Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Brawo Ty!!!

    Widzisz, tortowanie wcale nie jest takie trudne. Nastepny pójdzie szybciej ;)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ulcia, pięknie wyszedł! Jakbyś wszystkie zostawiła to byście tydzień jedli :D
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Tort świetny. I tak sobie pomyślałam może byście dały konkretnego linka do przepisu na ciasto i do przepisu na krem i linka do tych barwników. To może bym sobie na połowę listopada to w kalendarz wpisała o na 29.11 Tosi coś podobnego spróbowała zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 7th 2016 zmieniony
     permalink
    No naprawdę dzięki Wam ten tort taki cudny :))) dzięki!
    Także teraz juz na spokojnie strzelę jeszcze dwa na urodziny Martynki (21.08) :)
    Acia wrzucę Ci jak do laptopa usiądę (teraz z Kom)

    Treść doklejona: 07.08.16 08:21
    Przepis ten


    Barwniki
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    brawo!!

    Treść doklejona: 07.08.16 08:32
    a jak dzieciom podalas skoro z alko?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    eeee, to był jeden sik na pół litra ponczu :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    co by lepiej spaly, hyhy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    czy ktoras z was robila mase krowkowa do tortu?
    kolezanka prosila zebym jej pomogla zrobic ciacho na rocznice slubu i koniecznie chce mase krowkowa na bitej smietanie, zastanawiam sie czy taka gotowa masa krowkowa po podgrzaniu da sie zmieszac z bita smietana; z mascarpone by przszlo ale z bita? macie jakies doswiadczenie??
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ulcia, gratulacje, wyszło świetnie ;)

    Dziewczyny, jeszcze mam dwa pytania. Jutro po południu zabieram się za pieczenie. Zastanawiają mnie jeszcze 2 kwestie:
    1. Na kilku stronach przeczytałam, że babki pieką biszkopt dzień wcześniej i dopiero na drugi dzień go rozcinają na blaty. Czy to konieczne? Czy mogę upiec w ten sam dzień? Bo jak jednak lepiej dzień wcześniej, to musze to jeszcze dziś ogarnąć. Jak go potem do jutra przechować, żeby nie był niedobry? Tort podam we wtorek dopiero, więc zastanawiam się ciągle, jak to z tym biszkoptem rozegrać... No chyba, że upiekę jutro, jutro też przyszykuję sobie masy, a we wtorek rano ok. 7 rozetnę biszkopt, przełożę masą i udekoruję, ale wtedy będzie bardzo krótko w lodówce, bo maks 5-6h...
    2. Do dekorowania mascarpone+śmietana i do tego żelatyna, żeby to to się utrzymało? W jakiej proporcji?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ja piekłam w czwartek, przekładałam w piątek, dekorowałam i podawałam w sobote. Na noc przykryłam folią.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Doczytałam, że wystarczy, żeby wystygł, więc chyba namieszam i upiekę ciasto z rana, może też zrobię część masy, która musi być wystudzona, a po południu przekroję biszkopt i przełożę, mam nadzieję, że wyjdzie.

    A ktoś coś podpowie z tą masą do dekorowania?
    --
  1.  permalink
    Lex, ja zazwyczaj dekoruje masa, która przekladam. Chyba zbyt leniwa jestem na robienie innej. I raczej żelatyny nie daje do bitej z mascarpone. I szczerze mówiąc zawsze robie "na oko" zazwyczaj pół litra śmietany 30 i opakowanie mascarpone. W każdym przepisie jest inaczej, ale zawsze wychodzi
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Okej, dzięki. Po prostu nigdy takiej masy nie robiłam, stąd nie wiem, na ile ona wytrzymała jest. Dlatego pomyślałam, że ta żelatyna trochę to potem usztywni.
    Masy mi starczy na jedną warstwę przełożenia i na boki, do ozdoby już będzie ta barwiona na niebiesko.
    --
  2.  permalink
    Może jeszcze niech się dziewczyny wypowiedzą, ale ka tam nie utwardzam nigdy. Z tym ze zdobie tego dnia, którego podaje.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.16 20:25</span>
    Żelatynę to kojarzę ze mama daje do samej bitej, jak robi ciacho typu biszkopt bita i owoce z galaretka.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Do kremówki z mascarpone żelatyna potrzebna nie jest. Ja taką zawsze dekoruje.

    MrsHyde - sama ostatnio zastanawiałam się właśnie jak by to zrobić masę krówkowo - śmiętanową, ale nie próbowałam robić, Tak myślę, że krówki rozpuszczają się jak czekolada, więc skoro rozpuszczoną czekoladę można łączyć z ubitą śmietaną, to tak samo krówki. Tylko czy krówki tak zastygną? To jest główne pytanie. Więc może jakbym robiła to dałabym śmietanę z mascarpone (i to pół na pół) no i tych krówek to nie za dużo. Tylko musiałyby być na bank rozpuszczone krówki a nie masa krówkowa, żeby te krówki zastygły. Masa będzie cały czas półpłynna. A w razie w.... to wtedy ratować się żelatyną (choć tego nie lubię).
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Lexia ja bym piekla biszkopt jednak dzien przed przekladaniem, raz ze bedzie dobrze przestudzony i odparowany (teraz cieplo jest wiec wiadomo dluzej ciasto stydnie)
    jesli juz chcesz przekladac w dniu podania to ja bym to robila wczesnie rano zeby na popoludnie bylo ok - i pod katem konsytencji i zeby smaki sie "przegryzly"
    zelatyma to tylko w przypadki gdy zmiujesz smietane z serkiem i wyjdzie za rzadkie (zdarza sie jesli smietana jest za slabo schlodzona)
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeAug 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja dzisiaj łączyłam mascarpone ze śmietaną i masą krówkową,taką co się ja gotuje w puszcze przez 2 godziny, o taką mi chodzi https://www.ocado.com/webshop/product/Carnation-Sweetened-Condensed-Milk/14045011
    Najpierw połączyłam mascarpone z masą i później dodałam ubitą śmietanę. Wszystko super wyszło. Przekładałam tym dwie bezy, ot taki tort bezowy.


    `
    Ulcia tort wyszedł Ci super! może sama zrobią na Kacpra urodziny we wrześniu ;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Basita, ja wiem ze z mascarpone sie da ale tu chodzi wlasnie o baze z bita smietane
    my kupujemy gotowa mase krowkowa , ta jest bardzo gesta i trzeba byloby ja podgrzewac zeby rozrzedzic
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 7th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: exia ja bym piekla biszkopt jednak dzien przed przekladaniem


    Teraz to już trochę późno :tongue:

    Upiekę jutro z rana po 9 i zostawię aż do 18-19. Myślę, że wystarczy żeby wystygło, nawet w sumie mogę znieść do piwnicy, gdzie jest temperatura ok. 16 stopni, więc akurat. Potem pokroję, przełożę masami i będę się pewnie do 22 bawić w dekorowanie, bo trochę będzie z tym dziubania.

    Dzięki za rady co do tej dekoracyjnej. Podaruję sobie żelatynę, w sumie, to do wtorku do momentu podania tort będzie w lodówce, potem tylko wyciągnę, pokroję do kawy, a reszta idzie z powrotem do lodówki i K. dostanie go dopiero jak pojedzie do domu (bo zrezygnowałam z pomysłu jechania z tortem, jeszcze bym gwałtownie przyhamowała i cały wysiłek poszedłby na marne :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Ja biszkopt piekę zawsze w ten sam dzień co przekładam. I to wcale nie rano. Po prostu zaczynam od pieczenia biszkoptu. Potem czekam aż wystygnie. 2 godziny spokojnie wystarcza. Czasem piekę np w południe ale wole jednak później. Przykładami zawsze ale to zawsze dzień wcześniej. Zazwyczaj wieczorem wszystko robie, po zaśnieciu dzieci.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Okeeeej. Tort siedzi w lodówce, galaretka sie studzi.
    Podejrzewam, że długo nie przyjdzie mi do głowy pomysł na pieczenie kolejnego :devil: :tongue: :confused:
    Zaczęłam o 14, skończyłam 10 minut temu. Nogi mi wchodzą w tyłek. Pod koniec myślałam, że się popłaczę, bo mi się druga tura śmietana+mascarpone zaczęła rozpływać, jak robiłam to całe ombre :sad: Skończyłam tak szybko jak umiałam, estetyka poszła na drugi plan i mam nadzieję, że jak posiedzi w lodówce, to się to ogarnie do jutra... :neutral:
    Za to na pewno krem w środku mi stężał, bo część mam w lodówce i się zrobił taki akurat. Więc przynajmniej środek mi nie wypłypnie :tongue: Wizualnie efekt mi się bardzo podoba, nawet ta niedorozwinięta i niedorobiona pseudo-łuska.
    Wyszły mi 3 biszkopty, przełożyłam kremem z mango i papai i dżemem ananasowym z dokrojonymi kawałkami ananasa. Biszkopt nasączyłam syropem ananasowym ze spirytusem.
    Zdjęcia wstawię jutro, jak mi ten tort nie odpłynie w siną dal (tfu, tfu, tfu) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Lexia, dawaj foty, umieram z ciekawości jak wyszło! Szacun, dla mnie ten tort mega trudny się wydaje...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Uchylę rąbka tajemnicy, boki wyszły takie, że niejedna fanka Elsy by ten tort zaakeptowała na swoim kinderbalu :bigsmile: Cóż, 22letni facet tez będzie musiał :tooth:
    --
  3.  permalink
    Lex no dawaj ta fotkę. Nie katuj nas :-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.08.16 19:51</span>
    Jedna, malutka chociaż
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Eeeej, nie ma galaretki na wierzchu! Nie będziecie miały pełnego efektu :fingersear:
    --
  4.  permalink
    Ehh... Perfekcjonistka ;-)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Poza tym, ja sie tu zachwycam, że moje dwie lewe rece coś ogarnęły, a przy Waszych umiejętnosciach popatrzycie i pomyslicie, czym sie ta wariatka zachwyca :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Lexia, a kopa w tyłek chcesz?:tooth:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Noooo dooooobraaaaa....



    Możecie teraz sę dowartościować :cool:

    Treść doklejona: 08.08.16 20:17
    Ps. Na żywo te kolory ładniej w siebie przechodzą :tongue:
    --
  5.  permalink
    Bardzo smakowicie wygląda :wink: poproszę kawałek kurierem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Jadłabym :D Lexia, mega smacznie!
    --
  6.  permalink
    I wiesz co Ci powiem :wink:
    Lubie właśnie takie naturalne torty. Nie te idealnie wyrównane gładka masa marcepanowa czy tym podobne, a właśnie te naturalne, lekkie, śmietanowe mają niepowtarzalny urok latem.
    Ps 21 mam urodziny, zamawiam taki sam :wink:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Caffe, od biedy jeszcze byś do mnie mogła dojechać :tongue: Frag już trochę gorzej... :wink:

    Oby nie tylko wyglądał, ale jeszcze smakował...

    Treść doklejona: 08.08.16 20:38
    Caffe_latte: Ps 21 mam urodziny, zamawiam taki sam :wink:


    Haha, NOPE. Póki moje dzieci nie nauczą się wypowiadać zdania: "Mamusiu kochana, najwspanialsza, czy nie byłabyś na tyle uprzejma, by upiec na moje urodziny wspaniałe ciasto bogów, zwane powszechnie tortem urodzinowym, co byłoby dla mnie największym wyrazem Twej dozgonnej miłości?" to nie mam zamiaru piec takich tortów :tongue:

    A conajmniej przez miesiąc ŻADNYCH :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Ha ha ha! Widze ze postanowienia mamy podobne - niestety moja fanka Elsy (jak zrobiłaś ten piękny Ombre po bokach???? Bo ja musze!) wlasnie wyprosiła na swoje urodziny - tylko nieco mniej wyszukanych słów użyła ;))))
    Smakowicie, oj smakowite!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    nie masz litości nad ciężarówką :fierce:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika, sama mi groziłaś kopami w zadek, to wstawiłam :tongue:
    Brzegi jednak wyrównałam, nie ma łusek, jest ombre i też jest fajnie :bigsmile:

    Ulcia, ombre normalnie. Podzieliłam sobie krem na 3 miseczki, do jednej naładowałam dużo barwnika, do drugiej średnio, do trzeciej najmniej, ostatnia warstwa na górze jest bez. I finito :wink: I potrzeba było tylko jednego barwnika, hyhy :bigsmile: Ale nie mam wiltona, stwierdziłam, że pewnie drugi raz bym użyła za 100 lat, więc kupiłam Oetkera, którego całego dziś zużyłam.
    Nawet nie wiecie, jak mnie korci, żeby go rozciąć i spróbować, czy chociaż jest jadalny :tongue: :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    Lexia: Elfika, sama mi groziłaś kopami w zadek, to wstawiłam

    dobra, dobra. Ty tu na mnie nie zwalaj. :tongue:
    tak się tu ostatnio gorąco zrobiło, że nie pozostaje mi nic innego jak machnąć coś słodkiego. akurat na 11 rocznicę ślubu w środę :wink: ale pojadę po najmniejszej linii oporu i biszkopta przełożę bitą śmietaną plus kajmak na wierzchu. tym bardziej, że ta wersja jest w domu bardzo lubiana :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 8th 2016 zmieniony
     permalink
    I super :D Ja miałam o tyle problem że:
    1. Nie lubię tortów :tongue: Serio, jem z reguły z grzeczności najszczuplejszy kawałek.
    2. Nie lubię piec. Wiem, że potrafię i z reguły co chcę zrobić, to mi wychodzi, no ale za cholerę nie mam z tego przyjemności. Jedynie jak innym smakuje :wink:
    3. U mnie w domu torty są może 2-3x w roku, zamawiane z miejscowej restauracji. Zamawiamy średni, część rozdzielamy po gościach, a z resztą męczymy się kolejne 3 dni. Jedynie tata lubi do kawy, my z mamą i bratem wcale.
    4. Presja że to i na urodziny, no i tak na pożegnanie
    I 5. Moja teściowa piecze torty od dawien dawna i to takie, że szczena opada więc cóż, moja ambicja nie pozwoliła mi obniżać sobie poprzeczki :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    też kiedyś nie lubiłam tortów, i nie jadłam nawet z grzeczności, po tym jak przypłaciłam chyba zatruciem swój tort na 7 urodziny. ale te własnej roboty zjem zawsze i w większości [w sensie ja jem jakieś 3/4] :devil: od czasu IO torty są tylko na urodziny Bianki, od których zresztą się zaczęło. na roczek zamawiałam w cukierni [tej samej co ślubny] i nie popisali się. a potem odkryłam moje wypieki i wsiąkłam bo piec lubię, najbardziej w nocy. ale musiałam swój perfekcjonizm schować do kieszeni inaczej nie skończyłabym żadnego :devil:
    .
    kurza stopa. nosi mnie na gofry a nie wiem gdzie mam gofrownicę :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Lexia koniecznie daj znac jak sie srodek udal i czy obdarowany uszczesliwiony :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    zobaczcie, nowa prosta i szybka opcja tortu teczowego :)

    das
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 9th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: Lexia koniecznie daj znac jak sie srodek udal i czy obdarowany uszczesliwiony :)


    Tort wyszedł dobry :tongue: Dla mnie bez szału i bez fajerwerków, ale całkiem smaczny. K. uradowany, bo on ciasta lubi, smakowało, więc chyba cel osiągnięty. Mogłam dać więcej nieco mas, bo to mango i papaja były słabo wyczuwalne. Aaaaale jak na pierwszy raz, to i tak jestem z siebie dumna :tongue:
    A, no i domowy biszkopt nie zawiódł, był pycha. Owoce na wierzchu i galaretka fajnie przełamały ten słodki krem po bokach, którego było całkiem sporo.

    Podsumowując- kolejne będą lepsze (jak już będą :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Hydziu, skąd to masz? W czym jest ten barwnik rozrobiony? Przepiękne, spróbuję zrobić!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    z fb, mnostwo tego "teczowego" tam sie pojawia :wink:

    przepis po angielsku TUTAJ


    ja mam kolejna tortowa impreze dopiero za rok takze na razie nie planuje robic
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    O rany, jakie te po prawej boskie! Hydziu, dzięki chyba mam pomysły na kolejne urodziny :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    tam za kazdym razem pokazuje sie co innego po prawej takze nie wiem o ktorym piszesz ;P
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    O to - daj spokój, właśnie spędziłam pół godziny oglądając te cudeńka :) Tylko z jakiego syfu oni to robią? Z torebki? Muszę zobaczyć z czego to zrobić...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Frag no niestety hamerykancy wygodni sa baaardzo, tam nie tylko biszkopt ale i puree z proszku sie jada dlatego tak zachwycaja sie polskim domowym jedzeniem :)
    dzieci mojej sis przylatuja do PL raz na jakis czas i np w te wakacje zachwycaly sei bita smietana jaka robilam do bezy; nawet moja sis robi wszystko z gotowcow a u nich bita smietane kupuje sie w pudelkach wiekszych niz wiaderko twarogu wiec i smak nie ten

    taka rolade mozesz robic na bazie zwyklego przepisu na rolade biszkoptowa, kwestia zabawienia ciasta i wylania paseczkow
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Tia, wiem coś o tym, dwa lata tam mieszkałam... Jak słyszę macaroni&cheese to mam ochotę uciekać gdzie pieprz rośnie... Jedzenie mają wyjątkowo syfiaste :(
    .
    Dzięki, nigdy rolady nie robiłam, ale zawsze musi być ten pierwszy raz :)))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    gdzies mam przepis na rolade ktora wielokrotnie robilam i jak nie zapomne to pozniej wrzuce
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.