Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeJan 19th 2017
     permalink
    My po wizycie. Dzidzia waży około 1kg. Już odwrócony główką w dół. Już podobno to się nie zmieni więc kamień z serca...
    Do następnej wizyty nie muszę robić żadnych badań bo hemoglobina wzrosła A wszystkie wyniki prawidłowe. Także super. 3kg na plusie 😉
    Łożysko prawidłowe na tylnej ścianie. Sporo wód plodowych także odpoczywać bo wszystko pod kontrolą 😊
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziekuje:) od 5 nie spie, a budzik mialam na 6;) mam sobie zrobic lewatywe, wziac prysznic. O 7:15 odstawiamy mloda do znajonej i ruszamy do szpitala na przywitanie mlodego. Co za emocje:))
  1.  permalink
    Imagnolia wielkie kciuki i powodzenia !!!
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Imagnolia czyli ciecie na zimno? Mam nadzieje, ze mlody jest gotowy na przywitanie świata i szybko sie zaadaptuje.Trzymam kciuki! Powodzenia :wink:
    -- [/url]
  2.  permalink
    Magda - wielkie kciuki, czekamy na Waszego synka!
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Imagnolia jestem z kciukami.

    Ja mam za sobą fatalny wczorajszy dzień i noc nie lepsza. Wczoraj skurcze i twardy brzuch. W nocy ból w krzyżu. Jadę na dużych dawkach magnezu, spazmolinie i ciepłych kąpielach na spokojnie brzucha. Ledwo żyję ale na razie spokój. Ale jak to wszystko wróci to podjadę do szpitala, niech sprawdzą czy Jasiek się nie pacha na świat
    --
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Imagnolia, powodzenia! Dacie rade :) jeszcze chwila i bedziecie razem!!!!!
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    również kciuki ode mnie! ale cudownie, ze juz niedługo się spotkacie! ;)
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Dzieki:). Juz czekam przebrana w kaftan razem z M w naszym pokoiku....pic mi sie chce, a nic nie moge od 24 godziny....
  3.  permalink
    Ale tu emocje! Do dzieła mamusia - czekamy na synusia :*
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    imagnolia Powodzenia i spokojnych pierwszych dni razem!

    1. imagnolia - 20.01.2017 (chłopczyk)
    2. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    3. Elyanna - 03.02.2017
    4. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    5. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)

    6. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa
    7. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    8. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    9. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    10. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    11. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    12. ikaan - 21.04.2017
    13. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    14. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    15. Asiunia892 - 03.05.2017
    16. Lina88 - 14.05.2017
    17. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    18. Stokotka - 06.06.2017
    19. Anixx - 02.07.2017
    20. Neverminder - 10.07.2017
    21. Obe - 12.07.2017
    22. montever - 4.08.2017
    23. perła2010 - 14.08.2017
    24. Haniutka - 24.08.2017
    25. kredowatablica - 05.09.2017
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Imagnolia powodzenia;) może w końcu opuszczę to 13 miejsce, w czasie którego dowiedziałam się o cukrzycy ciazowej haha;)

    Asiek to duże Twoje dziecko :) mój ma jakieś 800 g ale szpitalnym wyliczeniom młodych lekarzy raczej nie wierzę. Sprawdzimy za 1,5 tygodnia u mojej lekarki.

    Zygzakowa jeszcze trochę wytrzymajcie:) ja właśnie czekam na wieści od przyjaciółki. Dali jej wszystkie mozliwe leki ale chyba poród na dniach. Jest w 35 t i 3 dni.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Helva prosze o dopisanie mnie do listy z terminem 28.08 :) :smile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Karolyn, to ty się skarżyłaś na żylaki? Pamiętam że była to któraś mama, co była około połowy ciąży, ale nie pamiętam.
    A jestem ciekawa, jakie zalecenia od naczyniowca?
    --
  4.  permalink
    Imagnolia powodzenia!
    Pospalam sobie dzisiaj, nie licząc pobudek na siku. Mati spał z babcią, ja sama. Muszę obudzić brzuch, bo cosik leniwy dzisiaj.
    --
  5.  permalink
    Spieszę donieść, ze o 13:34 Imagnolia urodziła synusia :)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Ja się witam z patologii ciąży... pęcherz rośnie, nie wiedzą czy to nie torbiel (nie wiem co gorsze) i zostane tu do porodu :(((( wylalam morze łez za moją starszą córeczka a jestem tu dopiero 2h....
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Imagnolia gratulacje!

    Elyanna współczuję i trzymam kciuki. Dawaj znać co u was.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Karolcia to nie ja wystarczy mi ta cukrzyca hehe;) chyba rumba?


    Ely wspolczuje:(( i mocno zaciskam kciuki za Was
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Elyanna najwazniejsze ze jestes pod dobra opieka i kontrolują sytuacje naa bieżąco. Trzymam kciuk!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Ely będzie dobrze! Trzymam kciuki!
    Imagnolia gratuluję!
    Karolyn moje dziecko duże ale rozbieżność w terminach to 2 tygodnie. Wg usg pokazuje termin na 23.04 wg mnie na 30.04 a wg gina 2.05 😉 ciekawe kiedy się urodzi bo muszę być na chodzie 14.05 bo chrzesniak ma komunię 😄
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    imagnolia - Gratulujemy serdecznie! <3 Odezwij się jak znajdziesz chwilę.

    Katiziie dopisałam, gratz & spokojnej ciąży =)

    1. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    2. Elyanna - 03.02.2017
    3. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    4. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    5. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk), Ainaa

    6. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    7. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    8. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    9. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    10. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    11. ikaan - 21.04.2017
    12. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    13. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    14. Asiunia892 - 03.05.2017
    15. Lina88 - 14.05.2017
    16. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    17. Stokotka - 06.06.2017
    18. Anixx - 02.07.2017
    19. Neverminder - 10.07.2017
    20. Obe - 12.07.2017
    21. montever - 4.08.2017
    22. perła2010 - 14.08.2017
    23. Haniutka - 24.08.2017
    24. Katiziie - 28.08.2017
    25. kredowatablica - 05.09.2017
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 20th 2017
     permalink
    Elyana przykro mi to czytac. Ale dobrze, ze jestes pod opieka lekarzy.Mam nadzieje, ze nic groznego wam tam nie wyjdzie.
    Dziekuje Wam za gratulacje. Jestesmy juz po 2 cyckowaniach i synek sporo spi. Urodzil sie duzy, bo 4370:)
  6.  permalink
    Ely, jak czegos potrzebujesz to pisz.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Dziękuję za słowa wsparcia ;) prócz koszmarnego jedzenia i niepokoju o dziecko (jedno i drugie...) nie jest źle. Pierwsza noc bezsenna, oby kolejna była lepsza. Dziś Dzień Babci, duża impreza rodzinna, a mnie nie będzie... miałam nadzieję że chociaż drugi poród odbędzie się normalnie i szybko, ale widać nie będzie mi to dane...
    --
  7.  permalink
    Ely - dużo sił, zdrowia i pozytywnego nastawienia mimo wszystko życzę. Chyba każda z nas marzy o idealnej ciązy, idealnym porodzie i zdrowym dziecku... ja też od 2 dni w nerwach o ten GBS mimo ze czytam 99% pozytywnych historii. Trzeba wierzyc, że wszystko jest i bedzie dobrze :)
  8.  permalink
    Jedzenie w szpitalu jest przecież taaaaakie dobre:devil:
    Ja jestem przeziebiona. Gardło mnie boli, i w sumie tylko gardło...też całkiem sympatycznie.
    --
  9.  permalink
    Nie no, wiadomo ze nie hotelowe jedzenie ale u mnie nie moglam narzekac. Bylo zjadliwe i dosc smaczne, tylko kolacja o 17 to jakies nieporozumienie :P o 19 juz bylam glodna ha ha
    --
  10.  permalink
    U nas w szpitalu niestety jedzenie jest paskudne.
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Elyanna: wylalam morze łez za moją starszą córeczka a jestem tu dopiero 2h..

    Rozumiem Cię w 100%..
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    U nas w szpitalu jedzenie w miarę dobre. Gorzej ze śniadaniami i kolacją. Ja lubie zupy mleczne ale one chyba tylko stały koło mleka. Zero smaku mleka bardziej wody. Ale nie racjonują chleba tylko się pytają kto ile chce. Chlebek zazwyczaj świeży więc narzekać nie można, ale coś do chleba to lepiej swojego mieć bo nic specjalnego nie dają. Chociaż zobaczymy jak jest teraz bo ostatnio byłam w 2014 roku w szpitalu jak Anię urodziłam. Mam tylko nadzieje że nie jest gorzej. Ale muszę powiedzieć że niektóre dziewczyny to z zasady nie zjadaly szpitalnych posiłków bo nie ruszyły czegoś co kto inny gotował. Więc z domu miały przywiezione. Ja tam się już nie mogę doczekać zupy szpitalnej jarzynowej bo tak mi smakowała. Sama takiej zrobić nie umiem heh ;)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 21st 2017 zmieniony
     permalink
    Z córką w ciąży leżałam kilka razy w Poznaniu na Polnej i jedzenie było rewelacyjne. Było tego tyle ze śniadanie i kolacje dzieliłam na dwie porcje więc bez dokupowania jedzenia miałam 5 posiłków dziennie. Zupa mleczna była wyśmienita. Ostatni raz taką dobrą jadłam w przedszkolu. Już nie mogę się doczekać kiedy i w tej ciąży wyląduję na Polnej na rutynowe badania :-))))

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.01.17 13:14</span>
    Dodam ze obiady były w garnkach przywożone z kuchni i wykładane na talerze przy pacjentce.
    W Lesznie wprowadzili porcjowane wszystkie posiłki które docierają w zamkniętych tackach które po drodze ochlapywane są zawartością. Jest to obrzydliwe i często wzbudza odruch wymiotny po zdjęciu denka tacki. Do tego jedzenia mało i mało smaczne. Porównuję oczywiście tylko oddziały ginekologiczne -położnicze.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Co do jedzenia to na Żelaznej w Warszawie jest bardzo pyyszne.
    Ja np. po porodzie Maćka jeszcze na porodowce dostalam pyszna zupke i nalesniki z jajkiem i szpinakiem w sosie koperkowym :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    W szpitalu w którym teraz byłam, nie było źle;) obiady w miarę ok, kolacje i śniadanie juz gorzej ale tragedii nie ma.
    Ja do tego miałam cukrzycową dietę, dziewczyny mialy lepsze rarytasy ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Elyanna pomysl ze już niedługo cała 4ką będziecie w domu :)
    Coś lekarze mówią ? Czy czekać na poród będą czy jakoś próbować wywołać za jakiś czas ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Nic nie mowia, nie wiedza dlaczego tak zupelnie nagle pojawil sie ten zastoj. Mowia ze zwykle to wada wykrywana we wczesnej ciazy i u chlopcow, a tu ciaza donoszona i to dziewczynka. Ilosc wod plodowych zwykle maleje, a tu jest w normie. Dlatego ja podejrzewam ze to moze byc torbiel, niekoniecznie pecherz... bo sami mowia ze na 100% nie moga na tym etapie ciazy z samego usg tego stwierdzic, dopiero po porodzie. A tu dupa, zero skurczy.... a dobrze by bylo juz urodzic. Wywolywac nie beda. Jakie mialyscie efektywne sposoby na wywolanie skurczy? Chodzenie po schodach to chyba jak juz cos sie zacznie.
    --
  11.  permalink
    Masaż sutkow Ely. Mnie ruszylo szybko.
    Ja myslalam, że dzisiaj pojadę już na porodowke, co godzinę jakis skurczybyk się pojawial, podejrzewan, że od kaszlu, bo mną szarpie tak, że caly dół brzucha boli.
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Elyanna
    W książce "Urodzić razem i naturalnie" są wspomniane takie naturalne sposoby indukcji:
    - randka + seks (ciężko w szpitalu, wiem) - bo wówczas wytwarzają się prostaglandyny i endorfiny. =)
    - lewatywa i/lub wypicie 2-3 łyżek stołowych oleju rycynowego - wzmożona perystaltyka jelit może pobudzić macicę do skurczy
    - intensywny spacer (marsz) kiedy nie ma skurczy, spokojny spacer jak już są by je wzmocnić
    - schodzenie po schodach - windą w górę, na nogach w doł, nie przekraczać liczy 8-krotnego pokonania 8 pięter w dół za jednym razem (winda jest potrzebna, bo wchodzenie po schodach męczy, a nie daje efektu)
    - masaż brodawek - delikatne pocieranie, pociąganie (na wzór KP)
    - masaż uciskowy pięty w okolicach ścięgna Achillesa - powyżej i wzdłuż kostki bocznej zewnętrznej obydwu stawów skokowych. Silny masaż może zwiększyć siłę skurczy, natomiast delikatny masaż kolistymi ruchami może zmniejszyć bolesność skurczy.
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeJan 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny na koncowce, podpowiedzcie, tez macie wiecej sluzu takiego wodnistego? Bo u mnie masakra, mysle nawet czy to czasem wody mi sie nie sacza.

    O, udalo mi sie dobic do pierwszego miejsca, w pierwszej ciazy nie bylo mi to dane :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Elyanna: Jakie mialyscie efektywne sposoby na wywolanie skurczy?


    Link portalu "Rodzić po ludzku" - Gdy minął termin porodu .

    Przy pierwszym porodzie pewnego dnia obżarłam się mega ilością czereśni :tongue: (lato było) - ponoć w dużych ilościach powodują wzdęcia i w końcówce ciąży nie można. Nie wiedziałam. Następnego dnia już miałam skurcze, a kolejnego dnia urodziłam.
    Przy drugim wywołaliśmy z mężem poprzez seks (koniecznie z zakończeniem w pochwie). Położna wręcz kazała się zmuszać. Jak już były skurcze, to już na oddziale wzmacniałam je masażem sutków. Przy 8 cm skurcze ustały, więc położna wcisnęła mnie pod prysznic i polewałam brzuch coraz bardziej gorącą wodą - skurcze wróciły ze zdwojoną siłą.
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Tylkonadzis - ja mam termin dzien po Tobie i na razie obserwuje tylko wiecej bialej wydzieliny. Zastanawiam sie czy odejdzie mi ten slynny czop, ale na razie nic go nie przypomina. Jezeli martwisz sie czy to wody, to moze kup ten test apteczny? Nie wiem jak dzialaja, ale na szkole rodzenia polozna wspominala ze mozna korzystac...
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Tylkonadzis ja nue mialam wodnistego. Tylko ostatnie dni to taki galaretkowaty
  12.  permalink
    Ze mna panienki to lezaly jadly ananasa - i je ruszylo he he. Mnie w obu przypadkach ruszalo po obiedzie od tesciowej :D
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    ananasa? A ja uwielbiam i nie wiedziałam :P...
    --
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Witam :) dołączam do wątku w ponad 5tc:) pierwszą ciążę poroniłam w 8tc to było puste jajo, teraz już jest mały okruszek z serduszkiem :)
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  13.  permalink
    Witam się z łóżka. Jeszcze domowego. Jestem tak zajechana.... od kaszlu wymiotuje, brzuch mnie ciągnie. W nocy co godzinę na siku wstawanie... czuje każdą kostkę. Masakra po prostu.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Elyanna masarz sutków jest bardzo skuteczny ale najbezpieczniej wykonywać go przy podłączonym ktg.
    Życzę Ci szybkiego porodu co by mogli szybko córcię prawidłowo zdiagnozować.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 22.01.17 13:26</span>
    Jak już zaczniesz masować i pojawią się skurcze to masujesz miedzy skurczami a nie w trakcie. Tak mnie doktor ginekolog na oddziale pouczała. Nie wiem czy o bezpieczeństwo tu chodź czy skuteczność.
    Nakryj się kocem przy ktg jeśli nie jesteś sama i do dzieła.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Dziekuje za wszystkie rady, masowalam sie od wieczora, poki co bez efektu ale bede kontynuowac, ale bez spiny, bo.... dzis na usg okazalo sie, ze dziecko zrobilo siku!:))))) nawet drugi raz podczas badania, bo pecherz jeszcze sie zmnieszyl. Nie ma co wiwatowac, bo jakis tam problem z przytrzymywaniem moczu ma, ale nie na tyle powazny, zeby sie martwic. Moze taka jej natura.

    Jutro jeszcze usg i jakies inne badania i jak bedzie ok to prawdopodobnie mnie wypisza.
    --
  14.  permalink
    U nas jak tydzien do terminu to juz nie wypisuja:/
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Jestem i ja, po raz drugi przyszła mamusia ☺

    Obecnie 15 tydzień.

    Miałam tę wątpliwą przyjemność wykonać test PAPPA. USG i test wyszły ok ale mam podwyższony marker wolne beta hcg. Czy miałyście podobne historie?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.