Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Rany jak Was czytam to dochodzę do wniosku, że może faktycznie moje jakieś wyjątkowe....
    No albo głupi ma takie szczęście :tooth:
    Bo moje pastuszątka nie dość ze o 20 już śpią, nie budzą się w nocy, wstają o 9/10 rano i jeszcze w dzień bite 3 godziny śpią. Znaczy Hug.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Eeeee, moja panna do tej pory śpi w nocy 10-12h i w dzień 1,5 lub 2h :) Choć na cycu budziła się, owszem ale possała 2min, odwracała sie dupką i spała dalej :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    kurka mogłam Zosia dac na imie :tongue: hehe
    ale nie jak piszecie ze teraz to taki najlepszy moment na naukę usypiana to trza zacząć :smile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    Daga mój maź mi to samo dziś powiedział:)
    -- []
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 21st 2016 zmieniony
     permalink
    blisko dziecka

    szukając informacji natrafiłam na fajnego bloga ;-)
    jak dla mnie superowy i od jutra zamierzam zastosować się do wszystkiego po trochu ;-)

    Treść doklejona: 21.02.16 19:28
    kurcze czemu jak zawsze wklejam link do strony to cały tekst jest zaznaczony razem z linkiem?
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 21st 2016 zmieniony
     permalink
    daga310: kurcze czemu jak zawsze wklejam link do strony to cały tekst jest zaznaczony razem z linkiem?

    Sprawdź "składnię".
    Powinno być tak: <a href="http://www.adress_strony.pl> Twój tekst </a>
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 21st 2016
     permalink
    ooo już mam :bigsmile:
    Dzieki blackberry :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    wracając do snu to ja uważam jak Teo to zależy od dziecka
    Milka zawsze słabo i krótko spała
    jak była malutka to tylko bujana noszona telepana itd
    w buajku FP usypiana była prawie do 2rż
    łóżeczko dla niej istniało jedynie do zabawy
    za to Wiki od samego początku odkładana spała sama zasypiała
    i nie robiłam zupełnie nic innego ona od samego początku nie lubiła noszenia bujania itd
    także tu mam plaże;P w dziń na drzemkę zasypia sama na noc też zasypia sama
    nieraz jak nie może zasnąć na wieczór to trzeba ze 2-3 razy iść podać smoka którego wyrzuca az w końcu się poddaje i idzie spać
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Moja się zaczęła przekręcać na brzuch jak stara. I teraz muszę co chwilę do niej chodzić jak leży na macie bo nie umie na plecy wrócić :devil:
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    o właśnie miałam pytac kiedy wasze maluchy zaczęły się przekręcać z brzucha na plecy albo odwrotnie bo Amelka leniwa..
    Wika w jej wieku już ten patent przewrotów miała opanowany
    a ta dopiero niedawno zaczęła zabawki łapac w łapy he
    kiedy należy się niepokoić brakiem przewrotów?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Moja już jakiś miesiąc to zrobiła kilka razy, ale później zapomniała no i dopiero od kilku dni nagle złapała. Myślę że twoja mała ma jeszcze czas.wydaje mi się, że zależy to też od masy malucha bo jednak wtedy trudniej ;) a moja chudzina to pewnie jej łatwiej ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    a no może i tak, bo starsza to w wieku Amelki 1kg mniej wazyła he
    ta to klocuś mały to i może faktycznie ograniczenia ruchowe z tego powodu mogą byc:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 22nd 2016
     permalink
    Moja przewroty opanowała po skończeniu 6 miesiąca:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny co robicie z temperatura przy zębach? Podajecie cos na zbicie? Jak tak to przy jakiej temp? Czynpodajecie cos bardziej jako przeciwbólowo?
    Amelka od wczoraj nawet po 38,5... Wtedy już podałam. A tak to ok 37,7 przez większość dnia. Ale duzo płacze i marudna strasznie. Żel to może na 5min pomaga. A gryzaki wyrzuca, nawet nie chce chwile pogrywać zimne z lodówki.:confused:
    -- []
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    Ola, przy 38,5 to już można. U mnie to jest zwykle granica, przy której podaję lek. Chociaż czasem i dłużej czekam, jeśli dziecko jest w dobrej kondycji. A czasem już przy 38 leci przez ręce, to cięzko nie podać.
    A przy zabkowaniu chodzi nie tylko o gorączkę, ale i o ból. Więc myślę, ze jeśli widzisz, że się męczy, że jej coś doskwiera, to podaj. Szkoda dziecka, a kilka dawek lwku raz na jakiś czas krzywdy nie zrobi.
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    Zgadzam się z karolcią. Jezeli w dzień w miarę dziecko znosi ząbkowanie, to staram się nie podawać przeciwbólowych środków, ale na noc juz tak, żeby chociaż trochę spokojnie pospało i wypoczęło.
    A co do aktywności, to moja córka chyba forum czyta. Kilka dni temu pisałam, ze nie siada i następnego dnia zaczęła "stać" na kolanach i kolejnego siadać sama. Wytrzymuje niedługo i się kończy przewróceniem zwykle, ale ćwiczy zapamiętale :-)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    Moja nie siedzi posadzona jeszcze..., gibie się i leci w dół jak dluga do przodu...

    Ale z czworaków już na bok się kładzie i unosi na ręku, więc jakby do siadania, ale ile to jeszcze potrwa to nie wiem...


    Co do ząbkowania, to u nas nocą dają jej te bolące dziąsła popalić, bo jęczy bidulka przez sen... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    agigi: moja córka chyba forum czyta. Kilka dni temu pisałam, ze nie siada i następnego dnia zaczęła "stać" na kolanach i kolejnego siadać sama.

    Chyba dam mojej do poczytania, może wreszcie ruszy na dwóch nogach, leń po matce... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Młoda mi dzisiaj przespała cała noc. Od 21 do 9 rano. Jak super było :cool:
    -- ,
    • CommentAuthormeganr1
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Kurcze taka malenka i juz noc przespala :shocked:
    Nie powiem, zazdraszczam :tongue:
    A wczesniejsze noce jak spala? Ile razy na karmienie sie budzila? Tak z ciekawosci pytam ...
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Od dłuższego czasu raz, około 6. Też mi to specjalnie nie przeszkadzało bo dawałam cyca i spałam dalej z nią. No wiadomo bywały gorsze noce, że budziła się nawet co 2 godz no ale to chyba każdy maluszek ma takie chwile.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, Monia siedząc u mnie na kolanach pręży się i wierci tak , że w rezultacie staje na nogach trzymana pod paszki. Czy mam jej na to pozwalac? Skoro nie można sadzac czy prowadzac za raczki to może i ta pozycja dla niej jest niewskazana?
    A i od wczoraj Mloda czasem sapie, oddycha ustami . Nosek ma czysty, kataru nie ma. O co kaman?
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was używa łóżeczka turystycznego tylko dla dziecka? Zamiast drewnianego.
    Bo trafiałam na temat na FB jak łaska pytała o poradę które lepsze i w szoku jestem bo dobre 70% mam polecało turystyczne jako lepsze i bezpieczniejsze... Bo miękkie, nie ma szczebelek w które dziecko wsadza nóżki... I co niektóre posaly ze nawet nie wsadzają w nie materaca!!! Ni w szoku jestem!:shocked:
    -- []
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    wiesz co ja przy Milce szybko przeszłam na turystyczne bo każde dotknięcie jak już była mobilna szczebelków ją wybudzało
    Wiki śpi w zwykłym ale też uderza coraz silniej i jak tylko łóżeczko wróci do teściów to w nie ją przeniosę;)
    iris30: że w rezultacie staje na nogach trzymana pod paszki.

    no raczej bym jej na to nie pozwalała do puki sama nie wstanie to lepiej jej nie pokazywać bo zacznie wymuszać
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Kasia, właśnie już trochę wymusza :( Mam niby "bardzo dobrą książkę "Pierwszy rok życia dziecka" Mazel Sharon, Murkoff Heidi i tam jest napisane, że dziecko w ten sposób ćwiczy i należy na to pozwalać. Ale oni też zalecają "sadzanie" dziecka (???). Zatem raczej nie polecam tej literatury. Zadzwonię jeszcze do mojej fizjo i podpytam, ale sądzę, że masz rację.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Iris, rehabilitanci mojego dziecka mówią że to co samo zrobi, to ok, pozwalać. Ale jeśli robi coś z moją pomocą to mam zaprzestać. Nie wolno zatem sadzac, brać pod paszki i pozwalać chodzić. Jak Ci tak szaleje na kolanach to kladziesz na podłodze i tyle. Jeśli by się sama o coś złapała i podciagnela do stania, to wtedy jest ok.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    dzieki Isia. Dzwoniłam do naszej fizjo i ona powiedział mi to samo co Ty. Monia jeszcze nawet sama nie siedzi, więc nic na siłę, nawet jeśli Młoda chce,
    --
  1.  permalink
    Tak temat o spaniu... Ja tez staralam sie mlodego nie nosic. Na wieczor cyca dawalam, potem tulilam jakis czas na siedzaco i ukladalam do lozeczka. Jak plakal znow bralam i siadalam na chwile i tak nawet oo kilka razy byleby z nim nie stac.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Ja używam turystycznego do drzemek w dzień, stoi w salonie.
    Natomiast na noc, Ilyas ma łóżeczko drewniane, które stoi w naszej sypialni.
    Fakt faktem trochę się w nim poobija, bo wierci się niesamowicie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    No właśnie ja też dumam czy zwykłego na turystyczne nie zamienić bo ostatnio Hug w nocy śpi w łóżeczku. Do momentu aż nie zacznie się rzucać i obijac. Wtedy go biorę do siebie bo szkoda mi tej małej pałki :tooth:
    W turystycznym chyba by nie było tego problemu.
    Tylko co z materacem?
    Ten z łóżeczka ma chyba inne wymiary co nie?
    Musimy rozłożyć kojec i zobaczyć....
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    U mnie ma te same wymiary 120x60. Ale materace mam dwa, jeden do turystyki właśnie, drugi do normalnego.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Te same mówisz ? To ja nie wiem, czy mam jakieś inne turystyczne czy tylko mi się zdaje, że nie będzie pasował. Koniecznie zatem muszę sprawdzić :)
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Ola w domu śpi w drewnianym.
    U dziadków w turystycznym. Bez materaca :tongue: Tam jest tylko taka hmm.. jakby to opisać, taka wkładka składana jak harmonijka. Ja to oblekam prześcieradłem i daje radę. No ale fakt, że nie śpi tak na co dzień, tylko wyjazdowo-weekendowo-wakacyjnie.
    Ale wymiary turystycznych w większości chyba 120x60, więc materac z normalnego łóżeczka będzie pasował.
    W turystycznym rzeczywiście się dziecko w szczebelki nie zaplącze ani nie obije, ale szeleści z kolei strasznie :wink: Mnie to aż budzi.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 25th 2016
     permalink
    Moja koleżanka już drugiego syna kładzie spać w turystycznym łóżeczku. Tylko ona kupiła już takie "na wypasie" z zamiarem właśnie używania go na co dzień. Dokupiła do niego normalny piankowy materac. Łóżeczko ma jakieś melodyjki już w sobie, dwa poziomy i coś tam chyba jeszcze. My mamy turystyczne jako łóżeczko na dzień u babci no i na wyjazdy (ale to dla Maksia wtedy). Przy czym moje łóżeczko jest dłuższe niż 120. Jest chyba 130 x 60. A mojej koleżanki 120 x 60.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    hej dziewczyny. witamy sie na watku.

    Treść doklejona: 28.02.16 11:44
    od razu mam pierwsze pytanie - wczoraj wyszlismy na spacer, niecala godzinka. Wszyscy sie dziwia. Czy to nienormalne wyjsc z 4 dniowym noworodkiem na spacer w gondoli? zakutana, tylko nos jej wystawal. czy to za szybko?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Wg mnie wcale nie za szybko. Co za różnica czy wyjdziesz z czterodniowym czy ośmiodniowym. Dla mnie żadna :wink:
    I jeszcze raz gratuluję.
    Pokaż Martuchę na dzieciakach :wink:

    Co do łóżeczka turystycznego. My wczoraj wyciagnelismy, materac z normalnego idealnie pasuje, dzieciaki pół dnia się bawiły, wchodziły, wychodziły, zamykaly się etc.
    Ale najważniejsze jest to, że Hug po raz pierwszy od urodzenia przespal cała noc sam !! :shocked:
    No dobra, prawie całą bo od 20 do 5:45 a potem go wzięłam i spał ze mną do 8-smej.
    Ale to i tak sukces.
    Także normalne łóżeczko już rozkrecone i dzisiaj trafi do znajomych co są w ciąży :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Ewa gratulacje!
    No my mamy większe łóżeczko bo cotbed. Wiec 140/70. Ale aż mnie kusi zeby za jakiś czas spróbować turystycznego. Stało przez długo rozstawione bo myśleliśmy ze będzie spac w nim w dzien, ale ona nie spi w łóżeczku oprócz wieczoru... 19-22/23...
    -- []
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Mój Hug do wczoraj też spał w łóżeczku od 20 do maksymalnie 24 a potem brałam go do siebie bo się rzucał uderzając w szczeble i budził.
    Tylko że u Was jeszcze jest kwestia cycowania, więc zmiana łóżka pewnie nic nie da.
    Mój Hug odkąd się odstawił w ogóle w nocy nie je, więc ten.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Ewasmerf: od razu mam pierwsze pytanie - wczoraj wyszlismy na spacer, niecala godzinka. Wszyscy sie dziwia. Czy to nienormalne wyjsc z 4 dniowym noworodkiem na spacer w gondoli? zakutana, tylko nos jej wystawal. czy to za szybko?


    Jak nie mieszkasz w takim mieście, jak moje, gdzie przy obecnych warunkach pogodowych mamy normy pyłów zawieszonych przekroczone o 400%, to uważam, że nie za szybko ;)
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeFeb 28th 2016
     permalink
    Ewa wcale nie za szybko, jak dla mnie to normalne takie szybkie wyjście :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    malej ropieje troszke oczko. przemywam sola. zaparzylam nagietek. moge nim przemyc?
    -- ;
  2.  permalink
    Mi zawsze gadali ze zwykla czarna herbata przemywac.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Ewasmerf: malej ropieje troszke oczko

    Swoim mlekiem też możesz przemywać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Czarna herbata to nie bardzo. Ma jakieś związki, które mogą podrażnić oczko.
    -- ,
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Przemywaj sola fizjo, koniecznie od zewnątrz do środka czyli w stronę noska. Ewentualnie przegotowana woda. Podobno lepiej ziołami nie przemywać bo mogą uczulać.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    kolejne pytanie - noworodka tez kladzie sie na brzuszku zeby cwiczyl plecy i kark?
    pamietam ze z piterem reha kazala nam cwiczyc, ale nie pamietam od kiedy. czy moge zaczac juz teraz? czy to za wczesnie na taka gimnastyke? wiadomo ze to na 5 minut, ot tak zeby sie przyzwyczajala i wzmacniala miesnie karku i plecow.

    Treść doklejona: 29.02.16 12:04
    i tak wam powiem jeszzce, nie wiem czy t kogos zainteresuje. Piotrek ma obnizone napiecie miesniowe, wczesniak, wielowodzie i takie tam, a Marta ma nizsze napiecie niz przecietna. wprawdzie w normie, tak powiedziala pediatra, ale tez jest nizsze nize przecietnego noworodka. Tak sie zastnawiam czy my to jakos osobniczo w genach nie mamy...
    Bo ja tez orlem na wfie nigdy nie bylam, zawsze musze sie podpierac, bo mi ciezko ustac dlugo, podpieram glowe i takie tam..
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Ewa, ja kladlam jak Adasiowi kikut pepowiny odpadł. W sumie po jakis 10 dniach.
    Co do obnizonego napięcia w mięśniach to kiedyś mkd tutaj pisała, ze to może być w jakis sposób uwarunkowane genetycznie. U nas mogłoby się zgadzać wszystko z tą teorią, Adaś ma obniżone napięcie w brzuszku i ja także od zawsze mam słaby brzuch. Ale też ja w ciąży miałam podawany fenoterol i inne leki rozkurczowe wiec może to miało wpływ? Nasza neurolog uważa ze wszystko mogło mieć, każdy lęk podany w ciąży, cukrzyca, nadczynność. Trudno powiedzieć co.
    Chciałam się pochwalić, ze Adaś raczkuje :) Na krótkie dystanse raczkuje, na dłuższe pelza. 5 miesięcy rehabilitacji za nami. Każdy postęp u Adasia bardzo cieszy.
    I mamy już 7 zębów :)
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Ewa, ja kładłam na brzuszku od pierwszego tygodnia życia. Wiadomo, że na chwilę, ale nie czekałam z tym.
    Używasz poduszki do karmienia? Ja po karmieniu czasem na niej do odbicia kładłam na brzuszek. Położna środowiskowa przy pierwszej wizycie to mi zasugerowała.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    nie uzywam. mam rogala ale nie mam pojecia jak go uzywac do karmienia...
    najczesciej i tak mala trzymam przy piersi i laze tak po mieszkaniu. tylko stawy dloni i palce u rak mnie strasznie bola...

    Treść doklejona: 29.02.16 15:15
    ale to pomysl super zeby do odbicia klasc. bo jak mala rzuca na ramie to ona sie wkurza.a na brzuchu to pfzynajmniej skorzysta;-)
    kiedy dzieci zaczynaja trzymac glowke? jak maja miesiac?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeFeb 29th 2016
     permalink
    Szczerze nie pamiętam już dokładnie kiedy to było, ale wydaje mi się, że to bliżej 2-3 miesiąca. Po pierwszym miesiącu to chyba raczej nie. Mojej bratowej synek ma miesiąc a nawet trochę nie trzyma głowy.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.