Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie kiedy przekrecalyscie fotelik przodem do jazdy? Bo mała już zaczyna podkurczała lekko nogi, nie jakoś tam bardzo. Ale zastanawia mnie jak długo jeszcze ja wozić tyłem.
    -- []
  1.  permalink
    Ja zawsze wozilam tyle, a jak mlody przestal sie miescic to przesiadlam go na "normany" fotelik z wkladka.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    My mamy normalny fotelik. Do 9 kilo tylko tyłem. A od 9kg można już odwrocić, wyprostować i wozić przodem aż do 18kg.
    -- []
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    A ten mały fotelik można w ogóle wozić przodem do kierunku jazdy? On chyba jest tylko tyłem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Ja kupiłam mojemu synkowi juz większy fotelik (ten od 9 kg) przodem do kierunku jazdy.
    W tym foteliku/nsidelku juz się nie mieścił i nie chciał absolutnie jeździć, zawsze był krzyk i histeria.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    No właśnie jak zaczęła chodzić donprzedszkola to teraz jak ja sama odbieram to siedzi tam sama z tylu i nic bidula nie widzi ani ja jej. Wiec dlatego sie zastanawiam czy nie będzie lepiej i dla niej o dla mnie ja odwrocić.
    Moya gratulacje!!!!
    -- []
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Oleńka - ale Ty masz taki fotelik odwracany?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dziękuje za opinie nt rozszerzania diety ;-)
    Olewam temat, jak cos mi wyrwie z reki i włoży do paszczy to bedzie po sprawie, jak nie to poczekam na powrót.
    Na razie hipnotyzuje usta ruszające się podczas jedzenia ;-)

    dżasti: O matko, dziewczyny- ja mam plaska potylice jak deska. Wezcie mnie nie straszcie, ze przez to ze mna cos nie tak. Zreszta nie czuje sie, zeby bylo ze mna cos nie tak- no, ale moze o tym nie wiem
    u mnie rozpuszczone wlosy zaslaniaja, ale okropnie wygladam w kucyku. Bo wygladam jakby mi kto patelnia od tylu przylozyl. Jedynie w wysokim kucyku, gdzie ogon przykrywa.

    Przez chwilę myślałam, ze to mój post ;-) Bo chciałam to samo napisać i nie wiedziałam czy juz napisałam i mam sklerozę, czy jak ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Dzasti my mamy takie coś

    Treść doklejona: 09.02.16 22:47
    I na pozycji 0 fotelik sie odchyla i przypina tyłem do kierunku jazdy ze dzidzia leży tak jak w tym normalnym dla noworodków. Jak odwracasz przodem to siedzisko sie prostuje.
    -- []
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Oleńka, ostatnie badania mówią, że im dłużej dziecko jeździ tyłem, tym bezpieczniej. Chodzi o przeciążenia w razie ewentualnego zderzenia, o proporcje wagowe głowy dziecka do reszty ciała. Poczytaj sobie o skandynawskim test plus, jeśli masz chwilę. Podkurzanie nóżek nie jest wyznacznikiem za malego fotelika- ważne, żeby główka nie wystawała poza krawędź.
    Przy Krysi wydawało mi się, ze pas mocujacy ciśnie ją w nóżki i jak miała 16 m-cy przesadziłam ją z 0-13 do 9-18 i jeździła już przodem, choć ledwie się łapała wagowo i wzrostowo na ten drugi fotelik.
    Teraz przy Wojtku odkryłam, że nóżki mogą być nad pasem i wtedy jest mu całkiem wygodnie :)
    Także jeśli można odwlec przesadzanie dziecka z tyłu do przodu to dobrze to zrobić. Pewnie gdybym wiedziała wcześniej to co teraz, kupiłabym Krysi 0-18 czy 0-25 tyłem. Ale ponieważ mam maxi cosi tobi, który mało nie kosztował, nie będę się rzucać na kolejny fotelik, bo te RWF kosztują ponad 1000 zł...
    Ale odwrócenie Wojtka odkładam w czasie. Choć fotelik 9-18 zaraz się zwolni, bo Krysia już jest do niego za wysoka...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.02.16 22:53</span>
    Oleńka, masz bardzo dobry fotelik. I właśnie czytam w jego opisie "Możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy, aż do osiągnięcia wagi 18kg - zalecane ze względu na większe bezpieczeństwo i komfort podczas podróży." Także jak ci dziecko nie marudzi, to go nie odwracaj, nawet jesli piszą,że po 9 kg można. Takie moje zdanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Na razie nie marudzi:) w sumie przedszkole nie jest daleko. Przy ładnej pogodzie odstawiam auto i idę po nią na pieszo. Wiec może faktycznie warto poczekać. Dzięki!:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 9th 2016
     permalink
    Ola moj Oliwerek juz od miesiaca jezdzi w tym drugim, najnormalniej sie nie miescil, nogi i glowa wystawaly, duzych mam chlopakow po prostu. Sa dzieci co n roczek ledwie do 10kg dobijaja a sa tacy co 13kg maja. Almelka niby dziewczynka wiec drobniejsza pewnie. Na szczescie jezdzimy tylko w naszym malym miescie wiec predkosci nie rozwijamy, no ale jednak juz przodem jezdzi Oli od nowego roku. A jaka ma radoche:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Wika tez już dawno w 9-18 jeździ mamy romera kinga po Milce
    u nas stan psychiczny Wiki przyspieszył zmianę:D
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Ja Maksia przesadziłam do fotelika 9-18 kg jak miał 9mcy i 3 tyg. Ale Maks był bardzo duży i już wyrósł z tego małego fotelika (pasy były już za nisko). No, ale Maksiu siedział już. A Aleks jeszcze nie siedzi i jest dużo mniejszy, więc myślę, że spokojnie pojeździ do roku w tym pierwszym foteliku.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    No my zaczelismy od tego malego pierwszego, bo mielismy 3 w 1 wozek. I jak Amelka miala 3 miesiace to miala masakrycznie ciasno w nim a jechalismy do PL. 24h w czyms takim mi sie nie widzialo jej wiesc, wiec kupilismy Jolie, ktory jest rewelacyjny.
    Ja mam teorie taka, ze zeby nie podnosic cen wozkow i fotelikow firmy je po prostu zmniejszaja a cena utrzymuje sie ta sama przez kilka lat... no bo mniej materialow zuzywaja na produkcje, ale wlasnie kosztem i tak klienta... No bo jak 3 miesieczne dziecko moze sie w barkach nie miescic w woteliku w ktorym powinno byc do co najmniej roku... Zreszta glebokie wozki tez mi sie wydaja strasznie wazkie i krotkie... Mam znajome ktorych dzieci nie mogly sie juz wyprostowac w wieku 4 miesiecy...:confused:
    -- []
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Jeśli już mowa o wózku to kiedy przesadzić do sportówki? Ja planowałam w maju jak Oliwia bedzie miała około 7 miesiecy .Mój pulpet juz tez ma coraz mniej miejsca i widać ze nie bardzo interesuje ją leżenie gdzie nic nie widać bo spacery w ostatnim czasie to w wiekszosci płacz:neutral:
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 10th 2016
     permalink
    Bo wiecie jeden aspekt to czy dziecko sie mieści czy nie ale drugi jak nieść w jednym reku dziecko które wazy 9czy 13kilo gdy sam fotelik wazy jeszcze troche. U nas tez byla spraw jasna w momencie w ktorym gutek przestal się dopinać pasami :)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Pomóżcie! Mała dzisiaj miała szczepienie. Cały dzień wszystko było ok, nawet się dziwiłam że nie marudzi. Po kąpieli zaczęła strasznie krzyczeć i nie może się uspokoić. Przestaje tylko jak z nią chodzimy i lulamy, jak tylko usiade to znowu krzyk :cry: dałam już przeciwbólowy, co mogę jeszcze zrobić? Dodam że to nie płacz tylko straszy krzyk, aż tchu czasem złapać nie może :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Nie szczepić zgłoś to jutro do pediatry i do Sanepidu bo to jest NOP (nieutulony płacz). http://www.biomed.pl/Ulotka_dla_niedowidzacych/DTP__Szczepionka_bloniczo-tezcowo-krztuscowa_adsorbowana Poczytaj sobie i walcz o swoje przy NOPIE nie szczepiłabym kolejny raz.
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Teraz niby śpi, ale cały czas zaciąga się tak dziwnie powietrzem. Robi przy tym takie yYyh.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Ikaan zaciąga się powietrzem pewnie, bo z takiego płaczu mocniejszego tak dzieci robią. W sensie, tak zarzuca nimi, coś jak zanoszenie się, ale obserwuj ją. Ja bym to zgłosiła jako Nop w sanepidzie. Mam nadzieję, że już się malutka uspokoi i że jutro będzie lepiej. Trzymajcie się ciepło. Daj znać czy przestała tak się tym powietrzem zaciągać, bo to powinno też po chwili ustąpić, jak się dziecko już zupełnie uspokoi.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    No właśnie śpi już ze 20 minut Ale wciąż się zaciąga dlatego się martwię. Bo że dzieci tak robią to wiem, no ale myślałam, że zaśnie i przestanie :sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    A powiedz to tak równomiernie się zaciąga, czy to się wydłuża coraz bardziej w czasie? Masz możliwość telefonicznej konsultacji z pediatrą? Tak napisałam o tym zaciąganiu, bo ja byłam w szoku, gdy Nadia zrobiła tak po raz pierwszy, z tymże była dużo starsza niż Twoja Lusia. Po prostu nie wiedziałam, że tak dzieci po większym płaczu mają.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Niestety nie mam możliwości zadzwonić do pediatry. Zaciąga się raz mocniej raz słabiej co około 10 s. Nie wiem może znajdę jakiegoś prywatnego Ale o tej godzinie to chyba graniczy z cudem :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Kurde Ikaan to szukaj i dzwoń albo pojedź na IP, no jak czujesz... niepokojąco to brzmi.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 11th 2016
     permalink
    Przebudziłam ja trochę żeby zobaczyć czy wszystko ok. Otworzyła oczy i zasnela dalej. Teraz już się tak nie zaciąga. Kurde normalnie w takich chwilach to serce w gardle się ma. Mam nadzieję, że już wszystko dobrze będzie. Te szczepienia są straszne, zawsze po nich 3 razy bardziej obserwuje małą. Tyle się słyszy, że się to źle skończyło. :(

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.02.16 22:30</span>
    A nie szczepić tzn ta szczepionka akurat? I po co zgłaszać do pediatry? Coś zrobia czy tylko do ich wiadomości?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeFeb 12th 2016
     permalink
    Nie szczepic ta szczepionką (choc ja jestem przeciwniczka szczepien wogóle no wyjatkiem jest wzw ) Zgłosić do pediatry i do sanepidu trzeba bo jest to NOP (Niepożądany odczyn poszczepienny) muszą to zgłosić dalej a ty masz w razie jesli zdecydowałabys sie nie szczepić kolejna dawką to masz podkladke że ryzyko powikłań przewyższa ryzyko zachorowania i że Twoje dziecko źle reaguje na ta szczepionkę. Wejdź sobie na fb https://www.facebook.com/StopPrzymusowiSzczepien/?fref=ts poczytaj zapytaj co z tym zrobić dalej pomogą.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 12th 2016
     permalink
    ikaan, a jaka szczepionka szczepilas? jaka nazwa? te darmowa czy jakas platna atenuowana?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny chciałam się przywitać. Córeczka moja ma 1 tydzień, także ogarniamy naszą nowa rzeczywistość, od razu chciałam się poradzić odnosnie balsamu/oliwki. Na brzuszku zauważyłam przesuszoną skórkę, jaka oliwke polecacie? widocznie balsam ktory uzywam nie daje rady.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ja przez pierwsze 2 miesiące nie używałam żadnych kosmetyków. A łuszcząca sie skutki sama pięknie sie zluszczyla.
    -- []
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    czyli taka łuszcząca się skórka to normalka ? Oliwki wolałabym uniknąć, mam wrażenie że skóra wtedy nie oddycha. Uzywam emulsji Dzidziuś.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Efciu, moja Ola po urodzeniu łuszczyła się na całej powierzchni ciała :smile: Nawet na powiekach.
    Ale to chyba dlatego, że po terminie się urodziła.
    W każdym razie samo przeszło, nie używałam balsamu.

    Treść doklejona: 13.02.16 19:23
    A ja chciałam jeszcze do wszystkich mam dzieciaków w wieku 3-9 miesięcy:
    zerknijcie sobie na najnowszy wpis mataja.pl i jeśli macie ochotę przysłużyć się nauce (angielski wymagany), podzielcie się waszym doświadczeniem karmienia lub nie karmienia piersią.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny, mój Ilyasek chodzi! !!!!!! No mój kochany maleńki misiu chodzi:))))))
    Juz od kilku dni stawiał dwa trzy kroki, dziś pognal przed siebie :) normalnie wzruszenie niesamowite :))
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Gratulacje dla Ilyaska :wink:
    Mój dziad ani nawet nie próbuje. Nawet jak go za rączki wezmę, czy pod paszki.
    Leń patentowany :shamed:

    Zawsze mówiłam, że Nina takie dziecko stateczne, że bawi się większość dnia na dywanie. Ale ten łobuz ją bije na głowę. W swej stateczności :cool:

    Mój mąż - od dziecka zapalony sportowiec - ofc załamany :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Mya to super! Gratulacje.
    Amelka już przy meblach sie porusza. Ustanie czasami na pare sekund bez trzymania. Ale jeszcze jej troszkę trzeba.
    -- []
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Yyyyy moglyby wasze maluchy dac szanse starszakom.. teo nie boj zaby gut dalej nie chodzi
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    U nas Maksiu zaczal chodzic jak mial 15,5 mca i mysle, ze Aleks bedzie podobnie. Albo i pozniej. Bo Maksiu to choc siedzial juz a ten jest taczanka. Nic zero. Lezy tylko. Do tej pory jezdzi w gondoli. Myslalm, ze Maksa dlugo w gondoli wozilam (7,5 mca) ale Aleks bije na glowe brata.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Dżasti, Ola też w gondoli jeszcze. Bijemy rekord na osiedlu i wzbudzamy zdziwienie dookoła.
    Posadzona siedzi bardzo dobrze, więc może i dałaby radę w spacerówce, ale że zima i mi się wciąż ta moja iskierka malutka w gondoli mieści, a w wózku i tak zwykle śpi, to sobie myślę, że jej i cieplej, i wygodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Ewasmerf to była zwykła darmowa szczepionka. Na szczęście rano obudziła się i było już jak zwykle. Ale spała z nami całą noc bo miałam stracha.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 13th 2016
     permalink
    Gajka też się jakoś do chodzenia nie garnie... Łazi przy meblach i to wszystko. Żadnego postępu od dawna :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Moi obaj rozwijają sie bardzo podobnie. Dawidkowi brakowalo 12dni do 11miesiecy gdy postawil pierwsze kroczki, teraz Oliwciowi brakowalo 9dni do 11miesiecy. Niby każde dziecko inne ale moi chlopcy w wielu aspektach tak maja.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Moja gibonuje, a mojej koleżanki córka- trzy tygodnie starsza od Jaśki CHODZI (!!!) przy meblach, raczkowała (czworakowała) cały tydzień i jak wstała do mebli, tak już nie raczkuje za bardzo. Jak miala 6,5 m-ca stanęła pierwszy raz w łóżeczku, taka zdolna bestia.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Sroda! Błagam Cie!!!! nie żartujesz?
    Gabinka z aktywnosci - kreci głowa :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ul_cia: Gabinka z aktywnosci - kreci głowa

    Kłamczucha :wink: Osobiście widziałam jak pięknie i obraca się na boczki i usiłuje fiknąć na brzuch :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ale jeszcze trudno jej zarządzać ta swoją masą w tym względzie :)))
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ul_cia, no nie żartuję. Jak mi przysłała mms-a ze zdjęciem 6,5 miesięcznej Zuzi stojącej w łóżeczku, to zbladłam.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeFeb 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Wierzcie lub nie ale to nie jest zaden ewenement, 6miesieczniak stojacy, ja sama znam 5cioro takich dzieci, w tym moi obaj chodzili po lozeczku. Mimo to samodzielnie chodzic zaczeli w "rozsadnym" czasie 11miesiecy. Rozne sa dzieci, dla mnie szokiem jest roczniak mowiacy wiecej niz tak/nie.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ula wygralabys te lucytacje jakbys napisala ze z aktywnosi to gaba robi dziubek ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    Ja też znam kilkoro stojących w łóżeczku polroczniakow (patrz dzieci moich braci) oraz chodzących 9-cio miesieczniakow (patrz dzieci Nightingtale z 28).
    Moje postanowiły się w ten schemat absolutnie nie wpisywać :wink:
    Chociaż dzisiaj Hug wziął Ikeowskie krzesło i popychajac je przed sobą przeszedł cały salon. Także no czyta forume, nie ma zmiłuj. Albo mu Nina doniosła :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 14th 2016
     permalink
    No to mój chłopak starszy wcześniej zaczął mówić niż chodzić. Na czworakach zaginał a potrafił sklecić już dwa słowa a nawet trzy słowa. (np. tata nie ma mniam mniam).
    Moja mama mówi, że ja zaczęłam chodzić jak miałam 8 mcy i zaraz też gadać pierwsze słowa. Choć tak przez palce wierzyłam jej z tym gadaniem, to potwierdziły to moje ciotki same z siebie. Coś przy rozmowie ostatnio powiedziały, że dużo dzieci widziały, ale moja siostra i ja najwcześniej zaczęłyśmy gadać. Mówiły, że pamiętają jak dziś jak moja siostra mając 1 rok i 2 mce potrafiła się przedstawić, powiedzieć jak się nazywają rodzice i gdzie mieszka.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.