Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    A u Julci znowu jakies suche plamy na ciele: na ramionku, w okolicach zapinania pampersa - ech - czy to znowu jakis nawrót alergii??

    Poobserwuje jak sie nasili podjade do pediatry kontrolnie.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    Dawno mnie nie było na tym wątku, ale teraz mam okazję. Dzisiaj byłam u ortopedy i UWAGA biodra w jak najlepszym porządku, wszytsko się prawidłowo ukształtowało, stopień 1 A, pochwalił za to że ładnie chodzi, że kupiłam dobre buty. :bigsmile:
    Kolejna wizyta za ok 2 miesiące już na kontrolę chodu. Więc to już koniec :crazy::crazy::rolling::jumping::jumping:

    Z innej beczki, moja córka ciągle powtarza KURDE, nauczyła się bo oglądam 2 razy dziennie Kiepskich:beard:. Niby nie jest to takie brzydkie słowo, ale nie chcę żeby tak mówiła. Prócz tego mówi też ładne słowa, PROSZĘ i DZIĘKUJĘ, oczywiście nie aż tak wyraźnie. Ale wie kiedy się powinno tak mówić.:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 11th 2009 zmieniony
     permalink
    'kurde", super wieści madamagda ;)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Mada cieszę się, że wieści ortopedyczne takie rewelacyjne :P
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    heh, ostatnio jak poszłam z Alkiem do przychodni na zdrowe dzieci, aby zobaczyć ile Mały przybiera na wadze i sprawdzić co z pępuszkiem, który po miesiącu wtedy jeszcze nie odpadł, usłyszałam od Pani w okienku tekst, że na spacery z dzieckiem to ja mogę chodzić ale do parku, a nie do przychodni. I o!
    Więc nie wiem czy z byle "pierdółką" iść czy nie iść.
    Poczekam do jutra.....
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Katy byle pierdoła to jest ta pani z okienka za przeproszeniem ... jeśli coś Cię niepokoi to masz prawo odwiedzić lekarza! Nawet chociażby sprawdzić czy przybiera na wadze ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Łaaaaaa wiadomość z ostatniej chwili, Hania powędrowała sama:crazy::crazy::crazy::crazy:
    Samodzielnie stawia kroczki, puściła się stołu i poszła w ramiona taty i to nie raz, tlko kilka razy. Chyba załapała:swingin::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Gratulacje dla Hani, dzielna dziewczyna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 11th 2009
     permalink
    Brawa dla Hani :cheer::clap::swingin: dzielna dziewczynka
  1.  permalink
    Gratulacja Haniu! teraz mozesz zwiedzac sama mieszkanko!

    Katy olej babe w okienku,masz prawo isc na zdrowe dzieci tak jak Izunia pisała nawet na zwazenie.Ja poszłam kiedys tylko pogadac z pediatra o naszym wyjeździe do Norwegii
    --
  2.  permalink
    mada z utesknieniem czekam kiedy i ja uslysze takie slowa od ortopedy...nie piszac juz o pierwszych samodzielnych kroczkach Minika....
    GRATULUJE ogromnie...:)

    katy jestem tego samego zdania co dziewczyny...olej babe w okienku...powiedz ze do parku mialas nie po drodze wiec wpadlas do przychodni...miejsce na spacer dobre jak kazde inne...a jakas babka z okienka nie bedzie Ci mowila gdzie mozesz chodzic a gdzie nie....
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Mada super! Gratulacje dla Hani - szybciutko załapała :P
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Haniu GRATKI! Katy, ruszaj do rpzychodni a babę w okienku olej z góry - skandal! jak to bywa w naszej służbie zdrowia. Jak coś to jej powiedz, ze nie płacą jej za komentarze.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    gratulacje :wink::wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Czy wszystkie w ciąży miałyście robioną cytologie i czystość pochwy? Ja dziś się dowiedziałam, że w jednym wrocławskim szpitali to wymóg, a mój gin nie zrobił mi tych badań. Wizytę mam ustalona dopiero na następny czwartek i obawiam się, że jak maleństwo sie pospieszy nie zdążę odebrac wyników. Z góry dziękuję za odpowiedź
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    :clap: dla Hani za odwage. podeptala roczek dziewczyna :))

    Sylwunia - ja mialam robione cytologie w pierwszej i w drugiej, z tego co zrozumialam w drugiej nie mialam badania czystosci pochwy tylko dlatego ze mialam planowana cc na 35/36tc
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Miałam badania.
    Z cytologią na pewno nie zdążysz bo na wynik się czeka ponad 3tyg :/ tak u mnie jest przynajmniej :(

    Wiesz jak masz książeczkę ciąży od początku to nie twoja wina nie masz obowiązku wiedzieć jakie badania masz mieć
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Mam książeczke od 8 tygodnia ciąży. Jutro jestem umówiona na cytologię. Martwi mnie tylko ta czystośc pochwy, bo tego mój gin nie wykonuje. Jak było u was? Czy długo się czeka na wynik tego badania?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Ja cytologię miałam robioną na samym początku ciąży (8tc), ale czystości pochwy nie miałam wymaganej.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Ja miałam robione badanie czystości w 32 tyg, mi zalecił gin z powodu częstych infekcji.
    Rodziłam na Kamieńskiego, badanie robiłam w labolatroium na klinikach. Nie wiem czy tylko tam nie robią.
    --
  3.  permalink
    słuchajcie dziewczyny tego
    moja kolezanka od blixniaczek (3 mce) miała ciagłe problemy z ich kolka.Zmiana butelek i mleka i sab no nic nie dawało az takiego rezultatu-dziwczynki non stop krzyczały
    była u lekarza u jakiegos chirurga i mi napisała ze dostała dla nich luminal i do tego na 3 dni musi odstawic mleko!!!! pija tylko herbatki i soki
    Ludzie! a one głodne nie sa?!! ona mówi ze to ma pomóc niby na te brzuszkowe problemy
    Boze słyszałyscie o takiej metodzie?
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    Hanutek- gratulacje swietnie
    ale fajne slowa mowi-moja Ala mowi tylko gdzie i dzis:)
    Swietnie:D

    GRATULACJE

    PAti nie martw sie, doczekasz sie
    najwazniejsze zdrowie bioder
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 12th 2009
     permalink
    soki i herbatki sa rowniez kaloryczne, ale czy to zaspokoi te maluchy i pozwoli przybierac na wadze?? nigdy o takiej metodzie nie slyszalam...:shocked:

    ps. dzieki za odpowiedzi w sprawie machania raczek
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Ciacho oryginalna metoda leczenai problemow z brzuchem ale juz gdzies o tym czytalam. Krzysko mial luminal podawany po operacji bo dziala uspokajajaco i nasennie a dzieciaki po gastro powinny pierwsze doby przesypiac zeby jak najmniej plakac. z ta woda i sokami hmmm sama nie wiem. wiesz soki niektore uczulaja wiec moze to byc zamkniete kolo.
    ja bym jednak szukala innego pediatry zeby skonsultowac
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    dziewczyny jesli ktoras z was ostatnio malowala mieszkanie/dom to prosze zajrzyjcie TUTAJ , z gory dzieki!!!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Ciacho ja nie słyszałam o takiej metodzie ... dla mnie jest mało przekonywująca.
  4.  permalink
    Izunia no ja wczesniej tez nie.dzisiaj idziemy na aerobik wiec sie dowiem od niej dokłądnie jak to było
    --
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Moja Super Zoneczka Juz badan nie zrobi.Dzis o godz.7:15 urodzilismy na Chalbinskiego Pieknego Chlopaka.

    Ja ukurat bylem w pracy na nocce gdy zadzwonila Sylwia.Myslalem ze dzwoni bo tato moj znow szaleje,a zadzwonila by powiadomic ze odeszly wody(ok.1;00,dzwonila jakies 20 po),wiec po rozmowie malo sie zastanawiajac polecialem do kierowniczki zmiany i w biegu powiedzialem by mnie wypisala w liscie bo zonie odeszly wody i gonie do domu taxi.Czekalem na taxi 15min.a po nast.15 bylem w domu dopakowujac i szukajac reszty rzeczy.Zdazylem ylko przebrac spodnie,bluze i koszulke i dryndalem po taxi.Po ok.30 min.lacznie z czekaniem na transport bylismy na izbie.Po kolejnych ok 30min.badan pojechalismy na sale rodzinna nie wiedzac czy mimo to bedziemy rodzic razem.KTG nie pokazywalo skurczow,a Sylwia miala je w zasadzie co 3 min.
    Niepokoilo nas ze wody byly zielone i po badaniach zrobionych juz na sali okazalo sie ze to zatrucie ale KTG bylo piekne tylko nie zapisywalu skurczy.Trochu po 5 rozwarcie bylo na 4 cm. za niedlugo po prysznicu,bylo juz 7-8cm. wiec polozna wolala juz ze bedzie porod.potem to juz z gorki,4-5 parc i Bombel jest wsrod nas.Nie da sie tego opisac,tego placzu jak juz wyszedl,jak sie uspokoil gdy lezal u mamy.Potem ja bylem przy nim jakies 40min.gdy Sylwie szyli.jakis lekarz mi pogratulowal,studentki sie zachwycaly.Potem waga 3,300 i 56cm. pocyckal juz na poporodowej i zabrali na mycie.Dostal 10pkt. Potem juz sie nie doczekalem na sali ogolnej na Bombla i poszedlem,Sylwia poszla wiec i Go przywiozla na sale.Tyle wiem ze przez to zatrucie,i wody zielone beda Go uwazniej obserwowac.Dobra koncze piekna opowiesc.Aha.Ja nawet widzialem jak rodzi lozysko i jak je sprawdzaja i nic,zero obrzydzenia,nawet gdy pare chwil temu jadlem i o tym myslalem.Ale sie chwale.Sylwia tez byla bardzo dzielna.Pozdrawiam.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 13th 2009 zmieniony
     permalink
    BRAVA :swingin::clap::clap::clap::clap::cheer::cheer::cheer::cheer:
    Hehehe, sprytna bestia wiedziała jak się wymigać od badań :tooth:
    --
  5.  permalink
    Brawo :) dla taty też bo jeszcze z opisu wynika ze w szoku pozytywnym jest:) i dobrze!
    gratulacje
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Gratulacje :)
    Jaki piękny opis Tatusia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Byłam na szczepieniu i Tosia waży 6,62 obwód głowy 42,5 klatki 41cm (poprzednie 8,04 - 5,69, 40,5 i 39cm)
    Jeść może mnóstwo rzeczy :) Owoce (jabłka, banany, maliny, truskawki, brzoskwinie - wszystko gotowane, duszone ewentualnie sparzone) Zupki mogę jej już gotować, może jeść mięsko, rybę, jajko (żółtko), chrupki kukurydz... czyli moze uda nam sie zejść z durnych słoiczków bo nie dam rady wydawać dłuzej po 6-8zł na jedzenie dziennie (2xdziennie owoc raz danie) a do tego paczka mleka na 2,5 - 3 dni.
    Rozwój dziecka bardzo cieszy panią dr i nie ma zastrzeżeń
    Minus - zabrakło szczepionki Infarix :( albo szczepimy inna albo wykupuję sama :/ zdecydowałam że kupię wiec we wtorek kolejne szczepienie :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Spisałeś się tatuśku - mężu Sylwuni! Gratulacje i tutaj dla Was - niech pociecha zdrowo się rośnie :P
    Ciacho właśnie, to chyba szok i to łożysko i jedzenie hahaha :rolling:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    No no pogratulować SYlwuni i synka i Męża !!!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy dzielni!!!!

    A szukałam jakis info o Sylwuni na innych wątkach - a tutaj prosze niespodzianka:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    MĘŻUSIU SYLWUNI! GRATULACJE! pięknie napisałeś! dzidzia wasza dokładnie rozmiarów naszej małgoni jak sie urodziła:) Ale wzruszajacy opis! UCAŁUJ OD NAS WSZYSTKICH ŻONKĘ I MALEŃSTWO! ech, wzruszam sie strasznie na te opisy porodów. 100 razy silniej niż zanim sama rodziłam:)
    AND, super że pani dr zadowolona z niuni!!
    SAME FAJNE WIEŚCI - miło poczytać!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Sylwuniu wielkie gratulacje :flowers: i dla Ciebie i dla dzielnego malzonka :) niech wam brzdac rosnie zdrowo i sprawia wiele radosci :rainbow:


    And super ze takie dobre wiesci. no i Tosia ladnie rosnie zwazywszy jakimi kurczakami byly wczesniejsze dzieciaki :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Aniu ja se tak myślę że ze mnie nie była dobra mlekodajnia i to dlatego :( Antosik na butli a oni byli na cycu. Ale niewiele Antosia odstaje wagą od rówieśników, jest mniejsza ale dzieki temu wygląda na kluseczkę hihihi niech rośnie zdrowo :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    Brawo Sylwunia! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    zapraszam do nas - garść foteczek:)
    --
  6.  permalink
    moze nie o nas to ale niektóre dziewczyny beda kojazyc
    kolezanki córeczka jedna z blixniaczek jest w szpitalu,poprostu skrecało ja z bólu,zadzwonili po pogotowie i zabrali mała na obserwacje
    Beda robic jej badania i jutro moze cos bedzie wiadomo,ten luminal niewiele pomógł widac-zmienili tez jej mleko z Bebilonu na bebiko i dostaje mniejsze porcje
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    hej,dziewczyny, może tez powpisujecie się na ten wątek? Jakoś pusto...a ciekawy :)
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    hehe, nie ma jak to opis taty:))))
    GRATUJUJE BOMBLA:))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Ciacho straszne ... oby Mała doszła do siebie ... no cóż miejmy nadzieję, że ta mundra kuracja nie zawiniła ... :neutral:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    And ja oczywiście też gratuluję, słuszna uwaga niech Mała zdrowo rośnie - to najważniejsze! :D
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 14th 2009 zmieniony
     permalink
    hej! od rana, ciekawostka przyrodnicza ;) :shocked:

    ___

    WPADNIJCIE PROSZĘ DO MNIE... i powiedzcie, co myślicie o tym moim patencie na wkładki... hmmm:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    O raju, bardzo jej współczuje ... ale taka bywa natura!
    Jedna nie ma nic a druga ma z nawiązką - oj dużą nawiązką :D
    •  
      CommentAuthormell
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    dziewczynki wkrótce do was dołączę :smile: tymczasem mam wielką prośbę o poradę, bo już to przechodziłyście i być może któraś podobnie.

    Pokrótce przedstawię wszystko.
    Do porodu mam 11 dni. W pn byłam na wizycie, szyjka była zamknięta i mocno trzymała. Gin dość intensywnie i boleśnie mnie zbadał, sprawdzał główkę czy jest na dole. Uprzedził, że po badaniu mogę krwawić, a raczej plamić lekko. No i rzeczywiście plamiłam wieczorem, ale chwilę tylko. Następnego dnia (wt) wieczorem odszedł mi czop (półprzeźroczysty, galaretowaty, lekko zabarwiony krwią). Do dzisiejszej nocy miałam suchutko, żadnej wydzieliny nic. Dziś w nocy i od rana pojawia się glutkowaty mętnawo kremowy bardzolekko brunatny śluz. Raz jest to glutek, a raz śluzu trochę. Zastanawiam się czy to resztki czopa, czy może mieć to coś wspólnego w wodami płodowymi? Martwi mnie kolor. Czy wszystko ok? tak to właśnie ma wyglądać? Proszę o jakieś opinie.
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Mell mówisz że badanie było bardzo bolesne? to może Ci machnął masażyk. Wg mnie to schodzi dalej czop. Wody są wodniste i napewno poczułabyć że to one - mokro wilgotno jak podczas miesiączki a przy większej ich ilości uczucie jakby posiusiania sie (kurde cieżko to wytłumaczyc)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    Hej mam dylemat - co robiłyście z zabawkami, które Wasze pociech dostały a Waszym zdaniem nie były odpowiednie?

    Julcia dostała od babci metalowego bączka i taką zabawkę jak na zdjęciu - zabawki są moim zdaniem nie odpowiednie do wieku mojego dziecka - bączek jest metalowy i ma ostre krawędzie a ta druga zabawka ma bardzo ostre zgrzewy i wczoraj już się podrapała przy zabawie a poza tym ten plastik bardzo smierdzihttp://img15.imageshack.us/img15/4494/imgp5405.jpg, i nie wiem co zrobic bo babcia dopytuje sie czy juz sie Julcia bawiła - a ja jej nie daję.
    Wyrodna matka ze mnie albo przewrażliwiona - tylko że na obu zabawkach było napisane UWAGA - DLA DZIECI POWYZEJ 3 ROKU ŻYCIA - a babcia chyba nie doczytała i nie pomyslała.
    Ech
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 14th 2009 zmieniony
     permalink
    Mell wg opisu przedstawionego przez Ciebie to wszystko ok, organizm przygotowuje się do porodu. Faktycznie bolesne badanie może świadczyć o masażu szyjki, tak jak wspomniała And. Ja nie rodziłam siłami natury, ale powiem Ci coś o wodach > mnie się sączyły i wyglądało to tak, że miałam straszne parcie na pęcherz a nie mogłam się wysikać no i wkładka była co chwila wilgotna, jednak nie czułam żadnego przykrego zapachu ani wydzielina nie miała koloru.
    Z tym śluzem to podejrzewam też, że to czop.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.