Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2016
     permalink
    Frag dlugo czekaliscie na Kajetany? jak to teraz wyglada?
    u mojej mlodej na pierwsza ooperacje trzeba bylo czekac 21miesiecy!!! w tym czasie miala 2 prywatnie
    pozniej na kolejna jak sie zakwalifikowala to juz "tylko" rok ale w przypadku mlodej nie zdycodowalismy sie na kajetany bo raz ze czas mial znaczenie a dwa oni chcieli mocno inwazyjnie sprawe zalatwiac
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    Hydziu, od lipca ubieglego roku, czyli 8 m-cy, myślałam, ze rok będzie. Dla mnie lepiej, bo upałów nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
     permalink
    MrsHyde: oni chcieli mocno inwazyjnie sprawe zalatwiac

Ano właśnie - ja wiem, że Krajmed tani nie jest, ale porównanie rzeźni, którą zafundowali mojemu bratankowi w państwowym szpitalu, a komfortu dla dziecka i rodziców w Krajmedzie mnie przekonało...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Livka ja juz pomijam to co u nas szpital funduje dzieciakom okolozabiegowo (i tez jest ok 10 m-cy czekania!!) ale w Kajetanach mojej mlodej proponowali jedynie przeszczep blony bebenkowej, nie chcieli probowac mniej inwazyjnie tylko propozycja wygolenia kawalka glowy, pobranie blony z jakiegos tam sciegna i wszczepienie do ucha; i to nic ze bylo ryzyko ze moze sie jakac czy ze nerw twarzowy bedzie uszkodzony; nie bylo mowy o przeczekaniu czy innym rozwiazaniu a w krajmedzie zalozyli jej specjalna latke, zadzialalo bo blona sie zregenerowala
    za kase niestety duzo lepsze rozwiazania sa (chociazby to ze nam sprwoadzili z niemiec dreny tytanowe bo organizm mlodej silikonowe standardowo uzywane odrzuca)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    Kurczę to mówicie, ze krajmed jednak lepszy? Lekarz z Krajmedu chciał dreny i ciąć migdały (które nie wa aż tak powiekszone), a lekarka z Kajetan z kolei mówi, ze migdałów nie ruszamy za to dreny jak najbardziej...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    Frag w temacie usznym dosc mocno od wielu lat siedze i niestety to wlasnie migdaly glownie odpowiadaja za problemy z uszami bo ich przerost powoduje ze uszka sie zatykaja (czasami jest to tez dodatkowo budowa ucha, np u mojej mlodej wyszlo to na tomografii ze ma bardzo krotki ten odcinek i to dodatkowo komplikuje sprawe)
    moja siostrzenica w stanach miala zrobione same dreny bo oni tam przyjmuja taka kolejnosc, ze najpierw dreny a jak nie dzialaja wystarczajaco dobrze to dopiero migdaly; tu w PL jak sis byla z nia na kontroli mowili ze powinna miec 3 podciety i dreny, ostateczcnie niecaly rok pozniej miala kolejna narkoza zeby wyciac migdalki

a czy krajmed lepszy, trudno powiedziec; na pewno inne podejscie do malego pacjenta niz w "tasmowce" panstwowce; my z mloda jezdzimy raz na pol roku do kajetan tak dla spokojnosci sumienia; na razie kazdy z lekarzy mowil ze jest b.dobrze prowadzona a ostatnia pani doktor mowila ze oni takich drenow jak ma mloda w ogole nie praktykuja i ze jesli tylko nas stac to zebysmy sie trzymali tej kliniki (w kajetanach mloda ma wizyty raz na 8-9miesiecy, a u nas bywaja sytacccje ze wizyta z dnia na dzien potrzebna)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
     permalink
    Ania napisała już chyba wszystko...
    Niestety, obawiam się, że przy pozostawieniu trzeciego migdała problemy z uszami będą wracać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    Tylko u Gugiego nie chcieli w Kajetanach ciąć, bo ryzyko, ze odrosnie jest za duże u dziecka w tym wieku :( a u niego ten migdał jest przerosniety w 30%, sama nie wiem, czy to dużo czy mało...

Treść doklejona: 27.01.16 12:45
    Cholera, ja to chyba jeszcze do tego "Waszego" Lipca umowie, niech się trzeci lekarz wypowie zanim mi dziecko pokroja. ..
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
     permalink
    Odrasta raczej alergikom i to RZADKO, nie wiem po co tak straszą :confused:
    Poza tym faktycznie przerośnięty migdał będzie nadal blokował wypływ płynu z ucha i same dreny tu mało pomogą :neutral:
    A Gugi miał endoskopię robioną?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    Tak, miał w Krajmedzie i u tej Kajetanowskiej... Zapisałam go na piątek do Lipca. Trudno, wole jedna wizyte i opinie wiecej niz cos spitolic.

Treść doklejona: 27.01.16 12:58
    A Olaf alergie ma, bo go stale wysypuje, ale w testach oczywiście nic nie wyszlo.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
     permalink
    Bardzo jestem ciekawa opinii Lipca. Tylko ostrzegam - to nie jest typ rozczulający się :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    Ten do którego chodziliśmy też nie ;) ważne, żeby był specem. Kurczę komuś muszę zaufać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    moja mloda jest straszna alergiczka (wziewna i skorna), nic jej nie odrasta a ciachneli jej migdaly w 2008roku

Treść doklejona: 27.01.16 13:25
    btw malo pewnie brakowalo a bysmy sie spotkaly bo my w piatek tez mielismy byc u Lipca ale mloda ma warsztaty teatralne i musielismy odwolac
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    O szkoda :(
    .
    Bo to ryzyko odrosniecia jest u takich maluchów tylko - z tego co mi tą Kajetanowska mówiła...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    nie widze suwaczkow, przypomnij mi ile maly ma?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
     permalink
    O na stronie jednej z klinik znalazłam "Czy migdałek gardłowy może odrosnąć?
    Może. Czym młodszy pacjent tym szansa jest większa że migdałek gardłowy odrośnie w dzieciństwie. Fakt ten nie powinien jednak być argumentem aby nie usuwać migdałka jeśli są ku temu wskazania"
    .
    Hydziu, 2l 3m
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    no to koneicznie daj znac co w piatek uslyszysz
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 1st 2016
     permalink
    dziewczyny a jak to jest w przypadku nastolatka w szpitalu - czy normalnie rodzic moze byc na obchodzie skoro odwiedziny u nas sa od 14 do 18?
    mloda lada moment konczy 14lat ale to ciagle dzieciak przeciez (oddzial dzieciecy)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    hyde, wg mnie moze.
    Dziecko jest niepelnoletnie, na wszystko potrzebna jest twoja zgoda.
    Pamietam jak na patologii lezala 17-latka w ciazy, to JEJ RODZICE musieli podpisywc wszystkie zgody i ONI byli osobami, z ktorymi rozmawial lekarz. takie chyba sa przepisy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    znajoma pielegniarka mowila ze do 16 roku zycia jest mozliwosc zeby rodzic przebywal z dzieckiem takze nie powinno byc problemu z ta obecnoscia przy obchodzie; oby bo moja mloda to z tych co to sie nie odezwa za bardzo a juz na bank nie dopyta (K tyle mlodszy a sie dogadal a mloda to nie mam co liczyc )

Treść doklejona: 02.02.16 21:27
    mloda trafila na dzieci mlodsze bo na starszych nie bylo miejsca
    nawet mi lekarka zaproponowala ze moge z nia zostac jesli mam ochote ale na szczescie moje dziecie mnie zwolnilo z tego 'przywileju'
    na obchodach jak najbardziej moge byc a nawet powinnam bo info dodatkowe moga byc potrzebne; na badania tez moge z nia chodzic takze ufff
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeJul 17th 2017
     permalink
    Idę jutro do szpitala z prawie 2-latką na 3 dni. Pierwszy raz szpital z dzieckiem... Czy zdrowe dziecko w szpitalu może normalnie chodzić w ciuchach czy musi być w swoim pokoju w piżamie? Jak to wygląda? Czy szpitalnym jedzeniem dziecko sie najada czy musze sie zaopatrzyć we własny prowiant?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Libra1610: zy zdrowe dziecko w szpitalu może normalnie chodzić w ciuchach

oczywiście, że tak. ja ogólnie widzę coraz częściej pacjentów w dresikach w ciągu dnia niż pasiastych szpitalnych piżamach ;)

Libra1610: Czy szpitalnym jedzeniem dziecko sie najada czy musze sie zaopatrzyć we własny prowiant?

a to już zależy od tego jak jada dziecko i czy zawartość nie ucieka z talerza ;) dla siebie musisz zabrać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorluczynka
     permalink
    Libra1610: Czy szpitalnym jedzeniem dziecko sie najada

Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze godziny posiłków. Czasem kolacja jest bardzo wcześnie. Miesiąc temu byłam z synem w szpitalu, podawali o 17.30, do wieczora jeszcze potrzebował coś lekkiego dojeść.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Ja z moim synem zaliczyłam rożne szpitale i w każdym to jedzenie inne. Od nie do zjedzenia po serio, serio pyszne. Kolacje były w godzinach 16 do 17. Ale ja w tych zjadliwych szpitalach po porostu "przechowywałam" na później (bo tez nie zawsze miał mi kto dowieźć). Jeśli nie idziemy do szpitala nagle, to pakuje troszkę "swojego". A już na pewno picie, przekąski (paluszki, banany, jabłko, itp.).
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.