Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Myśmy myśleli o wyjściu dla kominiarza z okna w łazience ale chyba byłoby to bez sensu choć komin byłby przy tym okienku to jakiś plus... Nie wiem jednak jak to by się miało do ewentualnego zabrudzenia okna czy też nieopatrznego uszkodzenia czegoś w łazience :(

    Treść doklejona: 26.07.12 11:58
    Ania jaką izolację termiczną macie na posadzce? tzn ile cm?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    Ladybird76: Ania jaką izolację termiczną macie na posadzce? tzn ile cm?


    tego akurat nie pamietam a wszystkie faktury mam juz gleboko zakopane i nie chce mi sie tego szukac
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 26th 2012 zmieniony
     permalink
    ok nie ma sprawy... tak tylko pytam odnośnie tego co u mnie jest brane pod uwagę na teraz a jednocześnie jak we wszystkim dopytuję :)...

    Zostałam zasypana katalogami różnych firm hmmm wystarczyło odwiedzić znajomego na składzie budowlanym to teraz mam co czytać :)

    Niewątpliwie pokrywa się to co Ania napisałaś kiedyś odnośnie porothermu, że problem z wieszaniem szafek na nim i jest ogólnie jest bardzo kruchy. Na 6 palet jedna potrafi wrócić na skład. Osobiście w jednej z palet widziałam pęknięty jeden bloczek. Dość ciekawym rozwiązaniem na ściany był ytong ale w dużych kawałkach ( cena odpada bo pod nowość podchodzi ), za to choć na składzie silki z xelli nie mieli to opinia dość dobra jednak produkt mało znany :(

    Treść doklejona: 26.07.12 20:54
    Ania brałaś na wszystkie materiały do budowy domu faktury? czy też pozwalałaś sobie pomijanie czasami ze względu na upusty? lub też nie można było z powodu banku?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 26th 2012
     permalink
    u mnie bank nie wymagal faktur, wszystko zalezy od umowy kredytowej, u nas do uruchomienia kolejnej transzy wystarczaly tylko zdjecia; w sumie nie mam chyba tylko faktury na beton a tak to pozostale bralam, przydaly sie przy odpisie ulgi z VATuu


    a co do materialow to system ytong juz na starcie wyszedl nam cos ok 10tys drozej niz solbet (ale tu tez w gre wchodzil wiekszy upust cenowy na solbet niz ytonga)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja tam na duże upusty nie liczę cenowe ale zobaczymy co będzie i jak będzie chociaż na to co będziemy kupowali w jednym ze składów tuż przy planowanej budowie :) Jeśli bez faktury to praktycznie wiem, że możliwe jest bardzo duże zejście ale w praktyce się okaże. Na składzie pracuje były chłopak Ady, bardzo się lubiliśmy a jednocześnie syn właściciela więc może coś da :) a w razie czego oddam Adę za upusty :):)

    Z pewnością będę chciała aby przeliczył mi dachówkę - mają Tondacha i brasa ciekawa jestem co z tego wyjdzie :) no i ciekawa jestem silki cenowo do solbetu, którego mało ludzie znają na śląsku :(

    Treść doklejona: 27.07.12 08:10
    Ania jaka u mnie ulga z vatu ehhh no chyba, że Olek będzie miał inne dochody wykazywane to i owszem i chyba, że Ja dostanę umowę o pracę to też będzie inaczej...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012 zmieniony
     permalink
    ale odliczenie VAT nie zalezy od dochodow
    poczytaj tutaj ZWROT vAT i TUTAJ

    ZWROT VAT - JAKIE DOKUMENTY?
    Wniosek o zwrot VAT za materiały budowlane powinien zawierać:
    a) Imię i nazwisko, NIP oraz adres zamieszkania osoby fizycznej lub małżonków
    b) Wskazanie właściwego urzędu skarbowego, do którego kierowany jest wniosek VZM-1
    c) Rodzaj poniesionych wydatków
    d) Rok rozpoczęcia inwestycji
    e) Wykaz faktur oraz wartość poniesionych wydatków w związku z inwestycjami
    f) Kwotę zwrotu podatku VAT, obliczoną zgodnie z przepisami ustawy
    g) Oświadczenie o zakresie przeprowadzonego remontu, jeżeli roboty te nie wymagają pozwolenia na budowę
    h) Wskazanie sposobu wypłaty kwoty zwrotu VAT
    i) Podpis osoby ubiegającej się o zwrot wydatków, a w przypadku małżonków – podpisy obojga małżonków.


    Załączniki do wniosku VZM:
    - kopie faktur dokumentujących poniesione wydatki za materiały budowlane
    - kopia pozwolenia na budowę, jeżeli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę
    - kopia dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do budynku (lokalu) mieszkalnego,którego remont nie wymagał pozwolenia na budowę.
    Za tytuł prawny uważa się m.in.: własność, umowę użyczenia, umowę najmu lub dzierżawy, inny stosunek zobowiązaniowy, z którego wynika prawo podatnika do korzystania z budynku (lokalu) mieszkalnego
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    Podczytuje ten wątek cały czas bo i my przymierzamy się sie do budowy ale póki co mam mniejszą rzecz do zalatwienia:wink:
    POmóżcie mi wybrac kolory i styl do sypialni Siedzę w internecie i wybieram wybieram i nic wybrac nie mogę… W piwnicy mam mnóstwooooooooooo białej farby, wystarczy dokupić barwniki ale w tym sęk ,ze nie wiem jakie… Generalnie lubię czerwień, fiolet, zieleń… i raczej styl nowczesny ale ciepły. Teraz mam zielono-kremowo ale prztłacza mnie to już, poza tym córcia przyspieszyła decyzję o malowaniu, bo urządziła sobie artysyczny popis w sypialni ;o
    Miałam robić pasy bordowo-… i tu nie wiem jakie Z fioletem chyba będzie za ciemno, chyba ze jedna ściana niech będzie jasna? Łózko mam jasne i jedno średnie okno na krótszej scianie, sypialnia nie jest duża
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 27th 2012
     permalink
    LenciaD84: W piwnicy mam mnóstwooooooooooo białej farby, wystarczy dokupić barwniki ale w tym sęk ,ze nie wiem jakie…

    nie obawiasz sie ze farba z barwnikami moze dac efekt inny niz sie spodziewasz? no i jak nie starczy farby to pozniej jest ryzyko ze juz idealnie nie dorobisz proporcji; z tego co czytalam kiedys na FM to sugerowali zeby wybierac barwniki tego samego producenta co farba bazowa

    jesli koniecznie chcesz bordo to moze z jakims leciutkim bezem? moze byc jeszcze ze zlotem jesli lubisz, tyle ze ja bym dawala cienszy pas borda a grubszy jasnego lub tak jak piszesz tylko 1 sciane (ta za lozkiem); z dodatkami tylko pozniej moze byc wieksza kombinatoryka
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Lencia na internecie jest dużo ładnych koncepcji kolorystycznych do sypialni. Miałam kiedyś zimne odcienie fiolet i dobrze się w tym czułam, potem było zielono ale też stonowany kolor a obecnie mam z magnata szarość granitu i bardzo dobrze się czuję z tym kolorkiem :)
    Kolorki jakie wstawiłaś wg mnie bardziej do pokoju codziennego użytku niż do sypialni no i tak jak Mrs napisała: nie obawiasz się o odcień jaki uzyskasz przy barwniku?
    No i jak bordo to w małej ilości ale w przewadze koloru spokojnego!


    MRS dziękuję za te wcześniejsze informacje!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Moje przyjaciolki wiedza ze mialam cud pomysl z czarna sciana w sypialni, kupilismy 3rolki tapety (ponad stowe za rolke placac), z 2goz zajelo nam polozenie bo do skosu docinalismy, popatrzylismy na calosc i .... w 30sekund wszystko zerwalismy bo mi sie wizja odpodobala jak ja ujrzalam w realu :tooth:
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Barwnikami bawię się bardzo często, tworzę własne kolory :wink: takze nie boję się próbować, chociaż ostatnio kremowy podlatywał mi pod pomarańcz :shamed: ale to wpadka raz na 100 ;)
    Ladybird Przeglądałm już te galerie na necie ale nie mogę się ostatecznie zdecydować. Chyba jedną scianę zrobę taką jak na zdj a pozostałe w jednym kolorze tylko nie wiem jakim ehh Nigdy jeszcze nie miałam takiego dylematu przed malowaniem...chyba za dużo mieszkań ostatnio malowałam :wink:
    MrsHyde ja tez kiedyś zamówiłam tapetę-wielkie piwonie, achh piękne były, przykleiłam i zanim klej wysechł to zerwalam :tongue: a ile się sciany potem namylam :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    o te pasy bardzo fajne, corka chcialam paski fiolet, krem, roz, blekit ale moj maz nie ma do tego cierpliwosci :( kupilismy tapete i lezy w garazu bo nie ma jej komu polozyc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Lencia najlepiej w jednym z tych kolorów co masz na zdjęciu jeśli takie chcesz zastosować... ale niech on będzie zrównoważony z całością.... np albo ten jasny choć będzie to jakoś tak nijak wyglądało albo ten buraczkowy :) i on ładnie wypadnie w tymi pasami np na jednej ścianie!

    Treść doklejona: 28.07.12 22:55
    w kolorystyce to Ja ostatnio postawiłam na delikatne kolory a dokładnie na szarości i beż i brąż... Kuchnia jedynie jest u mnie z dodatkiem ładnej zieleni połączonej z szarym. Dobrze się czuję w takich spokojnych zestawieniach :)
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    A jakby resztę zostawić białe, bo bialy przeciez też jest w pasach i tylko po jakieś dwa lub trzy na ustalonej wysokości puścic a tylko ta jedna by była cała w pasach? Bp nie chcę całej sypialni takiej intensywnej a znów szary na całość to chyba za smutno
    Mrs Hyde ja Ci tapetkę bardzo chętnie położę
    Ladybird ja delikatne mam u dzieciaków. Bardziej przychylna jestem nasyconym barwom :wink: Chociaz nie powiem, bo jak przegladam w galeriach czy jestem u kogoś to bardzo mi sie podoba :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    Lencia moim zdaniem bialy troche sie moze gryzc z tak intensywna szaroscia i fioletem jak na tych paskach, moze jakas zlamana biel bardziej ale nie taka typowa bo mocno sie odcina - mowie z praktyki bo caly dol mamy w szarosciach. Szary wcale nie musi byc smutny, wszystko zalezy jaki odcien wybierzesz i czy to bedzie szary-szary czy np wpadajacy w fiolet czy niebieski (ten moim zdaniem jest najzimniejszy i najmniej przytulny). Przy szarym mozna niezle pokombinowac z dodatkami. Chociaz wszystko zalezy od tego co juz masz i co chcesz zmienic a co nie. Jesli bys decydwoala sie na szary to polecam LIGHT GREY z Beckersa. Idealny w malowaniu i fajny efekt na scianie (nie przytlacza)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    Lencia u mnie MAGNAT Szarość Granitu i też bardzo dobrze nam się nią malowało i kryło inne kolory :) no i tak jak Ania napisała do niej większość kolorów pasuje :) dodatków!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2012 zmieniony
     permalink
    pochwale sie moim ogrodzeniem, straaasznie pracochlonne i czasochlonne jest malowanie ale wg mnie efekt jest wart kazdego machniecia pedzlem; brakuje jeszcze ostatniej dolnej sztachetki ale trzeba jeszcze ja przyciac wiec zawisnie dopiero za kilka dni, przesla zamawialismy na drugim koncu Polski w ciemno z netu - drewbet typ Z

    (edit)
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJul 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Fajowe :-) Ale współczuję malowania. Ja malowałam meble kuchenne (zamówiliśmy w surowym drewnie) i prawie padłam. Takiego ogrodzenia sobie nawet nie wyobrażam :tongue:
    Pasuje do domu i fajny kolor. Czym malowałaś?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    cerisecerise: Takiego ogrodzenia sobie nawet nie wyobrażam
    Pasuje do domu i fajny kolor. Czym malowałaś?


    malowalam lakierobejca ALTAX w kolorze TIK - druga fota oddaje bardziej kolor bo jest taki troche cieplejszy
    a malowanie zewn strony to pikus, gorzej ze strona ta od domu, trzeba niestety kazda sztachete odkrecac (kazda przykrecona na 6 spaxow oczywiscie wszystko pod katem ze wkretarka nie podejdziesz), z kazdej storny malowane po 2razy takze tego... srednio 1 przeslo maluje sie 4dni a ze nie mamy gdzie suszyc to trwa to wieki, jeszcze brama mi zostala do pomalowania od strony wewn.
  1.  permalink
    Ladybird, jak jesteś na etapie budowy, to zastanów się nad odkurzaczem centralnym, bo to w trakcie budowy trzeba robić (przed wylewkami). My zrobiliśmy instalację, koszt nie był jakiś masakryczny, teraz musimy dokupić gniazdka i sam odkurzacz.

    Treść doklejona: 29.07.12 22:39
    Dzięki, zapiszę sobie, bo na wiosnę moje donice będę musiała pewno pociągnąć, a to właśnie podobny kolor :smile: No domyślam się jak to się maluje :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    altaxem niezle sie maluje, nie chlapie, dobrze sie rozprowadza no i az tak bardzo nie cuchnie i nawet ja przy mojej astmie daje rade
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    Świetnie zasłania ogrodzenie widok na dom no i ładnie wygląda. Taras widzę też już macie ogrodzony - ten sypialniany :)

    Treść doklejona: 29.07.12 23:49
    ceri raczej nie mam go w planach... będzie dane mi nosić odkurzacz :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    Ania no i macie fajny mały płotek na plus... wolę nie myśleć ile Nas czeka ogrodzenia i nawet nie marzę o jakimś ozdobnym :( - chyba pozostawię siatkę leśną tę z budowy :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    Ladybird76: Świetnie zasłania ogrodzenie widok na dom no i ładnie wygląda. Taras widzę też już macie ogrodzony - ten sypialniany :)

    w sumie zalezalo mi na tym zeby chociaz troche zaslonic widok z ulicy na podworko, ciagle sporo ludzi ma w zwyczaju zagladanie na podworka a ja tego nie lubie no i dzieki ogrodzeniu zaluzjowemu troche inrymnosci bedzie
    A na gornym tarasie tylko plytki juz nam zostalo polozyc, to plan na ten tydzien


    Ladybird76: macie fajny mały płotek

    cale szczescie ze to tylko 12,5m bo na takie ogrodzenie bym sie szarpnac nie mogla zeby wieksze bylo. Niestety czeka mnie wymiana calego ogrodzenia miedzy mna a jednym z sasiadow, 36m dlugosci. Niestety wiem ze sasiadka sie nie dorzuci a zwykla siatka nie przejdzie bo tam podmurowka jest z uskokami i trzeba bedzie nie dosc ze nowa podmurowke robic to jednak bym chciala sie tez jakos oddzielic, z tylu za domem na granicy z sasiadem w przyszlym roku zrobimy plot lamelowy, 4 przesla nam potrzebn jesli dobrze przeliczylam
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    tak z czystej ciekawości to jakie macie kaloryfery pozakładane? :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 30th 2012
     permalink
    u nas w pokojach BUDERUS a w lazienkach Instal Projekt
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Ooo widzicie...fajny pomysł z t szarością, czyli już zdecydowane :smile: Dzięki dziewczynki
    Nie zdążyłam na zdjecie ogrodzenia :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Super. Coś w moim stylu, od razu inny klimat się tworzy wokół domu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    dzieki :) dlugo szukalam nim cos spelnilo moje oczekiwania
    •  
      CommentAuthorLenciaD84
    • CommentTimeJul 31st 2012
     permalink
    Tak zazwyczaj jest. Ja też mam wysokie wymagania, oj tam zwyczajnie wybredna jestem :wink: Szukam dotąd aż przyśni mi się i nie będzie żadnego "ale" ,czyli warto poświęcić więcej czasu na odpowiedni wybór i nie żałować po kilku m-cach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Zgadzam sie z wami :) dlatego ja wybieram proste biale drzwi wew i wybieram ;) musze sie wreszcie zdecydowac, bo fajnie by bylo zamowic u naszego stolarza juz za niecaly miesiac :)

    Nam ogrodzenie robil wujek mojego meza, na wzor ogrodzenia z Wisniewskiego, pozniej dalismy do oszlifowania, nastepnie do malowania proszkowego (kolorek tez wybieralismy sami), no i mamy juz zamontowane :) wyglada niemalze identycznie jak te z katalogu :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    LenciaD84: Ja też mam wysokie wymagania, oj tam zwyczajnie wybredna jestem Szukam dotąd aż przyśni mi się i nie będzie żadnego "ale" ,


    najgorzej jak te wymagania i wyobrazenie trzeba dostosowac do budzetu, to bywa szalenie trudne :confused:

    madziauk: dlatego ja wybieram proste biale drzwi wew i wybieram

    bardzo podobaja mi sie biale drzwi ale... no wlasnie ale... nie znosze sprzatac i nie wyobrazam sobie tego ciaglego cotygodniowego mycia; w starym mieszkaniu mialam zwykle biale i szlak mnie trafial bo paluchy dzieci, bo slad po kazdej brudnej rece, no koszmar, z tego samego powodu nie wyobrazam juz sobie bialych okien
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Obecnie mam białe drzwi, służą mi już 18 lat ale też swoje kosztowały. Fajne są bo bardzo rozjaśniają pomieszczenia, farba nie żółknie ale nie ukrywam, że brudzą się i na to nie ma mocnych. Obecnie jak będę wybierała to ciemniejsze - jedynie kurz będzie widoczny :)

    - - -
    też jestem wybredna ale czasami względy finansowe biorą górę, że muszę zmieniać punkt patrzenia wrrr
    - - -
    Lencia a szarość jest suuuuper :)
  2.  permalink
    My mamy białe okna, białe drzwi wejściowe, będziemy mieli białe drzwi wewnętrzne.
    Fajnie się komponuje z domem, ciemne by nie pasowały zupełnie, ale Hyde ma rację- mycia od cholery i ciut
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Jeszcze w czystych regionach polski to białe nie robią problemu ale już na śląsku to masakra :( Obecnie raz na miesiąc myję okna, szyby czasami przecieram częściej szczególnie po deszczach a już po zimie to nie wspomnę jak one wyglądają :(
  3.  permalink
    Ja mieszkam w teoretycznie czystej okolicy (park krajobrazowy), a i tak się syfią. No ale i tak jakbym miała jeszcze raz decydować, to wzięłabym białe
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    jak daleko wystają blaty kuchenne tzn. jaka jest ich długość mierząc od ściany ? mogłybyście mi podać? :)
  4.  permalink
    60cm chyba
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    kurcze lodówka mi wystaje 67 a blaty mam przycinane stąd też moje pytanie bo nie wiem ile powinny :(

    Treść doklejona: 01.08.12 14:19
    a druga sprawa taka... mam trzy wersje łazienki mojej mamy i kurcze nie mogę się zdecydować na jej ustawienie więc może Wy mi coś podpowiecie?


    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Ceri a u mnie lenistwo wzielo gore, mieszkamy w dosc scislej zabudowie i sie tu strasznie kurzy chociaz wiem ze biale drzwi ladnie by wygladaly przy naszych szarosciach i bialych listwach przypodlogowych. Z drugiej strony w momencie gdy odpadly biale okna to i biale drzwi w rachube nie wchodzily bo ja lubie spojnosc a i z podloga bym miala wtedy problem bo chcialam drewnopodobne kolorystycznie a z bailymi to takie dosc surowe w szarosc lub biel wplywajace by mi tylko pasowaly.


    Lady dla mnie lazienka nr 1 nie do przyjecia bo do kabiny doslownie bokiem by bylo trzeba wchodzic, ja bym chyba zrezygnowala z okna dla ustawnosci - moja sisotra ma okno w nieiwelkiej lazience no i caly czas ma zaslonieta rolete zeby nikt nie widzial jak na kibelek siada. A jesli juz musi byc okno to zostawilabym prysznic tam gdzie jest, przeniosla pralke pod okno, kibelek w rogu po stronie prysznica a umywalke zaraz przy drzwiach na przeciwko kibelka
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Ania okno zostanie... to cały jak dla mnie urok łazienki :) i sama żałuję, że na dole nie będę miała u siebie :( ogólnie to ona jest ustawna tylko kwestia odpowiedniego rozmieszczenia z tym, że ta pralka właśnie wypadająca pod oknem też mi nie pasowała za bardzo, dlatego też jak na razie nad 3 opcją rozmyślamy ....

    Poza tym u mnie w sąsiedztwie tylko teściowa a z drugiej strony choć są bloki to troszkę będą oddalone od domu... więc nie będzie źle - można będzie mieć odsłonięte okno i nie będzie musiała być mleczna szyba
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    a widzisz, a mi pod oknem pralka najbardziej lezy... bo w tej 3 opcji to robi sie dosc ciasno jak na sedesie siadasz, z drugiej storny pralka obok kibelka to dobre rozwiazanie, w starym domu tak mielismy i w razie nocnych biegunek mozna sie na pralce zdrzemnac :D :D :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012 zmieniony
     permalink
    tak wygląda moje sąsiedztwo - na górze teście, po prawej sąsiad którego wogóle nie widać a mamy łazienka będzie po stronie tych bloków na lewo....
    Dom odrobinkę za mały ale ogólnie to tak to mniej więcej będzie wyglądało... Działka ma tylko 1839m2
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    to jeszcze narysuj w ktorym miejscu bedzie wasz dom
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Ladybird76: Działka ma tylko 1839m2


    hahaha no to u mnie 1/4 tego i wcale nie mowie ze TYLKO a ciesze sie ze bylo jak dom zbudowac
    mysle ze z czasem ci tych metrow bedzie za duzo, przeciez to trzeba potem ogarnac, obsadzic, ogrodzic, kostke polozyc... i koszty wysokie i roboty full
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Ania ale to nie znaczy, że całość będę ogradzała bo nie mam takiego obowiązku :) - zastanawialiśmy się i dalej myślimy nad sprzedaniem części ale jak już zagospodarujemy teren :) Poza tym kostkę położę też tam gdzie mi się podoba tutaj też nie mam nic na siłę. Jeśli chodzi o obsadzanie drzewami etc.. wszystko zależy od upodobań i od tego co się chce mieć....
    Jedyny plus to taki, że nie mieszkam na zlepowisku dom przy domu i z tego się cieszę choć z drugiej strony na dole ma powstać osiedle domków więc będę też z dwóch stron zamknięta przez teren prywatny.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    moje blaty maja 61 lodówka wystaje 10 cm i jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Ladybird76: to nie znaczy, że całość będę ogradzała bo nie mam takiego obowiązku

    u nas na czas budowy CALY teren musi byc ogrodzony, moze byc to siatka ale z kazdej strony terenu dla ktorego wydano pozwolenie na budowe

    Ladybird76: Poza tym kostkę położę też tam gdzie mi się podoba

    u nas w projekcie bylo gdzie bedzie kostka i % jaki kostka moze zajmowac, poza tym w operacie szacunkowym do banku przy kredycie tez podajesz informacje ile kostki planujesz i jesli zrobisz mniej niz jest w projekcie to moga sie czepiac
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2012
     permalink
    Ania z tym ogrodzeniem na czas budowy dopytam ale ogrodzenie na stałe i tak nie będzie w lini granicy działki bo nawet nie chcę...

    - - -

    z tą kostką to też się zorientuję dokładnie... nie jestem jeszcze w tym temacie :shamed:
  5.  permalink
    MrsHyde: u nas na czas budowy CALY teren musi byc ogrodzony, moze byc to siatka ale z kazdej strony terenu dla ktorego wydano pozwolenie na budowe

    U nas ogrodzenie robili właściwie po zakończeniu budowy dopiero i nikt się nie czepiał. Tak działka była nieogrodzona przez dwa lata budowy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.