Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Caffe, zabko super wieści, ja wizytę mam w piątek na 9. Powiem wam że już mi ciężko... Dom mam na wysokiej skarpie chcąc nie chcąc muszę dwa razy dziennie się wdrapac... Brzuch od razu sztywnieje, czuje ze długo tak się nie da... W ogóle Leon jest jakoś nisko nie wiem czy to normalne na tym etapie w sumie od samego początku jest bardzo nisko... Powiem o wszystkim doktorów zobaczę jak się odniesie...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Natalia u mnie wszystkie dzieci były nisko, nie pamiętam jak było te 17 i 12 lat temu ale teraz coś dopiero ok 30tyg się macica uniosła na odpowiednią wysokość. Zasadniczo gdyby nie wymioty na początku to niemoc ciążowa dopiero ogarnia mnie od niedawna (a do mamy na 4 piętro wchodzę z przystankiem dopiero na 3 piętrze więc nie jest źle chyba)
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Hyde martwiłam się bo ogólnie szyjka jest ledwo wyczuwalna i miękka przy badaniu a przy usg wyszło dopiero że wszystko dobrze z nią bo nawet gin zastanawiał się co ze mną zrobić.
    Natalia mi brzuch opadł około 30tc ale teraz to trochę za szybko,pogadaj z ginem ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    ja zrozumiałam, że Natalii się w ogóle nie podniósł jeszcze
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Ja mam niewielki brzuch... Tak jakby się nie podniósł, jutro cykne fotę bo teraz się i objadłam heh

    Treść doklejona: 13.02.19 16:53
    Ja go czuje na wzgórzu lonowym...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    miałam identycznie, ciut nie między nogami :P
    Na usg połówkowym gin najpierw myślał, że my na to 1 genetyczne dopiero jesteśmy bo nic znać nie było po mnie. Powiedział że ogólnie macica mała i młody ma ciasno i że lada moment się podniesie. Ogólnie w ogóle nie miałam brzucha wysoko, cały czas się nisko trzyma
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Ale to uciążliwe mega... Jak kopie to czuję w pipce :p mam nadzieję że szyjka będzie ok :) do piatku wytrzymam, ograniczam chodzenie bo naprawdę ciężko ale musze buty kupić na płaskim bo mam obcas lekki... Może to też się przyczynia... Wczoraj byłam w komisie meblowym i wychaczylam kosz wiklinowe na kółkach :) w piątek jadę odebrać opuścili mi że 180zl nan130 :) będę miała w salonie :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Ja już po prenatalnych, możecie mi dopisać chłopca. Mały waży 360 g i wszystko w jak najlepszym porządku.
    -- ;;;;
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Ale super! Gratuluję!!
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, lekarz wczoraj zalecił zmniejszyć dawkę duphastonu z 3x1 do 2x1tabl. Duphaston mam profilaktycznie ze względu na niski progesteron i poprzednia ciąże poroniona (wtedy też słaby progesteron oraz dodatkowo beta nie przyrastala prawidłowo). Natomiast trochę się obawiam, czy to nie za szybko. Czy może lepiej przez kilka dni brac tabletki co 10godzin (wcześniej co 8) i potem dopiero co 12 (wtedy dopiero 2x1tabl)?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    nataliaaa_: Wczoraj byłam w komisie meblowym i wychaczylam kosz wiklinowe na kółkach :) w piątek jadę odebrać opuścili mi że 180zl nan130 :) będę miała w salonie :)

    wrzuć potem fotę na wyprawce. Ja na początku chciałam kosz mojżesza bo mi się podobał wizualnie ale cena mnie zniechęciła; taniej kupiłam 3 w 1 tiny love - najpierw będzie jako łóżeczko przy naszym łóźku a potem leżaczek
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Wrzucę, jak odbiorę go :) bo nie miałam jak zabrać. A jest i wyściółka i baldachim ale to idzie na oddanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    1. mamiNJBPDA – 14.02.2019
    2. MrsHyde – 25.02.2019 (chłopiec)
    3. Pictbridge6 – 17.04.2019 (dziewczynka)

    4. Daisy1991 – 13.05.2019 (dziewczynka)
    5.Magda86090504 – 06.06.2019r.
    6.Nataliaaa_ – 15.06.2019r. (chłopiec)
    7.Salinos – 21.06.2019r.
    8.Marysia_23 – 29.06.2019r.
    9.Anecia84 – 01.07.2019r.(chłopiec)
    10.Żabka221 – 27.07.2019r.
    11. Tamara6 - 18.08.2019
    12. Klementynaaa – 05.09.2019
    13. Sisi1992 - 09.09.2019
    14. Caffe_latte - 27.09.2019
    15. Dżasti
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Anecia84 a u Ciebie nie miała być dziewczynka? Czy coś mylę :wink:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    No miała być ale na 70 % lekarka 3 tygodnie temu tak mówiła. Ale wtedy nogi miał wyprostowane i zaciśnięte. Ale widziałam jajca wywalił, z tego już dziewczynki nie będzie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Hihi :) to dobrze że wywalił :wink:
    U mnie dzisiaj bokiem leżało z nogami podkulonymi ale nic nie było widać zobaczymy czy się pokaże za miesiąc... młoda moja to tylko pipke nam pokazywała :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    null

    Tutaj macie dowód ;) ja jeszcze z szoku wychodzę bo nastawiłam się na dziewczynkę heh.

    Treść doklejona: 13.02.19 19:01
    Ujęcie os dołu pupci.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Anecia84 czyli przewaga chłopców u Was... U nas 1 córka i czterech synów, teraz ma być córeczka, ale jakoś podświadomie boję się, że znowu powiedzą, "ma Pani syna..."...
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Na siurkach się nie znam ale na pipke to mi nie wygląda :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Mami a jak tam, coś die rusza czy cisza??
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    No niestety, cisza... W poniedziałek byłam u gina, niby szyjka do porodu przygotowana, główka napiera, ale na razie nic specjalnego się nie dzieje... Czy będzie prezent Walentynkowy... No wątpliwa sprawa na tą chwilę, no ale wiem, że to w każdej chwili może się zmienić...
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Pełnia niebawem więc pewnie ona "pomoże" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    pełnia 19go ale mam nadzieję, że ja na nią się jednak nie załapię :)

    jak za tydzień nie spękam w sensie ze wstydu bo to przecież koleżanka, to poproszę położną żeby mi sprawdziła jak szyjka i czy coś się w ogóle rusza; tak żeby wiedzieć jak bardzo chłopa wykorzystywać i cyckami kręcić :wink:
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    U mnie dwóch lekarzy potwierdziło chłopca heh więc już się nie powinno zmienić heh
    --
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    No mam nadzieję, że do tej pełni nie doczekam, bo zeświruje... Ja to już teraz nawet na spacery i seks nie mam ochoty, bo już po 5 km spacerowałam i seks tym razem nie przynosił żadnych efektów"porodowych"... A teraz jak ta główke czasem czuje nawet to obawiam się że i mąż będzie się bał i nie będzie nawet przyjemności z tego... Zależało nam żeby właśnie urodziło się we ferie, a skoro ferie się skończyły to teraz czekamy na rozwój sytuacji....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    my jak na razie korzystamy z uroków bezpiecznego sexu :wink:
    jak sobie pomyślę, że po takim fajnym beztroskim czasie przyjdzie stosować gumki to brrrr
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    Hyhy :) też nie lubię gumek... U nas chyba będzie drastycznie, któreś z nas się podwiaze...
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 13th 2019
     permalink
    My też nie lubimy gumek 😋
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Natalia ale w PL podwiązanie jajników jest nielegalne, wazektomie chyba robia prywatnie bo gdzies widziałam jakieś ogłoszenie ze w Warszawie 2tys kosztuje; chociaż nie wiem czy
    Ja hormonów nie mogę przyjmowac bo mam mega skutki uboczne, spirali sie boje wiec zostają obserwacje i gumki. Najgorszy będzie jednak cykl dopóki @ sie nie unormuje bo w poporodowym to ni cholery nie mam zaufania do obserwacji. Pózniej wrócę na łono termometru i wykresów bo odkładałam z powodzeniem 10lat wiec liczę że znowu będzie ok (chociaż tu okres przekwitania moze sie zacząć wiec tez lipa z cyklami moze juz być ehhh)
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Robią w Polsce wazektomie i jest tańsza wersja-przecięcie obu nasieniowodów i droższa-przecięcie jednego,A na drugi założenie klamry (w przyszłości można zdjąć) . My jeśli nie zdecydujemy się na trzecie dziecko od razu też będziemy chcieli to robić . Nie mogę przyjmować hormonów a czy na obserwację będzie czas to nie wiem ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    całą ciążę nie miałam zachcianek a tu dzisiaj w sklepie jak zobaczyłam pączka to dostałam takiego ślinotoku, że mało go przy kasie już nie zeżarłam :D
    ja jadająca pączki raz w roku przy okazji tłustego czwartku!!!! mówiąc szczerze to ja nawet pączków nie lubię więc to jakieś mega opętanie :tooth::tooth:
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Może organizm zbiera siły na poród i dlatego takie zachcianki ;) w końcu pączek ma full kalorii.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    nawet nie będę sprawdzała ile :bigsmile:
    zagryzłam jednak papryką i mozzarella bo za słodko było więc limit kaloryczny pewnie całodniowy ale huk, tyle dni jeść nie mogłam to nadrobiłam
    • CommentAuthornataliaaa_
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Podwiazanie w prenzlau za 500euro
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    My tyle cierpimy że wolę faceta wysłać na taki zabieg :wink:
    Mi 2 laparoskopie i 2 porost wystarczą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Wiem ze kobiety jeżdżą do Niemiec i Czech, ode mnie to drugi koniec świata cała Polskę trzeba by przejechać, a dla faceta na miejscu i taniej. Tyle ze ja nie wiem czy patrząc na to ze mój jest duzo ode mnie młodszy bym mu taka opcje zaproponowała bo juz sie nauczyłam ze tak naprawdę to nie wiadomo jak to w życiu moze jesCze być.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Hyde dlatego jest opcja z klamrą,kiedyś będziecie chcieli mieć jeszcze dziecko to klamre się ściąga i gotowe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Żabko, ja za 2 miesiące kończę 40lat
    To moje ostatnie dziecko i więcej nie planuję (ja mamy dwoje z ex mężem, partner ma jedno z ex żoną plus jedno teraz będzie wspólne)
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    czytałam kiedyś że są jakieś wkładki czy spirale bez hormonów? Wiecie coś o tym? Nie ogarniam tematu zupełnie, bo miałam bardzo krótki epizod łykania tabletek, po których czułam się tragicznie i koszmarnie przytyłam. Po porodzie będziemy musieli coś wybrać, już wiem, ze obserwacje w czasie KP mi nie idą zupełnie, teraz się pewnie nic nie zmieni, gumki wiadomo średnio. A jeszcze dochodzi kwestia KP gdzie nie też wszystko można stosować. Trzecie dziecko jeszcze w planach, ale zdecydowanie dalszych. Muszę pogadać z gin o tym.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    MrsHyde: Żabko, ja za 2 miesiące kończę 40lat

    Hyde, ja urodziłam synka mając 47 lat ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Daisy1991: czytałam kiedyś że są jakieś wkładki czy spirale bez hormonów? Wiecie coś o tym?

    są wkładki i z hormonami i bez, u nas na forum nawet o tym było, zerknij TUTAJ

    obe: ja urodziłam synka mając 47 lat

    no to ja widać bojąca dupa jestem bo jak gdzieś tam mignął tekst o jeszcze jednym za 2lata, żeby Piotruś nie był "jedynakiem" (przy tej różnicy wieku z dzieciakami to jak jedynak) to tylko kazałam się w głowę puknąć
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Obe a masz więcej dzieci ?
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Żabka221: Obe a masz więcej dzieci ?

    Nie, to moje jedyne dziecko :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Ja też w tym roku koncze 40 i dalej walczę o drugie więc luzy rajtuzy. Stara się nie czuje, dużo dziewczyn teraz rodzi po 35 rz. A że znajomi już niektórzy zakończyli prokreacje 20-30 lat temu to ich sprawa. Ty masz nowego partnera, kolejne dziecko więc ciesz się, głowa do góry i na parodowke z uśmiechem. Przecież dalas radę dwa razy to dasz i trzeci :wink:

    Treść doklejona: 14.02.19 16:44
    Aaa jak zaszłam w ciążę miałam 35 lat i też usłyszałam "stara pierwiastka"...Ciekawe jak mnie teraz nazwa bo zamierzam jeszcze wrócić na porodowke :bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Gabcia ja to sie w ogóle zatrzymałam że mam 23 lata ;) cały czas młoda duchem a i jka ktos mnie nie zna to 32 lata daje ale po prostu z dzieckiem teraz świadoma decyzja byla ze to ten najlepszy czas, tak samo jak jest ze kolejnego nie biorę ppd uwagę chociaż wiadomo ze musiałaby być szklanka wody zamiast zeby mieć pewność ;)
    Połozna mówiła ze sporo babek 37-40 rodzi teraz pierwsze dziecko i że coś takiego jak stara pierwiastka juz nie funkcjonuje. jednakże w naszym szpitalu babki po 40stce traktowane są juz na zasadzie ciąży podwyższonego ryzyka.
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Dzisiaj moja znajoma urodziła 3 dziecko też w wieku 40 lat, pierwsza córka 21,syn w tym roku 18 i teraz synek malutki, druga miała CC, teraz naturalnie... Mnie moja Mama urodziła mając 45 lat, Tato miał 49, co prawda byłam piątym dzieckiem, no ale taka typową wpadką...,roznica między mną a najmłodszym bratem 10 lat a najstarszą siostrą 19.
    Ale teraz naprawdę dużo kobiet pierwsze dziecko późno rodzi, także troszkę się to postrzeganie wieku na ciążę zmienia... No u mnie kolejna ciąża też lekarz mówił że to już ciąża podwyższonego ryzyka... Mimo, że nawet żadnego CC nie miałam, raczej super sprawne porod, no ale stwierdził że to ju obciążenie dla organizmu i w ogóle...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.02.19 18:42</span>
    A takie pytanie mam, dziś mija mój termin porodu, póki co cisza, zaliczylismy igraszki z mężem, spacer 6,5 km, masaż sutkow i nic... Pytanie odnośnie tego ostatniego mam, czy któraś z Was robiła i faktycznie czuła jakieś skurcze, bo u mnie mleko leci ciurkiem, ale żadnego skurczu od tego nie poczułam...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    myślę że ludzie inaczej postrzegają też babki koło 40stki rodzące kolejne dziecko gdy tamte jeszcze są małe a tak jak u nas różnica 17 i 12 to już bardziej "w oczy kole"; parę osób centralnie skomentowało, że nam się wpadło itp bo jak to po roku razem i w nowym związku się ktoś na dziecko mógł decydować a już na trzecie to w ogóle ciut nie patologia. Chociaż i tak najlepsze jest to jak ktoś mówi, żebym przekazała gratulacje R (były mąż) a ja w odpowiedzi że my to już dawno po rozwodzie i dziecko z kim innym mam, uwielbiam te miny :cool::cool:


    mamiNJBPDA: czy któraś z Was robiła i faktycznie czuła jakieś skurcze

    moje dziewczyny mówiły, że o ile masaż przed akcją nie powodował skurczów to jak już były na porodówce to skurcze się ładnie nasilały
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeFeb 14th 2019 zmieniony
     permalink
    Moim zdaniem to nasza sprawa indywidualna kiedy mamy dzieci i jak się życie ułoży bo wiadomo można planować dwójkę, zmienić partnera z różnych przyczyn i wtedy też chce się mieć wspólne dzieci ...
    Teraz większość kobiet decyduje się na późniejsze macierzyństwo i również wydaje mi się że jest mniej młodych mam takich 16 -18lat ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Żabko dokładnie tak jest! mój były mąż nie chciał trzeciego dziecka kiedy ja przygadywałam że bym chciała, on zakładał że jest za stary itp (6l starszy ode mnie), a tu jak się wszystko zaczęło układać to człowiek zaczął patrzeć innymi kategoriami, moje dzieci jego dziecko i przyszła też chęć na "nasze"

    A wiecie, mój niemąż to się śmiał, że wózka i łóżeczka to nei ma co już sprzedawać czy oddawać tylko niech dla młodej leży czeka
    a potem siedzi siedzi i myśli i nagle wyparował, że ja to jednego roku i matką i babcią zasadniczo zostać mogę :devil::devil:
    no w sumie, zważywszy że u córki w klasie na początku stycznia dziewczę urodziło a w kilku szkołach średnich 1 i 2 klasistki albo zaraz rodzą albo już urodziły niedawno ...
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 14th 2019
     permalink
    Ja na porodowce za namową położnej probowalam tak pobudzić macicę do skurczy i rzeczywiście skurcze się pojawiały ale jednak za słabe. Finalnie i tak dostałam oksy.
    MrsHyde, jeśli mogę się spytać, jaka była reakcja dzieci na Twoją ciążę?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.