Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    Witam się i chciałabym dołączyć :) Termin mam na 13 stycznia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    ja przy Wiki tez miałam zwiększoną ilość wód płodowych nie wszczynano żadnego alarmu i w sumie teraz żałuję
    Wiki od początku potrzebowała reh bo miała obniżone napięcie mięśniowe co nie dziwne jak miała dużo miejsca
    nie odczuwałam tak ruchów jak przy Milce, Milka to się rozpychała rozciągała
    i gdzieś raz od kogoś usłyszałam że to mógł być główny powód jej osłabienia z którym walczymy do teraz
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 2nd 2017
     permalink
    Ja tez miałam afi przekroczone. Nikt nie robił problemu. Obserwowali... Myślę, że jak mocno się przekroczy normę, lub gdy afi się zwiększa, to coś z tym robią. jeżeli przekroczone trochę i wód nie przybywa, to może być po prostu błąd w pomiarze, cecha indywidualna ciężarnej, etc... Ja mimo obfitych wód ruchy czułam bardzo mocno, bardzo wcześnie... Duzo zależy od wielkości płodu i miejsca zagnieżdżenia.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny od tygoxbis mam. Biegunke.
    Bylam tydzien u rodziny i myslalam, ze przejdzie.
    Wczoraj wrocilismy do domu ale dalej trzyma, jadlam szuszone jagody, wegiel wzielam ale nic.
    Nie bralam sobie tego do serca bo w pierwszej ciazy tez tak mialam i po tygodniu przrszlo a teraz niestety nie przechodzi.
    Wizyte i gina mam jutro ale zastanawiam sie czy nie isc do szpitala na Pomoc Dorazna.
    Czy wstrzymac sie do jutra?
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 4th 2017
     permalink
    Może lepiej zgłosić się na IP, żebyś się nie odwodniła
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 5th 2017 zmieniony
     permalink
    1. Anixx-02.07.2017 (chłopiec)
    2. Neverminder - 10.07.2017 i vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    3. montever - 04.08.2017(dziewczynka i chłopiec)
    4. bananowiec - 8.08.2017 (chłopiec)

    5. _Isia_ - 13.08.2017 (dziewczynka)


    6. perła2010 - 14.08.2017 (dziewczynka)
    7. Ania_1982 - 15.08.2017 (dziewczynka)
    8. Haniutka - 24.08.2017 (chłopiec)
    9. kredowatablica - 05.09.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    10. Mysiorek80- 10.09.2017 ( dziewczynka)
    11. Aguśka90 - 20.09.2017 ( chłopiec)
    12. Dorotki - 30.09.2017
    13. jagodalg84 -05.10.2017( chłopiec )
    14. maxiulka - 14.10.2017
    15. bonim - 21.10.2017
    16. ashtar855 - 26.10.2017 ( chłopiec )
    17. Agnieszka79r - 27.10.2017
    18. WalkaTrwa - 29.10.2017 (chłopiec)
    19. szonik1 - 3.11.2017
    20. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    21. Vestin - 13.01.2017
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeJun 7th 2017
     permalink
    Co tam u Was, dziewczny?
    U mnie 19 tydzień się kończy, czuję ruchy, aczkolwiek na razie b.nieregularnie i delikatnie. Szyjka nadal 3 cm, ale lekarz rozważa pessar na wizycie 3.07. Na razie mam żyć spokojnie, za 9 dni połówkowe, zobaczymy wtedy, jaka jest długość szyjki.
    No i na 99 % dziewczynka:))))
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 7th 2017
     permalink
    Ja dziś po kolejnej wizycie kontrolnej. Synek rośnie - ok 1500g, szyjka długa i twarda.
    Krzywa cukrowa bez zarzutu. Pozostałe badania z krwi i moczu w normie. Biometria i przepływy w normie. KTG 45 min w normie.
    I tak poproszę do końca ciąży :wink::whorship:
    --
  2.  permalink
    Ja też dziś po wizycie wszystko ok 28.6 polowkowe usg.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    O rany, o rany 2 pozycja do wylotu... Kiedy to zleciało :shocked::bigsmile:
    --
  3.  permalink
    No ooo :) jeszcze trochę
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    U mnie oprócz kosmicznych zaparć wsio ok. Morfologia, mocz wyniki super. GBS (-). Cukry w normie. Walizka spakowana. We wtorek wizyta u gina sprawdzi co z moją szyjką i czy z Oliwcia wszystko dobrze :-) ciekawe jaka już duża ... Bartosz o tym czasie miał już 2300g.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Perła ty masz termin 10 dni przede mną a już jesteś po gbs i masz spakowaną torbę!!! To pewnie z powodu szyjki?
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Mam za sobą cztery poronienia i trzy porody wcześniaków. Mam też dużą wadę macicy. A tym razem dodatkowo problemy z szyjką ...
    •  
      CommentAuthorAnia_1982
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Perła, trzymam kciuki, aby Córeczka wytrzymała jak najdłużej w brzuszku. A miałaś sterydy podane na rozwój płucek?
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Tak.
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Hey dziewczyny super, że u Was wszystko dobrze. U nas też, brzuch się uspokoił już nie twardnieje. Synek waży 800g na usg mały akrobata nóżki miał zarzucone na głowę :)

    Perła 3mam kciuki, żeby wszystko poszło ok
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Perła życzę Ci książkowego porodu donoszonej ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Dziękuję dziewczyny :-)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Dziewczyny proszę o wpisanie na liste dziewczynki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Perła a probowalas na zaparcia laktulozy? Łączę się z Tobą w bólu bo też mam ten problem. Taki już urok ciąż w których się leży i jeszcze dodatkowo suplementuje się progesteron. Mi lekarka pozwoliła właśnie laktuloze. W pierwszej ciąży kiedy leżałam tez się nią ratowalam. Z dietą juz raczej nic nie pokombinujesz jeśli się trzymasz diety cukrzycowej.
    U mnie cukry tez ok. Morfologia super a zwłaszcza hemoglobina. To dzięki diecie cukrzycowej, w poprzedniej ciąży tez po przejściu na dietę miałam ekstra morfologie. W poniedziałek mam usg wzrostowe i juz się ie mogę doczekać kiedy znów zobaczę niunie. Dawno jej nie wiedziałam.
    Czy Wy też tak macie ze w drugiej ciąży jeszcze bardziej "wirtualne" staje się przekonanie ze oto w brzuchu moim jest dziecko? Przez to ze po domu lata szalony dwulatek to babla w brzuchu nie umiem jakoś tak psychicznie ogarnąć ;)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Iśka u mnie raczej właśnie bardziej realne, że to już taka mała osóbka ale przez to czuję większy stres, bo wiem jak to wygląda później :wink:
    --
  4.  permalink
    Bonim bardzo proszę :) jakie imię dla córci?,
    .
    1. Anixx-02.07.2017 (chłopiec)
    2. Neverminder - 10.07.2017 i vitani_82 - 10.07.2017 (chłopiec)
    3. montever - 04.08.2017(dziewczynka i chłopiec)
    4. bananowiec - 8.08.2017 (chłopiec)
    5. _Isia_ - 13.08.2017 (dziewczynka)


    6. perła2010 - 14.08.2017 (dziewczynka)
    7. Ania_1982 - 15.08.2017 (dziewczynka)
    8. Haniutka - 24.08.2017 (chłopiec)
    9. kredowatablica - 05.09.2017 (dziewczynka i chłopiec)
    10. Mysiorek80- 10.09.2017 ( dziewczynka)
    11. Aguśka90 - 20.09.2017 ( chłopiec)
    12. Dorotki - 30.09.2017
    13. jagodalg84 -05.10.2017( chłopiec )
    14. maxiulka - 14.10.2017
    15. bonim - 21.10.2017 (dziewczynka )
    16. ashtar855 - 26.10.2017 ( chłopiec )
    17. Agnieszka79r - 27.10.2017
    18. WalkaTrwa - 29.10.2017 (chłopiec)
    19. szonik1 - 3.11.2017
    20. Czarnulka_91 - 15.12.2017
    21. Vestin - 13.01.2017
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 11th 2017
     permalink
    Dzięki za wpisanie. Ale krótka ta lista..
    Imię jeszcze nie wybrane, ale moja córka wymyśla i obecnie nazywa ja myszka mini,ewentualnie Julia z bajki gnomeo i Julia hehe
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 11th 2017
     permalink
    Bonim a jak Twoja szyjka?
    Ja jutro mam usg wzrostowe. Trochę się denerwuje ale cieszę się, że zobaczę niunie. No i z domu wyjdę ;)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 11th 2017
     permalink
    Isia a co ze wzrostem? Wolno rośnie?
    Ja mam w środę wizytę u swojego gina i pewnie sprawdzi szyjkę.
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 11th 2017
     permalink
    Isia z zaparciami już sobie poradziłam. Mam nadzieje, że na dłużej heh ...
    Dietę cukrzycowa trzymam, chociaż cukry mam tak niskie, że mogę sobie pozwolić na dużo ,,zakazanych'' produktów. Obiad jem już właściwie zawsze taki jak reszta rodziny a cukier po do 115. Pozostałe posiłki cukrzycowe. Ostatniej kolacji nie jem. Diabetolog powiedział, że nie muszę.
    Ja też z niecierpliwością czekam na wtorkową wizytę ... I mam nadzieję, że moja córcia nie okarze się synusiem hehe :-P chociaż synuś czy córeczka kocham to maleństwo już tak bardzo ... :-)
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Bonim, usg wzrostowe czyli te które robi się pomiędzy 28 a 32 tygodniem. Potocznie zwane wzrostowym ;)
    Zastanawiam się właśnie jak pomiary małej przy tej mojej cukrzycy. Ale cukry od początku mam dobre wiec chyba nie wyhodowalam kolosa ;) Miałam po drodze zapalenie oskrzeli i dwa antybiotyki i bardziej boje się aby one nie miały wpływu na rozwój małej.
    Perła, jakby się okazało ze Basia to jednak nie dziewczynka to nie wiem co to by było ;) Wyprawka cala kupiona, wszystko dziewczęce i różowe. Pokój synka dostosowany dla dwójki dzieci, strefa Basi oczywiście z różowymi dodatkami ;) Byłby problem gdyby płeć się nagle zmieniła ;) Na początku mała będzie spala z nami w sypialni w kołysze ale potem zamieszka razem z bratem. Niedawno dostał nowe łóżko, trochę przemeblowalismy pokój to przy okazji trochę zmieniłam wystrój.
  5.  permalink
    Tak są takie przypadki w których w dzień porodu wszystko się zmienia :) mam nadzieję że żadną z nas to nie spotka.
    U nas ostatnio gdzieś zamajaczył siusiak ale to tylko majaczenie bo dzidzia szybko zacisnela nóżki.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Agnieszko a już kompletujecie wyprawkę?
    Ja właśnie po polowkowym ruszylam do zakupów, jak tylko potwierdziła się płeć. Poprzednia ciąża była zagrożona przedwczesnym porodem i niestety nie zdążyłam kupić sama wyprawki. Ciuszki kupowali rodzice kiedy leżałam w szpitalu a resztę rzeczy mąż przez internet. Teraz bardzo mi zależało na tym aby wszystko kupić samej i wybrać samodzielnie. Udało mi się i dobrze że się spieszyłam bo mam teraz zakaz wychodzenia z domu i juz bym po sklepach nie pobiegala.
    Na szczęście moja lekarka na polowce była bardzo pewna dziewczynki, na genetycznym tez wiec nie może być inaczej ;)
    Ale mam w rodzinie przypadek ze przy porodzie z dziewczynki zrobił się chłopiec. Tyle że to było naście lat temu, lekarz to zaden wybitny specjalista wiec się po prostu pomylił; )
    Ale jakby co to niebieskie tez mam, po synku ;)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Isia, z doświadczenia moich ciąż to antybiotyki raczej "pomagają". W sensie- jak chorowałam pod koniec ciąży z Krysią (po 30tc) to nikt mi nie chciał dać żadnych leków, bo "ciąża" i efektem było 2420 dziecka z wrodzonym zapaleniem płuc. W ciąży z Wojtkiem leczyła mnie nasza pediatra, zaczęłam chorować przed 30 tc, panicznie bałam się znów chorego dziecka i przedwczesnego porodu, wybrałam 2 serie antybiotyków na oskrzela i gardło + jeszcze jeden na ostre zapalenie ucha. bałam się o skutki, choć wszystkie były z tych "bezpiecznych". Wojtek urodził się o czasie, 3680, zdrowy. Wiem, że to tylko moje przypuszczenia, ale byc może gdyby zechciano mnie leczyć w pierwszej ciąży, uniknęli byśmy oiomu i borykania się z cechami wczęśniactwa ponad pół roku...
    --
    • CommentAuthorszonik1
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Ja z wyprawką jeszcze czekam, jesteśmy w trakcie remontu mieszkania, do którego przeprowadzimy się we wrześniu, zaraz wyjazd na urlop, więc masa wydatków. W ptk. połówkowe, mam nadzieję, że dziewczynka się potwiedzi. Na razie mam wybrany wirtualnie wózek i łóżeczko.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Dziewczyny mam dziś bardzo kiepski dzień. Czuję się słabo a gwałtowne ruchy powodują lekkie zawroty głowy. Zaraz wypiję kawę. Niestety nie mam czym zmierzyć ciśnienia bo pożyczyłam mamie. Jak poczuję się lepiej to wyskoczę do miasta kupć sobie drugi.
    Z drugiej strony szarpią mnie dziś nerwy a melisa w tej sytuacji odpada.
    Sama z Zosią więc nawet się nie położę. Tylko siąść i ryczeć.
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Heh ja sama miałam taką sytuację, że miała być dziewczynka ( poteierdzona przez kilkanaście usg) a urodziłam chlopca ... W tej ciąży na usg połówkowego w Invikcie dziewczynka, ale na połówkowym u mojego gina tak się ustawiła, że gin dobrze płci nie widział ... wg niego na 80% dziewczynka, pewności nie ma ... A na usg jak lezalam w szpitalu to nie w głowie mi było pytać o płeć ... No a wyprawka cała w różu :-P Pokoju jeszcze nie mamy przeorganizowanego dla dwójki dzieci. Ale wszystko już wybrane i zaplanowane. Jak mała się urodzi to kwestia 2-3 dni i będzie zrobione.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Haniutka, lepiej zostań dziś w domu a ciśnieniomierz niech kupi mąż. A może pożyczki od sąsiadów? Albo pojedz do najbliższej przychodni niech Ci zmierza. Tylko nie sama.
    Perla, no to miałaś zaskoczenie przy porodzie ;) w pierwszej ciąży na genetycznym miała być na 80% dziewczynka a w 16 tc jednak chłopiec. Ale Adaś był bezwstydny zupełnie i na każdym usg pokazywał pięknie wszystko co ma i żadnych wątpliwości nie było że chlopiec. Teraz na genetycznym tez dziewczynka ale z większą pewnością i na polowce bez wątpliwości panienka.
    Mój mąż miał teraz urlop wiec wszystko w pokoju dzieci porobil. Chyba mu się włączył syndrom wicie gniazda bo jemu się tak spieszylo a nie mi ;) Jeszcze tylko musze kolor zasłon zmienić i czekam na dwa duperelki, które zamówiłam przez internet i jeszcze nie przyszły. W naszej sypialni stanie kołyska ale w pokoju Adasia zostawiliśmy niemowlęce łóżeczko żeby miał świadomość, że nie będzie mieszkał tam sam.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Ja się zacznę organizować za półtora tygodnia po powrocie z urlopu...tzn. mam już większość rzeczy ale trochę w domu trochę w piwnicy :wink: nie mówiąc o pakowaniu torby. Dzisiaj mam wizytę i się okaże czy Młody ciągle 2 tyg do przodu...
    Iśka ja to usg obrazowe czy jak to się u ciebie mówi wzrostowe miałam półtora tygodnia temu i już ciężko było coś u tego mojego małego Bobofruta zobaczyć, a na 3d wyszła najlepiej stopa, którą młody uparcie trzymał przy twarzy :wink::wink::wink: Oby u ciebie było lepiej widać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja co zmiana pogody to masakra osłabienie ćmienie głowy.
    .
    Co do wyprawki dla dziewczynki mam ciuchy a dla chłopca. ....jeśli jakimś cudem się potwierdzi :) wtedy rusze na zakupy. Łóżeczko wózek itp mamy po corkach.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Banan, bo Twój bąbelo jest duży :) Moja niunia bardziej w terminie na polowce a teraz to nie wiem. Mam nadzieje ze nie siedzi za nisko, żeby głowę dobrze obejrzeć no i ze się ie obrocila na głowę. Im później tym lepiej dla mnie, nie napiera wtedy na szyjkę. Ale a polowkowym uparcie trzymała ręce na buzi i nie mam z tego powodu fajnej fotki buziaka. Liczę na to ze teraz jakoś mniej się będzie wstydzic ;)
    Ja pranie zacznę za jakiś miesiąc. Prasowanie zlecę mamie i teściowej. Moja mama będzie miała ekscytacje ;) Walizkę spakuje miesiąc przed terminem no chyba ze będą sygnały ze coś się pogarsza z szyjka, to wtedy wcześniej.
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Hej dziewczyny, u mnie wyszla nietolerancja glugozy, no i dieta cukrzycowa wskazana.
    Bylam dzis zapisac sie do diabetologa ale takie niemile baby, ze szok,one zawsze nie maja czasu, ale uoarlam sie, ze jestem w ciazy i ze nie wyjde do puki mnie nie zapisze.
    Za tydzien jedziemy na urlop wiec wizyta dopiero po powrocie bo oczywiscie do piatku nie ma mnie gdzie wcisnac.Nowa ustawa," za zyciem" a i tak robia co chca.
    Puki co diete trzymam i przy okazji moj maz tez, ale w sumie to sie cieszy -:)
    A no i za 3 tyg. Prenatalne w 31 t.c- okazalo sie, ze nie sa one refundowane ale i tak chyba warto isc?
    Jak u Was?
    Robilyscie?
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeJun 12th 2017
     permalink
    Kurcze współczuje tej diety ja bym chyba nie potrafiła tak bez grzeszków jedzeniowych :P u mnie na szczęście wręcz nawet lekarz powiedział, żebym często jadała bo dosyć szybko spada do tej dolnej granicy normy czyli 70. Mój mały dzisiaj w brzuchu strasznie szaleje;/ jak mało kopię to się martwię , że mało aktywny jak za dużo i za mocno to boję się, że coś nie tak.. kurcze cały czas w stresie
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    Dziewczyny wczoraj miałam badanie polowkowe i okazało się że mam łożysko przodujace. Miała któraś z was? Obawiać się? Poród zawsze kończy się cc?
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJun 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Ashtar ja miałam przodujace i w 32 tc się podniosło :) poza tym połowkowe to jeszcze za wcześnie aby mówić o przodujacym, dopiero chyba po 27 tc można mówić że łożysko przoduje :) zazwyczaj kończy się cc bo łożysko uniemożliwia wyjście dziecku. Zależy też od rodzaju przodowania bo czasem jest ono częściowe co już czasem pomogą urodzić sn :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Mysiorku, ja miałam wczoraj trzecie usg prenatalne na NFZ i nic nie płaciłam. Będę miała jeszcze jedno pod koniec ciąży właśnie ze wzaledu na cukrzycę. Jeśli nie uda Ci się załatwić usg na NFZ to koniecznie zrób odpłatnie. Nie wyobrażam sobie aby przez połowę ciąży nie mieć żadnego takiego badania... tym bardziej ze masz cukrzycę.
    Aguska, uwierz ze jakbyś musiała być na diecie to byś była. Strach o zdrowie i życie dziecka to wystarczająca motywacja aby na diecie wytrzymać. Poza tym w diecie cukrzycowej je się często a mniejsze posilki . Ja np. jem 7 posiłków dziennie najdalej co trzy godziny. Podjadania pomiędzy nie uskuteczniam bo raz ze się ie powinno a dwa ze posiłki mam odżywcze i z powoli uwalniajacymi się weglowodanami, dzięki temu nie robie się za godzinę głodna.
    Ashtar a jaka formę przodowania łożyska masz? I czy ono jest tylko nisko położone czy przodujace? U Ciebie spokojnie może się jeszcze podnieść. Moja siostra miała przodujace i lekarze pozwolili jej podjąć próbę porodu sn. Ostatecznie z innych wzgledow skończyło się cc.
    • CommentAuthorMysiorek80
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    Isia, oczywiscie, ze bede robila prenatalne pomimo, ze platne. U nas koszt to 200zl. Prenatalne mialam refundowane ze wzgledu na wiek. I myslalam, ze wszytkie te 3 badania sa bezplatne.
    Nigdy nie moglam utrzymac diety, przed ciaza bo ciagle jakies pokusy, lubie gotowac a moj maz i dziecko lubia jesc :-), ale teraz jest inaczej, jestem na diecie bo to dla naszego dzidziusia robie i dzieki tej mysli nie jest zle.
    Tak jak piszesz, je sie malo a czesto. Mam nadzieje, ze po porodzie ta przypadlosc minie i znow bede mogla cieszyc sie smakami, pomimo diety przy karmieniu.
    Mam nadzieje, ze pewne rzeczy wejda mi w nawyk, dzieki czemu bez problemu osuagne potem wage, ktira mialam po pierwszym dziecku
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 13th 2017
     permalink
    Isia i jak po usg ? Wszystko ok? Jaka już duża Twoja córeczka?
    Ja mam dzisiaj badanko plus usg.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJun 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Perła, napisałam Ci wiadomość ale i na forum napisze ze mała ma 1621 gram. Brzuszek zupełnie przeciętny, główka ciut większa niż przeciętna ale nie jest duża (ufff), noga długa. Wychodzi na to ze Basia rośnie sobie w tym samym tempie od polowkowego bo na polowce proporcje miała bardzo podobne.
    Łożysko i przeplywy ok. Obrocila się na głowę i niestety atakuje szyjkę. Przekrecila się prawdopodobnie w sobotę bo czułam jak tam robi jakieś wielkie manewry. Brzuch miałam wtedy taki napięty że ze strachu przelezalam plackiem pół dnia. Myślałam że coś się dzieje a to był tylko obrót ;)
    No i niunia pozostaje niunia na szczęście ;)
    Buzię widzieliśmy tak trochę tylko bo znów się zaslonila rączką. Ale jakaś fotografie mam ;)
    Niech tylko teraz grzecznie siedzi w brzuchu jak najdłużej.

    Mysiorku, cukrzyca po ciąży prawie zawsze mija. Pocieszające jest to, że będąc na diecie przytyjesz mniej i będziesz miała mniej do zrzutu po porodzie. Nawyki tez w jakimś stopniu zostają. Ja swoje zmieniłam dość znacznie. Wiadomo że po porodzie jadłam słodycze, dżemy naleśniki, smażone racuszki itp ale nauczyłam się jak poprawiać jakość posiłków, zmniejszac ilość cukru, jak stosować lepsze mąki, mniej tłusto gotować, jeść dużo jarzyn itd.

    Nie mam pojęcia jak jest z tą refundacja. Ja prowadzę ciążę w przyszpitalnej poradni patologii ciąży i zarówno na genetyczne, polowkowe jak i na te trzecie usg dostałam skierowania na NFZ i na NFZ zrobiłam sobie te badania (w tym samym szpitalu). I będę miała takze czwarte usg pod koniec ciąży które należy się ciężarnej z cukrzyca. Tak samo miałam w poprzedniej ciąży. Nie mam 35 lat więc tej bariery wiekowej dającej więcej bezpłatnych badań nie przekraczam. No i w nagłych sytuacjach wymagających wykonania usg tez je miałam bez problemu robione. Ostatnio miałam skierowanie na cito ze względu na skracajaca się szyjkę.
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeJun 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Heh po dzisiejszym usg nadal nie wiem czy Oliwcia na pewno jest dziewczyną ... gin próbował tak i siak, żeby pokazała co tam ma ... niestety widzieliśmy tylko piękne pośladki :-P a to było prawdopodobnie ostatnie usg ...
    Poza tym wsio ok. Dzidzia zdrowa, przepływy, łożysko ok, wody w normie.
    Waga 1800g czyli akurat jak na początek 32tc. Chociaż myślałam, że będzie większa, bo Bartek równo o tym czasie ważył 2300g.
    Szew na szyjce dobrze trzyma. Szyjka długa, zamknięta i twarda.
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 14th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas to praktycznie norma :) tylko najstarsza Marta pokazała się w 22 tyg. pewna na 100% , a reszta:) Ania dopiero pierwszy raz pokazała się w 36 tyg, Dorotka w 17 tyg ale na 70% potem znów długo nie,a teraz lekarz widział przez chwilę siusiaka ,a potem cyk nóżki w węzeł i "tyle mnie będziecie zboczeńce oglądać" :))))))
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 14th 2017
     permalink
    Czy któraś z Was prowadziła początek ciąży na metforminie.? Potrzebuje namiary na dobrego gina z Warszawy, który się nie boi.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAnia_1982
    • CommentTimeJun 14th 2017
     permalink
    A u nas wszystkie 3 dzieci rozpoznane w 16-17 tc i dwójka się sprawdziła, a trzecie czekamy, ale na każdym usg potwierdza się dziewczynka, więc myślę, ze tez się sprawdzi. :-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.