na całe szczęście szyjka się zatrzymała na poziomie niecałych 3cm i dalej nie idzie w dół. Dodatkowo mam luteinę, ale teraz pewnie zostanie odstawiona, magnez. Co do synka, na całe szczęście teściowa mieszka na dole i od czasu do czasu go weźmie do siebie bym mogła porobić swoje rzeczy w spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Skapula objawy takie jak poprzednio czyli jakie? Z twgo co widzę brzuch spina się niemal wszystkim. Mi w poprzedniej ciąży od 27tyg, teraz od 22. Do tego 1.5 roczna panna w domu, która mnie nic a nic nie oszczędza. Ja biorę doraznie buskopan i 3x2 aspargin. Są dni, że jest lepiej ale są i gorsze. Poprzedni poród w 40tc, więc teraz podchodzę do tego dużo spokojniej. Moja szyjka trzyma mocno i ma cały czas 4.5cm.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    W pierwszej ciąży też zaczął mi się spinać brzuch przed 20tc, mój gin prowadzący nie widział w tym żadnych problemów, przypadkowo trafiłam do innego lekarza na dodatkowe usg i on od razu stwierdził, że nie jest to normalne, nawet się nie skarżyłam na to, ale wizyta była bardzo późno wieczorem i sam to zdiagnozował, przepisał mi wtedy scopolan..a moj prowadzący nie widział wsazań nawet do nospy...Miałam takie momenty, to już pod koniec ciąży, że nie byłam w stanie chodzić, bo tak bolał mnie brzuch, ale wydawało mi sie wtedy, że to normalne...w końcu gin na wizytach nie widział żadnego problemu...szyjka długa, zamknięta...żadnych oznak zbliżającego się porodu nie było..
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    a ja bym nie bagatelizowala spinan brzucha bo "wszystkie maja". ja w pierwszej ciazy mialam i urodzilam przedwczesnie.
    w drugiej mialam i lekarz zalecil luteine, bralam magneB6 do 8 tabl dziennie, mialam 2 razy wymaz z szyjki, szybko zwolnienie, duzo lezalam, malo chodzilam i DONOSILAM (ciaze, nie ze na sasiadow do US). warto sie pomeczyc 4-5 miesiecy (mi sie spinalo od 23 tyg) i miec potem nastepne kilka lat spokoj i cieszyc sie macierzynswem (kto ma wczesniaka ten wie jak wyglada macierzynstwo z wczesiakiem - daleko mu do spokojnego, ja teraz widze kolosalna roznice - donoszone dziecko chowa sie samo).
    -- ;
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    skapula ,,, ja też się wczoraj nic a nic nie skarżyłam, sam powiedział, ze brzuch spięty i mocno temat pociągnął, wypytał o wszystko ...
    wystraszył mnie tym powiem szczerze ... dlatego staram sie zwolnić tempo już na tyle ile w tym momencie się da.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Co do obrotu dziecka- są ćwiczenia, które podobno pomagają.
    Mojej cioci córa się obróciła 2 dni przed porodem (choć w jej przypadku i tak planowali sn pośladkowy, bo to był 5 poród), a znajomej w zeszłym roku córa obróciła się tuż przed planowaną cesarką- zgłosiła się w dniu zabiegu i się okazało, ze dziecko leży już jak trzeba, więc cc odwołali i czekali na sn.
    Moja siostra rodziła sn pośladkowo w szpitalu Kamieńskiego we Wrocławiu. I tam miała umówiony planowo zabieg obracania przez powłoki brzuszne, ale córka postanowiła się pospieszyć i nie zdążyli :)
    --
  6.  permalink
    karolciat: choć w jej przypadku i tak planowali sn pośladkowy, bo to był 5 poród)
    - a ze to niby szybciej, lepiej i latwiej bo 5 porod?? Ja na sama mysl sie wzdrygam, bo normalny porod nie jest "latwy" a co dopiero posladkowy
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 1st 2016 zmieniony
     permalink
    tejsha, to dobrze że wystraszył. Osobiście wole takie podejście...na mnie bardziej to działa, bo wtedy dopiero mobilizuję się i zaczynam podchodzić do sprawy poważnie. W pierwszej ciąży dostałam opr, że wód płodowych mało i że mam pić min. 2 litry dziennie, to się naprawdę pilnowałam...a teraz niby wszystko ok, a ja piję prawie nic...bo sama z siebie nie mam takiej potrzeby...Podejście mojego gin. prowadzącego jest imho zbyt lajtowe...wizyta ostatnia trwała niecałe 10 minut, razem z usg...niby zapytał o to jak się czuję...ale zaraz spuścił głowę i zaczął coś w komputerze czytać...ja jestem z tym nienarzekających...więc nawet nie chciało mi się kontynuować...Cóż...trzeba samemu o siebie zadbać....
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Ja miałam takiego lekarza, więc go zmieniłam i się cieszę ze zmiany. O wszystko się wypyta, wszystko posprawdza. Brzuchol co i rusz mi się spina i nawet nie musiałam mu o tym mówić bo od razu wyczuł. A poprzedni cały czas mówił tak może być, aż w końcu wylądowałam na IP
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 1st 2016 zmieniony
     permalink
    my dziś testujemy doktorka ;)
    idziemy dziś na usg na serduszko i biorę małża ze sobą. lekko się stresuję...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    elfika, będzie dobrze , trzymam kciuki ...
    skapula , ja szczerze to nawet do tych twardnień nie przywiązywałam zbyt dużej uwagi ... czasem przyznam, ze byłam tak zalatana w ciągu dnia.,, że naet nie przywiązywałam wagi do ruchów dzieciątka.... dopiero wieczorem jak synek poszedł spać a ja miałam chwilę żeby klapnąć na fotel czułam jaki ten brzuch twardy mam i w końcu czułam jak mały fika.
    ja z tych, co lubią kiedy wszystko sama robię ... o cóż trzeba odpuścić :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeJun 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: a ja bym nie bagatelizowala spinan brzucha bo "wszystkie maja".

    Oczywiście, że nie wolno bagatelizować. Ja napisałam, że wielu dziewczynom się spina i że ja podchodzę spokojnie bo z doświadczenia wiem, że nie powoduje to u nie żadnych konsekwencji. U innych natomiast może doprowadzić do wczesnego porodu. Moja gin też raczej z tych panikujących, staszy, przestrzega. Biorę sporo magnesu i buscopan i spokojnie czekam do końca.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    jest serduszko!
    i 11,2 mm człowieka!
    Małżu, znowu widział pierwszy :rainbow:
    -- [/url]
  7.  permalink
    Elfika - gratuluję! ;)
    Sama już bym chciała zobaczyć, bo sie strasznie stresuje tym czy bedzie czy nie będzie.
    Podpowiedzcie, jak to jest z tymi tygodniami? Jak jest 5 tydz i dajmy na to 4 dzień, to wtedy jestem w 5 czy w 6 tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    super elfika :bigsmile:
    --
  8.  permalink
    W 6 wg mnie.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Według mojego gin jak jest się w 5 tygodniu i 5 dniu to jeszcze nie jest 6 tydzień. Gin mówi że musi być skończony cały tydzień aby liczyć kolejny.
    ---
    Czy w czasie ciąży miałyście do czynienia z "chorobą bostońską"?
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    5 tydzien i 4 dzien to juz jest 6 tydzien bo masz 5 tygodni skonczonych i 4 dni czyli juz 6 tydzien. Jak zalozysz karte ciazy to Ci tak wlasnie bedzie liczylo... i tak samo licza aparaty usg...
    --
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Anetka niekoniecznie. U mojego gina pokazuje skończony tydzień i dzień. Leci Ci 6 tydzień, jednak skończonych masz 5tc.

    Treść doklejona: 01.06.16 19:46
    Tak samo jak u mnie leci mi 33 tydzień, ale skończonych mam 32 tygodnie. U mnie wizyta wypada w połowie między skończonym tygodniem a tym który będzie skończony i lekarz w karcie zawsze mi wpisuje przykładowo 32/33tc
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.