Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    a ja mam dom z porothermu i w zyciu nie miałam problemu z wierceniem czy wieszaniem szafek :)
    dom jest ciepły- za sezon grzewczy( pażdziernik - kwiecien )za dom 208 m ( 22stopnie) razem z ogrzaniem wody dla 5 osób zapłaciłam ciut ponad 3000zł. Uwazam,że to świetny wynik
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Podobnie jak szczypta u mnie...nie miałam problemów nigdy z wierceniem dziur.
    co do ciepła tak samo-w zimie ciepło w lecie chłodno ale nie zimno...podoba mi się praca pustaków czuje się w domu to.
    Nie zamieniłabym porothermu na żaden inny.I wcale nie stawiałam domu jakoś specjalnie szybko..ot w normalnym czasie.
    Ale co osoba to poinia...każdy wybiera co mu pasuje.:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    to u mojej siostry kawal sciany odpadlo bo facetowi wiertlo w przestrzen (ja na to mowie pory w porothermie) trafilo i pozniej z montowaniem szafek kuchennych mieli problem bo kolki jakies ogromne byly potrzebne zeby sioe wsyzstko trzymalo jak trzeba
  2.  permalink
    To chyba nie był porotherm, a jakaś nędzna podróbka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    wienerberger mieli, dom wybudowany 3-4lata temu
  3.  permalink
    To nie mam pijęcia czemu tak mieli. Ja tez mam z tej firmy i inni moi znajomi też i pierwsze słysze, by coś odpadało albo by nie mozna było szafek powiesić.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Dziwne właśnie..u mnie szafki wiszące w kuchni w jadalni w pokoju i nic nie odpada....
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Mnie tylko martwi dostępność solbetu i silikatów... jeśli już są to dość daleko ode mnie a skład jaki bym miała pod nosem to właśnie porotherm albo ytong albo inne nie interesujące mnie materiały:(

    Podobno silką można budować jesienią to tez jakiś plus bo nie jest tak bardzo nasiąkliwa jak solbet ale kurcze za solbetem przemawiają te niby dwie warstwy tylko ehhh i takich plusów i minusów jest pełno :)

    Dzisiaj powalczyłam też z urzędasami i to już 3 raz w tym samym wydziale w sprawie pozwolenia na budowę zjazdu z ulicy :( Nie za bardzo mi chcieli przyjąć jak nie mam projektu ale dopiero jak architekt z nimi telefonicznie porozmawiał i powiedział, że potrzebuje ich zgodę to powiedzieli, że przyjmą dokumenty, opinię wydadzą ale projekt muszę przedłożyć ;/;/;/
    Przebrnęłam też telefonicznie przez kilku geodetów i rozpiętość cenowa to 1000-1300 a potem od razu 2000-2500 żyć a nie umierać :) ale pozałatwiane :) a projekt się robi :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    nam sprowadzali solbet na zamowienie, tylko raz sie zdarzylo ze na budowie byl przestoj bo zabraklo pustakow ale to kwestia popoludniowej roboty byla

    a cena za geodete to za mape tylko czy tez tyczenie dzialki jeszcze? my mielismy znajomego geodete wiec ceny byly moooooocno zanizane ;)
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    my za mapke placimy 600 zł (okolice stolicy), wiec cena 1000 to wg mnie strasznie duzo za sama mapke :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    tuli obdzwoniłam wielu geodetów i to była najmniejsza z cen... kolejna to 1200-1300 a potem już wysoko :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Lady jakas legende do tego rzutu bys zrobila jeszcze :P a jak ma wygladac poddasze? co to za pomieszczenia te dwa po srodku z niebieskawa podloga? te od gory podejrzewam ze wejscie ale te po stronie tarasu to...?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    ojej, to strasznie drogo, a swoją droga ciekawe skąd takie różnice w cenach? może nie ma dużej konkurencji?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    jedne garderoba to wcale nie jest duzo, my mamy swoja a mloda swoja plus pod schodami spizarke
    przy babach w domu im wiecej miejsc do pochowania fatalaszkow, butow i torebek tym lepiej

    ile tych m2 wam wychodzi w sumie i z podzialem na wasze i mamy?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Zgadzam się z Tobą ale te dwie w Naszej sypialni zbędne jak dla mnie... po co aż tyle jak może być jedna ogólna i druga jak już w Naszej sypialni ale na całości!
    Wczoraj miałam okazję oglądać świeżo stawiany dom w trakcie robót wewnętrznych... wiem już, że ściankę kolankową chcę na 100cm :) wiem już jakie okna i mam już pewność, że te co chciałam ze znajomej firmy są ładne :) Wiem, że porothermem nie będę budowała i wiem albo i nie wiem co z ogrzewaniem podłogowym... Gościu miał też fajną ekipę górali których mówi, że pilnować nie musi i wiem, że sąsiad nade mną a od Olka przyszywany wujek zajmie się mam nadzieję elektryką :) tak więc znowu troszkę siły dostałam :)

    Ania wstępnie jakoś 128 i od mamy niecałe 40....
  4.  permalink
    dziewczyny- kupowała któraś z Was matę magnetyczną na lodówkę?
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Szczypta a po co ona???
    --
  5.  permalink
    bo chcę nakleić na 1 bok lodówki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Ceri macie juz elewacje? jesli tak to na jaki kolor sie zdecydowalisci i jaki system?
  6.  permalink
    Mamy. Wiesz co, mamy taki jasny kolor, odcienie żółtego. Jaki system w sensie system docieplenia? Nie pamiętam już, robiliśmy to rok temu, ja nie jeździłam na budowę bo już leżałam. Jak chcesz mogę się męża dopytać. Ja pamiętam tylko, że był styropian i tynk :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    a ten zolty masz bardzo jasny bo jakos nie kojarze z fot? mi sie podoba zlamana biel i na dodatek by do naszego domu pasowala ale sie boje jak bedzie z jej czystoscia :/
  7.  permalink
    MrsHyde: ale sie boje jak bedzie z jej czystoscia

    my mamy jasną elewację, najbardziej brudzą ptaki no i nie mamy jeszcze kostki, więc jak pada, to brudzi się nisko, bo ziemia chlapie. Spłukuje się bez problemu wężem ogrodowym. Sąsiad ma dom prawie trzy lata, ma elewację jaśniejszą niż my no i nie widać, żeby się bardzo brudziła. Ale trochę brudzi się każda, nie unikniesz tego, przynajmniej tak mi się wydaje. Nawet na ciemniejszych tynkach to widać.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 15th 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde - my mamy snieznobialy tynk, taki samomyjacy, silikonowy bodajze - z firmy Kabe, juz z rok bedzie - naprzeciwko sasiad ma male pole ;) i tynk jest nadal snieznobialy :)

    cerisecerise - na chlapiaca wode polecam do okola domu dac krawezniki i obsypac kamyczkami :) u nas sa takie szaro-biale , bardzo fajnie to wyglada i nic sie nie brudzi. Z reszta tynk jest wyzej, wiec watpie by cos moglo sie ubrudzic nawet.
    A by ptaki nie brudzily to polecam takie kolce, daje sie w miejsca, na ktorych moga usiasc i problemu nie ma :) przynajmiej u nas nie siadaja, bo kolcow pelno ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    MrsHYde tak jak pisze madziauk tynk silikonowy nie brudzi się.A jeśli się już zabrudzi to np jak pada deszcz to sam się czyści.Ja mam tynk dwa lata i nie widzę by był brudny.A mam pomarańcz więc widać by było na pewno.Fakt droższy jest ae opłaca się wydać więcej.Zwłaszcza przy kolorach-nie blakną jak zwykle tynki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2012 zmieniony
     permalink
    od poczatku w gre wchodzil tylko tynk silikonowy chociaz ja tak do konca to nie wierze w to deklarowane samoczyszczenie, ot taki niedowarek ze mnie chociaz wykonawca twierdzil ze tynk silikonowy ma specjalna 'tlusta' powloke i dzieki temu brud sie nie ima.
    elewacja wlasnie sie robi i musimy podjac decyzje ktory kolor bierzemy. przy jasnym tynku cokol tez nie pojdzie ciemny i moze byc migiem usyfiony ale z drugiej strony bedzie kolnierz z kostki brukowej na ziemi wiec moze zle nie bedzie. szukalam opinii osob ktora by miala bialy lub zlamany bialy dluzej niz 2lata ale jednak niewiele jest jasnych domow. U mnie wsrod znajomych 3/4 to zolcienie i beze, a na pobliskich osiedlach do tych kolorow dochodza jakies ceglaste,oliwkowe czy pomaranczowe. No ale nic to, zaryzykujemy i spelnimy moje widzimisie :P


    i kilka dni posniej moje widzimisie wyglada w zblizeniu tak:
    fdfd
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 26th 2012
     permalink
    Ania pochwalisz się domem w większym kawałku ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 29th 2012 zmieniony
     permalink
    dom jakich wiele i jeszcze ciągle na etapie dopieszczania zewnętrznego (edit)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Ania udało mi się załapać... super się prezentuje dom... Powiedz mi czy taras jest trwale połączony z domem fundamentem czy był oddzielnie przygotowywany ? Widzę też, że wcale mało miejsca nie zostało przynajmniej z jednego boku działki!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Ladybird76: super się prezentuje dom... Powiedz mi czy taras jest trwale połączony z domem fundamentem czy był oddzielnie przygotowywany ? Widzę też, że wcale mało miejsca nie zostało przynajmniej z jednego boku działki!


    dzięki, z ta iloscia miejsca ekhm, zludne wrazenie - dzialka 12,6x36 a dom 7x17

    dolny taras byl dolewany, do srodka poszla stal, duuuuzo stali... pewnie gdyby nie to ze jest na mega wzmocnieniu i beton z gruchy poszedl to bym teraz sie porwala na jego skuwanie. Tak wlasciwie to zaluje tamtej decyzji tarasowej, z perspektywy czasu i budzetu wolalabym zeby byl zrobiony z kostki brukowej bo na oblozenie go drewnem nas nie stac i trzeba zastosowac jakis substytut co nie do konca mnie zadawala no i jednak jest troche maly i wlasnie ustalilam z brukarzami ze dorobimy kilkumetrowe "poletko" z kostki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z was stosowala impregnat do kostki brukowej?
    nam polecaja zwlaszcza ze bierzemy grafit laczony z biala - zaproponowali opcje mokrej kostki badz ochrona koloru - w prawdzie robi sie to jakies 3 miesiace od polozenia ale zaczynam szukac opinii
  8.  permalink
    ja nie, ale jak zrobisz to daj znać bo tez myslałam o zaimpregnowaniu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Aga rozmawialam z brukarzem i powiedzial ze niektore firmy wymagaja konkretnego, swojego impregnatu zeby dalej miec gwarancje ale sa i takie ktore nie badaja kostki w razie jak cos sie stanie i ze np niektorym klientom robili impregnatem z Leroy Merlin i wszystko gra i buczy kolejny sezon. Aha mozna impregnowac samemu malujac kostke pedzelkiem a mozna to zrobic cisnieniowo (wtedy ekipa wchodzi)
    Na chwile obecna zdecydowalismy sie ze bedziemy impregnowac tyle ze nie wiemy czy opcja mokre czy kolor, wszystko zalezy czy wezmiemy kostke plukanke czy typowy starobruk (zwany w niektorych firmach nostalitem)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam do Was pytanie... zastanawiamy się z mężem nad ogrzewaniem domu i nie wiemy czy ostatecznie padnie na piec na paliwo stałe czy też na gaz. Mąż jest za gazem a Ja - dla mnie mógłby być i gaz i piec na eko, pellet czy też węgiel etc. Co Wy macie i co się bardziej kalkuluje ?

    Drugie moje pytanie to takie czy macie na ogrzewaniu podłogowym panele? i czy w ogóle można kłaść do podłogówki panel ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Ladybird76: Co Wy macie i co się bardziej kalkuluje ?


    mamy piec z podajnikiem na stale z mozliwoscia palenia peletem, ekogroszkiem, mialem weglowym, owsem a na zamiennym ruszcie i drewnem. My palimy pelletem ale on jest dosc drogi, z drugiej strony jest czysty, raz ze w przechowywaniu, uzytkowaniu no i potem jest malo popiolu, planujemy sprawdzic ekogroszek (200zl taniej na tonie) i zobaczymy przy czym zostaniemy

    Ladybird76: czy macie na ogrzewaniu podłogowym panele? i czy w ogóle można kłaść do podłogówki panel ?

    panele na podlogowce mamy w gornym korytarzu i w garderobie, wszedzie indziej (na dole) na podlogowce sa plytki; Panele na podlogowke ma na pewno quick step i balterio, nie wiem jak inne firmy. Wiele osob kladzie podlogowke w calym domu majac panele tyle ze te kiepsko oddaja cieplo (znacznie slabiej niz plytki)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Elfika tak bogate ale mało przekonujące... może dlatego, że jakoś technicznie nie mogę tego wszystkiego z tym ogrzewaniem ogarnąć

    Treść doklejona: 13.07.12 19:43
    Ania tak wiem i czytałam już wszędzie, że panel inaczej oddaje ciepło - gorzej niż kafla więc jak na razie u Nas wszystko skłania się do podłogowego ogrzewania. Pytanie tylko czym ogrzewać i tyle.. czy opłaca mi się paliwo stałe czy gaz to jest pytanie na które trudno będzie znaleźć mi odpowiedź...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Oplacalnosc zalezy od tego jak ocieplisz dom i poddasze, jakie wstawisz okna, jakiej klasy piec wybierzesz, etc. To szczegolnie wazne przy ogrzewaniu gazowym czy olejowym chociaz nie mniej wazne przy paliwach stalych
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    a jaką masz powierzchnię do ogrzania?
    Osobiście uważam, że drewno, panele na podłogówkę to kiepski pomysł - zwyczajnie zużyjesz więcej energii na ogrzanie pomieszczeń niż przy cermice czy kamieniu, które idealnie oddają ciepło czyli pozwalają grzać krócej, a wydajniej.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Właśnie sobie przeliczam ile mi wyszło dołu wraz z mamą a wychodzi 102,24 a góra to: hmmm 102,44 z podsumowania - chyba się gdzieś machnęłam wrrrr ale tutaj uwzględniłam wszystko co było możliwe tzn. pokoje, kotłownia, wiatrołap, garderoby, hole i tylko nie wzięłam pod uwagę schodów (7,08) a tak to wszystko no i oczy mi się otwarły, że cholernie dużo tego :( ( mama to tylko 37,03 ) a reszta to my. Łącznie wychodziłoby: 211,76 :neutral:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Gazem taką dużą powierzchnię...musiałaby być dobra izolacja. Piec na paliwo bym tu widziała, ew pompa ciepła ( duży wydatek niestety, ale potem masz niezależne swoje źródło ogrzewania).
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    kurcze bo normalnie pomniejszę jeszcze... właśnie siedzę i spoglądam co można zmienić i zmniejszyć a co zostawić ( na pewno mieszkanie od mamy zostaje takie jakie jest )
  9.  permalink
    Lily- ja ogrzewam gazem 208 m. Wg mnie to porównywalne koszty do ogrzewania paliwami stałymi.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Aga 208 to całkowita pow. domu ?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    izolacje dobrą masz jak mniemam?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    mysle ze nie tylko izolacja ale ta opcja odzysku ciepla duzo daje
  10.  permalink
    całkowita
    no raczej dobrą- ale tez bez jakiś szalenstw
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    Lady ale ty liczylas gore po podlodze, ile tam uzytkowej bedzie? swoja droga miedzy 120 a penwie ze 180 to spora roznica jest
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    wrzuc jeszcze gore i wymiary poszczegolnych pomiesczen
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Ania tak liczyłam po podłodze wszystko na górze... Chyba sobie salon i kuchnię pomniejszę :) i spiżarkę :)
    Projektantka mnie udusi jak jej to napiszę jutro w mailu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 13th 2012
     permalink
    dobra juz widze i rzuty i wymiary wypatrzylam
    ja bym kuchni nie zmniejszyla, wcale nie jest jakas duza, nasza ma 11 i stwierdzam ze moglaby byc wieksza tak z 3m jeszcze; a salon 28m2 to przyzwoita wielkosc, mniejszy bedzie nieustawny (nasz 26,5 ma i wcale nie jest jakis tam duzy, przy wiekszym mialabym miejsce na fotel przynajmniej)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Ania kuchnia u mnie to 11 z groszami bo spiżarka wchodzi w grę... długo nad nią myślałam i sama do końca nie jestem jej pewna czy to dobra opcja. Środkowej części w sumie nie ma już jak pomniejszać.... schody muszą pozostać takie jakie są, łazienka została deczko pomniejszona o jeden stopień schodów... a gdybym hol pomniejszyła to byłoby wąsko i ciasno tak więc hmmm... Poza tym czy robić ogrzewanie w kotłowni? czy ma to sens ? tak samo podłogówka w wiatrołapie czy zwykły kaloryfer ?

    Nie wiem jeszcze co z garderobą w sypialni czy jej nie pomniejszać na korzyść pokoju czy zostawić taką jaka jest... tak samo czy oddzielać ją ścianą czy na całej długości drzwiami przesuwnymi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.