Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorpoziomka11
    • CommentTimeJun 16th 2016
     permalink
    Ja mam większość sprzętow w domu firmy Candy. Nie jest to droga firma a awaryjność jest niewielka bo do tej pory nic mi sie praktycznie od nich nie popsuło ( no pralka raz wciągnęła skarpetkę ale to mogło się zdarzyć w praktycznie każdej innej pralce). Szczególnie zadowolona jestem z pralki bo ma wiele programow. Również te krótkie cykle, których bardzo brakowało mi w poprzedniej pralce ( mogę nastawić mniej zabrudzone ubrania). Jest dobra szczeglnie dla delikatnych ciuszków. NIe zużywa dużo wody ani prądu bo ma automatykę ważenia. ORaz inne takie bajery jak obsługa sprzętu przez wifi . Nie korzystałam ale koleżanka sobie ponoć chwali ;)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJun 16th 2016
     permalink
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Na mamusiach pojawił się temat suszarek do prania. Kolejne z moich marzeń, ale miejsca nie mam na suszarkę i pralkę oddzielnie.
    A podobno te 2w1 są kiepskie (a tylko takie rozwiązanie wchodziłoby w grę).
    Ma któraś taka opcję i może się wypowiedzieć?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    Karolciu, u mnie suszarka stoi na pralce, są połączone specjalnym łącznikiem. Może taka formuła?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    u mnie tez stoi suszarka na pralce

    2w1 miała moja siostra, ale szybko zrezygnowała. Jakis miała taki głupi model, ze do suszenia musiała wyciagac połowe prania. Być może w tych nowszych jest inaczej już bo to była masakra
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 30th 2016
     permalink
    brom, u mnie nie ma opcji- pralka w kuchni pod blatem, jedynym kawałku roboczym poza małym stołem... w łazience nic poza prysznicem i kibelkiem się nie mieści, bo wymiary mam zawrotne-1,5 na 1,5 m :) W kuchni też kiepsko bo uskoki w ścianie i grzejnik w głupim miejscu (to akurat wkrótce się zmieni ale na suszarkę miejsce się nie znajdzie). Póki co pozostaje rozkładać to metalowe ustrojstwo i suszyć tradycyjne. dlatego lubię czas letni, bo suszę na moim mikro balkonie- schnie szybko. Ale zima jest masakra...
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    Czy któraś z was ma wolnowar? Zastanawiam się czy warto kupić, przekonuje mnie wrzucenie do jednego gara składników a po pracy miałabym gotowe ciepłe danie. Warto zainwestować kasę, czy to raczej gadżet?
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Czy któraś z was używa mopa parowego? Opłaca się taki sprzęt kupić? Jak myje? Ewentualnie na co zwrócić uwagę?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ja kupiłam i byłam zadowolona, dopóki się nie rozpadł ;(
    Warto zainwestować w dobry sprzęt.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 9th 2016 zmieniony
     permalink
    mop parowy? kiedys tez chcialam, ale teraz marzę o odkurzaczu myjącym, choć nie znam nikogo, kto go posiada. Wizja odkurzania+mycia podłogi za 1 razem wydaje się wspaniała :rainbow:

    np. philips powerpro-aqua
    --
    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Ja również mam sprzęty od Candy. Najbardziej jestem zadowolona z nowej pralki od Candy bo w przeciwieństwie do mojej poprzedniej ma również krótkie programy. Pralkę kupowałam 4 miesiące temu. Już nie pamietaj juz jaki jest to model ale pomimo niskiej ceny ma wiele fajnych funkcji takich jak
    wygodny przedni panel i dobrze rozpisane programy
    inteligentny start tak wiec można samodzielnie ustalić kiedy pralka sie włącza i kiedy wyłacza
    programowanie własnych programów prania
    sterowanie głosem

    A jeśli chodzi o ekspres to polecam sprzety Nivony. Jedna z lepszych marek.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 2nd 2016
     permalink
    Użytkowniczki KitchenAid. Spotkałyście się z różnym "tym samym" kolorem? Miałam mikser planetarny KA Artisan w kolorze Karmelkowa Czerwien czy jakoś tak i teraz w tym samym kolorze dokupiłam malakser i... kolor jest delikatnie INNY, tzn malakser ma odcień o ton ciemniejszy... Zastanawiam się czy reklamować czy po porstu tak już jest, że po trzech latach inaczej farbę uzyskują i już nie mam co liczyc na identyczny kolor ;(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Chciałabym Was zapytać o odkurzacz parowy.
    Nasz poczciwy zwykły zelmer dokonał żywota. Mam sporo obowiązków i chętnie bym sobie ulżyła takim sprzetem. Ale w domu mam panele. Czytam jednak, że to nie ma problemu, bo w gruncie rzeczy, odkurzacz parowy mniej wody daje niż mycie zwykłym mopem.
    Czy któraś z Was używa z sukcesem dłużej i mogłaby polecić jakiś model?

    Treść doklejona: 13.09.16 13:02
    Ewentualnie zastanawiałam się nad opcją odkurzacza - jakiegoś lekkiego akumulatorowego, żeby nie ciągnąć kabli - i mopa parowego. Ale kurcze nie mam pojęcia. Mam straszny mętlik w głowie.
    A tymczasem odkurzacz mi zdycha i naprawde już dzisiaj muszę coś kupić.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, szybkie pytanie i szybka odpowiedź.
    Musze pilnie kupić (zapomnieliśmy na śmierć... ) prezent dla teściowej mojej, mówiłą, że chciałaby żelazko ze stacja parową- jest nas trójka, którzy się na ten prezent składają , no i tak żeby kosztowało do 400 zł to żelazko.
    Możecie coś polecić?
    Może któraś ma i używa i jest zadowolona?
    Dzisiaj są imieniny i daliśmy ciała, bo prezent nie będzie na czas... :shamed:

    Treść doklejona: 23.09.16 07:23
    I jeszcze przy okazji może któraś poleci jakiś porządny blender?
    Koleżanka sobie zażyczyła na parapetówkę- wiem, że chciała z metalową końcówką- reszta byłą bez znaczenia.

    Może któraś coś? :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    Co do metalowej końcówki w blenderze, to używałam boscha- prosty, bez cudów i całkiem dobrze działa. Innych nie znam.
    A co do żelazka- nie pomogę, bo nie uzywam i nawet się nie interesowałam.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    https://www.mall.pl/blendery/kenwood-hdp-404-wh?gclid=Cj0KEQjwpZO_BRDym6K_nMye7cEBEiQAVA7RaIAcf5hncymoc2xBQ6C0swJa1Lh7mll_8YeXT6R34dEaAowi8P8HAQ
    Ja mam taki. Uwielbiam, używam codziennie. Jedną rzecz bym zmieniła- gdy końcówka do blendowania mieści pod sobą mniej jedzenia, to łatwiej zmielić jest coś, czego jest mało. Ta ma słabszy docisk i np małe jabłko już się trudno rozciera. Dwa jabłka już ok.
    Ale ogólnie jest fajny bo ma i dzbanek, i do siekania i do zupy i puree.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 23rd 2016
     permalink
    karolciat: A co do żelazka- nie pomogę, bo nie uzywam i nawet się nie interesowałam.


    Nie prasujesz?
    Czy nie używasz żelazka ze stacją parową?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 1st 2016
     permalink
    Nie uzywam żelazka ze stacją. Ale i klasycznego używam w ostateczności. I prasuję tylko to, czego bez prasowania nosić się nie da- bluzki, koszule i niektóre swetry, część sukienek.
    Nie lubię bardzo prasować, więc staram się nie musieć :)
    --
  1.  permalink
    A ja właśnie po wielu latach zaopatrzyłam sie w suszarkę do ubrań i powiem, że zaczynam się w niej zakochiwać bo już rzeczy nie walają mi się po kanapie czekające w kolejce na wyprasowanie....jedynie koszule przeprasowuję i tez nie zawsze bo dopiero przed założeniem...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeOct 2nd 2016
     permalink
    Margaretka jaką masz suszarkę?
    --
    •  
      CommentAuthorpawlinka
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    ja się zastanawiam nad termomixem, posiada któraś z szanownych użytkowniczek i może opisać swoje wrażenia? :)
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 3rd 2016
     permalink
    pawlinka: ja się zastanawiam nad termomixem, posiada któraś z szanownych użytkowniczek i może opisać swoje wrażenia? :)


    Ostatnio rozmawiałam o tym urządzeniu z moim wspólnikiem. Mówił, że u niego kuzyn to sprzedaje i połowę rodziny już zaopatrzył. Ale zarówno siostra jak i mama mojego wspólnika są tym urządzeniem zachwycone. Gotują i pieką w nim. Mają książki z przepisami i ciągle eksperymentują.
  2.  permalink
    Dziewczyny pomóżcie. Mamy dość nie schnacego prania....szukamy suszarki elektrycznej. Co mozecie polecic w granicach 1500zl-2000zl?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 06.10.16 20:47</span>
    Jakie wymagania sprzętowe ma suszarka? Wystarczy ją tylko podłączyć do prądu? W sklepie nie umieli powiedziec:shocked: ale za to chwalili boscha z pompą ciepła za 2600zl.
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 7th 2016
     permalink
    Skorpionka, w suszarce najważniejsza jest klasa energetyczna. Jest to urządzenie prądo żerne, więc im lepsza klasa tym mniej zużyje.
    Wymagań żadnych nie ma, tylko gniazdko. U mnie stoi w przedpokoju. Co drugie suszenie wylewam wodę, a co jakiś czas wrzucam "futro" z filtrów.
  3.  permalink
    Dzieki za odpowiedź:) Jaki model masz?Jesteś z niego zadowolona?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 8th 2016
     permalink
    Ja mam termomixa od 6 lat i kocham go ogromnie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeOct 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja mam suszarkę firmy Beko DPY8506 GXB1 w klasie energetycznej A+++ kosztowała nas 2600 ale postawiliśmy na oszczędność. Nie mam podłączonej do odpływu - ma pojemnik w miejscu gdzie w pralce wsypuje się proszek tylko dużo dłuższy.
    kurcze nie mogę wstawić zdjęcia
    --
  4.  permalink
    Margaretka a jesteś z niej zadowolona?
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 9th 2016
     permalink
    Ja mam elektroluxa EDH 3686GDE. Z pojemnikiem na wodę ale także z możliwością podłączenia do odpływu. Stoi u nas w sypialni. Bo w łazience brakło miejsca ;) KOCHAM TĄ SUSZARKĘ PO PROSTU :)

    Treść doklejona: 09.10.16 08:37
    Jeżeli chodzi kosztowo to robie około 6 prań tygodniowo za każdym razem włączając suszarke i nie wiem czy miesięcznie na prądzie jest 15 zł więcej, chyba nawet nie.
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Dziękuję Anecia za opinię:) Dziewczyny kupowalyscie w sklepie stacjonarnym czy przez internet?
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a co do tych suszarek do prania, to jak to jest dokładnie? Wkładacie tam totalnie wszystko? W sensie, że i pieluchy tetrowe, i koszule męża, i odzież termoaktywną i ciuszki dziecięce można? Bez wzgledu na kolor i tkanine? Wiadomo, ze opisy producentów swoje, a opinie użytkownikow swoje, wiec jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja nie wrzucam odzieży termoaktywnej i swetrów z domieszką wełny. Akrylowe lądują bez łaski w suszarce, bo po suszeniu fajne mięciutkie są :)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Skorpionka, mam Siemensa wt45w560pl. Jestem bardzo zadowolona. Kupilam w sklepie. Euro AGD czy jakoś tak się nazywa.
    Ja do suszarki wkładam wszystko, ale nie używamy bielizny termoaktywnej i wełnianych swetrów, bo chyba tego nie można. A poza tym to wszystko. Ubranka dziecięce, nasze, bieliznę, ręczniki, pieluchy tetrowe, pościel itd. Wszystko fajnie mięciutkie po wyjęciu. Nie używam nigdy płynu do płukania ani nie prasuje praktycznie niczego.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeOct 10th 2016 zmieniony
     permalink
    I jeszcze dżinsów - mogą się zmniejszyć;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Hmm ja dżinsy wrzucam.. Czyli to nie to, że utyłam, a dżinsy mi się zmniejszyły? :) Ale mi poprawiłaś humor :)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja dżiny suszę ;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    ja susze wszystko jak leci :) tyle,ze w różnych temp
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeOct 10th 2016
     permalink
    Ja dżinsy też susze. Są nieco ciasniejsze ale po chwili wracają do normalności.
  6.  permalink
    Dziękuję za podpowiedzi, kazda z suszarek ma pozytywne opinie w necie. Zostaje konsultacja z mężem, którą wybierzemy:)
  7.  permalink
    ja mam program do dżinsów osobno ale jak mam dużo różnych to wkładam na mieszane bawełna -syntetyki i się wysuszą. Z tego co doczytałam to nie można softshelli suszyć.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeOct 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny, używanie nawilżacza powietrza? Nie byłam zwolenniczką bo w głowie mi kołacze opinia że to idealne środowisko dla mikro życia. Ale ostatnio cały czas o tym myślę przez ten permanentny katar u córy. Jakie macie zdanie, jeżeli używanie to jakiego rodzaju? Co w tego typu sprzęcie jest najistotniejsze..? Co polecane?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Ja uzywam nawilżacza, z solanka gdy synek ma zapalenia krtani, płuc... ale zwykle unikam...

    A ja mam pytanie odnośnie inhalatora ultradźwiękowego. Korzystacie?
    Mam taki "zwykły", ale mam wrażenie, że strasznie mało mgiełki wypuszcza. No ledwo, ledwo... Te ultradźwiekowe (uzywaliśmy na turnusie) tak "dymiły", że aż z wrazenia padłam.... No i kusi mnie zakup.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    A ja chyba używać nie będe. Moja też ma katar permanentny i ostatnio włączyłam na 2 nocki i się pogorszyło - katar sie wzmógł i doszedł taki okropny kaszel, że się dusiła. Przestałam włączać i sie uspokoiło.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    katka_81: Moja też ma katar permanentny i ostatnio włączyłam na 2 nocki i się pogorszyło


    u mnie to samo, ale nie jestem pewna czy to miało wpływ akurat... od dziś nie będę włączać i zobaczymy. Teraz to jeszcze, ale jak zima się zacznie i grzejniki ruszą to nawilżać czymś będzie trzeba, a na nowy sprzęt, jakiś antybakteryjny z górnej półki absolutnie nie mam kasy.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    My kupiliśmy nawilżacz jak się Krysia urodziła, ale jak był w użyciu to poprawy nie było, za to w pokoju zimno i dywan wilgotny...
    W końcu zaczęłam po prostu suszyć pranie i zakręcać grzejniki na noc w pokoju dzieci- lepsze efekty bez wydawania kolejnych pieniędzy.

    Else, a w tym waszym tłokowym inhalatorze to od zawsze tak mało mgiełki było? Może to wina sprężarki, bo się wysłużyła?
    Albo komora nebulizacji już zapchana? Masz ciągle jedną czy wymieniałaś?
    Ultradźwiękowe cichsze są, występują czasem w bardzo kompaktowych wersjach i łatwo je na wyjazdy zabrać, ale nie wszystkie leki można nimi podawać, są jakieś ograniczenia. Trzeba by poczytać.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Pierwszy inhalator, który miałam działał bez zarzutu. Do czasu... Z czasem mgiełki było "jak na lekarstwo". Kupiłam nowy i od samiuśkiego poczatku mgiełka leciała jakby chciała, a nie mogła ;(.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 3rd 2016
     permalink
    Czy macie do polecenia jakiś bezprzewodowy, pionowy odkurzacz?
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    A ja mam pytanie do was mamusie o zmywarkę z funkcją wyparzania rzeczy dziecięcych ? Czy ktoś ma i jest zadowolony ? Dzięki wielkie z góry :)0
    --
  8.  permalink
    Acia20 ja mam elektruloxa ergorapido, świetny jest, bateria trzyma długo :) My mamy od września w sumie ale moi teściowie mają już z dwa lata i sobie chwalą :) Zalet to chyba nie muszę wymieniać :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 5th 2016
     permalink
    A jakie cyferki, literki ma odkurzacz przy nazwie. Chciałam o nim dokładnie poczytać , ale jest dużo tej nazwy z różnymi oznaczeniami liczbowo literowymi.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.