Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Mam problem ze skórą.
    Trochę ni stad ni zowąd zaczęłam alergicznie reagować na płyn do demakijażu oczu (dwufazowy L'oreal, przy czym cały problem zaczął się od "zaoszczędzenia" i kupienia odpowiednika Zaji )
    Swędzi mnie cała skóra..... :( Zwłaszcza nogi. Nie mogę sobie dobrać kremu do twarzy :(
    Polećcie proszę kosmetyki dla reagujących alergicznie bo już mnie szlag trafia :(
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    spróbuj może dermokosmetyków, przeznaczonych np dla skóry atopowej, zwykle są bardzo delikatne i pozbawione substancji, mogących uczulać.
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    A co do makijażu i do jego zmywania......
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    do demakijażu używam takiego kremu z AA do skóry atopowej, mam dodatkowo bardzo sucha skórę, więc to mi pomaga. Krem do twarzy mam z serii elo-baza (też do atopowej), choć najbardziej zadowolona jestem z kremu z rossmana rival de loop za 3 zł :) No, ale to taki zwykły krem, także może podrażnić. Do makijażu używam normalnych kosmetyków, nie mam z tym problemu akurat
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    obe, ja również ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    kiedys kolezanka ktora jest po kosmetologii a teraz pracuje jako konsultantka i przedstawiciel handlowy w branzy kosmetycznej powiedziala mi zeby sproboac najtanszych z najtanszych bo do nich idzie najmniej sztucznych barwnikow, utrwalaczy i ogolnie sa najbezpieczniejsze. Faktycznie dlugi czas plyn dwufazowy do demakijazu ziaja mnie nie uczulal (ale potem dodali cos zappachowego chyba bo jednak oczy mnie b.swedzialy i zrezygnowalam) a cienie wibo za kilka zl sa prawdziwym strzalem w 10.
    ostatnio dala mi plyn do demakijazu bourjouis sprobowac i sie nic nie zadzialo ale wczesniej wczesniej to tylko clinique moglam stosowac bo i na AA i na vichy mialam mega uczulenie i od razu parcha na twarzy
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Spróbuję clinique i cienie wibo. Facelle jest bardzo intrygujący jeśli chodzi o zastosowania. Na ziaję mam mega focha - ciągnie mi się to uczulenie na oczach już pół roku :(((((.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Clinique taki z drogerii bywa dosc drogi ale na allegro mozna trafic na takie mniejsze buteleczki (ja uzywam ten rozowy) bo ludzie sprzedaja dodatki do zestawow gratisowych
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    *Obe* po prostu czerwone powieki mam. Swędzi skóra na nogach bo żem się przeprowadziła i gorsza dużo woda jest :/ nie sądzę żeby coś takiego (AZS, tarczyca) bo objawy wręcz ewidentnie związane z czynnikiem wywołującym (płyn ziaji, kiepska woda). Ale może i warto sprawdzić........
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    W obu ciążach miałam badane TSH. Nie wydaje mi się. Ale sprawdzę.
    To takie ewidentne bo pojawiło się zaraz po przeprowadzce. I piszczele raczej nie. Całe nogi. Niektóre balsamy pomagają. myślę że przesuszona skóra raczej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    a probowalas zamiast balsamu stosowac olej z pestek winogron lub olej lniany?
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Nie próbowała. Spróbuję :D U mnie lniany lany litrami ;P

    Treść doklejona: 12.03.15 14:51
    *MrsHyde* tak jak oliwkę stosować. Po prysznicu na wilgotna skórę i potem osuszyć się delikatnie?
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Hydzia ja nacieram się sezamowym:bigsmile:
    Jest w bardzo wielu kosmetykach nawilzających o czym kiedyś nie wiedziałam.
    Makijaż zmywam zwykłą oliwka witaminowa z ziaji kiedyś stosowała Johnsona 3 in 1 ale zmienili opakowanie i chyba tez skład bo zaczęła mnie podrazniac. W ogóle oliwki ziaji to mam chyba wszystkie rodzaje i zużywam litrami:bigsmile:
    Krem do twarzy physiogel najlepszy krem ever dostępny w aptekach.
    --
    •  
      CommentAuthorAmelka85
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Do twarzy polecam kosmetyki Sylveco, Altera (tania seria w rossmanie) lub Biały Jeleń (choć skład nie jest powalający). Na ciało mediderm, bo działa przeciwświądowo.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    Wiherek ja na codzien nie uzywam zadnych smarowidel i tylko jak mam problemy ze skora wlaczam olej z pestek winogron, wtedy po kapieli na wilgotne cialo nakladam niewielka ilosc, tylko nie zakladaj od razu ubrania bo niestety strasznie plami i niestety sie nie dopiera (zaltwilam sobie tak bilay szlafrok frotte)

    mydlo bialy jelen uzywamy dla corki, jak dostala ran na reku od cytrusow to lekarka powiedziala ze to najlepsze bedzie i tak juz zostalo, chociaz mloda wkurza to ze sie nie pieni (plyn do kapieli tez sie nie pieni i np w moim wypadku przesusza skore)
    •  
      CommentAuthorAmelka85
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    A no i jeszcze zwykłe szare mydło jest najlepszą alternatywą i olej kokosowy do smarowania ciała :)
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Mi szare mydło baaaaardzo wysuszało skórę....... tymczasem kupiłam sobie atoperal emulsje i krem. Zobaczymy.
    Biorę wszystkie wasze sugestie pod uwagę....... Sprawdzę olej lniany po kąpieli...... Też brudzi?
    MrsHyde czym się myjesz? Ciało znaczy? Kremu do twarzy nie używasz?
  1.  permalink
    Do mycia twarzy polecam płyn cetaphil MD. Bardzo delikatny i nie wysusza. Zresztą mi go polecił dermatolog. Jest dosyć drogi, ale mega wydajny.

    Treść doklejona: 12.03.15 16:55
    Próbowałam oleju okosowego do twarzy. Kilka dni było ok, ale później niestety mnie pozapychał. Muszę spróbować do ciała. Chociaż ciało nawilżam jak mam już fest suchą skórę - nie lubię mazideł :)
  2.  permalink
    Ja do ciała używam oliwki HIPP a do twarzy kremy Sylveco na zmianę z Iwostin.
    Po ciąży wiele rzeczy się zmienia. Teraz kiedy mam zdiagnozowane hashi wiem skąd się wzięły różne problemy które po ciąży już zauważałam ale ignorowałam (sucha skóra, większa suchość pochwy itp itd).
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    wiherek: MrsHyde czym się myjesz? Ciało znaczy? Kremu do twarzy nie używasz?

    ZADNYCH kremow do twarzy nie stosuje, jestem szczesciara bo nie musze :)
    jesli juz mi sie zdarzy umalowac to wiadomo zmywam plynem do demakijazu ale ze maluje sie sporadycznie to na co dzien stosuje tylko wode, nei myje twarzy zadnymi tonikami, plynami, mydlem itp - sama woda; do kapieli uzywam bialego jelenia;


    malutka2105: Chociaż ciało nawilżam jak mam już fest suchą skórę - nie lubię mazideł :)

    o to, to, to!!! smarowidla wszelakie to dla mnie ostatecznosc, bardzo rzadko stosuje cokolwiek, nie znosze sie czymkolwiek mazac ani byc kremowana. nawet jak maz robi mi masaz to musze sie niezle nagimnastykowac zeby sie wylaczyc i czerpac z niego przyjemnosc
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 12th 2015
     permalink
    ja jakoś kilka lat temu zaczęłam zwracać uwagę na kremy i na kosmetyki które stosuję do twarzy. Tak na prawdę to nie cena czy firma ma znaczenie a skład kosmetyku, im mniej chemii im krótszy skład tym lepiej, polecam blog sroki, ona tam często pisze jakie chemiczne składniki wpływają alergizująco, na jedną osobę nie będzie miało to żadnego wpływu, na drugą osobę chemia wpłynie bardzo źle.
    Ja do demakijażu używam zwykłej dziecęcej oliwki z babydream, na wacik trochę wody na to trochę oliwki i zmywa makijaż nawet eyeliner. Zamiast toniku używam hydrolatów, ale wiadomo jak to z wyciągami roślinnymi mogą uczulać, więc trzeba metodą prób i błędów, ja bardzo chwalę sobie hydrolat z róży bulgarskiej.
    Kiedyś na twarz używałam oleju, ale nie samego, bo wtedy zapycha, tylko na rękę dawałam kwas hialuronowy na to dwie krople oleju i to dopiero na twarz, świetnie nawilżało twarz
    --
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    MrsHyde jak mi się uleży w mózgownicy Twoje podejście to może zacznę i ja tym tropem :D Tylko ja chyba będę się musiała nawilżyć jakoś (w sensie twarz) po basenie a tam chadzam często. I sucha się robię cała :/
    Kachaw dziękuję za super sugestie - będę zgłębiać temat.
    Bo to było tak że po urodzeniu pierwszej córki zaczęłam stosować szare mydło do mycia. I...... Zaczęło mnie wszystko swędzieć :( Chwalicie szare mydło więc dla mnie to dziwne. No ale ok - może mi nie odpowiada po prostu. Przeszłam na żele pod prysznic Ziaji i było ok. Do czasu przeprowadzki do dużego miasta :( Ziaja dwufazowa do demakijażu mnie uczuliła - czerwone łuszczące się powieki :( Mimo braku zmiany żelu pod prysznic - skóra masakrycznie wysuszona. Łupież i łojotokowe zapalenie skóry. Chyba przestanę stosować szampon..... Jakieś liszaje zaczęły mi na dłoniach się pojawiać :(
    Dziś posmarowałam się kremem atoperal w tubce - myśle ze troszkę złagodził skórę twarzy i powieki. Na ciało dałam emulsję atoperalu. Będę szukać dalej. Dzięki za wszystkie wskazówki i sugestie.
    •  
      CommentAuthorAmelka85
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Zbadaj wit. D3 bo ona wpływa bardzo na skóre i w okresach zimowych trzeba suplementować duże dawki.
  3.  permalink
    Olga pewnie albo szampon albo olej. Wyeliminowałaś już coś z tych dwóch rzeczy?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeMar 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja używam tylko dermokosmetyków Avene. Nic innego na twarz nie nałożę. Mam tak wrażliwą skórę, że czasami jestem czerwona jakbym się poparzyła.
    --
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 13th 2015
     permalink
    Obe wyobraź sobie że ja ten płyn do demakijażu odstawiłam ok. pół roku temu..... I uczulenie mi się utrzymuje :/ Może nie zjeść bez interwencji lekarskiej :/
    • CommentAuthormerlenke
    • CommentTimeSep 7th 2022
     permalink
    Sama mam bardzo delikatną skórę tak wieć kilka razy oglądam dany kosmetyk zanim kupię. Wybieram kosmetyki delikatne, sprawdzone, hipoalergiczne. Bardzo dobrze sprawdza się u mnie firma A derma - używam ich kosmetyków do pielęgnacji swojej skóry ale i skóry mojego dziecka.
    I nigdy sie nie zawiodłam.

    Hitem jest u mnie poniższy emolient - używam do pielęgnacji całego ciała.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.