Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 16th 2014
     permalink
    u mnie widzę niebieskie.....

    Moje kolory w te święta to brudny róż, biel, szarość i czarny....
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ladybird76: czarny....


    ooo ciekawe brzmi ;)


    Moje to srebrny, pomarańczowy i ukochany fioletowy :))))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Hope ale jest on tylko kontrastem dla rozu... w malutkiej ilości...

    Jadę dzisiaj do pasmanterii zobaczyć czarna nitkę a najlepiej z brokatem... no i jak na złość sznurka nie mogę dostać wrrr a balony jakieś małe i jajowate ehhh
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Hope ale jest on tylko kontrastem dla rozu... w malutkiej ilości...



    aaa:)
    No bo ja kiedyś widziałam choinkę czarno-srebrną :) ciekawie wyglądała. Może kiedyś odważę się na takie bombki np. w przyszlym roku;)) mama chyba mnie wydziedziczy ;)

    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Mam te babkę z lewej strony :) jest śliczna. W stroiku będą czarne wpadające w grafit ale rozjaśnia je różowe. ...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny zrobiłam te ażurowe bombki z kordonka, bo nie mieli sznurka, krochmalu, ale nie posmarowałam balonów olejem - kiepsko odchodzą od balona :neutral: I po odklejeniu ta bombka jakaś lekko kanciata. Trzeba było smarować olejem czy tylko w tych co się klejem robi?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    My Angel weź nie strasz bo ja nie smarowalam a robiłam krochmalem. ... Znajoma co robiła klejem do tapet smarowala wazelina
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ale u mnie może być też to, że kordonek w sumie jest cieniutki, a jednak sznurek grubszy i sztywniejszy. Chyba dziś poszukam wnikliwiej sznurka, tylko gdzie w mojej małej dziurze :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ja przy krochmalu niczym balonow nie smarowalam

    A co do kolorow to ja kocham czerwony, w kazdej ilosci i pod kazda postacia, no a juz swieta BN to ta czerwien jest dla mnie nieodzowna. Tak jak zolty i zielony na wielkanoc ;)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Z kordonku babki takie sobie a ze sznurka bawełnianego od tesciowej suuuper.... balon tez odszedł od nich.... ja krochmal kupuje zawsze Ługa w płynie.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    To pozostaje mi kupić sznurek i zrobić jeszcze raz. Też kupiłam Ługę, ładnie pachnie.
    To chyba musi być biały sznurek? Bo mieli tylko szary, a chciałam białe bąbeczki.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ja tez niczym nie smarowałam balonów - i może faktycznie to kwestia cienkiego kordonka, ze nie "odchodzi".
    Fajne te Wasze prace! :))
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Jadę za chwile po biały sznurek wiec zapytam się co to jest dokładnie. ... ale babeczki po nim są twarde....
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ooo jaki piękny wątek. Ja w tym roku choinki nie planuję. Ale za rok się poinspiruję :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Ubralismy choinkę, a z przyciętych na dole gałązek zrobiłam pierwszy w życiu stroik w gąbce florystycznej. Świeczka oczywiście będzie inna(ta fioletowa (na zdjeciu niebieska) brzydki kolor, a złota za mała). I nie mogę się zdecydować czy dać te 2 czerw. bombki czy nie. A dziś kupiłam sznurek do mięs, nie jest idealnie biały, ale trudno. W wolnej chwili zrobię bombki.
    http://28dni.pl/pictures/2363183.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2363188.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2363198.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2363203.jpg
    http://28dni.pl/pictures/2363208.jpg
    --
  1.  permalink
    Piękne stroiki Ci wyszły :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    margaretka76: Piękne stroiki Ci wyszły :)

    Dziękuję :) Ale to tylko jeden ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    wyglada na to ze zdecydowalas sie na ta jasniejsza jodle, czy to przeklamania monitora?
    dzisiaj widzialam ladna i juz polecialam do niej z nadzieja bo zoabczylam 99 a tu zonk - 199zl za 2.30m; porabalo ich do reszty chyba
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Fajne te kolory! Ja nie mam nowoczesnego wystroju do takiej bardziej "awangardowej" kolorystyki jak czarno-biale bombki, też musiałam raczej pójść w kolor. Nie wiem czy jest się czym chwalić jeśli chodzi o ozdoby, ale to moja pierwsza własna choinka w życiu (przez ostatnie kilka lat na święta wyjeżdżaliśmy z kraju) i w związku z tym jestem dumna jakby to była choinka co najmniej na miarę palacu królewskiego. :))
    ghk
    Powiem Wam, że macie bardzo ładne formy tych drzewek - Flavia - Twoja jest boska, jaka gęsta od góry do dołu!!! Skąd się bierze takie śliczne drzewka? Czy to znowu jakiś szczególny gatunek?
    No i mam pytanie - ile wytrzyma taka żywa choineczka, kiedy zacznie się sypać?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Np jodła kaukaska się nie sypie prawie w ogóle dlatego tak bardzo ją lubię.
    Ona sobie po prostu powoli usycha, igły bledną.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    My stawiamy choinke w stojac z woda, troche trzeba ociosac pieniek i dzieki temu choinka lepiej pije wode. Do tego stopnia lepiej ze my nasze podlewalismy 2 rayz dziennie i to po prawie litrze wody
    no a co do sypania sie to jak sie dostanie swieza a nie jakas co to kilka dni na placu stoi to jest szansa ze nawet jak ma sie najzwyklejsza to postoi ok 3tyg (chociaz u ciebie wersja przy kominku to moze byc krocej od ciepla)

    Treść doklejona: 17.12.14 20:54
    raz dostalismy od sasiadow swierk syberyjski, taki swiezo po scieciu - po miesiacu nie zgubil zadnej kolki, baaa dorobil sie kilku szyzsek a jak go wystawilismy na dzialke to zamiast usychac zahibernowal sie nie myslal o usychaniu zeby drzewko oddac do spalenia :wink:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    MrsHyde: wyglada na to ze zdecydowalas sie na ta jasniejsza jodle, czy to przeklamania monitora?

    Tak, dobrze widzisz :wink: wybierałam między tą a drugą ciemniejszą, ale ta miała ciut węższy dół, gdzie tamta - szeroka by mi nie weszła, znaczy by weszła, ale zajęłaby dużo miejsca.
    MrsHyde: 199zl za 2.30m; porabalo ich do reszty chyba

    No raczej, tyle bym nie dała. Chciałam dać góra 150.
    _azja_: ile wytrzyma taka żywa choineczka, kiedy zacznie się sypać?
    _azja_: ile wytrzyma taka żywa choineczka, kiedy zacznie się sypać?

    Nie wiem jak świerk, ale jodła kaukaska raczej sie nie sypie, jak dziewczyny wspomniały zwijają się igiełki/gałązki.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 17th 2014
     permalink
    Boszzzzz zakochałam się w tych czarnych bombkach!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    My Angel u mnie choinka taka jak u ciebie ale nie wiem jaki kolor czy ciemniejsza czy jaśniejsza. Też uwielbiam jodły Kaukazką. Cena niestety powala jak co roku.

    Dokupiłam bąbki w kolorze czarnym i grafitowym... szkoda tylko, że plastikowe ale były tak piękne i tak się mienily brokatem, że musiałam je ze sobą zabrać.

    Jeśli chodzi o bąbki ze sznurka to moje robie z lnianego i chyba to jest dokładnie szpagat. Robi się dość przyjemnie. Zanurzam go w plastikowym pojemniczku z krochmalem i nawijam na babeczki.


    Zajęłam tez dzisiaj Julke moją robieniem czapeczek na choinke.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Ale wiecie co, ta choinka na żywo nie jest aż tak jasna jak wyszła na zdjęciu, to chyba wina lampy :shocked:
    Kupiłam wczoraj (w budowlanym) "sznurek do wędlin", czy to jest cały ten szpagat?
    Chyba tak :wink: O taki mam.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    My Angel, to ja widze ze mam identyczna "rase". to kaukaska jest? ja myslalam, ze to zwykla
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ewasmerf: My Angel, to ja widze ze mam identyczna "rase". to kaukaska jest? ja myslalam, ze to zwykla

    Tak, to jodła kaukaska - moim zdaniem najpiękniejsza. Lubię świerk i jego zapach, ale zwykle są strasznie chude i rzadkie te gałązki. A ja lubię jodłę właśnie za gęstość i niekłujące igiełki. W tym roku moja jodłą u góry jest dość rzadka jak na jodłę, ale dół ma bardzo gęsty. W zeszłym roku miałam całą gęstą.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    My Angel tez z tego sznurka prawie białego robiłam. Dodatkowo te mokre sypałam jeszcze brokatem aby się błyszczaly ładnie....


    Dzisiaj chyba czas na tiul.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    no wlasnie moja tez gora dosc rzadka, a dol baaarzo gesty. nieklujace mieciutkie igielki. mi sie bardzo podoba, mimo rzadkiej gory. toz to zywe drzewko, idealne sa choinki sztuczne;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Tak MyAngel, to dokladnie taki sznurek, nawet gdzies go wczesniej podlinkowywalam
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ladybird76: My Angel tez z tego sznurka prawie białego robiłam.

    MrsHyde: Tak MyAngel, to dokladnie taki sznurek

    No to super, jak ogarnę mieszkanie, to zabieram się do roboty, pewnie będą schły do jutra. To nie smarować balonów olejem?
    Ewasmerf: idealne sa choinki sztuczne;-P

    No właśnie, to samo chciałam pisać. Moja idealna choinka od 3 lat stoi w piwnicy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    MyAngel: To nie smarować balonów olejem?

    ja robilam na krochmalu i nie smarowalam
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    A po wyschnięciu tego balona jakoś lekko odkleić od sznurka i dopiero przekłuć czy od razu przekłuć?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ja od razu szpilką przekłuwałam - robił bum i się sam w tym momencie odklejał, zostawał taki maly zdechlaczek w srodku, który wyciagąłam przez jedna z dziurek.
    Ja już właśnie przystąpiłam do zawieszania moich "cudów' ;-)) jak skońćze to się pochwalę
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    A ja jak przekłuwałam od razu, to kordonek (ale on cieńszy od sznurka) zasysał się do środka razem z balonem. Ale spróbuję, ze sznurkiem powinno być ok.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    u mnie wszystkie dziesiat sztuk krochmalowycch sie ladnie odkleilo, problem byl tylko z ta jedna sztuka zrobiona na kleju
    i tez przekluwalam najpierw i wyciagalam flaka przez gorna dziurke, wazne jest zeby dobrze zabezpieczyc poczatek sznurka i zeby to nie byl akurat ten wyciagany dzyndzel :P
    acha i bombki musza byc dobrze wysuszone, jesli beda wilgotne to sie nie odkleja


    Ulcia, nie moge sie doczekac, ja dopiero w niedziele sie za zawieszanie dekoracji wezme
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    To ja jeszcze pokaze moja/nasza rodzinna choineczke z zeszlego roku, zywa, swierk.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    ten swierk to lepiej wyglada jak te jodly;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ewasmerf: ten swierk to lepiej wyglada jak te jodly;-P

    Nie? Piekne drzewko, geste i proporcjonalne :) I cena normalna :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    My Angel Ja nie smarowalam i dochodziły z tym, że tak fajnie się odklejaly. ...

    Moje babki na etapie zdobienia wstazkami. ..
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Piękne te choinki! Naprawdę! Już się nei mogę swojej doczekać - a nie lubię ubierania choinki ;-))

    No to kilka moich dzisiejszych inspiracji. Zuzylam na schody 10 bombek - zostało mi jeszcze 20 ;-)) wiec jeszcze poszaleję :))



    --
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ulcia piękne to Twoje mieszkanko na święta :D
    Ja przymierzam się również do tych kuleczek, powiedz jak Ci się udało je zaczepić żeby nie zjeżdżały po poręczy?
    a drugie pytanko ile schły Wam od krochmalu?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Dziękuje ;-) Jakos tak na zdjęciach wygląda to wszystko bezpłciowo, a na żywo - tak klimatycznie się zrobiło, a jeszcze choinki nawet nie ma :)
    Przywiazałam je po prostu mocno i nie zjeżdżają. A schły mi jedna dobę :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Nie wiem czy juz widziałyście ten pomysl wcześniej, ale korci mnie żeby poszukac takiego makaronu i sprawdzić jakby to wyglądalo w realu:)

    KLIK
    -- []
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ulcia, sliczne zaslony! bardzo mi sie podobaja
    -- ;
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ula pieknie tam u was.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ulcia ale ślicznie u Ciebie :) Pięknie mieszkacie.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Ula właśnie spakowałam męża, dziecko, brzuch i dwa koty. Będziemy za jakieś 5-6 godzin. Narka :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 18th 2014
     permalink
    Kocham Was i czekam z pomidorówką ;-)) Teo - tylko ja piwnicy nie mam :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 18th 2014 zmieniony
     permalink
    a takie pachnace prezenciki otrzyma kazdy z wigilijnych gosci, kolezanki corki i kilka moich bliskich kolezanek

    ds
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.