Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 7th 2017
     permalink
    no to się chyba kłaniają jelita. jak u mnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeOct 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Wojtek ma bardzo duże problemy jelitowe. Także z metabolizmem
    a to dość częste przy autyzmie
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 8th 2017
     permalink
    no tak, to by wiele wyjaśniało :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Też mam sporo problemy z jelitami, a we krwi nadmiar witamin. Mam wrażenie, że nie ma metody na mthfra.
    Dodatkowo, mam wysoką homocysteinę, a ją się przecież zbija witaminami. Zupełnie nie mam pojęcia, co robić. A lekarza sensownego nie znalazłam.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    homocysteinę zbija się głównie kwasem foliowym i dietą.
    Alfa, jeśli jesteś na fb to poszukaj grupę MTHFR Polska. tam jest sporo dziewczyn z głowami na karku.wrzuć swoje wyniki na bęben, bankowo coś podpowiedzą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    elfika: homocysteinę zbija się głównie kwasem foliowym i dietą.

    Ja gdzieś doczytałam, że głównie witaminami z grupy B - B12, B6 i B9 (kwas foliowy).
    Oraz że skuteczne obniżanie poziomu homocysteiny wymaga zastosowania wszystkich tych trzech witamin jednocześnie, najlepiej razem z biotyną (wit. B7), która niezbędna jest do prawidłowego przebiegu przemian w które zaangażowana jest witamina B12 i kwas foliowy.
    Dawki powinny być odpowiednio wysokie - 500 do 1000 mcg witaminy B12, przynajmniej kilkaset procent zapotrzebowania na witaminę B6, przynajmniej 1000 % zapotrzebowania na biotynę (B7) oraz do 1 mg kwasu foliowego (B9). Niższe dawki nie będą skuteczne - nie da się zlikwidować niedoborów narastających niekiedy przez całe dziesięciolecia dawkami które wystarczą zaledwie na pokrycie bieżących potrzeb naszego ciała.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Marion, powiedz mi coś czego nie wiem:devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    elfika: Marion, powiedz mi coś czego nie wiem

    Hehe :hugging:
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Brałam te 3 witaminy, bez B7.Suplementacha była odpowiednio duża skoro mam nadmiar witamin teraz. Mąż też homocysteiny nie potrafi zbić. Ale nie eiem jaki błąd dietetyczny moglibyśmy popełniać.
    Na grupie jestem, ale niczego mi nie doradzono.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Jaki kwas foliowy zmetylowany najlepszy.? Do tej pory brałam folian, który był w Miovarian + kwas foliowy 5 mg. Ok miesiąc przed ciążą pozostawiłam tylko Miovarian, ponieważ miałam podwyższony poziom kwasu foliowego. Właśnie kończy mi się Miovarian i nie wiem co kupić teraz. :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Jeżynka, Ty to pomyśl nad zestawem witamin ciążowych :) ja biorę obecnie optimal prenatal seeking health. dostępne na polskiej stronie muscle zone.

    Treść doklejona: 09.10.17 20:49
    Alfa, jeszcze do głowy mi przychodzi Monika Skuza [tłuste życie].
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    elfika - konsultacja u niej czy poczytać?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    gdybym była na Twoim miejscu to bym się zdecydowała na konsultację [poczytać też nie zaszkodzi ;)]. szarpie po kieszeni bo raz, że konsultacja droga to i pełno badań chce. ale biorąc pod uwagę fakt, że lekarze nie mają wiedzy, a ona o mutacji pisała już w 2014 roku to ja nie mam więcej pytań. ja mam ją w planach ale troszkę później. póki co walczę sama.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Właśnie nie ogarniam tego wszystkiego. Obecnie mam duże dawki zalecane. :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    to na spokojnie optimal prenatal daje radę :) ja mam straszne niedobory, dziś przesiadłam się na 2 kapsułki [z 8 zalecanych ;P] i całkiem nieźle się czuję. jedynie co to muszę brać w trakcie jedzenia bo mi się przełuk buntuje od kapsułek ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 10th 2017
     permalink
    A folian z solgara? Nie chce teraz zmieniać, tylko dokupić kwas foliowy. Czy przy 1298 C trzeba brać ten inny rodzaj kwasu?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 10th 2017
     permalink
    solgar na swoich produktach zaznacza, że nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży.
    tak, przy mutacji tylko forma zmetylowana.
    i jak już Ci napisałam wyżej. najlepszy jest optimal prenatal. jedyny minus to jego cena.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 12th 2017
     permalink
    Jaki kwas foliowy i jaka wit. k jest w Optimal Prenatal?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2017
     permalink
    oczywiście :)
    dokładny skład możesz sprawdź na stronie producenta.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Sprawdzałam właśnie tylko nie umiem przetłumaczyć.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Skład po polsku jest na Muscle-zone.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Ale czy ja dobrze rozumiem, że tam jest też zwykła postać kwasu foliowego? No i wit. K1 - tak z tego wynika, to chyba niezbyt dobrze dla osób z mutacjami? Mnie przynajmniej nie wolno brać K1.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    nie, nie ma tam zwykłego, w opisie muscle zone wkradł siębłąd. mieli to porawić...

    jest K 2
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    A skąd wiadomo, że K2? Bo piszą o krzepliwosci to by odpowiadało K1.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 13th 2017 zmieniony
     permalink
    bo mam opakowanie w domu.
    v
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Ok dzięki. Nie wiem dlaczego na stronie producenta jest tylko K.
    A to calcium folinate to możemy, tak?
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 13th 2017 zmieniony
     permalink
    tak, cały ten zestaw jest dla mutantów :devil::wink: biorą go zarówno laski, w ciąży, kp jak i te bez jednego i drugiego :wink:

    Treść doklejona: 13.10.17 21:45
    elfika: solgar na swoich produktach zaznacza, że nie są przeznaczone dla kobiet w ciąży.

    poprawka!
    pomyliłam solgara ze swansonem! czyli witaminy z solgara tak, ze swansona nie.
    sorka za zamieszanie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Dzięki.
    Z tym że nie wiem czy brać cokolwiek przy moich nadmiarach witamin we krwi.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    teraz nie, niech się wyplucze
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeOct 14th 2017
     permalink
    Ok. Dzięki.

    Treść doklejona: 17.10.17 12:18
    Wczoraj bylam u endo - dr nauk medycznych i najlepsza lekarka w mieście.
    Dostałam receptę na zwykły kwas foliowy, mimo przekroczonej normy i MTHFRu. Ręce opadają.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    Byłam dzis z synem i ze soba u genetyka i czytam se moje skierowanie (a skierowanie miałam na badania trofofili), no i na pasku mam taka oto listę...

    FV Ledien G1691/A/R506Q, FV R2 H1299R, FII G20210A, MTHRF C677T, MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G…

    Mam nadzieję, że to mi się nie śni :) Że to faktycznie wszystko mi zrobią :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    Alfa, standard...

    Monia, ale Ci się pofarciło ;)

    ja mutację będę robić we własnym zakresie... opinie o poradni genetycznej czd się potwierdziła - banda ignorantów... także nie traćcie na nich czasu...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    Nie ukrywam, że tak :)
    Mało tego, ja byłam gotowa na ubłaganie tych badań... Ale pomyślałam, że na spokojnie. Zobaczę co mi tym razem zleci... Przy drugiej wizycie chciałam walczyć. Nawet nie spojrzałam tam na miejscu. Dopiero w domu. Aż uwierzyć nie mogłam, że ona tak sama od siebie mi to zleciła (oczywiście po wywiadzie. A wywiad rodzinny mam mocno obciążony).

    no, ale nie liczyłam na taki cud...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    A to dla Ciebie czy dla Dwidka?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2017
     permalink
    Dla mnie. Dawidek ma zlecone inne badania ccgh I etap. Potem II etap.

    Treść doklejona: 03.11.17 23:03
    Aaaa, Kariotyp mił juz badany. Prawidłowy. Także teraz dalej...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Rozumiem. Fajnie, że tyle dostałaś. Ja dostałam mniej, bo kiedyś niektórych rzeczy się nie badało.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Wczoraj sobie czytałam o tych badaniach dla mnie i dla Dawidka, to faktycznie nie poskapiła. Dla Dawidka też dała taki badania z górnej półki rzadziej zlecanych, a podobono skuteczne w wykrywaniu wad/ chorób genetycznych. Także jestem zadowolona. A co lepsze, że ja byłam sceptycznie nastawiona, bo planowałam innego genetyka, a wcisnęli mnie do niej. Nie dość, że czekania dłużej - bo 9 mcy, to jeszcze nie o tego lekarza mi chodziło. A teraz zadowlona jestem :)
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Czasem jak los zadecyduje za nas to wychodzi nam to na dobre.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Dokładnie. Ciekawe czy coś Wam wyjdzie w badaniach.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Przyjrzawszy się mojemu stanowi zdrowia, oraz przeszłości mojej rodziny, a także teraźniejszości, to jak byk wychodzi, że wyniki wyjdą spaprane. No, ale wiadomo, że to co wydaje się oczywiste niekoniecznie jest oczywiste... Także ja też ciekawa...
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Mój Tata wyniki spaprane, a dotychczas czuje się dobrze, więc w drugą stronę też może być.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    No właśnie... Ale z drugiej strony skądś to się bierze... pytanie czy ktoś odkryje przyczynę.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeNov 4th 2017
     permalink
    Trzymam kciuki by tak było.
    •  
      CommentAuthorizzie1983
    • CommentTimeDec 2nd 2017
     permalink
    Ja biorę Jarrow Formulas Methyl B-12 (1000mcg) & Methyl Folate (400mcg) + P-5-P i do tego 400mcg Folianu Solgara, z tym, że ja mam podejrzenie rzadszej mutacji MTHFR, bo tych 2 co się typowo bada to nie mam oraz mutację PAI-1 4G. Homocysteinę też miałam wysoką, ale nie robiłam jeszcze kontrolnych badań po 2 miesiącach suplementacji.
    •  
      CommentAuthorasia1007
    • CommentTimeDec 31st 2017
     permalink
    Czym moge zastapic miovarian?
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, która z Was stosuje Folian z firmy Solgar?
    Możecie mi powiedzieć, gdzie na tej buteleczce znalazłyscie datę ważności?
    Zamówiłam z Doz.pl i nie dość, że tabletek jest 46 zamiast 50, to nie moge znaleźć daty waźności tam gdzie ponoć powinna być, czyli na szyjce butelki (ani nigdzie indziej...). Żeby się nie okazało, źe zaplacilam 57 zeta za nic... :-(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 3rd 2018
     permalink
    Mad, a dasz radę wrzucić zdjęcie?
    tak w ogóle to sam brak 4 kapsułek wg mnie jest podstawą do reklamacji. pisz do solgara i do dozu.
    oraz nie chcę dobijać ale przepłaciłaś. tu masz 100 kapsułek prawie połowę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 4th 2018
     permalink
    Ale zdjęcie buteleczki? Wygląda identycznie jak na zdjęciu w necie, tyle, że jest z etykietą w języku polskim, bo dystrybutorem jest solgar.pl.
    No widzę, że przepłaciłam, ale po prostu zamawiałam kilka rzeczy, a w innych aptekach internetowych, do których zajrzałam, cena była taka sama.
    To już nawet nie chodzi o kasę. Tylko o to, że jest to jakieś oszustwo-po pierwsze, a po drugie bez daty ważności i w związku z brakiem tych 4 tabletek, mam wątpliwość co do zawartości buteleczki. Więc brać tego nie mogę.
    Będę to wyjaśniać, jak coś się dowiem, to dam Wam znać, póki co...tak profilaktycznie podpowiadam ostrożność przy zakupie tego produktu za pośrednictwem Doz.pl.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 4th 2018
     permalink
    Ja mam inne preparaty firmy Solgar i data jest nadrukowana na górze butelki, tuż przy szyjce. Duży biały napis z nr serii i best before end...

    Treść doklejona: 04.01.18 13:38
    Nie umiem wstawiać zdjęć :sad:

    Treść doklejona: 04.01.18 13:39
    O cos takiego jak na tym zdjęciu http://provitax.pl/selen/103-solgar-selen-100-mcg-selenometionina-100-tabletek-033984025516.html
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 5th 2018
     permalink
    Dzięki Gabcia, na buteleczce, która mi się trafiła nie ma takiego wydruku, w żadnym kolorze, na etykiecie też nie ma.
    Dostałam odpowiedź od doz.pl:

    "Szanowna Pani,

    Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację. Zapewniamy, ze zależy nam na tym, aby Klienci byli zadowoleni z jakości świadczonych przez nas usług.
    Uprzejmie informuję, że informację o dacie ważności produktu zamieszczone są w ramce na etykiecie (zdjęcie nr.3).
    Informuję również, że reklamacje należy zgłaszać bezposrednio w aptece, w której dokonywany był zakup produktów.
    Powstałe zdarzenie zostanie przekazane do działu reklamacji hurtowni farmaceutycznej.
    Dołożymy wszelkich starań by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości. "

    Więc zostaje mi iść do apteki i reklamować, ale mogę to zrobić dopiero w poniedziałek.

    Treść doklejona: 05.01.18 15:31
    ps. zdjęcie nr 3 to jedno ze zdjęć buteleczki, które im wysłałam, na którym jest tabelka, w której jest napisane, że data ważności znajduje się na szyjce butelki w formacie MM/RR.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.