Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 10th 2017
     permalink
    Dzieki za rady i dobre słowo . Młoda je bebiko 1 . Pediatra wrazie czego jesli leki nie złagodzą dolegliwosci małej zostawił mi recepty na mleko zastepcze nutramigen . Ale za nim je wprowadze musze poczekac jeszcze , bo dopiero od wtorku podaje jej , debridat , i delicol , tak wiec na ewentualne efekty trzeba jeszcze kilku dni .
  1.  permalink
    No przy noworodku jest ciezko, wiem co czujesz, bo tez nie wiedzialam co zrobic by dziecko cicho siedzialo... Mialam depresje, chcialam wyjsc i nie wrocic. A bardzo chcialam byc mama... Przy drugim troche lepiej jest bo jestem troche gotowa na to co niesie los, ale frustracja takze mnie dopada i zniecierpliwienie, czemu to dziecko niechce spac:/
    Bedzie dobrze, jeszcze pare tygodni, niedlugo wiosna i bedziecie wychodzic i bedzie extra :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 10th 2017
     permalink
    ja przy pierwszym tez mialam depreche, bo zycie okazalo sie zupelnie inne niz na reklamach z rozowymi bobasami.
    a przy drugim juz wiedzialam, ze bedzie ciezko.
    wszystko mija, okolo 9 miesiecy, kolo roku jest juz niezle, a za 2 lata bedzie super.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Ja przy pierwszym dziecku w ogóle nie ogarniałam, że ta masakra kiedyś minie. Miałam wrażenie, że już zawsze nie będę spała w nocy, nie będę rozumiała dlaczego moje dziecko płacze, dlaczego ciągle jest marudne itp. Teraz wiem, że to jest krótki okres przejściowy. Trzeba zacisnąć zęby. Wyobraź sobie Twoje dziecko, jak już będzie starsze, uśmiechnięte, powie Ci co go trapi i nie będziesz musiała zgadywać. Zobaczysz, będzie super :)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Dzieci są różne - jedne śpią dobrze od samego początku, inne lalami się budzą kilka razy w nocy.
    Ja ostatnio doszłam do wniosku, że od momentu zajścia w pierwszą ciążę, przespałam w tym czasie całą noc jedynie kilka razy. Tak więc zarywam nocki od... ponad 7,5 roku :confused::confused::confused: A młodszy tak daje w d..ę nocami, że dekada niespania bankowo przede mną :cry:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Marion, ooo dałam, bo łączę się w bólu. Zawsze jak pomyślę, że idziemy w dobrym kierunku, kolejna noc weryfikuje moje poglądy :-)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 12th 2017 zmieniony
     permalink
    To ja tez dałam ooo bo jak mam kilka nocy przespanych i zaczynam sie z nich cieszyć to potem nastają 2 tyg pobudki co chwile :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    karolciat: Zawsze jak pomyślę, że idziemy w dobrym kierunku, kolejna noc weryfikuje moje poglądy :-)

    Wyśpimy się po śmierci :tooth:
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Haha Marion dokładnie ;) u nas spanie od 20 do 8/9 rano w tym dwie pobudki (oczy zamknięte) na jedzenie ;) a czasami jest tak że tych pobudek jest więcej, więc ja się nie cieszę tym ze jedna noc cała przespana bo kolejna zazwyczaj jest okropna ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    karolciat: Zawsze jak pomyślę, że idziemy w dobrym kierunku, kolejna noc weryfikuje moje poglądy :-)

    dlatego ja się na nic nie nastawiam. idę na żywioł. więc pobudki kompletnie mnie nie ruszają.
    tak sobie teraz myślę ile ja błędów przy Biance popełniłam próbując wsadzić ją w jakieś ramy m.in. czasowe to się w głowie nie mieści... efekt jest taki, że mamy prawie same złe wspomnienia jeśli chodzi o jej spanie... z Klarą poszliśmy w drugą stronę i jak padnie to padnie, jak nie to mamy kompana :wink:
    -- [/url]
  2.  permalink
    °Agata°: u nas spanie od 20 do 8/9 rano
    - jeju.... u nas od 19-20 do 6 i swieto jest jak wstaje tylko co 2 h ha ha ha
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    dziewczyny łączę się w bólu nieprzespanych nocek
    niby Amelka w nocy już nie je, ale budzi się dalej często, w tym mnie napieprza i to nieźle
    kuźwa diabeł wcielony nawet w nocy mnie bije ehhh
    ja nie spię już też dobrze od z dobrych 7 lat:cry:
    ja to nawet się nie ciesze jak 1 nocka jest fajniejsza bo już wiem, ze kolejna będzie do bani i tak jest cały czas.A zresztą jak młoda lepiej śpi to mnie męczy wtedy bezzennosc:devil:
    gdzie ta sprawiedliwość??:tongue:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Dziewczyny co stosujecie na łuszczącą się skórę u noworodka?? Ja kąpie małego w emolium i balsam też z emolium. A jego nogi wyglądają jakby liniał. Całe nogi pokryte białym łuszczącym się naskórkiem. Przy dotyku skóra nie wydaje się być przesuszona. Ale wygląda to trochę nieciekawie. Oliwki nie chce stosować. Macie jakieś inne specyfiki ??
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Anecia, stosując emolium bez wskazania czyli AZS, skutecznie ograniczyłaś sobie pole manewru w tej kwestii.
    i niestety nie pomogę bo stosuję oliwkę właśnie. HiPP do spółki z żelem 2w1.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Anecia a to nie schodzi ta maz poporodowa?
    Moja tak sie luszczyla z dobre 2-3tyg samo zeszło
    Lekarz kazal tylko do wody dodawac troche emolientu i nie scierac ani nie natluszczac tego specjalnie bo to samo zejdzie
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    No właśnie tak to wygląda jakby ta maź schodzila. Tylko starszaki miały troszeczkę a Fryderyk to całe nogi ma i na rękach troszkę.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    U mnie zarówno syn, jak i corka luszczyli sie przez kilka tygodni. Synka początkowo niczym nie smarowałam, dodawałam do kąpieli raz,na cztery dni emulsję do kąpieli Latopic. Potem położna zwróciła mi uwagę, że w pewnych miejscach skóra już jest tak przesuszona, ze może pęknąć. Zaczelam smarować Emulsją Latopic lub LaRoche Lipikar. Minęło.
    Mam pytanie dziewczyny. Od ok. miesiąca syn robi zielone, pieniste kupy ze śluzem. (ma 3 m-ce). Ma również wysypkę na policzkach (miał trądzik niemowlęcy). Nie smaruję mu tego niczym, bo po smarowaniu robi się to czerwone i pojawiają sie ropne pryszczyki. Obstawiam więc łojotokowe zapalenie skóry. Co jednak z tą kupą? Odstawić nabiał? Nie ma jakiegoś testu na skazę białkową albo nietolerancję laktozy?
  3.  permalink
    Ja mialam smarowac alantanem taka luszczaca sie skore.
    Justyna+: Co jednak z tą kupą? Odstawić nabiał? Nie ma jakiegoś testu na skazę białkową albo nietolerancję laktozy?
    - udac sie do lekarza, samemu nie nalezy nic regulowac w diecie..
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Justyna jak łzs to zasuszac to najlepiej.
    Mozesz sprobowac wyeliminowac na jakis czas nabial i zobaczyc jak bedzie jesli bez zmian to jesc normalnie
    Wprowadz probiotyki diclofor albo jakis inny ktory jest odpowiedni przy takich dolegliwosciach
    Ty tez powinnaś brac

    Treść doklejona: 12.03.17 21:16
    A testy sa,mozesz zrobic sama,prywatnie lub na NFZ
    Na alergie i nietolerancje pokarmowe
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Do lekarza wybieram się we wtorek. Mam jednak świadomość, że na podstawie moich opowiesci nie postawi żadnej rzetelnej diagnozy. Pewnie powie, że zęby mu wychodzą i stąd te sensacje kupkowe.
    Daga310 podczytuję to, co piszecie na innych wątkach, dlatego od tygodnia zażywam dicoflor30. Synkowi nie podaję, bo ciężko mi coś uciągnąć. Mam jednak wyrzuty sumienia jedząc nabiał, podczas gdy być może szkodzi to dziecku. Niestety nie jestem dobra w dietach. W ciąży nie wychodziło mi utrzymanie cukrzycowej, teraz z kolei nabiał... Nie wiem Daga310, jak Ty radzisz sobie z tak rozległą eliminacją.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja się przychylam do zdania madziik. Lepiej się wstrzymać z dietami i zaczekać na opinię pediatry. Ewentualnie specjalisty jeśli pediatra nie pomoże. Niepotrzebnie wdrożona dieta można sobie zaszkodzić.

    A z dieta można dac radę. Ja tez byłam na cukrzycowej, potem ledwie miesiąc luzu i dieta karmiącej alergika bezmleczna, bezjajeczna, bez ryb i niektórych warzyw i owoców. I tak przez ponad rok. Teraz znów cukrzycowa. To wszystko chyba kwestia samozaparcia.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 12th 2017
     permalink
    Justyna- kup dicoflor albo floractin w kroplach i podawaj na łyżeczce albo krop na brodawki. Wylewanie prosto do buzi jest za ciężkie. Jak kupy są pienistexto obstawiałabym laktozę. Zaopatrzenie się wdelicol. Jest bez recepty i pomaga trawić laktozę. Jeśli to to, to poprawa powinna być widoczna w ciągu tygodnia podawania.
    --
  4.  permalink
    Z dieta zgadzam sie.. w ciazy cukrzycowej musialam.... wiec sie stosowalam. Potem maly mial alergie na mleko krowie - 8 miesiecy bez nabialu - tez ie dalo.. Ale teraz bym chciala schudnac i sie nie da, nie mam zaparcia, kocham slodkie ha ha
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja po woli coś zrobić muszę, bo tak kocham słodkie, że już mnie pytają, czy w trzeciej ciąży jestem :devil:

    Na szczęscie mąż ostatnio zdanie zmienił, i zamiast mi dogryzać stwierdził, że brzuszek też jest sexi :bigsmile:
    Ale chyba mimo wszystko mniejszy wolę.
    Tylko woli póki co za mało...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Madziik, to się nazywa brak motywacji ;) A tak na serio to kiedy człowiek jest najpierw na jednej diecie, potem na drugiej to w końcu może już mieć dość.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    karolciat: Ja po woli coś zrobić muszę, bo tak kocham słodkie, że już mnie pytają, czy w trzeciej ciąży jestem

    ja też bo mam większe zachcianki jak w ciąży :tongue:



    podałam wczoraj Klarce wit D3 po dłuższej przerwie... poszła zielona kupa po 3h od podania a z rana mega wodnista...
    co oni dodają do tych preparatów?!
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    elfika, a jaką tą wit. D3 masz? W kroplach? I na którym oleju? bo u mnie chyba na słonecznikowym były jazdy...
    Tą lactineę kupiłas dla Klary? Z laktoferyną? bo tam też wit. d3, tylko stosunkowo mało.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    karolciat: elfika, a jaką tą wit. D3 masz?

    devikap.

    laktoferynę też mam tyle, że wszystko, łącznie z probiotykami, odstawiłam jakieś 2 tygodnie temu i magicznie skończyły się problemy z brzuszkiem. teraz miałam plan żeby jeden preparat na dobę podawać. czyli wit D3, potem laktoferyna, potem probiotyki i tak w kółko, ale chyba dupa z króla...

    a propos poziomu wit D3 powaliła mnie wiedza, a raczej niewiedza pediatry z poradni konsultacyjnej przy neonatologii w czd... stwierdziła, że poziom 36 jest wystarczający i w zasadzie nie ma potrzeby suplementacji... tylko, że to jest poziom minimalny dopuszczalny. optymalny jest pomiędzy 50-70...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Justyna+: Synkowi nie podaję, bo ciężko mi coś uciągnąć

    właśne ważne aby młody dostawał też, przecież możesz dać krople albo rozpuścic probiotyk w małej ilości wody np. 1-1,5 ml i podac
    delicol tez możesz wypróbować tak jak Karolciat pisze.
    ponoc dobrze działa na takie pieniste kupki gdy jest nietolerancja laktozy
    A co d diety to jeśli trzeba się je trzymać dla dobra dziecka to się trzymam.
    też nie raz było ciężko miałąm, dość ale jak sobie pomyślałam ile to szkody dla młodej może wyrządzić moje podjadanie to od razu mi się odechciewało.
    I na samom myśl, ze ma być znowu tak strasznie ze skóra, ochota mijała bardzo szybko.
    teraz już od dobrych paru miesięcy jemy wszystko, Amelka tez.
    __
    elfika: devikap.

    on ma słaby i syfiasty skład, może lepiej zmienić na inną vigantol lub dr Jakobs bardziej o ubogim składzie bez żadnych zbędnych dodatków :wink:
    --
  5.  permalink
    _Isia_: Madziik, to się nazywa brak motywacji ;)
    - no niby jakas jest motywacja.. ale te paczki i ciasteczka tak pysznie wygladaja na polkach... :P
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Przed dicoflorem podawałam małemu biogaję i sab-simplex bo ok. tydzień po urodzeniu zaczęły mu się problemy brzuszkowe. Potem zrezygnowałam z sabsimplexu, bo nie widziałam poprawy. Z czasem trochę się poprawiło z brzuchem, ale znowu pojawiły się brzydkie kupy, które z trudem wystękuje. Czytałam u Gugulskiej, że to może być nietolerancja laktozy. Laktoza w mleku matki będzie jednak bez względu na dietę, czy tak? Ten delicol wchodziłby zatem w grę. Wolę być zorientowana przed wizytą u lekarza, bo z nim rożnie bywa. Diagnozy zazwyczaj stawia trafne, ale małemu przy katarze zapisał nebud, a córce przy każdej infekcji zaleca neosine, groprinosin lub eloprine. Nie chciałabym też działać w ciemno, Dlatego chciałam się dowiedzieć, czy jest jakiś test mogący potwierdzić/ wykluczyć nietolerancję laktozy.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    My mieliśmy poprzednio vigantol, teraz wypisała nam juvit d chyba.
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    No i oczywiście podaję synkowi devikap...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Justyna+: małemu przy katarze zapisał nebud, a córce przy każdej infekcji zaleca neosine, groprinosin lub eloprine.

    ale masakra....

    karolciat: My mieliśmy poprzednio vigantol, teraz wypisała nam juvit d chyba.

    i teraz bądź tu człowieku mądry i wybierz dobrze....

    devikap przepisała neonatolog [reklamowana jako jedna z najlepszych] przy pierwszym wypisie... a ja głupia pipa nie zweryfikowałam...
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Justyna, możesz podać Delicol, jak to problem z laktozą, to pomoże. Z czasem układ pokarmowy dziecka dojrzeje i problem zniknie.
    Tymczasowa nietolerancja laktozy może się pojawić się u takich maluchów, ich organizm nie potrafi jeszcze wytwarzać laktazy. W tym przypadku problem jest tylko chwilowy i ustępuje samoczynnie w momencie, gdy jelita zaczynają produkować potrzebny enzym.

    Treść doklejona: 13.03.17 14:13
    Elfika, z pokarmiem matki dziecko dostaje 10% dziennego zapotrzebowania na wit. D3, więc Ty sama możesz zwiększyć sobie odpowiednio dawkę wit.D3, przynajmniej do czasu aż znajdziecie odpowiadający Wam preparat.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Ale devikap jest bardzo dobry. Vigantol też. Moje dziecko bierze devikap a ja biorę vigantol.
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Dzięki Dziewczyny. Kupiłam ten delikol. Nie wiem tylko, jak to podawać, bo dziecko w nocy Np. je co dwie godz. Jakoś damy radę 😉
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 13th 2017
     permalink
    Ja w nocy nie podawałam. Tylko w dzień. W nocy jadł na śpika, bez sensu byłoby go rozbudzać.
    --
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    Hej dziewczyny mam pytanie o gaworzenie malucha.
    Mój synek bardzo ładnie gaworzył a wręcz buzia mu się nie zamykała bardzo dużo " a gu " " a gi" itp. A teraz od 2 tygodni cisza i to dosłownie. Teraz ma 4miesiące i tydzień. Czy to normalne ?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    A nie nauczył się w międzyczasie innej umiejętności? Moja przestała gadać jak opanowała coś innego ale później to wracało :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    Agata ma rację, moja córka też tak miała i też się niepokoiłam. W moim przypadku niepotrzebnie 😊
    Ja po,wizycie z synem u pediatry i zgodnie z przewidywaniami nic się nie dowiedziałam. Przepisał floractin, "wszystko minie". Wizyta była tak ekspresowa, że nie miałam szans o cokolwiek zapytać. W sumie podejście,dobre, ale chciałabym przespać chociaż dwie godz. w nocy bez pobudek i stękania.

    Treść doklejona: 14.03.17 22:02
    Przynajmniej dowiedziałam się, ile waży. Dobrze czułam, że spowolnił. Od 8.02 przybrał 850g, co daje 25g dziennie. Wcześniej średnio wychodziło 30g. Myślę, że nie ma się czego czepiać.
    •  
      CommentAuthorSzogunka
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    [quote=°Agata°][/quote]

    W sumie to nauczył się w tym czasie przewracać z plecków na brzuszek....
    To czekam na gruchanie bo mi brakuje bardzo ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMar 14th 2017
     permalink
    No widzisz :) zaraz zacznie znów mówić po swojemu :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy miała któras tak - moja młoda podczas gdy spi ( nie otwiera nawet oczu ) pręzy sie , wygina , macha chaotycznie rączkami , nózkami , nózki ma cały czas podkórczone , raczki cały czas zacisniete w piastki . Kręci głowa z lewa na prawa .przy tym cały czas steka , jeczy , piszczy , bardzo szybko oddycha .Nie wiem juz co mam robic , to chyba nie jest normalne, wczesniej tak nie miała ( takie zachowanie zaobserwowałam od trzech dni ) . Kupa jest raz dziennie . zawsze zjadała 120 ml mm na raz co 3 godz , od dwóch dni zjada max 90 .
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    Kasia zbadaj mocz i idz sprawdz uszka moze jakas infekcja sie robi
    A ile malutka ma?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    kasia, zawsze jak śpi czy w nocy? mój Wojtek tak miał nad ranem- zaczynało się koło 4 i trwało do 6. Miał wzdęcia- wtedy masowaliśmy mu brzuszek, szło strasznie dużo gazów.
    Ale warto sprawdzić i to, o czym Daga pisze.
    Choć wspominając twój poprzedni wpis stawiałabym na kłopoty trawienne, a raczej na dojrzewanie układu trawiennego.
    --
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    mała ma 5 tygodni zaczełą 6 tydzień , zawsze tak ma i w dzień i w nocy jak spi i jak nie spi też tak ma .
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    Stawiam na brzuszek ale zawsze możesz iść do internisty. Moj tez od 4 rano steki, kręcenie, ciamkanie i wszystkie inne odgłosy. Jak kupiłam rurki Windi to sie polepszyło (zasypiał od razu), potem przeszło samo. Kładź ja cześciej na brzuszek (nawet u siebie na brzuchu/klatce piersiowej. Masuj brzuszek (w internecie sa instrukcje jak to robic) i odliczaj czas.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMar 15th 2017
     permalink
    Aaa to moze skok??
    Akurat jest w 6tyg
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 17th 2017 zmieniony
     permalink
    u nas masakra przy usypianiu, ale jestesmy po szczepieniu pierwszym, wiec wszystko moze sie zdarzyc... 1,5 miesieczne niemowlę i w ciągu całego dnia spała może 4 razy po 15min, i koniec. Była wykończona (ja też...), wieczorem nie dała się uśpić do momentu aż uśpiłam ją na rękach i położyłam do kołyski z włączonymi wibracjami. Spała jak kamień całe 6h! to rekord bez jedzenia/spania ciągiem. I tu pytanie: czy słyszałyście, że długotrwałe wibracje mogą źle wpływać na dziecko? Ja jakoś mam wątpliwości czy to takie ok...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.