Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    cerisecerise: można, ja tak właśnie zrobiłam i z tego co patrzylam to chyba wszystkie mają taką opcję

    No właśnie pytam, bo M. coś mi mówił, że kumpel teraz taką kupił i odkręcał ten blat oryginalny.
    Ewasmerf: ta do zabudowy jest specjalna, ze sie przykreca deske do niej z przodu zamiast tej takiej obslizglej oryginalnej metalowej obudowy

    Ta upatrzona przez nas ma 2 wersje, jedna wolnostojaca z frontem odkrytym, pięknym , a druga wolnostojąca I ta wolnostojąca mi się widzi (tańsza), ale wysoka przez ten blat, który widać na zdjeciu.
    --
  1.  permalink
    MyAngel, jak my kupowaliśmy, to wydaje mi się, że facet z salonu zapewniał, że wszystkim dostępnym na rynku zmywarkom można odkręcić ten blat.
    I zajmuje to dosłownie chwilkę, mi odkręcili od razu przy dostawie, żeby sprawdzić, czy pasuje.
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny a co polecacie jeśli chodzi o serwisy obiadowe? Mam zamiar niedługo kupić, bo bujam się z tą decyzją już dłuższy czas i nie mogę się zdecydować.. Jedyna jaka wpadła mi w oko to Lubiana Celebration na 12 osób.. choć waham się czy aby na pewno powinna być kwadratowa, czy okrągła jednak nie byłaby lepsza..
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Polecam serwisy obiadowe z Witek's. Super jakość i klasa sama w sobie ;) Całe szczęście dostałam jako prezent na ślub, inaczej na pewno bym go nie miała
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2014 zmieniony
     permalink
    karla84: Dziewczyny a co polecacie jeśli chodzi o serwisy obiadowe? Mam zamiar niedługo kupić, bo bujam się z tą decyzją już dłuższy czas i nie mogę się zdecydować.. Jedyna jaka wpadła mi w oko to Lubiana Celebration na 12 osób.. choć waham się czy aby na pewno powinna być kwadratowa, czy okrągła jednak nie byłaby lepsza.


    mamy Lubiana Victoria biala i jestesmy bardzo zadowoleni, mozna bez problemu dokompletowac pojedyncze elementy; my kupowalismy w TYM sklepie - sprawdzony wlacznie z reklamacja wiec polecam

    na codzien uzywamy bialego serwisu z ikei za jakeis 40zl komplet na 6 osob, niestety glowna wada jest 'ubijanie' sie co jakis czas talerzykow, ale fakt uzywane na codzien przez 2,5roku wiec co tu wymagac


    MyAngel: A powiedzcie, bo nigdy nie miałam do czynienia ze zmywarką, czy naczynia i garnki są naprawdę czyste po takim myciu??? Tak jak te co w zlewie sobie umyjemy? A takie zaschnięte talerze czy garnki domyją się czy trzeba skrobać?

    u nas cykl trwa ok 2godzin, ale nie pamietam dokladnie ile, jakos nie zwracam na to szczegolnie uwagi (zwracalam tylko jak szukalismy hehehe)
    a jesli idzie o jakosc mycia to moim zdaniem domywaja 100x lepiej niz mycie reczne :) ja juz pomijam swietnie umyte kieliszki i szklanki ale gary sa domyte idealnie; fakt ze rzadko 'pierzemy' na krrotkim cyklu (ten pelny ktory leci jak sa gary to na 65*, na 50* to jak np malo brudne rzeczy) no i u nas to cdziennie mamy zmywarke pelna bo myjemy w niej wszystko poza deska bambusowa, tarka i nozami fiskarsa :D
    wazne jest tylko kupienie naczyn ktore moga byc w zmywarce myte, zadne duracos tam na dluzsza mete sie nie nadaja - mialam 2 kubki takie te brazowe i dosc szybko je 'zrylo'; tak samo jak jeden komplet szklanek z ikei; sa porysowane ze hej :/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Hyde a dlaczego nie fiskars a?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    MrsHyde: i nozami fiskarsa :D

    Właśnie dostałam od męża na Gwiazdkę (ale juz wycyganiłam i używam) Fiskars Edge :wink:, ale nie będę ich myć w zmywarce, w ogóle to myję nóż i od razu wycieram :tongue: na razie, he he. ale poraziła mnie ich ostrosć, wygląd i to jak są dopasowane do mych dłoni :bigsmile: Już je kocham!
    MrsHyde: wazne jest tylko kupienie naczyn ktore moga byc w zmywarce myte

    Rok temu kupiłam 12 cz. komplet w Ikei - Myndig, ale piszą, że mozna myć w zmywarce. Brązowych kubków nie mam - nie lubię duralexu itp, mam przeźroczyste szkło.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Ladybird76: Hyde a dlaczego nie fiskars a?

    Mimo ze mam tego najzwyklejszego to babka w sklepie gdzie kupowalismy powiedziala zeby ich nie myc w zmywarce bo szybko sie stepia no wiec nie myje ;)


    MyAngel tez nie lubie tych arcorocow i duralexow, kubki po okresie dziecinstwa moich i na wizyty obcych bo to dosc trwale szklo jednak i przy dzieciach sie sprawdzalo
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    MrsHyde: zeby ich nie myc w zmywarce bo szybko sie stepia no wiec nie myje ;)

    Aż sprawdziłam na stronie Fiskarsa i do wszystkich rodzajów noży jest napisane, że można myć w zmywarce, ale ja i tak nie będę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    no to Ja pakuje do zmywarki :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    nie wiem czy było coś o mopach parowych, ale używacie takowych? Warto kupić?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    Nie wiem czy w tym wątku o utrzymaniu czystości nie było

    Treść doklejona: 03.12.14 12:55
    Dziewczyny jakie noże fiskarsa macie i polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Ja mam te tradycyjne i jestem b.zadowolona. nie umiem napisac po nazwach bez googlowania. Mam 4rozne sztuki.
    Warunek od raxu kupujesz ostrzalke rowniez fiskarsa (my mamy taka ktora mozna naostrzyc i noze i siekiere)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    a te edge są spoko też, czy lepsze tradycyjne?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mam Edge i jestem zachwycona, moje palce trochę mniej :devil:, ale niestety nie mam porównania do tych tradycyjnych. Miałąm je tylko w ręku i jak dla mnie te Edge bardziej mi leżą w dłoni. Mam też wrażenie, że tradycyjne były bardzo lekkie, a edge są ciut cięższe, ale lżejsze niż moje stare noże. Jeszcze jedno - (nie wiem jak tradycyjne), ale te z powłoką ser kroją bez najmniejszych przeszkód, gdzie z tym miałam lekki problem przy zwykłych nożach. Ja od Mikołaja dostałam ten zestaw z listwą i ostrzałką. Pięknie wygląda na ścianie :wink:
    Moja mama pod choinkę (ode mnie) zażyczyła sobie jeden taki oczywiście nie z mojego zestawu , a w domu ma noże Filipiaka, dla niej Edge są lepsze i będzie chciała sobie skompletować. Ale jak wspomniałam złego słowa na tradycyjne fiskarsa nie powiem, bo nie znam.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Wyciskarka do soku - możecie polecić jakąś ?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dziękuję za opinie. :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Mangaa ja te edge widzialam tylko w sklepie i nawet ich w dloni nie trzymalam takze nie mam zdania. dla mnie te klasyczne sa wystarczajace (mam od prawie 3 lat), dobrze sie nimi kroi czy sieka a i cene maja przyzwoita co szczegolnie mnie zacheca do powiekszania zestawu ;)
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 7th 2014
     permalink
    My też mamy Edge. Nie mam porównania z klasycznymi, bo po prostu od razu zamawialiśmy te z allegro. Jak dla mnie są świetne :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy słyszałyście, albo posiadacie takie coś jak zmywarka kompaktowa? Z racji braku miejsca na zwykłą zmywarkę, wynalazłam, że istnieje takie cudo. I zastanawiam się czy warto?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Są takowe. .. widziałam jak szukałam swojej.... na ole ole poszukaj....


    A Ja mam problem. Nie wie co jest nie tak z moja zmywarka ale niektóre sztucce mają nalot jakby leżały w herbacie i to te z ikea i z Gerlacha, nie ma znaczenia i nie wszystkie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Moja pralka powoli "dogorywa" i czeka mnie pierwszy w życiu zakup pralki.
    Na co zwrócić uwagę przy wyborze? U mnie tylko wchodzi w grę tylko ładowana od góry, bo innej nie zmieszczę.
    Czy kupowanie przez internet rzeczywiście wychodzi taniej? Czy muszę wykupić opcję wniesienia na Ip?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Bladykocie, mi wlasnie wczoraj strezlila praleczka. i zamowilam nowa.
    ja wybralam w ciagu godziny. zwrocilam uwage na to, zeby klasa byla A++ i wiecej, bo dosc duzo piore. I cene wlasciwie.
    i tak teraz tak robia sprzety ze sie za 5 lat zepsuje wiec nie ma co cudowac.
    ja mialam od gory Indesita i bylam mega zadowolona. Niestety 8 lat i kaputt. No ale ja piore duzo.

    Treść doklejona: 18.12.14 12:22
    ja wzielam taka
    bosch
    mnie przekonala klasa A+++ oraz program 15 minutowy. czesto jest tak ze ciuchy nie sa brudne tylko "uzywane" i troche moze upocone. wiec 15 minutowy oszczedy program jest super. do przeplukania.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    bladykot: U mnie tylko wchodzi w grę tylko ładowana od góry


    No to ja niezmiennie i nieustannie polecać będę Whirpool 6 Sense.
    My akurat mamy model AWE 9629, ale nasza ma jakieś 5 lat, więc pewnie teraz już nowsze wyszły.
    Moim zdaniem pralka jest genialna, mała, drobna, ma rewelacyjną opcję [tzn pewnie inne teraz też już to mają, nie wiem :wink:] prania 15-sto minutowego, które jest idealne dla mało brudnych rzeczy, takie wiecie odświeżenie tylko. No i ja jestem w niej zakochana już chwilę i nie narzekam :wink:

    Treść doklejona: 18.12.14 12:25
    O widzę po dopisku EWY, że program 15-sto minutowy jest już bardziej popularny. Kiedy my kupiliśmy naszą pralkę to mało kto jeszcze miał tą opcję.
    No a skoro poszukujesz ładowanej od góry to tym bardziej optuję za moim typem :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    hehe, Teo ;-D razem pisalsymy o tym samym;-D
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Te krótkie programy są super, ja mam Aristona do zabudowy i w nim dwie opcje szybkiego prania - 15 i 30 minut.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    hydrozagadka: Te krótkie programy są super, ja mam Aristona do zabudowy i w nim dwie opcje szybkiego prania - 15 i 30 minut.

    Nawet nie brałam pod uwagę tych programów, wydawało mi się, że nie będą potrzebne.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    my mamy samsung eco bubble ale ladowana od przodu, wybierajac pralke patrzylam na gabaryty ktore musialy byc odpowiednie zeby ja w konkretnym miejscu postawic, mozliwosc zaladunku (ostatnio widzialam ze nawet 10kg pranie mozna robic!!), na klase oszczednosci 9nie tylko pradu ale i poboru wody, no i co pewnie niektorych moze zaskoczyc - zeby nie miala zbyt wiele elektroniki (a to przez kiepskie dosiwadczenia wsrod znajomych); jak na razie jestesmy bardzo zadowoleni a smiem twierdzic ze pralka jest eksploatowana solidnie - 7-8pran tygodniowo

    a z tym czasem i krotkimi cyklami to ja chyba dziwna jestem, w prawdzie mam jakis program eco ale nigdy go jeszcze nie uzywam (pralka ma 2,5roku) nawet jak nastawiam pranie codzienne to zawsze dorzucam dodatkowe plukanie do tego zaproponowanego i "zapisanego" w pamieci przez producenta
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    bladykot: Nawet nie brałam pod uwagę tych programów, wydawało mi się, że nie będą potrzebne.


    Ja się za Ewą powtórzę - wszystko, co nie jest brudne, a tylko nieświeże z powodzeniem da się wyprać w takim krótkim cyklu. Do tego ja często 15 minutowego używam latem do prania trampek :wink:
    A z innych rzeczy, to moja ma też b. dobry program do prania wełny, ale to już zależy od garderoby - ja robię sporo rzeczy na drutach, a prania ręcznego nienawidzę, więc dla mnie to istotna sprawa.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    hydrozagadka: a prania ręcznego nienawidzę

    Też ręczne piorę w pralce bo nie mam gdzie tego rozwiesić aby obciekło.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Musze się dorobić rękawa do mas no i nowego miksera porządnego bo cholera mnie trafia brak podstawy i misy obrotowej.

    Treść doklejona: 02.01.15 10:52
    Czy opłaca się kitchen aid kupować w Polsce czy lepiej ściągać z zagranicy?:bigsmile:

    Treść doklejona: 02.01.15 11:07
    Przeglądam kolory mikserów i zonk. ..malinowy, cyklamen, srebrzystopopielaty, kobalt, szafir.... nooo wszystkie piękne ehhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    KA to moje marzenie, no ale na razie sobie poczeka, musze sie zadowolic moim recznym 13letnim zelmerem
    ja na bank bym sciagala z USA ale mam tam rodzine wiec wszelkie dodatkowe koszty odpadaja


    a co do rekawa to w ikei kiedys fajne zestawy mieli
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja ma w Kanadzie kuzyna wiec nie wiem czy warto ściągać biorąc pod uwagę to, że w Polsce zawsze mam gwarancję a Ja by się coś stało to co do Kanady bym wysłała? Może jedynie akcesoria bym dokupiła....
    Poza tym kupować przez stronę kitchenaid czy inna?

    Treść doklejona: 02.01.15 11:27
    Hyde kupiłam boscha i wkurza mnie, że nie daje rady ciężkim ciasto wiec chce kupić coś porządnego, myślałam o thermomixie ale chyba przy ilości użyć zwykłego mixera chyba a będzie kitchen. Może thermomix innym razem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    kupowanie za granica wiaze sie z koneicznoscia nabycia odpowiedniego konwertera, no i bez promocji to u nich tez nie ma rewelacji
    sis mowila ze czasami mozna wyrwac za 250-300 dolarow wiec wtedy by sie oplacilo chociaz moj mazz twierdzi ze jak splacimy auto (jeszcze 1,5roku) to wtedy na raty KA kupimy
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja używam Thermomixa i jestem baaardzo zadowolona :) Polecam
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Hyde dlatego w kraju też się opłaca kupić bo gwarancja 5 lat. Nie wiem tylko gdzie oglądać kolorki ?

    Thermomix przy innej okazji :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ladybird76: Nie wiem tylko gdzie oglądać kolorki ?

    A na stronie KA patrzyłaś? One są takie jak na żywo.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Oglądałam ale właśnie jestem ciekawa jak ba żywo wyglądają no i jaki kolor wybrać ehhhh
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja wybrałam turkusowy i jest taki, jak na zdjęciu. Kuzynka oglądała na pokazach w Trójmieście teraz były i też mówi, że są identyczne. Mozesz też spojrzeć na ich outlet, tam mają zdjecia z bliska (pokazują wady), to też jest bardziej wiarygodne zdjęcie.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    My Angel szafirowy, malinowy, cyklamen ehhh a moze jagoda ?

    Treść doklejona: 02.01.15 21:27





    Treść doklejona: 02.01.15 23:21
    Oj będzie problem z kolorem. ...

    My Angel gdzie kupiłaś?
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Kupowałam on-line w sklepie Vivamix.


    Treść doklejona: 03.01.15 00:27
    Często mają promocje/gratisy. Pech chciał, że w listopadzie nie mieli żadnej promocji, kupiłam za 2700 + szklana misa + mieszadło z silikonem i wyszło 3200 :sad:, a w grudniu dawali to samo w cenie podstawowej :cry:

    Treść doklejona: 03.01.15 00:28
    I jak wspomniałam z tych, co podałaś brałabym jagodę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    A mi kazdy z tych pokazanych się podoba noooo
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Ja też miałam mętlik, może ten, a może ten, nie... lepiej ten. Na koniec wrociłam do pierwszego wyboru :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    U mnie pierwszy to malinowy-drugi z gory
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Musisz przemyśleć czy bedzie Ci pasował do innych sprzętów/akcesoriów.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 2nd 2015
     permalink
    Moje Sprzety i akcesoria biało szare....
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Elfika cały mój dom jest kolorystycznie monotonny wiec wypadałoby zaprosić kolor. ... :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Hihihi kolor fioletowy zarezerwowany do łazienki i dla mamy... :p
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJan 3rd 2015
     permalink
    Ladybird76: Hihihi kolor fioletowy zarezerwowany do łazienki i dla mamy... :p

    Oj tam, jedną rzecz możesz mieć, nie pogryzą się.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Hihihi.... poczekam jeszcze z miesiąc może cos dodadzą w promocji do ka... dodatkowa misa czy mieszadło z gumowa krawędzią. ..
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.