Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja znam tylko jednego malego wojtka za to chyba jest i bedzie 5 z forum ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Na forum jest kilku, faktycznie :wink:
    U Jahe, Kakai, Annie, Marty, Moniki. Pod wykresem moim dwie dziewczyny też mają Wojtusiów.

    Monika zależy na pewno jaki region, jaka częśc Polski etc.
    U nas na to imię jest boom ostatnio.
    Ale jest ładne i fajne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ja nie znam ani jednego małego Wojtka, za to Maćków sporo.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Annie, Kiarus ale sie ciesze!! zgralyscie sie kobiety! to sie nazywa synchronizacja :)))
    GRATULACJE :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    sheam witaj i gratuluję, u nas bedzie indentiko roznica wieku
    pamietam Cie tez z poprzedniego roku :flowers:
    i juz rozgladam sie za klubikiem i nianią, zeby dac radę- szarpniemy sie finansowo, ale co tam, na czym innym
    sie oszczedzi.

    witam, pozostałe mamy, ktore sie ujawniły! i mamę Agatki :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    No nie żartujcie... Myślałam, że Wojciech z tej grupy imion, która nie jest teraz za topie.
    Ja lubię męskie staropolskie imiona, dlatego Pierworodny to Maciej:)
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mónikha: Ja lubię męskie staropolskie imiona,

    moja szwagierka też lubi i będzie mieć Świętopełka.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    bladykot: i będzie mieć Świętopełka.

    Ciekawa jestem, jak będą na niego wołać- Pełek...? (Nie pytam złośliwe :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    Ramatha- mam nadzieję, że tu przeczytasz ;) Nie mam aktywnego konta i nie odpiszę na priv.
    Miałam Elle Tens do porodu, ale bardzo mało używałam, tylko na początku, bo później-w wannie przez większość czasu- się nie przydał. Po porodzie go od razu odsprzedałam- za dużo więc nie pomogę. Zaryzykowałabym twierdzenie, że całkiem fajnie działa, ale w prawdziwym "boju" go nie wypróbowałam :wink:
    Moja koleżanka przy porodzie zapomniała go użyć (:tongue), za to pomaga jej na bóle kręgosłupa, już kilka m-cy po porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeOct 3rd 2014
     permalink
    To tak jak z imieniem Dominik tu na forum jest ich sporo a ja znam tylko 3 Dominików, dwóch moich uczniów nastolatków i jeden kolega z czasów studenckich. Tak samo z imieniem Nina tu jest ich sporo ale koło siebie rzadko słyszę to imię
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Witam nowe przyszłe mamusie :bigsmile:
    Ola jednak 13 nas nie ominęła :devil:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    OIa: Ciekawa jestem, jak będą na niego wołać- Pełek...? (Nie pytam złośliwe )

    też jesteśmy ciekawi
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ramatha - wladnie widzialam odpowied Anziee. Ja rowniez mialam Elle Tensa przy prorodzie. I przez 18 godzin, dopoty mi wod nie przebili to bardzo mi pomogl. Wtedy przy skurczach byl niezastapiony. Takze ja moge polecic. Jestem zadowolona, ze go kupilam przed porodem. :)
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ja tez mialam to uzadzenie, nie kupowalam ale dostalam w szpitalu na czas porodu (w Irlandii).Fajna sprawa na poczatku skurczow, w czasie skurczu zwiekszalam moc i czulam cudny masaz :cool: po przebiciu wod i podaniu oxy nie mial juz zastosowania bo nic nie pomagal. Ale mnie nawet gaz rozweselajacy wtedy denerwowal. Zalezy jaki kto ma prog bolu u mnie do 5-6cm cos tam dawal.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Wiecie co? Tak Was czytam i nie wiem czy ja się czasem nie skuszę na to urządzenie. Jak będę miała takie same krzyżowe jak przy pierwszym porodzie to może okazać się bardzo pomocny.
    Czy on działa w ogóle przy skurczu czy tylko na typowe bóle krzyżowe?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ja też się zastanawiam nad Wojtkiem. U nas w okolicy i wśród znajomych nikt nie ma.
    za to nasze pierwotne typy, z pierwszej ciąży - Antek, Franek, Stasiu już po znajomych zajęte.
    Kompletny brak pomysłów na imię. Córka chce, żeby brat był Aleksander, ale mój mąż się nie chce zgodzić...

    Ja też miałam bóle krzyżowe, ale nie wiem, czy u mnie tens by się sprawdził.
    Kiedyś miałam taki pas z impulsami elektrycznymi, niby na mięśnie brzucha.
    Ale te impulsy bardzo mnie irytowały.
    Nie wiem, czy tens działa podobnie, ale jeśli tak, to podczas porodu poziom irytacji mógłby niebezpiecznie wzrosnąć...
    Mam nadzieję, że drugi poród nie będzie dłuższy niż pierwszy, wieć może przetrzymam.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Na naszej porodówce dostępny jest TENS trzeba tylko zaplacic za elektrody, niestety nie zdążyłam się przekonać o jego skuteczności.
    W grudniu na rehabilitacji będę miała okazje się przekonać.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    u nas Stasiów Franków Antków też dużo Milka w przedszkolu ma też Huga Maksia Filipa a dziewczynki to Jagoda Julia a w sumie chyba żadne się nie powtarza
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    No właśnie- co do Tens- to dopytajcie, czy u Was na porodówce nie mają :wink: Ja kupiłam, a okazało się, ze mieli :smile:
    Jak ktoś ma aktywne konto, to może niech napisze, do Ramathy, żeby tu wpadła :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Ja tam przy bólach krzyżowych to nawet nie chciałam żeby mnie ktoś opuszkiem palca dotknął, jak czułam, że nadchodzi ten skurcz to zaraz prysznic był odstawiany na czas tego skurczu... a patrzcie, że niektórym masaż czy prysznic w tym momencie pomaga...
    -
    a u nas absolutnie inne imiona jak u was

    My wybraliśmy
    Tomek, Maciek lub Mateusz. Tak się składa, że imie jeszcze nie wybrane i jak sie młody urodzi to wtedy wybierzemy to, które będzie najlepiej do małego pasować ;) Z tym, ze Tomek to mi się już przejadł a mąż się upiera... docelowo on ma podjąć ostateczny wybór.

    A w okolicy Alany, Kacprki, Filipki, Stasie
    dziewczynki to Amelki, julki, Nadie, Nikole, Blanki, Marysie itp
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    U nas też w okolicy bardzo często się powtarzają imiona :) niekoniecznie te wymienione przez Was ale widać pewną tendencję. U mnie to chyba przoduje z męskich imion Filip, a za nim Kacperki i Jasie.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    mangaa: Czy on działa w ogóle przy skurczu czy tylko na typowe bóle krzyżowe?

    Na mnie dzialal przy skurczach. Bo ja boli krzyżowych nie mialam. Ostatnio jak bylam w grudniu na rehabilitacji to zapodal mi rehabilitant taki tens raz, i pokrecal moc na max. ;) - bo ja lubie takie fajne prady. Chyba po porodzie mi tak zostalo. Pewnie gdzies tam gdzie rehabilitacja (prywatnie badz panstwowo) jest, mozna pojsc na taki "masaz" i zobaczyc jak to dziala. U mnie podczas porodu przez 18h chodzil non stop. A przy skurczu naciskalam przycisk, by prady byly silniejsze. Pomagal mi przejsc przez skurcz.
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    madziauk a ja tu przyleciałam z myślą ,ze ty kolejna się na liste wpisujesz :)
    --
  1.  permalink
    Manga, ja podczas porodu miałam tego "tensa", akurat trafiły mi się bóle krzyżowe i na początku bardzo mi pomógł. ale kiedy zaczęły się mocniejsze skurcze to już nie dawał rady.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Mi wlasnie tez tylko na poczatku pomagal, na te prawdziwe bole (krzyzowe i z przodu) juz nic nie dawal.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Biri no właśnie ja z tych co to dawałam mężowi się masować po plecach jak nadchodził skurcz, wręcz mnie maltretował ugniatając i do pewnego momentu bardzo pomagało.
    A prysznic owszem ale to na początku tak do 4cm mi pomagał, później już nie dawał rady.

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, no tak sobie myślę, że jak już są te najmocniejsze skurcze to oprócz znieczulenia nic nie daje za bardzo rady...
    Ale wychodzę z założenia, że lepiej się pooszczędzać w tej I części skurczów i wspomóc trochę by później mieć siły na te najgorsze - dlatego pewnie się skuszę na to.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Yoanna 21, gratuluję! :) Mam nadzieję, że będzie wszystko ok :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryoanna_21
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki niunia :))
    strasznie się boję i jednocześnie mam wielką nadzieję, że nasza córcia jest cała i zdrowa.
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Hej :)
    Jestem w 6 tygodniu ciąży i chyba na start złapałam jakąś infekcje. Niestety mój lekarz jest do końca tygodnia na urlopie i nie wiem co robić. Mam w domu maść clotrimazol, pimafucort i macmirror 500 i zastanawiam się czy którejś z nich mogę bezpiecznie użyć żeby chociaż to jakoś złagodzić do następnego poniedziałku?
    --
  2.  permalink
    Infekcje czego?? Gardla?? ucha?? ;)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Clotrimazolum. Pimafucort zawiera steryd, mój gin nie pozwolił mi stosować. Tego trzeciego nie znam.
    Do tego stosowałam tantum rosa do mycia, lactovaginal lub jakiś probiotyk doustny.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Jak pisze o konkretnych specyfikach to wiadomo, że nie napcha sobie clotrimazolu do oka ani tych wielkich globulek do nosa....
    Dinka z tego co wiem to chyba tylko clotrimazol. Bez wiedzy lekarza lekkiej nic nie stosować.
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Najwcześniej w poniedziałek moge zadzwonić ewentualnie do położnej, tylko nie wiem co do tego czasu a boje sie to zostawić samemu sobie
    --
    • CommentAuthormonaliza666
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    mi doktórka w 12 TC zapisała Pimafucin® globulki dopochwowe 6 globulek, przez 3 dni brałam po 1 na noc, kolejne 3 co drugi dzień. Moja gin mówiła, że we wczesnym etapie tylko one są bezpieczne.
    Koleżanka też stosowała i coś mi tłumaczyła, że one nie przenikają przez ściany pochwy czy coś takiego, ale nie wiem czy czegoś nie pokręciłam. Sens był taki, że działają tylko w obrębie pochwy. :bigsmile:
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeOct 4th 2014 zmieniony
     permalink
    Jak to mówią "jak sie nie obrócisz, d*pa z tyłu" :) ani w jedną stronę, ani w drugą nie ma dobrego rozwiązania
    Chyba najlepiej będzie jak jutro podjadę na IP i porozmawiam z lekarzem i może da mi coś konkretnego, dzisiejszą noc jakoś przeżyje
    --
  3.  permalink
    tak będzie najrozsądniej :smile:
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 4th 2014
     permalink
    Dokładnie... Macmiror brałam w II trym.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Hej Mamusie :)

    Dziewczyny co można wziąć na ból gardła? Córka i mąż przeziębieni, już myślałam, że mnie to ominie ale wstałam z takim bólem gardła, że ślinę ledwo przełykam
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Ewelajna, na pewno tantum verde. U mnie nie pomagało i dopiero przeplukanie jamy ustnej i gardła tranem przyniosło ulgę ( można tez oliwą, Ew. Siemię lnianej pic, z tyranem chodzi o to, ze zawiera wit.e i a, które pomagają w regeneracji śluzówki) plus mocne nawilżanie powietrza w pomieszczeniu i picie dużych ilości wody.....
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    karolciat: Pimafucort zawiera steryd, mój gin nie pozwolił mi stosować.

    mi tez nie, ale przepisał pimafucin- ten krem juz jest bez sterydu

    wczoraj twardniał mi brzuszek jak w pierwszej ciazy po 20 tygodniu wiec nie bylo mi wesoło
    polezalam i dzis juz nie szaleje z aktywnoscią, bo to ciut wczesnie
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Mnie lekarka w 8tc zaleciła: płukanie gardła wodą z wodą utlenioną: 1 łyżeczka na 1/2 szklanki wody, isla cassis lub laryng up pomarańczowy (dla dzieci).
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Ja na ból gardła polecam argentin t, mi uratował życie. Do tego isla i płukanie gardła wodą z solą. Woda utleniona bardzo wysusza i odchodzi się od tej metody.
    --
    •  
      CommentAuthoryoanna_21
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    A ja na ból gardła polecam bioparox. Jest bezpieczny dla kobiet w ciąży :wink:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    tylko, że bioparox wycofany u nas i trzeba sprowadzać z zagranicy.
    Na ból gardła tantum verde, hascosept, herbatka z miodem i dużą ilością imbiru...
    Ja też dostałam Pimafucin ale on na receptę, więc bez wizyty u lekarza się nie obejdzie. Dlatego sugerowałam dince clotrimazolum, sama zaczynałam od tego, zanim się do lekarza dostałam.
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Na gardło tez brałam tylko tantum verde, a na infekcje intymne niestety nie bardzo pomogę bo nie miewam :)
    --
  4.  permalink
    karolciat: hascosept
    - tez to mialam jak mnie gardlo bolalo. Plukac ale nie lykac :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Dzięki Dziewczyny, kupiłam tantum verde i litr miodu ;) Jeszcze płukanki porobie. Jesteście niezastąpione!
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Łączę się w bólach gardłowych.
    Mnie boli od 3 dni a dzisiaj nie mówię, tylko chrypię jak skacowany żul.
    Łykam dozwolone tabletki, psikam TV i nic nie pomaga.
    No, ale w domu gardłowy wirus [dziecko kończy, mąż w trakcie], więc pewnie i mnie dopadło.

    A powiedzcie skoro nie mam temperatury, nie mam kataru tylko to gardło i lekki kaszel [ale nie jakiś straszny] to nie ma powodu biec do lekarza co nie ?
    Bo skoro to wirus to i tak mi musi samo przejść.
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Kluje mnie dzis prawy jajnik tzn od 2 godzin sobie pika co jakis czas... to zalicza sie jeszcze do normalnosci? Jak myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    TEORKA: to nie ma powodu biec do lekarza co nie ?
    Bo skoro to wirus to i tak mi musi samo przejść.

    Teo w sumie to i tak nic Ci na to lekarz nie da... jak by temp była już kolejny dzień i nic by nie pomagało to jakiś antybiotyk by dale ale tak to prenalen TV a na chrypkę te żelowe pastylki do ssania jakiś syrop prawoślazowy i wygrzanie....
    -
    biri: Kluje mnie dzis prawy jajnik tzn od 2 godzin sobie pika co jakis czas...

    nie mam pojęcia mnie dziś boli wszystko jak bym miała grypę macicy przydatków i jajników... marzę o łóżeczku i kołderce...Milka się kąpie kasza i do spania bo ja dziś wymiękam:cry::cry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.