Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Madzinka mam boscha mum 54240, dla mnie ma wszystko co potrzeba, odkąd go mam jestem mistrzem pizzy i chleby tez piekę regularnie :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    W temacie noży - dla mnie Wusthof są bezkonkurencyjne. Mamy zestaw noży kuchennych tej firmy, najprostsze z oferty, 6 lat używamy, nic się z nimi nie dzieje.
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 12th 2015
     permalink
    Bez ostrzenia???
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Serio pytasz? :tongue: Oczywiście, że ostrzone - ale nie w domu, tylko w serwisie po sąsiedzku, za grosze, raz na jakiś czas. Ostrza wciąż bez zarzutu, nie niszczą się mimo intensywnego użytkowania.
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    od 6 lat używamy noży Fissler (5 szt w bloku drewnianym). Są bardzo dobre, okresowo M je ostrzy.
    3 z nich - te najczęściej używane - złamały się pod osłonką na rękojeści. Zostały wymienione w ramach gwarancji.
    Garnki też mamy tej firmy, patelnię też. Ponieważ z patelni zdarła się powłoka postanowiliśmy kupić nową-niestety skusiliśmy się na dzidostwo ceramiczne. Od razu zaczęły się kłopoty, następną patelnie wkrótce kupimy-Fissler :)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Dziewczyny co polecacie do mycia naczyń w zmywarce? Używamy Fairy w kapsułkach, ale moje szklanki zachodzą osadem/kamieniem, zwyczajnie robią się białe.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    ja uzywam tylko tych firmowych, somat albo finish i nic sie nie dzieje
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Ja mam Somat (all in one) aktualnie - jest OK, wcześniej Finish (all in one) - też spoko. Testowałam Biedronkowe oraz Ludwik - do d..py.
  1.  permalink
    Dla mnie fairy to najlepsze kapsułki. Moze masz bardzo twardą wodę?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Moje kieliszki, szklanki bez względu na używane kapsułki/kostki zachodza białym nalotem :(( co jakis czas musze wymieniac szkło :(
    macie pomysl jak temu zapobiec?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    MyAngel: Dziewczyny co polecacie do mycia naczyń w zmywarce? Używamy Fairy w kapsułkach, ale moje szklanki zachodzą osadem/kamieniem, zwyczajnie robią się białe.


    Jeśli to faktycznie od bardzo twardej wody, to może spróbuj jeszcze dodatkowo używać soli do zmywarek?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    _hydro_: MyAngel: Dziewczyny co polecacie do mycia naczyń w zmywarce? Używamy Fairy w kapsułkach, ale moje szklanki zachodzą osadem/kamieniem, zwyczajnie robią się białe.


    Jeśli to faktycznie od bardzo twardej wody, to może spróbuj jeszcze dodatkowo używać soli do zmywarek?
    --

    A ja używam i soli i nabłyszczacza i kapsulek... i nic to nie zmienia :(
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    No to nie wiem... U mnie dają radę kapsułki fairy, uważam że są świetne, ale też w moim mieście woda jest wyjątkowo miękka, więc nie ma dużego problemu ogólnie z kamieniem...

    Treść doklejona: 03.11.15 13:19
    Tak kombinuję nad tym i przyszło mi do głowy, że może jest kamień na częściach zmywarki? Nawet niewidoczny, gdzieś w zakamarkach, w tym śmigle, co wodę rozprowadza? Ciekawe...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Ja też dodatkowo używam soli i nabłyszczacza, a mimo to jest paskudny osad. Zmywarkę czyścić co 2-3 tygodnie, śmigłowca też czyste, więc nie wiem skąd ten nalot. Dlatego zastanawiam się nad kapsułkach czy to ich wina. Nie wiem jaka woda u nas czy twarda czy miękka.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Może spróbuj zamiast tabletek kapsułki żelowe.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    moze od nablyszczacza?
    ja nie uzwyam. sol to obowiazkowo. no i kapsulki te 3 w 1. ale tez wlasnie mialam kiedys osad, i nie wiem wlasnie czy to nie wina nablyszczcza

    Treść doklejona: 03.11.15 14:44
    jeszcze moze byc przyczyna ze sie nie nadaja szklanki do zmywarki - te z ikea czesto wlasnie sie pokrywaja taki szronem, ale to chyba zdarcie szkla jest, a nie osad
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Marion wyżej pisałam, że używam Fairy w kapsułkach. Dlatego zastanawiam się czy nie byłyby lepsze tabletki. Może rzeczywiście zrezygnować z nabłyszczacza.
    Ulica, a Ty używasz nabłyszczacza?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Nam mówili w sklepie, że jak wypasione kapsułki, w sensie, że z nabłyszczaczem to już nie używać nic więcej, bo właśnie osad się robi od nadmiaru produktu
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Z moich obserwacji wynika, ze tanie szkło o wiele bardziej jest narażone na osad. Nie pomagają żadne kombinacje z sola, nabłyszczaczem czy zmiana tabletek.
    Zeby wiec nie denerwować sie za bardzo na co dzien pijemy z kubków :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Nie mam z Ikei, w sklepie stacjonarnym kupowałam. Jak je doszoruję raz na jakiś czas ręcznie to są w miarę,ale nie po to człowiek zmywarkę kupuje by być niezadowolonym czy myć ręcznie.

    Treść doklejona: 03.11.15 14:53
    Chyba kupię nowe, przerzucę się na kubki, a szklanki będą tylko dla gości :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    hmmm to ja mye w kapsułkach z biedronki i zadnego osadu w zyciu nie miałam
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    No to może po prostu nie każde szkło się nadaje do zmywarki?
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Tak używam nabłyszczacza.
    Kieliszki miałam takie "lepsze" i po jakimś czasie zrobiły się mleczne :/ wyrzuciłam, w zeszłym roku kupiłam następne i myję w ręku... bo boję się, że mi znowu "zajdą".. Szklanki mam z //ikEA - z zielonego, grubego szkła - już część wymieniłam bo stały się mleczne....
    Na co dziń też pijemy z kubków :cool: ale napoje właśnie w takich szklanych... a potem przychodzą goście, stawiam na stole i płonę ze wstydu...
    Teraz używamy żelowych kapsułek Fairy
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Ul_cia: Teraz używamy żelowych kapsułek Fairy

    To tak jak my. I naprawdę mi odpowiadają, mają ładny zapach. Tylko ten osad. Może rzeczywiście moje szklanki się nie nadają do zmywarek.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    Moje szklanki tez wyciagałam z osadem. Problem zniknął , gdy zaczęłam używać kapsułek dreft (przywożonych z Niemiec)...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Niedawno przerzuciłam się za rada siostry z tabletek Finish na proszek Domol (rosmannowski). Różnicy w skuteczności nie widzę to po co przepłacać.
    Szklanki też na początku użytkowania zmywarki zrobiły się mleczne, teraz nic się nie dzieje. Testowałam twardość wody testerem dołączonym do zmywarki, wyszła średnia. Producent zaleca sól, nabłyszczacz i tabletki/proszek.
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 3rd 2015
     permalink
    My wcześniej używaliśmy tylko tabletek 3 w 1, osadu nie było, ale w szklankach zostawała jakby nie do końca rozpuszczona tabletka. Gdzieś przeczytałam, że oznacza to, że woda jest twarda i powinno się używać dodatkowo sól. Poprzedni problem zniknął, ale teraz mamy biały osad na wszystkich naczyniach, od soli. Teraz chcę wypróbować kapsułki. No i mimo mycia tych naczyń od kilku lat w zmywarce szklanki są takie same jak na początku.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    bladykot: Niedawno przerzuciłam się za rada siostry z tabletek Finish na proszek Domol (rosmannowski). Różnicy w skuteczności nie widzę to po co przepłacać.


    A długo go już używasz? Ja zrezygnowałam z domola, jak zauważyłam, że kolorowe kubki tracą kolor - tak jakby ścierana była zewnętrzna warstwa. Z żadnym innym środkiem do zmywarki czegoś takiego nie zaobserwowałam.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    ja az zajrzalam, mam sol finisha niemiecki, i tabletki zwykle W5 z lidla. i nic mi sie nie dzieje, ani ze szklankami, ani z niczym
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Fairy faktycznie super ale uzywamy jednak sporadycznie, zazwyczaj po imprezach albo obiadkach swiateczncyh gdzie porcelane i kieliszki myje
    na codzien lecimy na tych kostkach z biedry a sol i nablyszczacz mamy z lidla ; domowy sie wszystko jak trzeba ale fakt my zmywarke (60tke) puszczamy codziennie i nie mamy jej zapakowanej do granic mozliwosci tyle ze myjemy wszystko od sztuccow przez pojemniki plastikowe po gary i patelnie
    co do szkla to szklanki ikeowskie faktycznie dostawaly smug i niewazne czy byly myte w finish'u czy fairy czy biedronkowskich; jak kupilismy inne ale tez w ikei to juz jest ok
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Czyli wymiana szklanek i mniej nabłyszczacza. Wczoraj wyszorowałam te szklanki Cifem i jakoś wyglądają. Na próbę kupiłam inną szklankę, poużywam trochę i zobaczę jak się zachowuje, jeśli będzie ok, to dokupię więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    na szkalnkach Coca Coli osad nie zostawal :P
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    ja az zajrzalam, mam sol finisha niemiecki, i tabletki zwykle W5 z lidla. i nic mi sie nie dzieje, ani ze szklankami, ani z niczym


    A ja Wam powiem, że to jest coś dziwnego. Mamy z moja mama te same zmywarki. Kupione w tym samym dniu, w tym samym sklepie... I mamy zmywarka zmywa idealnie (mama stosuje nabłyszczacz, sól, tabletkę)...
    U mnie ten sam zestaw tworzy osad...

    Mam zmywarkę po przeglądzie. Uszkodzeń, wad nie ma...

    To ja już nie wiem o co chodzi...

    U mnie działa ten dreft (i to bez soli i nabłyszczacza...)... U mamy już nie...

    A mam pytanie kobietki...

    U mamy w zmywarce powypadały te "klipsiki" do podtrzymania tych "ząbków" do wkładania talerzy... Ona ich nie może znaleźć... Można to gdzieś dokupić? (zmywarka Bosch)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Else: U mamy w zmywarce powypadały te "klipsiki" do podtrzymania tych "ząbków" do wkładania talerzy... Ona ich nie może znaleźć... Można to gdzieś dokupić? (zmywarka Bosch)


    Pewnie trzeba by zapytać w autoryzowanym serwisie.
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Dziewczyny czy ktoras z Was ma iRobota ? Jakies opinie?chce kupic i zastamawiam sie czy sa wartw wydanych pieniedzy. Mam duzy dom. Odkurzam min 2 razy dziennie dol..mysle zeby to byla fajna opcja
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    ladybird27: Odkurzam min 2 razy dziennie


    :shocked:

    a ja myślalam, że moje raz dziennie/raz na dwa dni to przesada.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    lady, litosci, 2 razy dziennie?????
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Hmmm to mój mąż chyba ma rację mówiąc, że ja mam jakiś problem i powinnam się leczyć.
    Gdyż albowiem u mnie odkurzacz stoi włączony do kontaktu cały dzień i rano pierwsze co robię to pół godziny odkurzam dokładnie całe mieszkanie, a potem w ciągu dnia potrafię go włączyć nawet 4-6 razy i poodkurzac np dywan w salonie, kuchnię albo łazienkę.
    Czasami jeszcze o 20-tej sobie lubię przejechać np po przedpokoju. Odpręża mnie to strasznie i relaksuje :shocked:
    Myślałam, że to nic takiego..... :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    No jak trzeba to trzeba ;)bardzo duzo gotuje ,dzieci to maja chyba trociny w tylkach a przy otwartym planie to sie nosi. Kot dwa razy dziennie na jedzenie w domu. Gore odkurzam 2 razy w tyg bo tam tylko co spimy i sie kapiemy ale zycie nasze jest na dole dlatego sie brudzi..no i chyba troche pedantka ze mnie. Przy dzieciach juz nie az taka ale lubie miec bardzo czysto.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.11.15 20:15</span>
    U mnie tez tak odkurzacz stoi hihihi
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    ladybird27: Kot dwa razy dziennie na jedzenie w domu


    No właśnie, koty.
    Ja głównie odkurzam klaki i żwirek z kuwet, który rozwlekaja po całym domu.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Też jestem z tych wiecznie odkurzających...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Teo no siostro!!!
    Ja też kocham odkurzac :)

    Pomijam ze siersc psa, że piach no ale lubie tak czy siak :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    E, czylim normalna jednak. Uffffff :wink:

    [ Oraz najcudniejszy dźwięk to jak suche okruszki wpadają do rury i się o nią obijając zmierzają do worka :rainbow: ]
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    no dorbra, przy zwierzetach pewnie tez bym dostala jobla, bo klaki, zarcie, piach i te sprawy, wrr
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    _hydro_: A długo go już używasz? Ja zrezygnowałam z domola, jak zauważyłam, że kolorowe kubki tracą kolor - tak jakby ścierana była zewnętrzna warstwa. Z żadnym innym środkiem do zmywarki czegoś takiego nie zaobserwowałam.


    na razie kilka tygodni
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    TEORKA: Oraz najcudniejszy dźwięk to jak suche okruszki wpadają do rury i się o nią obijając zmierzają do worka


    Aa ja tez uwielbiam ten dźwięk, gdy brudy wpadają do rury! To chyba jakieś zboczenie ! :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Teo :crazy:

    a okruchy z chleba zrzucic na podloge byle by je odkurzyc a nie wyrzucic :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Matko bosko !
    Ej to się chyba jednak nadaje jednak do leczenia, ale robię identyko ! :rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Dobrze to juz wiemy ,ze dla Two i Eveke irobot odpada;)
    Nadal czekam wiec az jakis entuzjasta czystosci sie znajdzie bez milosci do odkurzania/odkurzacza;)
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Tak...chyba trzeba wezwać lekarza.... ;)


    Tez chętnie sie dowiem jak sie iRobot spisuje


    nie pałam miłością do tego zajęcia - zmuszam sie do odkurzania (blee...) Czekam aż dziecko dorośnie i będzie odkurzał za mnie :cool: Do pewnego momentu to ich nawet bawi...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.