Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny - akcje przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
    "Grupa Dziewuchy Dziewuchom"
    "Wyślij wieszak Pani Premier"
    "TRUDNY OKRES dla rządu"
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Popieram.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Też uważam, że obecny stan rzeczy jest jak najbardziej odpowiedni.
    I uważam,że projekt jest zbyt radykalny, a państwo ustawą nie powinno narzucać światopoglądu...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    W TrudnymOkresie już wzięłam udział, wieszak chyba wyślę na dniach, jedynie do Warszawy mi trochę nie po drodze...
    Moja frustracja tym krajem, tym zacofaniem, tym chorym postępowaniem sięgnęła w ten weekend zenitu. Aktualnie nie widzę dla siebie w tym kraju przyszłości (kopią też w ustawie o moim przyszłym zawodzie). A sprawa z aborcją (w sprawie której to ja nawet byłam za jej większą liberalizacją) przelała czarę goryczy. Po prostu :angry::angry::angry::angry::angry::devil:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Ja się odezwę z drugiej strony.
    Primo, trzeba mieć w ręku tę ustawę.
    Secundo, przecież jesli jest zagrożenie życia matki to prawie każdy lekarz powie, że powinno się matkę ratować, a nie dzieciątko. Moim zdaniem to media ostro nagłaśniają sprawę, przedwcześnie, przed meritum, i święte oburzenie zapanowało. POdobnie z poronieniami - że niby kryminał, że niby trzeba będzie od razu prokuratora itp. Wydaje mi się, że tak nie będzie, tylko w przypadku gdy zaistnieją jakieś niepokojące okoliczności. Podobnie prenatalne badania. Myślicie, że ktoś kto ma urodzić chore dziecko nie chciałby/nie miałby prawa wiedzieć o tym wcześniej, by się przygotować? By wiedzieć, jakie to schorzenie, jaki zespół genetyczny?

    Trochę boję się odbicia ze skrajności w skrajność jak mówił Gowin, ale przyjmuję tę inicjatywę i staram się dostrzec jej niewątpliwie dobre strony: że więcej istnień ludzkich zostanie uratowanych. Z drugiej strony z pewnością należy ulepszyć system adopcji i wsparcia psychologicznego i materialnego dla tych mam, które rodzą w warunkach trudnych i bolesnych.
    Osobiście jeśli mam wybierać, to wolę żyć w kraju pro-life niż permisywnym gdzie łamie się prawo człowieka do życia bo komuś się tak uwidziało. Kim jesteśmy by ferować wyroki "zabić go". MY WSZYSCY PRZECIEŻ ŻYJEMY.
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Ja chciałabym tylko, nawiązując do wypowiedzi Smugi podkreślić, że mega istotna jest pomoc, jaką powinny otrzymywać kobiety rodzące dzieci dotknięte wadami/problemami zdrowotnymi.
    Sama taką pomoc otrzymałam, i do końca życia będę wdzięczna hospicjum perinatalnemu prowadzonemu przez łódzkiego Gajusza.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Smuga, masz dużo racji.
    Ale ja, czytając projekt ustawy, uspokojona nie jestem.
    I piszę to od siebie, nie pod wpływem medialnych wypowiedzi. Zawsze staram się szukać wiedzy u źródła.
    Mój katecheta w liceum mawiał, że każda matka poświęci swoje życie, żeby urodzić dziecko. Ten sam katecheta mawiał, że ciąża z gwałtu oznacza, ze gwałtu nie było, tylko kobieta chciała. Bo jak jest gwałt i kobieta jest w stanie zagrożenia, to organizm się broni i nie dopuści do zapłodnienia...
    Nie popieram całkowitego zakazu aborcji. A to kto, za co i jakie konsekwencje poniesie, będzie zależało głównie od interpretacji prawa i nadgorliwości urzędniczej. I nie jest to jedyna w naszym kraju ustawa (projekt póki co) stwarzający olbrzymie pole do nadużyć.
    Ale również jestem przeciwnikiem aborcji "na życzenie".

    A zapis zobowiązujący państwo do pomocy- jestem jak najbardziej za!
    Gajusz robi cudowną robotę, nie jestem w stanie wyrazić swojego podziwu. Ale to są jednostki, a pomoc, o jakiej pisze brom, powinna być wszędzie. A nadal są lekarze i porodówki bez emapatii dla "normalnych" porodów, o tych trudnych nie wspominając.

    Niemniej jako kobieta, matka, która ma córkę - chciałabym żeby pozostawiono mi możliwość wyboru, nie narzucano mi jedynego słusznego rozwiązania.
    Wszak nie wszystkie kobiety mają tyle siły, co brombap.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja chyba wolałabym, żeby zamiast zaostrzania istniejących przepisów, właśnie pójść w kierunku zwiększenia pomocy - i to nie tylko dla kobiet, które urodzą chore dzieci, ale też dla tych, które swoich dzieci nie chcą. Być może przy właściwej formie wsparcia część z nich zdecydowałaby się dziecko urodzić i oddać do adopcji? A co tak naprawdę da tak restrykcyjne prawo? Czy przypadkiem dzięki temu nie zwiększy się podziemie? No i boję się, jak to będzie wyglądało w praktyce - bo co to znaczy "nieumyślne spowodowanie poronienia"? Że kobieta nie zadbała o siebie należycie? A co w przypadku ciąży pozamacicznej? Niepokoi mnie to.
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Tak, właśnie też niepokoi mnie kwestia pozamacicznej. No i właśnie zagrożeń życia. Trzeba śledzić info. Natomiast zaostrzać ogólnie - tak. Nie uznaję eugeniki. Mam szwagierkę z zespołem Downa.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    karolciat: Ten sam katecheta mawiał, że ciąża z gwałtu oznacza, ze gwałtu nie było, tylko kobieta chciała. Bo jak jest gwałt i kobieta jest w stanie zagrożenia, to organizm się broni i nie dopuści do zapłodnienia...

    przepraszam bardzo ale dla mnie to jakies wierutne bzdury, pierd... jakich malo
    wiekszej glupoty jeszcze nie slyszalam :devil::shocked::devil::shocked::devil::shocked::devil:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Po co cytujecie takie głupie teksty?! Ile ludzi tyle opini, są głupi lekarze, katecheci, ksieża , kierowcy i sklepikarze itd. Nic to nie wnosi do dyskusji...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Smuga: Natomiast zaostrzać ogólnie - tak. Nie uznaję eugeniki. Mam szwagierkę z zespołem Downa.


    Ok. Wszystko jasne. Ja też nie jestem zwolenniczką aborcji. Ale ponawiam pytanie - co z podziemiem? Zaostrzyć prawo i udawać, że się tego nie widzi? To trochę zamiatanie pod dywan. Nie przekonuje mnie taka sztuczna moralność :confused:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    ale dlaczego przeciwnicy mają decydować za wszystkich. nie jesteśmy Muszkieterami.
    ja za nikogo decydować nie będę i nie życzę sobie tego w stosunku do mnie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Zgadzam sie z Lily, nie to bylo sens.wypowiedzi karolciat:wink:przeciez kazdy wie, ze to bzdury:wink:
    Serio myslicie, ze dojdzie do tego zaostrzenia przepisow? Bo mnie sie wydaje, ze to media rozdmuchaly sprawe, byc moze (choc to juz teoria spiskowa:devil:) rzad cos mocniejszego przepycha pod stolem, a to cale zamieszanie to tylko przykrywka?
    Wg mnie ustawa w obecnej formie jest dobrym kompromisem. I nie zgodze sie ze Smuga, ze zaostrzona uratuje wiecej zyc. Co najwyzej jeszcze bardziej rozwinoe podziemie aborcyjne.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    We Francji ustawa aborcyjna jest bardzo liberalna. Jest to również jedno z państw z najlepiej rozwinięta polityką prorodzinna. Nie jest to kraj ani zacofany ani "permisywny"gdzie łamie się prawa człowieka. ..
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frances: Serio myslicie, ze dojdzie do tego zaostrzenia przepisow?

    Fran, przecież pisuar ma większość.

    Frances: rzad cos mocniejszego przepycha pod stolem

    ponoć w piątek będzie jakieś głosowanie, ale nic więcej nie wiem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frances: I nie zgodze sie ze Smuga, ze zaostrzona uratuje wiecej zyc. Co najwyzej jeszcze bardziej rozwinoe podziemie aborcyjne.


    Oczywiście. Nie od dziś wiadomo, że radykalne zakazy mają zwykle skutek odwrotny do zamierzonego. Jestem przekonana, że lepszy efekt dałoby realne wsparcie dla kobiet w trudnych sytuacjach niż zaostrzanie przepisów.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    moya - serio we Francji tak dobrze? To ciekawe dlaczego ostatnio protestowali w obronie rodziny...
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frances: Bo mnie sie wydaje, ze to media rozdmuchaly sprawe, byc moze (choc to juz teoria spiskowa) rzad cos mocniejszego przepycha pod stolem, a to cale zamieszanie to tylko przykrywka?

    To nie teoria spiskowa, to jest bardzo możliwe, bo tak działa polityka. Odwrócić uwagę i przepchnąć coś innego, nie raz już tak robiono.

    Jak dla mnie to zaostrzanie nie jest motywowane dobrem poczętych. To jest manifestacja siły politycznej, pokazanie "kto tu rządzi" i kto ustala zasady - PiS ramie w ramię z katolickim Episkopatem. Smutne.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Tak, nawet bardzo dobrze. Protesty w obronie rodziny dotyczyły małżeństw homo.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    We Francji jedna trzecia ciąż kończy się aborcją. Przepisy jednak mają znaczenie....u nas tak źle nie jest.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Smuga: We Francji jedna trzecia ciąż kończy się aborcją

    no i?

    nie Twoja broszka.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Smuga: We Francji jedna trzecia ciąż kończy się aborcją. Przepisy jednak mają znaczenie....u nas tak źle nie jest.


    W oficjalnych statystykach. Ile jest w naszym kraju nielegalnych aborcji, tego nie wie nikt. Nie można udawać, że jest dobrze, pokazując tylko oficjalne liczby, przecież to jest całkowicie pozbawione sensu.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Jedna na 5 dla ścisłości.

    Treść doklejona: 04.04.16 19:30
    We Francji aborcja jest legalna, wiec i statystyki są oficjalne.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Oczywiście, jeśli wolność sumienia jest to spokojnie da się radę moralnie przeżyć życie niezależnie od panującego prawa. Ale jest wielka ilość tych, którzy nie kierują się sumieniem, a uważają, że wszystko co legalne jest dobre i normalne. We Francji aborcja jest bardzo wpisana w społeczeństwo (tak pewnie u nas było kilka dekad temu, no nie wiem) i nie da się zaprzeczyć temu, że ofiar jest przez to więcej.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    moya212: We Francji aborcja jest legalna, wiec i statystyki są oficjalne.


    Tak, wiem, ja się odniosłam do zdania, że "u nas nie jest tak źle". Bo tak naprawdę, nie wiemy, jak jest, skoro wiele zabiegów jest przeprowadzanych nielegalnie. Albo za granicą, u bardziej liberalnych sąsiadów.
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    En France, 220 000 interruptions volontaires de grossesse sont pratiquées chaque année, soit un avortement pour trois naissances.

    Sprawdziłam, prawda jest pośrodku: 25 % ciąż kończy się aborcją. UN AVORTEMENT POUR TROIS NAISSANCES ( a nie "SUR TROIS GROSSESSES").
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    To jeszcze sprawdź na stronie ministerstwa zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Tosia - gdzie Ty widzisz "ustalanie zasad" przez katolicki episkopat???Gdyby rzeczywiście Krk miał jakikolwiek wpływ na rządy czy ludzi, już dawno w Polsce byłoby inaczej:P
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    ok już wszystko jasne - lewaki nakłamały:
    http://www.fronda.pl/a/kolejne-klamstwa-o-projekcie-ustawy-chroniacej-zycie,69127.html
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Smuga: Nie uznaję eugeniki. Mam szwagierkę z zespołem Downa.

    Trochę chybiony argument - nie Ty ją przecież urodziłaś.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    nie jestem za aborcja na zyczenie, ale dla mnie NIEDOPUSZCZALNE jest zmuszanie kobiety zeby rodzila dziecko z gwaltu; nie zostalam zgwalcona, nie znam osobiscie nikogo kto zostal brutalnie zgwalcony przez obca osobe (ale znam taka przez partnera) ale sama przemoc jest wystarczajaca trauma a tu komentarze ruchu prolife ze sie w kolejce pary do adopcji ustawia albo instynkt macierzynksi sie zrodzi... tak, zwlaszca u zgwalconej przez ojczyma 12latki czy innej malolaty ze zbiorowego gwaltu po otumanieniu tabletka gwaltu
    jestem ciekawe jakby poloswie i przeciwnicy aborcji mowili gdyby to dotyczylo ich zon, corek, siostr... zreszta te z was ktore maja corki, moze warto popatrzec na najblizsza rodzine? bo to juz nawet nie na siebie same.. tylko na wlasne dzieci

    zreszta tak jak w przypadku tego chorego maluszka ze sprawy Chazana jeden z jego oponentow - dr R. Debski opowiadal jak w swoim szpitalu w wielkiej tajemnicy terminowal ciaze dzialaczy w obronie zycia poczetego bo "to wyjatkowa sytuacja" (bo ich dotyczyla)



    Lilka dla mnie akurat wiarygodnosc Frondy jest watpliwa, zreszta szydlowa tez sei dzisiaj wypiera ze nie przedstawiala swojego stanowisko jako premier a jako osoba prywatna; widac premierem jest kiedy jej wygodnie
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    ale to nie link do opini FRONDY tylko ORDO LURIS

    Treść doklejona: 04.04.16 20:36
    ten projekt obywatelski już się pojawiał DWA razy w sejmie i jak najbardziej go popieram

    Treść doklejona: 04.04.16 20:37
    Teraz psy szczekają , bo jest szansa, ze sejm się nad nim pochyli - do tej pory był odrzucany po pierwszym czytaniu
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    "Lewaki nakłamały", "psy szczekają" - Lily, proszę, nie obniżaj poziomu tej dyskusji :confused: Temat jest poważny, rozmawiajmy zatem jak poważni ludzie.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Lily, a tymi psami to kto jest?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Lily, ile w Tobie agresji.... Lewacy? Psy szczekają?
    To ludzie.... Myślą inaczej niż Ty, pewnie w większości dlatego, ze ich światopogląd nie opiera sie na wierze w Boga. Nie oznacza to jesdnak, ze nie należy im sie szacunek.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    A ja Lily zrozumialam inaczej:confused:, ze ten projekt ustawy to inicjatywa jakiegos ordo iuris i ze juz dwa razy byl w sejmie poprzedniej kadencji. Nigdy nie przeszedl, z wiadomych wzgledow i teraz rowniez nie przzejdzie no ale chociaz PiS podda pod dyskusje jakko projekt obywatelski. Tylko tym razem ten caly KOD i tym podobne naglosnil sprawe wiadomo czemu:wink:w ta wersjee jestem bardziej sklonna uwierzyc niz w to, ze PiS poprze zaostrzenie przespisow.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Fran, a z ciekawosci... Dlaczego wg Ciebie nie poprze?
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frances czy ty przeoczyłaś wypowiedź J. Kaczyńskiego, że całe PiS prawdopodobnie poprze ten wniosek?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Serio, byla taka wypowiedz? Przyznamm sie, ze staram sie byc z dala od wszelkich programow informacyjnych, gdyz wiesci zza zachodniej granicy powodowaly u mnie nerwice lekowa i czarne wizje 3 wojny swiatowej:wink:
    Szczerze to wydaje mi sie to tak nieracjonalne, ze myslalam, ze nie popra. Po prostu. Serio Kaczynski tak.mowil? Czy to wyrwane z kontekstu slowa? Albo natemat napisalo?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    No robi się merytorycznie...wyłowiłyście jak zwykle to co "najważniejsze" , a to że projekt obywatelski DWA razy był czytany bo zebrał ponad 10 000 podpisów już się nie liczy?:devil:
    Nie było wtedy szumu co nie? Feministki (to nazywam szczekaniem psów) nie właziły do kościołów i nie krzyczały na księdza (obrzydliwe to było imho) bo były spokojne , miały Nowicką, i resztę bandy w sejmie...

    Treść doklejona: 04.04.16 21:24
    Jaheira - trudno mi szanować osoby, które w tak podły sposób kłamią i nie szanują miejsc kultu oraz mojej religii w tym Mszy św.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Frances, tutaj na przykład znajdziesz tę wypowiedź - klik. Przy czym Beata Sz. dziś już wymiękła i twierdzi, że w czwartek wypowiadała się prywatnie :confused:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Nie, ja sie wycofuje, nawet nie czytalam projektu ustawy. Ordo iuris faktycznie pisze, ze bzdury lewica rozsiewa, smiem twierdzic, ze ordo iuris scisle wspolpracuje z prawicaa zatem trzeba by chociaz projekt przeczytac...inna sprawa, ze nie mam.zielonego pojecia nt interpretacji prawa:wink: no i oczywiscie nie zamierzam go czytac, bo piekna wiosna za oknem:wink:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Takie krótkie życie mamy, po co być śmiercionośnym? Nawet popierając za fasadą neutralności i leseferyzmu coś, czego nigdy bym nie zrobiła?
    Zaostrzenie ustawy plus realne wsparcie, empatia itp to byłby lepszy świat dla wszystkich. W wielu przypadkach chodzi o rozmowę i proste "you can do it, I can help". Plus konkretne kary dla tych, którzy kobiety w takiej sytuacji postawili.
    *elfika* ja wiem, że mnie Francja nie musi obchodzić, ale poniekąd obchodzi mnie cały świat. Jestem przekonana, że każdy może wnieść weń coś dobrego i każdy ma prawo by się narodzić.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    a może zamiast "eee" jakieś argumenty sensowne??? Bo "eeee" to można wszędzie sobie wkleić...

    Treść doklejona: 04.04.16 21:46
    Może Wam podlinkować czytania tego projektu, poprzednie? Widziała któraś w jak chamski sposób potraktowano osobę czytającą w sejmie ?
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Lily, strasznie agresywna jesteś. Wyluzuj, to pogadamy. W takim języku nie bardzo jest o czym :/
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Lilka a gdzie szacunek do osob ktore sa innego wyznania/nie wierza w Bogaa a sa obywatelami polskimi?
    panstwo powinno byc SWIECKIE, uwazam ze episkopat nie powinien ingerowac w polityke/ustawy
    jakiekolwiek zaostrzanie obecnego brzmienia to zwyczajne nieporozumienie nie tylko dla mnie ale wiekszosci znanych mi osob (takze posrod znajomych z elektoratu PISu)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    Smuga, ale o czym Ty mowisz? Zaostrzenie?!? Wyobrazasz sobie, ze idziesz siedziec czy Ty czy Twoj lekarz, bo ciaza ulokowala sie w jajowodzie, jajowod pekl. Jak wiadomo, ciaza nie ma szans sie rizwijac w takich warunkach. Sytaucja ta zagraza rowniez bardzo powaznie zyciu kobietu, ale nic nie mozna zrobic, bo aborcja jest nielegalna?!? Czy tez dochodzi do poronienia samoistniego, dajmy na to w 11 tc i co? I kobiete ciagaja po sadach, bo moze nie lezala z nogami w gorze tylko zajmowala sie rocznym dzieckiem?
    Dlatego wg mnie ta ustawa, przynajmniej w takiej formie jak to rozdmuchaly media, nie ma wg mnie zadnych szans:confused: no ale juz sama nie wiem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Lily, odnośnie sensownych argumentów- przeciez dobrze wiesz, ze nie moze byc mowy o sensownej dyskusji, gdy ktos chce zmusić innych do pewnych zachowań.
    Czy Ty czułaś sie zmuszona/byłaś zmuszana do przerwania ciazy? Czy uważasz, ze kobieta jest dzis przymuszana w jakikolwiek sposób do tego?
    Nie.
    Aborcja jest dopuszczona w tzw.szczegolnych przypadkach, o których bez sensu dyskutować, bo sa one rzeczywiście skrajne i daleko im do normy. Kobiety, ktore sa w tej szczególnej sytuacji, same podejmują decyzje co dalej. Nie mamy w Polsce prawa, ktore pod groźba kary więzienia, nakazuje im ciąże usuwać.
    Napisze za siebie- nie usunęłabym ciazy i jestem przeciwna aborcji. Uważam jednak, ze w tych szczególnych przypadkach, poniewaz ich(na szczescie!!!) nie doświadczyłam, nie mam prawa oceniać i decydować za inne kobiety.
    Po prostu........................

    I wiesz co Lily....? Ciebie oburzają zorganizowane akcje feministek, ktore zakłócają msze św.. A w czym one sa gorsze od ludzi, którzy z Bogiem na ustach, różańcem w ręku rzucają sie na dziennikarzy, przerywają wykłady, wyzywają innych? Lily w czym?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2016
     permalink
    "strasznie agresywna"???? - hydro Ty chyba agresywnych wypowiedzi nie czytałaś - jak chcesz sobie zobaczyć to zapraszam do posłuchania tych czytań z poprzednich lat.
    A gdzie Ty Hydzia widzisz ingerencję? W tym że apelują do swoich wiernych o poparcie dla tego projektu? Apelują do nich, nie do innych wyznań czy ateistów.
    Czy któraś z "eeeeuujących" napisze mi szczerze czy słyszała o tej incjatywnie kiedy była czytana w sejmie poprzedniej kadencji?!Słyszała? czytała? widziała?
    Założe się że nie, jak pisałam wyżej szumu robią khmmm "środowiska lewicowe" (żebym nie wyszła na agresywną) , bo nie mają swoich ludzi w sejmie i się zwyczajnie boją...ruszcie głowami...

    Treść doklejona: 04.04.16 22:12
    Jaheiro - daj przykłady tych "Bozych bojowników" ,o jakie wykłady Ci chodzi i jakich dziennikarzy?
    Dla Ciebie dziecko w zespołem Downa to skrajny przypadek? A takie są dziś zabijane w majestacie prawa...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.