Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2019
     permalink
    Dzizaaaaz dobrze ze chociaż ktg nie było
    Wystarczy ze mnie wczorja dwa razy po godzonie przetrzymywała :/
  1.  permalink
    Oo a ty juz na oddziale
    ?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 2nd 2019
     permalink
    Hydzia, Boże, jak to zleciało. Szok!
    Powodzenia :)
    --
  2.  permalink
    Z tego co pamietam to u mnie w nocu tez sprawdzali, ale nie pamietam czy az tyle razy. KTG robili juz w dzien przed i po śniadaniu bo dużo kobitek było więc trzeba sprzętem się podzielic, ale w nocy już nie robili
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 2nd 2019 zmieniony
     permalink
    Natalia, tak, od wczoraj ze względu na bezpieczeństwo moje i małego lekarz prowadzący i połozna przekonali mnie zeto najlepsza opcja

    Pict tu mamy ktg na stanie na sali, jedno na 2 baby
    W ogóle fajne warunki, sala 2 osobowa z łazienka wiec pełen komfort
  3.  permalink
    U mnie wcześniej salę 5-cio osobowe były więc jeden sprzęt na salę przy KTG minimum godzinnym to wiadomo trochę schodzilo ;-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 2nd 2019
     permalink
    Hyde A jaki plan działania u Ciebie? Co planują?
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 2nd 2019
     permalink
    MrsHyde, az uśmiecham się pod nosem na myśl jaki to będzie rodzynek w Twoim domu jak tylko się urodzi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 2nd 2019
     permalink
    Hyde u nas tez co 2 h na patologii słuchają tętna płodu, w nocy budzą.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Żabko plan jest taki ze ... czekamy
    Oby juz niezbyt długo. Od 1:30 mam regularne skurcze ale.... nieefektywne bo z krzyża. Rozwarcie dalej na 1 palec a szyjka ma ok 1cm ciagle. Wiec prwnie sie jeszcze pobujam nim sie ruszy
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Hyde kciuki za szybką akcję :bigsmile: takie oczekiwanie najgorsze...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Ooo no to się dzieje. Hyde ksiukasy trzymam.
    -- ,
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Ja wczoraj zostałam wymacana po brzuchu jak nigdy. Zjechała się cała rodzina bo wczoraj był pogrzeb mojego teścia. Więc przy składaniu kondolencji prawie każdy mnie macną. Jakoś wiecie nie żeby mi to akurat wczoraj przeszkadzało, bo jakoś podeszłam do tego obojętnie, ale nie wiedziałam że ludzie mają aż takie zapędy heh.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorDaisy1991
    • CommentTimeMar 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    U nas też budzenie na "brzuszki" ale nigdzie nie trzeba było chodzić, tylko wchodziła do sali pielęgniarka/położna i mówiła "brzuszki, koszula do góry" i przykładała detektor na dosłownie pół minuty i następna, można spać dalej ;) mnie to nie budziło zbytnio, chociaż czasem musiałam iść siku no jak już obudzily to się bardziej chciało. A ktg było dwa razy dziennie i też w sali
    Hyde to teraz czekamy aż się zacznie, kciuki zacisniete :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/]
  4.  permalink
    Hyde czyli powoli Po woli coś rusza. Patrz bo faktycznie urodzisz tego 03.03 jak będzie Twoja położna :bigsmile:
    -- `` ``
  5.  permalink
    Uhuu kwestia czasu i będziemy miały dziecko na na na :) trzymaj się Hyde!!!
    --
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 3rd 2019 zmieniony
     permalink
    No to powodzenia Hyde, oby wszystko jednak poszło w miarę szybko i sprawnie!!!
    Tak czytałam wcześniejsze komentarze a propo picia i jedzenia w trakcie porodu, przy poprzednich porodach też nie można było u nas nic jeść i pić, tylko woda ale tak bardziej do zwilzenia ust niż do picia, teraz zmieniły się jednak standardy i można było jeść i pić, choć ja akurat jeść nie miałam potrzeby, ale pić piłam dużo,miałam plan porodu i faktycznie wszystkiego przestrzegali, oprócz tego, że dziwxko miało mieć kontakt Ciało do ciała dwie godziny po porodzie, było z 5-10 minut, potem zabrali do zbadania i zawinely w rożek i przyniosły do mnie 2 godzinki lezalysmy na sali poporodowej... Ale reszty przestrzegały, chodziłam do końca, to znaczy do partych, które trwały 7 minut, a tak to ktg przy przyjęciu i sprawdzanie serduszka, na chwilę na łóżko, czy postępuje rozwarcie, i dalej mogłam chodzić, kręcić nal piłce, mogłam brać prysznic... Także super... Oby tak zawsze było i wszystkie położne tego przestrzegały...urodziłam o 4.52 a o 8 normalnie śniadanko dostałam
  6.  permalink
    Hyde pewnie już rodzi skoro tyle się nie odzywa!! Oby poszło szybko i sprawnie. Ciekawe czy wyrobi się jeszcze tego 3go :-)
    Kucze ja jestem następna w kolejce, ale chwilę w niej poczekam :-) Wizyta dopiero 29 marca ciekawe czy czegoś ciekawego się dowiem

    Mami no to zobaczymy jak to u mnie będzie. Do tej pory nikt nawet mi nie wspominał o tym planie porodowym więc jestem ciekawa czy cokolwiek wspomną. Żeby nie było, że to ja nie jestem przygotowana!!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Pict chciałabym bo z lekka zmęczona juz jestem - Cały dzień bóle krzyżowe z częstotliwością ok 10min
    Ktg oprócz tego rano nie miałam, nikt mnie tez nie zbadał bo usłyszałam ze z bólami krzyżowymi to na rozwarcie szans nie ma i ze mogą trwać i 3dni :/ chyba na najgorsza zmianę trafiłam bo te od 19milsze ale czekać każą na obchod. moze łaskawie lekarz sprawdzi jak sytuacja bo mam skurcze znowu co 5min tyle że już z brzucha i z lrzyża plus od kilku godz odchodzi mi czop teraz konkretnie krwią był podbarwionym
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Miałam krzyżowe w dwóch pierwszych ciążach, bolało okropnie, na ktg nic się nie pisało a rozwarcie robiło się normalnie. Szybko poszło. Oby i u Ciebie szybko poszło :) powodzenia!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  7.  permalink
    No Hyde to kochana tylko czekać aż synek wyskoczy!!!
    Też niestety miałam krzyżowe :-(:-( ból okropny i z rozwarciem tak sobie, ale u mnie że względu na mocną szyjke która nie chciała puścić :-(
    Trzymam mocno kciuki. Skoro takie konkretne skurcze to musi się rozkrecać!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Ja miałam z krzyża i z brzucha na raz , rozwarcie w pół godziny z 3,5 na 9 ..
    Hyde dzisiaj Będzie synek ,zobaczysz że pójdzie gładko :thumbup: trzymamy kciuki :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 3rd 2019
     permalink
    Hyde trzymam kciuki oby szybko poszło jak już jest akcja co 5 minut to już pewnie się rozkreci czekamy na wiesci

    Treść doklejona: 03.03.19 23:51
    Ciekawe jak tam Hyde się nie odzywa pewnie już po wszystkim i tuli syna
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    No zaglądam, może jakieś wieści są... Mam nadzieję, że już tulisz synka...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    No niestety uparciuch nie chce wyjsc
    O 21 lekarz podjął decyzje przeniesienia mnie na porodówkę, skurcze z pleców i brzucha jednocześnie a stwierdził ze na porodówce będzie lepsza opieka. Skurcze sie wyciszyły 4cm rozwarcia, sa ale zbyt nieregularne. O 8 będzie ordynator a mój prowadzący ciąże i ma podjąć decyzje czy przebijamy pęcherz płodowy. Wg obydwu położnych zajmujących sie mną (cudowne kobiety) właśnie on blokuje postęp porodu ale nie ruszały mnie bo zbyt zmęczona byłam i dały mi chwile na drzemke.
    Potrzebowałam tego po ponad dobie skurczów. Niestety urzygalam sie jak kotka. Aha wodę pic każą. Co chwila chociaż po łyku jka na raz nie mogę więcej.
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Oj to naprawdę cię wymęczy, u mnie tak faktycznie było, mimo, że mało wód płodowych, to pęcherz płodów blokował, gdy go przebiła położna, akcja się rozkręciła...
  8.  permalink
    Oj Hyde biedulka to Cię synek wymeczy. Ale jaka później wdzięczność będzie, że w końcu zdecydował się wyjść :bigsmile:
    U mnie po brzebiciu pęcherza też na początku się rozkrecilo, ale ta wredna szyjka dalej puścić nie chciała. Gdyby nie zastrzyki to chyba bym sama nie urodziła :-( oby tym razem zaczęła normalnie współpracować i pomagać mi!
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Hyde daj znać co ordynator zdecyduje .
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    U mnie też pecherze płodowe były twarde i same nie pękły...
    W zasadzie poród od chwili wejścia na porodówkę do narodzin, to dość „krótki” czad w moim przypadku. Ale bóle za każdym razem rozpoczęły się duuuzo wcześniej. Z córką szybko pojechałam fo szpitala więc badania, grzebania itd i szybciej poszło, bo pierwsze skurcze pojawiły się przed 6:00 rano a urodziłam o 18:30, natomiast z synem miałam bóle krzyżowe i z brzucha...zaczęły się przed 6:00 rano 19.12 a urodziłam o 2:30 20.12...
    Po przebiciu pęcherza płodowego córka na świecie była po 30min a syn po niecałych 5min.

    Siedzę cicho i mocnooo zaciskam kciuki Hyde!
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Jak mi przebił pęcherz to poród się rozkręcil błyskawicznie. Rozwarcie szybko ruszyło bo u mnie zatrzymało się na 3 cm. Potem jak szalone się nagle na 8 i 10 zrobiło.
    --
  9.  permalink
    MrsHyde trzymam kciuki!!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 4th 2019 zmieniony
     permalink
    U mnie też twarde i grube pęcherze nie pozwalały się glowkom dobrze wpasować w szyjkę.
    A akurat przy VBAC przebicie pęcherza jest najmniej inwazyjną ingerencją.

    Kciuki Ania !!
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 4th 2019 zmieniony
     permalink
    MrsHyde, jak sytuacja?

    Kciuki!!!
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Zaglądam trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Hehe dajcie dziewczynie spokojnie urodzić 😋
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Już pewnie po wszystkim :wink:
    --
  10.  permalink
    Albo rodzi albo odpoczywa :-)
    Jak Hyde urodziła to jestem pierwsza na liście. O matko a ja nie mam jeszcze imienia dla dziecka!!!! Tyle list przejzalam tyle wszystkiego a imienia dalej wybrać nie mogę :-(
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 4th 2019 zmieniony
     permalink
    To powiem Ci pict, spiesz się, bo miejsce pierwsze zobowiązuje :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Ohoo ale cisza :)

    Ja byłam dziś na 3d...nie wiem jak zdjęcie wkleić, jaram się :) Leon waży ok 800g i jest zdrowy szyjka 4cm :))
    --
    •  
      CommentAuthorgosik88j
    • CommentTimeMar 4th 2019
     permalink
    Natalia dodaj zdjęcie u siebie w komentarzu pod karta skopiuj link i Ty masz takie coś adres obrazka chyba pomoglam
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 5th 2019 zmieniony
     permalink
    4 marca o 14ej przyszło na świat prawdziwie idealnie 3400 i 53cm szczęścia :)
    Było cieżko (na samej porodówce 17h) ale każda sekunda była tego warta, mamy cudnego małego człowieczka który od poczatku załapał że jak sie obsrac to po pachy a jak cyckac to do cofki ;)
    Udało sie naturalnie, mam 2 szwy wewnętrzne i niespełna 4h po porodzie siedziałam po turecku.
    Więcej napisze z domu w temacie vbac.

    PS. Pict przejmujesz pałeczkę z lista!
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Ogromne Gratulacje!!:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::heartsabove:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Gratulacje!!!

    Super, że się udało SN- będzie co wspominać.
    --
  12.  permalink
    Aaaaaaa Hyde wielkie gratulacje kobieto. Na prawdę się umordowalas, ale wszystko warte tego wysilku :-) teraz dochodz do siebie a maluszek niech zdrowo rośnie!!
    Teraz ja na tej liście to trochę posiedzę :-) moja niech chwilę obowiązkowo posiedzi bo mama 10 kwietnia do kosmetyczki umówiona haha. No i imienia też nie mam :-(

    Treść doklejona: 05.03.19 06:18
    Jaheira jak tylko ciąża będzie donoszona to ja że swojej strony zrobię wszytko żeby się pospieszyc, ale wiadomo różnie bywa :-)
    -- `` ``
    •  
      CommentAuthormamiNJBPDA
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Gratulacje Hyde, no naprawdę "troszkę" to trwało, ale udało się SN, jesteś kolejnym przykładem, że można... Gratulacje ogromne i dużo zdrówka dla Synusia i Ciebie!!! Pict, ty to jeszcze siedź spokojnie na tym pierwszym miejscu, ciesz się podium, jeszcze masz czas :wink:
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Wielki gratulacje :) a za siedzenie po turecku od mojej położnej dostałabyś po głowie. Ja też tak często siedziałam, ale po porodzie zabroniła, nogi jak najczesciej złączone mają być żeby się wszystko z powrotem zmniejszyło. Przy siedzeniu po turecku szyjka, pochwa nie cofa się do swoich poprzednich rozmiarów. Pamiętajcie dziewczyny po porodzie zero siadania po turecku. Przed zresztą też no chyba, że chcecie szybciej urodzic, wtedy latwiej szyjka się rozwiera.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Pict, chciałam dać dyplomatycznie do zrozumienia, ze jesteś prawdziwie na pierwszym miejscu. Nie chciałam pisać wprost. Chciałam, żeby Hyde mogła sama zakomunikować swą radość :)
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeMar 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Hyde, ogromne gratulacje!!
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 5th 2019
     permalink
    Ja po Jeherii poście wiedziałam, że już po.
    Gratulacje.
    --
  13.  permalink
    Ja się to myślałam, że już pewnie po w końcu już te skurcze i rozwarcie wszystko było :-) ale po samym poście jakoś chyba nie skumalam hehe:bigsmile:
    -- `` ``
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.