Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Wrzucę, ale jak net odzyskam. Na tym modemie mam transfer 250MB na miesiąc i mąż mi zabronił filmów oglądać i fotek wysyłać :devil:

    Treść doklejona: 01.04.12 19:54
    obfocony fragment podbitki i dachu :smile:
    domek
    domek1
    domek2
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Basia87 Ja najczęściej odwiedzam bestwinę :) tam właśnie spoglądam na to z czego ludzie stawiają... Obecnie mam mętlik w głowie :)
  2.  permalink
    ceri- podbitkę słąbo widac, ale b ładny dach :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Orientujecie się czy można z biurem nieruchomości negocjować zupełne odstąpienie od prowizji?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Ceri jak tam na froncie budowlanym? My w weekend chcemy zaczac malowanie, troche sie boje ale dla rozkrecenia najpierw pomaluje garderoby ;)

    Ladybird76: Orientujecie się czy można z biurem nieruchomości negocjować zupełne odstąpienie od prowizji?


    zawsze mozna sprobowac chociaz nie sadze zeby zrezygnowali z zysku
  3.  permalink
    U mnie odstąpili, ale juz nic nie mówię, bo znowu Ladybird sobie jakis film nakręci :P
  4.  permalink
    Hyde, mąż kończy wykładać kafelkami WC i jedną łazienkę, w weekend atakujemy w dwóch pokojach panele i malowanie :smile: Już się nie mogę doczekać :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Jestem przed remontem kuchni. Czy znacie może jakiś darmowy program, taki który pomoże ustawić (wpasować) meble? Chciałabym zrobić projekt ale na papierze nie wychodzi :shamed:
    pomożecie? :)
  5.  permalink
    pewnie
    ikea planer :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    ślicznie dziękować :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Mozesz tez sprobowac w darmowym SWEET HOME
    z tego co pamietam w ikei nie bylo jakiegos rozmiaru szafki nam potrzebnego ale ostaetcznie i tak projekt zrobil stolarz bo tutaj nie szlo przekombinowac 2 poziomow szafek wiszacych itp
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    dziękuję :) zaczęłam bawić się już ikea planner i nawet nawet mi wychodzi :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Ceri i jak atak? my mamy juz cala gore pomalowana tylko facet z panelami moze wejsc po niedzieli dopiero. W tym czasie ogarniemy dol i bedziemy czekac. Wyglada na to ze w przyszlym tygodniu zbeignie nam sie montaz paneli, schodow i balustrady balkonowej plus montaz kuchni. Plan pzreprowadzki w dlugi weekend co raz bardziej realny ;)
  6.  permalink
    U nas panele przyjeżdżają w weekend, ściany też już pomalowane i wygląda zajefajnie :) Kuchnia ma dotrzeć 28-30.04 już się doczekać nie mogę:)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ania a jak z mieszkaniem? sprzedane albo macie już kupców?
    Mnie czeka pierwsze oglądanie mojego.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ceri panowie od paneli zrobili nam niespodzianke i weszli jednak wczesniej :))) Gora juz skonczona, jutro ukladaja jeszcze salon. Teraz zostalo pomalowac lazienki i wiatrolap (bo z klatka schodowa kazali zaczekac) i mozemy sprzatac i rzeczy przewozic. Tez jestem zadowolona z efektow malowania no i z wyboru paneli. Kosztowaly fortune ale... bylo warto!!! Przyszly tydzien bedzie dosc atrakcyjny bo montraz kuchni wstepnie przewidziany na wtorek a schody sroda-piatek. Nie umowilam jeszcze tylko montazu drzwi.


    Ladybird76: Ania a jak z mieszkaniem? sprzedane albo macie już kupców?
    Mnie czeka pierwsze oglądanie mojego.


    mieszkanie sprzedane, w tym tygodniu podpisujemy umowe sprzedazy, juz sie wymeldowalismy nawet stad
    w sumie to nasze mieszkanie sprzedane po raz drugi bo pierwsi kupcy nie dostali kredytu, pierwszym razem kupila pierwzsa para ktora przyszla ogladac co mnie cieszy bo takich piuelgrzymek bym nie zniosla :/ Ci akurat ale sprawdzali i jak sie okna otwieraja i szafki w kuchni/lazience i nawet czy szafa w przedpokoju dobrze sie rozsuwa a pawlacz wisi stabilnie , dywan unosili sprawdzic stan paneli itp. Nie bylo to mile uczucie i ciesze sie ze to byli jedyni ogladajacy. Jedyni bo ostetecznie sprzedalismy nasze M dobrym znajomym :)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    HURRA mamy pozwolenie na budowę (ale oczywiście bez komplikacji się nie obyło):bigsmile:
    Na planie nie mieliśmy szamba wrysowanego bo mamy przyłącze do kanalizacji miejskiej, którą zaczynają kopać w przyszłym tygodniu, a pan w urzędzie powiedział, że nie podpisze nam zgody dopóki nie będzie szamba na planie bo żadnych planów kanalizacyjnych nie ma na naszej ulicy. Cholera to panowie chyba z nudy przyjdą przekopać nasza ulicę...ehh. Ale na szczęście mamy fajną panią architekt, która poszła do urzędu i narysowała w planie szambo hehe na odczepnego.:bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny czy ktoras z was ma w domu szafy wnekowe?
    Chcielibysmy z mezem zrobic taka szafe, pytanie tylko czy panele to dobry material i wytrzymaly...?Jaki jest koszt takiej szafy i czy najlepiej zamowic materialy gotowe,np.w castoramie czy gdzies u stolarza....?
    Bede wdzieczna za pomoc.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Ania no to rewelacja :) Jeju chciałabym juz mieć za sobą sprzedaż mieszkania ale w moim mieście mogę sobie nieco poczekać... Może to na tym etapie i dobrze... Na dniach mamy otrzymać WZ z którymi chcemy jechać do arch. aby dalej iść do przodu... Najgorsze to chyba przeszkody na drodze ale w sumie już się do nich na tyle przyzwyczaiłam, że się nie boję :)
    Ania super, że już na dniach wchodzicie na swoje :) gratuluję już dzisiaj :)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    urządzam mieszkanie i właśnie dostałam wycenę kuchni... trochę mnie zaskoczyła bo dużo mniejszej ceny się spodziewałam. Mebli jest niecałe 5 metrów (bieżących)
    wartość zestawu mebli z frontami z MDF folia połysk wynosi - 10 805 zł - zestaw z lodówką wolnostojącą,
    12 425 zł z szafą do zabudowy lodówki.
    Cena obejmuje -3 x szuflada Hettich z hamulcem i dociągiem, zawiasy Hettich ze spowalniaczem, oświetlenie ledowe, montaż.


    ile kosztowały Wasze kuchnie, bo może jestem mocno nie na bieżąco i to jest dobra cena??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    nie wiem jak wygladaja ceny i co to jest Hettich ale u nas ceny wlasciwie zaleza od tego czy robisz wycene i meble w studio czy w salonie czy u stolarza po prostu; moja pierwsza wycena w dosc rozreklamowanym salonie 17tys, to samo u znajomego stolarza 8tys, nie wiem ile ostatecznie zaplace bo zmienila sie koncepcja i sporo zmian wprowadzilam (m.in. caly dol to szuflady poza szafka zlewozmywakowa czy taki sam blat na szafkach jak i na scianie) Aha ja wszystkie szuflady wzielam BLUM i tylko jedna szafke na aventos'ach bo reszta na zwyklych "silownikach" czy jak to sie nazywa

    ps.
    jestes pewna ze chcesz folie polysk? mi znajomy stolarz powiedzial ze albo lakier albo fornir, folia ponoc sie nei sprawdza do konca
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    MrsHyde: jestes pewna ze chcesz folie polysk?

    właściwie to nie jestem niczego pewna, miałam jakąś wizję i tyle. Wycena nie była robiona w salonie ale u stolarza. Chciałam przyzwoitą kuchnię ale bez szaleństw.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2012
     permalink
    Wycenilabym ta sama opcje u kilku stolarzy podajac za kazdym razem te same parapetry, no chyba ze ten jest akurat super zaufany i polecany to moze warto doplacic. Jak bedziesz miala rozeznanie jakie ceny maja inni to bedzie Ci latwiej negocjowac nowa cene
  8.  permalink
    A my co do kuchni to poszliśmy w wariant ekonomiczny :smile:. Mamy duuuużą kuchnię, więc nie trzeba było robić na wymiar i wybraliśmy gotowe szafki, z litego drewna (sosna). Zamówiliśmy w surowym drewnie, bo marzyły mi się drewniane białe (ewentualnie kremowe) szafki i ciemny blat. Farba i bejca już zakupione, w sobotę przyjeżdżają meble i zaczynam malować :smile: No i za zabudowę 5 mb, plus duży kredens, stół i ława wyszły nam chyba niecałe 2 000 pln czy coś koło tego. Więc myślę, że się opłacało, meble solidnie wykonane (dostaliśmy próbną szafkę).
    Więc jak ktoś ma czas i ochotę na zabawę, to warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

    Treść doklejona: 24.04.12 23:08
    W każdym razie nasz wymarzony domek coraz bardziej przypomina dom a nie tylko plac budowy :smile: gdyby tylko trawa dookoła chciała szybciej rosnąć :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Danap mogę Ci znajomą polecić z Chorzowa ma własną stolarnię i właśnie to co Ania wspomniała to ona w takich systemach i nazewnictwach robi kuchnię...
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    dzięki lady już zapytałam u dwóch innych, jeśli cena będzie podobna to najwyżej zmienię wyobrażenia o standardzie jaki chce mieć w tej kuchni.
    teraz wygląda tak...
    http://28dni.pl/pictures/1328246.jpg
    http://28dni.pl/pictures/1328251.jpg

    Treść doklejona: 25.04.12 21:49
    Jaheira: Ja tam generalnie nie uznaję kuchni-wysoki połysk... Jak dla mnie to takie laboratorium się w domu robi. Ale o gustach się nie dyskutuje

    ja lubię swoje laboratorium no i uważam że jest całkiem przytulnie :wink:
    http://28dni.pl/pictures/675085.jpg
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Danap a to serio Twoje laboratorium ?
    Moja kuchnia jest dosc podobna tyle ze mam betonowy blat (znaczy przypominajacy beton bo na ten prawdziwy by nas stac nie bylo) i drewnopodobne plytki na podlodze
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    MrsHyde: Danap a to serio Twoje laboratorium ?


    tak, czemu miałabym cudze zdjęcia wstawiać ??
    Kuchnia ma 4 lata i już domaga się wymiany (opadające fronty, kiepska jakość "błysku"), mimo że była projektowana przez architekta wnętrz trochę bym pozmieniała w ustawieniu... no ale muszę poczekać jeszcze chwilę bo są ważniejsze wydatki, ale myślę że max 3 lata wytrzymam. Następna kuchnia też będzie w tym stylu i koniecznie biała (to tak na dziś) bo o dziwo w ogóle brudu nie widać.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    ja lubię swoje laboratorium no i uważam że jest całkiem przytulnie :wink:


    No widzisz:bigsmile:Totalnie nie mój styl... Jest zbyt surowa.
    Ja preferuję ten "nienowoczesny" styl


    Jak już nasza kuchnia się zainstaluje to nie omieszkam się pochwalić.

    Treść doklejona: 25.04.12 22:03
    Moja kuchnia jest dosc podobna tyle ze mam betonowy blat

    Eeeeee...? A zechcesz pokazać zdjęcie? Bo to totalnie nowe hasło dla mnie.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Jaheira: Ja preferuję ten "nienowoczesny" styl

    mnie się taki "nienowoczesny" styl podoba ale najzwyczajniej w świecie źle się czuję przebywając w takich wnętrzach, jakoś mi tak nieswojo. Podziwiam gdy jestem u kogoś, lubię pobyć przez chwilę, ale nie potrafiłabym tak mieszkać jakoś mi źle w środku- nie wiem jak to wytłumaczyć
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Danap myslalam ze pokazujesz ta druga kuchnie jako kuchnie z miejsca gdzie pracujesz a te pierwsze 2 foty to cos co masz teraz :)

    Jaheira na chwile wrzucam fote z blatem
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    No ja bardzo długo chciałam mieć nowoczesną kuchnię. Może nie wysoki połysk, ale proste fronty w kolorach beżu brązu. Jednak, kiedy w co drugiej kuchni widziałam mniejszą bądź większą modyfikację mojego pomysłu, to podziękowałam.
    I tak sobie usiadłam i pomyślałam,że po pierwsze moja kuchnia będzie miała mi służyć długo więc nie chcę iść ślepo za modą. Kiedyś boazeria była szczytem pięknie wykończonego mieszkania a dziś...Dlatego zdecydowałam się na klasyczne rozwiązanie.
    A po drugie... Tak sobie zaczęłam myśleć o pieczeniu pierniczków na święta z moim dzieckiem/dziećmi... No i kurde w nowoczesnej kuchni nijak nie potrafię wyobrazić sobie ciepła domowego...

    Treść doklejona: 25.04.12 22:18
    MrsHyde dzięki ;)))
    A na podłodze są płytki drewnopodobne?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    w domu gdzie mieszkalismy po slubie byly drewniane meble, draznila mnie ich plamolubnosc, teraz mamy waniliowe fronty a szafki ciemniejsze, frotny troche chropowate i po cholerze trudne w utrzymaniu czystosci, lakierowane wziealm ze wzgledu na wygode i latwosc sprzatania

    Jaheira ja bardzo duzo pieke i gotuje i nie widze powodu zeby mialo byc w nowej kuchni inaczej, a przeciez cieplo domowe to nie meble, to my je tworzymy :)
    na podlodze lezy woodentic ochra, tak dla ocieplenia pomieszczen ;)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    MrsHyde: Danap myslalam ze pokazujesz ta druga kuchnie jako kuchnie z miejsca gdzie pracujesz a te pierwsze 2 foty to cos co masz teraz :)


    jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch kuchni :smile:
    ta którą urządzam jest w mieszkaniu które będę chciała wynająć

    mrshyde bardzo podoba mi się Twoja kuchnia blaty, zlew w rogu, no i w ogóle jest w moim stylu
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja mam takie lakierowane i cholery dostaję:devil: wszystkie paluchy na nich widać, każde dotknięcie... codziennie latam z płynem i ścierką:cool:
    Na moment wrzucam swoją
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    MrsHyde: Jaheira ja bardzo duzo pieke i gotuje i nie widze powodu zeby mialo byc w nowej kuchni inaczej, a przeciez cieplo domowe to nie meble, to my je tworzymy :)

    Ależ ja się po tysiąckroć podpisuję pod tym stwierdzniem;)))
    Miałam na myśli to,że ja ja nie potrafiłabym tworzyć ciepła w nowoczesnej kuchni...
    Wiadomo styl w kuchni to rzecz gustu:wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Sushi a mi kazali wlasnie zastzrec ze ma na wysoki polysk ta biel byc a i stolarz mowil ze takie biale sa praktyczne (sam ma w domu); hmm na razie po moim macaniu niekoniecznie czystymi rekoma na bialych szufladach mocno nie znac
    chociaz w sumie latwiem latac z plynem i scierka na takich niz na takich chropowatych co mam teraz ze wytarcie pochalpania to juz ciut nie szorowanie :/
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Na białych na pewno mniej widać- moja sąsiadka ma białe i rzeczywiście tak wielkiego problemu nie ma. Moje są szare, więc jest gorzej...
    Ale co zrobię, jak mi się takie podobają?:wink:
    --
  9.  permalink
    _sushi_: Ale co zrobię, jak mi się takie podobają?:wink:

    spędzisz więcej czasu na sprzątaniu :tooth:

    A do naszego domu to by chyba nawet taka nowoczesna kuchnia na wysoki połysk nie pasowała. Zresztą jakoś wolę drewno, z drewnem można cokolwiek zrobić- przeszlifować, przemalować. No a MDF czy inne ustrojstwo to już gorzej
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/513/kuchniaaa.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.04.12 19:38</span>
    ja tez lubie rustikalne kuchnie,to moja malutka ,ale mi wystarczy...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    Bardzo fajna - lubię takie naturalne drewno, zrobiłabym taka gdybym miała dom z bali, ale że to zwykły bliźniak to będzie bardziej nowoczesna
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    tak wygląda remont w pełnym słowa tego znaczeniu :bigsmile:
    http://28dni.pl/pictures/1411076.jpg
    http://28dni.pl/pictures/1411081.jpg
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    a Ja właśnie reklamowałam fronty z mojej kuchni w IKEA... lakier na nich troszkę się uszkodziła na kilku frontach no i zostały mi przyznane wszystkie do wymiany aby nie było różnicy kolorystycznej :) i mam problem bo nie mogę znaleźć paragonu z 2 frontów wrrrrrrrrr z 16 mam tylko paragon na 14 frontów bo to tak jak się na raty kupuje.

    Ania mieszkacie już w domku? :)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    nam też zostało trochę do wyremontowania, no i przede wszystkich podjazd pod dom... ale na razie odpuszczamy...
    marzy mi się kuchnia tak jak ma danap ale maz sie nie godzi na to... ale jakos go przekupie :)
    teraz myślę poważnie nad urządzeniem salonu urody z boku domu, chcę styl bardzo elegancki w kolorach braz ecru wenge hm... chce zrobic dwa stanowiska fryzjerskie, pokoj do masazu, no i miejsce dla manicurzystki zastanawiam sie czy wszedzie umeblowanie powinno byc takie same zeby to mialo rece i nogi, jak myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Na pewno nie tak samo kolorystycznie.Pokuj do masażu powinien być neutralny by sprzyjał relaksowi w pokoju do maniciuru możesz poszaleć tak jak i fryzjerskim.Myślę że fajnie wyglądało by urządzenie wszystkiego w jednym stylu jeśli chodzi o meble natomiast dodatkami czy farbami zaakcentowanie poszczególnych pokoi.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    dzięki za podpowiedź :)
    --
  10.  permalink
    Dziewczyny, która ma lodówkę side by side?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 22nd 2012
     permalink
    poczytaj o LG mają dobre opinie....
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Dziewczyny jakie macie pomysły na wystrój okien? Rolety rzymskie, zwykłe ale fikuśnie podpiete firanki, makarony? Dodam że okno ma 270 i chodzi mi o coś krótkiego. :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Ladybird76: poczytaj o LG mają dobre opinie....

    dzięki Lady
    potrzebuję jednak trochę wiedzy praktycznej, nie teoretycznej
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.