Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeJan 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jak liczycie ruchy maluszków w 9 miesiącu: raz dziennie do 10, czy co godzine, czy jak? I czy słyszałyście o tym, że jesli maluch nie ruszy sie przez 4h to należy jechac do szpitala?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 13th 2017
     permalink
    nigdy nie liczyłam zgodnie z tymi wytycznymi. poza tym 9 miesiąc to już raczej taki okres kiedy aktywność dziecka jest regularna i przewidywalna i czuć kiedy jest coś nie tak.
    natomiast wydaje mi sie, że 4h przerwy to zdecydowanie za mała przerwa by podnosić alarm.
    -- [/url]
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJan 13th 2017
     permalink
    Wiec podaje moja date porodu... myslalam ze bede na szarym koncu a jednak kolezanka mnie ,,osłania" ;)
    28.08.2017 :bigsmile: wczoraj bylismy na usg malenstwo ma 1.20cm serduszko puka wszystko gra.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 13th 2017
     permalink
    Ainaa: Dziewczyny, jak liczycie ruchy maluszków w 9 miesiącu: raz dziennie do 10, czy co godzine, czy jak? I czy słyszałyście o tym, że jesli maluch nie ruszy sie przez 4h to należy jechac do szpitala?


    ja nie liczyłam też nigdy zgodnie z "wytycznymi", od początku odczuwania ruchów. Przecież każde dziecko jest inne, z resztą też od pory dnia i ułożenia zależy jak często i jak mocno się rusza, szczególnie w 9 m-cu. Jak mam jakąś niepewność to jem coś i kładę się na chwilę - od razu zaczynam czuć ruchy, no i wieczorem przy zasypianiu codziennie harcowanie w brzuchu.
    --
  1.  permalink
    Mi lekarz kazal doliczyc do 10 ruchow, zaznaczyc, ktorej ten 10 ruch wystapil i koniec liczenia.
    --
  2.  permalink
    Podnioslyscie mnie na duchu. Wystraszylam sie, ze zbyt mała wagę przykładam do ruchów, tym bardziej ze Mała często ma czkawkę i trochę to brałam za ruchy, a jak sie okazuje czkawka sie nie liczy. Wczesniej dzidzia byla aktywna często. Teraz jest spokojniejsza, ale jak trzeba to kładę sie i liczę i zawsze te min 10 jest.

    Treść doklejona: 13.01.17 22:15
    Mi tez gin mowil, ze raz dziennie 10 policzyć i tyle, ale wpadłam na te info o 4h i zdębiałam, bo pewnie mamy i dłuższe przerwy, tzn.czas kiedy nie zwracam uwagi ba ruchy bo jestem czymś zajęta. Niektórzy każą liczyć 3 razy dziennie, inni tylko raz... Trochę sie dxis wystraszyłam, straszna wkrętka, i teraz Mała rusza sie juz od 19-wyczuwa moje nerwy biedactwo. Nie g juz bedzie ten 40 tc!
  3.  permalink
    Ainaa, nerwy nie sa dobrym doradca. Nie stresuj sie niepotrzebnie. Ja kiedys tez czkawke liczylam do ruchow :)
    --
  4.  permalink
    Dziś mam kiepski dzień, chyba tez nerwy 36 tc mnie zżerają. Dzis sie rozkleiłam, polały sie łzy przez te ruchy, ze czegoś nie dopilnowalam :( na męża krzyczę od dobrych paru dni...a tu jeszcze tyle czasu zostali... Tak bardzo chciałabym juz 40 tc i Malutka w ramionach.
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 13th 2017
     permalink
    Tulaki Ainaa, to są emocje i hormony, które odpowiadają za nasze nastroje. Wszystko jest dobrze, chodzisz do lekarza i z malutką jest wszystko dobrze. Ja też w ogole nie licze ruchów, ale sa i to najważniejsze :)
  5.  permalink
    Ainaa, ja też burczalam na męża bez powodu zupełnie. Płakałam, bo mi coś nie przypasowalo... to wszystko hormony.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Kurcze a mi na końcówce przyjdzie chyba diete trzymać. Ostatnio pojawiły się u mnie ketony w moczu. Dzisiaj cukier ma czczo 96 a po sniadaniu 148. Krzywa cukrowa była na pograniczu wiec kontrolowalam do tej pory cukier i było ok. A dzisiaj takie klocki. W czwartek mam wizytę więc porobie pomiary przez ten tydzień i zobaczymy jak to wygląda.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Anecia84 gdybyś nawet teraz musiała dietę zacząć to nie byłoby tak źle, bo to raptem parę tygodni. A ja teraz widzę u siebie, że mam coraz słabszy apetyt i waga stoi w miejscu, więc może to nie będzie aż takie duże wyzwanie dla Ciebie? :) Poczekajmy na wizytę u lekarza, może okaże się że to jakiś fałszywy alarm.
    Odnośnie ruchów - niestety też się nie przykładam zbytnio bo mam wrażenie, że moje dziecko się wierci non-stop. Dziś w nocy wstawałam 3 razy na siku i za każdym razem kopał mnie po żebrach.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Dla mnie taka dieta to nie problem umiem się zmobilizować. Jeszcze 1,5 miesiąca wytrzymam. Najgorsze dla mnie są te pomiary żeby pamiętać żeby godzinę po posiłku zmierzyć i w międzyczasie nic nie zjeść. No nic boję się tylko żeby mały przez tą cukrzyce za bardzo nie przykoksował.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Jak byłam w upragnionej i wyczekiwanej ciąży z córką to nigdy nie liczyłam ruchów. Bałam się że niepotrzebnie się nakręcę i zestresuję. Wystarczyło że od czasu do czasu przycupnęłam i wtedy czułam jej ruchy.
    Zosia miała bardzo często czkawkę więc też dość często czułam jej aktywność.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Ja sobie timer ustawiałam ;)... Ta dieta taka zła nie jest ;).
    --
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Ja obecnie jestem w 36 tc i też warczę na wszystkich , normalnie niczym rodwailer w spódnicy , wrzeszczę i wyrzywam się na wszystkich , wszyscy i wszystko mnie w kurr.........a. Śmieję się ża jak do porodu komuś nie przyłożę to bedzie chyba cud . To jest moja pierwsza ciąża , nie liczę ruchów córki , bo wystarczy że tylko posadzę cztery litery , a mała juz się wierci .W poniedziałek ponowna kontrola wód płodowych ,zobaczymy co wyjdzie - od wyniku zależy decyzja lekarza , czy położy mnie do szpitala czy nie .
  6.  permalink
    Bardzo dziekuje za dopisanie do listy :) termin sie zgadza :) jak na razie jestem na końcu wiec troche czasu przede mną
    Pozdrawiam sobotnie z łóżka z mdłościami level hard :(
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    A ja zaliczyłam wczoraj wieczorem pierwsze pożądne ciążowe nudności plus mega wymioty ... Dzisiejszy dzień też zaczęłam wymiotami ... W poprzednich ciążach o tym czasie (10tc) już było po takich akcjach :-) A teraz takie kwiatki ... może tym razem dziewuszka będzie :-P
  7.  permalink
    Dzieki dziewczyny... bez Was nic :*
    Nieco mi dzis lepiej, ale i tak fukam i płacze stale... to chyba rzeczywiscie hormony :?
  8.  permalink
    Hormony, hormony.
    A mnie dzisiaj tak krocze boli... najlepiej mi jak siedzę, najgorzej jak leżę. Brzuch też nisko. Przyjechałam do rodziców z torbą szpitalna, w razie wu.
    --
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Cześć dziewczyny , to mój debiut na forum. Jestem we wczesnej ciąży (8 tydzień) i po pierwszych wynikach. Niestety wyglada na to , ze od razu przyjdzie mi walczyć z infekcja - w moczu bakterie , białko i białe krwinki :(
    Czy któraś z Was mogłaby polecić dobrego ginekologa z Wrocławia ? Korzystam z Medicovera i są beznadziejni :/
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Nicto, byłaś u Barwinskiego w Medicover? Ciezko sie dostać ale na każdej wizycie masz USG na dobrym sprzęcie i zawsze znajdzie czas na wizyty jak cos Cie niepokoi.
    --
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJan 14th 2017
     permalink
    Spróbuje jeszcze do niego , byłam u Burczy i chyba gorszej pierwszej wizyty nie mogłam sobie wyobrazić :/

    Treść doklejona: 14.01.17 22:21
    Barwinski ma faktycznie dopiero 8 lutego i to tylko godziny w połowie dnia, przy mojej pracy bez szans
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    ja prowadzilam 2 ciaze u Myszczyszyna. Ten plus, ze praktykuje na Klinikach.
    Jest jeszcze jeden wg mnie swietny lekarz, Marek Blitek, ale bylam u niego tylko na echo serca plodu. On chyba nie jest z Wroclawia. Ale bardzo sensowny, skrupulatny.
    Mozesz zobaczyc tez w Dolnoslaskim Centrum Ginekologii, Łukasz Jagielski. robilam u niego 2 usg prenatalne. Bardzo dokladny i rzeczowy.
    -- ;
  9.  permalink
    Jejku co za noc miałam dzisiaj... myślałam, że mi pipka wyleci. Tak mnie bolało, że w jednej pozycji spalam, bo się nie mogłam przerzucić z boku na bok. Koszmar normalnie.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 15th 2017 zmieniony
     permalink
    U mnie tez dziwna noc, bo mały mi sie troszke przekrecil. Nogi bardziej wysrodkowal a tak mial po prawej stronie brzucha, no i w ogole chyba mu sie ta pozycja spodobala bo tak spal, ze w ogole nie czulam ruchow przy pobudkach. Dopiero uzmyslowilam to sobie po godz. 5ej zaczelam sie martwic i wyczekiwalam ruchow. Wstalam i usiadlam w salonie na sofie i naciskalam brzuch by sie w koncu ruszyl. Nic cisza...Przez glowe zaczely mi przechodzic mysli. W koncu mi zaczal pod sama klatka piersiowa kopniaczki fundowac....co za ulga. Czemu ta koncowka taka stresujaca musi byc?:(
  10.  permalink
    Już maluszki mają malo muejsca, ja ruchy tez slabiej czuje, bardziej są to przeciagania leniwe niż mocne kopniaczki. Zbierają siły na poród:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Dzięki Ewa za namiary

    Treść doklejona: 15.01.17 13:27
    Swoją droga tez bede robić badania prenatalne ze względu na wiek, wiec podwójne dzięki za namiar ;)
    --
  11.  permalink
    Nastepne mission impossible to golenie. Joga w toalecie, nogi prawie na sufit założyłam. A głupio mi bylo tatę prosic o golenie nóg z tyłu:tongue:
    Masakra normalnie, zmeczyłam się i zasapałam jak stary parowóz:tongue:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Barwinski tez jest od prenatalnych i jesli raz sie dostaniesz to zagadujesz pozniej mailowo o termin w porze dogodnej dla Ciebie. Nigdy nie miałam z tym problemów. Trzeba tylko zacząć :bigsmile:

    A tak a propos Myszczyszyna- na sile chciał mnie zatrzymać na Klinikach kłamiąc, ze czekamy na wyniki posiewu, którego nigdy nikt nie pobrał
    --
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    To ciekawe Gabcia bo właśnie z medicovera skierowali mnie napadaniu prenatalne gdzie indziej ("cudowna" Pani doktor Burczy) - "Pani sobie wygoogluje i znajdzie gdzieś we Wrocławiu "...
    Czyli jeden lekarz z Medicovera robi badania prenatalne a inny odsyła .. Super .. Chyba machnę im treściwe pismo. Jedyne na co nie mogę narzekać to skierowania na badania - dostałam taki pakiet ze 6 fiołek poszło przy pobraniu. Ale poza tym to poziom traktowania mnie na wizycie - z 3 krotnie zignorowanym pytaniem o HPV - był naprawdę poniżej jakichkolwiek standardów.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Badania prenatalne na nfz zrobisz w doln centr ginekologii.szybkie terminy są.i wsjo za darmo.mnie skierowanie wystawili w enelmedzie.potem echo tez na nfz bo ten Jagielski wystawia na drukach zony.
    -- ;
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    kuleczka_69 ja z goleniem też tak mam , jest to nie lada wyczyn , a później ze 2 godziny odpoczynku .Ostatnio strefę bikini i pitkę goliłam na leżącą na podkładzie do przewijania z lusterkiem do pomocy , i też nie było łatwo .
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Nicto, ja trafiłam na poczatku na dr Rozdolskiego. Kiedyś przyjechałam do niego zgięta w pół płacząc, ze mnie boli brzuch a on stwierdził, ze nie ma czasu. Wtedy wpadłam na Barwinskiego i wcisnął mnie na wizytę miedzy pacjentkami. Co prawda musiałam czekać godzinę ale sprawdził, dał leki i uspokoił. Przez ten czas doktor R. Nie miał prawie pacjentek i wyglądał co chwile na korytarz (gdzie siedziałam ja). Nigdy więcej do niego nie poszłam. Barwinski jako jeden z nielicznych tam ma dostęp do lepszego usg,

    Spróbuj u niego (sprawdzaj wieczorami i rano wolne wizyty w internecie-'moze cos wyłapujesz, potem zawsze Cie gdzieś wciśnie). Niektóre mówią, ze ma dziwne poczucie humoru a ja tam akurat jego humor bardzo lubię.

    Olej Panią, zmień lekarza i ciesz sie ciąża ! :wink:
    --
  12.  permalink
    Kasia, mi maz kuciapke golil. Ja nie dalam rady. Za duzy brzuch mam, żeby nawet w lusterku widzieć dół:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 15th 2017
     permalink
    Kurcze ciekawa jestem jak duzy brzuch macie, bo moj od wielu miesiecy mi nie pozwala na swobodne golenie...
  13.  permalink
    Kochane, podpowiedzcie, jak zamierzacie ubrac dziecko na wyjscie ze szpitala? Nie mam doswiadczenia z zimowym dzieckiem i tak mysle jak go ubrac.

    Mowia mi, ze nie mam duzego brzucha, ale golenie to masakra, gimnastyka nie z tej ziemi, a jeszcze jak musze podniesc noge czy cos, to bol nieziemski mam.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Tylkonadzis Dwa lata temu jak wychodzilam z Adasiem ze szpitala to ubrany byl w dlugiee body plus pajac, cieply kombinezon plus ciepla czapka :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Tylkonadzis ja tak samo ubierałam na wyjście ze szpitala w styczniu.

    U mnie dziś kolejna noc fatalna. Kurcze w ciąży z córką spałam jak dziecko, nie licząc oczywiście pobudek na siku. Z synem nie pamiętam ale chyba bym zapamiętała takie atrakcje jak teraz. Jak nie biodra, to żebra albo jeszcze brzuch. Do tego kręcący się Jasiek. Przez pół nocy stękam i jęczę. A gdzie tam do końca?
    --
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 16th 2017 zmieniony
     permalink
    Imagnolia - ja nie jestem w stanie sie zdepilowac sama przynajmniej od miesiaca. Jutro mam ostatnie podejscie przed porodem bo ktoś tu na forum wspominał, że na Żelazna w Wwie nie można się depilować 2-3 tyg przed porodem ze względu na ryzyko infekcji. '
    Wiem, że jest inny wątek o brzuchach ale nic się nie stanie jak pokażesz nam swój tutaj. To mój z wczoraj - obwód ponad 112 cm i gdzie się nie pokaże to słyszę "ale masz wielki brzuch" :P ale jakoś mnie już to nie rusza - teoretycznie za 12 dni rodzę więc brzuch musi być duży :D

    Tylkonadzis - to moje 1 dziecko, ale mam przygotowane na wyjście kombinezon ciepły, ciepłą czapkę i do tego body z długim rękawem plus taki zestaw z ciepłego materiały, coś w stylu pluszu, półpajacyk i kaftanik. W zależnosci od temperatury to jeszcze ewentualnie ubiorę spiochy na body, ale wydaje mi sie, że to bedzie za duzo.
    edit - niestety nie umiem dodawac zdjec na formum :D
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    jakaka: nie można się depilować 2-3 tyg przed porodem ze względu na ryzyko infekcji. '

    ale to przed cc :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Mi węzeł wyskoczył w pachwinie, więc lepiej się nie golić ;) myślałam,że to jakaś żyła powiększona, ale dr mowi,że raczej węzeł.

    Ja zastanawiam się nad zakupem otulacza - kocyka do fotelika samochodowego.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Odnośnie golenia to nigdy nie wiadomo czy poród naturlany nie skończy się cc, także lepiej chyba darować sobie golenie. Ja mam spakowana swoją golarkę jednorazową jakby trzeba było golić na porodówce. A w terminie po prostu obstrzyge na króciutko golarką do włosów, jak zawsze zresztą. No ostatecznie mąż będzie miał bojowe zadanie bo wątpię żebym sama dała radę.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Anecia84: jakby trzeba było golić na porodówce.

    Pewnie gdzies sa takie wymagania ale niee wiem po co.
    Poza tym nie oszukujmy sie jak rodzi sie dziecko co przeciez boli to przynajmniej ja niee myslalam o tym czy mam idealnie wydepilowane krocze, raczej było mi wszystko jedno :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Jakaka...ja mam podobny obwod:) mam megasny brzuch podobnie jak Ty, przy wzroscie 162 cm i wage wyjsciowa mialam 58-59 a dzis juz 77-78 i to 4 kg w ostatnich 3tyg. Po ciele nie wiele przytylam.
  14.  permalink
    gingerka_: ja niee myslalam o tym czy mam idealnie wydepilowane krocze, raczej było mi wszystko jedno


    Ja przy pierwszym tez nie myslalam o tym :P wrecz przeciwnie, olalam temat calkowicie :P zlapalo mnie niespodziewanie, co prawda lezalam w szpitalu, ale nie dalabym rady ogolic sie sama :P

    Matko, ja dzisiaj cala noc kolendowalam, usnelam przed 5, po 6 pobudka, zeby mlodego wyprawic do przedszkola, pojechal z mezem, a ja dopiero usnelam twardym snem... i spalam do 11. Masakra, z Matim tak nie mialam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    Ja się nie goliłam ani nie przycinałam. Po co? Dla własnego dodatkowego wysiłku? Osobiście bardzo mnie swędzi gdy włoski odrastają, więc golenie doprowadziłoby do tego, że drapałabym się po tym biednym kroczu dwa dni po porodzie. I położne, i lekarze sobie poradzą, bez przesady.
    --
  15.  permalink
    MrsCreme: I położne, i lekarze sobie poradzą, bez przesady.


    No dokladnie. CHociaz ja ogolilam dla siebie, bo nie lubie dlugich wloskow. W pierwszej ciazy to pamietam, ze zgolili mi tylko pasek pod brzuchem, w razie cc. Reszte zostawili.
    --
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    jeju dziewczyny to ja teraz mam w obwodzie 110cm a gdzie jeszcze do końca ;)
    Jak rodziłam 4 lata temu to na porodówce mnie położna po swojemu dogoliła swoim "sprzętem" więc mam nadzieję, że teraz nic się w tym temacie nie zmieniło :)
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 16th 2017
     permalink
    jakaka: obwód ponad 112 cm


    asieksz: jeju dziewczyny to ja teraz mam w obwodzie 110cm a gdzie jeszcze do końca ;)


    ale wszystko zależy z jakiego obwodu się wychodziło
    inaczej wygląda brzuch jak na początku było 60cm w talii a inaczej jak było 90cm :wink:

    Ja właśnie wróciłam z 3 prenatalnego. Wszystko ok, Jasiek ślicznie rośnie i jest zdrowy. A buźkę ma taką pulchniutką :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.