Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde widzę że taką samą kolorystykę na choince miałyśmy ;)
    rok temu postanowiłam zrobić większość ozdób sama bo bałam się że Luśka mi drzewko zdemoluje
    miała być biała, ale przy samych białych ozdobach było mi za łyso więc dorobiłam srebrne kokardki i zawiesiłam kupne ( a raczej ze strychu przyniesione) srebrne kule
    nie wiem jak to się fachowo nazywa, takie co Ulcia nasza robiła
    no i w październiku zaczęłam robić białe tiulowe pompony na tą moją choinkę
    wisi na niej aż 7 malutkich plastikowych bombek
    wyglądała tak:

    więkecj zdjęc TU
    pompony niestety już się do niczego nie nadają bo je do naszego ślubnego samochodu zamontowaliśmy

    kokarda też moja robota P

    ale reszty ozdób mi szkoda więc w tym roku do białych i srebrnych ozdób dodam granatowe bombki


    a tak BTW MrsHyde jak Ci idzie produkcja pomponów?

    w temacie pomponów i dekoracji stołu to na obiedzie na stołach zamiast kwiatów użyłam pomponów
    nałożonych na wazony tuby a w nich zawiesiliśmy nr stolików z plexi


    Treść doklejona: 15.12.14 15:53
    przepraszam za rozmiar!:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Flavia piękna! Pomimo tego, że monotonna kolorystyka to jakas taka ciepła :D

    Mnie się jeszcze podobają te koronkowe bombki i aniołki na choince.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    CUDOWNA ta choinka Flavia :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Flavia cudna choinka:) aż załuje, że do mojego salonu taka nie pasuje....no ale nic straconego, bo się wyprowadzamy "na swoje", więc może w przyszłym roku będzie nam pasować i odgapię :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Flavia pompony robi sie duzo szybciej niz sie tego spodziewalam, 12 sztuk to doslownie chwila moment :) ale fakt ze ja robie male bo po 3szt bede wieszac na jednym sznurku, roolka 9m tiulu starcza mi akurat na 3sztuki. Musze dorobic jeszcze drugie tyle zeby idealnie na ozdobienie schodow bylo; no i przyjaciolce chce zrobic taki jeden wiekszy (mam cala rolke na 1 szt)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Flawonoidy pięknie te Twoje prace...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Flavia piękna choinka :bigsmile:
    Dziewczyny, a taki sznurek bawełniany na te kule ażurowe kupię w pasmanterii czy muszę się udać do sklepiu budowlanego?:shamed:
    I powiedzcie jak zrobić takie małe bombeczki? Balon jak się trochę nadmucha, to raczej nie będzie okrągły? Macie jakieś pomysły? Bo się napaliłam na nie :wink: I to zwykły krochmal rozrobić, jakiś gesty ma być? Proszę o instrukcje.

    Treść doklejona: 15.12.14 18:24
    Jutro kupujemy jodłę kaukaską, dziś oglądałam 2m "bagatela" 130zł :cry: No ale to raz do roku. I będziemy ubierać choineczkę. Moje dziecko dziś skwitowało, że to nie są choinki tylko drzewka :shocked: No i weź jej wytłumacz, że takie właśnie drzewko jest choinką.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Ja robilam ze sznurka bawelnianego i dostalam go w ogrodniczym,, mysle ze to bardziej sklep typu bazarek - wszystko do domu, ale moze i w pasmanterii będzie. Mój krochmal byl dosyc gesty.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MyAngel: a taki sznurek bawełniany na te kule ażurowe kupię w pasmanterii czy muszę się udać do sklepiu budowlanego?

    jak szukalam to u mnie w pasmanterii nie bylo, zreszta pasmanterie sa drogie; w ogrodniczym za wielka szpule placisz ok 20-30

    MyAngel: jak zrobić takie małe bombeczki? Balon jak się trochę nadmucha, to raczej nie będzie okrągły?

    u nas mozna kupic w papierniczym male balony bez problemu, tylko trzeba powiedziec ze chce sie male i okragle

    MyAngel: Jutro kupujemy jodłę kaukaską, dziś oglądałam 2m "bagatela" 130zł

    to i tak dobra cena, u nas 2-2,2m kosztuje 180 zl :/ nie ma opcji ze wydalam
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Właśnie wyczytałam, że robią z kordonka (muliny - kiedyś nią haftowałam :devil:), więc będzie w pasmanterii, ale jak drogo to zajdę do ogrodniczego.
    Widziałam też przed chwilą, że używają gotowego krochmalu Ługa, jutro poszukam, pewnie będzie gęsty. Robią też z kleju wikol, ale to chyba więcej zabawy.
    To jutro latam po mieście za balonikami, kordonkiem i krochmalem.
    MrsHyde: to i tak dobra cena, u nas 2-2,2m kosztuje 180 zl :/ nie ma opcji ze wydalam

    To rzeczywiście u Was dużo drożej, u nas takie powyżej 2m są o 10-20zł droższe, zależy od kształtu i wysokości. Czyli takie 2,20-2,50 za 150zł.
    A dziś pierwszy raz widziałam jodłę kaukaską jasnozieloną. Ciemne też były. Sama nie wiem która ładniejsza.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    zrobienie krochmalu to chwila moment, szkoda kasy ;)
    ja zrobilam wikolem 1szt ale balon jak 'pekalam' to sie nitka wciagnela do srodka
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde: zrobienie krochmalu to chwila moment, szkoda kasy ;)

    To jak się ten krochmal robi? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde ale robisz z tych rolek 15 cm na 9m?! i jakim systemem, na szablonie czy obwijasz np książkę?
    ja z moimi ślubnymi pierniczyłam sie długo, chciałam aby każdy był piękny, a potem nikt nawet uwagi na to nie zwracał
    na pewno bym się tyle nie pierniczyła drugim razem :P

    dziewczyny a choinki kupujecie cięte czy w doniczkach?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MyAngel: To jak się ten krochmal robi?

    robisz tak samo jak kisiel :) 2-3 lyzki maki ziemniaczanej rozprowadzic w pol szklanki wody; zagotowac ok litra wody (moze wiecej kurde na oko leje) i powolutku wlewac maczna mieszanke do gara, caly czas dosc energicznie mieszac zeby nie powstaly gluty, jak zgestnieje wylaczyc. I cala filozofia :) aha gestosc krochamlu mozna zmieniac dodajac wrzacej wody


    flavia: ale robisz z tych rolek 15 cm na 9m?! i jakim systemem, na szablonie czy obwijasz np książkę?

    kupilam 9metrowe rolki 16cm szerokie; nawijam na szablon (polkole), idzie expresowo, nic nie trzeba docinac wyrownywac itp

    Treść doklejona: 15.12.14 20:13
    flavia: a choinki kupujecie cięte czy w doniczkach?

    my co roku kupujemy cieta
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde: idzie expresowo, nic nie trzeba docinac wyrownywac itp

    no to super że sposób znalazłaś :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Ja też ciętą i stawiamy do stojaka z wodą.
    A ten kisiel to musi wystygnąć, nie? I raczej nie może być tak gęsty jak kisiel?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    a propos dekoracji i swiat, nie wiem czy pisalam ale jako ze u nas prezenty sa tylko dla dzieci to nasi goscie 'cos" z rekodziela dostawali, w pirwsza wigilie byly to gliniane figurki malowane przez mnie i dzieciaki; w zelszym roku zdobione zestawy pierniczkow a w tym roku zeby nic nie powielac dostana "saszetki" zapachowe
    kupilam takie woreczki jak to na slubach mlodzi gosciom z migdalami daja (kolor srebrny) a do srodka wloze - anyz, plasterek suszonej pomaranczy, kilka gozdzikow, cynamon w laskach i po pierniczkowej gwiazdce

    MyAngel: A ten kisiel to musi wystygnąć, nie? I raczej nie może być tak gęsty jak kisiel?

    ja robilam jeszcze takim nie do konca wystygnietym, u mnie byl dosc gesty ale tak jak mowilam ja robilam na zasadzie przekladania przez butelke zeby bylo szybciej :D
    jak juz pewnie zauwazylyscie robie rozne rzeczy na zasadzie zeby sie nie narobic bo baaaardzo cenie swoj czas :wink:
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a jak długo suszycie swoje prace z masy solnej w piekarniku? I w jakiej temperaturze?
    Przymierzam się do tego, żeby zrobić małe aniołki na choinkę dla moich koleżanek z pracy, bo w Wigilię pracuję ostatni dzień. A w sumie nigdy się masą solną nie bawiłam :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Ale dużo macie tu ciekawych pomysłów dekoracji stołu lub mieszkania/domu podczas świąt!
    bardzo mi się podoba. No i temat dla mnie, bo wlasnie jestem na etapie myslenia, jak to zrobić, aby było pięknie i ...niedrogo :wink:
    Te kule ze sznurka bardzo mi się podobają. Ja będę je robiła jutro lub pojutrze.
    Ciekawa jestem jak mi wyjdą.
    No i oczywiście, pomimo iż jestem wychowana na krochmalonych pościelach u mojej mamy to sama NIGDY nie widziałam, jak jest robiony krochmal :shamed:
    Tak wiec dzięki Wam wkońcu będę mogła 'zabłysnąć', gdyby mnie mama zapytała coś w tym temacie :cool:

    ___

    Hyde, Flavia - dajcie jakiś ciekawy link na robienie tych bombek z tiulu.
    Efekt BARDZO mi się podoba, ale:
    1. nie wiem GDZIE kupić ten tiul
    2. ILE tego tiulu kupić i jaki
    3. jak To zrobić aby się nie narobić, był cudny efekt i jeszcze był czas na inne rzeczy (Hyde - zdradź poproszę tajemnicę oszczędności czasu :bigsmile: )
    -- ___
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    blackberry to pewnie zależy od piekarnika. Ja suszę przy 70/80 stopniach i niestety to trwa z 2h wtedy. Boję się, że przy wyższej temperaturze mi popękają. NIe jestem cierpliwa, więc czekanie aż wyschną "na powietrzu" to nie moja bajka:wink: dlatego jestem ciekawa masy, której skład podałam wyżej.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Hope, a będziesz testować ten nowy przepis?
    70/80 stopni, a drzwiczki zamnknięte czy otwarte? Bo bardzo różne wersje przepisów znalazłam i wolę skorzystać ze sprawdzonego :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    blackberry: Dziewczyny, a jak długo suszycie swoje prace z masy solnej w piekarniku? I w jakiej temperaturze?

    dziewczynki ostatnio suszyly w ... mikrofalowce a potem na koloryferach kladly :D

    spidermanka: dajcie jakiś ciekawy link na robienie tych bombek z tiulu.

    ja kupowalam online - polecam zakupy u Swiat-florysty - bo u mnie w sklepach tego nie ma, bralam organtyne - tak jak pisalam 16cm szerokosci 9m dlugosci, starcza na nieduzy pompon, ale ja tez mialam szablon o srrednicy ok 15cm
    robilam po obejrzeniu filmu na youtube
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Monia
    1. tiul na bombki najdziesz na allegro ( ok 5 zł za rolkę 15-16cm na 9m przynajmniej jak rok temu kupowała taka cena była)
    Ja kupiłam do moich ślubnych bekę tiulu krawieckiego sztywnego, ale na choinkę dekoracyjny z allegro wystarczy
    sposoby na ich zrobienie są 3
    pierwszy którym robiłam moje białe LINK
    drugi ( wg niego ślubne) z tym, że miałam większe koło bo 38cm średnicy a otwór w środku 8-10
    musiałam się przy tym narobić bo belkę musiałam pociąć na paski...

    i trzeci na półkolu LINK
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    No właśnie ja kiedyś czytalam, że jak się nie wysuszy w piekarniku do twardości to później pękają i się łamią ale u mnie jakos się to nie sprawdza, nie raz wyciągałam takie średnio twarde i nawet je takie malowałam , wszystko było ok. Drzwiczki zamknięte.

    Ja na razie robię z tego podstawowego przepisu
    szklanka mąki,
    szklanka soli,
    125 ml wody


    A to co wkleiłam wcześniej to przepis na inną masę, pewnie wypróbuje ją jeszcze przed świętami :bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde a Ty z organzny nie tiulu robisz, masz jakąś fotkę gotowców? :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    moja siostrzenica robila tym drugim sposobem i mowila ze trzeba sie spooro narownac zeby ladnie wygladalo
    ten moj to nic nie rownasz, nie podcinasz itp, gora 5min na zroobienie sztuki
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde: moja siostrzenica robila tym drugim sposobem i mowila ze trzeba sie spooro narownac zeby ladnie wygladalo

    niestety to prawda...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    flavia: MrsHyde a Ty z organzny nie tiulu robisz, masz jakąś fotkę gotowców? :D

    robie z dokladnie tej co podlinkowalam

    tutaj fota malo wyrazna, ten szay z wystajacym rozkiem materialu byl pierwszy wiec potem jak zauwazylam ze krzywy to podcielam :)
    no ale zdjecie zrobione na predce zeby mmsa wyslac przyjaciolce, pozniej jeszcze je "poczochralam" i wygladaly lepiej

    dsa
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    MrsHyde: moja siostrzenica robila tym drugim sposobem i mowila ze trzeba sie spooro narownac zeby ladnie wygladalo

    kurcze a juz miałam ochotę się za to zbrać bo akurat ten sposób jest mi znany z robienia pomponów z wełny :tongue: a tu sie okazuje że jest najtrudniejszy.
    W tkim razie z którego sposobu Hyde Ty korzystasz?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 15th 2014
     permalink
    Podalam link do filmu na youtubie. Robilam wlasnie na tym polkolu
    •  
      CommentAuthorspidermanka
    • CommentTimeDec 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzieki wielkie Dziewczynki (Hyde, Karola) za te wszystkie linki. Już się nakręciłam, że będę robiła ze starszym synem (12-letnim) te pompony :-)
    Cieszę się, ze udało mu w wieku dziecięcym zaszczepić w niego miłośc do wszelkich prac plastycznych, oraz manualnych.
    -- ___
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Aleście mi teraz zrobiły!!! Musze zrobić pompony i koniec! ;-))))
    A stacjonarnie (w sensie dziś, naten tychmiast) gdzie kupuje się taki tiul/organce?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    I
    Ja wczoraj robilam ozdoby z przepisu hop I jest taki delikatny.Rano masa prawie twarda.Fidurku z masy solnej susze w piekarniku na 220stopni z termoobrotem godzine do twardosci I nic nie peka.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Quelle, czyli zostawiłaś tylko samo do wyschnięcia? Bez piekarnika? Bo brzmi bardzo zachęcająco :-)
    I pochwal się swoimi ozdobami :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    blackberry: I pochwal się swoimi ozdobami


    NO właśnie:)


    A wiecie..kurcze nie obraźcie się ale ja to jestem jakaś inna chyba, bo te pompony mi kompletnie nie leżą, kojarzą mi się z taką myjką:shocked:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Faktycznie heheh
    Ula po co robić możesz myjki kupić :p
    --
  1.  permalink
    A ja myslalam wlasnie, że to jest myjka :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    No ja takich mhjek nie uzywam wiec skojarzen nie mialam. :)
    U mnie bda wisialy 3szt na jednej wstazce od poreczy do schodow w kilku centymetrowych odstepach, fajnie sie mienia i wg pierwszej przymiarki efekt byl ciekawy wiec zobaczymy co dalej.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Ta masa z maki sama ladnie I szybko schnie .Jest taka fajna w dotyku I mieciutka jak modelina.Ozdoby pokarze jak tylko beda gotowe.Kilka aniolkow zrobilam wczesniej z mala .
    Ogolnie w tym roku prezenty robie sama takie od siebie .Aniolki szklane ,swieczka ,babki I inne ozdoby.Wszystko ladnie zapakowane w przezroczysta folie .Dodatkowo kazdy dostanie wlasorecznie robione pierniczki zapakowane w takie przezroczyste ale z lekkim motywem foliowe torebeczki z zawieszka aniolka z masy solnej.
    Lubie takie drobiazgi od serca:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    No jednak myjki są z takiej siateczki , a tiul czy organza ma inną strukturę :P
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Myjki! :))) Dobre jesteście ;-)))
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Lily: No jednak myjki są z takiej siateczki , a tiul czy organza ma inną strukturę :P


    No wiadomo, że to nie to samo przecież. Po prostu moje skojarzenie pierwsze jak te pompony zobaczyłam. Ja nie używam też takich myjek (moją myjką jest ręka:D)no ale je widziałam niegdyś w sklepie i mama moja taką miała:)))

    Ja własnie zrobiłam trzy aniołki z masy solnej :) suszą się, a ja nie mogę się doczekać aż będą gotowe do pomalowania.

    :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    A u mnie młoda używa takiej myjki a nawet nie skojarzyłam hehehe
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Quelle: ja wczoraj robilam ozdoby z przepisu hop I jest taki delikatny.Rano masa prawie twarda.


    ile mniej wiecej tej masy ci po porcji wyszlo? mam w domu tylko 80g sody wiec nie wiem czy warto sie zabierac czy od razu podwojna porcje najlepiej machnac
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Hydre z tych proporcji wychodzi niewiele i teraz jak patrzylam masa wysychajac peka.Ladnie sama szybko schnie ale niefajnie ze peka.Chyba zostane przy masie solnej.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    zerknelam na zegarek w trakcie tworzenia pomponow, te moje male to 2szt w 5min
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Zainspirowana waszymi zdolnościami sama postanowiłam coś stworzyć :wink:

    i to mi wyszło:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    ja planuje takie "wizytowniki"

    dsa
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Hyde kulki fajne ale kolorystyka strasznie ciężka jak dla mnie bo na zdjęciu widzę i czerwien i niebieski.... i chyba tiulowe sprawialyby wrażenie delikatniejszych. ...

    Bari super ozdobą. U mnie konary brzozy i szyszki czekają na znalezienie pistoletu z klejem na gorąco. .. nie wie gdzie go posialam ehhhh

    Musze tez męża namówić aby ścią mi jedna brzozke. Chciałam zrobić z niej jeleonka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    Ladybird76: kolorystyka strasznie ciężka jak dla mnie

    to chyba kwestia przeklamania swiatla + ekranu; u mnie dekoracje w tym roku w kolorze czerwono-srebrnym i w takiej kolorystyce sa pompony
    mi na lekkosci nie zalezy, beda zwisaly z barierki na schodach
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.