Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    A w tym drugim wariancie ten pokój na dole, przy wejściu ma być też sypialnią czy taki pokój do pracy? I co ma być w pomieszczeniu na górze, tym o pow.28,2 m kw.?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    właśnie ten pokój przy wejściu jest zbędny i ciągle patrzę jak go przerobić aby go nie było a wykorzystać np na wc i powiększenie kuchni!

    Góra składa się z czterech pokoi... czyli dla każdego jeden pokój - ten duży dla mamy!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    a to ostatni projekt brany pod uwagę LILIA II




    nawet gdybym chciała zagospodarować na dole dla mnie i dla M ten pokoj to musiałaby być stworzona ubikacja oddzielna! tę łazienkę chciałabym wykluczyć dla potrzeb indywidualnych Naszych :)))))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    pierwszy i ostatni projekt ma bardzo podobny dół do siebie!
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Kuchnia nie jest może duża metrażowo, ale wygodna, także nie ma potrzeby jej powiększać jak na moje, tak samo po co na dole robić dużą łazienkę? I tak się będzie raczej więcej korzystało z tej na górze, bo bliżej sypialni, to może w tym pokoju na dole zrobić pomieszczenie gospodarcze- wszelkie szczotki, odkurzacze, pralka, miejsce do rozwieszenia prania (zimą przynajmniej) i prasowania od razu? Jak na moje takie miejsce potrzebne jest w domu- jak kiedyś będę swój projektować, to chciałabym mieć coś takiego
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    pelasia tez o tym myślałam...

    w tym ostatnim projekcie w górnej części zrobiłabym garderobę! ale na dole ta dodatkowe WC gdzie je wsadzić ? :((
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    chociaż ostatni projekt odpada jak tak spoglądam - brak garderoby w dolnej części!
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    Chyba jednak ciężko by było to dodatkowe wc wcisnąć na dole, ale czy jest konieczne skoro u góry są 4 sypialnie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 13th 2008
     permalink
    pelasia z sypialni 10,3 zrobiona zostałabym przeróbka na garderobę a dół bym chciała dla mnie i dla M na sypialnię więc łazienka miałaby posłużyć nam a dla gości ubikacja!
  1.  permalink
    Hje dziewczyny my też niedłuo zaczynamy budowę ale szczerze wqam powiem że mam strasznie rozterki gdyz nasz domek ma 107 m powierzchni użytkowej i troche sie boję że to może za mało :( pokaże wam go
  2.  permalink
    a jeszcze rzuty... tylko dodam, że rozmieszczenie jest troche pozmieniane...


  3.  permalink
  4.  permalink
    aneczka jak dla mnie to baaardzo mało!
    my na poczatku mielismy w planach zrobić 150 m kw ale to nie przeszło i dom będzie miał około 170 m.
    Kuzyn budował dwa lata temu taki 150 m ma troje dzieci i musiał dobudówkę zrobić bo dom śliczny i wykończony pięknie ale co z tego jak za mały.
    Teraz moze Wam sie wydawać przytulny ale jak przyjdą dzieci to sama rozumiesz...
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 25th 2008
     permalink
    dla mnie też by to było mało bo obecnie mam mieszkanie 60 więc o 40 więcej to niewiele a przecież buduje się dom~~~~
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 25th 2008 zmieniony
     permalink
    hmm a my jak mowilismy o domie to nie wiekszy niz 120m. w poprzednim mieszkaniu wlasnie taki metraz mielismy i byl w zupelnosci wystarczajacy...
    zreszta kto by to pozniej sprzatal i ogrzewal :wink:

    ps. teraz mamy 44m2 wiec 100m to dla mnie olrzbymia hacjenda :D
  5.  permalink
    wiecie co wczoraj miałam przez ten mój domek strasznego doła :) tak naprawdę, że może za mały że to czy tamto! ale skoro wybrałam już takie projekt to taki będzie trudno najwyżej na przyszłość się go rozbuduje bądź cos innego się postawi zobaczymy co życie pokaże (bo kto wie ) ja narazie postaram się cieszyć z tych swoich 107m powierzchni uzytkowej noo a całkowitej - 182m. także myślę damy radę z moim e. sie tam pomieścic.
    I myślę że Ania M ma tu racje kto by to wszystko ogrzał i sprzątał :):):):) hihihi
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2008
     permalink
    aneczko sprzątać 100m2 czy 150 jak dla mnie nie ma znaczenia .. no chyba że sprzątać 100 a 400m2 - taki dom ma kuzyn i tutaj jest kolosalna różnica
  6.  permalink
    No więc uważam znalazłam alternatywne rozwiązanie :))) zrobi,my pokój nad garażem :))))) jak wam się to podoba????
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 8th 2008 zmieniony
     permalink
    a ja sobie mieszkam od września w tym domku. .
    Wykończyliśmy na razie tylko dół i łazienkę na górze. Reszta na razie w powijakach
    http://www.domnahoryzoncie.pl/plik/pa/parter_7__w230h314.jpg
    Moim ulubionym miejscem jest kanapa przed rozgrzanym kompinkiem.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  7.  permalink
    Śliczny domek Katy, bardzo podobają mi sięte duże okna:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeDec 9th 2008
     permalink
    Po prostu cudo :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeDec 11th 2008
     permalink
    jaki fajny temat, doczytam jutro:)

    a tu zarzucam link który się może Wam bardzo niektórym przydać:)
    "o wentylacji wzdłuż i w poprzek"
    czyli dlaczego para nam się osadza, grzybek robi, duszno i jak sobie psujemy termoizolacją i plastikami w oknach wentylację domową...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 24th 2009
     permalink
    czy ktoras z was posiada moze drzwi do mieszkania firmy DELTA?
    jesli tak to czekam na opinie bo jestem w trakcie dokonywania wyboru a sklaniam sie wlasnie najbardziej ku delta premium
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJan 27th 2009
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie mi polecić jakiegoś sprawdzonego fachowca/firmę od wykańczania łazienek z Wrocławia lub okolic? Może być na priv. Z góry dziękuję!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    mala prosba - jestesmy przed remontem i nie mozemy zdecydowac sie na farby, niestety ograniczenia finansowe nie pozwalaja nam zdecydowac sie na mieszalnik i farby typu tikkurilla czy beckers. mam pytanie - jakich farb uzywaliscie do malowania waszych mieszkan/domow? jestescie zadowolone? czy idzie je chociaz troche zmyc bo o szorowaniu nie mowie bo wiadomo ze nie ma farb idealnych... czekam na wasze opinie i z gory dziekuje za odzew
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    my mamy wszedzie beckersa, i narazie jestesmy zadowoleni bo wszystko sie ladnie zmywa.
    na gorze mam dulux- i tez sa okej.mylam je normalnie woda.
    i cenowo raczej przystepne
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeMay 13th 2009 zmieniony
     permalink
    dla pocieszenia.
    od półtora roku mieszkamy w nowym domku o powierzchni 130 m. jak dla mnie dom jest wystarczający. mamy identyczny układ na poddaszu jak wasz projekt. natomiast na dole jedynie duży salon (36m - polecam) kuchnię, łazienkę, wiatrołap i kotłownię.
    http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/899-marcel.html
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    my wlasnie ostatnio malowalismy duluxem i jak narazie jestem z niego zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeMay 13th 2009
     permalink
    AniuM ja malowałam duluxem łazienke i kuchnie i jestem zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2009
     permalink
    dzieki dziewczyny i czekam na wiecej :)

    jeszcze pytanie - czy klory z palety wyszly wam duzo ciemniejsze w rzeczywistosci na scianach? nam nobiles 4pory tylko o ton a ponoc dulux wychodzi i z 2 ciemniejszy
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 15th 2009
     permalink
    sa ciemniejsze ale nie powiedziałabym zeba az o 2 tony
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    dziewczyny a czy dulux sie wam nie luszczy?
    jedna z 28dniowych przyjaciolek pisala ze u niej koszmar, znalazlam forum i tez wiele osob napisalo ze dulux odlazi platami. mi sie wydaje ze to kwestia przygotowania sciany ale chetnie poznam wasze opinie
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    ja mam gładz gipsowa sciana była za pierwszym razem zagruntowana i pomalowana inna farba a teraz duluxem i nic nie odlazi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Alexi a przed malowaniem duluxem gruntowaliscie ponownie? jesli tak to jestes w stanie sprawdzic jakiego gruntu uzywaliscie?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Miałam całe poprzednie mieszkanie pomalowane Duluxem, odchodziło tylko w jednym rogu, jak się okazało, pod tapetą w tym miejscu był grzyb, więc nie była to wina farby. Piękne kolory trzymały się przez lata.
    Nie gruntowaliśmy w ogóle, ale malowane było na białej już raufazie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    Fiu a oswiec mnie jeszcze co to jest RAUFAZA
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 6th 2009 zmieniony
     permalink
    Taki rodzaj tapety z wprasowanymi trocinami.
    --
  8.  permalink
    Na gipsowych scianach nigdzie mi nie odlazło. ja myslę,że to zalezy od tynków
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2009
     permalink
    no my nie mamy scian nawet dobrze wygladzonych. dulux trawa morska i morelowe cos tam leza 5lat, nic nie odpryslo tyle ze wtedy byla gladz a teraz na farbe bedziemy klasc... no nic nam nie pozostaje jak zaryzykowac. kladziemy 3 firmy - dulux, nobiles i sniezke - po czasie okaze sie co najlepsze :)
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    Ja się tu postanowiłam dołączyć bo buduje-urządzam ale do malowania to mi jeszcze trochę zostało :). Na razie dom stoi, dach ma więc jest dobrze:)
    --
  9.  permalink
    Aine- to jestesmy na tym samym etapie :cool:
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    Powiem więcej bo chyba troszkę przesadziłam - ma nawet instalacje i tynki wewnętrzne. I nic poza tym a uwaga - we wrześniu przeprowadzka!! Będę mieszkać z ekipą nie wiem jak długo :(
    --
  10.  permalink
    Eee- no to jestes do przodu :) U mnie instalacje bedą się robiły w przyszłym tygodniu- a za specem od tynków dopiero się rozglądam.
    A przeprowadzki we wrzesniu zazdraszczam ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    poczynilismy dzisiaj zakupy. ostetecznie cena duluxa nas zniechecila i skorzystalismy z promocji na sniezke a dulux wzielismy w rozach i to tylko ze wzgledu na odpowiadajace nam kolory. za pare miesiecy napisze czy bylo warto :)
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeJul 8th 2009
     permalink
    Ania przepraszam ale nie miałam czasu tu zagladnac i ci odpisac.widze ze juz zrobilas zakupy .my przed malowaniem duluxem nie kladlismy gruntu
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 11th 2009
     permalink
    a ja czy maluję duluxem, czy dekoralem zawsze grunt kładę. Ostatni malowaliśmy pokoik na piętrze duluxem i już podczas malowania tynk nam odpadł :shocked:
    na szczęście malutki kawałek, który da się zamaskować.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 13th 2009
     permalink
    u mnie gruntowany był cały dom (nowe tynki) przed pierwszym malowaniem. od półtora roku wszystko się trzyma
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2009
     permalink
    u nas po remoncie kapitalnym (czyli pseudoszlifowanie scian - pseudo bo robil to maz sam i to po raz pierwszy wiec do wyszlifowanych im wiele brakuje) tez bylo wszystko gruntowane a mimo wszystko silikonowych laczen na spawie sciana-sufit nie udalo sie pokryc pozniej farba. teraz po oczyszczeniu scian i zalataniu dziur tez bedziemy jednak gruntowali, pod dulux idzie grunt duluxa a pod sniezke sniezki. stwierdzilismy ze bedziemy sie jednak trzymac wytycznych producentow.
    a propos - nie wiem czy macie markety PATIO COLOR - u nas ceny duuuzo nizsze niz w innych marketach z farbami a nawet tansze niz w Leroy Merlin o ktory zahaczylismy przy okazji w warszawie
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    A tutaj tak cicho i cicho... ja tam już mieszkam :) Ale z ekipą :)
    --
  11.  permalink
    Czesc Aine :)
    Ja tez juz mieszkam :)
    Chwal się .. Foty, foty... :bigsmile:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.