Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    my też w całości odkładamy dzieciom te 500zł tzn po 250zł bo starszy gorszego sortu bo pierwszy hehe ;)
    --
  2.  permalink
    No ja jak rodzilam oboje to przestuj byl i sama bylam na porodowce wiec i "klimacik" byl. No mnie 500 bardzo pomaga i ostatnie pol roku ciezke bylo i nic nie odlozylam... co by bylo jakby nie bylo?? Ciesze sie, ze nie musialam sie o tym przekonac..... A jak juz cos odkladam to na remont mieszkania, w koncu bedzie dla dzieci kiedys..
    --
  3.  permalink
    niektóre rodziny dzięki 500+ mogły sobie pozwolić na wyjazd wakacyjny a to też dla dzieci w sumie :) no ja jestem za, tylko może lepiej jakoś to odliczać od podatku, wtedy by ludzie byli też zmotywowani do pracy legalnej :)
    --
  4.  permalink
    Truskavka13: wtedy by ludzie byli też zmotywowani do pracy legalnej :)
    - z tym sie zgadzam... uwazam, ze ktores z rodzicow MUSI pracowac by dostawac 500 plus...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    elfika: Mooniia, ZUS za takie się od razu bierze. mam znajomą w zusie, akurat w dziale zasiłków, także teraz to jest krótka piłka.

    a ja wam mówie , ze przechodza bo moja osobista szwagierka taki zasiłek pobiera od 2011 roku bez przerwy. I nikt nigdy tego nie podwazył, a opisana sytuacja to jej sytuacja. I nie bede kłamac mnie szlag trafia bo ja na 6 tys wypłaty to pracuje od rana do nocy a nieraz i w nocy bez weekendów, czesto swiat itd :devil:

    ja swoje 500 zł tez odkładam, nie w całosci bo jedno 500 idzie jako dopelcik do spłaty raty za auto, ale reszta na konto
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    mooniia: a ja wam mówie , ze przechodza bo moja osobista szwagierka taki zasiłek pobiera od 2011 roku bez przerwy.


    :shocked::shocked::shocked:
    kurde, a może dlatego, że to takie stare już? nie mam pojęcia, w szoku jestem ...
    u nas nawet jak za wysokie wynagrodzenie, świeża umowa i szybkie L4 to dojeżdżają.. bez kitu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 1st 2017 zmieniony
     permalink
    Bo dawno dlatego
    .
    ZUS sprawdza zla bo ludzie nie rozumieją ,że może chodzić to nie znaczy sklepy itp.Może wyjść do lekarza, lub do apteki nigdzie więcej a i na to trzeba mieć dowód.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Mieszkam w Irlandii i dostaje dofinansowanie na dzieci. Tutaj kazdy dostaje i uwazam ze to jest sprawiedliwe, bo czemu panstwo ma mnie karac za to ze obydwoje oracujemy, radzimy sobie, jestesmy przedsiebiorczy to moim dzieciom sie nie nalezy? Wiec rzuce prace i juz sie bedzie nalezec. Slaba opcja dla panstwa. Kazde dziecko tu urodzone tak samo jest traktowane bez wzgledu na rodziciw. Wedlug mnie tak powinno byc. Natomiast zeby distac rodzinne to przynajmniej jedn z malzonkow MUSI pracowac. Czyli musi byc jakies minimum wklad wlasny
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    elfika: kurde, a może dlatego, że to takie stare już? nie mam pojęcia, w szoku jestem ...
    u nas nawet jak za wysokie wynagrodzenie, świeża umowa i szybkie L4 to dojeżdżają.. bez kitu.

    Tak, raczej ze względu na czas, kiedy zaczął ten zasiłek przysługiwać.
    Jakoś 2 lata temu zmieniły się przepisy i już nie można w ten sposób wyłudzać zasiłków.
    (też mam przykład w rodzinie, gdzie rzutem na taśmę załapali się jeszcze na stare przepisy)
    --
  5.  permalink
    Lecia, uwazam tak jak Ty. To, ze w Polsce nie dostajemy na pierwsze dziecko, to jest wkasnie karanie za to ze sobie radzisz, tyrasz caly dzien w robocie,do prywatnegi przedszkola musialam poslac bo do pyblicznego sie nie dostala, pomimo, ze maz w delegacji.Dobrze ze Moja Mama mi pogala bo jeszcze nianie trzebabyloby oplacic.. A to marne 500 co distaniesz przy drugim to ani na przedszkole, ani na nianie nie wystarczy.
  6.  permalink
    Jakby nie dali zawsze znajdzie się ktoś pokrzywdzony.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    ja tam bym się cieszyła gdyby mi na pierwsze nie przysługiwało...
    -- [/url]
  7.  permalink
    elfika: ja tam bym się cieszyła gdyby mi na pierwsze nie przysługiwało...
    - ja tez.... ja tez....
    --
  8.  permalink
    nam nigdy nic nie przysługuje :/ nawet teraz jak ja stracę zaraz pracę (upadłość) to 500+ na drugie dziecko tylko nam dają bo nie ma progów ;)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Odebrałam dziś wynik badania na gbs. Niestety wyhodowałam sobie Streptococcus agalactiac wrażliwy na erythromycin, penicillin, clindamycin. To oznacza że spokojna jazda 70 km do wybranego szpitala po rozpoczęciu akcji porodowej może stanąć pod dużym znakiem zapytania. Jutro ostatnia przedporodowa wizyta u gina. Ciekawe co zaleci.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Haniutka możesz brać antybiotyk?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  9.  permalink
    Dziewczyny czy ktoras sie orientuje czy moj maz moze dostac L4 na opieke na mnie w ciazy.Dzis zaczyna sie 35 t.c, cesarka umowiona miedzy 38-39 tc.Wiem ze po porodzie to tak a czy tydzien przed porodem?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.08.17 17:39</span>
    Dzis cala noc nie spalam, nawet minutki, czulam ze serce mi wyskoczy. Dziecka nie prowadzam do przedszkola bo takie upaly, ze nawet do sklepu wyjsc to dla mnie problem.
    Maz na wyjezdzie i caly dzien sama w domu, dlatego rak mi zalezy aby tydzien przed cesarka maz byl w domu
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Mysiorku, nie mam pojęcia.
    Miałam Wam napisać i przestrzec Was. Dobrze, ze mi sie przypomnialo. Kupiłam w tej ciazy wkladki do sprawdzania wycieku wód plodowych. Zwą się Clearblue. Drugi raz użyłam tych wkladek po tym jak odpłynely mi wody. Bez wątpliwości to były wody bo znaczylam teren w całym mieszkaniu ;) Użyłam tej wkladki tak z ciekawości, chciałam zobaczyć jak się zabarwi. Otóż wkładka znana moimi wodami nie zabarwila się wcale a wcale. Wiec jakbym miała się nią sugerować przy drobnym wycieku wód plodowych to zrobiłabym sobie krzywdę. Także przestrzegam dziewczyny, nie kupujcie tego.
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Agnieszka79 wszystkiego dowiem się jutro na wizycie. Wyniki dziś odebrałam.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Isia, ale powiem Ci, że mi ciekły wody już dzień przed porodem. Byłam w szpitali i położna wzięła mnie na papierek lakmusowy i tez ni chu chu... Także ja nie wiem czy jest coś, co w 100% da nam pewność, że wody to wody...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Ja mam lakmusowe w domu...z córką mało wód mi poszło ale z czopem więc nie miałam wątpliwości.

    Byłam na ktg, wsio gra i porodu nie widać. Mam kolejne skierowanie na planowaną cc...Młody już ma 3800g ale wiadomo +/- 500g. Ostatnio był owinięty pępowiną, teraz już nawet nie pytałam. Nie chcę cc na zimno ale jeśli do przyszłego tyg.się samo nie zacznie to już chyba pójdę do tego szpitala :cry: Syn co raz większy, plus ta pępowina i szczerze to mimo chęci na naturalny poród to już boję się dłużej czekać (w końcu jestem jak pierworódka)...blizna po cc gruba na 4mm, rozwarcia brak, skurczy brak....no a chyba ze 3 babki w czasie mojej 1,5h wizyty przyjechały rodzić a u mnie nic :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeAug 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Mysiorek na osobę dorosłą, żonę ,męża, rodzica przysługuje w roku 2 tygodnie.Oczywiście ,że się należy.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  10.  permalink
    Mysiorek na członka rodziny przysługują 2 tygodnie w roku, więc wtedy po porodzie tylko tydzień dostanie
    --
  11.  permalink
    O tych 2 tyg. To wiem, tylko myslalam ze to dopiero jak bede w szpitalu lub po szpitalu...ale w sumie to macie racje
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeAug 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Agnieszko,faktycznie tak jest? Ja urodziłam piątke i na żadne mąż nigdy nie dostał.Zawsze kombinowalismy niestety,okolicznosciowy,urlop,chorobowe męża,potem jak wszedł ojcowski to ojcowski... żeby mogl troszke pobyc w domu. Akurat czulam sie dobrze,ale gdyby nie,to co wtedy? A sąsiad na żonę po urodzeniu pierwszego dziecka dostal bez problemu? Kto ma to wypisać?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    pewnie choćby rodzinny. Ale zawsze opieke nad starszym dzieckiem można wziąć. Tu wypiszą bez problemu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Wypisuje lekarz, u którego leczy się pacjent jeśli bierzemy zwolnienie na kogoś z rodziny. Czyli np mężowi, którego żona urodziła przez cc, zwolnienie wypisuje ginekolog bo tylko on zna podstawy zwolnienia. Tak jak na dziecko zwolnienie dla matki pisze pediatra.

    Po porodach naturalnych jeszcze nie słyszałam, żeby ojciec dziecka dostał zwolnienie. No chyba, że krocze kobiety byłoby faktycznie zmasakrowane i pozszywane i bidulka by nie mogła prawie nic.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Prawo do zasiłku opiekuńczego przysługuje osobie, która sprawuje opiekę nad chorym członkiem rodziny i w związku z tym nie pracuje.
    Chorym członkiem rodziny może być małżonek, rodzice, teściowie, dziadkowie, wnuki, rodzeństwo, pod warunkiem, jeśli pozostają we wspólnym gospodarstwie domowym w okresie sprawowania opieki.
    W ciągu roku pracownik ma prawo do 14 dni na sprawowanie opieki nad chorym członkiem rodziny innym niż dziecko. Łączny okres pobierania zasiłku opiekuńczego z powodu opieki nad dzieckiem oraz innymi chorym nie może w ciągu roku przekroczyć 60 dni. Zasiłek opiekuńczy przysługuje pod warunkiem, że nie ma innych członków rodziny mogących zaopiekować się chorym.

    .
    O L4 po porodzie pisałam swego czasu na wątku o wyprawce.

    OPIEKA NAD MATKĄ PO PORODZIE

    – należy się zarówno po porodzie SN, jak i po CC (14 dni kalendarzowe),
    – należy się mężowi, ale też innemu członkowi rodziny, np. babci dziecka,
    – jest to zwykły zasiłek opiekuńczy, płatny 80 %,
    – może wystawić go szpital (oddział położniczy), ginekolog prowadzący ciążę, ale też lekarz rodzinny.
  12.  permalink
    Kiedyś opiekę dawali w szpitalu dwa tygodnie.Teraz ostatnio tj w 2013 r, szpital dawał tydzień, drugi tydzień wystawił mi mój gin.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Co najlepiej użyć do higieny intymnej po porodzie?
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Aguśka90: Co najlepiej użyć do higieny intymnej po porodzie?

    Ja miałam Dzidziuś dla mamy - płyn ginekologiczny.
    •  
      CommentAuthorAnia_1982
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Ja miałam płyn ginekologiczny z kory dębu. Po każdym myciu jeszcze psikałam krocze octaniseptem.
  13.  permalink
    Ja normalnie uzywalam lactacydu. Przy pierwszym porodzie dodatkowo tantum rosa.
    Elyanna: W Wałbrzychu jest kilka super położnych, milych, dobrych kobiet po prostu, z duzym doswiadczeniem


    Niewiele taich tam, no, chyba, ze ja mam takie szczescie i na takie nie trafiam :P
    Elyanna: potrafił zbadać dziecko i bez słowa wyjść z sali, nie mówiąc o jego stanie


    Chyba wiem, o kogo Ci chodzi :P
    --
    •  
      CommentAuthorAnia_1982
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    o właśnie, tantum rosa też używałam, rozpusciłam sobie w buteleczce po wodzie mineralnej i tez się nim podmywałam.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Banan, na sn tez przysługuje zwolnienie. Marion zgrabnie to opisała.
    Ja się podmywam kostką Biały Jelen. Nie mydło w płynie, nie płyn do higieny intymnej tylko ta najzywklejsza kostka. W szpitalu tak radzili lekarze, polozne. Polozna środowiskowa tez mówiła ze ok.
    Jak się psikac octaniseptem to po psiknieciu trzeba odczekać aż krocze wyschnie.
  14.  permalink
    Ja szare mydło,oczywiście ja po cc i mówię o ranie.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Ja używałam tamtum rosa i octenisept na szwy po nacięciu, oraz dużo wietrzyć jak jest możliwość.
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeAug 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    Ostatnia wizyta u Gina przed porodem za nami.
    Piotruś zdrowo rośnie głową do dołu.
    Szyjka pozamykana na cztery spusty więc odstawiam luteinę i lutagen.
    Na paciorkowca dostałam antybiotyk na 6 dni i globulki dopochwowe co by przez antybiotyk grzyba w pochwie nie wyhodować.
    Na obrzęki doraźnie tialorid.
    14 sierpnia mam podjechać na oddział aby zrobić przepływy i biometrię.
    Juz się nie mogę doczekać porodu.
    --
  15.  permalink
    My też po wizycie.
    Marcinek ma wagę 1200 wszystko z nim dobrze, tylko łożysko przodujące, na szczęście na tylnej ścianie.
    Raczej za 3-4 tygodnie szpital do porodu(przez wcześniejsze cc tak zapobiegliwy) CC wcześniej jakoś w 36-37 tygodniu.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorVestin
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Powiem Wam, że jestem zdziwiona, bo to dopiero 17 tydzień u mnie, a ruchy czuję już tak wyraźnie, że kładąc rękę na brzuchu czuć kopniaki :D
    A Wy kiedy takie wyraźne ruchy poczułyście? :bigsmile:
    I czy zauważyłyście jakąś zależność czasu poczucia pierwszych ruchów lub mocy kopniaków od płci ? Bo to też ciekawy temat :wink:
    --
  16.  permalink
    My też po wizycie
    Jeszcze nas trochę doktor chce potrzymać do 37tc wiec z jutrzejszej cesarki nici. Zalecenie bezwzględne leżenie i trzymamy do przyszłego czwartku- podobno w 37 tc następuje jakaś inna faza rozwoju płuc ?! U mnie dziewczynka główka chłopak poprzeczka wiec na razie będzie CC. Dzieci po 2700 wiec jest dobrze
    Spadają mi mocno płytki krwi, czy to jakieś normalne zjawisko pod koniec ciąży ?

    Vestin ja poczułam Ok 20 tc z każdym tyg coraz wyraźniej. U mnie chłopak ruchliwy od samego początku - bardzo wyraźnie go czuje. Dziewczynka gorzej - mam problem z liczeniem jej ruchów. U mnie chyba ruchliwość bardziej zależna jest od położenia niż płci :)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    Kredowa mojej znajomej w ciąży bliźniaczej pod koniec gwałtownie spadły płytki. Wystąpiła silna anemia i jeszcze szybko przed cc robili transfuzję. Ona akurat z tych co transfuzję kiepsko zniosła.
    Lepiej juz teraz rzuć się na wszystkie produkty podnoszące hemoglobinę i żelazo a może unikniesz na końcu anemii.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    Vestin u mnie jeszcze wcześniej niż u Ciebie bąbelki lub usunięcie motyla. Przykladalam detektor i faktycznie była to dzidzia. Silne ruchy przed 17 tc. W plciach żeńskich. Ż synem nie pamiętam
  17.  permalink
    Dziewczyny od 2 dni bardzo ale to bardzo boli mnie lewa pierś, w sumie to brodawka i czuję jakby zgrubienie z prawej strony. Do tej pory wiadomo że już coś zaczyna z piersi lecieć ale od czasu tego bólu wyciek mi się zmniejszył, tak jakby mi się jakiś zator zrobił. Nie wiem czy to chwilowe, czy jak? Czy z Was też któraś tak miała. I co mogę zrobić by ta pierś przestała boleć?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    Spadają mi mocno płytki krwi, czy to jakieś normalne zjawisko pod koniec ciąży ?

    Tak to jest normalne zjawisko, miałam tak w obu ciążach.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAnia_1982
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    Widzę, że wiele z nas miało wczoraj wizyty :-) i ja :-) u mnie cisza i spokój, wszystko pozamykane na 4 spusty, szyjka skierowana nadal do kości krzyżowej, od ostatniej wizyty nie ruszyło się nic. Mała waży ok. 3 kilo. Następna wizyta za tydzień jeśli nic się nie wydarzy to 11.08 chyba skieruje mnie do szpitala. Tak więc spacerujemy i czekamy :-)
    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    ja mam dzisiaj wizytę, ciekawa jestem czy coś tam się zmienia bo mnie biodra napierdzielają od kilku dni i mam takie nie miłe parcie na kość krzyżową, czasami coś lekko zakuje
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
  18.  permalink
    Haniutka niestety za późno
    Ja już mam anemi - podpadłam w umiarkowaną w ciąży. Hemoglobina najniżej 9,1 -jestem pod opieką hematologa ale nikt nie wie skąd takie zawirowania z krwia - wykluczono wszystkie niedobory. Umówiłam na pon wizytę u hemo niech spojrzy - te płytki zawsze mi się jakoś trzymały a teraz zaczęły ostro spadać :-/ mam CC dlatego mnie to martwi :-/
    Salinos dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeAug 4th 2017 zmieniony
     permalink
    Jaki masz wynik płytek krwi? Ja miałam sporo poniżej normy jak znajdę wynik to Ci napiszę.

    Aaaaaaaaaaaaaa to już oficjalnie przywitam się z Wami mamusie :) Trzecie dzieciątko w drodze. Termin porodu 7 marca 2018 :rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 4th 2017
     permalink
    Mi systematycznie w ciąży spadały, z każdym miesiącem gorzej. Ale w normie się miescilam. Ja zawsze patrzyłam na to płytki bo zależało mi na zzo.
    Ech dziewczyny, ja wystartoałam w Wy się ociagacie ;) Mam na myśli czołówkę listy. Pozostałe Panie niech się w spokoju donoszą :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.